Het Lddsche herdenkingsfeest. Een traditioneel maar altijd weer treffend onderdeel van 3 October is de uitreiking van brood en haring. waaraan zoowel grage oude wijfkes als Leiden's „spes patriae" deelnemen. Ditmaal werd het schouwspel bijgewoond door H. M. de Koningin en Prins Hendrik, die met de grootste belangstelling en zeker ook wel met genoegen ervan hebben kennis genomen, Een zeldzame plant kiekten wij in den tuin der villa Esserberg te Haren .(Qr.) n.l. een 80-jarige Aloë (Agave- Americana). De plant kan meer dan een eeuw oud worden doch bloeit... slechts eenmaal in dit lange leven, waarna ze sterft 1 Ter herdenking van dappere Nederlanders. Over enkele weken is 't eeo kwart eeuw gele den, dat de Transvaalsche oorlog op zijn felst woedde; dat de slag bij Elandslaagte plaats vond. Op Zuid-Afrikaanschen grond heb ben toen vele Hollanders moedig aan de zijde der Boeren gestreden en op 't kopje bij Elandslaagte hun leven gelaten. Niets tastbaars is er wat daar aan deze, voor de vrijheid gesneuvelden herinnert. Dit mag zoo niet blijven. De Ned.-Zuid-Afrikaansche vereeniging noodigt ieder uit tot deelneming aan het stichten van een waardig gedenkteeken. Het gedenk- teeken zal verrijzen naast 't eenzame boompje. Deze eenvoudige helden-vereering verdient o. allen steun. Een hond met 'n meisje. Die titel schijnt ons beter dan: meisje met hond! Hét vervaarlijk groote beest dat tot het grootste type ter wereld behoort - - is een goedaardige lersche wolfshond, die in zijn nopjes is over het behaalde '-.mpioenschap van Engeland. Leiden's ontzet herdacht! 't Is een grootsch feest geworden in de oude academiestad die haar hoogeschool dankt aan 't zelfde feit dat vorige week herdacht is. De Landsvrouwe legde een krans bij het herdenkingsmonument. Dominéé Lawrence Hlght de Engelsche Reverend een voormalig jockey wiens arres tatie wegens vergiftiging van zijn vrouw groot opzien baarde. Wherry-zeilwedstrijden. De start van de vorige week gehouden wedstrijden, In de buurt van de Hembrug. Japansche nijverheid In Amsterdam. In „De Bijenkorf' hebben een aantal ras- en waschechte Japanners een demonstratie gegeven van wat men fn land der ondergaande zon aan nijverheidskunst vermag. Links een kijkje tijdens 't werk van een Japanschen koperbewerker, met een jeugdige spruit. Men lette op de typische houding der handen van 't kleintje. Een Artlstenfeest in de Artlstenstad. Elk jaar wordt door de Parijsche artisten, ten bate van he't „Maison de Retraite", de creatie van den komiek Dranem, een weldadigheidsvoorstelling gegeven, en ook dezen keer was het in Buffalo de wielerbaan prop- yoL Het was prachtig weer, en er zal zeker een heele som gelds voor de oude „cigales" in Ris-Orangis bijeen gegaard zijn. Een aantal artistieke steltenloopersj

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 8