Wanda Landowska aan 't clavecembalo. Een foto, die wij te Utrecht van de artiste voor haar instrument namen. Achter haar y. lï Harry Wiggelaar, Francis Koene en Evert Cornelis. De openingsjacht der Een schilderachtige foto genomen bij het eindpunt den Vos, in den vorm van een stuk paardenvleesch, Kon. Ned. Jachtvereenlging. te Birkhoven bij Amersfoort. Aller oogen zijn gericht op dat de Jagermecster, jhr. Quarles van Ufford, hoog houdt. „Siegfried" op de film. Wij zelden 't al eens eerder: In filmland staat men voor niets. Nu weer is „De Nibelungen"-tragedle op de rolprent gebracht. Hilversum heeft een nieuw Abattoir. Aan 't Slachthuisplein in de forensenstad is een nieuw, abattoir verrezen, een bouwwerk van den Hilversum- schen gemeeate-architect Ptidok, Het gebouw trok bij het jongste Stedenbouwcongrea zeer de aandacht yan bc buïtenlandsche bezoeken De Vereeniging tot het vormen van eene openbare verzameling van heden- daagsche kunst in het Stedelijk Museum te Amsterdam viert dezer dagen haar 50-jarig bestaan met eene tentoonstelling in genoemd Museum. De Vereeniging ontving bij deze gelegenheid van Mevr. Slagmulder drie fraaie schilderijen ten geschenke; één daarvan vindt men hierboven afgebeeld: een vermaard zelfportret van Jozef Israels. Een zeswlelige autobus zooals zij thans op de lijn Watergraafsmeer gebruikt wordt Korea, zeven Kieken uit een interessant land. of liever: Chosen, zooals het genoemd wordt sinds Japan het op energieke wijze heeft gereorganiseerd, 't Is een land, bijna maal zoo groot als het onze; dus iets kleiner dan Japan, dat er op 't oogenblik de lakens uitdeelt. Onze foto toont dat Korea, evenals China, een grooten muur, een zgn. verdedigingsmuur, om een deel van 't land heeft. Dé kiek is genomen vlak bij Seoul (spreek uit: Sjaul). De „kleine steentjes" gehandhaafd! De Dam, de plek waar 't hart der hoofdstad klopt, wordt mooi. Alles krijgt een asphaltbestratlng, alleen het historische plaveisel, yan oudsher de ^kleine steentjes" .genoemd, bliift wat het is!

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 8