De troebelen in China. In het Hemelsche Rijk ziet liet er tegenwoordig heel triest uit; vooral in Sjanghai heeft men benauwde oogenblikken doorleefd. Hierboven ziet men een aantal Chineesche soldaten in de vuurlijn te Hwangtoe, gereed voor den strijd, 't Zijn geen erg frisschfi tronies, die gele soldaten. Daarnaast Sjanghai in oorlogstijd. De foto, genomen van een der handelsgebouwen, toont v. 1. den Britschen kruiser „Durban", den Franschen bodem „Jules Ferry" en vijf destroyers en den Japanschen kruiser „Ione". Louis Bouwmeester als de circusdirecteur in de Neder- landsche rolprent „Cirque Hollandais". Maartensdijk's gerestaureerde Stadhuis is thans weer door de verschillende takken van Gemeentedienst betrokken. Het gemoedelijke gemeentehuis na zijn verandering. De Sultan van Boeloengan (Maulana Mohamed Kasimoedin) die dezer dagen overleed. Hjalmar Brantlng, de socialistische Zweedsche staatsman en ex-premier, die opnieuw een kabinet zal samenstellen. Een wedstrijd... In 't ploegen. Wij kenden vele en velerlei wedstrijden: in 't hardloopen en in machineschrijven, schoonheids- en deugdzaam- heidswedstrijden. Maar voor zoover we weten, bleef het ploegen, dit zware werk van noeste landbouwers, nog buiten de wedkamp-manie. Toch is het thans zoover: een onderdeel, en nog wel een belangrijk deel eener Britsche landbouwtentoonstelling was een wedstrijd in 't ploegen, Hoe In Hilversum gebouwd wordt. ^Vorige week gaven wij een kiekje van het nieuwe Hilversumsche abattoir. Hier nog een afbeelding van de omliggende huisjes, o.a. bestemd voor het personeel. Een overzichtje. Wat zijn wij toch een avontuurlijk volkl Stelten- loopers, tonnenrollers, wereldwandelaars kenden we... en nu weer zullen deze vier Amsterdammers de volgende week hun reis om den aardbol aanvangen! Uit Zeeland, de provincie van landbouw en veeteelt. Een kijkje op het terrein der groote Handelsveetentoonstelling te Goes, waar in onaf zienbare rijen de koeien en schapen geëxposeerd worden. Een fraaie fruitverzameling Is In de Buiten-Sociëteit te Deventer geëxposeerd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 8