WIJNHANDEL J. A.SGHOTERMAN& Zn. Jongens Jassen - Jongens Jekkers WAARSCHUWING SCHITTERENDE SORTEERING DE ADELAAR - Langestraat 40 SCHILLETJE BINNENLAND. ■Hm Lage prijzen. H— AMERSföORTSCÜ DAGBLAD Roomboter is ongekend duur. SPORTNIEUWS RECLAMES. Prijs 1—3 regels 1 55. elke legol meer 0.5Q. UTR. STRAAT 17 Gevestigd 1878 TELEFOON f45 BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch: Per Anker Gewas 1920 Raymond Macau F 1.-— F. 40.-- Gewas 1920 St. Emilion F 1.40 F 56.- Wij waarschuwen U eens te komen kij ken naar de prijzen onzer kachels. Meer adverteeren wij niet. QEBR. DE VRIES Uzerwarennjagazijn „DE MAGNEET" UTRECHTSCHESTRAAT 12. Likeur wan bijzonder fijne s V samenstelling p. f 3.4o 0. L 9 4 1 S. H MASSA 2 AFD Advertentie Bureau Arohemsche Poortwal 2a. Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder KI prijsverhooging SS VERKOUDHEID? CARUSOL, 30 cent per doosje. DE TOOVERPASTILLE. Bij Uw drogist. Van Roomboter niet to onderscheiden en de helft goedkooper Is De Gruyter's hoogfijne Melange slechts 85 ets. per pond. Plantenboter slechts 60 ets, per j pond, .Alléén in De Gruyter's winkels! Interventie van Amerika Tientsin, 27 Oct. (R.) De Amerikaan- sche kruiser Huron heeft honderd marine-sol daten te Takoe geland. Zij zijn terstond naar Peking vertrokken. Betrouwbaar nieuws over de gebeurtenissen, die zich aldaar afspelen, is niet te krijgen. Tientsin, 27 Oct. (R.) Behalve Ameri- kaansche, Engelsche, Fransche en Italieansche kanonneerbooten, liggen er ook twee Japansche torpedojagers op de rivier voor de stad. Ver scheidene treinen met troepen uit Sjanhaikwon wachten tot zij door kunnen naar Peking. Woe- Pei-Foe, die in de Ohineesche stad verblijft, heeft boodschappers gezonden naar de consu laten met mededeelingen, waarin verklaard wordt, dat hij hoopt, dat hem vergund zal wor den eenige dagen te Tientsin te blijven. ZU1D-AFRIKA. EEN POGING OM EEN TREIN TE LATEN ONTSPOREN. Londen, 28 Oct. (N. T. A. Draadloos.) Naar uit Johannesburg wordt gemeld, stiet de naar Delagoa bestemde regeeringstrein 50 mijl voorbij Pretoria op ccn hindernis die op de rails was gelegd. Met behulp van honden wist de politie den schuldige op te sporea en te nrresteeren. nm VERSPREIDE BERICHTEN. DE DIEPSTE PLEK IN DEN OCEAAN. De Daily Chronicle meldt uit New-York, dat de diepste plek in den Oceaan thans ontdekt is op 145 mijlen zuid-oostelijk van Tokio. Deze plek is 3634 voet dieper dan de Mount Eve rest hoog is, d. w. z. 32,636 voet. De Mount Everest is „slechts" 29,002 voet hoog. Aan de Staatscourant van gisteren ontlee- nen wij nog de volgende Kon. besluiten: toegekend de zilveren eere-medaille der Oranje-Nessauorde aan A. Blommerde, koster en organist aan de R.-K. kerk te Standdaar- buiten en aan W. C. Mentink, baas der afdee- ling modelmakerij aan de machinefabriek „Bre da" te Breda; toegekend de bronzen eere-medaille in de Oranje Nossauorde aan A. Luijten, tuinorbeider in dienst van mevrouw de wed. F. de Ras, ge boren Donner, huize „de Beek" te Halsteren; bevorderd tot officier in de Oranje Nassau- orde J. H. H. van Aubel, wonende te Meerssen, oud-directeur der Kon. Nederl. Papierfabriek te Maastricht; benoemd tot ridder in de Oranje-Nassauorde M. J. Lamberts, oudste directeur der Konink lijke Nederl. Papierfabriek te Maastricht; benoemd tot secretaris-generaal van het de partement van Financiën mr. J. P. A. Laman de Vries, hoofddirecteur der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen, en is benoemd tot hoofddirecteur de administrateur bij dat de partement mr. dr. J. H. R. Sinnighe Damsté; op verzoek eervol ontslag J. van Nijmegen Sohonegevel, en H. Vogel als hoofdcommies bij de Posterijen en N. W. Marijt als buitengewoon geëmployeerde bij de Rijkstelegraaf, laatstge noemde wegens reorganisatie van het dienstvak. aan den als zoodanig tijdelijk benoemden reserve-eerste-luitenant J. G. Velder, van het le regiment infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag ais zoo danig verleend uit den militairen dienst. vergunning verleend aan: 1. aan dr. A. G. van Hamel, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, tot het aannemen van de versierse len van Corrynandeur in de Orde van den Wit ten Leeuw van Tsjecho-Slowakije, en 2. aan J. J. Verbeeten, inspecteur van het lager onder wijs te Breda, tot het aannemen van de ver sierselen van ridder in de Orde van den Heiligen Gregorius den Grooten van den Heiligen Stoel. AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdeg 30 October 1924 niet plaats hebben. DE VAN HEUTSZ-HULDE. Een Rotterdamsch comité. Den 25en October j.l. had de constitueerendo vergadering plaats van de financiéele commissie van Rotterdam tot huldiging van de nagedach tenis van generaal J. B. van Heutsz. Het comité bestaat uit de hceren A. C. Mees (voorzitter), Th. J. Veltman (secretaris, adres Raadhuis, Kamer 3, Coolsingel), mr. Joh. Have- laar (penningmeester), D. E. van Beuningen, J. van Hoboken Azn., Q. S. Knottncrus, C. van Lede, E. P. de Monchy Rzn., W. Ruys, J. Ryp- perda Wierdsme, mr. W. Suermondt Szn., G W. F. P. boron Sweerts de Landos Wyborgh en A. Voogd. Binnen enkele dagen zullen daarom inteeken- lijsten te Rotterdam worden aangeboden. DE ZEELAND EN DE HARWICHDIENSTEN. Gerezen* moeilijkheden opgelost. Op do gehouden algemeene vergadering van commissarissen en directie der Stoomvaart maatschappij „Zeeland" zijn de tusschen deze maatschappij en de fa. W. H. Muller en Co. ge rezen moeilijkheden ter sproke gekomen. In gemeen overleg zijn deze uit den weg ge ruimd en is een overeenstemming bereikt, waar door waarborgen voor een verdere goede sa menwerking werden verkregen. DE ROTTERDAMSCHE VEEMARKT. Een voordracht van B. en W. tot uitbreiding. De Rotterdomsche veemarkt is te klein ge worden. In den loop der jaren is een belang rijk tekort aan ruimte ontstaan. Zoo konden van de aangevraagde 2400 voste standplaat sen slechts 1500 worden toegewezenper marktdag moesten ruim 400 dieren worden ge plaatst aan de daarvoor niet bestemde buiten balie der markt, en daarenboven was er voor de telken jare in den nazomer aangevoerde graskalveren tot een totaal van 1200 1300 per marktdag in het getheel geen plaats be schikbaar. Er is nu een uitbreiding ontworpen, waarvan de kosten inclusief de plaatsing van een tweede weegbrug worden geraamd op 168,500. Deze uitbreiding zou er toe leiden dat voor de run deren 400, voor de paarden en de stieren elk 400 en voor de graskalveren 1200 standplaat sen meer konden worden verkregen. B. en W. zijn echter uit geweest op een min der kostbare voorziening en nu stellen zij voor hun plan, dat minder ver gaat, maar dat later altijd nog kan worden aangevuld en dat slechts 110,000 kost, te aanvaarden. DE SALARISSEN VAN HET OVERHEIDSPERSONEEL. Demonstratief congres te 's-Gravcnhage. Buitengewoon groot was de belangstelling voor het demonstratief congres van het over heidspersoneel dat Zaterdagmiddag in de resi dentie op initiatief van C. N. O. P. en A. C. O. P. is gehouden. Meer dan 8000 afgevaar digden uit alle deelen des lands waren aanwe zig zoodat het gebouw van K. en W., de Die rentuin en het Theater „Odeon" door den stroom van Rijkspersoneel geheel werden in beslag genomen en de tuin van het Volksge bouw aan de Prinsegracht moest worden gere- quireerd, om de duizenden, die geen ploots konden krijgen daar te brengen. In de groote zaal van het gebouw van K. en W. traden als sprekers op de heeren J. G. van der Jagt, voorzitter van het comité van zes, en F. L. Ossendoip, oud-lid der Tweede Kamer. Aan mr. P. J. TioelstTa werd een langdurige ovatie gebracht. Het congres werd om kwart over twee, door den heer F. S. Noordhof geopend, die er op wees, dat aan den vooravond van deze bij eenkomst het Bezoldigingsbesluit is versche nen. De regeering heeft gezegd, dat de verla ging der salarissen tot 10 beperkt zou blij ven. Het was eerlijker geweest als zij gezegd had, dat het 18>4 blijft. (Applaus.) Tegen het cijfer gegoochel der regeering moet gepro testeerd worden. Vervolgens deed spr. eenige mededeelingen. De hoofdbesturen van de bonden van Lond en Zeemacht zijn vertegenwoordigd door 300 onderofficieren en 200 matrozen. De hoofdbesturen van N. V. V. en A. N. V. waren aanwezig, evenals de Ned. Bond van Landsdienaren. De burgemeester van Papendrecht heeft een ambtenaar 25 minuten verlof geweigerd om dit congres te bezoeken. (Gefluit.) Desondanks, constateerde spr., is het congres niet mis lukt. (Gelach.) Als eerste spreker voerde hierna het woord do heer F. L. Ossendorp, die zijn rede be gon met te zeggen, dat het Rijkspersoneel thans bijeen was gekomen met het vaste be sluit, dat een einde moest komen aan de voortdurende aanslagen op de salarissen. Co- lijn en Van IJsselsteyn, hebben met genoegen gewroet in de salarisregeling, vooral omdat zij niets voor de ambtenaren voelden. Ten slotte is het bezoldigingsbesluit gekomen, dat men als een verzachting heeft aangemerkt. Als men de ambtenaren heeft uitgeperst wil men zeker nog dankbaarheid dat men hun den laat- stcn druppel laat behouden. Wij zeggen, al dus spr., geef ons ook het andere terug. (Da verend applaus.) Scherpe critiek oefende spr. vervolgens op den jeugdaftrek, en het loon naar behoefte hij wees er op, dot voor de onderwijzers in 3 jaar de vermindering 37 zal bedragen, dus meer don 1/3 en dat terwijl de prijzen stijgendo zijn. Regeering en publiek moesten begrijpen de waarde van een betrouwbaar ambtenaars- corps. Spr. besloot met op te wekken de regiering in 1925 aan het verstond te brengen, dat zij veel heeft bedorven. Daarom moet zij naar huis gezonden worden. (Langdurig applaus.) De heer J. G. van der Jagt, de tweede 6prcker, met gejuich begroet, vond het onbe grijpelijk, dat er relfs nog neutrale ambtena ren waren, die meenden dat met deze rcgec- ring nog te praten zou zijn. Spr. ging na wat men heeft gedaan om de regeering aan het verstand te brengen dat de salarisverlaging niet mocht doorgaan. Ondanks het feit, dat de regeering 15 millioen mrer heeft ontvangen, de prijzen der levensmiddelen de hoogte in gaan, heeft men niet ai willen zien van de 5 salarisverlaging. Spr. criti- seerde het feit, dat de salarispolitiek d'er re geering afhankelijk wordt gesteld van factoren als een vermeerderde opbrengst der rijwiclbe- lasting. Als de ambtenaren die in dc verdrukking zitten door de lage salarissen zich vergrijpen aan hun toevertrouwde gelden, worden zij soms voor dief uitgekreten, maar laat men bedenken, dat de moreel schuldige op 't Bin nenhof zit. (Donderend applaus.) Doch naast Colijn, Westerveld e.a., zijn de ambtenaren zelf ook schuldig aan de salaris verlagingen omdat zij zich niet eerder hebben verzet tegen de verslechteringen. Spr. eindigde met op te roepen zich aaneen te sluiten om front te maken tegen de regee ring. Hierna sprak dc hefcr Roo ij ackers na mens het Verbond van Vereenigingen van Landsdienaren in Ned.-Indië enkele woorden. De heer Dekker, voorzitter van het A.N. V., betuigde, namens zijn vakverbond, even eens de volle sympathie voor de tot nu ge voerde actie. Wanneer de Staatsmachine warmloopt is dat te wijten aan het optreden der regeering. De kruik gaat echter zoo lang te water tm zij breekt. Het middel om aan de bejegening waaraan de regeering ons blootstelt, een einde te ma ken is de medezeggenschap. Spr. wekte op hiervoor te strijden. De heer Stenhuis, voorzitter van het N. V. V. zeide, dat het overheidspersoneel zal dienen te begrijpen, dat tegen den aanslag der regeering de scherpste strijd gewenscht is Tegen de maatregelen van Co- lijn was zelfs een staking ge wettigd. Helaas waren de organisaties niet sterk ge noeg om daartoe te besluiten. In de hoofden en harten der arbeiders moet komen het be sef, dat 't Carthago van 't kapitalisme ver woest moet worden. Het overheidspersoneel zal duidelijk moe ten begrijpen, dat de organisaties zoo moeten worden ingericht, dat zij het wapen der sta king zullen kunnen hanteeren. Om demonstraties en felle redovoeringen geeft spr. niets zoolang men bij de onderhan delingen niet de vuist op tafel kan leggen Dut zij de les voor het overheidspersoneel. De voorzitter deed hierna mededesling van een vertrouwelijk ingekomen bericht over do aangekondigde salarisverlaging. In waarheid is het volgende bepaald Voor gehuwden en kostwinners wordt de verlaging beperkt voor 1925 op 10 doch dit slechts voor 1925 en niet voor pensioenen, 't Salaris is als de rege ling aangeeft en daarnaar wordt pensioen grondslag berekend. Voor de algemeene werk lieden, ook brievenbestellers, wordt de maxi- mumaftrek in 3e klas gemeenten voor gehuw den beperkt op 15 voor ongehuwden is geen maximum-aftrek bepaald. Er zijn geval len van ruim 35 Een resolutie. De voorzitter stelde vervolgens onderstaan de resolutie aan de orde overwegende lo. dat de salarissen van het Rijkspersoneel, in het algemeen genomen, steeds te laag zijn geweest, en mede zijn vastgesteld, in Maart 1919, op den grondslag van duurte-verhou- dingen, welke, vergeleken met die van Juli 1924, slechts een vermindering met 5 aan gaven, terwijl in laatstgenoemde maand desal niettemin de solarissen van kostwinners en niet-kostwinners reeds respectievelijk met 13 y2 en 18y: waren verlaagd, en inmid dels de verlaging voor het geheele Rijksper soneel 18Vi is gaan bedragen; 2o. dat de regeering, hiermede niet tevre den, op 1 Januari 1925 nieuwe salarisverla gingen wenscht te laten ingaan 3o. dat de prijzen der meest onmisbare le vensmiddelen van dag tot dag omhoog gaan en een duurtegolf in aantocht schijnt te zijn 4o. dat de regeering als het voornaamste motief voor verlaging van de salarissen van het rijkspersoneel heeft laten gelden den be- j narden toestand van 's lands financiéo. welke echter, zelfs naar haar eigen oordeel, den sten tijd zichtbaar gunstiger is geworden, wijl de economische vooruitzichten hoopgc vend mogen worden genoemd overwegende voorts, dat d'e wijze, waarop van de zijde der regee ring de herziening van het Bezoldigingsbesluit- 1920 tot dusverre heeft plaats gehad, alles te wenschen heeft overgelaten en door haar het georganiseerd overleg daarbij practisch tot een aanfluiting is gemaakt dringt er bij de regeering met den aller grootsten nadruk op aan lo. den per 1 October 1.1. doorgevoerden maatregel tot verlaging van de salarissen der gehuwden en kostwinners ongedaan te ma ken en de ongehuwden in gelijke mate tege moet te komen, zoomede af te zien van ver dere verlaging van het salarispeil 2o. het overleg met de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg te heropenen over een door de organisaties eenstemmig noodig geoordeelde, technische herziening van het Bezoldigingsbesluit-1920, welke reeds in October 1920 door de regeering ir) het voor uitzicht is gesteld richt zich in vertrouwen tot de Staten-Ge- neraal met een dringend beroep om al hunnen invloed aan te wenden, opdat de regeering aan de in deze resolutie tot uitdrukking ge brachte desiderata tegemoet kome, en tot de Ncderlandsche burgerij, om ook harerzijds steun aan de rechtvaardige actie van het Over heidspersoneel te verleenen roept het geheele Overheidspersoneel op, om, nu het ervaart, dot de regeering, trots de veel verbeterde financieele en economische omstandigheden, de ingrijpende salarisverla ging handhaaft, de organisaties te versterken, waaruit het Comité van Zes is voortgekomen; draagt het Comité van Zes op, deze motie ter kennis te brengen van de regeering en de Volksvertegenwoordiging en haor ter publi ceering aan te bieden aan de pers. Geroep: De resolutie is niet scherp ge noeg. De Voorzitter: Laten we geen dikke woorden gebruiken. Spr. constateerde onder rumoer dat de reso lutie met alg. stemmen is aongenomen. Geroep: Dat lappen re aan hun laars. De Voorzitter sprak vervolgens het slotwoord. In het theater „Odeon" werden toespraken ge houden door de heeren H. B. Berghuis en R. H. Waterberg in den Dierentuin, door de hee ren F. van Meurs en H. van Giesel, in den tuin van het Volksgebouw dcor de hceren J. J. Lamers en H. M. Roos. DE DAMPLANNEN. Een hotel op den Dam? Naar de Hotelhouder verneemt is de kans groot, dat nu toch nog, en wel spoedig, zal worden overgegaan tot den bouw van een groot hotel op het reeds jaren braak liggende Dam- terrein te Amsterdam. In de desbetreffende commissie van bijstand zou het plan van de Engelsch-Nederlandschc combinatie, waarvoor architect Van der Meij het ontwerp heeft gemaakt, reeds zijn goedge keurd, en de gemeenteraad zou weldra de ge legenheid krijgen een definitieve beslissing te nemen. EEN EIGENAARDIG GEVAL VAN PERSOONSVERWISSELING. Een doode die een pas aan vraagt. Een eigenaardig geval van persoonsverwisse ling heeft zich de laatste dagen voorgedaan. Een schippersknecht die veel in het buiten land vaart, en sedert korten tijd in Zwolle ver toeft, vroeg bij den burgemeester van de plaats waar hij z'n domicilie had, een pas aan. Na eenige dagen kwam het afwijzend ant woord van den burgemeester, met de mede- deeling dat de aanvrager was overleden. Een lastig geval. De commissaris van politie to Zwolle werd met een en ander in kennis ge steld, waarna een onderzoek volgde. Hieruit bleek, hoe onze visschersknecht de dupe was geworden van een persoonsverwisseling. Voor eenige dagen, was in zijn domicilie-plaats het lijk opgevischt van een man, die veertien da gen in het water had gelegen. Daar de doodo veel gelijkenis vertoonde met den visschers knecht, werd diens zuster bij het lijk toegelaten. Zij herkende het als van haar broer, waarna de visschersknecht als overleden werd geregi streerd in de boeken van den Burgeri. Stand. Op grond hiervan werd de pas geweigerd, als zijnde door een doode aangevraagd. De Zwolsche commissaris van politie advi seerde den schippersknecht naar den burge meester te gaan, om aan de hand van bewijs stukken zijn identiteit vast te stellen, dan zou de burgemeester wel kunnen oordeelen of de aanvrager van den pos dood of levend is. Zijn zuster zal haar eerste verklaring dienen te her roepen, wil zij haar broer weer in het rijk der levenden zien teruggebracht. Om van de admi nistratieve beslommeringen, die hiermee annex zijn, maar niet te spreken. DE MOORD TE SCHIMMERT. De uitspraak van het Bossche Hof. Het gerechtshof te Den Bosch veroordeelde heden den kantoorbediende De W. wegens noord op zijn vrouw te Schimmert gepleegd tot vijftien jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. GROOTE OPLICHTING. Een valsche cheque van 30.400. Door middel van een valsche cheque is de Duitsche Bank te Amsterdam opgelicht voor een bedrag van ƒ30.400. Naar aanleiding daarvan wordt de aanhou ding verzocht von den Duitscher Albert Ecke, een 29-jarig persoon, die bekend was bij deze bank. Hij is middelmatig groot, slank van ge stalte, bleek uiterlijk, lichtblond haar, kale schedel. Hij is gekleed in een lichtgrijze re genjas en heeft een gleufhoed op. De directie van de Duitsche Bank heeft een bclooning uitgeloofd van 1000 voor het op sporen van den dader. GEHEIME BRANDERIJ. Te Leerdam ontdekt. Door den burgemeester van Leerdam met gemeentepolitie cn kommiezen is in een huis, bewoond door Teunis M., aan den Diefdijk een geheime branderij ontdekt, toebehoorende aan Jon M. De gehjele installatie is in beslag genomen en de eigenaar naar ihet huis van bewaring te Tiel overgebracht, LOTERIJWET. alen inval in het Amsterd. kantoor der Nat. Verzekering en Herver- zekering-Mij. De centrale recherche te Amsterdam heeft heden in perceel Amstel 266, waarin geves tigd is een bijkantoor der Nationale Verzeke ring en Herverzekering-Mij. (het hoofdkantoor is gevestigd te Den Haag), een groot aontal obligaties in beslag genomen. Wij vernemen hieromtrent nog zoo meldt onze corres pondent dat in dit kantoor hedenmorgen in overleg met de justitie een huiszoeking heeft plaats gehad op vermoeden dat door deze maatschappij de Loterijwet wordt overtreden. De uitlotingen hebben n.l. plaats op de trek kingen van de staatsloterij. Eenige duizenden obligaties werden in beslag genomen. Zooals bekend hadden de vorige week reeds huiszoe kingen en inbeslagnemingen plaats in het hoofdkantoor van deze maatschappij te Den Haag en in het bijkantoor te Rotterdam. VAN EEN SCHIETENDEN NEGER. De vrouw in 't speL Ongeveer een week geleden kwam de neger C. D. van een reis van elf maanden uit Suri name in Rotterdam terug. In zijn woning op de Delftschevaart trof hij zijn vrouw niet meer aan en hoorde hij dot deze zich met een an deren man ophield. Enkele dagen later ont moette hij haar en wist haar te bewegen weer bij hem te komen wonen. Slechts een paar dagen duurde dit, of het tv/eetal kreeg weer ruzie. Zondagavond trof de neger de vrouw in een café op den Schiedomschedijk aan. Zij vermoedde dot haar echtvriend een revolver bij zich had. Daarover ontstond twist. Eenige burgers mengden zich in de ruzie en zoowel man als vrouw wilden zij overbrengen naar het naastbijzijnde politiebureau. Daarvoor aan gekomen nam de neger de vlucht, maar hij werd nagezet door den 25-jarigen H. G. Ter hoogte van de Korte Hoogstraat greep hij den neger van achter beet, waardoor beiden vie len. De vluchteling had echter nog gelegenheid zijn revolver te krijgen en een schot op G. te lossen, waardoor de wang werd doorboord. Een tweede schot op het voorhoofd van G. gericht ketste. Burgers en politie waren intus- schcn toegeschoten en overmeesterden den neger. Aan het bureau Groote Pauwsteeg werd de man wegens poging tot manslag in bewa ring gesteld MOORD TE ROTTERDAM. Twist tusschen Franschman en Duitscher. Gisteravond heeft zich in de Stcynwegstraat te Rotterdam een bloedig drama afgespeeld. In een woning aldaar leefden de 72-jarige Duit scher W. A. R., de 53-jarige Franschman C. T. B. en een Duitsche vrouw te zamen. Da Franschman kwam eenigszins onder den in vloed van sterken drank thuis en begon ruzie te maken, waarbij hij zoover ging, dat hij de vrouw een klap in het gelaat gaf. Den 72-jari- gen Duitscher was dit te veel. Hij greep een slagersmes van de tafel en riep: „Constant, wees voorzichtig, want ik heb een mesl" De Franschman draaide zich venvoed om en liep regelrecht met zijn buik in het mes, waardoor hij zoo ernstig werd getroffen, dat hij spoedig daarna overleed. Het lijk is ter schouwing naar het ziekenhuis gebracht. De Duitscher werd door de politie in verzekerde bewaring gesteld. GRIEP AAN BOORD. Bij verschillende passagiers von de Johon de Witt Naar wij vernemen, bevonden zich aan boord van het s.s. „Johan de Witt" van de Mij. „Nederland", dat gistermorgen van Indië te Amsterdam arriveerde, verschillende passagiers die aan griep lijden. Ook de gezagvoerder, de heer D. Ouwehand, behoorde tot de patiën ten en moest bij het binnenkomen de leiding van het schip aan den eersten stuurman over dragen. KORTE BERICHTEN. Dc inbraak te Leiden. De in arrest gestelde broeder van den heer De R., in wiens goudsmidswinkel in de Donker- steeg te Leiden Zondag werd ingebroken, waar bij een aanzienlijk bedrag aan kostbare voor werpen werd ontvreemd, is wegens gebrek aan bewijs weder op vrije voeten gesteld. Door een tram gegrepen. Een 50-jarige courantenbezorger stak Zater dagavond met zijn rijwiel op den Bergweg te Rotterdam de straat over, vlak voor een tram wagen van lijn 6. Zijn rijwiel werd door de tram gegrepen. De man viel op straat. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn over leden. Door een auto overreden. Gisteravond is op den weg Geldrop—Heeze zekere v. R.r uit Zesgehuchten, door een auto overreden. Korten tijd daarna was hij overleden. De chauffeur schijnt niets gemerkt te hebben, althans hij reed door. 250 billio-cn mark gevonden. Ten gemeentehuize te Oeffeit is aangifte gedaan, dat onder die gemeente zijn gevon den 250 billioen mark. Inlichtingen hierover zijn te bekomen bij den burgemeester van Oef- felL Inbraak. Er is ingebroken b(j een tandarts aan den Weteringschans te Amsterdam. Er zijn o.m, gestolen een rijwiel, een tasch met twee effec ten, elk groot 1000, een spaarbankboekje, waarop 100, een bankbiljet van 25 en een regenmantel. Enkele gestolen voorwerpen van weinig waarde heeft de politie gevonden in een kozijn in de Frederik Hendrikstraat. Verdronken. De 23-jarige P. Verbeek uit Sliedrecht en werkzaam op een baggermolen te Hansweert in de haven, had het ongeluk gistermorgen een klap van een stoaldroad te krijgen, zoo dat hij over boord sloeg en jammerlijk is ver dronken. Het lijk is nog niet gevonden. De ongelukkige laat een vrouw met een kind achter. Athletiek. LOOP DWARS DOOR ZEIST. Zaterdag j.l. gehouden. De j.l. Zaterdag gehouden wedloop dwars/ door Zeist heeft tot resultaat gehad, dat Kuiler*/

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2