eersige Bontmantels WIJNIMNDELJ.A. SCHOTERMAN&Zn. FLANELLEN B. NIEWEG IViantelmagazijn „DE ADELAAR" Spotprijzen AMERSFOQRTSCÜ DAGBLAD Eet- Thee- en Ontbijtserviezen SCHILLETJE SPORTNIEUWS Varkensmarkt 9 b"»®™ Telefoon 559 Amersfoort RECLAMES. Prijs 13 regels f 1.55, elke rogel meer f 0.50. UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Bijzonder aanbevolen Per flesch: Per Anker: Gewas 1920 Raymond Macau f 1.— f 40.— Gewas 1920 St. Emillion f 1.40 f 56.— .Langestp.26. j. Tel. L.VrouWestri. I 34-8 Zangers CARUSOL, 30 cent per doosje DE TOOVERPASTILLE. Bij Uw drogist. AFD Advertentie Bureau Arnhemsche Poortwal 2a. Tel. 5!3 Plaatsing van advertentiesin alle bladen zonder IHprijsverhoogingOS bracht. Vervolgens werd de bende noar het bu- feur W., twee kinderen aangereden, die op do stijging van de Indexcijfers der Nederlandsche groothandelsprijzen. Een nadere beschouwing doet zien, dat het algemeene indexcijfer ge durende het eerste kwartaal van 1924 niet noemenswaard boven dat van het eerste kwar taal van 1923 stond. In het tweede kwartaal was het verschil iets grooter, om daarna van maand tot maand toe te nementerwijl in 1923 het laagste punt pas in Augustus was bereikt, was dit jaar na Juni geen daling meer waar te nemen. Het indexcijfer voor Septem ber (158) was weder gelijk aan dat van Fe bruari 1924 en hooger dan de cijfers van het geheele jaar 1923. In October steeg het ver der tot 161, d. i. bijnü 9 pet. boven de ge lijknamige maand van 1923. De oorzaak der stijging was vooral te zoeken bij de voedings middelen, welker indexcijfer in veel sterkere mate omhoog ging dan het algemeen index cijfer. In October 1924 stond het op 166, tegen 142 in October 1923, of ruim 14 pet. hooger. Ook de kleinhandelsprijzen kenmerkten zich door een stijgende tendenz. De marge tusschen de maandcijfers der jaren 1923 en 1924 was in den laatsten tijd breeder don in vorige maanden. De indexcijfers van de kosten van levensonderhoud blijken dan ook over het ge heel genomen in 1924 hooger te staan dan in 1923. DE PENSIOENEN VAN HET SPOOR WEGPERSONEEL. Een onderhoud der organisaties met de directie. Hedenmorgen hebben de vertegenwoordi gers der personeelsorganisaties een onder houd gehad met de directie der Ned. Spoor wegen, en daarin medegedeeld, dat do orga nisaties van meening zijn, dat de destijds in uitzicht gestelde pensioenverbeteringen onge wijzigd dienen te worden ingevoerd. De di rectie meende evenwel, dat pogingen daartoe wel zouden afstuiten op de door de regeering geëischte wijzigingen. Overeengekomen weid, dat de organisaties hunne bezwaren 'egen de door de regeering geëischte wijzigingen aan de directie zullen kenbaar maken, om daarna daarover een conferentie met de directie te houden, die evenwel in de houding der orga nisaties geen wijziging zal brengen, n.l. in het ingenomen standpunt, dat alle verslechte ringen werden afgewezen, daar reeds eon overeenkomst ten deze met de directie der Ncd. Spoorwegen was aangegaan. DIEFSTAL VAN SPIRITUS. Een complot van dieven cn helers ontdekt. Grootste Sorteering Zie onze speciale afdeeling Aanvulling van 1e klas Fransche- Duitsche- Engelsche en Hollandsche Frabrikaten. Langestraat 39 Tel. 462. Likeur van bijzonder fijne samenstelling p. fl. f 3.49 S. H MASSA de bepalingen, welke gelden voor de gewone frankeerzegels. De zegels zullen ook verkrijg baar zijn aan de bij- cn hulppostkantoren en poststations. LEGATEN. Wijlen de heer H. van Jaarsveld te 's Gra- venhage overleden, heeft de navolgende lega ten vermaakt aan de Diaconie der Nederduitsch Hervorm de Gemeente te 'sGravenhage ƒ500 ten be hoeve van hare armenf 500 ten behoeve van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis dier Gemeente aan het Huis van Barmhartigheid te 'sGra venhage 500 aan de Blindenwcrkinrichting te 's Graven- hage 500 een het Nederlandsch Zendeling Genoot schap te Rotterdam ƒ1000. PRUZEN EN KOSTEN VAN LEVENSONDERHOUD. De toenemende stijging der indexcijfers. Het uitgebreide cijfermateriaal, dat het on der bovenstaanden titel door het Centraal Bu reau voor de Statistiek sedert Augustus 1922 in het licht gegeven maandperiodiek biedt> stelt in staat het prijsverloop na te gaan van een groot aantal artikelen. De persberichten van genoemd Bureau vermeldden reeds een De politie van het bureau Leidscheplein te Amsterdam heeft, naar de T e 1. meldt, een aan tal personen gearresteerd die een complot had den gevormd om de N.V. Koninklijke Pharmn- ceulische fabriek, voorheen Brocades cn Sthce- man, gevestigd Nassaukade 373, systematisch te bestelen. Ongeveer 14 dagen geleden kreeg de waar nemende chef van het bureau Leidscheplein, in specteur M. Keiser, de mededeeling, dat er op de fabriek dingen gebeurden, die het daglicht niet konden velen. Er werd een onderzoek inge steld en toen bleek, dat drie personen zich schuldig maakten aan diefstal van spiritus van 96% De magazijnmeester was eigenlijk de hoofddader, want hij deed het voorkomen, als of bestellingen op de spiritus waren gekomen en gaf een magazijnknecht opdracht, de vloei stof af te tappen in flesschen. De derde schul dige, een loopknecht, droeg zorg voor het ver voer naar twee personen, die de spiritus in ont vangst namen en opkochten. Deze beide laatste personen waren de zetbaas en de vergunning houder van het café van Van Hingen, Warmoes straat 137. Uit het met alle voorzichtigheid ingestelde vooronderzoek bleek, dat reeds twee maol, na melijk op Zaterdag 15 November, na afloop van de werkzaamheden op de fabriek, het drie tal dieven de gestolen spiritus naar het café von Van Hingen hadden gebracht. Doorbij werd de ontdekking gedaan, dot een aantal per sonen alcohol die uit spiritus bereid was had gedronken en dat deze lieden er onpasselijk van waren geworden. Uit een en ander trok de politie de conclusie, dat ook na het sluiten van de fabriek de gesto len vloeistof het café zou worden binnengesmok keld. Ten einde de bende op heeterdaad te kunnen betrappen werd haar een strik gespan nen. Zes politiebeambten, drie inspecteurs en drie rechercheurs verborgen zich Zaterdagmor gen in huizen in de nabijheid van het café in de Wormocsstroat Hierbij werd zorg gedragen, dat ook een zij-ingang van de gelegenheid, die in de St Annenstraat uitkomt, in het oog werd gehouden. Omstreeks hal ft wee kAvamen de dieven in derdaad aanzetten, terwijl een der beide helers reeds op den uitkijk stond. Afzonderlijk en met behoorlijke tusschenpoozen gingen zij het cafétje aan de vooringang naar binnen. Nau welijks Avas <Je laatste man, de loopknecht, die een mand droeg, naar binnen, of de politie ver liet haar schuilhoeken. De uitgang in de St. Annenstraat werd bewaakt en de overigen drongen de tapperij binnen. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat de bende verrast was en geen gelegenheid had zich te bewegen. De inhoud van den mand bleek te bestaan uit een flesch spiritus van 25 liter en twee van 2 liter. De ze werden in beslag genomen. Een huiszoeking leverde weinig resultaat op. Onder een grootcn toeloop van het publiek hield de arrestantenauto van de politie voor de tapperij stil en werd het vijftal naar binnen ge- rcau Leidscheplein getransporteerd, waar in specteur Keizer hen een voorloopig verheor af nam. Onmiddellijk na de arrestatie werd ook ten huize van den magazijnmeester, van len knecht en van den looper huiszoeking verricht Hier werden eenige kleine artikelen, eveneens van do fabriek afkomstig, aangetroffen. Vermoede lijk kan met betrekking tot deze voorwerpen niet van diefstal gesproken worden. Daar er geen plaats meer was aan het bureau Leidscheplein, werden twee arrestanten over gebracht naar het gebouw van de bereden po litic en naar een der posthuizen. ZIJN MOEDER VERMOORD. Een 74-jarigo vrouw vermoord cn daarna in een put gewor pen. Te Pcperga (Friesland) werd in de maand September van 't vorig jaar de'74-jarige Aal tje ten Berge, weduwe van Ernst Capelle, dood in de put bij haar woning gevonden. Thans heeft na een twist iemand aan de politie mee gedeeld, dat Jan Capelle, een zoon van de vrouw, zijn moeder mot een houten hamer de hersens heeft ingeslagen, haar van haar geld heeft beroofd en daarna het lijk in de put heeft geworpen. Ook nog een tweetal andere personen, o.w. de vrouw met wie Jan Capelle leefde, legde een gelijke verklaring af. De politie onderzoekt de zaok Jan Capelle is momenteel in gevangenschap voor een ander feit. Heden zal in tegenwoordigheid van de justitie uit Leeuwarden een sectie-onderzoek op het lijk plaats hebben. OVERTREDING DER LOTERIJWET. Een Brfoekhuijs-zonk voor den Hoogen Raad. De advocaat-generaal, mr. Ledeboer, conclu deerde tot verwerping van het cassatieberoep van H. H. Broekhuijs tegen een vonnis van de rechtbank te Rotterdam, waarbij hij met ver nietiging van een vonnis van den kantonrech ter aldaar, die hem van rechtsvervolging had ontslagen, wegens overtreding van de Loterij- Avet is veroordeeld tot een hechtenisstraf van 4 maanden. Het betrof hier, zooals uit het rapport van den raadsheer-rapporteur bleek, de 31e z.g. prcmieleening, welke door Broekhuijs zelf zou worden uitgegeven, om de justitie eens te laten zien, Avat hij kon. Uitspraak 3 December. BETALING VOOR NIET GEBRUIKT PENSION. Een procedure voor de ZavoI- sche rechtbank. Voor de rechtbank te Zwolle is aanhangig een merkwaardige zaak over ccn pension-over eenkomst waarin ook door het Arnhemsche gerechtshof een beslissing is gegeven. Zekere fam S. te Den Haag zou in Juli 1922 4 we ken in het pension van H. te Nunspeet komen logeeren. De fam is daar echter niet komen logeeren. wè! kwamen twee leden der fam. twee weken vroeger. H. vordert nu van de fam. S 635 schadevergoeding. Gedaagde Aveigert echter betaling, omdat hij beA'.-ecrt dat de vrouw van H het pension heeft opgezegd, en hij slechts met moeite cn v'oot een hooger^ri prijs een ander pension heeft kunnen krijgen. Hij vordert daarom van H. een schadevergoe ding van 200. De rechtbank te Zwolle heeft den eisch van H afgeAvezen en S. toegelaten te bewijzen dat hem het pension was opgezegd Hiertegen kwam H bij het Arnh. gerechtshof in appèl. Het hof heeft thans beslist dat een pensionhouder, indien hij zijn pension heeft beschikbaar gehouden, aanspraak heeft op de A'olle betaling, ook al heeft de tegenpartij hiervan geen gebruik gemankt. Voor het hou den von getuigenverhooren werd de zaak naar de Zwolsche rechtbank teruggewezen om na afloop daarvan don nader vonnis te wijzen POGING TOT DOODSLAG EN ZELFMOORD. Het eerste niet gelukt, maar het tweede wel. Sedert geruimen tijd kwamen kleine ruzietjes voor tusschen den 46-jarigen caféhouder C. N te Rotterdam en de 46-jorige vrouw A. G., met wie hij samenAvoondc TerWijl de vrouw vannacht sliep, kwam de caféhouder in haar kamer en wilde haar met een bijl dooden. Toen N. haar een slag wilde toebrengen, brak echter de steel van de bijl, waardoor hij de vrouw niet rookte. Zij avos enkel gewond aan het achterhoofd, doordat de ijzeren bijl Avegvloog Nadat de dader zijn plan zog mis lukt, ging hij noar den kelder en maakte aan zijn eigen leven door ophanging een einde Dr. Post, die de vrouw verbond, constateer de geen ernstige kAvetsuren. TREINONTSPORING BIJ ARNHEM. Aanzienlijke matcricele schodc. De trein, die te 2.48 gistermiddag te Arn hem moest aankomen uit Enschedé, is tusschen het Zijpschc viaduct en het station gederail leerd. De kolenwagen liep uit de rails, waardoor de bagagewagen, die op ccrstgenoemden wogen liep, Averd ingedrukt. De materieele schade is nog al aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Onmiddellijk is aangevangen met het oprui- mingswerk. KORTE BERICHTEN. Ongeluk in een electr. centrale. In de electrische centrale aan de Hooge Kadijk te Amsterdam avos men Zaterdag bezig met het schoonmaken van een ketel, toen van een 8 M. hooge muur een aantal stcencn naar beneden stortte. Een 40-jarig werkman werd erdoor op het hoofd getroffen, met het nood lottig gevolg, dot hij onmiddellijk dood was. Bedriegelijke bankbreuk. Op lost van den Officier van Justitie werd te Amsterdam een 36-jarige fabrikant aange houden, verdacht van het onttrekken van 800 aan den boedel kort voor zijn faillissement. Verdronken. Doordat zijn vaarboom uitgleed, geraakte een 43-jarige schipper in de Houthaven te Am sterdam te water en verdronk. Bij den zwaren storm op de Engelsche kust is van boord geslagen en verdronken de 38-jarige matroos N. van der Plas J.zn. uit Katwijk. Twee kinderen onder een auto. Op de Prinsegracht te Den Haag heeft een autobus, bestuurd door den 22-jarigen chauf- markt aan het spelen waren. De chauffeur ver klaarde, dot de kinderen eensklaps van achter een kraam kwamen cn den rijweg overstaken, waardoor de aanrijding onvermijdelijk was. Volgens sommige getuigen echter reed de chauffeur zeer hard; indien hij gewoon gereden had, was er nog ruimschoots gelegenheid ge weest te stoppen. Hoewel de chauffeur remde, brak de rem onder het rijden af, zoodat de wagen doorreed. De beide kinderen, 5 en 4 jaar oud cn wo nende Spijkermakerstraat, werden ernstig ge wond. Een brak een rechterarm en bekwam schaafwonden. Zij werden door den G.. G. D. noar het Gem. Ziekenhuis Zuidwal overge bracht. Doodelijk mijnongeval. Zaterdagmorgen geraakte in de Staatsmijn „Hendrik" te Heerlen de 23-jarige machinist W. v. M^ wonende te Heerlerheide, zoodonig bekneld, dat de dood onmiddellijk intrad. Bouwvakstaking. Te Delft hebben 40 metselaars en opperlie den, werkzaam bij den bouAV van 250 gemeen- teAvoningen in den Wippolder, in dienst van den aannemer Prins, het werk wegens een loon- cisch gestaakt. Eenige werkstakers, die het ter rein niet wenschten te verlaten, werden door de politie verwijderd. Een" oplichter gearresteerd. Te Hcithuyscn (Limburg) is gearresteerd de reeds gedurende ruim een jaar door politie cn justitie gezochte H. T. uit Echt, die, door zich gewoonlijk als paardenkoopman uit te geven en den naam van bekende handelaren aan te nemen, hier te lande en in België zich op tal an plaatsen aan oplichting op groote schaal heeft schuldig gemaakt Hij opereerde o.a. te Nijmegen, Wychen, Moergestel, Zevenbergen cn Antwerpen Ook wordt hij verdacht van diefstal te Valkenburg. Bij zijn aanhouding logeerde hij in een hotel te Heithuysen, onder den naam Vossen, paar denkoopman te Echt Hij werd herkend door een bezoeker, die de politie waarschuwde. Een fiets, welke hij eenige weken geleden den smid R. te Boexem wist afhandig te maken, was nog in zijn bezit. Inbraak. Te Lisse is Vrijdagnacht ingebroken in het Avinkelmogazijn De Vlijt van den heer Mijn- ders, in de Kanaalstraat. Door een keukenraam zijn de dieven binnengekomen zij hebben in de woonkamer uit een kast, waarvan do sleutel voor de hand lag, 800 aan bankpapier ge stolen, Avaarvan 500 toebehoorde aan de Ge reformeerde Kerk. Verder hebben zij van vier kinderen de spaarpotten, elk inhoudende 20, meegenomen. De spaarpotten zijn later leeg teruggevonden op een nabij gelegen erf. De politie heeft vingerafdrukken en voetsporen ge vonden. Treurig* ongeval. Het 1 I-jarig zoontje van den arbeid A. te Rijnsburg, die Zaterdag tegen den avond in de nabijheid der ouderlijke woning aan het spe len was, werd door den van Noordwijkcrhout komenden tram aangereden. Hij geraakte on der den trom, met het treurig gevolg, dat het hem het hoofd schier van de romp Averd ge reden. De dood trad onmiddellijk in. Doodgereden. Zondagavond is te Souburg de ongehuwde werkman Rijnders uit Vlissingen door de elec trische tram doodgereden. Motorongeluk. De heer T., die Zaterdagmiddag bij Rijssen met zijn motor tegen een boom reed en naar het ziekenhuis te Almelo is vervoerd, is aan de gevolgen overleden. Oorzaak van het on geval moet zijn onvoldoende bekendheid met de behandeling van den motor. Brutaal. Een koopman heeft bij de politie te Am sterdam aangifte gedaan van vermissing von een ongesloten enveloppe inhou dende 3.125.aan bankpapier, uit zijn octe-tasch, welke aan één zijde was opengesneden. Deze diefstal is vermoedelijk gepleegd, of in het Gemeente Girokantoor of tijdens een tramrit \*nn do Albert Cuypstraat noar dit kontoor. Door de tram gedood. Een 85-jarig man is bij het oversteken der baan van de Noord-Hollondsche tram in de Meeuwenlaan voor de Vogelkade te Amster dam door een tramtrein gegrepen en vermor- seld. Volgens getuigen treft den mechinist geen schuld. De kwakzalver Eilers. De Hooge Raad verklaarde niet-ontvankelijk H. J. Eilers in zijn aanvraag tot revisie van 3 vonnissen van den kantonrechter te Zutphen, waarbij hij wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde is veroordeeld tot 3X1 maand hechtenis. Poging tot berooving. Te Tilburg is in den nacht van Zaterdag op Zondag een poging tot berooving gedaan. Om streeks 12 uur Averd de heer M. uit de Pius- straat door twee personen van achter bespron gen, klaarblijkelijk met het doel zijn tasch te bemachtigen. Toen M. zich verzette en om hulp riep, daagde politie op en arresteerde één aan valler. Later is zijn medeplichtige ook aange houden. De daders zijn A. J. van het Piusplein en de zwerver P. S. V. Branden. Zaterdagavond zijn te Kouden (Fr.) de houten noodwoningen, waarin drie gezinnen, bestaande uit 30 personen, gehuisvest Avaren, afgebrand. Dank zij de medewerking van de ingezetenen waren de gezinnen nog vóór den nacht van het hoog noodige voorzien. Zondagavond is brand uitgebroken in een pakhuis behoorende aan den heer Stapel te Santpoort en in gebruik bij den heer Tobernal. In een oogenblik stond het pakhuis in lichte laaie, daar het voor een deel uit hout was opge trokken en met riet gevuld was. De brandAveer kon niets anders doen dan de belendende woon huizen tegen het oversloan van de vlammen beveiligen. De oorzaak van den brand is niet bekend. In perceel Bilderdijkstraat 145 huis, te Am sterdam Avanrin is gevestigd een zaak in foto- grafieartikelen, heeft een kleine 'brand ge woed, vermoedelijk tengevolge van het weg werpen van een brandenden lucifer, in de na bijheid van de etalagekast De winkelvoorraad en het benedenperceel brandden geheel uit. Schade pl.m. 10.000. De brandweer bluschte den brand met een straal op dc vecht- leiding Provinciale Staten. Winterzitting van de Provinciale Staten op heden, Dinsdag 2 December. Aanvang *ler zitting 's morgens 10 uur. Voorzitter de Commissaris der Koningin, mr. H. Th. s'Jacob. Griffiermr. C. G. C. Quarlcs van Ufford. Na opening der vergadering leest de voor zitter het gebed. Aan de orde komt daarna DE AGENDA. Voor kennisgeving worden aangenomen de mededeelingen omtrent de ingekomen Kon. be sluiten, betreffende door de Staten genomen b-sl uiten. Onderzocht worden de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde Statenlid den heer G. van Weiland (s.-d.) uit Amersfoort. De hiervoor benoemde commissie adviseert tot toelating, waarna de heer Van Weiland in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte beloften aflegt. Wijziging hoogheemraadschapsreglemcnt. Nr. 9. Voorstel van Gedep. Staten van 4 November 1924, tot wijziging van het regle ment van bestuur voor het hoogheemraadschap van Zeeburg en Diemerdijk. Z. h. st. goedgekeurd. Krankzinnigenverpleging. Nr. 18. Voorstel van Gedep. Staten van 18 November 1924, hen te machtigen, met het Bestuur der Vereeniging der Broeders van Liefde, gevestigd te Venray, een overeenkomst aan te gaan betreffende de vaststelling van het verpleeggeld van armlastige krankzinnigen. Z. h. st. goedgekeurd. De overige agendapunten worden niet direct in behandeling genomen, doch verwezen naar de afdeelingen, opgesteld in handen eener spe ciaal voor het betrokken punt benoemde com missie. Eenige ingekomen adressen worden gesteld in handen van Gedep. Staten om prae-advies. Overgegaan wordt vervolgens tot het trekken der afdeelingen. INTERPELLATIE-FP tlJDA. Mot betrekking tot de Utrecht- sche marktplonnen. De heer F r ij d a (M. U.) vraagt en verkrijgt verlof tot het stellen van eenige vragen aan Gedep, Staten inzake de Utrechtsche markt- plannen. Hij betoogt, dat deze plannen ook een groot belang voor de provincie uitmaken, en dat dus provinciale steun in alle opzichten ge motiveerd is. De gemeente Utrecht heeft voor deze plannen groote offers over; op dit punt mag de provincie dus niet achterblijven. Spre ker zou daarom gaarne vernemen, hoe Gedep. Staten tegenover deze zaok staan. Een eventu- eele beslissing van de provincie kan onmogelijk tot de zomerzitting blijven wachten. Het college van Gedep. Stoten zal in een der volgende vergaderingen op deze vragen ant- wooi den INTERPELLATIE-BOOMSMA. Do verbetering von den Scest- dijkcr straatweg. De heer B o o m s m a (S.-D.) krijgt eveneens verlof tot het stellen van eenige vragen over den Soostdijker straatweg onder de gemeente De Bilt. Het wil hem voorkomen, dat in den Rond van De Bilt nogal oppositie is tegen deze verbetering, speciaal B. en W. schijnen hun liefde aan deze zaak niet te hebben verpand, méér speciaal nog een enkel lid van dat col lege. Het schijnt, dat groote aandacht Avordt gewijd aan de belangen van on- en aanwo- nenden, maar hier gelden in de eerste plaa^ de belangen van den reeds aangelegden parallel weg, die niet in de verkeersbeiangen voorziet. Spreker vraagt in hoeverre Ged. Staten ten deze de Staten kunnen inlichten. Ook op deze vragen zullen Ged. Staten na der antwoorden. INTERPELLATIE-REIJNDERS. De arbeidsvoorwaarden in de Krankzinnigengestichten. De heer Reijnders (S.-D.) krijgt verlof tot het richten van de volgende vragen oma Ged. Staten Kunnen Gedep. Staten mededeelen of de wijziging van de salarissen en de loonen van het personeel van het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen in Utrecht reeds van kracht is geworden Zijn Gedep. Staten alsnog bereid pogin gen aan te wenden bij het college van re genten van voornoemd gesticht om, meds n. o. v. de in de Statenzitting van 23 Mei 1922 aangenomen motie, te trachten een eventueele loonsverlaging voor 1925 t<> voorkomen. Kunnen Gedep. Staten ook mededeelen^ op welke wijze het overleg, waarvan sprakê is in hun schrijven van 18 Nov. 1924, ge voerd is? Indien dit overleg niet met de vakorga nisaties der betrokkenen gevoerd is, zijn Gedep. Staten dan bereid te bevorderen, dat dit overleg voortaan wèl met de be trokken vakorganisaties plaats vindt? Ged. Staten zullen nader antwoorden «b? deze vragen. De vergadering wordt hierna geschorst, om de afdeelingen in de gelegenheid te stellen voorzitters en ondervoorzitters te kiezen. De vergadering ivordt hierna verdaagd td Dinsdag 16 December. SCHERMEN. Drukfout. Het bijschrift van het verslag Schermwed- strijd, gistererv geplaatst, moest niet luiden Competitie N. A. S. maar Competitie K. N. A. S. B. (Kon. Ned. Amateurs Schermbond).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1924 | | pagina 2