Maison de Nouveauté Bekensteinschelaan 11 STADSNIEUWS. BINNENLAND.. ABSeen-Vertegenwcordiger voor Amersfoort en Omstreken: Reeds jaren in Amers foort goed bekend RECLAMES. Van 1I reKete 2.03, elke rcsel meer O.öfl Utrechtsche v<eg 38. Tel. 302 ONTVANGEN wollen mouselines in prachtige des sins, Effen wollen mouselines, Wol len crêpe in verschillende kleuren. Alle kleuren crêpe de chine, crêpe georgette, crêpe marocain. stel gediend. Met dat praten met minister Colijn wordt hoegenaamd niets bereikt. Wij hebben ook opmerkingen over de wijzigingen en als de organisaties niets willen mededeelen, gaan onze opmerkingen natuurlijk alleen uit naar den mi nister. De heer Moltmaker deelde meóe, dat zijn organisatie thans geen opmerkingen over de wijzigingen wil maken, en verliet daarna de conferentie. Vervolgens werd het reeds medegedeelde voorstel van den B. A. N. S. en den Neutralen Bond inzake de overgangsbepalingen voor de ontslagenen na T April T9T9 behandeld, waar mede de directie zich accoord verklaarde. MR. M. W. F. TREUB. Zijn terug-keer hier te lande. Naar de Tel. verneemt zal prof. mr. M. W. F. Treub, die voor herstel van gezondheid eeni- ge weken in het zuiden van Frankrijk door bracht, den T2den Maart hier te lande terug- keeren om zijn gewone bezigheden te hervatten. i MGR. SEIPEL. Aankomsi to den Hoog. Per Hollandsche Spoor van 9.40 uur is gis teravond ni'gr. dr. Seipel te "s-Gravenhage aangekomen, die aan het station verwelkomd werd door den Oostenrijkschen zaakgelastig de en door de heeren generaal Kalf en v. d. Mandere, resp. voorzitter en secretaris van de vereeniging Nederland—Oostenrijk. BELGISCHE ONDERSCHEIDINGEN. De koning van België heeft den luitenant kolonel van den Generalen Staf Seyffardt be noemd tot officier in de orde van de Kroon en den kapitein van den Generalen Staf Car- stens, adjudant van den Minister van Oorlog, tot officier in de orde van Leopold II. Gistermorgen heeft de Belgische gezant, Prins de Lignc, in het gezantschopsgebouw den benoemden de versierselen dier orde overhan digd, in tegenwoordigheid van den militairen attaché der Belgische Legatie, kolonel Max. Schmith. NIEUWE TRAMREMISE TE AMSTERDAM. Plaats biedende voor 320 wagens. B. en W. van Amsterdam stellen den gemeen teraad voor tot het doen bouwen vun een defi nitieve tramremise op den Amsteldijk aldaar te besluiten. Het ontwerp voor den bouw omvat berg ruimte voor 320 wagens, benevens de noodigc dienstruimten. Na voltooiing zullen, bij den tegenwoordigen omvang van het wagenpark en indien gerekend wordt op het buiten gebruik stellen van de beide kleine remises aan den Amsteldijk, hoek Rustenburgerstraat, en aan den Koninginneweg, in de nieuwe remise 290 wagens moeten worden opgenomen, zoodat ruimte voor een uitbreiding met 30 wagens beschikbaar blijft De kosten van den bouw zijn met inbe grip van de bijkomende werken geraamd op 2,432.000. DE INT. BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Een bezoek van H. M. de Koningin. Bij den voorzitter van de Internationale Bloe mententoonstelling te Heemstede is officieel bericht ontvangen, dat de Koningin voorne mens is Donderdag 26 Maart de tentoonstel ling te bezoeken ONZE NIJVERHEID. Een eervolle opdracht De N.V. Brnndspuitenfabriuk, voorheen A. Bikkers Zoon, te Rotterdam, deelt mede, dat zij, in concurrentie met rond veertig groote Engelsche, Duitsche, Amerikaansche en andere fabrieken op brandweergebied, opdracht heeft gekregen voor de Bangkoksche Poli tie-Autori teiten in Siam een groote motorbrandweerboot met een capaciteit van 6000 liter per minuut te leveren. Wel waren haar prijzen niet de laagste, maar de betreffende autoriteiten gaven aan haar ontwerp de voorkeur. EMIGRATIE NAAR CANADA. Het emigratiebureau van den heer VeenstTa zol worden opgeheven. Naar het Haagsohe Volk verneemt, heeft de heer Veenstra te den Haag, naar aanleiding van wiens emigratie-bureau het Kamerlid, de heere Kleerekoper vragen stelde aan minister Heemskerk, besloten zijn bureau op te heffen. TAPTV7F UIT JAVA. Een eerste zending te Amster dam ontvangen. Ne N. V. Stoom-meelfabriek „Holland" ont vangt uit Bandoeng per s. s. „Grotius" de eer ste tienduizend k.g. tarwe, geoogst in het afge- loop"r« jaar. Het is daar na veel moeite gelukt een soort tarwe te kweeken, die voor de brood bereiding geschikt is. De directie van de „Hol land" acht het een feit van betcekenis en is zeer benieuwd, wat het onderzoek en de ver maling in de fabrieken opleveren. DE L1MBURGSCHE KOLENPRIJZEN. Opnieuw een aanzienlijke ver laging. Uit Heerlen wordt aan de Tel. gemeld De Stnats- en particuliere mijnen hebben met in gang van 1 Maart 1.1. hun prijzen voor in dustrie- en huisbrandkolen weer aanzienlijk verlaagd. KINDERBALS. Een bisschoppelijke waarschu wing. In „Sancta Maria" is naar „De Kath. School" meedeelt, het volgend rondschrijven opgeno men van mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda „Diep doordrongen van den verderfelijken invloed, dien kinderbals om bun zinnenprikke lende vermakelijkheden op de kinderen uitoe fenen, komen wij in onze herderlijke bezorgd heid voor het zicleheil der ons toevertrouwde geloovigen, herinneren aan de ernstige waar schuwingen van het Doorluchtig Episcopaat. „In het besef hunner zware verantwoorde lijkheid hebben de Bisschoppen van Nederland een gezamenlijk schrijven tot de geloovigen gericht om hunne stem te verheffen tegen het toenemend zedenbederf. Met name hebben zij gewezen op de zedenkwetsende kleeding, den gevaarlijken omgang van jongens en meisjes en ook op de kinderbals. „Diep moet betreurd worden, dat kortzich tige en lichtzinnige ouders hun kinderen van kindsbeen prijs geven aan gevaren, waar de kinderjeugd op harde proef wordt gesteld". DONKER AMSTERDAM. Een souteneur voor de rechtbank. Voor dc 4e kamer der rechtbank is gisteren behandeld de zaak tegen <?en 31-jorigen „koop man" W. C. G., bijgenaamd „Bleeke Willem", beschuldigd voordeel te hebben getrokken uit de ontucht van de vrouw, met wie hij samen leefde. Beklaagde erkende met de vrouw te hebben saamgeleefd. Hij verdiende echter zijn geld met het handelen in gouden en zilveren sie raden, horloges, enz. en met .^norren". De vrouw, die onlangs door het gerechtshot wegens berooving van een buitenman tot I/a jaar gevangenisstraf was veroordeeld en na hare arrestatie den man, met wien zij had sa mengeleefd, had beschuldigd souteneur te zijn, deelde mede, dat beklaagde nooit iets uitvoer de, tot 's middags één uur in zijn bed lag en 's middags pleziertochtjes in zijn auto maakte. Hij leefde alleen van het geld, dat zij verdien de. Bekl. zei, dat bij den auto niet voor zijn ge noegen hield, maar om fe „snorren". De officier, mr. Reylingh, achtte hef ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eische 3 dagen hechenis cn opzending van beklaagde naar een Rijkswerkinriching voor den tijd van 5 jaren. ONGELUK OP EEN POLITIEBUREAU. Een agent door een afgaande revolver gedood. Toen hedennacht om 3 uur aan het politie bureau aan het J. D. Meyerplein te Amsterdam de wacht binnen kwam, ontdeden de agenten zich van hun kleeding. Van een der agenten die met een collega stond te spreken, viel de revolver uit den koppel, waardoor het wapen afging De kogel trof een der agenten. Wees man, in den buik. Hij werd onmiddellijk naar het Binnengasthuis vervoerd en geopereerd, doch is tijdens de operatie overleden Het slachtoffer is ruim 30 jaar oud. Er is een onderzoek ingesteld, dat heeft uitgemaakt, dat het gebeurde aan een toeval is te wijten en dat den agent door wiens revolver Weesman is gedood, in het geheel geen schuld treft. AANVARING. Op de reede van Vlissingen. Men seint ons uit Vlissingen: Het Engelsche vrachtschip Rovenschrak is voor de stad in aanvaring gekomen met een Noorsch stoomschip. De Ravenschrak maakt veel water. Het Noorsche stoomschip is opge- stoomd naar Antwerpen en heeft averij beko men. De vrachtboot ligt nu buiten het vaar water. De Ravenschrak was op weg van Ant werpen naar Bremen. DE BRAND IN DE PASSAGE TE ZANDVOORT. 100.000 schade. De schade die aangericht is door den brand in de Passage te Zandvoort wordt geschat op 100.000, met inbegrip van het gebouw dal aan den eigenaar, den heer Katz, een papier fabrikant te Sloterdijk 60-000 heeft gekost. VERKEERSONGELUKKEN. Kind overreden Gistermiddag is een driejarig meisje over reden door een onbekend gebleven motorrijder te Bussum op den hoek Nassaulaan—Haven straat. In ernstigen toestand werd de kleine ]Jer brandcard naar haar woning vervoerd. Radionieuws. Een Radio-tentoonstelling te Rotterdam. De groote vlucht, die Radio-telcgrafie en -telefonie in de laatste jaren hebben genomen, deed de behoefte ontstaan om v^or alle be trokkenen een overzicht te geven van wat op dit gebied bereikt is. Zoo heeft Amsterdam de Radio-tentoonstelling gehad. Van 1823 Maart a-s. zal nu in de zalen van Tivoli te Rotterdam een radio-tentoonstelling worden gehouden. Do iegeling berust in han den vun de hoeren J J. C. Nonnekens Jr., mr. R. Eikelcnbcom cn Jos. Nieuwman. Dc ontwerpen zijn van do hand van den heer H. C. Coenders te Millcgërsberg. Men heeft ernaar gestreefd zooveel mogelijk een beeld te geven van de toepassing der Radio. Zoo zal o.m een overzicht worden gegeven van de Radio in verband met verkeer, lucht vaart, pers, reddingwezen, leger etc. Een aparte afdeeling zal de historische ont wikkeling aanschouwelijk maken STEMLOKALEN. Voor de stemming voor Tweede KumerProvinciole Staten cn Gemeenteraad, Voor dc stemmingen voor candidatcn voor de Tweede Kamer, voor de Provinciale Stoten en voor den Gemeenteraad zijn de volgcndo stemlokalen aangewezen Stemdistrict 1, een lokaal in het schoolge bouw Hellestraat No. 87 Stemdistrict 2, een lokaal in het schoolge bouw Wijersstroat No. 22. Stemdistrict 3, een lokaal in het schoolge bouw Puntenburgerlaan No. 49. Stemdistrict 4, in een lokaal van het ge bouw R.-K. Patronaat Paulus Borstraat 37q. Stemdistrict 5, een lokaal in het schoolge bouw Anemoonstraat No. I. Stomdistrict 6, een lokaal in het schoolge bouw Schimmelpenninckstraot 3. Stemdistrict 7, een lokaal in het Gymnasium Plantsoen West 2. Stemdistrict 8, een lokaal in het schoolge bouw Johan van Oldcnbamcvoltloan No. 23. Stemdistrict 9, een lokaal in het schoolge bouw Vondellaan No. 18. Stemdistrict IÓ, een lokaal in het schoolge bouw Leusderwcg No. 30 Stemdistrict II, een lokaal in het schoolge bouw Leusderweg No. 2351. Stemdistrict 12, een lokaal in het schoolge bouw Miereveldstraat No. 72. Stemdistrict 13, een lokaal in het schoolge bouw Lange Beekstraat No. 3. Stemdistrict 14, een lokaal in het school gebouw Beekenstcinscheloan 39a. Stemdistrict 15, een lokooi in het school gebouw Groote Haag No. 33. Stemdistrict 16, een lokaal in de Meisjes school Plantsoen Zuid No. 2. Stemdistrict 17, een lokaal in het school gebouw Hcerenstvoot No. 4. Stemdistrict 18, een lokaal in het school gebouw Coninckstraot No. 80, (ingang Co- ninckstraat). Stemdistrict 19, een lokaal in het school gebouw Coninokstraat, (ingang Plantsoen Noord No. 51. Deze verordening treedt in werking onmid dellijk na hare afkondiging en alsdan vervalt de vroeger omtrent dit onderwerp geldende verordening. BEHOUD DEN ZOMERTIJD. Lijsten voor adhacsicbetuiging. Door de Vereeniging van Vreemdelingen verkeer alhier zijn op verschillende plaatsen in de stad lijsten ter teekening neergelegd, om odhaesie te betuigen aan een door deze Ver eeniging aan den Minister te zenden adres om behoud van den wettelijken Zomertijd. Zij, die de. Zomertijd wenschen behouden tc zien, kunnen door deze lijsten te teekenen, medewerken tot de instandhouding van den Zomertijd. Bedoelde lijsten zijn ter teekening gelegd bijBureau Amersfoortsch Dagblad, Hotel Monopole, Valkhofi's Boekhandel (Y. O. de Jong), hotel de Zwaan, sigarenmagazijn Vier dag, sigarenmagazijn ten Hove, sporthuis Bok king, sociëteit Amicitia, sociëteit de Vereeni ging (de Valk), lunchroom Princesse, Utrecht sche straat. LEZING COUÉ. Op 10 Maart a.s. Zooals wij met een enkel woord reeds ver meldden zal de heer Emile Coué op Dinsdag 10 Maart a.s. een lezing houden in Amicitia over de door hem toegepaste methode van zelf genezing door autosuggestie. Door een dertig jarige ondervinding en studie is de heer Coué bekend met het mechanisme van het mensche- lijk denken en gevoelen en ontsluiert hij dit deel van het wezen, zoodat men geen vreemde meer in de'mysterieuse wereld, die buiten het waakbewustzijn ligt, die men niet kent en die toch zoo'n belangrijke rol in den opbouw en functioneering van het geheele wezen li chaam, ziel en geest vervult. Hij heft een tipje van den sluier op, die aan de grens van het waakbewustzijn den blik op het onderbewustzijn ontneemt en geeft daar door een inzicht in de wisselwerking der krach ten tusschen het waakbewustzijn en het onder bewustzijn, terwijl hij dusdoende de mogelijk heid opent om die wisselwerking te harmoni seren De psychische opvoeding, die de methode Coué wacht te verbreiden, heeft reeds aan zeex velen heil gebracht. De heer Coué wil de men- schen moediger, flinker en daardoor gelukkiger maken. Hij wil hun leeren hun tobberijen te overwinnen en het woord „ik kan niet" uit hunne gedachten te verbonnen. In zijn instituut te Nancy hebben duizenden- uit alle oorden dei wereld hun geestelijke en lichamelijke gezond heid herkregen en dit instituut is geheel op zijn kosten ingericht en wordt ook door hem on derhouden, want deze weldoener der mensch- heid, zooals zijn patiënten hem noemen, is ge heel onbaatzuchtig, wel niets voor zich zelf, zelfs niet de eer, daar hij beweert, dat iedereen zichzelf kan helpen, als hij maar weet hoe hij dat doen moet. Daarbij is zijn methode uiterst eenvoudig en begrijpelijk. Wie heeft nocit gehoord van zijn form-ulc lederen deg word ik in alle opzich ten al beter cn beter" en van zijn ,/t Gaat over, over, over, enz." Wij twijfelen niet of ook te dezer stede zal de lezing des heeren Coué veel belangstelling trekken. ORGEL BAZAR AMICITIA. Gevolg van don grootcn toeloop. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie heeft het bazar-comité besloten wegens den grootcn toeloop a.s. Vrijdagavond een entree te heffen. KANTONGERCHT. Dc zitting van gisteren. Voor het kantongerecht kwamen gisteren tal vnn zaken voor betreffende overtredingen van verordeningen en wetten op eet- cn drinkwa ren. Twee personen stonden o.m. terecht voor het verkoopen van melk met te gering vetge halte. Door den keuringsdienst voor eet- cn drinkwaren was een monster genomen, waar uit bleek dat het vetgehalte van de nvelk niet minstens 3.60 was doch slechts 2.60. Dr. von der Laan, directeur van den keuringsdienst voor eet- en drinkwaren te Utrecht, als ge- tuige-deskundige gehoord, legde een uitvoe rig rapport over betreffende deze monsters en verklaarde daarbij, dat men hier hoogstwaar schijnlijk te doen had met afgeroomde melk. Melkverdunning door toevoeging van water achtte hij in dit geval minder waarschijnlijk. De ambtenaar van het O. M. achtte het ten- laste gelegde wettig en overtuigend bewezen cn rcqujreerde tegen ieder der beklaagden een geldboete van 40. De kantonrechter ver oordeelde ieder tot 25 boete. Voor de vierde maal werd behandeld de zaak tegen een Bunschotcr, die zijn paard op andermans weiland 4\ad laten loopen. Steeds had beklaagde ontkend, zoadat er telkens nieuwe getuigen moesten worden opgeroepen. Ook gisteren bleef beklaagde ontkennen, dat het zijn paard geweest was, hoewel uit de ge tuigenverklaringen langzamerhand was komen vast te staan, dat het wel beklaagde's paard geweest was. De ambtenaar van het O. M. vond dan ook, dat het nu long genoeg ge duurd had, gaf beklaagde een fikschen uit brander, dat hij de behandeling van deze zaak zoo lang had opgehouden en eischte 15 boe te. Uitspraak conform het requisitoir van het O. M. De dames hebben tegenwoordig veelal de gewoonte honden te houden. En dat zijn dik wijls groote, valsche dieren, die voor hun meesteres heel lief en aardig zijn, doch an dere niets vermoedende mcnschen aanvallen cn bijten. Eén van zulke dames had zich gis teren voor den kantonrechter te verantwoor den, omdat haar hond een voorbijganger bnd aangevallen, met het gevolg, dat die aan den schouder bloedend was gewond geworden. Overeenkomstig den eisch van het Openbaar Ministerie werd beklaagde veroordeeld tot ccn boete van 10. Een jonge dame was in verzet gekomen von een vorig kantonrechterlijk vonnis van 3 boete wegens het rijden zonder licht. Beklaag de lichtte de zaak nader toe en deelde daarbij mede, dat zij in 't geheel niet bemerkt bad, dat haar lantaarn was uitgegaan. Op den be- wusten avond regende het hard, terwijl er een sterke wind stond, zoodat zij alle moeite hod om vooruit te komen. Daarbij had zij niet steeds op hoor lantaarn kunnen letten. De kantonrechter vernietigde het vorige von nis en veroordeelde haar thans tot een geld boete van I. Een winkelier die in zijn winkel margarine verkocht en op zijn deur het woord „marga rine" niet had aangebracht werd veroordeeld tot 10 boete. Een ander die voor hetzelfde feit terecht stond, doch vooraf meerdere malen gewaar schuwd was, hoorde 15 tegen zich eischen. Uitspraak conform den eisch. NUTS-SPAARBANK. Overzicht maand Februari. Het maandoverzicht over Februari j.l. van de Nutsspaarbank alhier luidt als volgt: Ingelegd 220,368 64. Terugbetaald 188,920.02. Meer ingelegd dan terugbetaald 31,448.62. Nieuwe boekjes uitgegeven 116. Gespaard in busjes 961.31. Effecten van inleggers in bewaring genomen f 600 AGENDA. Dagelijks: Cinema Royal. Langestraat- Openharc Leeszaal en Bibliotheek Muur huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. R. K. Openbare Leeszaal en bibliotheek, Donderdags: Fröbelschool TOVr WA uut Adviesbureau Ver. v Huisvrouwen. Zaterdag, Zondag Maandag, Bioscoop Ami- ritin. Zaterdag, Zondag, Maandag, De Arend-Bios coop. 3, 4, 5 en 6 Maart Amicitia. Bazar Orgel fonds Nieuwe Kerk. 7 Maart, de Valk. Geheel ont ver. Spoorweg ambtenaren. 7 Maart. Amicitia (foyer). Nuts-matinée, de hèer Hoog. 8 Maart, de Volk. Uitvoering „De stem des Volks". 8 Maart Amicitia. Religieuze Cantaten Ons Foto-bord. In ons foto-bord aan dc Utrechtschestroot komen o.m. foto's van: Het huiselijk leven van kroonprins Gustav Adolf van Zweden. Mevr. de Boer van Rijk voor den microfoon van de Hilversumsche Draadlooze Omroep. De afgebrande „Passage" te Zandvoort. Het oude Rotterdumschc postkantoor, thans museum voor Beeldende Kunsten. De voormalige Cadettenschool te Alkmaar. 10 Maart. Amicitia. Lezing Emile Coué 8 uur. 10 Maart. „De Arend" Ver. v. Huisvr. De- monstratiemiddog Damcshondwerken 2 XA uur. 11 Maart Amicitia. Tournéo Willem v. d. Veer, „Allerzielen". 12 Maart. Amicitia. Feestconccrt stafmuziek 5 R 1. 13 Maart. Monopole. Algem Vergadering Dierenbescherming. Half 3. 14 Maart, de Valk. Soirée 12-jarig bestaan Handelsschool. 15 Maart de Volk. Feestavond P. T. T 17 Maart. Amicitia Ver. v. Huisvr. Lezing Mcj. T. Marcus, met demonstratie gehoorin- str., 2J4 uur. 17 Mrt. Amicitia. „Ons Belang". 19 Mrt Amicitia. Nut-ovond. 21 Maart, de Valk. Feestavond A. Z. P. C. 22 Maart, de Volk. Kunst na Arbeid. 23 Monrt. Lcdenverg. Algem. Ncdcrl. Vrou wen Vredebond. 8 uur. 31 Mrt Amicitia. Uitvoering Toonkunst I April. Amicitia. Uitvoering Toonkunst. 4 April. Amicitia. Eindbal Lecfson. 8 April. Amicitia. Uitvoering Religieuze Can taten. 9 April. Amicitia. Nuts-avond. 12 April, de Volk. Jeugd vereeniging. 14. April. Amicitia. Concert Dr. dc Koos. (José Iturbi). 18 April, de Valk. Groninger Club. 21 April. Amicitia. Concert Meyer—Pusch. 25 April. Amicitia. Soirée H. B. S. 1 Mei. dc Valk. S. D. A. P. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Franciscus Morinus, z. van Theodorus Bernordus Willebrordus Wcsselingh en Cntharina Jncoba Antonia Kok. Johonna Elisabeth, d. van Hendrik Broekhuizen en Alijda Roelofina von Proosdij. Hendrika Antonia, d. van Adrianus Lombertus Kortbeek en Cornelia Scherpenisse. Adriaan Comelis, z. van Hendri- kus Jacobus Willcmsê en Gcrardu Johanna So phia de Wool. Getrouwd: Evert Poort cn Heiltjc Hoks- bergen. Wilhelmus van der Geld en Evcrordn Hendrika van Dijl. Marten Borg cn Aaltje te Kulve. Telefonisch Weerbericht Hoogste stand778.2 te Volcntio. Laagste stand 734.7 tc Jan Moycn. Verwachting tot den avond von 6 Maart Aanvonkplijk matige, later toenemende N. W. tot W. wind, zwoor bewolkt of betrokken, waar schijnlijk met regenbuien, iets zachter. UT IS8 E l.,Ev O K IS S E N. Oft. Not. Niet Off. Not. 4 Maart. 5 Maait '25 I uur. Lrndon 11.93*/i 11.94*/« Borlijn ".59.65 0.59.65 Parijs 12 74 12.74 12.63 1261 Z tserland. 48.22 i 48 20 0.35 J 0.35 i f Kopenhagen 41 85 44.90 Chiisriania 38 25 rg.25 67 55 67 55 2.5CJ t Per 10.000 (Vervolg) NEDERLAND EN HONGARIJE. Hongaarsche onderscheidingen. Men seint ons uit Boedapest: De medaille van verdienste von het Hongaarsche Roode Kruis is toegekend o.m. aan den heer Beretta te 's-Gravenhoge, secretaris van het katholiek Comité voor de Hongaarsche kinderen, den heer Jacques Pierrot, penning meester van de Rotterdomsche Vereeniging „Montefiore", den heer R. Dijkstra, hoofdin specteur van politie te Rotterdam, den heer Martin Kulosar te 's-Grovenhage, de heeren H. Kuipers, directeur en Leo Hazelrat, chef-redac teur van het dogblad „De Maasbode" te Rot terdam, den heer Kramers, redacteur van het dagblad „De Telegraaf", den heer Hordijk, di- recteuT van het passenbureau te 's-Grovenhage, de heeren Van der Heyden en Th. Blom te Leiden, mej. Marie van Soest te Utrecht, me vrouw Bijvoet von Honren en dr. Heymans te Amsterdam, de pastoors Colla cn Lagerwey te Amsterdam, den heer v an der Borg te Gro ningen, notaris van Cronenburgh te Haarlem, de pastoors Wecnink en Blom te Zwolle, de eerwaarde zusters Winfrida cn Anna Dokits, dr. Dachmonns, arts, den heer Herckenrath, lid van het Huisvestingscomité, mevrouw Pichot- Langemeyer, barones Colette d'Escury, dr. Posthumes Meyes, den heer Muller, stations chef te Utrecht, kapelaan Goosens en kapt Hcmsing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3