No?a238an9 AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE EEMLANDER"w°e"sda981925 Ce Kluizenaar van Far-End. BINNENLAND. TWEEDE BLAD. FEUILLETON. De Staatscourant von heden 7 April bevat o.a. de volgende Kon. Besluiten Bevorderd tot verificateur der invoerrechten en accijnzen te Rotterdam P. Morquissen al daar te Amsterdam C. Pellicaan aldaar bei den thans commies-verificateurbenoemd tot belasting ontvanger te Domburg H. J Fokmn, tc Barneveld en J. W. Cox beiden surnumerair der grondbs'asting tc Amsterdam t« Goor N. KercswegCn, te Ravensteyn en S. P. Geetts beiden surnumerair der grondbelasting te Utrecht te Kollum F. G. H. P. Hendriks surnumeraii der grondbelasting te Maastricht te Boarlo W. Wiegersma, commie^-verifica- teur te Helder. benoemd tot rechter in de rechtbank te s Hertogenbosch mr. A. A. van SchuylenbuTch, laatstelijk lid van den Raad van Justitie te Batavia, thans met verlof tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Goch J. Knottenbelt, burgemeester van Rijssen; te Sliedrecht C. H. Revelman, ontvan ger der registratie en domeinen te Sliedrecht te Helder J. C. Bus, idem te Helder; te Utrecht mr. S. J. Pit, advocaat en procureur te Utrecht; eervol ontheven uit zijne betrekking de or- donnance-officier van H. M. de Koningin de kapitein jhr. D. W. Sickinghe van den grooten staf, en is hij in verband daarmede terugge plaatst bij de Ie# artillerie-brigade benoemd tot scheikundige bij den dienst der Rijkslandbouwproefstations mej. dr. B. J. Hol- werda, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam te Hoorn benoemd bij het reserve-personeel der land macht, bij het personeel van den geneeskun digen dienst, tot reserve-officier van gezondheid 2de klasse P. J. van der Schaar en J. W. Meijer, artsen bij den militairen phormaceutischen dienst, tot reserve-militaire apotheker der 2e klasse, de reserve-eerste-luitenant J. H. M. Vos van hqt regiment kustartillerie, met gelijktijdig eer vol ontslag uit zijn tegenwoordige betrekking bij het wapen der infanterie bij het le re giment, tot reserve eerste luitenant de reserve tweede luitenant A. G. K. Schouten, van dat korps op verzoek eervol ontslagen mr. J. van Ga lon van het 6e reg. veld-artillerie de reserve officier van gezondheid Te klasse J. W. Bruijn van den geneeskundigen dienst der landmacht; ■ie reserve eerste luitenant F. van Eysselsteyn •ran het 3e reg. veld-artillerie benoemd tot machinist bij de militaire in richtingen tot drinkwatervoorziening in de stel ling van Amsterdam W. Smit te Sloten, HET FRANSCH-Z WITSERSCHE ARBITRAGEVERDRAG. Een uitnoodiging aan onze Koningin. Frankrijk en Zwitserland hebben onze Ko- flh.gin uitgenoodigd zich bereid te willen ver klaren, indien beide landen niet tot overeen- «temnrng kunnen komen omtrent de samen stelling van de permanente verzoeningscommis sie tusschen dez estaten of omtrent de aanwij zing van den superarbiter, harerzijds daartoe över te gaan. De Koningin heeft erin toege stemd deze opdracht te aanvaarden. PREDIKBEURT HOFKAPEL Vrijdagochtend zal de predikbeurt in de Hof kapel van het Koninklijk Paleis. Het Loo wor den vervuld door prof. dr. Th. L. Hoitsema, Aoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Gro ningen. AUDIËNTIES. De audiëntie van den Minister van Water staat zal as. Vrijdag 10 dezer niet plaats heb- oen. DIPLOMATIE. De nieuwe gezant te Madrid. De afgetreden Nederlandsche gezant in Bra- nlië, mr. Th. B. Pleyte, is dezer dagen uit Rio de Janeiro peT s.s. Gelria in ons land aange komen en heeft te 's Gra\ mhage in het hotel Je Witte Brug intrek genomen. Mr. Pleyte is voornemens zich tegen het ein de dezer maand naar zijn nieuwen gezant- schapspost te Madrid te begeven. De menschhcid tc dienen is een gebod der matuur. SENECA. door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E PONT. 82 Haar oogen de mooie, violetkleurige oogen staarden wezenloos voor zich uit, met de wide, verschrikte uitdrukking van een dier, dat vervolgd wordt en zij wrong kramp achtig de handen, overweldigd door de gedach ten, die Tim's vroolijk gepraat bij haar op wekte. Zij hoorde hem nu in jongensachtig enthousiasme Garth hoog verheffen met die onstuimige, onbegrensde heldenvereering, die de jeugd eigen is en ieder woord, dat hij sprak stok haar als een mes. „Wanneer er ooit een kerel het Victoriakruis verdient, dan is het Trenth bij JupiterI Het was het moedigste, wat ik ooit gezien heb, moe der, want hij vertelde mij naderhand, dat hij nooit docht, dat de bovenverdieping zou hou den, totdat hij mij weggehaald had. Hij had eerst van buiten af gezien, hoe alles in elkaar zat I En ik lag daarboven en kon niets doen dcor dien miserabelen enkel en bovendien had ik een heele lading steen en kalk op mijn borst liggen. Ik dacht niet anders, dan dat het met mij gedaan was I" En Tim lachte vroolijk, zich volkomen on- Gezontcnbcnoeming tc Rio de Janeiro. Thans is u.. Koninklijk besluit.mr. C. Ridder van Rappard benoemd tot Haren Mojesteit's buitengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter te Rio de Janeiro. Baron van Weldcren Rcngers te Sofia. De Nederlandsche gezant te Konstantinopel, Baron van Weideren Rcngers, die ook bij het Bulgaarschc Hof is geaccrediteerd, heeft, meldt de Tel., verleden week een bezoek gebracht aan Sofio. Hij werd door koning Bon's in audiën tie ontvangen en gebruikte met zijn cchtge- noote ten poleize de lunch. De ontvangst was zeer hartelijk. Sedert 1923 had Baron Van Weldercn Rengers Sofia niet bezocht. DE KAMERVERKIEZINGEN. In Noord-Holland, Zuid- Hollond en Zeeland volgt St. Michaël het politiek advies niet. Gisteren kwam het groepscomité, omvatten de de verschillende clubs „St. Michaël" in de provinciën Noord-Holland, Zuid-Hol land en Zeeland, nogmaals bijeen tot vaststelling en eventucele voorbereiding der houding, aan te nemen ten opzichte van het Politiek Advies dei R. K. Staatspartij. Na een korte inleiding van den voorzitter en de daarop gevolgde besprekingen, waaraan alle comitéleden deelnamen, werd met nlgc- meene stemmen besloten het Politiek Advies niet te volgen, doch voor deze geheele groep met één St Michaël-candidaat uit te komen, n.l. de heer Bon, journalist te 's-Hage. De bestoren der verschillende clubs zullen binnen enkele dagen terzake worden ingelicht. Een bij het groepscomité ingekomen circu laire, waarin werd aangedrongen over het ge heele land met vrije lijsten uit te komen, werd als zijnde voorbarig, in ieder geval ontijdig, terzijde gelegd. Democratische partij. Do afd. Amsterdam van de Democratische Partij heeft de volgende candidatenlijst opge steld: 1. Prof. mr. J. E. Hceres, Den Haag; 2. mevr mr. Leydesdorff-de Leeuwe, Amsterdam; 3 Gerh. van Dijk, Amsterdam; 4. mej. v. <L Pau- vert, Utrecht; 5. Gen. Koolemans Beynen, den Haag; 6. mevr. Willink-Altes, Amsterdam; 7. H F. Tillema, Bloemendaal; 8. mevr. v. Biema- Hijmans, Leiden; 9. J. A. van Sijn, Rotterdam; 10. mevrouw Sch wier-Ru Iters, Amsterdam; II. K. Dilling, Zirtfen; 12. dr. R. de Waard, Gro ningen; 13. Th. B. van Dill, den Haag; 14. J. N. de Jong, Rotterdam; 15. Witmens, Leiden;. 16. Krewinkel, Kerkrede; 17. B. Israel, Arnhem; 18. Eriks, Petten; 19. v. Gent, Waalwijk; 20. Rog geveen, DE NIEUWE BELAS riNGONTWERPEN. Het rapport van den Nijverheids- raad. Uit het rapport van den Nijverheidsraad over do belastingontwerpen van minister Colijn heb ben wij reeds het voornaamste deel gepubli ceerd, dat over de weeldebelasting ging. Aan het laatste hoofdstuk van dit rapport, dat de wetsvoorstellen tot verlaging van verschillende belastingen behandelt, wordt nog het volgende ontleend.: Successiebelasting en Verdedi gingsbelasting. Aangezien de Raad reeds in een vroeger rap port inzake den invloed van de belastingwetge ving op de industrie op verschillende daarin aangegeven gronden tot de conclusie is geko men, dat de successiebelasting in verband met de kapitaalvorming te hoog is opgevoerd, spreekt het van zelf, de Raad met voldoe ning van de voorstellen tot verlaging dezer bei de belastingen heeft kennis genomen. R 'jksinkomstenbelasting. Aangezien deze heffing progressief is, zou de Raad gaarne hebben gezien, dat, naar mate een hooger percentage aan belasting wordt betaald, ook een evenredig hooger kinderaftrek ware toegestaan. Het hoofdbezwaar, dat de Raad echter tegen het gedane voorstel heeft, is, dat, hoewel er in principe geen bezwaar tegen bestaat, om de bedragen, waarover belasting moet worden be- bewust, dat hij met ieder woord, dot hij sprak een ondrogelijken last van berouw en zelfver wijt op zijn moeder's Schouders stapelde. Het was Garth Trenth, die hoor zoon gered had Garth Trenth, aan wien zij al het geluk van haar huwelijksleven te danken had, maar wiens eigen leven zij naar beneden had ge haald f En nu had hij, bij de reeds overwel digende schuld van haar tegenover hem, nog dit gevoegd, tot :iot deze daad van zelfopoffe ring! Met een bijna bovenmenschelijke inspanning had Elisabeth zichzelf gedwongen te luisteren naar Tim's verhaal van zijn bevrijding uit de instortende bovenverdieping van Selwyn's huis, te luisteren alsof Garth's aandeel in de zaak geen andere beteekenis voor haar had, dan het voor iedere andere moeder gehad zou hebben; een daad van zelfopofferenden moed. Maar nu zij uit de kamer was, buiten het bereik van Tim's scherpen blik, iiet zij het masker vallen en klemde zich aan den muur vost in onbeheerschte wanhoop. De zonde, die zij in het geheim had begaan, soms was zij er bijna toe gekomen te geloo- ven, dat het geen zonde was, zóó mooi waren de vruchten ervan geweest openbaarde zich nu aan haar in al haar volle afschuwelijkheid. Nu zij terugzag over al die jaren, zag zij hoe het heele gebouw van hoor geluk geba seerd was op een leugen, op dezelfde leugen, die de carrière van Garth Trenth had vernietigd en hem onteerd uit het gezelschop zijner me- demenschen had gestooten. En deze man, wen zij geloof cn hoop en goeden naam alles in één woord, wat het leven van een man waarde geeft had ont nomen, deze man had haar het leven van haar zoon gegeven I Met een doffen kreet verborg zij het hoofd taold, voor gehuwde personen en voor ouders van minderjarige kinderen cenigszins te vcr- hoogen, de voorgestelde wijziging te ver in die richting gaat Gehuwde personen met drie kinderen, die een inkomen hebben van f 1800 's jaars zijn tegenwoordig geheel vrij van belasting. Op deze wijze wordt een te groot aantal staatsbur gers van hun plicht, om in de kosten van het staatshuishouden bij te drogen, ontslagen. Dit is te betreuren, omdat het verantwoordelijk heidsgevoel, dat die personen tegenover den Staat moeten hebben, wordt verzwakt. Voorts vestigde de Raad de aandacht er op, dat ten gevolge van de tijdsomstandigheden, in het bijzonder van de economische verhoudingen tot het buitenland, de in guldens uitgedrukte inkomens in Nederland, aan wijzigingen onder hevig kunnen zijn, zoodat een verlaging dier inkomens in de naaste toekomst niet is uitge sloten. Mocht dit gebeuren, dan zal de door dit voorstel reeds te ver doorgevoerde vrijstel ling van de inkomstenbelasting toepasselijk worden op alsdan meer dan normaio loonen, hetwelk naar 's Raads oordeel een hoogst be- dcnkelijken toestand zal scheppen» Hierbij veroorlooft de Raad zich op te mer ken, dot de voorgestelde regeling van de Rijks- inkomstenbelasting, waarbij een zeer groot oantal belastingplichtigen zullen worden vrijge steld, er toe zal leiden, dat de Provincies, wier voornaamste bron van inkomsten bestaat uit op centen op de Rijksinkomstcnbelasting, voort aan gedwongen zullen worden het aantal dier opcenten belangrijk te verhoogen. Voorts kon worden verwacht, dat het voorbeeld van het Rijk de Gemeente, die ook uit de opcenten op de Rijksinkomstenbelesting reeds minder zullen rekken, zal prikkelen, op gelijke wijze de plaat selijke belastingen te herzien, waardoor zij ook wede belangrijk* inkomsten zullen derven. Van een en ander zal het gevolg zijn, dat het belas tingpercentage van de hooger aangeslagenen zal moeten worden verhoogd, om te voorzien in de tekorten, door deze vrijstellingen veroor zaakt. Vooral in de industrie-centra, waar wei nig hooger aangeslagenen wonen, zal deze ver plaatsing van den belastingdruk voor de indu strie zeer nodeelig werken. De Raad verzoekt, dat het ontwerp wordt gewijzigd en wel voor namelijk in dien zin, dot een gedeelte der voor de verlaging daarvan bestemde gelden ook ge bruikt wordt voor een meer algemeene vermin dering van den druk dezer belasting. Wijziging van artikel 33 der Leeningwet 1914. Tegen de voor de verlaging van de Rijksin komstenbelasting en de Vcrdedigingsbelasting II noodige wijzigingen van artikel 53 der Lee ningwet 1914, om de te derven inkomsten van dat fonds aan te vullen, heeft de Road geen bezwaar, vooral met het oog op de bestemming van het fondsaflossing van schulden; de op brengst der successiebelasting, welke in dit fonds wordt gestort, zal daardoor niet meer voor gewone Staatsuitgaven dienen. DE TARIEF WET. Inwerkingtreding op 1 Mei. Naar wij vernemen kan, buitengewone om standigheden voorbehouden, de in werkingtre- ding van de Tariefwet op 1 Mei o.s. worden tegemoet gezien. REORGANISATIE HOOFDBESTUUR P. EN T. Een rapport Verschenen is het rapport van de reorgani satie-commissie voor het hoofdbestuur der pos terijen en telegrafie. In het middelpunt van haar reorganisatie plan stelt de commissie het vraagstuk van den vorm der directie van het Staatsbedrijf, de vraag of die directie eenhoofdig, dan wel mecr- hoofdig moet zijn. Den tegenwoordigen toestand achtde commis sie uit organisatorisch oogpunt niet bevredi gend. Een opsomming van de taak der directie leidt de commissie dan tot de uitspraak, dot de meerhoofdige directie op collegiale grondsla gen, de juiste bestuursvorm voor het Staats bedrijf is. Een bespreking van de wenschelijke samen stelling ^en werkwijze der meerhoofdige "die besluit dan dit hoofdstuk. In het volgende hoofdstuk bepleit de commis sie de instelling van een raad van toezicht cn advies, zoodanig samengesteld, dat daarin de belangen der gebruikers cn de technische en de wetenschappelijke inzichten voor het bedrijf in de handen. Het was afschuwelijkafschu welijk. Toen, bevreesd dat Tim haar zou hooren, strompelde zij naar haar eigen kamer aan het eind van de gang en daar in eenzaamheid en duisternis streed zij den strijd tusschen haar neiging het geheim te bewaren, dat zij nu drie cn twintig jaar had bewaard, en haar verlon gen alles te bekennen en de schuld von Garth af te nemen. Het besef van haar schuld aan Garth dreef haar er toe en bracht haar tot diepe zelfver nedering, maar aan den onderen kant spoor den trots en moederliefde, die ernaar smach ten den zoon te bescheimen tegen alles wat die bekentenis van de zonde horer jeugd ten gevolge zou hebben, hoar aan om het heden do geheimen van .het verleden te loten bewo- len. De gewoonte van jaren, het heele levensdoel waarvoor zij gewerkt, gelogen en gestreden had, moest worden verloochend, wonneer zij haar schuld wilde boeten. Een verhaal zóó schandelijk dat het bijna ongelooflijk was, moest worden verteld en Tim zou alles moeten weten, wat er te weten viel. Voor Elisabeth was dit het vrecselijkste, waar zij doorheen moesthet feit dat Tim, ter wille van wien zij haai geheim zoo zorgvuldig had bewaard, nu zou vernemen niet alleen wat er geschreven stond op die omgeslogen blad zijde van het levensboek, maar ook wat voor een vrouw zijn moeder geweest was hoe volkomen verschillend van do mooie voorstel ling, die hij zich in zijn onstuimig jongensge- loof van haar had gevormd. Zou hij het begrijpen Zou hij het ooit be grijpen en vergeven van waarde, op betrouwbare wijz tot uiting komen. Dc taak von dezen raad zal moeten zijn, aan de bedrijfsleiding een betrouwbaar richt snoer bij hore directie te geven cn een kundigo contröle op hoar te houden en verder een mate van vertrouwen in dc bedrijfsleiding te kwee ken, die de zelfstandigheid der leiding kan ver- grooten en de verantwoordelijkheid van don minister verlichten. De rest van het rapport is gewijd aan dc be spreking van de nieuwe indecling en organisa tie van het hoofdbestuur. PRIJZEN VAN LEVENSMIDDELEN. Instelling vun een Rijkscommissie tot controlecring. No der c mede- dcclingen vnn Minister Aalberso. Het Tweede Kamerlid, de heer Staalman, hod de volgende schriftelijke vragen gesteld Is het juist, dot tusschen den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en vertegen woordigers dor Sociaal-Democratische Arbci- ders-.Trtij en het Neóerlandsch Vakverbond besprekingen zijn gevoerd betreffende het instellen ccner commisie tot controleering van de prijzen van allerlei levensmiddelen Zoo ja, wil de Minister dan hieromtrent nade re mededeelingen doen Het antwoord van den heer Aalbersc, Minis ter van Arbeid, Handel cn Nijverheid, hierop luidt als volgt In verband met de stijging von de prijzen van verschillende levensmiddelen hebben dc besturen van het Nederlondsch Verbond van Vokvereenigingen en von de Sociaal-Democra tische Arbeiderspartij zich in het laatst van het vorige jaar met een adres gewend tot den voorzitter von den Ministerraad. Het daarop gegeven antwoord, waarin o.a. verwezen werd naar hetgeen in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer, betreffende hoofdstuk I der Staatsbegrooting voor 1925, werd gezegd omtrent dc bezworen verbonden aan een ingrijpen der Regeering in uitbrengen en, zoo daartoe aanleiding bestaat, ren aanleiding gegeven tot een nader adres. In overleg met den Minister van Binnenlandsche Zaken cn Landbouw, heeft ondergeteckcnde daarop een deputatie uit de odresseercr.de ver- cenigingen in audiëntie ontvangen. Bij die gehouden bespreking bleek, dat het niet zoozeer de bedoeling von de ndresseeren- do vereenigingen was om aan te dringen op het nemen van Regeeringsmaatregelen tegen de duurte, doch veeleer op het benoemen van een commissie, welke van de prijsstijging op allerlei gebied studie zou maken, von haar bevindingen non de Regeering rapport zou uitbrengen en, zoo daartie aanleiding bestaat, voorstellen zou doen voor eventueel te nemen maatregelen. Tpr ondersteuning van haar be toog, dat er voor een dergelijke bestudeering van dit onderwerp aanleiding zou bestaan, werd er door de deputatie op gewezen, dat do ge gevens, waarover men op het oogenblik be schikt, inderdaad woinig talrijk zijn en daar enboven niet van veel nut. Er bestaan op dit gebied niet veel meer don enkele statistieken, door het Centraal Bureau voor de Statistiek in zijn tijdschrift gepubliceerd, en ecnig statis tisch materiaal, verzameld en gepubliceerd door enkele gemeenten, als Amsterdam cn 's-Gra- venhage. Deze statistische gegevens bestrijken echter niet het geheele land, doch slechts en kele gemeenten en geven daarenboven, ook wat die gemeenten betreft, nog slechts een zeer on volledig beeld van den toestand. Daarenboven hebben de abstracte cijfers op zich zelf betrek kelijk weinig waarde; zulke gegevens verkrij gen earst dan eenige meerdere waarde, indien men onderling vergelijkbare cijfers heeft voor een groot aantal gemeenten in ons land en ko men eerst dan geheel tot hun recht, wanneer zij vergezeld gaan van beschouwingen, waaruit de oorzaak van eventueele stijging of van de onderlinge afwijking in de cijfers van verschil lende gemeenten blijkt. Deze aangelegenheid is daarna nader door de Regeering overwogen. Zij was ten slotte van oordeel, dat een onderzoek, als door de deputatie werd geopperd, inderdaad nuttige gegevens zou kunnen opleveren. De Regeering besloot derhalve in beginsel, dat een kleine commissie voor het instellen von een dergelijk onderzoek zou worden ingesteld. De samenstelling van zulk een commissie maakt op het oogenblik nóg een punt van over lég uit. GEORGANISEERD OVERLEG LAND MACHT. B. Onderofficieren. In de voorgaande week heeft de Commissie voor Georganiseerd Overleg Landmacht, B. On derofficieren andermaal vergaderd. HOOFDSTUK XXXVIII. Dc rechtvoardiging. Ondertusschcn hadden de Hcrrick's en hun gasten Andrey's vluchtelingen, zoools Molly hen noemde, haarzelf inbegrepen zich om den haard in de bibliotheek verzameld en praatten over alles en nog wat, terwijl zij op Elisabeth's terugkomst van Tim's ziekenkamer wachtten. De ongevallen van den vorigen avond bleken nog met twee vermeerderd te zijn, want me vrouw Selwyn was den heelen dag in bed ge bleven, onder den indruk, dat zij een zenuw toeval had, terwijl Gorth Trenth zijn schouder bleek ontwricht te hebben en op bevel van dert doktor zijn kamer moest houden. Bij zijn poging Tim te beschermen, was Trenth toen hij zich met hem van de wanke lende trap liet vallen plat voorover onder Tim's volle gewicht terecht gekomen en een ontwrichte schouder cn een hevige pijn in al zijn ledematen waren er het gevolg van ge weest. Typisch voor hem had hij geen woord over zijn letsel gezegd en had met ijzeren zelfbe- heersching Sara in zijn auto naar Greenacres gebracht. Maar juist zou hij de deur uitgaan, toen hij kalmweg in de gong flauw viel. Daar na hadden de Hcrricks alles voor elkaar ge bracht. „Ik vind", merkte Molly zeer terecht op, „dat je evengoed Greenacres tot een dépen dance van het „Hospitaal" kondt maken, An- drey. Je hebt al vier patiënten". De Lavendcltante keek glimlachend op van haar breiwerk, een khakikleurige sok, zooals er in dezen tijd voortdurend aan haar glim mende breinaalden bengelden en die zij breide met al de liefde, het medelijden cn de vricn- Met algemeene stemmen 1 blanco heeft de Commissie besloten tc odviseeren tot invoe ring van een periodieke bevordering voor on derofficieren, waarbij von het beginsel worde uitgegaan, dat bevordering tot sergeant-majoor resp. adjudont-onderofficier, na 12 resp. 24 dienstjaren als onderofficier zal moeten plaats hebben. Ton einde echter tegemoet te komen aan mogelijke financieele bezwaren tegen de be vordering van een betrekkeliik groot nantol ge gadigden plotseling bij dc invoering van een dergeliiken maatregel, odxiseert de Commissie voor de eerstvolgende jaren overgangsmaatre gelen te treffen, in dier voege, dat: I. aangesteld worden tot sergeant-majoor (opperwachtmeester): in 1925 sergeanten (wachtmeesters) met ge schiktheid voor hoogeren rang met 16 of meer dienstinren als onderofficier. in 1926 sergeanten met 15 dienstjaren als onderofficier; in 1927 sergeanten met 14 dienstjoren als onderofficier; in 1928 sergeanten met 13 dienstjoren als onderofficier; in T929 en volgende jaren sergeanten met 12 dienstjaren als onderofficier. II. aangesteld worden tot adjudant-onderof ficier: in 1925 cn volgende aren alle sergcanten- mnoor (opperwachtmeesters) met 12 dienstja ren als sergeant-majoor (opper-wachtmeestcr). DE MILITAIRE PENSIOENWETTEN. Een adres. Het Comité van actie der samenwerkende Bonden van oud-militairen van Land-, Zee macht cn Koloniën heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin zij zegt, met leedwezen te hebben kennis genomen van de ingediende wetsontwerpen tot wijziging der pensioenwetten voor het reserve personeel aan gezien deze ontwerpen belangrijke verslechte ringen inhouden, waarbij aan dc betrokken, thans aanwezige reservisten, verschillende rechten worden ontnomen. In ccn uitvoerige Memorie van Toelichting worden de verschillende bezwaren tegen de ont werpen uiteengezet, met verzoek, hieraan te v. .len tegemoet 1 HET STAATSBOSCHBEDRIJF. Het wordt wederom Staots- boschbehcer. In hun Memorie van Antwoord aon dc Twee de Kamer nopens het ontwerp tot intrekking van de aanwijzing van het staatsHosc' beh--er als staatsboschbedrijf verklaren de Minister van Binnenlandsche Zaken cn Londbouw en von Financiën, dat zij van meening blijven, dat het Stootsboschbeheer niet past in het kader van een commercieel bedrijf en dat do ge- dano aanwijzing behoort tc worden ingetrok ken. Deze mcening wordt gedeeld door do meest 'vooraanstaande personen op het gebied van den boschbouw. Voorts wordt er op gewe zen, dat de aanwijzing als staatsbedrijf geen verandering heeft gebracht in de werkwijze of de bemoeiingen van het Staatsboschbeheer, ca dat intrekking dier aanwijzing daarin evenmin verandering zal brengen, zoodot niet behoeft te worden gevreesd, dot de taak, die de Staat ten opzichte van de bebossohjngen heeft tc ver vullen, minder goed *n' intvoering zal komen bij intrekking der aanwijzing als Staatsbedrijf. DE KRUISER JAVA". Naar wij vernemen ligt het in het voornemen den nieuwen kruiser Hr. Ms. Javo half Mei in dienst te stellen te Vlissingen, onder bevel van den kapitein ter zee L J. Quant. GEP. LU1T.-GEN. J. M. CAMPBELL De gepensionneerde luitenant-generaal J. M. Campbell, oud-inspecteur van het wapen der infanterie te 's Gravenhoge, hoopt Zaterdag II April e. k. den 80-jarigen leeftijd te bereiken. GENERA AL-MAJOOR P. HUIZER. Generaol-mnjoor P. Huizer, sous-chef van den Generolcn Staf, is vqorncmens met 1 Mei den dienst te verlaten, C. A. BECKER, f Oud-resident von Modioen. In hef ziekenhuis te Vclp (G.) is in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer C. A. Becker, óud-resident van Modioen. delijke gebeden van hoar eenvoudige, oude hart. „Mr. Trenth is al weer heel wat beter",, kon digde zij met voldoening aon. „Ik heb van middag boven bij hem thee gedronken." „Ja," vulde Selwyn aan. „ik geloof, dat één van je patiënten gaat staken, Andrey. Trenth is van plan vanavond naar beneden te komen. Judson is juist van Far End teruggekomen met andere kleeren voor hem." Andrey wendde zich haastig tot,, haar man. „Goeje hemel. Miles I We kunnen hem niet naar beneden laten komen I Mevrouw Durword is hier I" „Wel zei Hcrrick kalm. „Wel Het zal alles behalve „wel" zijn I" zei Andrey beteekeru'svol. „Ben je vergeten, wet er dien dog in het Havenbosch gebeurd is? Ik ben niet van pion Gorth weer op die manier te loten bcleedigcn Hij mag honderd maal veroordeeld zijn dat kan mo allemaal niets schelen maar hij is een man I" Een stralende glimlach verhelderde het ge laat van Miles. „Dot heb ik altijd geweten", zei hij bedaard. „En ik zou denken, dat mevrouw Durward het nu ook weet." „Ja. B: weet het nu ook." Do diepe altstem, i die antwoordde, wos de stem van Elisabeth. Ongemerkt was zij de kamer binnengekomen en stond naast de kleine groep bij den haord haar slanke, statige gestalte in de zwarte ja pon kwam scherp uit in den rossigen gloed van het vuur. Het scheen alsof ccn plotselinge trilling door de kamer voer. De atmosfeer werd geladen, elcctrisch als een voorhoede van naderen den storm. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 5