Maison de J. C. LANGEMEIJER SPORTNIEUWS BINNENLAND. nette Dienstbode, Werkster gevraagd. STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. AdveHentiën Vereeniging van Huisvrouwen. Kindervoorstelling DIENSTBODE DAMES MODEARTIKELEN n Langestraat 12 tmm RECLAMES. I veer half twee aldaar te overlijden. De nuto- Van 1-4 regels t 2.05. elke regel meer 1 0 50 ^mrrdor treft geen schuld. 1 Buddenbergf was gehuwd, 26 jaar oud en Tel. iU 302 Utrechtsche we3 38. I Groote sorteering kousen voor dames en kinderen Laaiste nouveauté's in ceintuurs, Sjaals, Kragen, Pochettes, Zakdoeken. voder van 3 kinderen. Voetbal. f DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. Dèn Haag H.B.S.Frisia Rotterdam Sparta—Go Ahead Begrafenis van slachtoffers. Zaterdagmiddag heeft op de Noorderbe- graafplaats 'te Vlissingen onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats gehad van vier der slachtoffers van de ramp, welke Don derdagnacht de Jonge Catharina heeft getrof fen. Eerst werd de kist met het lijk van den derden stuurman, May, gedekt door een Neder- landsche vlag, grafwaarts gedragen door de geredde opvarenden van het verongelukte schip en daarna do kisten met de lijken der drie omgekomen Duitschcrs. Deze drie kisten wa- i'en gedekt met de vlag der Duitsche Repu bliek. Vele bloemen dekten de baren. Nadat de vier kisten aan den schoot der narde waren toevertrouwd, nam de heer Engcl- brecht uit Rotterdam het woord om namens de reederij afscheid te nemen van de vier kloeke mannen, die in de kracht van hun leven bij de uitoefening van hun beroep zijn wegge nomen van allen die hun liefhadden. Daarna hebben gesproken de heer Van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, de Afdeeling I. PromolJo-Compctiti© 2e klasse. Amsterdam: Spartaan—Zindvoort Promotie-Competitie 3e klasse. Koog o.d. Zaan: K.F.C.—Helder Hoorlem: Schoten—Zeist Promotic-Competitie 4e kasse Bussum: B. F. C—Swift Reserve 2c kiasso b. UtrechtD.O.S. II't Gooi II Afdeeling II. Promotie-competitie 2e klasse. Den Haag: A.D.O.-V.O.C. Ore den N.V.B.-beker. 3c ronde RotterdamNeptunusB. V. V. OVERZICHT 3-0 2-0 1-2 1-0 2—1 steunden kon het echter daarna niet verder brengen en nog voor rust maakte „de Rest" gelijk. Na rust bleef A. door b-ter veldspel do- minceren, doch de nieuwe aanval had weinig succes. Tegen het einde begon de vermoeidheid zich bij enkelen te doen gevoelen, zoodat het spel langzamerhand afzakte. Het einde kwam met II. Tweemaal 7 y3 min. verlenging bracht hierin geen verandering' Er werd besloten, dat de aanvoerders door het nemen van strof- schotcn den strijd zouden beslissen. Aanvoer der Snapper wist het hierbij van zijn collega te winnen, zoodat de blauwwitten beslag legden op den wisselprijs en op 12 zilveren speldjes. De uitslagen luiden Bilthoven—Rest v. Utrecht 0—1. Amersfoort—Utrecht 1—0. Bilthoven—Utrecht 4—0. Amersfoort—Rest v. Utrecht 1—1. 2-1 3-2 3-0 2-0 In de competitie om het landskampioenschap heer Dronkcrs, Duitsch consul, cn de heer Gos- is H. B. S. niet van de wijs te brengen. Ditmaal linga, secretaris van dc Vereeniging van ge zagvoerders en stuurlieden. Het stoomschip Clan Monroe, dat met de Jonge Catherine in aanvaring is geweest, is H. B. S. 4 4 Vrijdag te Havre aangekomen. Do boeg is N. A. C. 4 3 licht beschadigd het schip maakt een weinig Go Ahead 5 2 water. Sparta 3 1 Frisia 4 wonnen de Kraaien regelmatig van Frisia met 3—0, waardoor zij nog ongeslagen aan den kop gaan. Go ahead werd weer geklopt, thans door Sparta met 2—0. De stond is nu aldus: 14—5 10—4 14—13 5—7 2.— 1.50 0.80 0.66 4—18 Gisteren werd onder groote belangstelling 'het stoffelijk overschot van den eersten stuur man M. Meynderts van „de Jonge" Catharina" op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen ter aarde besteld. De lijkkist was gedekt door een groot aantal bloemstukken, waaronder een van commissarissen der reederij en de directie van de Ver. van Gezagvoerders en stuurlieden en een van kapitein Zoethout van het vergane schip. Qp het kerkhof werd nog een groote krans van de Vlissinsche Zeevaartschool aan toegevoegdde verdere waren van familie, verloofde en vrienden. Nadat eerst ds. A. de Voogd, Ned. Herv predikant, het woord gevoerd' had, namens di recteur, leeraren en studievrienden, schetste de heer Jasperse, leeraar aan de Zeevaartschool Meijnderts als een ijverig en plichtsgetrouw stuurman. Namens de Ver. van Gezagvoerders en stuurlieden bracht de heer W. Cremer, voorzitter der Vlissingsche afdeeling, een laat- sten groet aan den overleden vriend. Uit naam van de familie bracht een oom van den overledene dank, in de eerste plaats van de Koningin, voor-de door haar getoonde blijken van deelneming cn verder aan de spre kers en alle aanwezigen. Velen strooiden bloe men in het graf. VERKEERSONGELUKKEN. Weer een ongeluk op den Muiderstraotwcg. Gistermiddag circa 4 uur reed de motor rijder Van der N. uit Utrecht met z'n circa 20-jarigez uster op den duo op een zwaar model Harley-Davidson op den Muiderstmnt- weg in de richting van Naarden. Van den tegenovergcstelden kant kwam een Chevrolet, bestuurd door den heer S. uit Alk maar. Volgens ooggetuigen kwam ter hoogte van „De Stolp" een wielrijder, die achter den airto reed, plots te voorschijn en stok den weg over met de bedoeling het rijwielpad te bereiken. Door deze manoeuvre kwam ce motorrijder met de auto en met den wielrijder in aanraking. De motorrijder werd met een gebroken been en ernstige kneuzingen opgenomen. Ook zijn zuster bleek zwaar gekwetst te zijn, vooral aan het hoofd. Beiden zijn naar de Majella-stich- ting te Bussum vervoerd. Hun toestand is ern stig. De autobestuurder en de fietsrijder be kwamen hoegenaamd geen letsel. De Spartaan speelde zijn eersten promotie wedstrijd tegen -Zandvoort, en verloor op eigen veld met de oneven goal. De onderlinge volg orde is thans: Quick 2 11—3 3—2* 1.50 Zp.ndvoort 3 1113 44 1.— Spartaan 1 1 12 In afdeeling II is de promotiecompetitie be- f indigd met een overwinning van A. D. O. op V. O. C. De Hagenaars bleven op eigen grond met 3—0 in de meerderheid, en eindigen dus met evenveel punten (6) als V. O. C. Volgens de regelen der promotiecompetitie zal dus tus- schen A. D O. en V. O. C. een beslissings wedstrijd moeten worden gespeeld. V. O. C. A. D. O. D. H. C. 4 3 4 3 4 1 6 7—3 1.50 1 6 5—6 1.50 4 1_6 GARNIZOEN. Organisatie van de Rijschool. De organisatie van de Rijschool, waarin thans opgenomen de school voor verlofsofficieren der cavalerie, is opnieuw vastgesteld. Deze be staat uitI luit.-kolonel of majoor-comman dant, 2 ritmeesters of kapiteins-instructeur, 1 luit.-instructeur, 3 luitenants, 1 adj.-onderoffi- cier-administrateur, 2 adj.-onderofficicr of op- perwachtmeester-pikeur, 1 opperwachtmees ter, administrateur, 1 opperwachtmeester-in structeur, 10 wachtmeesters, 1 fourier, 4 kor poraals, 16 huzaren- vrijwilligers en de van de regimenten huzaren gedetacheerde dienstplich tigen. Voor de school voor verlofsofficieren bovendien1 ritmeester, leid-; der school, 1 luitenant en 2 wachtmeesters Generale staf. I Kolonel W. E. van Dam van Isselt, directeur j van de hoogere krijgsschool, is bestemd om 1 generaal-majoor Huizer op te volgen als sous chef van den generalcn staf. Kolonel van Dam i van Isselt zal als directeur van de hoogere krijgsschool worden opgevolgd door luitenant- kolonel van den generalen staf P. J. van Mun- I nekrede, thons chef van den staf dor IVe divisie. P. D. VAN ESSEN, f In dei) ouderdom van ruim 54 jaren is he denochtend in het ziekenhuis alhier overleden de heer P. D. van Essen, kolonel bij de veld artillerie. HET 200-JARIG BESTAAN VAN HET OUD-KATHOLIEK SEMINARIE. Ministerieel bezoek. Naar het Corr. Bureau verneemt is de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, Dr. de Visser, voornemens om a.s. Don derdag, vergezeld van den hoofdcommies bij i zijn departement, mr. H. J. Smidt, de herden king van het 200-jarig bestaan van het Oud- Katholiek Seminarie te dezer stede bij te wo- Luchtvaart. NA DE HOLLAND-INDIË-VLUCHT. De plannen van hel Nat. cpsnité. Er is, gelijk men weet. een voorloopig Na tionaal Comité gevormd, dat verschillende plannen heeft besproken en ten slotte het denkbeeld tracht ten uitvoer te brengen, gel den in te zamelen, teneinde op een ook uiter lijk zichtbare wijze het luchtverkeer tusschen Nederland en Indië te bevorderen en daar mede den band tusschen beide deelen van ons koninkrijk nauwer aan te halen. Van dat geld hoopt men onder meer twee vliegtuigen van de beste hoedanigheid te laten bouwen, die namens het Nederlandsche volk aan te bieden aan de daarvoor meest geschikte organisatie, welke wellicht een machine 'in ons land en de andere in Indië zal plaatsen om daarmede studie te maken, ervaringen op te doen en wat meer noodig is, teneinde een geregeld lucht verkeer tusschen Indië en het moederland voor te bereiden. Dit Nationaal Comité heeft een eere-comité en een centraal uitvoerend comité. De minister van waterstaat heeft als vertegen woordiger der Nederlandsche regeering het eere-voorzitterschnp aanvaard. WIELRENNER DOODGEREDEN. Soest. Zondagmorgen halftien is de wiel renner F. G. D. Buddenberg uit Amsterdam, die in snelle vaart in de Torenstraat te Soest rc-ed, door een auto uit Bussum overreden. In het Wijkhuis te. Soest werd hij verbonden door drs. Rupert en v Leeuwen. Per auto-ziekenwagen werd hij naar Amsterdam gebracht, om onge- WOUT BUITENWEG IN HET NEDERL. ELFTAL. Dc Herculean heeft een uitnoodiging ontvangen. De kans is groot, dat Wouter Buitenweg, na drie jaar, weer een plaats in het Nederl. E.ftal zal krijgen. Wij vernamen namelijk van hem zelf, dat de hocfdconsul van den N. V. B., de hèer Boeljon, hem telegrafisch heeft verzocht De Haas als centervoor te vervangen, wanneer deze wegens zijn ongosteldheid verhinderd was in Zurich tegen de Zwitsers ilit te komen. De heer Buitenweg heeft die uitnoodiging geaccep teerd, cn ontving toen de mededeeLing, dat er heden (Dinsdag) over zijn opneming beslist zou 1 worden. Inmiddels moest hij voor een pas zor gen. Dit wijst er toch wel op, dat de N. E. C. van plan is den Herculaan in Zwitserland mid denvoor te laten spelen. Wij vernemen in dit verband nog, dat bijna de geheele N. E. C. Buitenweg als vervanger van De Haas heeft aangewezen, toen hij zich Vrijdag j.l. in den Haag op het H. V. V.-vcld bizonder heeft onderscheiden, en 4 prachtgoals heeft gemaakt. Als hij dus gekozen wordt, heeft hij zich alzoo letterlijk in het nationaal elftal „getrapt". Het spreekt vanzelf, dat het ons bi zonder veel genoegen doet Buitenweg weer tot een plaats in het Ned. Elftal geroepen te zien. Hij heeft zijn geweldigen ouden vorm van vroe ger weer te pakken, en alzoo kan aan niemand beter ce centervoorplaats worden toevertrouwd, dan aan hern. Wij herinneren er nog aan, dat hij voor 't laatst werd gekozen drie jaar ge leden, tegen de Franschen, maar toen wegens ongesteldheid niet heeft meegespeeld. KORFBAL. Dc stedenwedstrijden te Bilthoven. 1 Gedurende de Paaschdagen heeft Amersfoort deel genomen aan de Stedenwedstrijden te Bilt hoven. Deelnemende ploegen waren Bilthoven I, Amersfoort I, het vtrtegenwoordigend I2-tal van de stad Utrecht en een 12-tal gevormd uit de Rest van Utrecht n.l. Soest, Baarn en Zeist, j Amersfoort kwam den len dag uit met 5 in vallers en moest tegen Utrecht spelen. De in vallers lieten zich echter niet onbetuigd en mede dank zij het goede verdedigingsvak der blauwwitten cn een goed schot van Groot, be haalde Amersfoort een I—0 zege en plaatste zich daarmee in de winnersronde. Tegen aller verwachting in verloor Bilthoven van de „Rest van Utrecht" na verlenging met I—O, zoodat i Amersfoort 2en Paaschdag tegen „de Rest" moest uitkomen. Een verzoek van „de Rest" om inplaats van om 2 uur om 3uur te mogen 1 spelen, daar de Zeisterafdeeling niet eerder kon, werd door A. niet ingewilligd. Wij zullen over deze beslissing waarover in het blauwwitte I kamp nogal oncenigheid was, geen oordeel uit- I spreken minder juist was het echter, dat men in deze kwestie de aanvoerder niet liet beslis- I sen, daar deze uitsluitend op wedstrijden de i vereenigino vertegenwoordigt en beslist. Den 2en cag was Amersfoort beduidend ster ker opgekomen en toen de wedstrijd begon liet het zich aanzien, dat de blauwwitten een over winning zouden behalen. Het middenvak was goed op dreef en gaf den aanval volop werk. Vrij spoedig wist Groot de leiding aan A. te geven. De aanval, waarin de dames slecht BEZOEK VAN ENGELSCIiE ONDERWIJZE RESSEN. Aon Amcrsfoori's omgeving. De Engelsche onderwijzeressen wélke <3e Paaschvacantie gebruiken voor een uitstapje raar ens land, brachten j.l Zaterdag en Zendag door in de omstreken van Amersfoort. Evenals het vorige jaar vertoefden zij in hotel Birkho- ven waar er 40 verbleven, terwijl een 17-tal in de Internationale School voor Wijsbegeerte overnachtten. SCHCOLVEREEN1GING PALLAS ATHENE. Belangstellenden verwijzen wij naar de ad vertentie in dit nummer van de school vereeni ging Pallas Athene betreffende de aangifte van nieuwe leerlingen. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. I Een tweetal kindervoorstellingen. De afdeeling Amersfoort van de Nederl. ver eeniging van 'Huisvrouwen heeft op 17 en 18 April a.s. een tweetal kindervoorstellingen ge organiseerd, welke zullen plaats hebben in lunchroom Amsvorde, Cp deze kindervoorstel lingen zal de heer Jhr. mr. J. J. van de Poll uit de Bilt zijn miniatuur tooneel vertoonen. Wij lezen over dit miniatuur tooneel van de 'heer van de Poll, hetwelk door hem zelf ver vaardigd is, o.m. I „Deze voorstellingen zijn interessant, zoowel voor kinderen als voor volwassenen't liefst ziet de direcieór-regisseur dc ouders mei hunne kinderen als toeschouwers, de laatsten niet on der de zes jaar. Deze voorstellingen mochten goede beoor- deelingen van particulieren en in dagbladen trekken, waarin te lezen staat dat de ontwerper van dit miniatuur-tooneel jong en oud door zijr. - pel en tekst weet te boeien. Deze zijn toch iets heel aparts, daar het geen voordracht met lichtbeelden, geen pop penkast en geen Chineesche schim is, maar een revue tot in de kleinste bijzonderheden als op een groot tooneel nagebootst". Daar het aantal toeschouwers 't getal hon derd per avond niet mag overschrijden, is het wenschelijk u spoedig van toegangsbewijzen te voorzien, die zijn af te halen bij de secreta resse von Perseijnstraat 2, 's morgens tusschen 10 en 12 uur. De voorstellingen hebben plaats in de zaal van de lunchroom Amsvorde, Langestroat 115, des avonds van 7 tot 9uur op Vrijdag en Zaterdag 17 en 18 April. van ons blad een bioscoopmiddag te organi- scercn, als volkomen geslaagd mogen be schouwen. Tc zijner tijd komen wij dus terug. Reeds long voor den aanvang verdrongen zich de kleintjes voor den ingang der zoal en zorg vuldig werden de beste plaatsen uitgezocht. Iedere actie' in dc zaal was een gebeuren, en toen eindelijk de gordijnen dicht gingen en het witte scherm verlicht werd, was het muis stil. Reeds aanstond vielen de bijnummers bij het dankbare publiek in den smaak. Bij het hoofdnummer nam do sponning steeds toe. Vooral tegen het einde toen de booze toovenoar zijn verdiende straf niet ontliep en de echte Kalief weer onder de rijnen terug keerde. De film wos bijzonder fraai cn ook technisch goed verzorgd. Voordot men het wist was het vier uur en was de vool-stelling ofgeloopcn. Naar huis gaondo bespraken do kindoren nog druk do spannende ovonturen van de Kalief en diens grootvizier, die zij zoo juist hadden meege maakt. VERBOUWING PHOENIX BROUWERIJ. Bij onderhandsche inschrijving is de verbou wing van de Phoenix Brouwerij alhier opge dragen aan de firma T. van Hoogevest cn Zoon te dezer stede. AANBESTEDING. Door het bouwkundig bureau Johs. H. Blom Kortegrecht 22B is voor rekening van den WelEd. Heer B. Rosier aanbesteed het bouwen van een „Constructie werkplaats, woonhuis, kontoor en magazijn. Ingeschreven werd door J. van Schoonewille voor 12600; Gebr. H. en J. Lommers 12250; H. Borten en do Wilde 12207; B. Lommers en de Jonge 12180; Engel en von Kuyzen 11980; W. Heere 11920; C. de Bruin 11795; W. v. Keulen 11600; Hemminga en de Wilde 11574. POLITIENIEUWS. Aanrijdingen. In de Kamp erbinnen poort had Vrijdag een botsing plants tusschen een met paard be spannen wogen en een meubelwagen. Enkele stoelen, die zich op laatstgenoemde wogen be vonden werden beschadigd. Een rijwiel, dat op hetzelfde oogenblik van de botsing voor een winkelruit stond, werd tengevolge hiervan door" de ruit gedrukt. Van een koopman in de Muurhuizen werd diens handkar door een passcerendo auto to taal in elkaar geredfen. Zaterdag werd in de Snouokaertioan hot paard van een officier aangereden door een auto. Het beest werd aan een der pooten ver wond, zoodat het door personeel von de zie kenstal per wogen vervoerd moest worden. Gisteren had op den Randenbroekerweg em kleine aanrijding plaats, dde nog betrekkelijk goed is afgelooper.. Een vijfjarig meisje weid door een voorbijrijdende auto aangereden. Het kind li-ep enkele lichte kwetsuren op en brak haar dijbeentje. Het is naar het ziekenhuis ver voerd, waar het door sDt. Niouwenhuyzen ver der verbonden is. Korte berichten. Terzake hat versloren van de orde is een vrouw geverbaliseerd. Gisteren is een beschonken persoon, onder hevig verzet van zijn vrienden, dooT eenige agenten naar het politic-bureau «overgebracht en in bewaring gesteld. Enkele politiemannen lie pen kwetsuren op terwijl van één van hen dc kleeren gehovend werden. Tegen de vcrzetplc- gers is proces-verbaal opgemaakt. Een bewoner van den Soesterweg is in bewa ring gesteld wegens verduistering van een par tij uien cn wegens poging tot diefstal van ccn rijwiel. De man is ter beschikking van deei Offi cier van Justitie to Utrecht gesteld. Tegen verscheidene motorrijders is proces verbaal opgemaakt wegens overtredingen van de motor- cn rijwielwet, i.e. niet in het bezit zijn van een geldig rij- en nummerbewijs, het ge bruiken van ccn claxon, enz. In de Langestraat zakte een manspersoon m elkaar. Bewusteloos word hij bij den apotheker Ittman binnengedragen, alwaar Ds. Breedveld de eerste geneeskundige hulp verleende. Per ziekenauto is do man vervolgens naar het zie kenhuis overgebracht. AGENDA, Dagelijks Cinema Royal, Langestroat. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Bibliotheek, Loantjo 3. R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Zaterdag, Zondag, Maandag, De Arend-Bios coop. COLLECTIE EMMABLOEM. De opbrengst. De Emmabloem collecte, die j.l. Zaterdag gehouden is heeft opgebiecht 842,68M, dat is 32.07 meer dan het vorige jaar. Men ver zoekt ons de dames en heeren verkoopsters en verkoopers een woord van dank te brengen voor hun hulp. Een verzoek waaraan wij hierbij gaarne voldoen. ONZE EERSTE BIOSCOOPMIDDAG. Kalief Ooievaar. Ondanks het fraaie weer was de opkomst der kinderen gisterenmiddag in Amicitia zoo groot, dot wij de proefneming om door middel 14. April. Amicitia. Concert Dt. de Koos. (José Iturbi). 15 ApriL Amicitia. Tooneelgezelschop Wil lem Royoards „Blauwbaards Achtste Vrouw.." 18 April, de Valk. Groninger Club. 21 April. Amicitia. Concert Meyer—Pusch. 23 ApriL Amicitia. Ver. Oost en West. 25 April. Amicitia. Soirée H. B. S. 25 April. Tooneeluitvoering „Eensgezind heid". 28 April. St Joriskerk. Uitvoering Jubal. 28 April. Amicitia. Amersf. Kunstkring. 29 April. Amicitia. Heyermons „Het Pantser". 1 Mei. de Valk. S. D. A. P. 5 Mei. Amicitia. Tooneeluitvoering S. E. O. „Do Big van het I68ste." 18 Mei. do Valk. Openbare Vergadering. Vrijz. Dom. Bond. Spreker do heor Ketelaar. 8 uur. 27 Mei. Amicitia (kleine zaal). Uitvoering m uziekschool-Mooy. 6—22 Juni. de Volk. Nationaal Kegelcon cours. 4—7 Augustus, de Valk. Geheelonthouders congres. 8-10, 15-17, 22-24, 29-31 Aug. da Volk. Schiet con cour s. BURGERLIJKE STAND. Gebpren Jan Levinus Willem t. v. Jan Mi ddel Harm de Koning Gans en Pioternella An- driesa Suzonna Stijntjo Neeltjc de Putter; Wil lem z. v. Johannes Langenbach en Elberta Ge- rarda van EgdomCornelia -Alijda d. v. Jan Hooyer en Gerritje van Meerveld Karei Koen- raad r. v. Dirk Abelman en 'Augusta Hendrika Carolina Christina Snoeyerbosch. Overleden Wühelmina Hendrika Oosterberg oud II maanden; Jules Theodorus Hendrikus Welling oud 20 jaar ongehuwd. Telefonisch Weerberloht Naar waarneming in den ochtend van heden: Hoogste Stand 771.8 te Corunha. Laagste Stand 737.7 te ïsafjord. Verwachting tot den avond van 15 April Matige, tijdelijke wellicht krachtige Zuidolijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later tijdelijk, opklarend, waarschijnlijk rogen, iets zachter. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 7 uur 12 min. KORTE BERICHTEN. Een ontoerekenbare. Voor de rechtbank te Tiel heeft terecht ge staan do 37-jarige L. C. W. aldaar, wegens poging tot doodslag subsidiair lot zware mis handeling en bedreiging. 15 Januari j.l. had hij zijn zuster met een komerbezem op hoofd en armen geslagen en nadat zijn moeder tus schen de vechtenden gevlogen wos, hot mes getrokken, schreeuwende: Ik vermoord jo elleboi. Hij bekonde de mishandeling van zijn zuster, en verklaarde het mes te hebben ge trokken om vrees aan te jagen, niet om het te gebruiken. Een zenuwarts te Wngenïngen. die beklaagde in het huis van bewaring to Tiel in opdracht von do justitie heeft onderzocht, heeft bevon den dat deze lijdt aan epileptisch equivalenten en reeds beginnende demensJn epileptica. Bij dezen zielstoestand was W. zich op het oogen blik der daad, vort zijn handelingen niet vol komen bewust. Hij achtte opneming von bekl. In een Rijksinrichting ter observatie gewenscht. Herhaling van een dergelijjc optreden door jje- kloogde was z. i. niet buitengesloten. Eisch ontslag van rechtsvervolging cn plaat sing in een Rijkskrankzinnigengesticht voor den tijd van «en jaar. Brandstichting. Donderdag is te Someren het huis van J. T. afgebrand. Gisteren zijn T. en zijn vrouw ge vankelijk naar Roermond overgebracht. W I 3 S K L H O K E Hf. Öfl. Not. Niet Off. Not. 9 Apr. 14 April 25 l-uur. London 1 11.08*/« Borlyn ".59.65 0.50 65 Parijs 1291 1291 Brus ol12.64 12.64 Zwitserland. 48.1-48 40 Weanen 0.35J 0.35®/« t Kopenhagen 46 15 46.15 Stockholm X'V67 57} 67 60 New-York. 2,50'/. 2.50'/. t Per 10.000 Getrouwd: J. C. VAHL en J. A. E. A. FRIETMAN. Amersfoort. 14 April 1925. De Heer en. Mevrouw VAHLFRIETMAN zeggen, mede namens weder- zijdsche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Aidocling AMERSFOORT. Miniatuur tooneel door Jhx. Mr. J. J. v. d. POLL op VRIJ DAG 17 en ZATERDAG 18 APRIL des avonds 7 uur in „Ams vorde", Langestraat 115. Entrée voor leden en hunne kinderen 0.50 en 0.40. Niet leden en hunne kinderen 0.75 en 0.40. Belasting inbegrepen. Kaarten te verkrijgen bij de Secretaresse, van Perseynstraat 2 tusschen 10 en 12 uur v.m Voor direct gevraagd een voor dag en nacht. Tevens een Persoonlijke aanbieding 's avonds tusschen 78 uur, Mevrouw HOLTRUST. H. van Vi an den straat 10. Gevraagd een in kl. gezin. Adres: Mevr. LEYENAAR, Mecklenburglaan 42 Bussum GEVRAAGD FLINK VERKOOPSTER, geheel op de hoogte van het vak, en van goede getuigen voorzien.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3