Zomer-iaponnen Adviesbureau m Belastingzaken H. DE KAT Vlasakkerweg 3. Behandeling van alle Belastingzaken. WIJMELUSCHOTERIIMII&Zn. UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.-- f 40.-- Gewas 1920 St. EMSUGN f 1,40 f 56.- Aardige Mousseline Japonnetjes Chique - Aparte Modellen f 3.90, f 5.90 en hooger Yarkensmarkt 9 AMEgSFOCRISCH DAGBLAD Vanaf f 75,- Rijwielhandel W. SLUITER ■ZeZBEHIEH^ZEil S.H. MASSA, Havik 41. Tel. 292 -armbi —ar v 't I J.i SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. RECLAMES. Van 11 regels f 2.05. elke regel meer f 0.50 TELEFOON 572. - AMERSFOORT. - Aangiften - Reclames - {Beroepschriften. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: AFD Atlvertentio Bureau Arnöemsche Poortwal 2a. Tel. 513 Plaatsing van advertentiesin Alle bladen zonder SS prijsverhoogingSB EYSINK het waarborg voor sierlijken bouw, lichten gang, GROOTE DUURZAAMHEID eysink Lange Beekstraat 35 Telef, 958 Onze Advocaat onderscheidt zich door haar bijzonder fijnen smaak. Zij heeft iets geheel eigens. U kant haar herkennen tusschen vele andere soorten. Wanneer U Uwen gasten onze Advocaat offreert, znl-en zij Uw ge lukkige keuze waardeeren. I I I I m I kan stellen aan welke amendementen hij naar het oordeel van de betrokken, industrieelen zijn medewerking- kan verleenen, en voorts èn van de overige werkgeversafgevaardigden èn van eventueel op eigen gelegenheid naar Genève medegenomen deskundigen zonder officieele positie de eventueel verder nog noodige tech nische voorlichting kan worden verkregen, be staat aan technische raadslieden voor do be handeling van deze ontwerpen geen overwe gende behoefte. Anderzijds dwingt de toestond van 's Lands financiën tot het vermijden ven uitgaven, die niet strikt ncodig zijn, terwijl tegen aanvaar ding van de bereidverklaring der werkgevers om de kosten van één der technische raads lieden voor hun rekening te nemen, overwe gende bedenkingen bestaan.-Daarbij is in aan merking te nemen, dat, indien den werkgevers zou toegestaan worden een derden tcchnischen raadsman aan te wijzen, ook de arbeidersor ganisaties, die in vorige joren ook meermalen op de benoeming van een grooter aantal tech nische raadslieden hebben aangedrongen, daar toe in de gelegenheid zouden gesteld moeten worden. Op gTond van deze overwegingen heeft de minister aan het verzoek der werkgevers om het aantal technische ïaadslieocn op drie te stellen, geen gevolg kunnen geven. De Averkgevers-organisaties hebben daarop medegedeeld, dat zij onder die omstandighe den geen voordracht voor de benoeming van vertegenwooidigers der werkgevers wenschten te doen. Niettemin is het der regeering niet mogelijk gebleken tot overeenstemming te ko men met de werkgeversorganisaties omtrent de aanwijzing van hun vertegenwoordigers in de delegatie voor de Arbeidsconferentie en heeft de regeering in verband met het boven vermeld voorschrift van art. 589 lid 3 van het vredesverdrag vtin Versailles van zoodanige benoeming moeten afzien. Dientengevolge zal de afgevaardigde der ar beiders, hoewel hij en zijn technische raads lieden overigens aan alle werkzaamheden zul len kunnen deelnemen en ter conferentie ook het woord kunnen voeren, volgens art. 590 van het vredesverdrag nic-t aan de stemmingen kunnen deelnemen. "BRANDWEZGN. DE KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE brandweervereeniging. Ds. Posthumus Mèijjes, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Nijmegen, sprak een slot woord. Velen maakten na afloop gebruik van de ge legenheid om voor een vergoeding een steen in den voorgeve! bij te metselen. Dit bracht 1525 op. DE NOORSCHE MOTORSCHEPEN. Cylinders van de „Nordanger" in de „Voranger". Naar men ons uit Amsterdam meldt, zal de proeftocht van de „Nordanger", het Noorsche motorschip, waaraan bij de Ned. Dok-Maat schappij alhier de laatste hand wordt gelegd, cenige vertraging ondervinden. Oorspronkelijk op 24 Mei" vastgesteld, za! thans de proeftocht niet vóór omstreeks 16 Juni plaats vinden. De reden hiervan is dat uit de „Nordanger" een veertiental cylinders van de motoren werden verwijderd en overgebracht zijn in het zuster-motorschip „Varanger", dat o.m. schade aan de motoren heeft opgeloopcn en op het oogenblik in reparatie is bij de Amsterd. Droogdok-Maatschappij alhier. Van de motoren der „Voranger" zijn n.l. veertien cylinderkoppen gescheurd. Daar dit schip in charter is en daar om zoo spoedig mogelijk hersteld moet worden, is men tot genoemden maatregel overgegaan. De gehavende cylinders van de „Varanger" worden thans door „Werkspoor" te Amsterdam hersteld, om daarna op hun beurt in de „Nordanger" geplaatst te worden. Er moeten veerden nieuwe cylinderkoppen worden gegoten, hetgeen een tijdroovende (per week worden twee cylinderkoppen vervaardigd) en lastige arbeid is. Zooals gezegd ondervindt hierdoor het afwerken van de „Nordanger" eenige vertraging. Beide Noorsche schepen zijn, zooals men weet, gebouwd door de Ned. Scheepsbouw- Maatschappij te Amsterdam, terwijl voor beido dc motoren door „Werkspoor" zijn geleverd. Nader vernemen wij omtrent de „Varanger", dat dit schip thons Woensdag a.s. definitief her steld zal zijn en dien dag bij de Amst. Droog dok-Maatschappij zal proefdraaien. Een belang voor vele gemeenten Hebben wij in één der vorige opstellen met een enkel woord gerept over het bestaan van de Koninklijko Nederlandsche Brandweerver eeniging, korter aangeduid als de K. N. B., thans willen wij omtrent deze vcrceniging iets naders mededeelen. Aanvankelijk bestond het bestuur uit een klein aantal leden, door de algemecne vergade ring als zoodanig gekozen. Na de reorganisatie echter berust de leiding bij een tweeledig be stuur en wel het z.g. uitvoerend bestuur, dat weer een onderdeel is van het algemeen be stuur. Het uitvoerend bestuur wordt op de gewone wijzo gekozen als eertijds, maar het algemeen bestuur woidt samengesteld uit leden, die door .de provinciale bonden worden aangewezen, en wel één uit iedere provincie. Bovendien zijn door de regeering twee leden aangewezen om haar in het bestuur te verte genwoordigen. Hierdoor kan de verccnigjng doorloopend contact houden met ons hoogste regcerings- college en bovendien op de hoogte blijven van dc maatregelen van algemeen bestuur, voorzoo ver deze op het brandwezen betrekking hebben. Ook ligt in dc benoeming van deze twee re- gecringscommissarissen een erkenning der K. N. B. van de zijde der regeering en mag men in de toekomst hier vruchtbare samenwerking van verwachten. Nu het meer intensieve v/erk aan de provin ciale bonden wordt overgelaten, kan dc K. n. B. zich met' de grootere vraagstukken bezig houden als: de verzekering van brandweerlieden tegen geldelijke schade bij ongeval of dood; het vaststellen van vaste minima waaraan mate riaal moet voldoen; maatregelen treffen om al het materiaal te normaliseeren, enz. enz. Vooral dit laatste, waartoe de z.g. normalisatiecom missie is benoemd, is van groot belang! Im mers, als iedere gemeente eenzelfde maat van slangen, eenzelfde soort koppelingen gebruikt, zal de onderlinge hulpverlecning der brand weerkorpsen veel eenvoudiger worden. Daarom is het zoo onbegrijpelijk, dat er nog steeds ge meentebesturen zijn, die zich niet bij de K. n. B. aansluiten om voor de luttele contributie een rijke ervaring op te doen en de beveiliging van have cn goed der 'burgers te bevorderen. Laat daarom ieder die dit leest en een leiden de positie inneemt in eenig gemeentebestuur, zijn invloed aanwenden, om dat gemeentebe stuur er toe te brengen nadere inlichtingen te vragen omtrent de grootc voordeelen, aan hel lidmaatschap der K. N. B. verbonden. Moge deze Koninklijke Vereeniging zich spoedig verheugen irt een algemeene belangstel ling, een belangstelling die zij meer dan wuard is, opdat het bestuur met succes zijn taak zal kunnen volbrengen. Brandweerverzorging is één der grootste sociaal-economische vraagstukken teneinde kapitaalvernietiging te voorkomen, waar ieder individucel de vruchten van plukt en het nationaal vermogen ten slotte wèl bij vaait EEN PROTESTANTSCH TEHUIS VOOR OUDELIEDEN TE NIJMEGEN. Zaterdag de eerste steen gelegd. Zaterdag is te Nijmegen de eerste steen ge legd voor het Protestantsch Tehuis voor oudc- lieden „Levensavond", dat in aanbouw is op een terrein aan den Kwakkenberg onder deze gemeente. Het Tehuis is het resultaat van de bemoeiingen van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Nijmegen en van de groote offer vaardigheid der Nijmeegsche protestanten. Dr. I. M. J. Hoog, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Nijmegen, sprak een inleidend woord, waarna dc voorzitter van de Ned. Herv. Diaconie, de heer J Welling, een rede hield, waarin hij mededeelde, dat het comité nog dit jaar het Tehuis hoopt te openen, waarin 32 alicenwonendcn oi echtparen een rustigeri levensavond kunnen slijten. Do 78-jarige weduwe H. Komelis-v. d. Bosch, een van de oudste ondersteunden dér Ned. Herv. Diaconie en toekomstige bewoonster van Levensavond, legde daarna den eersten steen. SCHAAKCLUB. Gisterenavond speelde dc schaakclub „Amersfoort", den uitgestelden competitie-wed strijd tegen het Hilvcrswmsch schaakgenoot schap te Hilversum. Wel werd deze wedstrijd verloren, maar het gaat den goeden kant opvergeleken bij vori ge jaren was het resultaat bevredigend. 9 var» de 20 punten weiden gehaald, terwijl hierbij nog vrij zeker een Y punt komt, van een nog te beslissen partij I Amersfoort telóe 3 invallers. Winnaars waren dr. ten Bruggen Cate, Bakker, A. A. dc Groot, Kleber. Kruysink, Martens, Kromhout en van Raalte Jr. Remise werd gemaakt door de hee- ren v. d. Horst en van Nieuwenhuizen. UTRECHTSCHE JACHTVEREENIG1NG. Jacht van 5 Mei 1925. Een talrijke opkomst voor deze laatste jacht van het seizoen bewees, dat de animo bij de leden van de vereeniging nog onverflauwd was. Aan de meet op de Gezichtslaan nabij Bilt- hoven verschenen behalve de jagermeester, de heqr Klever, de dames Gaymans, Titsingh, Van Stolk, Van E'den, Van Leent, de heeren Blauw, Gaymans, Schorel, Drossaerts, Bartcls, Higly, Schilderman, Fentener van Vlissingen Jr., Nacff, Heek, Tekeleburg, Stuwen, Swart, Rid der, Van der Minne, Van Oldcn, Lugt, Möllin- ger. Polman cn Eberson. Verschillende officieren van de veld-artillerie waren verhinderd aan de jacht deel te nemen vanwege een oefening in de gaskamer. In plaats dat deze heeren in de gelegenheid waren met de deelnemers „lair embaumé ct les parfums doux du printemps" in te ademen, waren zij gedoemd een paar uur achter elkaar in een kamer met „mosterdgas" door te brengen gelukkig voorzien van een goedwerkend gasmasker. Maar het is altijd moeilijk met het vaststellen van den datum eener jacht met alle verhinderingen rekening te houden Het parcours leidde door de prachtige bosch- en heideterreinen ten Noorden van Bilthoven en ging voor het grootste gedeelte over het land goed „Rustenhoven", eigendom van den jager- meester zelve. Nabij het statige oude huis ein digde de jacht. Hier werd den deelnemers door den heer Klever een keurige thee aangeboden, hetgeen een bijzonder aangenaam slot vormde van dezen sportieven middag. Met den dank, door den voorzitter der vereeniging aan den jagermeester gebracht, stemden alle deelnemers dan ook met geestdrift in. Mevrouw Lugt— Klever, die zeker het grootste aandeel in de voorbereiding van de thee had gehad, werd daarbij niet vergeten. 14 Mei a.s. wordt op de heide nabij de Jan Steenlaan te Bilthoven het seizoen besloten met een onderling concours, waarbij o. m. in een Cross Country de zilveren wisselbeker zal ver reden worden, die door den Senatus Vcterano- rum van het Utrechtsche Studentencorps is uit geloofd. A. P. V. „DE SNELPOST Wedvlucht vanuit Eindhoven op Zondag 12 April 1925. In concours 225 duiven. Duiven in vrijheid 8 uur. J. Maassen No. 1, 7, 15 en 39. Chr. Baartman No. 2, 19, 40 en 41. W. Barink No. 3, 5 ,13, 54/35, 43 en 44. M. v. d. Kuilen No. 4, 11 en 16. A. van Eldert No. 6 en 29. H. Waanders No. 8 en 31. R. Schwemmer No. 9 en 2f. Ch. Jansen No. 10, 27 en 37. H. J. van Tilburg No. 18, 12 en 30. F. Reekers No. 14 en 22. B. van Amersfoort No. 17 en 23. R. Ruifrok No. 20, 25, 32 en 42. P. C. Oosterberg No. 24, 53 en 45. W. Ch. Kcrling No. 26 en 28. J. Landman No. 36. J. J. C. dc Granff No. 38. De aangewezen TO cents weiden gewonnen door M. v. d. Kuilen met No. 4. De aangewezen 25 cents weiden gewonnen door J. Maassen met No. 15. De eerste prijswinnende duif werd geconsta teerd om 92859. De laatste prijswinnende duif werd gecon stateerd oni 9—51—2. Uitslag der wedvlucht vanuit Eindhoven op Zondag 19 April 1925. In concours 157 dui ven. Duiven in vrijheid 9 uur. Chr. Baartman No. 1. 2, 4, 8 cn 22. P. C. Oosterberg No. 3. J. Landman No. 5. J. Maassen No. 6, 16, 17 cn 29. W. Barink No. 7, 15, 20, 21 en 25. G. Haarman No. 9. R. Ruifrok No. 10 en 30.' W. Blonk No. 11 en 12. H. Waonders No. 13 en 23. A. Waanders No. 14 en 24. H. v. d. Hoorn No. 18. A. von Eldert No. 19. M. v. d. Kuilen No. 26 en 27. Ch. Jansen No. 20. H. J. van Tilburg No. 31. De aangewezen 10 cents werden gewonnen door H. Waanders met No. 13. De aangewezen 25 cents werden gewonnen door W. Blanke met No. II. De eerste prijswinnende duif werd geconsta teerd om 10—5—21 en vloog met een snel heid van 19.8567 M. per sec. De laatste prijswinnende duif om 10—1016 met een snelheid van 18.6631 M. per sec. Uitslag der wedvlucht vanuit Maastricht op Zondag 26 April. In concours 191 duiven. Afstand 144 K.M. Duiven los 8 uur. J. Maarssen No. 1, 3, 6, 8 cn 38. H. v. d. Hoorn No. 2. P. C. Oosterberg No. 4. C. H. Jansen No. 5, 17, 30 en 35. J. J. C. de Graaf No. 10, II, 12, 18, 20, 21. 26, 28 cn 29. A. A. Waanders No. 13. W. Ba vink No. 14, 15, 23 cn 25. A. van Eldert No. Ié. J. Landman No. 19. W. Ch. Kerling No. 22, 24 en 37. C. Meijer No. 27. W. Waanders No. 31. C. Haarman No. 32 en 36. R. Ruigrok No. 33 en 34. De aangewezen 10 cents werden gewonnen door J. Maassen met No. 1. De 25 cents door A. Waanders met No. 13. De eerste prijswinnende duif werd geconsta teerd om 10—5—7 en vloog met een snelheid van 19.175 M. per sec. De laatste om 101246 met een snelheid van 18.068 M. per sec. Mr. a. a. pit. t Na langdurig lijden in het St. An- thoniusgasthuis te Utrecht overle den. In het Sint Anthonius ziekenhuis aan de Prins Hendiiklaan, te Utrecht, waarheen hij van uit Baarn was overgebracht, toen de ziekte een ernstige wending begon te nemen, is gister avond no langdurig lijden overleden mr. A. A. Pit, een van de oudste Utrechtsche advocaten. Spakenburg. De H. Z. 34 kwam /de hoven- binnen met gebroken mast. tengevolge van den storm was de mast even boven het dek afgeknapt. De fuikenvisschers. die voor anker lagen, buiten de Knar, hadden het hord te verant woorden. Gelukkig zijn er geen menschenle- vens te betreurenalleen is door den storm aan de fuiken nogal wat schflde toegebracht SCHOUW. Burgemeester en Wethouders; Gezien art. 22 van het Reglement op het onderhoud c-n gebruik der wegen in de pro vincie Utrecht d.d. 8 November 1853 (Pro vinciaalblad No. 102), alsmede art. 1 der ver ordening op de wegen en waterleidingen Doen te weten, dat de bij voormeld artikel bedoelde voorjaors-schouw over wegen, sloo- ten en waterleidingen, aan hun toezicht of beheer onderworpen, zal gehouden worden op Dinsdag den 19 Mei aanstaande en volgende dagen. Wordende bij deze de bepalingen van bo vengemelde reglementen aan de belanghebben den in herinnering gebracht. Amersfoort den 6 Mei 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. KAAN VAN RANDWIJCK. TERAARDEBESTELLING MR. VAN VOORST VADER. Het stoffelijk overschot van mr. C. M. van Voorst Vader werd gisteren in tegenwoor digheid vair vele belangstellenden op de alge meene begraafplaats aan den schoot der aarde toevertrouwd. Van de op het kerkhof aan wezigen noemen wijjhr. mr. J. W. M. van Oud-Ameliswcerd, president van de Recht bank, de beide rechters jhr. F. J. de Marees van Swinderen en mr. dr. S. van Brakel, jhr. jnr. A. Colkoen, officier van justitie, mr. H. L. Wil kens, subst.-griffier, mr. De Brueys Tack, waam. subst.-gritfier, mr. P. J. du Pui,, kan tonrechter te Utrecht, mr. G. A. E. B. Meyer, wethouder van onderwijs en advocaat te Utrecht, mr. Timmer en mr. Ferwerda, advo caten te Utrecht, de heer S. Hess en mej. Din- gemans, ambtenaren der Kinderwetten, mr. D. J. W. Müller Massis, kantonrechter te Almelo, voorheen griffier bij het kantongerecht te dezer stede, mrs. J. K. Ii. de Beaufort en H. Tydcman, pluatsverv. kantonrechters, ds. Den Hollander en ds. Pannebakker, verschillende ambtenaren aan de Rechtbank verbonden en vele andere belangstellenden. Jhr. M r. J. W. M. Bosch van Ou d- Amelisweerd, president der Utrechtsche Arrondissements-Rechtbank, sprak aan de groeve namens de Rechtbank treffende woor den van afscheid, ook namens degenen die door ambtsbezigheden werden verhinderd He plech tigheid bij te wonen. (Tof dezen behoorde tot zijn leedwezen ook de griffier der Rechtbank mr. Hooft Graafland): Dertig jaar geleden kwam spreker in de ouderlijke woning van den overledene, en mocht dezen wekelijks ontmoe ten. Diens vader was vol zorg voor de gezond heid van den toenmaligen gy/anasiast, in wien hij groote veiwachtingen had, ook gegrond op diens degelijkheid. Na eerst werkzaam te zijn geweest aan de Griffie, ging mr. van Voorst Vader naar Kampen, om ten slotte weer in Utrecht 5 jaar te werken. Deze rechterlijke ambtenaar was een man van karakter en plichtsbetrachting en accuratesse, die zich in alle bescheidenheid op niets liet voorstaan. Voor alles was hij welwillend en gelijkmoedig hulp gevend waar 't mogelijk was. De aentee- keningen op de zittingen gemaakt, waren van groot nut ^oor de beslissing der rechtbank. Deze steeds gelijk-gehumeurde man was nooit toornend of kwaadsprekend. Waar hij iets in 't midden wist te brengen was het meestal ten vobrdeele van den beklaagde. Deze bezadigde werker leefde in godsdienstigen geest en vond" kracht in die godsdienstige overtuiging. Zijn leven* was welbesteed. Ook het personeel was steeds met hem ingenomen. Dit bleek nog heden morgen, toen aan spreker door dit per soneel werd verzocht uit diens naam te spre ken met bijvoeging der woorden: Hij was zoo.'n humane chef. Die woorden kwamen uit het hart. Dit afsterven is een groot verlies voor de rechtbank, voor de moeder en bloedverwan ten, in het bijzonder voor haar, die nog zoo kort geleden met den overledene in het huwelijk tred. Steeds sprak hij met liefde over zijn huis en huiselijk leven. Moge dit zoo wel bestede leven van eerlijkheid en trouw reeds in den hemel belooning hebben ontvangen. Vaarwel, waarde vriend. Tot weerziens!" M r. G.* A. E. B. Meijer, advocaet te Utrecht, verklaarde het bijzonder op prijs te stellen, dat hem door de familie vergund was te spreken, 't Was hom een behoefte namens de advocaten een afscheidswoord te richten tot dezen bedaarden mensch, even dienstvaardig als vriendelijk. De rust van dezen man moet in vloed hebben uitgeoefend op het werk van wie hem omringden. Het is een plicht der dankbaar heid voor dc advocaten om van Voorst Vader te gedenken, die hen met diensten en wenken heeft ter zijde gestaan. De advocaten begrij pen dc beproeving voor de moeder en de vrouw. Slechts kort heeft deze man geleefd, maar niet vergeefs. Het laat sporen na. Ook bij spreker zal de overledene in schoone herin nering blijven. Ds. Den Hollander wees op do harde werkelijkheid, nu de dood dit krach tige jongo leven verslond. Onverwacht werd hij weggerukt van de zijne en uit zijn werk. Geen lofrede is hier te uiten. Dat zou niet zijn in den geest van den afgestorvene en zijn familie, van zijn vader, die zeven jaar geleden hier begraven werd. Spreker had den thans ontslapene reeds gekend als medeleerling op het gymnasium te Middelburg. Hij heeft ook to Amersfoort de kerkelijke gemeente gediend en was een trouw bezoeker der godsdienstoefeningen. Zelfver loochening was een voorname trek van zijn karakter. Niemand zal andere dan goede, aan gename herinneringen van hem behouden. Wij staan hier echter niet als degenen, die geen hoop hebben. Het Paaschfeest is gevierd, het feest der Opstanding. Niet de dood heeft over het leven gezegevierd, maar het leven over den dood, door Hem die door d^n dood tot de heerlijkheid is ingegaan. Bij Dien alleen is troost te vinden, die de diep getroffen familie van harte werd toegebeden. Mr. D. R a ga y sprak als vriend en namens de leden van de Gub, die September as. 25 jaren geleden aan de Utrechtsche Universiteit was gevormd, 't Waren prettige jaren. De le den van dien tijd zijn in alle richtingen ver strooid. Wat was het aangenaam van Voorst Vader weer in Utrecht terug te zien. Mocht het de familie een troost zijn, dat de herinnering aan haar lieven doode bij talloozen levendig zal blijven. Mr. van Voorst Vader, kantonrechter te Dordrecht, bracht als broer namens de moe der, de echtgenoote en verdere familie dank voor de hartelijke woorden en de aanwezigheid von zoo vele vrienden. Mr, v. Voorst Vader herdacht in de Arrond. Rechtbank te Utrecht. Bij den aanvang van de zitting der civiele kamer von de arrond.-rechtbank tè Utrecht heeft gisterenmorgen in tegenwoordigheid van vele leden der rechtbank, den gTiffier en de subsituut-gTiffier, tal van leden der balie, en het personeel van griffie en parket, de vice- president, mr. Triczenberg, een woord gespro ken ter nagedachtenis van den dezer dagen overleden subsitugt-griffier der Techtban^, mr, C. M. van Voorst Vader. Spreker voerde het woord namens recht bank, parket en griffie. Zij, die niet door ambtsbezigheden worden belet, zijn straks op weg naar Amersfoort, om onzen overleden medewerker de laatste eer te bewijzen. Onze ambtsplichten houden ons hier. Wij kunnen ons niet indenken in dit droeve g*eval. In 1878 werd mr. Van Voorst Vader geboren, hij was dus pas 47 jaar oud. Nog een tiental dagen geleden ging hij van huis om welgemoed zijn werk te doen. Dienzelfden dag moest hij, plot seling doodziek -geworden, naar huis terug cn -van het ziekbed is hij niet meer opgestaan. De stukken, onderteekend door zijn naam, krijgen we nog dagelijks in handen, de inkt is nauwe lijks droeg. Wanneer de ouderdom langzaam op ons afkomt, dan verzoenen wij ons langza merhand met den dood, dikwijls is hij ons eert goede vriend, die ons komt verlossen uit oru! lijden. In dit geval kwam de dood bij een jon gen man in de kracht van zijn leven, die eigen lijk nooit ziek was. Pas acht maanden was hij getrouwdvoor zijn jonge vrouw is dit een ontzettende gebeurtenis. Wij mogen niet vra gen, moeten.' rusten. Een edel, braaf mensch is van ons heengegaan. Acht maanden heb ik hem leeren kennen als ambtenaar. Voor zijn arbeid als zoodanig heb ik niets dan lof. Er is een maat in alle dingen, heeft de oude wijs geer gezegd. Dit woord is hier van kracht Van Voorst Vader woekerde met de gaven, hem geschenken, hij werkte naar zijn beste weten, was welwillend, bescheiden, gelijkmatig van humeur. Hij kende zichzelf en beproefde 't onmogelijke niet. Hij was hier vijf jaar werkzaam als substituut-g*riffier. In dien tijd heeft men prettig met hem samengewerkt. Zijn heengaan laat een leegte achter. Wij zullen hem missen. DE COST GAAT VOOR DE BAET UIT. De heer J. Hofland schrijft bns Nu aUerwege door gemeentebesturen en ami dere publieke lichamen wordt gepiobeerd om bestaande leeningen om te zetten tegen eene op logeren rentevoet, is het begrijpelijk, dat ook ons gemeentebestuur een poging waagt. Volgens het Dinsdagavond in het Amersf. Dagblad afgedrukte prospectus zal hierdoor eer* belangrijke uitwinning van rente worden ven kregen. Uit de gegevens daar verstrekt is even*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2