WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn- DE' ADELAAR 'i i BINNENLAND. UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40- Gewas 1320 St, EMILION f 1.40 f 56 - RESTANTEN COSTUMES Telef. 224 Langesfraat 40 f. :;5@E.S PüZSZm' jj S.H. MASSA, Havik 41, Tel, 292 r RECLAMES. Vail t—4 rends f 2.05, elke resel meer 1 050 BIJZQNDEiï AANBEVOLEN PER FLESCHPER ANKER Al onze ruimen wij voor zeer LAGE PRIJZEN op Prima Wijihcortl Costumes zuiver Kleermakerswer^c 33,90 Zij, die geregeld betalingen van het Rijk ontvangen (Ambtenaren, Gepensioneerden, enz.) kunnen daarvoor kosteloos gebruik maken van de bemiddeling der Spaarbank, inlichtingen a. h. kantoorUtrechtschewegl. - 5 1 t 2^0 Onze Advocaat onderscheidt zicö door haar b'izondcr fijnen smaak Zij heci'. iets geheel eigens. U kunf haar herkennen tusschen vele andere soorten. Wanneer U Uwen gasten onze Advocaat offreert, zullen zij Uw ge lukkige Vev.re waa/deeren. i"— VEREENIGDE STATEN. DE POOLSCHE I.EENING JI3 NEW yORK MISLUKT. 'Berlijn, 20 Juli (V.D.) Naar uit New York gemeld wordt, is de laatste Poolsche lee- tning" aldaar con volslagen mislukking- gewor den. - DE MONKEY-CASE. Het schijnt thans vast te staan, dat do Amp- rikaansche professor Scopes, die te Doyton terecht staat wegens het verkondigen van Dar winistische theorieën, in eerste instantie zal wor de veroordeeld, daar de rechtbank zich op het standpunt stelt, dat zij ^een oordeel wnnscht uit te spreken over de vraag- of de evolutieleei vereenigbaar is met het scheppingsverhaal, maar dot z,j alleen wil uitmaken, of de be klaagde de bestaande wet heeft overtreden, wat ongetwijfeld het geval is De zaak zal daar na in hooger beroep worden behandeld, waar in grooter kalmte een zuiver juridische beslis sing zul woiden genomen. W'MEXICO. AANSLAG OP EEN AMERIKAANSCHEN CONSUL. Berlijn, 20 Juli (V. D.) Naar de New York Herald meld is de Amerikeansche vice-consul te Aguas CaKcntes (Mexico) door onbekend gebleven aanvallers door een schot in dm rug verwond, CANADA. T EOSCHBRANDEN In Britsch Columbië woeden zware bosch- brandem De Staatscourant van heden avond 20 Juli bevat de volgende Kon. besluiten toegekend de zilveren eere-medaille in de Oranje-Nassau-orde aan J. Schutte-r, meester knecht bij de firma wed. C. Stinis te Krimpen can de Lek. Met ingang van 5 Sept. T925 op verzoek eervol ontslagen uit militairen diertst Gcneraol- Majoor J. M. Benteyn, Inspecteur Cavalerie, tevens commandant Lichte Brigade, endor Idandbetuigmg voor veeljarige en belangrijke 'diensten, is- hom titinairen 'rang van Luite nant-Generaal verleerd. Verzoek eervol ontslagen onderscheidenlijk met ingang van. I September '25 luitenant- (kolonels W. de Reus en J. H. de Haas respect, commandant 6® Regiment Veldartillerie en 3e Regiment Infanterie. Benoemd bij rescrvepersoneel landmacht, hij [Wapen Genie, bij regiment Genietroepen tot resem e-kopiteinde eervól ontslagen kapitein van Indische leger Prof. Ir. K. L. A. Schoema- ker. Benoemd bij Regiment Genietroepen tot ka pitein de eersteluitenanis W. B. P.oon en J. C. 'G. Nittret, beiden van het korps; tot eèrste- luitenant de tweedcluiter.ants A. G. M. Boost En J. A. Busch Geertsema, beiden van het korps. Benoemd bij reserve-personeel land macht bij regiment Genietroepen tot reserve- kapitein, bestemet voor militaire telegraaf dienst, de reserve eersteliritenants, bestemd voor dien dienst, I. van Hessen, J. Tiggelman, N. A. Oostingo, H. Koens, J. H. Forel en C. J. Kries, allen van hot kops; tot reserve-kapitein, Öe reserve-eersteluitenants F. B C. E. M. Jan- kei^ T. K. van Lohuizen, M. L Polak en O. 'A. Warmelink, allen ven het korps; tot reserve- eersteluitenants, de reserve tweedeluitenants E. Perelaer, J. Stelling-, F. J. Ribbius, T. A. Am es hot, S. Meyleruhoff, A. J. C. Nigleren, J. A. Plaizier, J. C Stoffels cn M. J. P. Nittel, al len van het korps. DE KABINETSCRISIS. De oplossing betrekkelijk spoedig te verwachten. Naar het zich op het oogenblik laat aan zien, is de oplossing van de kabinetscrisis binnen betrekkelijk korten tijd, 12 14 dagen, te wachten. Hoewel de vergadering van de R.-K. Ka merfractie op j.l. Zoterdag, in welke het con cept-program van den formateur is behan deld, nog niet op alle punten tot definitief besluit is gekomen, is (naar ons door iemand, die uit den aard zijner positie zeer goed op do hoogte van den stand van zaken geacht geacht mag worden, werd verzekerd) over eenstemming omtrent dit zakelijke gedeelte van dc onderhandelingen zooal niet bereikt, dan toch zeer spoedig te verwachten. Meer moeilijkheden schijnt vooralsnog de keuze van de personen voor eenige der be langrijkste ministeries op te leveren. MR. C. H. DE LA PARRA. f Vice-president van het Indische Hoog Gerechtshof. Uit Batavia wordt bericht: Mr. C. H. de la Parra, vice-president van het Hoog Gerechtshof in Ned.-Indië, is ten ge volge van een bloeduitstorting in de hersenen overleden. G. T. D. SLAAP f- Voorzitter van de Historische ver zameling der schutterij. Zondag is te Nijmegen overleden, 82 jaren oud, de heer G. T. D. Slaap, tot verleden jaar voorzitter van de Historische verzameling der Schutterij alhier. De heer Slaap, die indertijd commandant was van het vierde bataljon infanterie schutte rij, vierde in 1920 zijn 25-jarig jubileum als voorzit ter, tegelijk met de 'heeren A. J. J. Ph. Haas, d'e <3e functie von conservator, en notaris L. M. P. G. Hoorn, die de functie van secreta ris-penningmeester bekleedden. Aan dit dage- lijksch bestuur werd bij die gelegenheid een schilderij van Hobbe Smith vereerd, welk kunstwerk nu in hetStedelijk museum hangt. In de functie van voorzitter der Historische ver zameling schutterij werd de heer Slaap verle den jaar opgevolgd door het Eerste Kamerlid mr. H. Verkouteren. De overledene was officier in de orde van Or a rij e -Nass au De begrafenis is bepaald op Woensdag a.s. 1e Nijmegen, bij welke gelegenheid mr. Ver- kouteren het woord zal voeren. MIDDELEN VAN VERVOER. Autobussen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging van de wet van 23 April I860 betreffende de openbare middelen van vervoer, met uitzondering der spoorweg diensten. Aan dc Memorie van Toelichting is het vol- gence ontleend: De minister vereenig t zich na aandachtige overweging met de meening der Staatscom- nlissie-Patijn in zake het vervoervraagstuk, dat wettelijke voorziening wenschelijk is ten einde voor de autobussen te komen tot een vergun ningsstelsel. Artikel 6 der wet van 1880 bevat ten aanzien van aansprakelijkheid voor schade door reizi gers geleden de ook voor spoor- en tramwegen geldende regeling, die den ondernemer aan sprakelijk stelt, voor zoover hij niet de afwe zigheid van schuld bij zich en zijn onderge schikten bewijst. De commissie acht deze omkeering van den bewijslast voor autobusdiensten niet voldoende. -Zij wil daarnevens verplichten tot het sluiten van een verzekering von ten minste 60,000, vermeerderd met 3000 voor elke zitplaats bo ven twintig, bij een door den minister goed te keuren maatschappij. Het komt den minister voor dat het be zwaarlijk aangaat den minister van Waterstaat te belasten met zekeré verantwoordelijkheid voor de duurzame soliditeit van verzekerings instellingen. Verder is het een der grondslagen van de voorstellen der commissie dat de thans ten nadeele van de tramwegen bestaande ongelijk heid tusschen tram en autobus zooveel doenlijk behoort te worden getemperd. Aon deze alles zins juiste gedachte zou echter en thans ten nadeele der autobussen, te kort worden ge daan, indien aan autobus-ondernemingen een eisch omtrent verzekering werd gesteld, waar aan voor de tramwegen nimmer is gedacht. Voor de stoombooten, die evenals de autobus sen aan de wet van 1880 onderworpen zijn, is dit evenmin het geval. De minister meent don ook, dot uitwerking van dezen voorslag der commissie voorshands niet moet worden beproefd en dat het ver kieslijk is op dit punt de werking van het thans voorgedragen vergunningsstelsel af te wach ten. Hoewel de commissie ten aanzien van de werking van het vergunningsstelsel tegen zeer uiteenloopende toepassing in de provinciën geen overwegend bezwaar ziet en een dergelijke be schouwing wellicht ook voor sommige eischen, gesteld bij de provinciesgcwijs geschiedende keuringen, zou kunnen gelden, kan de minister met hoor betoog ten gunste van meer eenheid in de keuringen, zich in beginsel wel vereeni gen. «De door de Commissarissen der Koningin aangewezen deskundigen zijn eenigen tijd ge leden reeds onderling gaan overleggen, teneinde de eenheid te bevorderen. Tegen de instelling von een centraal toezicht bestaat bij den minister voorshands nog be denking. Dc minister meent dat omtrent de toepassing van de voorschriften omtrent keu ring eerst eenige ervaring moet zijn verkregen en dat tot het scheppen von een nieuwe, wel licht kostbare instelling niet mag worden be sloten,. zoolang hare noodzakelijkheid niet on weerlegbaar is komen vast te staan. Wat de opmerking der commissie omtrent communale autobusdiensten betreft, merkt de minister op dnt er geen genoegzame reden is, waarom dit onderwerp niet evenals tot dus verre kan blijven bij dc gemeentebesturen. NATIONALE WONINGRAAD. In vergadering bijeen geweest te Amsterdam. De Nationale Woningraad heeft te Amster dam haar jaarvergadering gehouden onder lei ding van mr. dr. G. van den Bergh. Deze zeide in zijn openingswoord, dat de grootc wensch op het gebied van de volkshuisvesting thans is, een zoo volledig en doeltreffend mogelijke toe passing van dc Woningwet. Dit is echter thans een vrome wensch de woningwet is feitelijk buiten werking gesteld voorschotten geeft de regeering nog slechts bij hooge uitzondering het wérk van den Natio- nalen Woningraad ligt feitelijk stil, omdat de regeering de denkbeelden, welke dit lichaam, soms uitgewerkt in wetsontwerpen, aan haar voorlegt, zonder meer afwijst. Niet aan één verzoek, door den Nat. Woningraad aan alle zusterorganisaties gedaan, heeft de regeering aandacht geschonken. Wij moeten echter niet moedeloos zijn, wij krijgen immers een nieuwe regccring. Te optimistisch mogen we ook al weer niet zijnhet „particulier initiatief" zal wel weer troef zijn. Maar vroeg spr. is mooier particulier initiatief denkbaar, dan dat van organisaties, die zich als woningbouwver- eenlgingen openbaren Is het particulier initiatief, dat steun verdicht, alleen dat van den eigen bouwer, die slechts op winst uit is De aftredende bestuursleden werden herbe noemd. Vervolgens werd besproken het voorstel van het bestuur om het te machtigen tezamen met de Mij. tot Bevordering van de Bouwkunst en na overleg met de regeering, een nieuwe hono rarium-tabel voor architecten bij volkswoning bouw vast te stellen. De commissie ter zake heeft een ontwerp-tabel aan de leden toege zonden HET NEUTRAAL VAKVERBOND. Opheffing? Naar de Telegraaf verneemt is het in de te 's Gravenhage gehouden vergadering van het Algemeen Nederlandsch Vakverbond niet tol een beslissing gekomen, hoewel er een sterke strooming tot instandhouding van het vakver bond aanwezig was. Er werd een kleine commissie benoemd, die deze mogelijkheid van het voortbestaan zal hebben na te gaan en de noodige voorstellen zal hebben te formuleeren, waarna in een in September te houden buitengewoon congres de finitieve besluiten zullen kunnen worden ge nomen. Naar het Volk verneemt zal, na de ophef fing van het'Neutraal Vakverbond, de voorzit ter van dat verbond, de heer Dekker, als pro pagandist in dienst treden bij den Vrijz. Dem. Bond. HET ALGEMEEN NEDERLANDSCH VAKVERBOND. Geen omvorming tot een verbond van overheidspersoneel. Op Zaterdag 18 dezer hield het Alg. Ned. Vakverbond een Alg. Bestuursvergadering, ter bespreking van het voorstel van den C. B. P. T. T. om het Alg. Ncd. Vakverbond om to vormen tot een Verbond van Overheids personeel. Na breedvoerige discussies werd een door een der bestuursleden ingediende motie aan- gonomen met 1.9 tegen 3 stemmen. Deze motie luidt als volgt „Het Algemeen Bestuur van Het A. N. V. in vergadering bijeen op 18 Juli 1925; van oordeel, dat het voorstel van den C. B. P. T. T. om het A. N. V. om te vormen tot een Verbond van Over heidspersoneel niet is te aanvaarden; overwegende, dat het A. N. V. in zijn huldigen organisatle-vor mdient te blij. ven voortbestaan besluit een Commissie van drie per sonen te benoemen, die aan het e.v. Congres oen begrootIngNvoor 1926 zal voorleggen, benevens voorstellen" voor verder te nemen maatregelen en spreekt uit, dat dit congres medio Sep. tember zal plaats vinden." NOOIT-MEER-OORLOG FEDERATIE 9 Het Dagclijksch bestuur. Het Dagelijksch Bestuur dezer organisatie is thans samengesteld uit de volgende perso nen Ds. J. B. Th Hugcnholtz, te Ammerstol, voorzitter; mej. H. E. VerweyMijan, secre- tnres, Ant. Duyckstraat 123, dên Haag; mej. M. G. v. d. Dol], penningmeesteres; Dr. Aletta H Jacobs, Mrs. B. v. d. BerghWilling, de heeren J. H. Peters en J. K. Post. Ds. Hugenholtz zal namens deze Federatie, bestaande uit 21 vereenigingen. van 16 Sep tember het Vredescongres te Parijs bijwonen. DE KATHOLIEKEN IN LIMBURG TEGEN OVER ANDERSDENKENDEN. Een protest-meeting. Gemeld wordt, dat op initiatief van dc vrijdenkersvereeniging De Dageraad te 's- Gravenhage een gecombineerde bestuursver gadering is gehouden van verschillende ver eenigingen, waar besproken is de houding door verschillende katholieke autoriteiten in Limburg aangenomen tegenover andersden kenden. Besloten werd een protestmeeting te hou den op Donderdag 23 Juli in den tuin van het Volksgebouw, Prisegracht. Het woord zal gevoerd worden door de heeren K. ter Laan, lid van de Tweede Kamer, dr. Jan v. d. Brink oud-priester, J. Hoving, redacteur van „De Vrijdenker" en ds. P. Eldering predikant te Rotterdam. DE GOOISCHE STOOMTRAM TUSSCHEN LAREN EN HILVERSUM. Verbetering door dubbel spoor. Langs don Hilversummerweg, nabij de grens van Laren is men thans ijverig bezig met het verbreeden van de trambaan voor hot binnen kort aan te leggen dubbelspoor tusschen de villa „t Akkerhuis', en de Erfgooierswoningen te Hilversum. De berm of grasstrook liggende tusschen de huidige ti'ambaan en den straatweg Hil versumLaren, Is onlangs dcor de Gooisclpa Stoomtram van Stad cn Lnnde van Gooiland gekocht. Het is dan ook de bedoeling de tegenwoor dige trambaan meer naar den straatweg te volleggen en daarnaast dé nieuwe trnmibaan aan te brengen. Een grootc hoeveelheid zwaite grond, afkom stig van den remiscbouw te Hilversum, wordt thans achter de trambaan gestoit en geëgali seerd. Achter de thans bestaande wagenremise op her emplacement te Hilversum, verrijst een nieuwe Temisc, speciaal ten dienste Van de nieuwe motorwagens, tevens wordt daarbij een werkplaats gebouwd, waarheen een deel van de werkplaats te Watergraafsmeer zal wor den overgebracht. Zoonis. men bemerkt wor de de komst en het in dienststellen von de benzine-motorwa^ens thans ijverig voorbereid. (Gooi- en Eeml.) HET HOOGE WERKLOOSHEIDSCIJFER ONDER KANTOORPERSONEEL. De invloed der machines voor administratieve doeleinden. Te Hoorn arriveerden Zondag drie booten van de Hollond-Frieslandlijn met 1200 leden van den Bond van Handels- en Kantoorbedienden uit Amsterdam, die daar, zooals aangekondigd was, een meeting zouden houden. Er werden doeken met leuzen er cp meegedragen, voorts de vaandels van de afdeclingen Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Hillegom en Zaandam. Twee muziekkorpsen, „De Harmonie" en „Kunst en Strijd", luisterden de betooging en meeting op. De heer C. W. J a c o b s e n penningmees ter van den „Algemcene", heeft gelifk met den heer Jan M. Snel, districtsbestuurder, op verschillende punten van het terrein gesproken. Toen ongeveer 20 jaar geleden zoo zeiden volgens de Tel. de sprekers de vooruit strevende elementen uit de oude burgerlijke kantoorbediendenbonden „Nationale Bond" en „Mercurius" zich opmaakten tot het oprichten van den „Algemeene", drukten zij hun stand punt direct uit in artikel 2 van de statuten, een artikel, dat ons thans nog tot richtsnoer strekt. Daarin heet het, dat de bedienden hoe langer hoe minder kans krijgen zich zelfstandig te maken door de samenwerking der bedrijven cn de toenemende aanwending van grootkapitaal in den kleinhandel, waardoor zij aangewezen zijn op het veTkocpen van hun arbeidskracht in loondienst bij anderen. Tijdens de malaise bleek, dat de vaste positie niet meer vast washet „afbouw"-proces werd nog verhaast door de invoering van diverse kantoormachines. De laatste jaren echter, zei den sprekers, brachten een revolutie op dit ge bied. De dictaphoon, de Elliot Fisher, de Hol lerith, het bleken practisch zeer bruikbare toe stellen te zijn, die veel menschelijke arbeids kracht spaarden. Wat was het gevolg De toch al sterk op personeel bezuinigende werkgevers zagen in de aanschaffing dier machines een reden te meer tot nog verdere ontslagen over te gaan en zoo zien wij thans bij de kantoorbedienden, wat de handarbeiders al veel eerder bij de invoering der machines hadden ondervondende ma chine verdringt de menschelijke arbeidskracht eensdeels, terwijl anderdeels deze mensthelijjce arbeidskracht meer en meer ondergeschikt ge maakt wordt aan de machine. Sprekers wezen terr slotte nog op het hooge werkloosheidscijfer, in Mei waren 5346 kan toorbedienden ingeschreven bij de districts arbeidsbeurzen, en 1568 -winkelbedienden. Van deze groepen werden resp. 405 en 210 ge plaatst. HET ARBEIDSCONFLICT BIJ „DE NIEUWE WATERWEG." Nieuwe moeilijkheden. Heden morgen heeft het conflict in de me taalindustrie zich nog eenigszins uitgebreid. Zooals bekend was het stoomschip „Lobytho" van den Nieuwen Waterweg, waar sedert 14 dagen gestaakt wordt, overgebracht naar de Rotterdamsche Droogdok Mij. Een aantal klinkers weigerde reeds dit „besmette" werk uit te voeren terwyl van ochtend verschillen de ploegen ook tot het klinkerspersoneel be- hoorende weigerde liet werk over tc nemen. Zooals bekend hadden de besturen van de vier organisaties van metaalbewerkers gead viseerd om van ochtend de fabriek in te gaan by de Droogdok My. en indien hun dan werd opgedragen werk aan bovengenoemd schip te verrichten gezamcnlyk te weigeren en de fa briek te verlaten. Dit advies werd heden niet opgevolgd zoodat allen als gewoon aan het werk gingen. Wel ^ou overleg worden ge pleegd of van middag na schafttijd opnieuw de fabriek zou worden ingegaan. Het verdere verloop nog onzeker. De staking aan de Rotterdamsche Droogdok maatschappij, waarvan het personeel in een Donderdag gehouden vergadering besloten had geen besmet werk van de Nieuwe Waterweg af te maken, is gisteren vrijwel beperkt geble ven tot* de ofdeeling klinkers. Er zijn slechts eenige werklieden van een andere afdeeling niet op het werk verschenen. Naar men van de zijde van de directie van de Droogdok Maatschappij mededeelt, staakt ruim 50 pet. van de klinkers. De overige ar beiders zijn gisteren den goheelen dag aan den arbeid gebleven. DE SCHILDERSSTAKING. De gevolgen van het conflict, Van patroonszyde wordt ons nog gemeld; Nadat Donderdag door de gezellen beslo ten was tot opheffing der staking, hebben zij zich bij de patroons gemeld. Voor zoover noo- dig zijn allen weer aangenomen op de oude voorwaarden, waarop vóór 4 April, de dag waarop de staking begon, werd gewerkt. De werkgelegenheid is intusschen zooveel ver minderd, dat een 140 tal zich aan de Arbeids beurs heeft gemeld. HEIN KOEK OVERLEDEN. Een bekend hotel-oplichter, Zaterdag is in het Huis van Bewaring te Amsterdam de bekende Hein Koek uit Huizen overleden, die den laatsten tijd veel van zich heeft doen spreken als oplichter van hotels en autogarages. Schaap, zooals zyn eigenlyke naam was, was deze week van Alkmaar naar Bussum, waar hy ook verhoord moest worden, overgG' bracht in een aanval van ernstige hartzwak te, welke zijn opname in de Majella-stichting noodzakelijk maakte. Daar hij herhaaldelijk pogingen ondernam om het raam uit te sprin gen, werd hy Donderdag naar het Huis van Bewaring te Amsterdam vervoerd. INBRAAK TE AMSTERDAM. Verschillende gouden cn zilveren sieraden ontvreemd. In een perceel op de Leidschekode te Am sterdam is ingebroken. Vermist worden ver schillende gouden en zilveren sieraden, alsmede een geldtrommcltje. Gezamenlijke waarde van het ontvreemde is pl.m. 1000. HET AVONTUUR VAN EEN VER MISTEN JONGEN. Wat zal cr in de toekomst van dit leven groeien Half Juli j.l. keerde des avonds een in Eind hoven wonende 16-jarige jongen, vroeger wo nende te Den Bosch, die op een fabriek te Eindhoven werkzaam was, niet bij zijn ouders terug. Toen hij- den volgenden morgen nog steeds niets van zich had loten hooren, bega ven de ouders zich naar de politie, die onmid dellijk pogingen in het werk stelde, om hem op tc sporen. Vrijdag kwam bericht, dat hij te Hoek van Holland was aangehouden, waarop hij Zaterdag naar Eindhoven weid teruggebracht. Hiermede was het echter neg niet afgeloopen, daar- hij te Hoek van Holland in het bezit werd gevon den van een rijwiel, terwijl hij Eindhoven zon der fiets verlaten had. De recherche wilde dan ook het hare hiervan hebben en na strenge ondervraging, bekende hij op zijn heenreis een fiets te Oosterhout langs den weg te hebban ontvreemd. Bij informatie te dier plaatse bleek zulks inderdaad het geval te zijn, waarop hij naar Oosterhout werd overgebracht, ditmaal als gevangene, om daar over den diefstal te worden gehoord. .KINDEREN OP DE FIETS. Eigen schuld. Dc kinderen te be klagen, niet de ouders. Zaterdagmiddag kwam door een kuil in den weg een heer uit Amsterdom even voorbij da Kalfjeslaan op den Amstelveenschen weg met zijn rijwiel te vallen. Hij bekwam hierbij zelf gren letsel doch wel zijn 6-jarig zoontje dat op den bagagedrager gezeten was. Het ventje be kwam een hersenschudding en werd pei' auto naar Amsterdam vervoerd. EEN ERNSTIGE ONTSPORING. Een (ramlocomotief gekanteld. Zaterdagavond omstreeks 11 uur derailleer de de laatste tram van Joure naar Lemmer by St. Nicolaasga, doordat zich een koe op de rails bevond. Het beest werd vermorzeld. De machine rol de ondersteboven van den weg. De machinist wist zich te redden. De tram bestond uit drie passagiersrijtui gen met passagiers voor Amsterdam. Twee dier rijtuigen met den goederenwagen ontspoorden eveneens. De materieele schade is groot, maar geluk kig werden geen personen getroffen. Hoewel de passagiers twee uren vertraging hadden, konden zy de boot nog halen. WAT IN MUIDEN EEN HOLLEND PAARD TEWEEG BRACHT, Muide^ is Zondagmorgen in rep en roer geweest. Zondag wos het verkeer door dit dorp ont* zettend a'ruk. Alleen stapvoets kon de voet ganger zijn weg tusschen de auto's, motoifiet- sen en rijwielen vervolgen. Tien minuten voor II was het voor de morgenuren zeker wel het drukst. De passage vooi' automobielen richting Amsterdam werd een oogenblik stopgezet, ten einde den stroom richting Gooi even te laten passeeren. Zoo stond de auto G 31797 van den heer G. irit Amsterdam vóór de Gooische Boei' te wachten. Daar komt ren paard met leege brik aanhollen. De menschen s:uiven op zij cn het <ber neemt plotseling zijn drnai naar echts, stoot tegen de auto en rent de Hecrengrocht op naar 't Muiderslo'- Het lcnjocn was afgeknapt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2