Edison Pfionograaf buitenland. feuilleton. De gouden band. LOUIS KLEIN 24e Jaargang No. 29 „DE EEMLANDER" Maandag 3 Augustus 1925 PRUS DER ADVERTENTlEN met inbegrip van een duitschland. STexug van de cVacantie MODEHUIS „L'HIRONDELLE". blijft toch maar de beste JBOHNEMENTSPRUS ri 7?!" ,7" Amttv loort 1 2.10, idem Uanco per P<*t f per week (met gratis verrek er;ng tegen on-elwkkea) 0.17* «Jxoadcilyke oimcn CDS. CMBECTEUR-UITQEVER; J. VALKMOFF. BUREAU: ARMHEMSCHE POORTWAL 2A. P0STREKENIN8 N*. 47SIO. TtL. IHT.«li. bewijsnummer, elke regel meer 0.25, dicnstunb<e* dingen en Licidadighcids-advei tcntiên toot de kdft der prijs. Voor handel cn bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen voor het adverteer». Eene circulaire, bevattende de v ooi waarden, woedt op aanvraag toegezonden. UIT DEN RIJKSDAG. De wanorde bereikt haar hoogtepunt Höllein en Ja- dasch door de politie uit de zoal verwijderd. President Locbe's objectiviteit. Uit Berlijn wordt d.d. I Aug. aan het Hbl. gemeld Vandaag heeft de communistische herrie- schopperij in den rijksdag haar hoogtepunt bereikt. Zoo bont hebben de heeren het ge maakt, dot ten slotte de hulp van de politie moest worden ingeroepen om twee van de ergste belhamels, namelijk de afgevaardigden Höllein en Jadasch, uit de zaal te verwijderen. In rechtsche kringen is men natuurlijk over deze relletjes cn incidenten bijster in zijn nopjes, omdat zij het aanzien van het parle ment in steeds breeder kringen hier doen da len en dog in dag uit gelegenheid verschaffen, om in Duitsch-notionale bladen den volke de onmogelijkheid van het parlementaire stelsel voor oogen te houden. Het kabaal ontstond vandaag, toen de Duitsch-nationale vice-president Graf mede deelde, dat bet seniorenconvent den op 20 minuten vastgestelden spreektijd tot op tien minuten had verminderd, daar anders de behandeling van de verschillende wetsontwer pen toch nog te veel tijd zou vergen. De com munisten protesteerden hiertegen, daar dit be sluit zonder hun medewerking genomen was. Zij verklaarden geen uitnoodiging voor de vergadering van het seniorenconvent te heb ben ontvangen. Vice-president Graf liet daarop stemmen over de vraag, of de rijksdag herziening van de spreektijdregeling al dan niet noodzakelijk achtte. Met groote meerderheid sprak de rijksdag zich daartegen uit en nu begonnen de communisten te rebelleeren. Zij scholden den vice-president uit voor al wat leelijk is en ten slotte zag deze zich genoodzaakt een der ergste schreeuwers, Jodosch, te gelasten de zaal te verlaten. Naar te doen gebruikelijk is, bleef deze echter kalm zitten, waarop. Graf de zitting tien -minuten schorste. Ook na de heropening der zitting maakte Jadasch echter geen aanstalten om de zaal te verlaten, waarop de president hem eerst voor acht en daarna voor 20 vergaderingen uitsloot. Het eenige resultaat van dezen maat regel was nieuw gejoel en gekrijsch van de geheele communistische fractie, ondersteund door verschillende sociaal-democraten. Te vergeefs trachtte Graf do leiding te her nemen. „Haal toch de politie I" riepen de communisten hem hoonend toe. Ook de pu blieke tribune, die vol zot met aanhangers van de communisten, liet zich niet onbetuigd en brulde naar hartelust mee. Graf probeerde het geweld te overschreeuwen en eindelijk gelukte het hem mee te deelen, dat de afgevaardigde Höllein eveneens van de zitting was uitgeslo ten. Ook Höllein bleef zitten. Graf schorste de vergadering andermaal cn deelde mede, dat hij de politie had ontboden. Een storm van verontwaardiging ging op. Rijksdagpresident Loebe, die inmiddels in de zaal verschenen was, trachtte te bemiddelen, maar de communisten wilden van geen bemid deling weten en gingen door met schreeuwen en krijschen. Dan verschijnen er eenige rechercheurs, waarop Höllein (die inmiddels voor 20 zittin gen uitgesloten is) den vice-president toe roept „Beulsknecht, beulsknecht I" Ook ver schillende sociaal-democraten beginnen luid keels te protesteeren. Het kost den vijf recher cheurs heel wat moeite Jadasch, die midden tusschen zijn kornuiten zit, uit de zaal te krij gen. Een tweede afdeeling rechercheurs ver schijnt, om Höllein te verwijderen. De commu nisten weigeren echter de rechercheurs door te laten en ten slotte moeten er vier Schupo- bcambten aan te pas komen om den recher cheurs den toegang tot Höllein te bonen. De communistische afgevaardigde laat zich eerst de legitimatie van de rechercheurs toonen en verklaart zich vervolgens bereid mee te gaan. Toen Höllein de zaal verliet, riep hij luid keels „Ik constateer, dot de belastingwetten met behulp van de politie er door moeten worden gejaagd". Zijn fractiegenootèn riepen .,Hoch Höllein" en hieven vervolgens de Inter nationale aan. Onmiddellijk na afloop van deze rumoerige zitting kwam het seniorenconvent andermaal bijeen. In het verloop van de zeer lange ver gadering werd onder meer overwogen, of het niet wcnschelijk zou zijn, dot de door de vele incidenten van de laatste dagen verloren ge- gone tijd zou worden ingehaald door toch moor een zitting op Zondag te houden. Een beslissing hieromtrent werd echter nog niet genomen. In de vóór deze rijksdagzitting gehouden vergadering van het seniorenconvent had rijksdagpresident Loebe er zich over beklaagd, dat de Duitsch-notionale bladen den laatsten tijd bij herhaling zijn objectiviteit in twijfel hebben getrokken. Indien men ook in parle mentaire kringen aan zijn objectiviteit twijfel de, dan zou hij daaruit de consequentie trek ken. Daarop verklaarde de vertegenwoordiger van de Duitsche volkspartij onmiddellijk, dat niemand aan de objectiviteit van president Loebe twijfelde en de Duitsch-notionale graaf Westarp sloot zich daarbij aan. DE DUITSCHE VEILIGHE1DSVOOR- STELLEN. Do mogelijkheid van herzie ning van het vredesverdrag. Een officieuse Duitsche nota, Zoterdagavond te Berlijn gepubliceerd, verklaart, dat de Bel gische minister van buiïenlandsche zaken in een nota aan Chamberlain over de veiligheids kwestie aan Duitschland het recht heeft toege kend binnenkort wijzigingen in het verdrag van Versailles te eischen. Van officieele Belgische zijde zegt men, dot het Duitsche communiqué ingegeven schijnt te zijn door een interview, dooreen Belgische persoonlijkheid aan de Times toegestaan en waarin gezegd wordt, dat krachtens art. 19 van het Voikenbcndsstatuut een dei gelijke mogelijkheid eencr 'herziening vun het verdrag van Versailles, hoe verwijderd cn problema tiek ook, niet uitgesloten schijnt. Tenslotte zet de Duitsche nota, die Zaterdagochtend is gepu bliceerd de hoop, die Stresemann hieruit ge put heeft, om in een zekerheid, die in de Bel gische nota oan Chamberlain niet aangetrof fen wordt. Het in bovenstaand bericht bedoelde Berliin- sche communiqué, waarvan de voornaamste inhoud reeds irf onze Zondagseditie werd op genomen, luidde als volgt „De Belgische minister van buitenlandsche zaken, Vandervelde, heeft aan Chamberlain zijn opmerkingen in zake de Duitsche veitig- heidsnota doen toekomen. Vandervelde is on geneigd de bestaande regelingen op grond van het verdrag van Versailles te veranderen. Van dervelde erkent echter het recht van Duitsch land om zich te gelegener tijd op artikel 19 van het voikenbcndsstatuut te beroepen. Er mogen echter geen scheidsgerechten samenge steld worden, die de geallieerden van 'hun rechten beroovcn". Waarschijnlijk reeds in September een conferentie met do Duitschers? Brussel, 2 Aug. (Cour.) Op het oogen- blik wordt langs diplomalieken weg tusschen Londen, Parijs en Brussel van gedachten ge wisseld over de vraag, of het niet gewenscht zou zijn een speciale conferentie te houden, waaraan ook Duitschland zou deelnemen, ten einde uiteraard de kwestie ven het veilig heidspact te bespreken en te regelen. Volgens de inlichtingen, die ik hier uit goede bron heb verkregen, moeten de Engelsche en Belgische regeeringen de bijeenkomsten van een dergelijke conferentie gunstig gezind zijn, terwijl er oan Fransche zijde eenige aarzeling bestaat. De conferentie zou plaats vinden in de tweede helft van September, dat wil zeggen na de vergadering van den Volkenbond te Genèvc. De Volkenbondsvergadcring zou de heeien RECLAMES. Prijs 1—3 rebels f105 elke teprel meer f 1.— 't Is een Roomtje 't Heet Princess Wat we daar eten, Is opperbest. 63EGEHKLEED3NG voor DAMES en MEISJES in uitgebreide keuze bij 16|18 Langestraat Amersfoort De nieuwste Wollen Mantels. De PIANOHANDEL Utrechtschestraat 44. Electrische Kookapparaten Kookplaten Strijkijzers Utrechtschestraat 15 Tel. 483 Chamberlain, Eriand cn Vandervelde gelegen heid bieden van gedachten te wisselen over het veiligheidspact. Men gelooft te Brussel niet, dat het mogelijk zal zijn in September te Gcnève de kwestie van Duitschlonds toeloting tot den Volkenbond te entameeren. En men ziet daarom ook niet in, waarom het noodig zou zijn de conferentie over het veiligheidspact te houden vóór de Volken- bondsvergadering te Genève. HET VOORZITTERSCHAP DER INTER- GEALLIEEDE CONTROLECOMMISSIE. Het Fransche ministerie van oorlog spreekt het, ook door ons vermelde, gerucht tegen, dot generaal Walsh, voorzitter der intergeallieerde controlecommissie, zijn ontslag zou hébben in gediend. DE AMBTENAARSSALARISSEN. De desbetreffende rijksdagcommissie heeft, naar wij meldden, den rijksminister van finan ciën gemachtigd den ambtenaren een bijslag van 10 en op hun salaris te verlee- nen. Thans bericht men nader, dat het hier een maatregel betreft, die reeds maandenlong bestend en -waai aan thans alleen wettelijke vórm is gegeven. DE LOONONDERHANDELINGEN BIJ DE SPOORWEGEN. Zaterdag haddéTt de inleidende onderhande lingen plaats tusschen de vertegenwoordigers van de Duitsche rijksspoorwegmaatschappijen en de contracteerende werknemersvereenigin- gen over de opzegging van de loon-overeen- komst. Aangezien de eischen nog gepreciseerrd moeten worden, verwacht men, dot de ver- Die vrij wil zijn, moet wij zijn en goed. MILTON. Naar het Engelsch van DAVID L7ALL 39 „Eet, drink en wees vroolijk, want morgen sterven wij," zou Winnie Sherston s gemoeds toestand duidelijk hebben omschreven op dien liefelijken Juni-avond. toen zij zich gereedmaak te om Butler te ontmoeten. Zij verwisselde haar japon van dof blauw met een grijs zijden kleedje, wraarover zij een aardigen mantel van zwart taf wierp, één van de koopjes, door haar vriend in Doverstreet ge kocht Een aardig mutsje met bloemen, dot haar eigen handige vingers gemaakt hadden, na nauwkeurige studie van een model in een win kelraam in Bondstreet, cn een paar lange peau de Suède handschoenen, voltooiden haar be koorlijk toilet. Winnie had snel de manier om zich te kleeden aangeleerd en vergiste zich nu, waar het haar zelf betrof, zelden. Zij had nog altijd een voorkeur voor helle kleuren, maar Perry Butler had zich de moeite gegeven haar kleurnuances te verklaren cn haar te zeggen, waarom zij zekere schellere kleuren moest vermijden. Winnie had het met groot ontzag voor zijn Jcennis, in zich opgenomen, en zij had er geen oogenblik aan gedacht om zich te verbazen over de beuzelachtige neigingen van den mannelijk leen geest en daarop kritiek uit te oefenen. Zij kwam slechts vijf minuten te laat bij Pol- dini, waar Butler haar reeds wachtte. Hij was in avondtoilet, waarover zij hem berispte. „Ik kan 't niet helpen; ik ga nanr een bal bij Cloridge," zei hij. „Ik wilde, dat ik je mee kon nemen." „Is het een liefdadigheids- of een particulier bal „Een beetje van beide. Nu, hoe staan de za ken vroeg hij, nadat zij plaats hadden ge nomen aan het gewone tafeltje, dot een spe ciale kellner geregeld reserveerde voor Butler. Hij deed dit meer werktuigelijk dan met zijn verstand. Hij was een oude Siciliaan met een vermoeid uiterlijk, die reeds lang had opge houden belang te stellen in de bezoekers van Poldini. De oorlog had in zijn hart het laatste sprank je hoop uitgedoofd op een gelukkigen terug keer naar zijn geliefd Sicilië, en had zich som ber neergelegd bij de gedachte te leven cn te sterven in het hatelijke, maar meer winstgeven de Engeland. „Vóórdat ik je iets over mijzelf vertel, waar bent u al dezen tijd geweest?" vroeg Winnie, met haar oprechten vosten blik. „Ik vind niet, dat u mij goed behandeld hebt. Ik had eigenlijk veel zin vanavond niet te komen, maar ik had zóe genoeg van alles. Ik was blij met elke af leiding om op andere gedachten te komen." „Ik ben weg geweest om een ondei' baantje te zoeken, zelfs heel naar de Midlands, naar mijn ouo'en chef." „Nu, en heeft u succes gehad „Volstrekc niethij stelt zich niet meer ver kiesbaar voor 't Parlement en zegt, dat hét niet langei' een plaats is voor een gentleman. Ik zou hem dat lang geleden al hebben kunnen zeggen." ,,'t Hangt ervan af, wat ge een genllcmar. noemt," antwoordde'Winnie nogal snedig. „De waarheid is misschien, dat hij ziet, dat de arbeider^ lij aan het roer komt en heel 'goed begrijpt,- dat er dan geen plaats is voor het oude soort, dat nu afgedaan heeft." „De arbeiderspartij zou aan het roer ko men I" herhaalde Butler, lei wijl hij een zuur gezicht trok „We gelooven het niet I Hei daar Luigi, we blijven niet den heelen avond wachten. Maak alsjeblieft wat voort." „Ja mijnheer het komt," antwoordde Luigi. wegstrompelend, teiVijl hij trijn servet wat hulpeloos zwaaide. „Al deze plaatsen zijn achteruitgegaan en de consumptie is méér dan slecht. Weldra zal Enigeland geen plaats meer zijn voor fatsoen lijke menschen om tc leven. Ik denk erover het te verlaten," zei Butler fronsend. „Is 't waar vroeg Winnie met belang stelling. „Waar denkt u heen te gaan „Ik ben nog niet tot een besluit gekomen," antwoordde Butler met de bestudeeTo'e vaag heid van den man, wiens pion vaststond, on danks de üchteloozq woorden, die hij uitte. „De oorlog heeft ongetwijfeld een giöote ver warring gebracht." „Dat heeft hij. Wij waren daarvóór allen gelukkiger. Ik vei'diende vijf en twintig shilling per week in de High-Road te Brixton, en het merkwaardige is, dat het genoeg was. Ik was er beter aan toe dan ooit daarna, zelfs toen ik in 1913 viei' pond per week had." „Ga je dan weer naar Brixton terug „Ik weef het nietik moet eerst zien dat ik mijn kamers en de meubelen over doe. Eén ding tegelijk. Ik heb er nog heel wat n\ocite dcre onderhandelingen op 17 Augustus zullen wordèn voortgezet. DE STAKING IN HET SAARGEBIED. Heden werkhervatting. De mijnwerkers ïn het Saaigebied hebben de voorstellen van den Franschen minister van openbare werken cn de algemeene directie dei mijnen aanvaard. In do Zaterdag gehouden districtsconferentie der Duitsche mijnwetkersorgnnisoties en vin den bond van chr. mijnwerkers is besloten de staking heden te doen eindigen. FR ^NK RIJK- DE STAKING BIJ DE BANKEN, i Het blijft onrustig. De stokende bank-employés zijn Zoterdag in vrij grooten getale in de arbeidsbeurs versche nen. In de Salle Ferrer had een meeting plaats, waarin de sprekers zich zeer optimistisch toonden. Volgens hen zou het aantal stokers 15.000 bedrogen. Na afloop der vergadering begoven de stokers zich in de richting der Bastille. Voor de bankgebouwen, waar gestookt wordt, blijven do politiemaatregelen gehand haafd. ENGELAND. DE AFGEWENDE MIJNWERKERS STAKING. Het aanstaande onderzoek naar den toestand der mijnnijverheid. De Engelsche bloden, die de kosten van het tijdelijk staatssubsidie aan de mijnen op 10 tot 20 millioen pond sterling schotten, hechten groote waarde non de samenstelling van de commissie, die in de eerstvolgende maanden een onderzoek zal instellen naar de toestan den in de mijnindustrie. Verscheidene bladen dringen er op aan, dot de commissie zal be staan uit deskundige en onbevooroordeelde mannen, die geen connecties hebben met de nijverheid cn dus onpartijdig zijn. Cook spreekt von een wapen stilstand. Cook, de secretaris der mijnwerkersfederatie, beschrijft de oplossing van het mijngeschil als een wapenstilstand. Hij zegt, dot de mijnindus trie volledig gereorganiseerd moet worden cn dat het particuliere bezit moet worden afge schaft. HET MARCONI-PROEFSTATION VAN CHELMSFORD VERNIELD DOOR BRAND. Een brand in het proefstation der Marconi Mij. te Chclmsfoid heeft her geheele gebouw en de technische installaties verweest. De brand is vermoedelijk te wijlen aan het smel ten van een electrische geleiding. De rchode bedraagt enkele duizenden ponden. PORTUGAL. HET NIEUWE KABINET.. Het nieuwe kabinet is samengesteld en zal uit demokraten cn onafhankelijken bestaan. De nieuwe ministers zijn aan den president voor gesteld. Domingos Pereira heeft het premier- schop en binnenlandsche zaken op zich ge- ITALIË. AMNESTIE. Er is een besluit uitgevaardigd, waarbij orq- -nestie verleend wordt voor politieke misdrijven of voor misdrijven in verband met politieke doeleinden. Moord is uitgesloten van de am nestie cn ook doodslag, die niet opzettelijk ge pleegd was, gelijk ook delicten van uitsluit J particulieren aard. Verder wordt omne verleend voor delicten van weinig ernstigen aard, tenzij ze den dood ten gevolge gehad hebben. Uitgesloten zijn misdrijven tegen het vaderiend, den staat, de zeden, veroordeelin gen voor verkoop van verdoovende middelen cn misdrijven van financieelen aard. POLEN. i DE BOLSJEWISTISCHE AGITATIE. 1 Groote hoeveelheden propaganda lectuur in beslag genomen. De politieke politie te Warschau heeft oli daar in een kelder een voorranad van 500 k.g, bolsjcwistischo vlugschriften in beslag genoi men. NOORD-AFRIKA. DE STRIJD IN MAROKKO. De gevechtsoctie< D.d. T Aug. wordt in Fransche zijde ge meld uil Fez: Vanduag is er geen belangrijke actie gemeld. Onze beide groepen, die politie-operatiën ver richtten in den sector van Ouod Amelil, hebben hun opmarsch zonder moeilijkheden kunnen volbrengen. Zij hebben grooten indruk op de tegenstanders gemankt. Toen onze troepen in dc streek van de post von Aim Boe-Aissa kwamen, hebben zij een zeer aanzienlijk aantal lijken van vijanden ge vonden, dio gedood waren bfj den heldhaftigen weerstand vnn het garnizoen. De vliegers Wij ven voortgaan met hun bombardceringen op het geheele front. Pétoin over den toestand. Maarschalk Pctain, die, zoools men weet, uit Marokko te Parijs is teruggekeerd, heeft zich Zaterdagochtend naar het ministerie von oorlog begeven. Daarna had hij een onderhoud met Puinlcvé. Tot de journalisten verklaarde hij„Ik heb zoo juist den heer Poinlevó ver slag uitgebracht van do zending waarmede hij mij had belast Ik kan nietg zeggen, omdat ik aan het beroepsgeheim ben gebonden. Ik heb mij er ter plaatse vnn kunnen vei'zekcitïn, <fat do militaire toestond zich op het oogenblik zeer gunstig laat oanzien. Ik brcrwg een uit muntenden indruk van mijn reis mede". Primo dc Rivera ontvang! af gezanten van Abd-el-Krim. Primo de Rivera heeft to Tetoean twee af gezanten von Abd-cl-Krim, die van Tongcr kwomen, ontvangen. Hij deelde hun de voor- wuorden mede, tusschen Frankrijk en Spanje overeengekomen, waarop de Riffijnen vrede zullen kunnen sluiten. De afgezanten kwomen vandaag te Tongcr terug. Botsing tusschen Spanjaarden cn Riffijncn. Vijandelijke concentraties tusschen Boelharil cn Tauriat zijn, volgens een bericht uit Madrid, door Spaanschc colonnes aangevallen en op de vlucht gedreven. De Spanjaarden hadden vijftig doodenden gewonden, allen inboorlingen. In den westelijken sector hebben de operatief een bevredigend verloop gehad. De Spanjaar den hadden hier een twaalftal dooden en ge wonden, waarbij drie blonken. Britsche oorlogsschepen naar de Middcllondsche zee. Londen, 2 Aug. (V. D.) Uit Malta wordt gemeld, dat de Engelsche oorlogsschepen Worcester, Wren en Whitehall in de richting von Gibraltar vertrokken zijn, met de bedoe- Jing om naar gemeld wordt de ontwikke ling van den toestand gade tc slaan. JAPAN. DE KABINETSCRISIS OPGELOST. Opnieuw, een ministeric-Kato. Burggraaf Kato, opnieuw benoemd tot pre mie 1 eeft het kabinet hervormd. Hij gaf do por! '}\es von justitie, handel on landbouw aan l.den van de Kenseikai-portij, t.w. resp. Egi, Hayami en Katooko. Dc andere ministers zijn dezelfde gebleven. CHINA. DE ONRUST IN CHINA. 1 Relletjes to Nongkïng. Nadat Engelsche mot rozen koelies uit een fabriek te Nangking hadden gezet, hebben de zen de Chineesche politie hevig aangevallen, waarbij bij verscheidene agenten hebben ge wond. JDe politie gaf daarna vuur, waarbij zij mee. 't Is niet zoo gemakkelijk als het lijkt, de meube'en kwijt te ïaken. Ik geef niets voor nicmandal weg, en zij zijn ontzettend krenterig en 'gierig, als het °P betalen aankomt. Zij Ston den eiop dat er iemand zou komen om alles to taxceren, maar ik hoop, dot ik morgen door alles h'een zal zijn." „En don vroeg Butler met een be won de renden b'ik op hoar bekoorlijk gelaat. Omust en moeilijkheden hadden d«v uitdruk king van' Winnie Sherton's gelaat bijna on merkbaar verbeterd, cn er iets zachts en meer geestelijks aan gegeven, dat Butler oneindig betoovei'end vond. „Dan zal ik waarschijnlijk een poosje naar huis gaan. De luitjes rekenen er op." Winnie was vervallen tot de gemeenzame taal van dien tijd. Zij noemde het Paradise Cro ve gozin „haar luitjes" zondei blikken of blo zen.. Hef amuseerde Perry Butler én hij be wonderde het. Hij geloofde, dat deze dochtc uit het volk gaven bezat, die, indien zij juist werden 'gcbiuikt, hoor ver weg zouden voe ren van de omgeving, waarin zij geboren en opgevoed was. Indien hij in staat was geweest tot een groote liefde, zou hij er haar oan hebben ont trokken en haai' een kans hebben gegeven. Maar hij was niet in staat tot zulk een diep gevoelhij was een van de zelfzuchtigste en meest zelfvoldane ongetrouwde mannen in Londen. Winnie was volkomen overtuigd van déze koude trek in hemmisschien, omdat ZÜ zelf een niet samengestelde natuur hod. Welp het haar hoor belangstelling in hem levendio- te houden iru elk geval voelde zij zich volkomen veilig bij Kern. „Zal Biixton je na Whitehall bevallen, lie ve „Neen ik zal het in 't eerst verfoeien, maar Brixton heeft voordeelen, die WWtehall mist." Butler onderzocht het stukje tarbot op zijn boid zorgvuldig, vóórdat hij de vraag stelde, die voor hem belangrijker was don al de an dere. „Nog brieven/ von Je slechtere helft gekre gen „Ja, twee," antwoordde Winnie onveiwacht. Hij wil, dot ik naar hem toekom. Hij hééft een eersteklas betrekking." „En ga je niet?" „Ik denk 't wel, zoodra hét mij goeddunkt. Het goot niet aan dadelijk, als een het toeken gecfr, te volgen. Dat weet -go, alles is nu ver anderd. Nu wordt het onze tijd do tijd dei vrouwen. Nu gaan we onze schade inhalen!" Butler luisterde zichtbaar vermaakt. „Waar is hij „Aon de zuidkust," antwoordde Winnl© voor zichtig. „Hij maakt groote zaken uit het op ruimen der kampen. Er is blijkbaar veel geld bij te verdienen want hij schijnt het nu ruim te hebben. Natuurlijk, ik heb altijd wel gewe ten, dat ei iets in Jack zat. Hij hoort tot de echte gezaghebbende klasse." Het was een aardige steek onder water, die Perry Butler buitengewoon veel pleizier deed. „Zoo behoort hij dóèrtoe I Waaiom toonde hij dot niet etn beetje toen hij in acrieven dienst was. Je weet, dat ieder daar zijn kans had; het was een eerlijk strijdperk en men hing niet van gunsten of." „Gij zijt nooit in dienst geweest," antwoord de Winnie snel, „u weet ei dus niets van. Juck zegt, dat het heel wat anders was, dan hetgeen men zich voorstelt." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 1