Het eerste openlucht-tranoformatorenstation in Nederland (te Lent bij Nijmegen van de Prov. Geld. Electr. Mij.) EEN PROOI VOOR DE BOLSJEWISTEN, zal in gebruik worden genomen. Het is eigenlijk een zg. doorgangsstation.: de stroom komt in een sterkte van In het vroegere paleis van prins Joessoepof te Moskou, dat door de sovjets onteigend en ingericht is tot militair 10.000 volt uit Arnhem en wordt dan te Lent getransformeerd tot 50.000 volt. In deze sterkte wordt hij vervoerd museum, heeft een bediende onlangs den familieschat der Joessoepofs ingemetseld gevonden, die een waarde door de prov. Gelderland, waarna hij eerst weer wordt om gezet tot 10.000 volt. alvorens Rebruikt te kunnen worden, van 50 millioen gouden roebels heet te vertegenwoordigen. De bolsjewisten aan 't inventariseeren. ONZE ILLUSTRATIES Een plaatje uit het verre Japan: de prins-regent te paard, terwijl hij voor een Japanschen fotograaf poseert bij een militaire revue* Kamper} als badplaatsl Door de goedgezindheid van een der landeigenaren, Is eon deel van het Zuiderjee-„strand" geannexeerd door vele honderden Kamper badgasten, die dankbaar van do ongewone waterweelde profiteerden. De duizenden radio-liefhebbers In Engeland en elders hebben met vreugdo de opening begroet van het nieuwe ,,high power''-station (6 XX) te Borough Hill, Daventry, Northante. Oe directeur der Engelsche posterijen, 6lr W. Mitchell Thompson, heeft de Instelling, waarvan men links een overzichtsfoto vindt, plechtig geopend. Het nieuwe station beslaat een oppervlakte van pl.m. 24 ha, het ligt 650 voet boven den zeespiegel en is in zijn eoort het grootste der wereld. (Golflengte 1600 m.). Rechts een blik op de contróletafel in de transformatie-kamer. Vele dierenliefhebbers bepleiten tegenwoordig de wenschelijkheid om een paard In brandenden zonneschijn van een hoofddeksel te voorzien. Ziehier hoe de voerlui In Italië hun dieren behandelend Ten voorbeeldl President Coolidge wisselt, evenals de koplng van Engeland, zijn staatsbeslonrn meringen af met de zeilsport. Hier zit Calvin de Zwijger In zei'-costuum met mevrouw Coolidge aan boord van de „Mayflower", Maarschalk Halg toert op 't oogenblik blijkbaar door Canada. Hier ziet men althans der> Britschen krijgsman te midtjen van de Sarsee Indianen te Calgary, terwijl de groote krijger „Big Plume" hem plechtig wijdt tot Indlaansch opperhoofd. Sinds dien draagt Haig den weiluidenden naam van Akahtse, hetwelk stierenkop beteekent.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 6