Maisen „Be Nouveauté" SPORTNIEUWS STADSNIEUWS.' Utrechtscheweg 38 Jumperwol, Krimpvrfje wol, Sport- wol, Vierkleurige wol, Zephirduifjes wol, IJswol, Fichiu Wol, ren gisteravond tengevolge van het noodweer geheel gestoord, zoodat geen nadere bijzonder heden kunnen worden gemeld. Hedenmorgen seinde men ons Gisteravond laat slaagden wij erin bijzonder heden te verkrijgen omtrent het noodweer, dat Oldenzaal heeft geteisterd. Te half acht woed de boven Oldenzaal een vrceselijke wervel storm, gepaard met onweer en regen. Het nood weer dujrde een kwartier. De bliksem sloeg op 6 plaatsen in. Twee huizen ten Noord-Wes ten van Oldenzaal zijn afgebrand. De verwoes tingen zijn enorm, Heele boomenrijen zijn ont worteld. De telefoondienst is geheel gestoord. De groote koeltoren van de fabriek van Gel derman is in elkaar gestort. Tengevolge van de overbelasting van het electrisoh net is de stad in duisternis gehuld Vele schoorsteenen stortten naar beneden. Van een hyis vielen vóór- en achtergevel in puin. Van een ander pand stortte de achtergevel in. Tallooze daken werden afgerukt en vielen 50 meter verder neer. Bijna geen huis bleef gespaard. Alle pon nen gingen verloren, waardoor de meeste wo ningen waterschade kregen. Een landbouwer kreeg een deur tegen het hoofd en bekwam een hersenschudding. Terwijl de wervelstorm woedde, was de bliksem niet van de lucht. Ontzettend noodweer te Hengelo. Gisteravond is het te Hengelo ontzettend noodweer geweest. Een zeer groot aantal zware boomen is door den bliksem getroffen of door den orkaan ontworteld. Enkele straten zijn door ge troffen boomen geheel versperd. Talrijke schoorsteenen en honderden pannen zijn van <3e daken geslingerd. Een nader bericht meldde Tijdens het noodweer van vanavond is de groote opslagplaats van hout van de hout zagerij Wesselink over den Ensohedeschen straatweg geslagen. Twee wagons hout zijn uit de rails geslagen. Het airtobusverkeer met na burige plaatsen staat stil. Boven Doctinchem. Uit Zevenaar meldde men aan de N. R. Ct. Gisteravond ontlaste zich boveri Doctinchem een hevig onweer, gepaard gaafide met een or kaan. De motoren-fabriek de Vijf werd totaal vernield. Ook aan het spoorstation is alles ont redderd. Geladen veewagens sloegen om. Alle verbindingen naar buiten zijn verbroken. Om Groningen zijn verschillcndc boerderijen door den bliksem getroffen. Gisteravond ontlastte zich boven de stad Groningen een hevig onweer. Verschillende boerderijen werden door den bliksem getroffen, o.m. de groote boerderij van De Boer te Adu- ard. De boer en zijn knecht werden tegen den grond geslingerd. De schuur met groote voor raden hooi, ging in vlammen op. Ook de boer derij van De Wit in Ooster-Hoogebrug werd door den bliksem ^getroffen. Ook daar brandde de schuur af. In Arnhem sWd tijdens het enweer alles blank. Gisteravond omstreeks zes uur ontlastte zich boven Arnhem een hevig onweer, dat ongeveer drie kwartier duurde en gepaard ging aan ge weldige regenbuien. De riolen in de beneden stad konden de gewéldige watermassa niet ver werken. Ter hoogte van het land van de markt stond spoedig alles blank, evenals in de Ko ningstraat en de Beekstraat. Het water liep door de winkels en vele kelders liepen ender. Verschillende winkeliers hebben ernstige wa terschade. Ook in andere deelen van de stad had men last van water. Ongelukken zijn niet voorgekomen. De Didam zijn dc gebouwen der gToote landbouwtentoonstelling uit elkaar geslagen. Uit Didam wordt aan de Tel. gemeld: Tusschen half zeven en zeven uur heeft alhier een hevig onweder, gepaard gaande met een soort typhoon, plaats gehad. Vele hooischelven werden weggevaagd en ook andere te velde staande oogst werd over het land verspreid. De .achterstukken van vier boerderijen wer den opgenomen en uit elkaar geslagen. De groote gebouwen van de groote landbouwten toonstelling, welke hier e.s. Woensdag en Don derdag zou worden gehouden, zijn totaal uit elkaar geslagen. Men zal trachten ze vannacht en morgen weder op te bouwen. De ramp te Borculo. 4 doo~ den en verscheidene gewonden. Kerktorens 8ls rietje3 afge knapt. Men seint ons uit Zutphen Een ontzettende ramp heeft Borculo getrof fen. Daar Keeft een windhoos Maandagavond ongekende verwoestingen aangericht. Dc mees te huizen zijn verwoest. Er zijn 4 personen gedood en verscheiden gewond. Eee vliegma chine op weg naar Duitschland zou omlaag ge stort zijn. De torens der hervormde en de R.-K. kerk zijn als> rietjes afgeknapt. De schade is niet te schatten. Uit alle plaatsen in dsn om trek is hulp vefleen-d- Ook uit Zutphên zijn hedennacht geneesheeren erheen vertrokken. De Zutphensche brandweer en militaire politie verleenen hulp. Van andere zijde seint men ons: Op verschillende plaatsen in het dorp Bor culo brak brand uit. Een tabaksfabriek en ver scheidene huizen zijn afgebrand. De gewonden worden overgebracht naar de enkele groote ge bouwen, die niet geheel verwoest zijn of slechts scheuren in de muren hebben gekregen, zooals het raadhuis en dc M. U. L. O -school. De toren van de R. K. Kerk is afgewaaid. De Ned. Herv. Kerk is geheel verwoest. Het dorp zit zonder water en brood. Uit alle omliggende plaatsen wordt hulp verleend. De schade is nog niet "te overzien, doch wordt op minstens 3 millioen geschat Eén persoon wordt te Bor culo nog vermist. Te Neede en Ruurlo zijn de verwoestingen niet zoo groot en hebben zij zich bepaald tot verscheidene gebouwen. Alle telefonische en telegrafische verbindingen zijn verbroken, ter wijl het elcctrischo net is gestoord. Uit de berichten, die wij na de eerste korte mededeelingcn van gisteravond, hedenmorgen uit verschillende plaatsen uit het Oosten ven ons land ontvingen, blijkt, dot gisteravond tus schen zeven cn acht uur in den Achterhoek een orkaonstorm heeft gewoed, dio op enkele plaatsen wellicht het karakter van een cycloon heeft aangenomen en welke gepaard ging met een ongekend onweder. Volgens in Arnhem ontvangen belichten van reizigers uit den Ach terhoek zouden de plaatsen Borculo en Neede ten gevolge van den cycloon geheel of ge deeltelijk verwoest zijn. Het was niej mogelijk dezen morgen uit deze plaatsen en omgeving nadere bijzonderheden te verkrijgen. Zoowel de telefonische als telegrafisch© verbindingen met deze plaatsen zijn geheel gestoord. Dot de verwoestingen in deze plaatsen groot moeten zijn, blijkt wel uit dc berichten, die wij uit nn~ dcre steden uit den Achterhoek ontvangen. Uil Oldenzaal telefoneerde men ons heden morgen nog eenigc bijzonderheden omtrent het noodweer. Het blijkt thans, dat deze stad ook heden den geheelen dag zonder electrischen stroom zal zijn. De verwoestingen aangericht aan het elektrisch net zijn van dien aard, dot het geruimen tijd zal duren voordat het her steld zal zijn. Eén der fabrieken, die geen eigen krehtvoorziening heeft, stat stil. De kracht van den storm is zoo hevig geweest, dot op het sta tionsemplacement een goederenwagen dwars op de rails werd gezet. Daar dit op een vrij spoor gebeurde, ondervond het treinverkeer hierdoor geen vertraging. Hot spoorwegverkeer werd gisterenavond in groote mate belemmerd door de storing op het elektrisch net. Het station was in duisternis gehuld, zoodat in het verkeer een groote vertraging ontstond. Niet minder ernstig heeft het noodweer gewoed in Hengelo. Gister avond tegen half zeven voorspelde de donkere lucht boven de stad weinig goeds. Korten tijd daarop brak er hevig onweer los, dat in den aanvang evenwel nog niet van dien aard was, dat gevreesd behoefde te worden voor een. catastrophe, dat over deze stad is gekomen. Kort na 'het uitbreken van het omveer begon het zoo hard te regenen, dat 'het niet mogelijk was T5 of 20 meter voor zich uit te zien. Tij dens dezen regen brak een orkaan los, die be trekkelijk kort, misschien 5 of 6 minuten, duur de. In dezen korten tijd is echter een groote schade aangericht. De rijksstraatwegen van Bome naar Hengelo cn van deze stad naar En schedé hebben het ernstigst geleden. De lanen, die deze wegen vormen, zijn onherstelbaar ver woest. Honderden boomen zijn ontworteld en doorgeknakt. Hier en daar zijn boomen op hui zen terecht gekomen, tengevolge waarvan deze min of oneer ernstig zijn beschadigd. Er zijn stralen, waar geen enkel huis vrij is gebleven van schade. Daken werden afgerukt en. dakpan nen vlogen door de lucht. Op het spoorweg emplacement werden verschillende waggons door den cycloon opgenomen en een bind ver der weer neergezet. Van de bontwevcrij, Insu- linde cn van de'Coöperatieve melkinrichting te Hengelo zijn de febrieksschoorsteenen omge waaid. Twee koeltorens, één van de machinefabriek en één van de oude electrische centrale zijn verwoest. Verschillende huizen zijn geheel of gedeeltelijk omgewaaid. Van een huis bij de Watertoren is letterlijk niets overgebleven. Zeer groote verwoestingen zijn aangericht in de houtzagerij en de opslagplaats van hout van de maatschappij de Houthandel. De houtlood- sen werden als kaartenhuisjes opgenomen en een eind verder neergesmakt Volgens een ander telegram zijn tijdens het noodweer en kele woonwagens omgewaaid. Een I4-jarige jongen kwam onder één der wagens en over leed aan de gevolgen. Een meisje brak beide beenen, terwijl een onder meisje ernstige brandwonden opliep door het omvallen van een fornuis. Ook te Hengelo is het geheele electrische net gestoord, terwijl de telefoon dienst met de Achterhoek verbroken is. Het hevige noodweer heeft gisteren de buurtschap Dijk, eveneens ernstig geteisterd. De bewoners zogen plotseling een hooge grijze zuil, welke steeds nader kwam en alles op haar weg meesleurde. Niet minder dan 11 woningen werden vernield. Een man en een vrouw werden een tiental meter weggeslingerd. Verscheidene gezinnen vluchtten uit angst in de kelders. Hierbij is het voorgekomen, dat boven hun hoofd het huis instortte. Het is te Dijk een ware ruïne. Oók boven Dclden heeft gistorenavond het noodweer gewoed, gelukkig niet zoo ernstig als in Borculo. Huizen zijn door den storm be schadigd. Van vele huizen werden de daken afgerukt. Groote verwoestingen zijn aangericht in de bekende Twickelerlaan. In déze laan wer den zware boomen uit den grond gerukt. Tok ken van alle boomen werden afgerukt. De or kaan ging gepaard met hevige regenbuien, waardoor ook groote waterschade werd aan gericht. Palen van het elektrisch licht werden uit den grond gerukt, zoodat het stroomnet de fect is. Het vérkeer naar builen ligt geheel stil. In Lonneker werden twee boerderijen door den bliksem getroffen en zijn geheel afgebrand. Het dorp Borculo, dat door den cycloon na genoeg g'aheel verwoest is, telt ongeveer 5000 inwoners. EEN ORKAAN BOVEN ZUID WESTELIJK NOORD-BRABANT. Honderdduizenden vensterrui ten vernield. 000 straatlantaarns defect geraakt. Zware schade aan het sta tion te Roosendaal en aan honderden fabrieken, werk plaatsen en particuliere huizen Men meldt ons uit Roosendaal Gisterennacht heeft zich boven Zuid-Wes'rc- lijk Noord-Brabant een hevicr onweder ont last, dat op sommige plaatsen in een orkaan overging, gepaard gaande met hevigen hagel- Slag. Volgens gistermorgen door ons uit Roo sendaal ontvangen berichten, kwam Zondag avond tegen 10 uur uit de richting van Ber- gen-op-Zoom een onweder opzetten. Nu en dan flitsten bliksemstralen in westelijke rich ting door het luchtruimdonderslagen wer den nog niet gehoord. Langzamerhand nader de het onweder en tegen 12 uur hedennacht leek het of de hemel voortdurend in vuurgloed stond. De donderslagen volgden onmiddellijk op de bliksemflitsen. Na een angstwekkende stilte was het gedonder losgebarsten en toen het onweder woedde, brak tegelijkertijd een wervelstorm los, gepaard gaande met hevigen hagelslag. Het onweder zette zich voort in noord-oostelijke richting. Groote hagelstee- ncn, men zegt zelfs als kippeneieren zoo groot, sloegen met krocht in en om Roosen daal ter aarde neer. De schade, die werd oon- "gcricht, is buitengewoon groot. Honderddui zenden vensterruiten zijn vernield, ongeveer 900 straatlantaarns zijn defect geraakt, zoo dot hedenavond de straatverlichting te Roo sendaal slechts in zeer beperkte mate en al leen op de drukste punten in orde zal kunnen zijn gemaaktbroeikassen werden vernield, de stationsoverdekking, die van glos is vervaar digd, werd over de geheel© lengte verwoest, in dc douanezaal von het station werd groote schade aangericht, terwijl honderden fobrie- ken, werkplaatsen cn particuliere huizen ern stig werden beschadigd. Ook in Woyw, Oud-C^astel en Hoeven is groote schade aangericht. In Wouw b.v. zijn alle ruiten, die aan de windzijde lagen vernield. Vooral het raadhuis en het klooster hebben belangrijke schade ge leden. Opmerkelijk is, dat op sommige plaat sen, direct grenzende aan straten waar groote schade werd aangericht, geen enkele venster ruit vernield werd. Voor zoover wij kunnen nagaan, zijn ner gens menschcnlevcns te betreuren. Uit Roosendoul wordt ons nog getelefo neerd, dat de schade in de stad buitengewoon groot is. Hoewel zij nog niet volt te beramen, zou -zij, volgens inlichtingen, die wij van het dagblad „De Grondwet" kregen, zeker wel IOO.OOO bedragen. Tientallen telegraafpalen omver geworpen. Een hevig noodweerzware hagelslag cn een windhoos hebben geweldige verwoestingen aangericht in de streek, Oio begrensd wordt door de gemeenten Oisterwijk, Boxtel- Esch en Vucht- De bui bereikte haar hoogtepunt om streeks half zes gistermiddag. Langs den spoor weg van Vucht naar Boxtel werden tientallen telegraafpalen omvergeworpen; de boemeltrein uit Den Bosoh werd daarom over Tilburg ge leid. Spoedig werd met het opruimingswerk begonnen, zoodot de sneltrein van Amsterdam van 5.07 met een kleine vertraging to Eindho ven aankwam. In het station Boxtel zijn tal van ruiten stuk geslagen, zoo ook irt vele huizen in die ge meente. Langs den spoorweg ziet men een treu rig beeld van verwoesten oogst, vernielde daken van boerderijen, omgewaaide boomen. Menschen door den bliksem getroffen. Gistermiddag omstreeks half 6 is de 15-jarige boerenarbeider L. v. H., wonende aan den Kra- lingschewog te Rotterdam, bij werkzaamheden in het veld, door den bliksem getroffen en gedood. Tijdens het onweer, dat in den nacht van Zondag op Maandag boven 's Gravenzande woedde, is het achttien-jarige meisje H. v. d. B. door den bliksem getroffen. Haar jongere broertje sloeg boWustcloos neer en werd tijde lijk verlamd. Zijn toestand is thans gunstig. Het dorp Zeeland verwoest. Men seint ons uit Cuyk Het dorp Zeeland is gisteravond door den orkaan grootendee's vei woest. Volgens hier onvangen berichten zouden te Giaspeel, Trent en Oventje bijna alle huizen tegen den grond zijn geslagen. Onder o'e vallende bal ken werden een 17-jarige jongen en een 12- jarig meisje gedood Vele personen weiden ge wond. Nadere bizondevheden ontbreken. KORTE BERICHTEN. Een glazen buisje ingeslikt. Men meldt uit Deetinchem aan de Msb. Het 4-jarig dochtertje von den heer Von Dam alhier 'had het ongeluk een gebroken glazen buisje in te slikken. Het voorwerp bleef steken in den slokdarm. Het kind werd terstond naar Arnhem overgebracht. Maar daar achtte men voor operatief ingrijpen de overkomst van prof. Burger uit Amsterdam noodzakelijk. Deze wist het buisje met veel moeite te verwijderen. De toestand der kleine is naar omstandigheden re delijk. Doodelijke val. De broodbakker A. Verloop te Voorscho ten is von den meelzolder gevallen. In bewus telozen toestand is hij naar het Diaconessen- huis te Leiden vervoerd, waar hij nog den zelfden middag is overleden. Verdrenken. Te Breda is een meisje van 9 jaar in de Nijverheidssingel te water geraakt en ver dronken. Onder een vrachtauto. De echtgenoote van den heer J. S. te Har- dinxveld zat met haar 6-jarig dochtertje op den berm van den Merwe-dijk, toen het meisje plotseling den druk bereden weg wilde over steken zij week daarbij uit voor een auto, ko mende uit de richting Gorinchem, doch kwam daardoor terecht onder een vrachtauto, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Het meisje werd overreden en op slag ge dood. De bestuurder van de vrachtauto treft geen schuld. Vergiftiging Een gezelschop van drie Amsterdammers, die Zondag per rijwiel Bussum bezochten werd plotseling onwel. De ziekteverschijnselen, diarrhee cn brakingen wezen op vergiftiging. Het drietal riep het advies in van dr. Wetter, te Bussum, die hun geneeskundige hulp ver leende. Zij verklaarden te Naarden en ook in onze gemeente limonade te hebben gedronken en schreven daaraan hun onwelworden toe. Onderzocht wordt of inderdaad ondeugde lijke limonade de oorzaak kan zijn geweest. Om een dubbeltje. Een der autobus-chauffeurs van den dienst BlaricumBussum deed Zaterdag een minder prettige ervaring op met een dame, die met zijn bus naar het station te Bussum was gere den. Zij weigerde n.l. den vastgestelden vracht prijs ad 0.30 te betalen cn wcnschte voor den gemaakten rit slechts 0.20 te offeren. De chauffeur kon de juffrouw niet tot reden brengen weshalve hij de hulp van een bij hut station gcpostcerden politie-beambte inriep. De recalcitrante dame had zich echter in- tusschen zoo hevig opgewonden, dat de poli tic-man, erger vreezende, het raadzaam oor deelde haar per auto naar huis te vervoeren, waar zij van de doorstane emoties kon uitrusten. Luchtvaart. EEN LUCHTDIENST LONDEN- NEW-YORK? Grootsche plannen van Navarro. Dc Londcnsche correspondent van de Tel. meldt d d. 8 Aug.: De Star deelt heden bijzonderheden mede be treffende een groot plan voor oen luchtdienst tusschen Londen cn New-York. Het blad heeft een onderhoud gehad met den heer Naverro, den bekenden vlieger, die mededeelde verge vorderde plannen voor een zoodanigon dienst in zijn bezit te hebben. Hij is reeds zeker van den steun van president Coolidge. Ook het benoodigde kapitaal is hem al grootcndeels in Londen en New-York toegezegd. Aonvonkclijk zal twee millioen pond sterking bcnoodigd zijn, terwijl na het instellen van den dienst nog vier millioen pond noodig zou zijn. Navarro koestert het voornomen super- vliegtuigen te bouwen, die drie dekken zullen hebben cn een totule vlcugellengtc van hon- derd-vijf-en-tachtig voet. Deze vliegtuigen zullen door negen 450 P.K. Napior-Llons-motoren worden gedreven, waar van er een bij de schroef wordt uangebracht cn de rcstcerende acht telkens twee aan twee tus schen elk dek. Van ieder paar motoren zal er één duwen cn de andere trekken. Dc vliegtuigen zullen een bemanning van acht-en-dertig koppen krijgen, terwijl honderd en-vijftig passagiers kunnen worden vervoerd. Zoowel voor de bemanning als voor de passa giers is slaopruimte aanwezig. Op elk dek znl een salon van vijf-en-veertig voet lengte cn negen voet hoogte worden aangebracht, terwijl in het midden ven het vliegtuig een trappen huis zal worden gebouwd, dot de verschillende salons en dekken met elkaar verbindt. De snelheid, die door de machines za! kunnen worden ontwikkeld, zal 150 mijl per uur bedra gen, doch bij allo berekeningen is «Is gemid delde snelheid niet meer dan honderd mijl per uur aangenomen. Dc reis van Londen naar New-York zal op deze wijze slechts vijf-en- dertig uur duren. De toestellen zullen hoofd zakelijk van staal en aluminium worden, ge bouwd en worden voorzien van eon inrichting voor droadlooze telegrafie. De heer Navarrt), die den indruk heeft, dot zijn plan inderduod binnenkort werkelijkheid zal worden, verklaart, dat de kosten van do reis niet meer dan vijf-cn-dcrtig pond sterling (circa zeshonderd gulden) zullen bedragen en dat bij een wekelijkschen dienst in beide rich tingen met niet meer don 75 passagiers een behoorlijk rendement zal worden verkregen. Navarro heeft gedurende den oorlog vlieg tuigen gebouwd cn is sedert de laatste zeven tien jaar bij de aviatiek betrokken geweest. DE LOS ANGELES HANDELSLUCHTSCHIP? L o n0en, 9 Aug. (H. N.) Volgens een bericht uit New-York heeft te Swampscott een besipicking tusschen president Coolidge cn Hoover, den minister van handel, plaats gehad over een voorstel om het luchtschip Los An geles als 'handelsluchischip dienst te laten doen tusschen New-York, Chicago en St. Louis. Een beslissing is nog niet genomen, dcch wel ver klaarde Hoever, dat dit voorstel in overeen stemming is met 'het voornemen der regeering orrt 'het luchtverkeer zooveel mogelijk te be vorderen. VLIEGONGEVAL IN FRANKRIJK. Een doodc cn ccn ernstig gewonde. Parijs, 8 Aug. Een vliegtuig, waarin twee aviateurs zaten, is bij het vliegkamp van Ca- zaux gevallen Het benzinc-reservoir vatte vlam. De piloot verbrandde cn de sergeant-waarne mer werd in zeer ernstigen toestand naar het hospitaal gebracht. (Tel.) Kunst en Wetenschap. DR. W. RQ7AARDS. Naar het Vod. verneemt, zal Royaords, nu hem geen directeurszorgen langer plagen, evenals enkele jaren terug zijn voordracht avonden hervatten. HERDENKING AUG. SNIEDERS TE ANTWERPEN. Zaterdagavond is 't comité tot herdenking van Aug. Snieders op het raadhuis te Antwer pen officieel ontvangen in tegenwoordigheid van genoodigden, waaronder dc familie van Snieders. In het comité hadden zitting enkele letterkundigen, benevens tal van notabelen, waaronder baron, van Voorst tot Voorst, com missaris der Koningin in Noord-Brabant, en de heer Goossens, burgemeester' van Bladel. Onder deze letterkundigen waren G. Brom, uit Nijmegen, pater van Ginneken, Jozef Muls, Julius Persijn, Gustoof Seyers, Aug. van Cau- welaert, M. Stibbe, e.a. De heer Van Couweloert, burgemeester van Antwerpen, hesft bij de plechtigheid het woord gevoerd en^iaorbij gewezen op de schoonheid van Aug; Snieders vruchtbaren letterkundigen arbeid en zijn liefde voor de stad Antwerpen. De zoon, notaris August Snieders Jr., dankte uit naam van de familie. Hij herinnerde aan het woord van zijn vader „Neen, Vlaanderen is niet ondankbaar." DOM DESIDERIUS LENZ Het bericht van het overlijden van den schil der Dom Desiderius Lenz, hetwelk wij dezer dagen aan de Msb. ontleenden, wordt thans door dit blad tegengesproken. Wel is de 93-jarige sedert eenigen tijd ziek en zijn toestand geeft, met het oog o.p zijn hoogen leeftijd, geen hoop meer. POSTDUIVENVEREENIGING „PRO PATR1A". Uilsloj wedvlucht. Bovengenoemde, eenige weken geleden op gerichte vereeniging hield een dezer dagen een wedvlucht vanuit Eisden (155 KJM.) met den volgenden uitslag (Jonge duiven). Ie prijs D. v. Ooik II uur 23 min. 47 sec. 2c prijs D. v. Ooik 11 uur 24 min. 32 sec. 3e prijs F. Smit II uur 25 min. 40 sec. 4e prijs D. v. Ooik II uur 28 min. 47 sec. 5c prijs F. Smit II uur 59 min., 50 sec. Oude duiven. Ie prijs N.N. II uur 22 min. 12 sec. 2e prijs A. Borghuizen II uur 54 min. 25 sec. 3e prijs R. Mijn ton 12 uur 9 min. 55 sec. De zusterverecniging „De Snelpost" hnd voor deze vlucht welwillend een bedrag uit haar kas beschikbaar gesteld, wat dc jonge ver eeniging natuurlijk zeer op prijs stelde. UIT DEN OMTREK, DE GEMEENTEONTVANGER VAN HARMELEN VOORTVLUCHTIG. 12.000 wederrechtelijk op genomen. Har melen. Sinds Vrijdag jl. is uit do gemoento Hnrmelen de gemeente-ontvanger van deze plaats, de heer J. v. D., verdwenen. Vrijdagnacht hebben de burgemeester, de heer T. Eisen, cn de politie, alle hólels von Utrecht afgezocht om hem te vinden, daar bekend was, dat hij zich daarheen had begeven. Het on- derzook leverde echter geen resultaat op. Za terdagmorgen ontving de burgemeester van den voortvluchtigcn gemcente-ontvnngor een schrijven uit Rotterdam, waarin hij schreef dat hij zelfmoord zou plegen, omdnt hij zich in moeilijkheden bevond. Hij hnd gespeculeerd cn om te dekken, had hij zich vergrepen «nn do gemeentekas. Nadien is gebleken, dut hij vnn hot deposito, dat de gemeente bij ccn bank heeft cn waarvan dc ontvongcr alleen gelden kon afnemen met machtiging vnn den burge meester, een'1 bedrag van ƒ12,000 heeft op genomen door middel van ccn valschc mach- tiffing met een valschc handteckening vnn den burgemeester. Met dit bedrag is hij er ver moedelijk vandoor gegaan en in verband met de volscho handteckening wordt betwijfeld of zijn verhaal van zelfmoord wel geloofwaardig is. Zijn signalement is naar binnen- cn bui tenland verspreid cn do burgemeester heeft zijn aanhouding verzocht. De gemeente zal ver moedelijk geen schade lijden. DOOR DE BLIKSEM GEDOOD. Hoogland. Op een weiland onder deze gemeente is gistcrovond een koe door den blik sem getroffen cn gedood. KIND DOOR DE TRAM OVERREDEN. Huis ter Heide. Zaterdagavond speelden vier kleine kinderen bij de Bcukbcrgerloon te Huis ter Heide langs de trambaan, juist toen de tram van Zeist nonkwam. Plotseling kwam het 4-jarig dochtertje vnn M., wonende aan de Bcukbergcrlnan, achter de boomen van daan en stak het kind de ruls over waarop zij door den motorwagen overreden werd, hoe wel de wagenbestuurder uit alle macht remde. Zwaar gekwetst werd zij opgenomen het ccne voetje was afgereden, het undcre beentje was verbrijzeld, terwijl het hoofd zeer ernstig ver wond was. Dr. R. van Soestcrhcrg legde het eerste verband, waarna de arme kleine per auto Inoar hot ziekenhuis to Zeist vervodd werd. Zoo goed was zij 's avonds nog bij ken nis, dat zij om water vroeg. Zondagmorgen vroeg is de deerlijk verminkte kleine overleden. TUINCONCERT. In hotel Huis ten Halve. So es ter berg.- In den tuin von hotel „Huis ten Halve', zal n.s. Woensdagavond te 8 uur een concert worden gogovon door dc Utrechtsche Gemengde Zangvereeniging „Po-' lyhymnio onder leiding van haren directeur, den heer Alph. Franken ui{ Amsterdam, Als solislcn zullen optreden mcj. A. Mignon (So praan) en de heer H. Huursman (Bariton), bei den uit Utrecht. Het programma voor dit con cert luidt als volgt Ie deel. 1. Super flumina Bnbylonis. Hub. Cuijpers. 2. Ellen. Olmen. 3 a. Ungeduld, sopraan. Schubert. b. An die Muziek, sopraan. Schubert. c. Der Frühling, sopraan. Joh. Wagenaar. 4 a. Spielmanslied, bariton W. F. G. Nicolni. b. Hemelhuis, bariton. E. Hullebroek. 5. Koren. Alph. Franken. 2e deel. 6. Pinksterbloem. Cath. vnn Rennes. 7. Ballode. Cath. van Rennes. 1 a. Een liedje von de Linden, sopraan. Joh. Wagenaar. b. Meihoveke, sopraan. Hendrika Tussenbroek. c. Annie, sopraan. Cuth. van Rennes. 8. Ter Zege. J. P. J. Wierts. 9. Den Uil. A. Dupenbroek. GARNIZOEN. Oefeningen. Op 25 cn 26 Augustus a.s. zal door het 5e, 16e en 21e Regiment Infanterie ecne .twee- daogsche oefening worden gehóuden in de om geving van Laren. ZANGVER. „MENDELSSOHN". Een onderscheiding. Men deelt ons nog mede, dat ook de Ge mengde Zangver. „Mendelssohn", Zondag jl. nan het concours in Apeldoorn heeft mede gedon gen. Deze vereeniging heeft niet 2 punten ver schil met het hoogst aantal punten een Eeiste Prijs behaald met 340 punten in dc 2e afdee- ling. BEIAARDCONCERT. Op morgenavond. Onze carillonnist, de heer S. Kalveen zal morgenavond wederom een concert geven van af de O. L. Vrouwetoren. Het programma, dat ten gehoore gebracht zal worden, bevat de volgende nummers 1 1. Al zingen 't vrije lied. 2. Vlaenderen Richard Hol. 3. Wij Gcuskens willen nu singhen. 4. Hun Muziek, Manna de Wijs-Mout on. 5. Het klooster van St. Arjaan. 6. Begeertenslust baert altijd quoet, (Valerius) 7. Groeninghe

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3