Maisoo „De Nouveauté" JEUGDKERK STADSNIEUWS. Advertentiën een Dienstbode, RECLAMES. Van 1-i rebels f 2.05. elke regel mecr 0.50 Utrechtscfoeweg 38 Jumperwol, Krimpvrije wol, Sport- wol, Vierkleurige wol, Zephirduifjes wol, IJswol, Fichiu Wol. van de aangeboden gelegenheid geen gebruik maakt. Wij veroorloven ons derhalve uw hoofdbe stuur dringend in overweging te geven af te zien van het voornemen om de verschillende ge- meentebestuien in de bloembollenstreek in de gelegenheid te stellen om reclame-randschriften op de plaatselijke poststempels te doen plaat sen." HUGO DE GROOT-HERDENKING TE ANTWERPEN. In October zal, naar de „Msb." verneemt, op initiatief der Vlonmsche balie te Antwerpen een Hugo de Groot-herdenking plaats vinden. Er zal een tentoonstelling van boeken, prenten enz. worden gehouden en een academische zit- ling waar o. n. een Nederlandsch hoogleeroar het woord zal voeren. Bij deze gelegenheid zal ook muziek ven Sweelinck worden uitgevoerd. NIEUW~AMST£RDAM EN NEW-YORK IN 1926. Een geschiedkundige film. Ter gelegenheid van het driehonderdjarig be staan van de stad New-York in 1926 zal een geschiedkundige film worden vervaardigd door do bekende Amcrikaansche Famous Players- Lasky Corporation. Het scenario zal worden samengesteld door den Amerikaanschen schrij ver Sinclair Lewis, wien$ meest bekende werk, „Bobbitt", ook in het Nederlandsch werd ver taald, en die het filmverhaal j^l laten aan vangen met den aankoop van het eiland Man hattan door Peter Minuit van de Indianen, uit naam van de West-Indische Compagnie. WONINGTOESTAND TE NIJMEGEN. De huurprijzen der nieuwge- bouwden woningen overschrij den in vele gevallen de droag- kracht der bewoners. In het gisteren verschenen verslag van de woningvereeniging Nijmegen, die 2123 arbei ders- en 120 middenstandswoningen in exploi tatie heeft, wordt o.m. het Volgende gezegd Het aantal samaenwoningen onder degenen die zich voor een woning lieten inschrijven was in 1924 geringer; het bedroeg ruim 14 (in 1923 bijna 18) pet. Ziet het bestuur wat betreft de verruiming van de woningmarkt met voldoening op 1924 terug, er bestaat van den anderen kant aanleiding voor eenige bezorgd heid in verband met het algemeene verschijnsel van de vermindering der draagkracht van de bewoners en van de gegadigden voor een woning. Op eene verhooging van de reeds be langrijke bijdragen in het exploitatie-tekort van rijk en gemeente valt uiteraard niet te rekenen, zoodat een aanmerkelijke verlaging der huren van de in dure bouwperioden ge stichte woningen het bedrog van de Teeds thans ten laste van de vereeniging komende nadeelige saldi in die mate zou verhoogen, dat de geheele exploitatie een verlies zou opleve ren. Zonder hulp van de publieke kassen is dus een verlaging van de huren practisch uit gesloten. Intusschen valt niet te ontkennen, dot de huurprijzen jn vele gevallen de draag kracht der bewoners overschrijden; zelfs waren er voor enkele der duurste woningen in 1924 nit onmiddellijk gegadigden. De omvang van huurachterstand en leegstaan van woningen .was evenwel in 1924 niet zorgwekkend. Het vooruitzicht bestaat echter, dgt het percentage van huurderving in 1925 aanmerkelijk hooger zal zijn, vooral omdat verschillende bewoners en onder hen vnn de duurste huizen, een wo ning betrekken van de in hoofdzaak uit spoor wegpersoneel gevormde bouvereeniging De Ge meenschap, aan welke de gemeente medewer king heeft verleend voor ed stichting van een vrij belangrijk aantal woningen aan en nabij de Van 't Santstroat, die in 1925 alle gereed komen. Met zulke verhuizingen is zeker het belang der volkshuisvesting niet gebaat; zij brengen voor de vereeniging Nijmegen mee verzwaring van onderhoudskosten en mogelijke huurderving. Voorloopig is naar de meening van het be stuur ongetwijfeld in de behoefte aan arbeiders woningen van normale huurwaarde in voldoende mate voorzien. De zorg voor de volkshuisves ting zal Sn de naaste toekomst meer gecon centreerd moeten worden tot den bouw van woningen voor die categorieën van personen, die niet in staat zijn deze normale huren op te brengen en thans gedwongen zijn of een voor hun draagkracht te hooge Kuut te betalen, of een krotwoning te bewonen. De voorbereidende stappen voor de stichting van een complex wo ningen van zeer eenvoudige constructie met de bovenbedoelde speciale bestemming zijn reeds met volledige medewerking van het gemeente bestuur in 1924 gedaan en met zekerheid kan reeds worden vastgesteld, dat zulk een wo ninggroep nog in 1925 gereed zal komen. NEDERLAND IN DEN VREEMDE Landgenootcn die ons blameereru r „Wijsneus" schrijft in het Hbld. over de „beschaving", welke van vele Nederlanders op reis uitstraalt. „Ergerlijk voor den buitenlan der, die hun moppen niet snapt, maar wien hun lawaai hindert; en nog veel erger voor den landgenoot, die him moppen wel snapt en dien zij dus dubbel hinderen. Dit schuim is niet uit één volksklasse opge borreld het is een mengsel van allerlei typen. Daarnaast ook allerlei soorten bedaarde Ne- derlandsch'e werklieden, winkeliers, renteniers, kooplieden en ambtenaren op reis. Maar die .verdwijnen uit het oog door hun ordelijkheid. Scène: de grot van Han. Diepe mystiek om 'den eenzame; kathedralen met eindelooze zijge bouwen vol zuilen en lichtkronen. Uit gind- schcn poel zal straks de ichthyosaurus oprij zen, die hier sinds honderd eeuwen zijn koud, duister leven leidt. Uit gindsche zijgangen zul len straks de holbewoners in berenhuiden tre- jdenbm de eeuwen wijken,».* De gids: lei nous nous trouvons dans une espace, que Ton croit avoir Tage de ,,'t Laakt me kilder wil, Mien, maor d't is gain waan in." Hi-hi-hi-ho-ha echo't de kathedraal. De gids: Chaque année ces colonnes s'ograndissent dune quart milümètre(wordt vertaald). Nou maar dan wor jai toch vail gauwer vit. Haan. Hu, hai, hiloeit het door de verre zui lengangen. De gids: En vain on a toche de sonder ce lac formé par la rivière sousterraine(wordt vertaald). Nouw, Jen, was 't maor klaore, den sou jai 't wil gouw laig hibbe. Hi, hi, hi, hu hurolt het in de donkere spelonken, waarin de rivier verdwijnt In het stikdonker voort men naar den uit gang over een meerde luidruchtigheid sterft af in angst tot feeëriek het licht daagt van een groen zomerpanorama aan het grot einde. Kaak, Janssie, ailiktra gaot an En zij verlaten de grot, na hun medereizigers totaal belet te hebben iets te genieten van mystiek, wetenschap of natuurwonder. EEN KASTEELENFOTO-WED STRIJD. Een initiatief van den A.N.W.B. In verband met het voornemen van het da- gelijksch bestuur van den A.N.W.B., Toeris tenbond voor Nederland, om een aantal kas- teelentochten in ons land somen te stellen cn in een geïllustreerd boekje te vereenigen, zal dit werk tegen het najaar ter hand worden genomen. Teneinde over een groot aantal foto's te kunnen beschikken, is besloten een kasteelen wedstrijd uit te schrijven, waaraan iedereen kan deelnemen. Blijkens het reglement voor den wedstrijd, moeten van alle foto's twee opnamen worden ingezonden a. de kasteelen van nabij gezien b. de kasteelen met naaste omgeving, gezien van een voor het publiek bereikbaar punt. Gevraagd worden foto's 9 x 12 cM. of groo- ter. De foto's moeten onopgeplakt worden in gezonden. De foto's moeten technisch zuiver en voor reproductie geschikt zijn. Het aantal in te zenden foto's is onbeperkt. De A.N.W.B. behoudt het reproductie-recht van alle inge zonden foto's, dus ook van de niet-bekroonde. De bekroonde foto's blijven het eigendom van den A.N.W.B. De niet-bekroonde worden op verlangen aan den eigenaren teruggezonden. De inzendingen moeten vrachtvrij geschieden aan de redoctie van „De Kampioen" te Twello. De termijn van inzending wordt gesloten op T November .1925, 's avonds 8 irur. De commissie van beoordeeling bestaat uit de heerenG. A. Pos, 2e voorzitter-hoofd- consul van den A.N.W.B.; W. J. Lugard, lid van het dagelijksch bestuur van den A.N.W.B. en hoofdredacteur van „De Kampioen"Adr. Boer, redacteur van „Focus" te Bloemendaal; J. R. A. Schouten, redacteur van „Lux" te VogelenzangC. Vreedenburgh, redacteur vnn „De Camera" te Schoonhoven. A'.s prijzen worden toegekendle prijs gou den plaquette; 2e prrijs verguld zilveren pla quette; 3e prijs zilveren plaquette4e prijs bronzen plaquette. Alle bekroonden ontvangen een exemplaar van het uit te geven „Kasteelenboek", terwijl extra-prijzen, waarvan de aord nader zal wor den bekend gemaakt, worden toegekenda. voor het grootste aantal opnamen van ver schillende kasteelen; b. voor de meest com plete provinciale verzameling. Bovendien looft de N.V. „Focus" te Bloe mendaal een bronzen plaquette uit voor de collectie, die op het hoogst artistieke peil staat. EEN BEROOVER OP HEETERDAAD BETRAPT. No een felle jacht. Gistermiddag om kwart over zes bereikte de politie van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam het bericht, dat in het roofhol Kerkstraat 206 een man beroofd zou zijn. In erband hiermede begaven een rechercheur en eenige beambten zich naar de straat en stel den zich daar verdekt op. Na eenigen tijd ver liet een man, Edelman geheeten, en die be kend staat als de houder van deze gelegen heid, het huis. Hij koesterde niet de minste argwaan omtrent den strik, welken de politie hem legde. Na eenigen tijd geloopen te heb ben, hield de rechercheur hem aan. Onver hoeds ging de arrestant op den loop en gedu rende een paar minuten ontspon zich een wed ren, die in het voordeel van de politie eindig de. Na 'n korte worsteling, waarin Edelman het onderspit delfde, kon de arrestant naar het bureau Stadhouderskade worden overgebracht. Op hem werden bij fouilleering gevonden een bedrag van circa 800 gulden in Amerikaan- sche banknoten en een browning. De vermoedelijke dader werd in arrest ge steld en zal binnenkort ter beschikking van de justitie gesteld worden. De beroofde schijnt een Duitscher te zijn geweest. (Tel.) ERNSTIGE VERGIFTIGINGS VERSCHIJNSELEN. Na Het gebruik van consump-* tie in een veilingscantine. Naar het Vad. verneemt hebben zich op de veiling te Westerlee gistermorgen bij niet minder dan 15 personen, die aldoor werkzaam zijn, na het gebruik van consumptie in de can- tine, ernstige vergiftigingsverschijnselen voor gedaan, die' bij allen gepaard gingen met bra kingen en bij sommige met ernstige onge steldheid. Onderzocht wordt of de vergiftigingsver schijnselen veroorzaakt zijn door de melk, dan wel door de koffie, die in de cantine genuttigd werd. D. M., arts aldaar, die zijn zoon gistermid dag eveneens ernstig ongesteld thuis kreeg, deelde mede, dat hij in het braaksel zwaar vergift had gevonden. Het Vad. vernam ver der, dat een der patiënten gisteravond er zeer ernstig aan toe was. EEN DROEVE PLEIZIERTOCHT. Een jongen van een stoomboot gevallen. Toen gistermiddag de Kinder- en Ontspan ningsvereniging Voorwaarts uit Delft met de Volharding V te Haarlem gekomen was,, ^schoot ter hoogte van. den Heythuizenweg, plot seling een ongeveer I2-jarige jongen onder de leuning van het hek door en het Spaarne in. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die spoedig met een sleepdreg ter plaatse was cn trachtte den drenkeling te vinden. Echter zonder resultaat. KORTE BERICHTEN. Hijschongcluk. Hedenmorgen was te Eindhoven een vijftal arbeiders van de nieuwe machinefabriek van Philips in het Philipsdorp bezig met het op- hijschen van een lange zware balk. Plotselintr viel deze naar beneden. De werkman O. werd getroffen en met een ernstige vleeschwonde nan het been naar de polikliniek overgebracht. Dc andere vier arbeiders werden licht gewond. No de kermis. Hedennacht te half twee, na afloop van de kermis te Valkenswaard, heeft een vechtpartij plaats gehad. Zekere A. B. uit Valkenswaard kreeg ruzie met dei. ongehuwden voerman H. Rutten uit 'Aal. B. trok een mes en bracht daar mede zijn tegenstander een diepe snede in de 'borst toe. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. De doder is gearresteerd. Brutale aanranding. Te Lemmer is aangehouden en op lost van den burgemeester van Eemsterland gevanke lijk naar Leeuwarden vervoerd en aldaar ter beschikking van den officier van justitie ge steld de 30-jarige melkcontroleur B. V. van Oosterzee, verdocht van het op den openbaren weg te St. Nicolaasga aanranden en mishande len van een aldaar passeerend 17-jarig meisje, door hoar van haar rijwiel af te trekken en on der aan dien weg liggende struiken te duwen. Hij dreigde haar met„Als je niet stil bent, dan steek ik je met een mes dood", en voor haar mond te slaan, tóen zij om hulp riep- waarbij zij bloedend werd verwond. Hij was in zijn vermoedelijk lage plannen gestoord door naderende fietsers. LAAG WATER. Uit Gorinchem wordt aan de N. R. Ct. ge meld: Wederom is het water op de verschillende hoofdrivieren sterk vallende De laatste 4 dagen viel het water op den Boven-Rijn 31 c.M. De Rijkspeilschaal alhier wijst heden aan M. 0.25 N. A. P. In de laatste 24 uren viel het water op de Merwede 10 c.M. De moeilijkheden voor de scheepyaart op de Lek, Maas en Waal zijn weder opnieuw aange vangen. School- en Kerknieuws. GEDENKRAAM JAN DE BAKKER. In Woerden of den Haag. De kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Woerden vraagt per omzendbrief aan predi kanten en kerkeraden steun voor de plaatsing van een gedenkraam Jan do Bakker in Woer- dens oudste kerk. Wij lezen o.m. ,Het mag in Protestantsche kringen als be kend worden verondersteld dat er in oen Haag een comité is opgericht, hetwelk zich' ten doel stelt, gelden bijeen te verzamelen om te komen tot plaatsing van een gedenkraam in de Groo- te Kerk aldaar, te:* herdenking aan den mar teldood van Johannis Pistorius, meer bekend als Jan de Bakker van Woerden. Het streven der commissie om te komen tot Stichting van zulk een monument verdient den steun van gansch Protestanisch Nederland'. Het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te Woerden meent echter met alle bescheidenheid, dat zulk een herdenkingsranm in de allereerste plaats te Woerden thuis be hoort en niet in den Haag. Woerden toch is de plaats waar Jan de Bakker geboi'en is en jarenlang geleefd en gewerkt heeft. In den Haag liet deze man om des geloofswille zijn leven. Ons college meende eerst uit bescheidenheid niet te moeten ingaan tegen de plannen van het Haagsch'e comité, maar zich tevreden te moeten stellen met de toezegging, dat wan neer genoemd comité nog geld mocht over hebben, ook Woerden daarvan een deel zou ontvangen. Op deze wijze bestond ei* althans een mogelijkheid, dat er in Woerdens oudste kerk ook een gedenkteeken kwam. Bij nader inzien meent ons college toch dat deze be scheidenheid te ver gaat en Woerden in de allereerste plaats het recht bezit om gelden te vragen tot plaatsing van een gedenkraam van Jon de^Bakker' in zijn eeuwenoude kerk." STEUN AAN BORCULO. Morgen zullen eenige H. B. S.-ers met muziek de stad doortrekken, waarbij gecollecteerd zal worden tot leniging van den nood te Borculo. Een opwekking om deze collecte aan te moe digen is feitelijk overbodig. Laat niemand ach ter blijven, opdat de jongelui een flink bedrag zullen kunnen afdragen. STRAATCOLLECTE RAMP BORCULO. Op a.s. Maandag. Ten overvloede wijzen wij op de Straat col lecte, welke op Maandag a.s. in onze stad ge houden zal worden, ten bate van de slacht offers van de ontzettende stormramp, welke het oosten van ons land getroffen heeft. In dit nummer komt een uitvoerige „Op roep aan de gemeente" voor, zoodat wij voor nadere bijzonderheden daarnaar kunnen ver wijzen. En wij zijn er van overtuigd, dat een op wekking tot roale steun hier op haar plaats is. Nu het zulk een ramp geldt, zal een reder, zelfs ongevraagd, naar zijn vermogen bij wil len diagen, om deze straatcollecte 'iot een succes voor onze stod te maken. RIJKS H. B. S. Bij Kon. besluit van 11 dezer is benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool alhier de heer J. Melchior, thans tijdelijk leeraar. EXAMEN. iVoor het eindexamen der K. M. A. te Breda slaagde o.m. onzö oud-stadgenoot de heer H. J. F. Naardinci EXAMEN NIJVERHEIDSONDERWIJS. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen Nijverheidsonderwijs akte N K de heer C. H. Esveld alhier. •JEUGDKERK. In de Nieuwe Kerk aan den Leusderweg zal Ds. Pannebakker a.s. Zondagochtend te T0 uur ccn jeugddienst houden voor jongelieden. GARNIZOEN. Rilmeestei H. A. C. Fabius, van het eerste ha'f-regiment huzaren alhier, die is overge plaatst bij den generalen staf, wordt met in gang van 5 September belast met de functie van chef van den staf der lichte brigade en komt te 's-Gravenhoge in garnizoen. ZANGAVOND. Hedenavond in het plantsoen. Wij herinneren nog even aan de zanguitvoe ring hedenavond in het plantsoen, van „Ons Hollandsch Lied", welke uitvoering georgani seerd is door het departement Amersfoort van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. BIOSCOOP DE AREND. Fred, Thomson en Silverking in een weck Sheriff. De bioscoop de Arend geeft deze week als hoofdnummer een mooie Wild-West-film, ge naamd „Fred Thomson cn Silverking in één week Sheriff". In deze 5-deelige rolprent spe len uit den aard der zaak Fred. Thomson en zijn trouwe makker Silverking de hoofdrollen. De inhoud van dit nummer is, zooals iedere goede Wild-West-film, alleszins sensationeel. Doch wat andere dergelijke films niet zoozeer hebben, heeft dit nummer wel, nl. het komi sche. Naast de sensatiehet komische. Van het begin tot het einde ziet men vol spanning naar de sensationeele gebeurtenirsen, doch tévens wordt men meerdere malen verrast door tal van komische momenten, die een welkome en aangename afwisseling geven. In het kluch tige gedeelte van deze film is het vooral Nel son Mac Donald en Jeremias Blubbel, die een prima spel ën vertolking te zien geven. Fred Thomson, Hazelkeener en Silverking is ook thans het getrouwe drietal, waaromheen zich olies afspeelt. Ongetwijfeld een zeer goe de film, die het aanschouwen zeker waard is. Het bijprogramma geeft verder het bekende Hollandsch Nieuwsjournal, waarin men weer allerlei interessante nieuwtjes te zien krijgt en een komischen twee-acter „De Plaatsvervan ger".' CINEMA ROYAL. Tom Mix in „Mcnsch erger je niet". Het hoofdnummer, dat deze week in de Cinema Royal vertoond wordt is Fox-film met Tom Mix in de hoofdrol. „Mensch erger je niet zoo luidt de titel van dit hoofdnummer is een vroolijk spel van zelfbeheersdhing, die Tom Mix wordt opgelegd. Dc intrigue komt op het volgende neer. John Stecle, een oud man, die zijn einde meer cn meer voelt npderen weet niet aan wien hij zijn groot vermogen zal nalaten. Totdat hij zich plotseling zijn neef Tom herinnert, die cow-boy is. Tom heeft het zelfde temperament van zijn oom, woest on driftig. Tom wordt ontboden en gedurende eenigen tijd wordt zijn karakter bestudeerd. Tusschen oom en neef ging het echter niet al te best, zoodat er vaak verschil van mecning was. Zoo ergerde Tom zich er b.v. aan, dat zijn oom directeur was van een café. De oom besloot zijn neef eens op de proef te stellen en benoemde hem tot zijn erfgenaam onder .enkele voorwaarden. Een van die voorwaarden was, dat Tom directeur van het café zou wor den. Tom kweet zich op uitmuntende wijze van zijn opdradht. Hoe, dat zullen we niet ver klappen. De film laat dit zien. Het is een aar dig nummer, goed gespeeld in eens passende entourage, terwijl de inhoud zeer spannend is. Het bijprogramma bevat voorts enkele goede nummers EEN NIET ALLEDAAGSCHE RECLAME. Hedenochtend in de stad. Vanmorgen liepen in de stad met bun bege leider twee groote honden, Diritsche doggen, welke zeer de aandacht trokken door de re clame, welke zij droegen. Op de beide dek- kleeden stond in groo'ce letters een opwekking, naar de Bloemententoonstelling te igean, welke van 19 tot en met 21 Aug. a.s. in Huize Pe king te Baam gehouden wordt. Opmerkelijk was het, hoezeer de honden onder appel ston den. Bij het geringste tceken van hun bege leider stonc'en zij stil of gingen weer verder. BEKEURD. Terzake het berijden van een rijwiel zonder licht, na den daarvoor vastgestelden tijd zijn .drie wielrijders geverbaliseerd. AANRIJDING. In de Langestraat. In de Longestraat had een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een auto. De söhuld van het ongeval droeg feitelijk noch automobi list noch wiel rijder, doch een andere f ietser. Laatstgenoemde hield n. 1. plotseling stil, zonder hiervan van te voren een tee- ken te geven. De achter hem rijdende wielrijder kon zoo spoedig niet stop pen, week uit en botste tegen de auto. Per soonlijke ongelukken had deze botsing niet ten gevolge. Alleen toonde zij weer eens aan, hoe dringend noodzakelijk hot is, dat wielrijders van te voren een teeken geven als zij willen stoppen of uitwijken. ONWEL GEWORDEN. Vanochtend werd tijdens zijn werk een der hulpmarktmeesters plotseling onwel. Op last van den ontboden geneesheer as de man per politiebrancard naar zijn huis overgebracht. GEVALLEN. Op den Westsingel kwam een man, die een kunstbeen bezat te vallen, doordat dit kunst been los geraakte. Door dezen val brak de man het bovengedeelte van het geamputeerde been. Wel een droeve samenloop van omstandighe den. AGENDA. Dagelijksj Cinema Royal,. Langestraat 129. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur- huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Amhemschew. 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. R.-K. Openb. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuw- straat 24. Ons Foto-bord. In ons fotobord in de Utrechtsche straat 1 (bij de fa. du Chaiel) komt voor een volledige serie foto's van de door den cycloon geteis terde streken in het Oosten van ons land, be nevens enkele opnamen van het Koninklijk be zoek aldaar. Bioscoop De Arend. Zondag-, Maandag- en Dinsdagavond. Hotel „de Witte". Vrijdags en Zondags con cert. Berg-Hotel. Zaterdag en Zondag Dancing. Lunchroom Princesse. Zondag middag- en avondconcert. 15-17, 22-24, 29-31 Aug. en I Sept. de Volk, Gr. Nat- Schietwedstrijd. 14 Aug. Muziektent PlantsoenZanguitvoe ring (Dep Amersfoort Mij. tot Nut v. h. Al gemeen) BURGERLIJKE STAND. Geboren. Gcrrit Jacobus z.v. Jon Corne lls van do Belt en Hendrika vap den Berg; Cor nelia Wilhelmina Hubertina d. v. Teunis Wi'- lem Yzerman en Elisabeth Cornelia Agnes Teeuwcn Aiholdus Lambertus z. v. Adrioniu» Witjes en Wilhelmina Maria Kreyermaat. Ondertrouwd: Cornelis Meiresonne «n Hendrika NiezenGerrit Schimmel en Hen drik je van ReeGeiherdus Johannes Hammars en Hedwig Maria Elsa Strutz. Getrouwd: Gerrit van der Kaaden *n Jonnigje van Kolfschooten. Telefonisch Weerbericht Hoogste stand 771.2 te Blacksod. Laagste stand 754.8 te Kinn. Verwachting tot den avond van 15 Aug.: Zwakke veranderlijke wind, afnemende be wolking, waarschijnlijk droog weer, iets warmer. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 8 uur 57 min. WISS 1 i. Ei i<: sc SEN. Of!. Not. Niet Off. Not 13 Aug -25 14 Aug. 12 uur Londen 12.07.* 12 07 Berlijn 0.59.2L 0.59.15 Parijs 11.60 11.61 11.19 Zwitserland 48 32$ 43.30 0.35'/, t 56.85 »6.— Stockholm. 66.85 66 85 New-York. 2.I8V4 2.48, lieden overleed na oen langdurig lijden mijn innig geliefde echtgenoot en der kin deren zorgzame vader, de Heer GERRIT VAN EEDEN, in den ouderdom ruim 30 jaar. Wed. P. C. VAN EEDEN— SLEEKING. ADOLF. ADA. Hilversum. van Neuweg 286. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 17 Augustus 1025 te 12.30 op de Nieuwe Ajgemeene Be graafplaats Hilversum. Eenige cn algemeene kennisgeving. Heden overleed te Hilversum na een lang durig lijden onze lieve zoon. broeder en be ll uivd'b roeder, de Heer GERRIT VAN EEDEN, in den ouderdom van 30 jaren. Soest: Wed. A. VAN EEDEN— KOETSIER. Den Ilaag: W. VAN EEDEN. L. VAN EEDEN— PPAF. Soest: E. VAN EEDEN. L. VAN EEDEN— DE BRUIN. Amersfoort: A. ELZINGA. P. ELZINGA— VAN EEDEN. rouw VALKHOFF— F0LMER, Koningin Sophia- laan 12, vraagt tegen 1 Oc tober wegens huwelijk der tegenwoordige die goed kan koken en zelf standig werken. Zich te vervoegen 's avonds na 7 uur. voor jongelieden van 16 tot ruim 20 jaar op Zondag a.s. 16 'Augustus te 10 uur in de Nieuwe Kerk aan de Leusder weg. Spreker: Ds. PANNEBAKKER. DE SUB-COMMISSIE.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2