Maison „De Nouveauté" SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. RECLAMES. Van 1S rettels 1 2.05. elke resel meer 1 0.50 Utrechtscheweg 38 Jumperwol, Krimpvrije wol, Sport- wol, Vierkleurige wol, Zephirduifjes wol, IJswol, Fichiu Wol, den om van 20 Aug. af m huis Heelsum tot een maximum van 50 kinderen gratis te ver plegen. De burgemeester beeft het aanbod in dank aanvaard en de uitvoering overgedragen aan dr. Bos, voorzitter van afdeeling Borculo, die onmiddellijk aan het werk is gegaan. De steunactic. De straatcollecte tc Borculo heeft tot dusver meer dan een ton opgebracht. Een tien tal noodwoningen gereed. Door de 'grootc diukte, welke gisteren te Borculo en omgeving heerschto, had het trei» nenverkeer gisteravond belangrijke vertraging. Tot nu toe is te Boiculo door straatcollectes meer dan een ton bijeengebracht. De straatverlichting, te Borculo is gedeelte lijk hersteld, zoodot de voornaamste wegen 's avonds weer verlicht zijn. Een tiental nood woningen zijn in geraamte al gereed. Zaterdag hoopt men 40 huisgezinnen in de noodwonin gen onder dak te kunnen brengen. Een straatcollccte te den Haag heeft ruim 22000 opgebracht. De juiste opbrengst van de inzameling door het Roode Kruis Zaterdag te den Haag gehou den is nog niet bekend, aangezien nog ver schillende giften ziin binnengekomen, die te gelijk met het resultaat der straotcollecte ver antwoord worden. Deze laatste heeft ruim 22000 opgebracht, waarnaast aan giften thans ruim 7 7000 is binnengekomen Onder de giften zijn er twee van ƒ1000. n.l. van mevr. R.S. en van den heer v. d. O. Het strijkorkest Lidadihé bracht te Scha velingen bijna T6Ö0 bijeen, die in de boven genoemde 2<2000 begrepen zijn. Te Renkum heeft de collecte voor de noodlijdenden te Borculo- opgebracht f 1944 41 Te Enk-huizen heeft het voormalig Oosten- rijksch comité 2050 ingezameld voor de Slachtoffers in de geteisterde streken. Uit Borculo wordt gemeld, dat eenige ge meenten 'het gemeentebestuur van BotcuIo hebben aangeboden het bouwen van eenige huizen. Een gemeente 'bood drie woningen aan. De woningen, samen geraamd op 24,000, worden ontworpen en aanbesteedin en door de gemeente, die 't geschenk geeft. Ook de uitvoering in Borculo zal geschieden door werklieden en onder toezicht van personeel uit <5e gemeente, die de huizen aanbiedt. De comités te' 'Apeldoorn en Hilversum overwegen ook iets dergelijks te doen. De collecte voor de noodlijdenden in het Oosten van het land heeft te Vlissingen onge veer 2150 opgebracht. Te Dcfetinchem is onder leiding van den burgemeester een comité gevormd tot steun aan de slachtoffers van dsn storm in Oost- Nedsrlar.d. De burgemeester confereert vandaag met de regeering inzake steun aan de getroffenen in deze gemeente. Te Kampen is een collecte gehouden, waarvoor 2ich <ïe leerlingen der school voor Verlofsofficieren hadden beschikbaar gesteld. De collecte heeft opgebracht 3221.05. In een gisteren gehouden bestuursver gadering van de Vereeniging „Nationale Kin- derzorg" te Amsterdam is besloten, voor steun aan de kinderen in de geteisterde gemeenten aan de burgemeesters op te zenden voor Bor culo 150, voor Neede, Zeeland, Langeboom en Escharen elk f 50. Op aanstichting van het gemeentebestuur van Groningen zijn met de leden van dat be stuur eenige dames en heeren ten stadhuize saamgekomen om iets te overwegen voor de hulpverleening. Besloten werd, een groot comité voor dat doel samen te stellen, dat Woensdag a.s. zal worden geïnstalleerd. Te Flims in Zwitserland is onder de daar vertoevende Nederlanders een Comité opge richt tot leninging van den nood. Een collecte, gehouden onder de bad gasten te Katwijk aan Zee, bracht 1133.32 op. De heer Rey, directeur van het hotel des Indes te den Haag, die op het oogenblik in het. buitenland vertoeft, heeft telegrafisch opdracht gegeven, t 500 te storten ten behoeve van de bewoners der geteisterde gebieden. Genoemd s bedrag is aan den burgemeester van Den Haag afgedragen. De gemeenteraad van Dokkum heeft met algemeene stemmen 1000 beschikbaar gesteld voor de gemeente Borculo. Bij den aanvang van de gistermiddag ge houden zitting van den Amhemschen gemeen teraad heeft burgemeester De Monchy uiting gegeven aan de deernis, welke in de hoofdstad van Gelderland gewekt is door de slachtoffers welke vooral in een deel van Gelderland ten gevolge van de stormramp zijn gevallen Met groote dankbaarheid kan spr. gewagen van de offervaardigheid der Arnhemsdhe burgerij, die tot heden een bedrag bijeen bracht, dat de f 25-000 overschrijdt. Op voorstel van den voorzitter werd besloten een schrijven te rich ten aan het gemeentebestuur van Borculo uiting gevende aan de sympathie en deelneming met de door de ramp getroffenen. De bijeenkomst van het Nat. Steuncomité. Het Nationaal Steuncomité ter leniging van den nood in de geteisterde streken, heeft ir zijn vergadering van gistermiddag besloten tol leden van zijn dagelijksch bestuur te benoe men de heeren Jhi? J. H. Roe!!, vice-voorzittei van het Nederlanasche Roode Kruis, dr. N. M. Josephus Jitta, vice-voorzïcter van het Oranje- Kruis, F. J. M. van Ogtrop en de beide leden van 't eere-comité P. A. E. J. baron van Vocrrst tot Voorsr, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant «n mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland. De heer F. J. M. van Ogtrop, te Amsterdam zd 1 als penningmeester op'rreó'en. Bij de gehouden besprekingen heeft het comité zich op het standpunt (gesteld, dat uit sluitend te rekenen valt op bijdragen van par- "ricuh'eren. Bij de hérstelmaatregelen zal ge streefd worden naar decentralisatie en aanslui ting Svorden gezocht bij gewestelijke organisa ties. Het vei'rrouwen werd uitgesproken, dot de technische voorlichting van den Rijksge bouwendienst, welke tijdelijk te Borculo gege ven wordt, spoedig zal kunnen vervangen wor den door goed georganiseerde, deskundige lei ding uit de omgeving. Gemeld kon worden, dat met het oog hierop Donderdag a.s. een bezoek aan Boiculo zal worden gebracht door den voorzitter van het Geldersche provinciale comité, mr. S. baron van Heemstra, bijgestaan doof enkele deskun digen, in gezelschap van het hoofd van den Rijksgebouwendienst, J. C. E. baron van Lyn- den, en den rijksbouwmeester den heer G. C. Brcmcr. Het voornemen bestaat, om zoodra het Pro vinciaal Comité van Gelderland zich ten aan zien von het geven van technische leiding vol doende georiënteerd zal achten, de taak vari den Rijksgebouwendienst te dezen als geëin digd te doen beschouwen. Buitcnlandsche deelneming. Ook de Italiaonsche gezant heeft nog bij het Depa/rtement van Buitenlandsche Zaken na mens zijn Regeering deelneming betuigd met de stormramp van 10 Augustus. Hulp der boeren. Naar vernomen^ wordt heeft de Jonge Boerenstand, een onderdeel van den Noordbr. Chr. Boerenbond, maatregelen genomen- waar door geregeld 100 jonge boeren uit de pmge- ving te Zeeland en 100 te Langcnboom be hulpzaam zullen zijn bij het verrichten van ter plaatse van de verwoestingen noodige werk zaamheden. Eervolle vermelding aan twee postambtenaren. In de dienstorders wordt de volgende eervol le vermelding bekend gemaakt„De adjunct- commies bij den post- en telegraafdienst R G. B. J. Timmer te Arnhem en de kantoorbedien de Ie klasse W. Raayen te Doesburg, beiden tijdelijk werkzaam- te Borculo, zijn er, ondanks bizondere moeilijkheden, in geslaagd, om in den nacht van den llen Augustus, elders ge vestigde autoriteiten omtrent omvang cn be- teekenis van de ernstige ramp, welke vóór en kele uren die gemeente had getroffen, in te lichten. Zij hebben daardoor in belangrijke mate bij gedragen tot bespoediging van de maatregelen tot hulpverleening en zich derhalve tegenover de gemeenschap zeer verdienstelijk gemaakt." Hulp uit Duitschland Hek Hamburger Fremdenblatt deelt mede, dat een aantal Duitsche firma's in bouwmate rialen en het cementsyndicaot voor den op bouw van de geteisterde Nederlandsche ge meenten omvangrijke hoeveelheden bouwmate rialen hebben geschonken. Luchtvaart. TWEE ONGELUKKEN IN DUITSCHLAND. Uit Wuerzburg wordt aan de Frankf. Ztg. gemeld, dat bij de vlicgdemonstrotie ter viering van den derden Beierschen vliegei gedenkdag op het Galgenbergveld bij Wuerzburg een ernstig vliegongeluk is gebeurd. De leider der Stoehr vliegmaatschappij- oud-knpitein No- pi tsch is n.l., doordien hij een bocht te kort nam, met zijn toestel omlaag gestort, waar door zijn vliegtuig totaal werd vernield. No- pitsch zelf is na enkele uren aan de bc-komen verwonding enoverleden. Een tweede vliegon geluk wordt uit Villingen gemeld. Een ylieg- luig van de Hessische luchtvaartmaatschappij dat Zondagmorgen te Darmstadt was opgeste gen om des middags aan een vliegdemonstro- tie deel te nemen, geraakte tusschen Sommerau en Trieberg in een dichte mist. Om zich te oriënteere-n, daalde het vliegtuig, doch ont moette daarbij een hinderpaal en stortte naar beneden. Het toestel werd vernield en de in zittenden liepen ernstige kwetsuren op. De monteur, die zich onder de overblijfselen van het vernielde vliegtuig bevond, moest worden uitgezaagd. STEUN AAN BORCULO. Opbrengst van collectes te Baarn B a a r n. Zaterdag is alhier met bussen er inteekenlijsten gewerkt ten behoeve van de slachtoffers van den stormramp. Verder werd des avonds tijdens het concert van Crescendo op den Brink gecollecteerd, evenals des Zon dags onder het concert van de Amsterdam* sche liedertafgl in het Middenbosch. Wij ver nemen dat de totaal opbrengst van deze col lectes ruim 6500 zal beloopen. Baarn. Wegens te weinig betaalde be- lastingpenningen ontving de inspecteur der Directe Belastingen enz. alhier een bedrag van 232.50 ten bate komende van 's Rijks schot- kist. Zondagmiddag gaf de Liedertafel „Zang en Vriendschap" ter gelegenheid van het 30* jarig bestaan dier vereeniging op het terrein „Middenbosch" een groot feestconcert. Het concert werd begunstigd door goed weer en trok veel belangstellenden. Woudenberg. Bij een landbouwer werd het moedervarken verrast met de geboorte van 10 b'ggen w. o. één met vijf pootjes. Het vijfde pootje is iets kleiner dan de andere, doch normaal gewricht. Echter geen 4 dcch 3 teenen U groote en twee kleine. Het vijfde pootje sleept het dier mee. Voorwaar een won der, aangezien het varkentje reeds elf wéken in leven, is. Woudenberg. Met do werkzaamheden voor de nieuwe Pothbrug is heden een aon vang gemaakt. Alle verkeer over deze brug is gesloten. De nieuwe brug wordt van beton circa 9 M. breed, waarvan in het midden een leuning om het cirttkke verkeer rechts en links te leiden. SCHERMEN. Onze stadgenoot, de heer W. Driebergen werd bij de nationale sabelwedstrijden te Noordwijk winnaar van <len Van Stirum-beker met 6 van van 7 gew. partijen en met 16 ontv. en 27 geg. treffers. De heer Driebergen was leerling van den heer Katerberg, alhier. Wielrennen. DE WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN. De schitterende verrichtingen onzer amotcurs cn dc nederlaag van Moeskops. Men schrijft ons uit Amsterdam: De tweede dog, die de beslissing zou bren gen van de wereld-kampioenschappen over den korten afstand, heeft daarmede niet weinig ver rassingen gebracht. Onverwacht was bij den aanvankelijk zwaar bewolkten hemel het groote aantal toeschouwers, dat gisteren in het Spprtpark do wedstrijden volgde. Reeds la'ng vóór twee uur in den namiddag was het Stadion zoo goed als geheel gevuld en bood het ongeveer den aanblik, als bij een in ternationale voetbal-ontmoeting. Het aantal auto's, dat in rijen op het voorplein, ja zelfs binnen dc Stadionmuren, geschaard stond, was zeker niet minder, dan bij een dergelijk sport-evenement. De tweede verrassing was het schitterend fi guur, dat onze amateurs Jaap Meijer, Mazainc en B. Leene sloegen door zelfs den buitcnland- schcn mededingers geen derde plaats af te staan! Zij hebben daardoor eventjes het maxi mum-aantal punten, dat tc behalen viel voor den Beukelaar-prijs, ingepikt, zoodat Holland leidt met 9 punten, terwijl Zwitserland en Frankrijk met rc^p. 5 cn 4 punten volgen. De verrichtingen van Piet Moeskops en Klaas van Nek hebben echter een ieder diep teleur gesteld. Van Big Pete's machtigen stijl was gistermiddag niet veel te bemerken en in zijn strijd tegen Schillcs in de demi-finale scheen hij waarachtig in taktiek tekort geschoten te zijn. Van Nek liet zich in de kwart beslissing reeds door Michard kloppen cn Van Kempen kon het tegen Schil les niet bolwerken. Zoo hebben onze berocpsrenners in het algemeen een maar matigdn indruk gevestigd. Precies om twee uur namen de wedstrijden een aanvang. Begonnen werd met een wedstrijd, die nu juist met de kampioenschappen niet veel uitstaande had, een tandemwedstrijd voor profs, over 1200 meter, met het volgend resul taat: 1. Alcelaar-Anspach; 2. Kolles-Ooms, 3. Aandcwiel-v d. Berg; 4. Tulleken. De eerste rit van de kwart-beslissingen van den wedstrijd over den korten afstand voor amateurs werd door onzen landgenoot B. Leene met bijna een lengte voorsprong op den Franschman Galvaing gewonnen De Duitscher Oszmella ging bij de tweede rit tegen Biocchi (Italië) als eerste over de eindstreep. De derde rit was voor onzen Ma- zoirac, die op zijn slofjes Krewer (Duitschland) klopte. Ten slotte won ook Jaap Meijer zijn rit tegen Steffes (Duitschland). De kwart-beslissing voor profs, had niet zoo een vlot verloop, doordat de start der eerste rit tusschen den Engelschman Bailley en Kauf- mann (Zwitserland) telkenmale mislukte. Toen de bewuste rit ten slotte overgereden werd, zegevierde, zooals verwacht, Keufmann gemak kelijk. Klaas van Nek bleek tegen de tqktiek van Michard niet opgewassen. Als een roofvogel vloog deze na eerst wat te hebben gebalan ceerd omlaag en kwam op 200 méter zoo naar voren, dat «Klaas niet voldoende kon bij spurten. Michard won met een halve lengte (Laatste 200 M. 14 sec.). Na heel wat gebalanceer is in de volgende rit Van Kempen aan den kop gekomen. Schillcs schiet hem echter voorbij en wint met ruim een lengte. (Laatste 200 M. 13% sec.). Moeskops wint van Degraeve zooals hij wit (Laatste 200 M. 13% sec.). De nu volgende wedstrijd voor amateurs, die meer als toegift bedoeld is, behoeft geen bij zondere bespreking. 1. Hansen; 2. Graue; 3. Mcrmillod. Verreden wordt nog een internationaal Crite rium op race-motoren. 1. Herkuleijns (Holland); 2. Borhotti (Italië); 5. Baudelocque (Frankrijk). Onder geweldig enthousiasme van het pu bliek plaatst Jaap Meijer zich voor Oszmeiia met verscheidene 'lengten. Maar de stemming stijgt nog meer als Mnzairac tegen zijn land genoot Leene uitkomt en fraai, zeer sportief, wint. En toen kwam de groote teleurstelling. Big Pete werd geklopt. Het was de Franschman Schilles, die hem met een verschil van een banddikte achter zich liet. In den aanvang was deze kamp buitengewoon interessant. Geruimen tijd stonden beide renners, die hun staaltjes van taktiek lieten zien, geheel stil. Totdat Moeskops de leiding nam en die moest afstaan aan zijn tegenstander. De finale voor de amateurs wordt nu tus schen twee landgenooten verreden. Het zijn Jaap Meijer en Mazairac, die beiden evenzeer favoriet blijken te zijn. Meijer gaat na veel gebalanceer het eerst naar voor. Halverwege de baan schiet Mazai rac vooruit met Meijer vlak achter zich, die hem nog juist bij de finish weet voorbij te spurten met een halve lengte verschil. Onder daverend gejuich van het. publiek schudt Ma- zaircoc den Amsterdammer dc hond, die op zijn beurt den Bergen op Zoomer zijn bloemen afstaat. Na het spelen van Wilhelmus door het orkest, rijden beiden nog een eererondie. Moeskops kan het ook niet tot een derde plaats brengen. Michard klop hem met een gering verschil. B. Leene, onze eminente ama teur brengt het er beter af. Hij zegeviert in goeden stijl over den Duitscher Oszmella en heeft zoodoende eraan meegewerkt, dat voor de amateurs de eerste, tweede en derde plaats door Hollanders bezet zijn. Het Wereldkampioenschap voor Profs op korten afstand wordt door Kaufmann in zijn bekenden longen spurt op Schilles gewonnen Van de start af is het teirpo al ongewoon snel en na 100 in de tweede ronde, neemt de Zwitser zijn eindspurt, met Schillcs aan zijn wiel. De Franschman kan hem echter niet voorbij komen en met een lengte blijft Kauf mann eerste. Het publiek brengt den Zwitser een geweldige ovatie. De indruk, die ons baanpubliek hedenmid dag op buitenlanders gemaakt moet hebben, kan niet anders dan, uit sportiviteit-oogpunt gesproken, gunstig zijn. Bij de mooie overwinning van Schilles op Van Kempen en Moeskops lieten de duizen den toeschouwers zich niet onbetuigd en juich ten elke goede prestatie der buitenlandsche mededingers spontaan toe. KENNISGEVING. Hinderwet. B. en W. van Amersfoort, Gelet op artikelen 6 cn 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door W. Bortdn ingediend verzoek met bij lagen, om vergunning tot;het oprichten van een bakkerij in het perceel, alhier gedegen aan de Methorststraat No. 26 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Donderdag, den 3den September aanstaande, des voormid- dags tc half elf ure gelegenheid ten Raodhuizc wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de- inrichting in te brengen. Amersfoort, den 20 Augustus 1925. De Secretaris, Dc Burgemeester, J. HAARS (l.s.). N. VELS HiEYN (1.1».). EXAMENS. Te den Haag slaagde voor het akte-examen Nijverheidsonderwijs N II onze stadgenoot, dc heer D. Meester. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Gocdkoopc trein. Op Donderdag 27 Augustus a.s. zal een goedkoope trein worden ingelegd naaT Amster dam C.S., Haarlem cn Zandvoort Bad cn te rug. Deze trein vertrekt van hier 's ochtends te 7 uur cn komt aan te Amsterdam CS. 8.05, Haarlem 8.32 en Zandvoort Bad 8.48. De trein 's avonds terug vertrekt van Zond- voort Bad om 8.47, uit Haarlem om 9.04 cn van Amsterdam C.S. te 9.32 terwijl de aan komst alhier plaats heeft te 10.31. Da verkoop der pluatskaarten tot een be perkt aantal, vangt aan Donderdag 20 dezcT en wordt gesloten Woensdag 26 Augustus a.s. des namiddags 1e 3 uur, of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Zij worden verkocht oan het station en zijn op geen andere treinen geldig. CARILLON-CONCERT. Het programma voor morgenavond. Het programma van het carillon-concert, dat de heer S Kalveen morgenavond van half ne gen tot half tien ten gehoore zal brengen luidt als volgt J. J. Viotta. Richard Hol. J. J. Viotta. Manna de Wijs-Mouton. 1. Morgenlied, 2. Vaarwel. 3. de Ruiter, 4. de Schooier. 5. 't Liedje van den schilder. Emiel Hullebroeck. 6. De Kleinste. 7. de Jongo Garde 8. Uit der dogen grauwe zorgen. 9. Het betere lied. 10. Benidicto Tu. 11. Lof psm STORMRAMP 1925. De schoalcollecte van giste ren. Onze verwachting, dat dc opbrengst van dc gisteren gehouden schoalcollecte niet zou to* genvallen, is geenszins beschaamd. In vergelij king met andere plaatsen heeft Amersfoort lang g>een slecht figuur gemaakt. Bedroeg bij een voorloopige telling de opbrengst gister avond 9500, vanochtend bleek dit bedrag nog overschreden te zijn. Wij laten hier een meer gcspecificcrde op gave volgen, verdeeld volgens de wijken die aan dc verschillende collectanten waren toege wezen. Westsingel en omgeving 325.05; Persyn- straat, Weyerstraat, van Asch vonWyckstruat e. o. 295.09; Soesterkwartier 564,18/4 Schimmelpenninckstraat e. o. 323.48; Berg straat, Utrechtsche weg, Snouckaertlaon e. o. 539.6214; Berglcwortier (Utrechtsdheweg- rechts), Frisia'e. o. f 93732%; Bergkwartier (Utrechtschewsg-links) f 502.17; Leusderweg e. o. 244.53 Woestijgerweg, Mbnnikenped, Schilderskwartier, 16308; Arnhemscheweg, Bisschopsweg e. o. 384.50; H. v. Viandcn- strnat, 'van Mechelenstraot, Anfridusstraat e. o. 601.30; Langestraat e. o. 643.95; Arnhem- schestraat ,Haagr Zuidsingel. Korte Gracht e. o. 587.; Hoogewcg e.o. f 500.35; Weverssingel Coninckstraat enz. f 194.68; Elocmendal e. o. 20T.48J4 Javastraat, Borneoplein c. o. 189.35. Een totaal bedrag dus van ongeveer 7181.Hieronder zijn niet begrepen de toe gezegde bedragen, die een totaal geven van 2600. Alles te zamen dus 97CO. Inder daad een bedrag, waarmede men voor den dag mag komen. Een woord van hulde én oan het publiek voor hun offervaardigheid én aan de collectanten voor hun arbeid is hier zeker niet misplaatst. Ontvangen giften. Bij den penningmeester van het comité alhier zijn nog onderstaande giften ingekomen. De opgave is tot en met 16 Augustus j.l. P. R. 25.-; S. B. van D. 100.-; J. H. 10.—; Loge Jacob v. Cam.pen 50.—; mevr. M. f 10.-; J. F. B. v. H. 10.-; L. H. 10.-; W. G. J. S 5.-; P. D. A. 15.-; Kr. 3.-; J. M. R. de B. 25.- F. L. v. H. 5.- G. T. G. de B. 5.— J. L. 10.— dames IC. 25.-; P's f.w. 250.-; J. C. J. f 10.-; muziekcollectie 116.90.—; D. A. B. 10.— W. A. F. G. B. 10.-; W. H. K. 50.-; Mej. B. 10,—; Mej. O. 5.— mevr. v. Z. 20,— J. S. 10.Personeel Houbaer Co. 44.55 N. V. H. f 25.—; Wed. v. R. f 10.—; Nivens 10.-; Fam. L. 10.-; L. F. 40.-; N. N. 10.-; S. B. M. E. W. 10.-; C. G. B. 25; J. G. F. 2C0.—G. v. D. 5.- M. Cr. 25; J. A. R. 10.- Totaal 1224,45. Verloting Schilderij. Bij de firma Fontein en Schippers is in de dalage een schilderij geëxposeerd, voorstel lende een heidegezicht van de hand van onzen stadgenoot Van Wezel Errens. Dit schilderij zal verloot worden ten bate van de slachtof fers in de geteisterde streken. De loten, die alle geteekend zijn door don voorzitter van het plaatselijk steun-comité, dc |\cer N. Veis Heijn, zijn bij bovengenoemde firma verkrijg baar, terwijl zich tevens v?cn aantal dames beschikbaar hebben gesteld om do loten langs de huizen ten verkoop oaq te bieden. Nog meer medewerking. De mondorgclclub „Bravo" zal, naor wij/ vernemen, drzc dngen de stad doortrekken/ icdcrcn avond een bepaalde wijk, waarbij even eens in door het gemeentebestuur verzegelde bussen, gecollecteerd zal worden ten bate van het steuncomité. Tentoonstelling in dc Schimmel- prnninckstraot 62. Zocals reeds gisteren bij de ingezonden mededoelingén vermeld stond, wordt door een comité hier ter stede een kunsttentoonstelling gehouden. Morgenmidohg wordt deze tentoon stelling van studies, schetsen on schilderijen uit her bezit van mevrouw Schicdges «geopend in do ateliers en kunstza.il Schimmelpenninck straat 62. De opbicngst komt geheel ten bi*cs vnn het fonds voor de geteisterde soroktn. GUNNING. Putronaetsgcbouw. De bouw van het Putronaatsgcbouw van dc r.k. parochie St. Ansfridus (Berg) .is opgedra gen aan den aannemer E. Maats alhier. DIERENKWELLING. Door den inspecteur van Dierenbescherming is hedenochtend een voerman aangehouden, wiens paard eenige wenden oan dc buik had, waardoor het dier pijn leed bij het trekken van den wagen.'Het pnnrd is afgespannen en nuer stal gebracht. POLITIENIEUWS. Aangehouden. Door de politie van het posthuis aan den Soestcrweg is aangehouden, een meisje uit Me- demblik, die zich aldaar had sóhulig gemaakt aan verduistering van een rijwiel. Tevens is een woonwagenbewoner aangehouden, die zich oan medeplichtigheid oan dit vergrijp had schuldig gemaakt. Beiden zijn naar Modemblik overgebracht. Korte berichten. In het politiebureau is oan drie personen nachtverblijf verleend. Terzake openbare dronkenschap is één per soon in bewaring gesteld. ZWEMINRICHTING. De temperatuur van het water bedroeg he denochtend 67 graden. Het diploma werd uitgereikt aan Kees Kaoyk, Johun B. Pots en mej. A. M. v d. Scheer. 439 STAATSLOTERIJ. Derde Klasse. Eerste Lijst. Trekking van 17 Augustus. 5800 No. 6006. 2ÜUU No. 17660. 4IIU No. 5S42, 19028, 19753. f 200 No. 4499. j 100 No. 2850, 6368, 7021, 14115, 14949. PRIJZEN VAN 45. 5 2-101 6534 813-1 1083U 13910 16733 1S930 48 '2414 5501- 8210 10ö70 13972 16774 18974 67 2004 5565 8l220 10906 13975 16907 19018 193 2508 5588 8255 10919 14107 16953 19036 206 2581 3702 8324 10936 1*1145 16991 1907o 210 2643 5713 8372 10945 14147 17019 19116 206 2727 5815 8-101 10975 14170 J 7054 19200 338 2759 5814 8153 10979 11260 17067 19222 351 2829 5917 S475 II038 14342 1/0/9 19254 391 2840 5978 8629 11087 14423 17114 19380 419 2848 6023 8717 11089 14444 17273 19420 428 2956 6055 875*3 11154 14488 17358 19448 498 2974 6064 8761 11157 14572 17420 19174 508 3010 6106 8820 11170 14574 17477 19486 632 3055 61 647 3087 6233 660 3100 0282 698 3100 6301 767 3141 6345 773 3167 6378 784 3325 6414 885 3338 6-173 893 3367 6476 900 3371 0-183 94 3449 6516 95: 3491 6535 100. 3511 6549 1042 3642 6581 1067 3705 C665 1077 3719 6673 1083 3676 6739 109(1 3926 6808 1123 3939 6853 1120 39/6 68-4 1172 4027 6923 1248 4172 6959 1254 IJ.';. 7003 1269 4185 7019 1320 4227 7114 1479 4381 7142 1488 4394 7257 1529 4410 7-112 1537 4456 7423 1541 4520 7503 1555 4726 7565 1568 4768 759.". 1595 452*5 782' 8821 11201 11671 17488 19519 8939 11237 14766 17515 1952*5 9005411259 14822 17517 19535 903*1301 1486*3 17518 19553 9042 11338 14879 17519 19570 9120 11312 11396 17*536 19618 9121 11415 15033 17510 19062 91-13 11441 15057 176S2 19663 9163 11453 15205 175-1 19677 9173 11527 15280 17626 19691 9187 11707 15295 17721 19707 9221 11709 15365 17782 19711 9224 11878 15372 17783 19749 9225 i1885 15416 17786 19307 9226 11974 1*5498 17801 19821' 9275 12048 1-503 17819 19827 9305 12063 15573 17841 19830 9300 12221 15576 17852 19845 9344 12266 15582 1/87*1 19819 9391 12283 15588 17916 19856 9488 12331 15*597 17927 20019 94-11 12375 15631 17935 20023 9473 12474 15639 18016 20123 9*530 12535 15683 18113 20207 9536 12658 15684 18222 20208 960-1 12666 15731 18229 20263 9642 12781 1-5807 1S241 20366 96*50 12743 15S26 18349 20427 9819 12766 15925 18440 20434 9914 12808 1-5940 18490 20477 9922 12837 15957 18-575 20*523 9929 12922 16002 18688 20586 9947 12966 16005 18617 20606 1*597 4916 7836 10061 12988 16011 186*55 20632 1636 *5016 78*59 10062 13028 16093 18680 20641 1652 5059 7863 10209 13053 16103 18686 2":«.U 16*58 5091 7SS2 10269 13079 16157 18714 20/09 1694 5100 7904 10272 13163 16163 18771 20717 1375 5129 7922 10317 13200 16284 18778 20728 1S83 5242 7911 10362 13211 16381 18787 207*57 *>Ö05 5279 79*51 10375 132G0 16386 18797 20781 2039 5401 7997 10380 13379 16411 18798 20830 90.50 5434 7993 10437 1340G 16498 18819 20836 2090 5454 8005 10501 13471 16517 18379 20^38 oi37 5458 9053 10565 13608 16518 18911 20924 2^60 5466 8078 10636 13540 16645 1891-5 20918 2301 5497 8114 107*53 13850 16712 18920 20959 2335 439ste STAATSLOTERIJ. Derde klasse. Trekking van 17 Aug. 1925 (500 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. P. O. Leinweber te Amersfoort (Brcestraat 26) zijn aan de navolgende nummers te beurt gevallen; Prijzen van 45.- 835, 893, 900, 13211 en 13260. Tezamen 5 prijzen. 439ste STAATSLOTERIJ. 3e Klasse. Trekking van 18 Augustus. Hooge prijzen11023 1500.—; 16384 1000.-.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3