S. DUUKER HAVIK 29 WIJNHANDEL J. A.SGHOIERMAN&Zn. DE AMLAAH UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.-- f 40.- Gewas 1920 St. EMILIQN f 1.40 f 56,- i i I I ■rare?....irar S. H. MASSA, Havik 41, Tel. 292 j^j aa-a-f»-Pï-fffi-: DAGELIJKS ontvanqen NOUVEAUTÉS in a DAMES- en KINDERMANTELS BINNENLAND. RECLAMES. Van 1—i revels 1 2.05. elke rejel meer 1 0.50 Afgezien van de opvoedende kracht weike van goedle muziek uitgaat, is het bezit van een piano of orgel .een bron van blijvend genot. Een ruime keuze tegen lage prjjzenl vindt U in den Piano- en Orgelh'andel Gemakkelijke betalingscondiiies. Langdurige Garantie. Magazijn boven. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: 03 Onze dvooaat onderscheidt zich door ha r bijzonder fijnen smaak Zij L.jft iets geheel eigens. U kunt haar herkennen tnsschcn vele andere soorten. Wanneer TJ Uwen gasten onze Advocaat offreert, zullen zij Uw ge- 3 Inkklge kehze waardeeren. Wijl De Staatscourant van hedenavond -7 September bevat de volgende Kon. besluiten: op verzoek eervol ontslagen als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Leeuwarden onder dankbetuiging jhr. dr. J J. A. Quintes; benoemd tot lid van dit college mr. C. H. Beekhuis, raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden; over de gevangenissen te Almelo mr. D. J. W. Muller Massis, kantonrechter te Almelo; over de rijkswerkinrichting te Hoorn J. C Alloiffer, ontvanger der directe belastin gen te Hoorn; op verzoek eervol ontslagen als kantonrech ten-plaatsvervanger in het 'kanton Zevenbergen K. M Vogel; benoemd tot 1H van den Voogdijraad to Roermond dr. J. H. A. Joosten arts te Helder; op verzoek eervol ontslagen bij den zeedienst de officier van gezondheid Te klasse S. L. An- holt. benoemd tot ridder in de Oranje Nassau- orde P. C. A. Halffman, predikant bij de Ne- drduifsch-Hervormde gemeente te Schiedam; verlof verleend tot het aannemen van het vreemde ordeteekenRidder in de Orde van de Kroon van Italië aan S. Bottenhejm, Am sterdam. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN FRIESLAND. De eerste dag. Met den trein, welke te 10.39 te Leeuwarden aankomt en waaraan het Koninklijk salonrijtuig gehaakt was, kwam H. M. de Koningin, verge zeld van Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana, gistermorgen aan het station te Leeuwarden aan. Op het perron waren ter begroeting aanwezig de Commissaris der Ko ningin in Friesland, baron van Harinxma thoe Slooten, de burgemeester van Leeuwarden, jhr. mr. J. M. van Beymo, benevens enkele andere autoriteiten. Na een korte begroeting begaf het Vorstelijk Gezelschap zich naar de gereed staande auto's, waarmede de tocht naar Ter vaart wordt gemaakt. Voor het stationsgebouw hud zich een dui zendkoppige menigte opgesteld, welke de Kon, Familie bij Haar verschijnen op het stations plein hartelijk toejuichte.* Van Leeuwarden ging de tocht over Horde- garijp naar Murmerwoude. Overal langs den weg, waar de stoet passeerde, werd het Hooge Gezelschap hartelijk begroet. Tegen half twaalf arriveerde het Hooge Ge zelschap te Murmerwoude. Vanaf de grens der gemeente tot aan het raadhuis werd de stoet van muziek vergezeld. Aan het gemeentehuis werd ecnige oogenblik ken holt gehouden, waar H. M. door den .bi gemeester, den heer I. Nauta, verwelkofnd werd en bloemen door het dochtertje van den burgemeester werden aangeboden. Een zangkoor, „De Lofstem", van Rinsumn geest zong de Kon. Familie toe. Met een enkel woord dankte H. M. den bur gemeester voor de ontvangst, waarna de tocht over Quatrebras naar Dokkum werd voortgezel tot de grens der gemeente weer door muziek begeleid. In Dokkum verkeert de stad in feeststem ming, De geheel© stad is fraai versierd en een groote menschenmassn is op de been. Voor het stadhuis werd weer eenige minuten gestopt, aar de burgemeestc A. Jonker de Hooge Gas ten verwelkomde en de Chr. Zangvcreeniging „Laus Deo" onder leiding van den heer Max Naberman „Trunu" van H. J. den Hertog ten gehoore bracht. Van Dokkum ging de tocht over Niawier naar Nulslawier, waar de burgemeester, de heer Sijtsma, H. M. verwelkomde en waar zij een anghulde van ongeveer TOOO kinderen in ont vangst had te nemen. Voorts werd H. M. het „Dat 'sHeeren zegen op U daal" toegezongen. De tooht werd vervolgd over Ooster-Nijkcrk en Nes naar Wierum, waar op den Zeedijk van do Contributie Westdongcradeel een oogenblik vertoefd - werd. Daar werd de dijk bezichtigd, benevens alle hulpmiddelen tot stopping van een dijkbreuk. Op de trappen naar den zeedijk waren eerebogen aangebracht, evenals aan den en uitgang van het dorp. Onder begeleiding an muziek werd de Kon. Familie dooi de schooljeugd „Als vaderlandsche jongens bc- minnen wij den grond" enz. toegezongen. H. M. werd ontvangen, rondgeleid en uitgeleide gedaan door het dijkbestuur. Van Wierum ging het naar Ternaard, waar ongeveer half oen gearriveerd werd. Het schitterend versierde dorp bereidde de Kon. Familie een schitterende ontvangst. Voor het gemeentehuis werd halt gehouden, waar na dc begroeting door den heer Oosterhof, burge meester dezer gemeente, H. M. een zanghui de an schoolkinderen en van een zangkoor (Ps. T34 3) had in ontvangst te nemen. Hier werd de auto voor den gereedstaanden trein verwisseld, die onder luide toejuichingen afreed naar Holwerd, vanwaar de tocht naar Ameland aangevangen werd. Te half twee werd te Holwerd gearriveerd. In den trein werd door de Hooge Gasten de lunch gebruikt. Voor de tocht naar de gereedliggende boot werd de trein weer voor den auto verwisseld Aan den weg hadden zich verecnigingen met hun vaandels opgesteld, waarvan H. M. een zanghulde in ontvangst had te nemen Luide toejuichingen weerklinken als de „Wad denzee" zee kiest. Een groote menigte verdrong zich langs den weg, die de Kon. auto te gaan had. Allengskens echter keerde men weer. tot het dorp of de omgeving terug. In elk dorp, waar de Kon. Familie gepas seerd was, was de namiddag gewijd aan allerlei olksfeesten, meestal eindigend met een vuur werk. Te half drie kwam de „Waddenzee" met de Hooge Gasten aan boord te Nes aan. Het ko ninklijk vaartuig was inmiddels tegemoet ge- aren door de reddingsboot van Nes, waarvun de bemanning in reddingspok gestoken was. Gezamenlijk voer men naar de pier. De landing geschiedt onder het gejuich der eilandbevol king, die van elk hoekje van het eiland was samengestroomd en waaronder zich ook nog menige badgast bevond. Na de begroeting had H. M. aan het einde der pier een zanghulde van de kinderen der openbare school in ontvangst te nemen. Per auto vertrok men toen naar het Waterstoots- ebouw, waar de Kon. Familie zich eenigen tijd terugtrok. Te 4 uur ging H. M. naar het gemeentehuis, waar de raad inmiddels is samengekomen. Bur gemeester, de heer Bolomey, secretaris en raadsleden werden hier aan H. M. voorgesteld. De burgemeester hield hierbij een toespraak Spr. ving aan met te zeggen, dat men het op Ameland zeer op prijs stelde, dat H. M. het eiland met een bezoek vereerde. Spr. verdiepte zich voorts in historische beschouwingen, waar bij er aan herinnerd werd, dat Ameland eerst een aparte heerlijkheid, eigendom der Cam- mingha's en onafhankelijk van de Nederlanden, in 1653 twee afgevaardigden naar Cromwell zond om zijn neutraliteit te bepleiten. In 1704 werd het verkocht aan Jan Willem Ffiso, waar door het een particuliere bezitting der Nassau's werd. In 1795 werd 't een deel der Batoafsche Republiek. Ameland is in welvaart vooruitge gaan, sedert in 1915 de zeedijk met rijkssub sidie tot stend kwam. Spr. herinnerde voorts aan de totstandkoming van den weg over het eiland in 1916. Tenslotte herinnerde Spr. nog aan de zooeven ontworpen plannen tot ruilverkaveling terwijl ge ëindigd werd met den wensch dat het <^e Kon. Familie wel moge gaan. Met een korte rede heeft de Koningin de rede van den burge meester beantwoord. Het gevolg van de Kon. familie bij het be zoek aan Friesland op 7, 8 en 9 September be staat uit de ^volgende dames en heeren der hofhoudingde grootmeesteresse gravin van Lynden van Sanderiturg geboren baronesse van Nagel!; de hofdame barones van Heeckeren van Keil; den grootmeester en opperceremoniemees- ter graaf Du Monceau; den eerstc-stalmeester baron Bentinck; den directeur van het kabinet der koningin jhr. mr. van Tets; den kamerheer en particulier secretaris baron Van Geen; den aojudnnt:'kapitein de Jonge van der Halen; den oidcnnans-officier eerste-luitenor.t Phaff clan adjudant van Z. K. H. den prins den kapi tein ter zee jhr. von Mühlen. DE HISTORISCHE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Bezoek van H.M. do Koningin Moeder. De Koningin Moeder heeft vanmiddag een bezoek gebracht aan het Stedelijk Museum te Amsterdam, om het tweede gedeelte van de historische tentoonstelling in oogenschcuw te hemen. Zij weid ontvangen door den burge meester terwijl mede aanwezig waren eenige leden van bet bestuur van Amstelodamum en van de historische tentoonstelling. Vergezeld van den voorzitter van Ams'celodamum, van den archivaris en van den diiccteur Van het museum bezichtigde zij de tentoonstelling. In de directiekamer werd daarna thee aan geboden. DE NEDERLANDSCHE DELEGATIE TE GENEVE. Dc vcrdeeling der functies. Minister Vun Karnebeck en minister Vandervelde. Uit Genève wordt gemeld, dat de Nederland- sche delegatie zioh als volgt zal verdoelen over de zes commissies, waarin als gewoonlijk de Assemblée zich splitst. In de eerste (juridische) commissie zal zitting nemen mr. Limburg, in de tweede commissie (technische organisaties) mr. Von Eysingo, in de derde commissie (ontwape ning) jhr. dr. W. J. Loudon, vierde commissie (financiën) prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, vijfde commissie (sociale en humanitaire zaken) prof. dr. J. P. A.Francois, zesde commissie (politieke zaken) mr. dr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg. Minister Van Karnebeek, die Zondagmiddag te Genève is aangekomen, vertrekt waarschijn lijk reeds Donderdag en zal dus niet deel ne men aan den commissie-arbeid. Bij het uitgaan van de vergadering van gis termiddag heeft men opgemerkt, dat de Ne- derlondsche en de Belgische ministers van Bui- tcnlandsche Zaken, de heeren Van Karnebeek en Vandervelde, zich geruimen poos vriend schappelijk met elkaar onderhielden. Het is waarschijplijk, dat de heer Vander velde vóór zijn vertrek nog een ontmoeting zal hebben met jhr. Van Karnebeek. Het Belgische Telegraafagentschap voegt hieraan toe, dat de twee staatslieden don onge twijfeld besprekingen zullen voeren over vraag stukken, in verband met de Belgisch-Ncderland- sche betrekkingen. EERSTE KAMER. Bedankende leden. De heeren ir. Ch. C. Cramer en R. Stenhuis hebben thans bedankt als lid van de Eerste Kamer in verband met hun benoeming tot lid an de Tweede Kamer. A.s. Donderdag 10 September, des namid dags vijf uur, zal in het Gemeentehuis te Den Haag door het Centraal Stembureau een open bare zitting worden gehouden voor de benoe ming van twee nieuwe leden der Eerste Ka mer HET EERSTE KAMERLID DE WAAL MALEFIJT. Het Eerste Kamerlid oud-minister De Waal Molefijt heeft aan de-Jnd. Post medegedeeld, dat hij reeds lang zijn zetel als lid der Eerste Kamer had prijs gegeven, wanneer hij wist, dat zijn opvolger een met Indische toestanden bekend vertegenwoordiger zou zijn geweest. Nu dit niet mogelijk is, nu een van onti-revo- lutionnaire mannen uit Twente zijn opvolger zal worden, blijft hij, naast zijn burgemeesters ambt, zijn krachten wijden aan den arbeid der Eerste Kamer. OPLEIDING VERLOFSOFFICIER. Het advies der Commissie van Ge organiseerd Overleg bij de land macht. Dc commissie voor georganiseerd overleg landmacht (officieren) heeft behandeld een in Juli ontvangen ontwerp van den minister van oorlog over de beginselen, welke zullen gelóen bij de opleiding tot officier van het verlof s- personeel, en gedeeltelijk in overeenstemming met het ontwerp besloten te adviseeren tot een opleiding die den tijd van 12 maanden niet te boven gaat en ingericht als volgthetzij 9 maanden onafgebroken aan een school voor verlofsofficieren, onmiddellijk gevolgd door 2 maanden praktijk bij den troep voor de onbereden wapens (5 maanden voor bereden wapens); hetzij een opleiding aan een school voor verlofsofficieren, verdeeld over a 4 jaren in periodes van 3 h 2maand, ge volgd door praktijk a!s boyen. 2. De opleiding bij den troep te deen ge schieden aanvankelijk in den effectieven rang van sergeant; bij gebleken geschiktheid r.o eenigen tijd gevolgd door benoeming tot vaan drig. Om de adspi.ranten, die als vaandrig dooi eigen toedoen niet voor don officiersrang ge schikt konden worden verklaard, terug te stel len tot sergeant en hun evenals den adspi- ranten, die door eigen schuld ten derden malp niet slagen bij het examen voor vaandrig voor den verderen diensttijd verplichtingen op te leggen volgens de reservewet. d. Don beroepsofficieren, die door hun drie jarige opleiding twee jaren later aangesteld zouden worden tot officier don de adspirant- verlofsofficieren. van ongeveer gelijken leeftijd, öf bij hun officiersbenoeming een hooger num mer in de ranglijst te geven dan overeenkomt met den datum hunner benoeming, dan wel hen bij vervroegden datum aan te stellen to' le luitenant, zulks ten einde ongelijkheid te vermijden. e. Aanstaande verlofsofficieren, die beroeps officier wenschen te worden, gedurende een jaar na hun eerste oefening daartoe in de ge legenheid te stellen; vaandrigs zullen hiertoe administratief teruggesteld moeten worden tot cadet-sergeant. De commissie was verdeeld in haar oordeel over de vraag of hun, die vóór hun komst bij de School voor Verlofsofficieren een bekwaam hcid hadden verkregen, die kon aansluiten bij de op'eiding in een latere periode, uitstel van verblijf onder de wapenen tot aan die period- wore te geven. De commissie heeft voorts behandeld een gelijktijdig ontvangen ontwerp tot wijziging var, de wachtgeldregeling voor officieren en ver schillende veranderingen voorgesteld en beslo ten den minister uit te noodigen de public ne ring van het rapport der commissie Witter! (opleiding enz. verlofspersoneel) te overwegen. HET SCHEIDSGERECHT BIJ DE NEDER LANDSCHE SPOORWEGEN. Oud-minister De Visser aanvaardt het voorzitterschap. Naar de Tel. verneemt, heeft dr. J. Th. de Visser, zich bereid verklaard, in de plaats van den heer De Geer het voorzitterschap te aan vaarden van jhet scheidsgerecht bij de Ncder- landsche Spoorwegen. Evenwel heeft de heer De Visser te kennen gegeven, het op prijs te zullen stellen, indien de vergaderingen van het scheidsgerecht in Den Haeg worden gehouden. DE ORKAAN BOVEN HET OOSTEN VAN ONS LAND. Het wcldadigheidsccnccrt tc Ostcnde. Zondagnamiddag is in de Kursaal van Os- ten ds een welgeslaagd concert gegeven, ten voordeele van de slachtoffers der geteisterde gebieden. Behalve Ridder van Kattendijcke, vertegenwoordiger van den Nedcrlandschen gezant, woonden de Neócrlandsche consuls van Brugge en Ostende en vele Belgische autori teiten, de gouverneur van West-Vlaanderen en het Ostendsch gemeentebestuur het concert bij, dat bovendien met de aanwezigheid van prinses Marie José werd vereerd. Aan de prinses wer den de Ncderlar.dsche musici, mevrouw Van Geen, uit Den Haag, en Willem Andriessen, uit Amsterdam, voorgesteld dopr den -directeur der Kursaal, den heer Benette, die voor een prachtige organisatie had, gezorgd. Het Neder- londschc en Belgische volkslied besloten het concert (Tel.) Ook de Staten vun Drente tegen steun uit de gemeentekas. Ook Ged. Staten van de provincie Drente hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den Raad der gemeente Nijeveen, waarbij 250 was gevoteerd voor steunverlee- ning aan de door de stormramp van 10 Aug. geteisterde streken. Een gemeente die in appèl gaat. De gemeenteraad van Hoogezand heeft be sloten, bij niet-goedkeuring door Gedep. Staten van Gronipgen van het besluit om 1000 bij te drogen voor de slachtoffers van de storm ramp, in hooger beroep te gaan bij de Kroon. De schade te Hengelo. De schattingscommissie voor de stormramp- schade te Hengelo -heeft de aangerichte scha de geschat op f 75,300. De steunactie. Bij het Amsterdamsche Comité 10 Augustus 1925 is volgens de 14de verantwoording thans reeds 200,300.40binnengekomen. VERTRAGING VAN DEN PARIJSCHEN SNELTREIN. Twee machines defect geraakt. De sneltrein uit Parijs, welke aan het Cen traalstation te Amsterdam om 12.36 's mid dags moet arriveeren, heeft met ernstige pech te kampen gehad, mot dit gevolg, dat hij met twee uur vertraging te Amsterdam binnenreed. De vertraging had reeds vóór Den Haag plaats en was uitsluitend te danken aan een defect aan de machine. Daarom werd aldaar een andere Jumbo gerequireerd. Doch toen de express zich tusschen Hoarlem en Amsterdam bevond, moest opnieuw gestopt worden, daar von de tweede machine 'n vlampijp defect was geraakt. Uit Amsterdam werd dadelijk 'n hulplocomotief afgezonden en deze wist den sneltrein ten slotte behouden binnen te bren gen. Achter den Parijzer express zak een snel trein, die om 1.20 aan het Centraalstation te Amsterdam moet aankomen. Ook deze had natuurlijk vertraging en bereikte de hoofdstad pas om 2.40. OVERBRUGGING VAN- DE EENDRACH'l De veergelden van Tholen. In het bericht betreffende het besluit tot canleg van een brug over de Eendracht stond, dat de gemeente Tholen thans jaarlijks onge veer 6000 aan veergelden int. Naar aan leiding hiervan schrijft men aan de N. R. Ct.: De gemeente Tholen ontvangt jaarlijks bru to nagenoeg vijf-en-twintigduizend gulden aan veergelden. Netto zal er wel een veertien mille overblijven. Nu wil de gemeente Tholen voor de totstandbrenging van een brug zooveel op offeren, dat er uit de bruggelden op een netto overschot van zesduizend gulden wordt gere kend. Dus door het leggen van de brug derft de gemeentekas ongeveer zevenduizend gulden jaarlijks. LIEFDESDRAMA TE ROTTERDAM. Een vrouw gedood. Vannacht 12 uur werd dc politie te Rotterdam gewaarschuwd dat in het Hang twee menschen zouden gedood zijn. De dienstdoende inspeo teur ging onmiddellijk op onderzoek uit. In het logement „Het Centrum", gevestigd Hang 02, werd op de eerste verdieping in een kamer een vrouw gevonden, die reeds dood bleek te zijn, terv. 1 over haar heen een man lag met een revoLer in de linkerhand. Deze echter gof nog teekenen van leven cn daarom werd de Geneeskundige Dienst ontboden. Deze vervoerde den man naar het Ziekenhuis, doch toen hij daar aankwam, had hij het bewustzijn verloren en kon geen inlichtingen geven. De logementhouder, A. v. B. geh3eton, deel de mede, dat hij met zijn vrouw in de koffie kamer was geweest, terwijl de twee menschen, die gevonden waren, de eenige logeergasten waren. Op de logementlijst waren beide ingeschreven als S. en echtgenoote. Des avonds half elf waren ze gekomen, had den een glas bier gedronken en waren toen naar boven gegaan. Even over half twaalf hoorde de caféhouder enkele knollen en hij vermoedde dat er iets viel. Daarom ging hij naar boven, doch vond de deur gesloten en nadat hij deze met geweld had geopend, zag hij welk drama zich had afgespeeld. Bij het onderzoek is gebleken, dat de man werkelijk S. heette, 43 juar oud w'os en te Kra- lingsche Veer woonde. Hij was ongehuwd. Het slachtoffer van dit drama was de 33- jarige vrouw J. M.—D. De vrouw leefde sedert eenigen tijd gescheiden van haar echtgenoot en bewoonde een pand aan de Crooswijksche- kade 28. Daar vei huurde ze kamers en leefde van naaiwerk voor verschillende menschen. Zij schijnt den laatsten tijd liefdesbetrekkingen aangeknoopt to hebben met bovengenoemden S Wat de oorzaak van dit drama is, is tot nu toe nog onopgehelderd gebleven, want toen de dader in het Ziekenhuis korten tijd het be wustzijn terugkreeg, weigerde hij elke inlich ting omtrent he^ vcoigevnllenc. Het justitieel onderzoek wordt voortgezet. Grootsche plannen. Naar wij vernemen, zal de bekende Firma C. A. Brenninkineyer binnen enkele dagen de Utrechtenaren aangenaam verrassen met de opening ccner nieuwe Afdecling voor Heeren-, Jongens- en Kindorkleeding. Reeds in verschillende steden, zooals te Amster dam, Rotterdam, Leiden. Zwolle, Leeuwar den en Sncek, hebben C. en A. Heerenza ken gevestigd, waarmede zij in korten tijd een uitbundig succes oogstten. De Dames kunnen het best beoordeelen wat deze belangrijke gebeurtenis voor Utrecht beteékent. Zij toch hebben reeds jarenlang bare kleeding i C. A. gekocht en dus ruimschoots gelegenheid gehad om de groote voordcelen J - rardeeren, die C. A. builen met hunne enorme sorteerin gen, cindclooze variaties en bovenal, met hunne verbluffend lage uriizen. AUTO ONGELUKKEN. Auto tegen een boom gereden. Gisternacht is bij Gronau de fabrikant B. Jordaan met zijn auto tegen een boom gereden cn aan dc bekomen verwendingen overleden. Auto door een winkelruit. Doordat de chauffeuse ges gaf inplaats van te remmen, reed de auto van baron Schuilen- burg te Silvolde, bestuurd door mevrouw van Loo, door de groote winkelruit van den ijzer winkel der firma Willemsen te Doetinchem en kwam ze midden in een gewerenetologe te recht. De auto werd licht beschadigd. De in zittenden kwamen met den schrik vrij. Kind onder een auto. Gisteravond, omstreeks half zeven, is te Am sterdam in de Mornixstraat bij het Arbeiders Tehuis een droevig ongeval gebeurd. Een on geveer 7-jarig knaapje, woonachtig in de le Helmersstroat, was van een tramwagen, waar het achter gehangen had, afgesprongen, toen juist van dezelfde richting een auto naderde. Het kind stok zóó plotseling den weg over, dat de chauffeur niet meer kon stoppen. Een spoedig ter plaatse zijnde geneesheer kon slechts den dood van het knaapje constateeren. Het lijkje is naar het Binnengasthuis ver voerd. ONGELUK MET EEN WOONWAGEN. Dc bestuurder er onder cn overleden. Zondagmiddag reed op den Zijpendnaischcn weg te Arnhem ter hoogte van de splitsing bij den Schelmschen weg een groote woonwagen de steile helling van den Katccnberg af, toen plotseling de ochterbroek van het paard brak. waardoor het niet meer in staat was Het zware voertuig t© houden. De bestuurder sprong da delijk van den bok, doch raakte in de leidsels verword, viel en kreeg twee wielen over het lichaam. Hij weid per ziekenauto naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd, doch bleek bq aankomst reeds te zijn overleden ONGEVAL BIJ SNELHEIDSWEDSTRIJDEN. Een motorrijder tegen een auto opgebotst. Tijdens de snelheidswedstrijden van dc mo torsportclub uit 'sHage had aan de Leidschc- vaart nabij Piet Gijzenbrug een ongeval plaats. Een der motorrijders botste in volle vaart tegen de auto van de club, welke uit tegen overgestelde richting kwam. Dc motorrijder werd vrij ernstig gewond. De auto werd beschadigd. KORTE BERICHTEN. Verkeersongevallen. De 20-jarige juffrouw S. is Vrijdagavond op den Rotterdamschcdijk te Rotterdam bij het pompstation overreden door een autobus van den dienst Vlaardingen—Rotterdam. In bewus- teloozen toestand en met een gebroken schedel is het meisje naar Schiedam, waar zij woont, vervoerd en daar in het ziekenhuis opgenomen. Schaking. Te Mussel, gemeente Onstwedde, is op last van de justitie te Winschoten gearresteerd do gewezen onderwijzer P. H., terzake van het ont trekken van een minderjarig meisje aan het wettig over haar getelde gezag. Ondeugdelijk vleesch. Te Roermond hebben Vrijdag rijksambtena ren een met vleeschwarcn beladen vrachtauto, komende uit Heerlen, aangehouden. De geheele partij, wegende ongeveer 600 Kg., en bestaan de uit worst, spek en rundvleesch, werd naar het slachthuis overgebracht, waar het door don directeur voor d? consumptie is afgekeurd en vernietigd. Tegen den bestuurder van de auto, A. V., werd proces-verbaal opgema-.1;*. Het onweer. Tijdens een hevig onweer is Vrijdag bij den landbouwer Fr. Peters, aan den Gastelscheweg, onder Roosendaal, de bliksem in de boerderij geslqgen. De schoorsteen werd van het dak gerukt, honderden ponnen werden uit het dak gelicht, en twee zware balken finaal doorge broken, terwijl in de muren verschillende scheu ren zich vertoonden. Langs den afvoerpijp van het gootwater sloeg de bliksem in de regen put, zonder twee meisjes, die bij de put ston den, te kwetsen. Tijdens het onweer van Vrijdag sloeg de bliksem in den korenmolen te Sint Maartens dijk en richtte groote schede aan. Gelukkig was er niemand in den molen. Te Wissenkerke veroorzaakte de bliksem 'n begin van brand in den molen. De eigenaar en omwonenden wisten het vuur in den aan en omwonenden wisten het vuur in den oen- vang te stuiterv Waarschuwingen. De commissaris van politic, afd. A. in Den Haag, geeft in overweging, alvorens gemeu bileerde of ongemeubileerde appartementen te verhuren aan S::nuel Gans, geboren te Am sterdam, den I7den Augustus 1879 en Gustov Adolf Kooistro, geboren te Vlaardingen, den 29en Juni 1898, zich om inlichtingen te ver voegen aan zijn bureau. Laan Copes van Cot- tenburgh 13, kamer no. 7 (zedenpolitie). De burgemeester van Doetinchem waar schuwt ieder dringend in eigen belang, niet te treden in de in verschillende bladen voorko mende advertenties cn aanbiedingen van G. W. van Haarlem, wonende Eykenberg 257 te Doe tinchem, alvorens inlichtingen te hebben in gewonnen ten politiebureele zijner gemeente. HOOG WATER. Door den harden N. en N.W.- wind zijn de beide badinrichtingen te Muidenberg geheel vernield. Het water staat op de buitendijkschq landen. Het vee is weggehaald.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2