WIJNHANDEL J. A. SCHOT ERMAN&Zn. MANTELS! MANTELS! Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.-. STADSNIEUWS. Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 UTR. STRAAT 17 - S.H. MASSA. Havik 41, Tel. 292 -m~m m-m- WH l:S SL GFBPniK (Tl ULUKUIK ÜL UIT DEN OMTREK. RECLAMES. Prijs 13 repels 1.55. elke repel méér 0.50. PER FLESCH PER ANKER BIJZONDER AANBEVOLEN Schitterende sorteering Voordeeligste prijzen. "OB I'- a.wogt p g Onze Advonaat onderscheidt zich door haar bijzonder fijnen smaak. Zij heeft Iets geheel eigens. U knnf haar herkennen tnsschen vele andere soorten. Wanneer U Uwen gasten onze Advocaat offreert, zullen zij Uw ge* lokkige konze waardeeren. I/W 1 /VI Air V 5o. dat liet bioscoopbedrijf de kosten moet betalen van de keuring, welke de Bond in de tegenwoordige omstandigheden grootendeels overbodig acht; 60. dat in het wetsontwerp geen enkele be paling voorkomt, waarin de medezeggenschap van het bedrijf wordt voorgeschreven 7o. dat de straf van hechtenis wordt toe gepast bij overtredingen; 80. dat de overgangstijd, waaromtrent in art. 30, 3de lid een regeling is voorgesteld, niet ruim genoeg is genomen. Derhalve verzoekt de Nederlandsche Bios coopbond bet ontwerp-'bioscoopwet niet aan te nemen, tenzij aan alle bezwaren wordt tege moet gekomen. DR. E. H. VAN LIER. f De crematie op Westerveld. Onder enorme belangstelling de hal van het crematorium kon nauwelijks het aantal deelnemenden bevatten heeft gistermorgen in het crematorium te Velzen de verassching plaats gehad van den bekenden dr. E. H. van Lier. Achtereenvolgens voerden het" woord prof. Lanz uit Amsterdam; prof. dr. Jr Boeke uit Utrecht en dr. Schrijver uit Amsterdam, die allen den overledene huldigden als een bekwaam chirurg, nobel en sympathiek vriend. Onder de belangstellenden werden opgemerkt de professoren W. M. de Vries, Noordenbos, Ruitinga, Van Loghem, Van Rooy, Brouwer en Snapperdr. Vos, wethouder, vertegen** woordigde het Amsterdamsche gemeentebe stuur. Verder de doktoren Delprat, Van der Meulen, Stumpff, S. J. de Lange, Mendes uit Amsterdam en vele verpleegsters en personeel uit de Amsterdamsche ziekenhuizen. Om de katafalk waren tientallen bloemstukken en kransen geschaard. Ir. R. J. van Lier dankte namens zijn schoonzuster voot de blijken van belangstelling. B. H. ROUFFAER. f Oud-cfficier van gezondheid in Ned.-Indië. In den ouderdom van 68 jaren is «te Den Haag overleden de heer B. H. Rouffaer, oud officier van gezondheid bij het leger in Nedcil.- Indië. De heer Rouffaer werd in 1884 benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse. Reeds twee jaren later repatrieerde hij uit Indie wegens ziekte en in 1888 werd hem wegens lichamelijke ongeschiktheid voor de verdere waarneming van den .actieven militairen dienst eervol ont slag verleend. DE SLACHTOFFERS VAN ST. SAUVEUR. De regeling der schadevergoeding. Naai' Havas meldt, heeft de regeling der zaken betreffende het ongeluk van 14 Aug1. 1923 te St. Sauveur, waarbij 21 Nederlandsche toeristen met een autobus in den afgrond vie- len. een vriendschappelijk verloop gehad. Het bedrag der aande verwanten der slachtoffers uitgekeerde schadevergoedingen bedroeg meer dan 600.000 francs. DE HANDELS VERHOUDINGEN MET duitschlaNd. Een commissie naar Berlijn. Naar men ons uit den Haag meldt, is een interdepartementale commissie naar Berlijn vertrokken, ten einde aldaar de onderhande lingen met Duitschland voort te zetten over verschillende aangelegenheden de handfrlsver- houdingen betreffende. DE DUITSCHE KOLENTRANSPORTEN. Een bespreking tc Rotterdam. De Berlijnsche correspondent van het Hbld. seint De opperburgemeester van Duisburg en eenige heeren van den Duisburgschen haven dienst zijn door de Nederlandsche regeering uitgenoodigd noor Rotterdam te komen, ter bespreking van de quaestie van de kolentrans- portcn naar, respectievelijk over, Rotterdam. Naar men weet is de Duitsche kolenuitvoer over Rotterdam den laatsten tijd zeer aanzien lijk gestegen cn Rotterdam is er natuurlijk op uit, deze ontwikkeling te bestendigen. Het „Berliner Tageblatt" verneemt in dit verband, dat er van Italiaansche zijde op is aangedrongen, om in het vervolg de voor Ita lië bestemde herstelkolen niet meer over Ant werpen, doch ov^r Rotterdam te verladen. SPOORWEGPERSONEEL. Een intermezzo bij de drie sa menwerkende organisaties, mo derne, R.-Kath.. cn Prot. Chris tel. Voor het werk in den Loonraod kwam eeni- gen tijd geleden samenwerking tot stand tus- schen de Ned. Vereeniging St. Raphaël en den Prot. Chr. Bond, welke er toe leidde dat een stemmigheid werd bereikt om het loonvoor- stel der directie te aanvaarden. Deze samen werking werd voortgezet inzake d*e door de directie voorgestelde wijzigingen in het R.D.V I92T, voor een nieuw reglement ingaande 1 Januari T926. Er is echter nu rumor in casa. In een 23 September 1.1. verschenen dienstorder werd het personeel medegedeeld dot een formulier zal worden uitgereikt waarop elk personeellid een aanbeveling kon doen voor drfe leden eener Commissie van Bijstand ingevolge art. 6 van de op T October 'II ingevoerde Pensioenwet voor het Spoorwegpersoneel. Genoemde drie samenwerkende organisaties hebben terzake van een gemeenschappelijk aanbeveling geen overeenstemming kunnen ver krijgen. De kleinste der drie n.l. de Prot. Chr. Bond wilde ook een candidoat zijnerzijds gesteld zien, maar de verdeeling werd anders opgevat en zou zich meer moeten bepalen tusschen N. V. en R.-Katholieken, welke laatsten blijk baar hun Pr. Chr. broeders niet in den steek hebben gelaten, alhoewel ook samenwerking tusschen hen nog uitbleef. Na dit intermezzo bij de drie samenwerken de bonden worden andere combinaties onder de spoorwegpersoneelbonden niet onmogelijk ge acht, daar er ook nog 'twee neutrale bonden zijn, m.n. de 'Ambtenarenbond en de Centrale Bond van Spoor- cn Tramwegpersoneel. OPLICHTING. De „broer" van Braat aange houden. De firma P. Merkes te Rotterdam werd on langs voor een zilveren horloge met gouden ketting opgelicht, samen ter waarde van on geveer 220, opgelicht door iemand die zeide te Nicuw-Helvoet te wonen en een broer van het Kamerlid Braat te zijn. Later is het hor loge bij een caféhouder in de Kruisstraat te Rotterdam in beslag genomen, waar de oplich ter het hod verkocht onder belofte, dot hij een Edammerkaasje op den koop toe zou zen den. Die belofte heeft hij gehouden. De gou den ketting is in een bank van leening van de gemeente in beslag genomen, en gebleken is, dat de man het beleenbrief je, dot hij daar ont ving. heeft verkocht. Ook anderen, onder wie een advocaat, zijn de dupe van de handclingèn van dezen oplich ter geworden. Thans is «de man te Amsterdam door re chercheurs aangehouden. Het is de 57-jarige A P. de L., een zwerveling. VERWAARL OOZING. Een 87-jarige blinde man in hulp behoevenden toestand achtergela ten. Buren hadden aan de politie te Arnhem mee gedeeld, dat in een noodwoning in het Rijn- wijk aldaar een 87-jarige 'blinde man in hulp behoevenden toestand was achtergelaten. Toen de politie kwam vond zij den ouden man in een vervuilden toestand in een afgesloten hokje, v/aar slechts eenig voedsel was neergezet. De man werd oogcnblikkclijk naar het ziekenhuis overgebracht. De familie was kermishouden te Westervoort. De buren schoolden den geheelen dag- om het huis samen en eenige ruiten moesten het ont gelden. BEDWELMING DOOR RIOOLGASSEN. Twee werklieden bedwelmd. Dinsdagmorgen waren te Arnhem eenige ge meente-werklieden begonnen met het schoon maken van het riool in den Vosdijk bij de kunstzijdefabriek. Een hunner daalde in het riool af, maar spoedig bemerkten zijn beide kameraden niets meer van hen. Daarop ging ee.n tweede werkman in den rioolkoker, doch ook deze keerde niet terug. De derde werkman vond daarna zijn beide kameraden bewusteloos in het riool ligger., blijkbaar bedwelmd door de daarin aanwezige gassen. Met behulp van een touw werden beide near boven gehaald en het gelukte spoedig, beiden weer tot bewust zijn te biengen. DE BRUSSELSCHE BANK-AFFAIRE. De Jong's ontslag irit de preven tieve hechtenis gevraagd. Naar men zich zal herinneren, werd H. N. de Jong, één der directeuren van de Brussel- sche Bank op I Augustus T924 in Duitschland gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Amsterdam overgebracht. Waar De Jong sinds dien in voorarrest zit en de zaak niet voor Januari 1926 voor de rechtbank zal komen, heeft zijn raadsman, mr. Fr. A. Kokosky, zich met een request tot de Amsterdamsche rechtbank gewend, met het verzoek De Jong onmiddellijk in vrijheid te willen stellen. In het request wordt het ver zoek vooral daarom gedaan, omdat geen zeker heid bestaat, dat ooit een verwijzing der zaak naar de openbare terechtzitting zal plaats heb ben. VERKEERSONGELUKKEN. Door een autobus doodgereden. Gistermiddag te ongeveer half zes passeer de op de Stadhouderskade te Amsterdam een autobus van lijn A, welke den dienst onder houdt van het Leidscheboschje naar de voor malige Watergraafsmeer, juist de Nic. Ber- chomstraat, toen van den tegepovergestelden kant een fietsrijder naderde, die genoemde straot wilde inrijden. Of de fietser het voertuig niet gezien heeft, of te laat signalen gegeven heeft, of dat de autobusbestuurder den fietser telaat bemerkte, dit alles staat nog niet vast De man werd door het voertuig gegrepen en overreden. Hij was terstond overleden. Ooggetuigen verklaren, dat zoowel de auto bus als de fietser rechts van den weg gereden hebben. Het slachtoffer bleek tew zijn de 24-jarige magazijnbediende A. J. W. B;, woonachtig in de Alb. Cuypstraat. Overreden en gedood. Gistermiddag te 5 uur heeft op den Velper- weg te Arnhem een droevig ongeval 'plaats gehad. De 20-jarige mcj. K. werd, terwij] ze daar op haar fiets reed, gegrepen door een vrachtauto en een eind meegesleurd. In deer- niswekkenden toestand werd zij een woning binnengedragen, waar zij eenige ©ogenblikken later overleed. De politie stelt een onderzoek in en heeft "de vrachtauto in beslag genomen. Botsing tusschen motorfiets en rijwiel. Maandagmiddag is tusschen Diepenheim en Neede een motorfiets, waarop de winkelier Mandersloot cn zijn vrouw uit Hengelo zaten, in botsing gekomen met een wielrijder. M. en zijn vrouw zijn ernstig aan het hoofd gewond in het ziekenhuis te Hengelo opgenomen. De wielrijder brak 'beide beenen. Door een vrachtauto overreden. Maandagmiddag is de 8-jarige v. M. op den grintweg tusschen Scherpenhoeve cn Terveen door een uit Amsterdam gekomen vrachtauto overreden 's avonds is de knaap overleden. KORTE BERICHTEN. De gevolgen van baldadigheid. Vier jongelui, die de studentensociëteit te Nijmegen wilden binnendringen, werden door de studenten, na herhaalde waarschuwing, bui ten de deur gezet. Buiten maakten ze toen kabaal en dreigden de ruiten in te gooien. Zij vernielden daarop een roit, waarop ccnigc stu denten naar buiten kwamen, waarop de bal- dadigen de vlucht namen. Eén hunner, de koopman H C., werd ingehaald, op den grond geworpen en een pak slaag gegeven, waarbij zijn rechterarm werd ontwricht. De bloembollsndicfstal te Noord wijkerhout. De politie te Leiden heeft op verzoek van den burgemeester van Noordwijk te Leiden ge arresteerd, als verdacht van heling van bloem bollen van den gepleegden bloembollendiefstal te Noordwijkerhout J P. K. Hij is ter beschik king van den burgemeester van Noordwijk gesiqld. Boerderij afgebrand, Gistermiddag toen men op de boerderij van G. D. te Vaassen aan hot dorschen was, zag men plotseling dat het stroo dat bij den mo tor lag vlam vatte. Het wakkerde zoo aan dat woldra ook het huis in brand stond en de he vige wind een zee van vuur veroorzaakte. Al les is totaal v "-.brand, doch het vee kon ge red worden, slechts eenige kippen zijn ver brand. Verdronken. Te Waddinxveen is Dinsdag de echtgenoote van J. A., aan de Zuidkade bij haar woning in het water geraakt en verdronken. De 3-jarige Fr. G., wonende op een schip, dat in de Laakhaven te den Haag ligt, is gisteravond omstreeks 7 uur in een onbe waakt oogenblik in het water van de Laak gevallen. Na korten tijd gelukte bet de politie het meisje uit het water te halen, maar het bleek, dat de levensgeesten reeds geweken waren. De Gemeent. Geneesk. Dinst heeft het lijkje naar het Zikerihuis gebracht. deren, 954 K.G. pakketpost en 335 K.G. brief post. EEN SNELHEIDSRECORD. Londen, 6 Oct. (H. N.) Naar thans be kend is gemaakt, heeft kapitein Biard, voor dat hij naar Amerika vertrok om deel te ne men aan den internationalen wedstrijd om den Schneiderbeker, een nieuw wereldsnelheidsro- cord voor watervliegtuigen gemaakt, met de supermarine Napier-machine, één der Britsche vliegtuigen, die meedingen om den beker. Hij bereikte een snelheid van 226K mijl pér uur, wat officieel geverifieerd is door den interna tionalen aeronautischen bond, onder wiens auspiciën do snelheid werd nagegaan. De deskundigen beschouwen dit nieuwe snelheids record als een goed voorteeken voor Engeland om den Schneiderbeker terug te winnen. Kapi tein Biard zal bij den wedstrijd hetzelfde toe stel besturen. In 1922 won hij den Schneider beker voor Engeland. De wedstrijd vond toen te Napels plaats. LONDEN-CAIRO IN 36 UUR PER VLIEGTUIG. Londen, 7 Oct. (V. D.) De deskundigen, die hier onderhandelen over het instellen van een mail- en passagiorsdienst uit Triest naar Alexandrië via Athene zijn eveneens voorne mens een Londen-Caïro-route te vestigen, welke per vliegtuig in 36 uur kan worden af gelegd. Een vroeger lid der Egyptische re geering bespreekt deze kwestie met de Brit sche autoriteiten. LuchWaart. LUCHTVERKEER. In September is het vliegveld Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, oongedaan door 592 vliegtuigen in Tegelmalig verkeer op de internationale luchtroutes, voorts door 123 mi litaire vliegtuigen en 13 bijzondere toestellen deden het terrein aan. Het -aantal pleiziervlie- gers bedroeg 213. De Waalhaven, het vliegveld van Rotterdam, werd aangedoan door 256 verkeersvliegtuigen en 47 militaire. Er hadden 84 bijzondere vluchten plaats. Het aantal pleiziervliègers be droeg 93, en het aantal bezoekers 5504. In September bedroog het uitgasnde lucht vervoer uit Nederland 623 passagiers, 17,462 goederen, 433 KG. pekketpost en 202 K.G. briefpost. Het inkomende luchtvervoer bedroeg in de zelfde maand 634 passagiers, 17,726 K.G. goe INBRAAK IN EEN SCHOOLGEBOUW. Barneveld. Gisternacht is in de Prinses Julianaschool alhier ingebroken en een bedrag van ongeveer 200 aan geld, behoorende aan verschillende veTeenigingen, gestolen. BRUTAAL EN ONMENSCHELIJK. Opsporing van een auto bestuurder verzocht. Ede. De burgemeester van Ede heeft de op sporing verzocht van een persoon, die op I October in een gesloten Ford gereden heeft op een particulieren weg van het landgoed Hooge Veluwe, van den heer Kröller te Ot- terloo. Vóór hel hek van de wildbaan gekomen, wilde hij naar binnen rijden. De portier open de het hek, doch toen hem bleek, dat 'een on bekende de wildbaan wilde binnengaan, ver zocht hij hem om te stoppen. De autobestuur der voldeed hieraan niet, maar reed door op een dusdanige wijze, dat de portier tusschen de auto en den steenen pijler van het hek be kneld geraakte. Deze bleef toen bewusteloos liggen en werd eerst geruimen tijd later ge vonden. De autobestuurder is teruggekeerd, zonder zich verder orn den portier te bekommeren. (Men herinnert zich, dat wij van dit geval reeds onder deze rubriek melding maakten. Red.) Bekend is, dat de auto het nummer 1015 droeg, doch de letter is niet bekend. De auto bestuurder droeg waarschijnlijk een bril. MERCURIUS' GEWESTELIJKE VEREENIGINGSDAG. Soesterberg. Met betrekking tot den gewestelijken vcreenigingsdag van de afdee- lingen van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mer.curius in de provincie Utrecht cn het Gooi, welke Zondag IT Octo ber a.s. in het Huis ten Halve aan den Amecs- foortschen straatweg te Soesterberg gehouden wordt, zij nog medegedeeld, dat een tweetal zeer bekende sprekers aldaar het woord zal voeren. De heer Joh. M. de Zeeuw zal spreken over Kenterend getij, terwijl' de heer Jac. F. Vogel- zijn „Indrukken en ervaringen over het Her stellingsoord" zal weergeven. Het mannenquartet dat zich op dezen ver- eenigingsdag zal doen hooren bestaat uit acht leden van het Amersfoortsch Mannenkoor. Hopen wij dafc prachtig herfstweer het sa menzijn begunstigt, dat zal ongetwijfeld de op komst ten goede komen cn de gezelligheid ver- hoogen. GARNIZOEN. Leveringen. De levering van het ligstcoo voor het nacht leger voor het garnizoen te Amersfoort is ge durende het tijdvak van I October 1925 tot en met 51 October 1926 gegund aan de firma R. van Ees te Barneveld. Benoeming. Bij Kon. besluit is de kapitein B. ten Broecke Hoekstra, van het 21e' regt. Infanterie, werk zaam bij het Vrijwillig Lanlstormkorps Vaar- tuigendiienst, met ingang van I October 1925, benoemd en aangesteld tot majoor bij het 21e regt. Infanterie, zulks met tijdelijke afwijking van de bestaande organisatie. De majoor ten Broecke Hoekstra blijft in zijne tegenwoordige betrekking gehandhaafd. TOONEEL. Het Nieuwe Nederlandsch Too- neel, „Inkwartiering." Gisteravond -de eerste tooneelvoorstelling in het nieuwe speelseizoen. Een nieuw gezelschap met een oud stuk. Doch in dat nieuw gevorm de gezclsohap, zich noemende „Het Nieuwe Nederlandsch Toon eel", zagen wij tal van krachten, die -wij ons nog herinneren uit Roy- aards' Koninklijke Vereeniging „Het Neder landsch Tooneel", dat verleden jaar hier o. e. nog „Blauwbaards Achtste Vrouw" ten too- neele bracht Trouwens over het geheele wer ken van het nieuwe ensemble meenden wij eenige Royaards'-geest op te kunnen merken. Hetgeen echter geenszins een wonder is, want altijd namen de leerlingen iets van den leer meester over. En dc meeste krachten, die in dezo nieuwe combinatie werken, hebben de school van Royaards gevolgd. Zoodat men wel met eenigen grond kan spreken van een voortzetting van dc voormalige „Koninklijke Vereeniging." Het stuk, dat gisteravond voor het voetlicht werd gebracht, was verre van nieuw. En toch blijkt „Inkwartiering", het militaire blijspel von Von Moser en Von Schönthann, altijd nog een groot succes te oogsten. Het is een echt Duitsch-militajre klucht, doch in een Holland- sche bewerking, die het heel goed doet. Over den inhoud van dit vijf-bedrijvige blij spel kunnen wij ditmaal kort zijn, daar die als voldoende bekend beschouwd mag worden. Bij do „Inkwrtiering" behooren officieren. De offi cieren worden verliefd op de jongedames ten huize van hun gastheer, waanta een reeks ver lovingen volgen. Welke verlovingen echter niet alle even vlot van stapel loopen, doch de ver schillende incidenten, die hierbij voorkomen, hebben juist bet groote succes van dit stuk tot gevolg. De vertolking van deze klucht stond ver boven het middelmatige. Bepaalde hoofdperso nen waren er niet. Iedere rol had ongeveer dezelfde waarde, zocdat alle medewerkenden een even gTOOt aandeel hadden in het succes. Wil men enkele namen, dan zouden wij kunnen noemen Janny van Ooyen, Hélène Treep Vink, Oscar Tourniaire, Bart Kreeft, die min of meer naar voren traden, doch, zooals ge zegd, de rollen der andere optredenden waren niets minder belangrijk en werden even goed vertolkt. De regie van Louis Saolborn bleek bij hem ook in goede honden te zijn terwijl ook de aankleeding niets te wenschen overliet. Het talrijke publiek, de zaal was stamp vol —heeft zich geamuseerd cn gaf hiervan door een luid applaus telkenmale duidelijk blijk. Het was een goed gcsloagdo avond. v. S. AMERSF. KUNSTKRING. Het programma voor het win terseizoen. ■Het programma van den Amersfoortschen Kunstkring voor het komende winterseizoen is thans definitief vastgesteld. Het luiert a!s volgt: 29 October te acht uur in' Amicilia Javaan- schc dansavond Jodjana. Einde November in het'16e ceuwsche zaal tje „De Poth" Expositie van schilderijen en klein plastiek in particuliere bezitting te Amers foort. II Januari te acht uur in Amicitia voor drachtavond door den humoristischen Vloam- schen schrijver Ernest Claes. Einde Februari (zaal nog niet bejeend) ex positie van negerplastiek en naar aanleiding daarvan lezing door Just Havelaar, of door den beeldhouwer Th. van Reijn. 13 Maart te acht uur in Amicilia, kamer muziekavond met medewerking van mevr. Mies van Haselen, Piet Tiggers en eenige leden van het concertgebouw-orkest te Amsterdam. Verder kan r.og gemeld worden, dat de U. S. O.-concerten doorgaan. De data zijn 10 Oc tober, 17 December, 15 Februari en 27 Maart. Al deze concerten zijn onder persoonlijke lei ding van den dirigent Evert Cornells. Het bestuur verzoekt «11e leden dringend in eigen kring en daarbuiten op -te wékken tot een algemeener inteekening op deze concer ten, le daar zij zeer belangrijk zullen zijn en 2o dear de Kunstkring ze thans alleen kan la ten d-oorgaan ten koste van zijn kas, dus ton koste van zijn levenskracht. Het zou trouwens uitgesloten zijn het Utrechtsch Orkest nog maals hier te zien, indien Amersfoort geen daadwerkelijker belangstelling toont, dan tot heden toe het geval was. Spoedige opgaven bij dr. Nieweg, Utrecht- scheweg 177 of Pianohandisl van Louis Klein- OOSTELIJK AMERSFOORT. Vergadering in het „Boompje". Op Dinsdag werd door dc vereeniging „Oos telijk Amersfoort", dio thans ICO leden telt, in 'het café „Het boompje" Heiligenbcrgerweg cene vergadering belegd. Deze vergadering 'had in hoofdzaak tót doel, 'het kiezen van een definitief bestuur. Thans hebben in het bestuur zitting geno men de heeren: Willenborg, voorz.; Kaptein, seen; Kamperman, pennïngm.: en de heeren Kroes en v. d. Eist als commissarissen. Na dc*ze bestuursverkiezing werd aan do le den bekend gemaakt, dat mogelijke wenschen of grieven, schriftelijk konden worden inge diend bij den secretaris den heer Kaptein, Kemp 54. Zij zullen daarna door het bestuur worden onderzocht. Mocht blijken dot zij ge grond zijn, dan zal worden getracht ter be- voegóer plaatse daarin verandering te krijgen. AUTODIENST AMERSFOORT-UTRECHT. Nieuwen comfartabeie autobussen. Naar wij vernemen zullen op den autodienst AmersfoortUtrecht tegen het; einde van dit jaar nieuwe autobussen worden in dienst ge steld. De beide kleine wagens (de nos. 1 en 2) zullen worden vervangen door z.g.n. „par- •Icr-cars", groote, laag op de grond liggende wagens, comfortabel ingericht met vele fau teuils als zitplaatsen. Deze nieuwe bussen zul len plaats bieden aan een 55 personen, terwijl zij door hun soepele en rustige gang met groo- ter snelheid zullen kunnen rijden, zocdat de rijtijd aanmerkelijk korter zal zijn. Het ligt dan ooi; in de bedoeling de dienstregeling nog 'met enkele ritten uit te breiden Ongetwijfeld zal deze verbetering den dienst zeer ten goede komen. Aan het einde van De cember a.s. zullen deze nieuwe wagens in dienst worden gestéld. Ter* orienteering kunnen wij nog vermelden, dat dergelijke luxe-autobussen, als tusschen Amersfoort cn Utrecht in dienst komen, ook reeds sinds eepigen tijd loopen in den dienst UtrechtArnhem. RAAD VAN ARBEID. Invaliditeitswet Stand op T September 1925. Geneeskundige behandeling of verpleging. Aantal gevallen, waarin behandeling of verple ging werd toegestaan. Over het geheele land bedraagt hot totaal gevallen T4.436. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 590 gevallen. Aantal observatie-gevallen niet of nog niet door behandeling gevolgd:

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2