UIT DEN OMTREK. 'ding- trouw en toont maGr matig respect voor de nieuwe heeren. Deze waren nu in hoogst eigen peitOon verschenen om v. Ravesteijn, Burink en Den Ouden, de Rotterdamsche hoofdmannen, mores te leeren. Het begin van de besprekingen was kalw. Zelfs werd er een kopje koffie bij gedronken. Maar toen het op stemmen over de verschil lende partijbestuursvoorstellen aankwam, ble ken alle voorstellen te worden verworpen De gewestelijke afgevaardigden moesten niets van de nieuwe Moskou-tactiek hebben I Toen stond, aldus vertelt het Volk verder, plots de heer Wins op. „Gaat het niet goed schiks, dan maar kwaadschiks I" Zóó doen wij in Moskou I" riep hij uit. En mèt liet hij de vuist op des heeren Van Burinks oog „neer dalen". Dat was het sein tot den éénheidsaanval. Men vloog overeind en binnen enkele minuten lag de heer Wins „munt". Men had hem bijna ontkleed en wat erger was, zijn hoofd was leelijk toegetakeld. In allerijl werd om een auto getelefoneerd en zoo snel mogelijk werd d-e eenheidsfront-propagandist, -die niet meer in staat was te loopen, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Hij is later, geheel verbonden, naar Amsterdam vervoerd. De heer L. de Visser, lid van de Tweede Kamer, was door de demonstratie ter geweste lijke vergadering zóó „ontdaan", dat hij zich woest verschoonen I De Tribune bevat d-e volgende mededeeling: Het presidium van« de C. P. H. heeft het noodig geoordeeld, het bestuur van de ofdL Rotterdam der C. P. H. uit zijn functie te ont heffen en de leden van dit bestuur als lid der C. P. H. te schorsen, op grond van handelin gen in strijd met de belangen van onze partij. De afdeeling Rotterdam vergadert heden onder leiding van het P. B., o.a. ter verkiezing van een nieuw bestuur. UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. Een waarschuwing aan de redactie van de Communistische Gids. De Tribune van gisteravond bevat de vol gende mededeeling: Het presidium der C.P.H., kennis genomen hebbend van het 4e artikel van p.g. J V. Zankel, over massa-organisatie, gepubliceerd in het October-nummer van de Communistische Gids, waarin opvattingen ten aanzien van de Hollandsche vakvereenigingspolitiek worden omschreven, waarmede het presidium van de CJP.H. zich niet kan vereenigen, wijl zij niet in overeenstemming zijn met de politiek, neer gelegd in het manifest van het P.B. der C P.H. (gepubliceerd in De Tribune van 2 Juni 1925), welk manifest door de Executieve der Commu nistische Internationale, bij schrijven (gepubli ceerd in de Tribune van II September 1925) is goedgekeurd en in het bijzonder wijl zij een aanval beteckenen op het N.A.S., deelt mede, dat ook de redactie van de Com munistische Gids gevoerd moet worden volgens de lijn van de politiek van de partij en de Communistische Internationale, en dat het daarvoor de noodige maatregelen zal nemen. Voorts wordt „den pertijgenooten van de sectie Oosterpark (Amsterdam) meegedeeld, dat zij geen gelden meer mogen afdrogen (con tributie of partijfondsen) aan M. Konijn, wijl deze als bestuurslid is geschorst. Een nieuwe afdeeling Rotterdam. In een gisteravond gehouden vergadering, bijeengeroepen door het te Amsterdam geves tigde bestuur van de Communistische Partij Holland, is een nieuwe afdeeling Rotterdam op gericht. Naar de N. R. Ct. verneemt zijn eenige leden van het Plaatselijke Arbeidssecretariaat, die de vergadering bijwoonden, als lid toege treden. Onder hen zouden eenige bekende anti- parlementariërs zijn. WIJNKOOP „GEMASSREGELT. 't Kan verkeeren I We lezen in de „Tribune" Het presidium van de C. P. H. had het noo- dig geoordeeld pg. Wijnkoop uit te noodigen tot een conferentie. Nadat de conferentio ver schillende malen op de vastgestelde data, door verhindering van pg. Wijnkoop niet kon door gaan, verscheen pg. Wijnkoop eindelijk in de presidium-vergadering van Maandag 19 Octo ber vergezeld van pg. Mulder. Op de mededeeling van het presidium, dat pg. J. Mulder niet was uitgenoodigd, zeidc pg. Wijnkoop, dat hij pg. J. Mulder had medege nomen om voot hem aanteekeningèn te ma ken van hetgeen hij zeide. Tegen een dergelijk optreden ia eend e het presidium bezwaar te moeten maken. Na kort beraad besloot het presidium dat het gespro kene in de conferentie met pg. Wijnkoop door een lid van het presidium (pg. Wins) geproto- coleerd zou worden en dat dit protocol pg. Wijnkoop, voordat hij de conferentie zou ver laten, ter lezing en ter eventueele correctie zou worden gegeven. Pg. Wijnkoop wenschte met deze regeling geen genoegen te nemen, doch volhardde bij zijn eisch, dat pg. J. Mulder de presidiumver gadering zou bijwonen. Het presidium kon op dezen onredelijkcn eisch natuurlijk niet ingaan. Pg. Wijnkoop, in dit geval niet bereid tot een bespreking rnet het presidium, verliet de vergadering, waar door de door het presidium bedoelde confe- rentie niet kon plaats vinden. Waar het in de bedoeling van het presidium heeft gelegen om, in opdracht van het partij bestuur, met pg. Wijngoop dienst stellingnam© ten opzichte van de partijpolitiek te bespreken 2n dit door het ondisciplinaire en onparlijge- nootschappelijke optreden van pg. Wijnkoop onmogelijk is geworden, was het presidium ge noodzaakt pg. Wijnkoop het volgende schrij ven te doen toekomen Amsterdam, 20, 10 '25. W.P. Ingevolge uwe weigering om met het presi dium, onder uitsluiting van derden, een bespre king te houden, zien wij ons genoodzaakt u te verbieden in het openbaar voor de partij en de partij-instanties zoowel als in de partij-af- deelingen op te treden, zoolang bedoeld onder houd niet heeft plaats gevonden. Namens het presidium, (w.g.) L, SEEGERS. NED. VERBOND VAN CHRISTELIJKE MEISJESVEREENIGINGEN. Een overzicht van de werkzaam heden in het afgeloopcn jaar. Dit Verbond heeft den ofgeloopen zomer 3 verbondsdogen gehouden te Breda, Leeuwarden en Apeldoorn. De organisatie van het Jeugd werk, d.w.z. van de Vei. van meisjes beneden 16 jaar is nu ook tct stand gekomen. (Pres. is mevrouw Hoek Postorie-Dalens). Deze jon geren hadden twee bijeenkomsten, te Zeist en te Dombórg. In 't Z. van ons land kwamen op 4 verschil lende plaatsen, leidsters bijeen, om met elkaat hef komende winterwerk te bespieken. Deze leidstersdogen werden door de Federatie ge organiseerd. Het Verbondsbloadje heeft nu al ongeveer 800 lezeressen. Er woidt erg naar uitbreiding verlangd. Men leest daarin versla/gen van veel ringbijeenkomsten, een bewijs hoe de ver bondsgedachte veld wint. Voor de feestavonden is een boekje uitgege ven door het Verbond, met materiaal voor de joelfeesten. EMIGRATIE. Een waarschuwing. Het is den Directeur van het Informatiebu reau van de Nederlandsche Vtreeniging „Land verhuizing" naar von die rijde wordt me degedeeld gebleken, dat door een Canadee- sche Maatschappij aangeboden wordt om boe rengezinnen, welke beschikken over minstens 1250.boven de reiskosten, te plaatsen <yp boerderijen in Canada. Aan allen, die emigaatie naar Canada over wegen wordt dringend ontraden op die aan bieding of welke andere ook, in te gaan, al vorens bclenglooze, eerlijke inlichtingen te hebben ingenomen bij voornoemd Informatie bureau, gevestigd Bezuidcnhoutsche weg 97 's-Grovenhage. DE NIEUWE RAADSZAAL TE AMSTERDAM. Zetels ten geschenke aangeboden. Met den wensch, dat zijn daad navolging zal vinden, heeft een bekend ingezetene der Hoofdstad aan de gemeente aangeboden de ze tels voor Burgemeester en Wethouders en de Raadsleden in de te verbouwen Raadszaal. Zijn geschenk wordt op hoogen prijs gesteld. DE SPOORLIJN HAARLEM—IJMUIDEN. Electrificatie overwogen. De directie der Nederlandsche spoorwegen overweegt electrificatie van de spoorlijn Haar lem—IJmuiden, met dubbel spoor tusschen Velsen en IJmuiden. NED. KUNSTZIJDEFABRIEK. Aankoop eener groote fabriek te Aintree bij Liverpool. Naar wij vernemen is het aan de British Enka (Eerste Nederlandsche Kunstzijdefabriek te Arnhem), welke, gelijk bekend, in nauwe relatie staat met de Mabhubee, gelukt een gioote, tot nu toe voor vliegtuigenbouw in gebruik geweest zijnde fabriek te Aintree bij Liverpool voor billijken prijs van de Britsche regeering te verwerven. DE METAALCONFLICTEN TE ROTTERDAM. De staking bij P. Smit Jr. Vanwege de machinefabriek en scheepswerf P. Smit Jr. wordt bericht, dat gistermorgen on geveer van het aantal werklieden zich niet weer heeft aangemeld, zoodat aan alle afóee- lingen het werk kon worden hervot. Onder de arbeiders die zich weer aangemeld hebben waren, voor zoover te zien was, geen leden van den z.g. modernen bond. In óe gistermiddag in het Verkooplokaal te Rotterdam gehouden huishoudelijke vergade ring heeft het bestuur van de Rotterdamsche afdeeling van den Metaalbewerkersbond in lichtingen verstrekt omtrerit den stand der sta king, waarna met algemeene stemmen beboter is, óe staking onverzwakt voort te zetten. Naar aanleiding van het bericht van werkge verszijde els zou ongeveer deel van de ar beiders bij de firma P. Smit Jr. gisterochtend den arbeid hervat hebben, wordt van stekers* zijdo meegedeeld, dat dit aantal nog met ten volle 200 man heeft bedragen. Dë bemiddeling mislukt. Gisteravond wctó onder leiding van den rijksbemiddelaar den heer H. A. van IJsselstein een bespreking gehouden tusschen de partijen betrokken bij de staking aan de scheepswerl van de V. V. P. Smit Jr. te Rotterdam. In de eerste plaats deed de rijksbemiddelaai mededeeling van óe antwoorden, die waren in gekomen op het vroeger door hem gedane en reeds in de pers vermelde bemiddelingsvoor stel. Dot voorstel werd geaccepteerd door Óen werkgever, welke aanvaarding ploots had in overleg met den Metaalbond. D© Christelijke, de R.-K. en de Neutrale organisaties hebben dat voorstel eveneens aanvaard. Afgewezen werd het voorstel, ingediend door de Syndica listische an Onafhankelijke federaties in het metaalbedrijf. De (moderne) Algemeene Neder, landsche Metaalbewerkersbond heef» het voor stel afgewezen, doch zijnerzijds het volgende voorstel gedaan „Onmiddellijke invoering van de 53-urige werkweek, welke werktijd zal gelJerv tot 1 Ja nuari 1926, waarop de 51-urig© werkweek wordt ingevoerd. „In zake de looncnIn verband met het feit, da* de uurloonen bizonder laag zijn aan deze onderneming, moet, behalve de veThoo- ging die moest plaats h°bben om de drie uren te compenseeren, welke minder gewerkt zullen worden bij invoering van de 53-urige werkweek, het uurloon extra verhoogd worden, waarvoor do moderne bond een verhooging van óe bestaande uurloonen voorstelt van 15 Bij verdere verkorting van den werktijd worden de uurloonen opnieuw verhoogd in verband met die verkorting. Voor de uren, die meer gewerkt worden dan 48 per week, wordt 25 extra als overwerk pe-centoge betaald. Er zullen geen rancune maatregelen worden getroffen. Uit de bespreking bleek, dat laatstgenoemde bond in geen geval bereid was het conflict te beëindigen indien., de werkgever zich niet ver bond reeds nu óe verplichting te aanvaarden, hetzij met 1 Januari hetzij op een anderen vast ite stellen datum na dat tijdstip, den werktijd tot 51 uur te beperken. De werkgever meende, dat het nu niet mogelijk was op zulk een lan gen termijn te voren, over don werktijd te be slissen. Waar omtrent deze principieele kwestie tus schen den werkgever en den modernen bond toenadering niet mogclyk bleek, is omtrent den loonraod tusschen deze partijen geen nader overleg gepleegd. Dc staking bij dc firma Wilton. Bij Wiltons Scheepswerf en Machinefabriek was in, de nachtploeg óe verdeeling van het aantal werkenden en dat der stakenden vrijwel dezelfde als die in de dagploeg. Ook nu was het aantal arbeiders voldoende om het werk voort te zetten. De directie heeft onder hot werkwillige personeel een aankondiging laten verspreiden, dat ze de 2# uur, die thans per week méér wordt gewerkt, zal bijbetalen. Dit was een der eischen van den A. N. M. B. DE ONTVLUCHTING VAN EEN GEGIJZELDE. Gevangenisstraffen van acht cn zes maanden. Het Gerechtshof te Amsterdam deed heden in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen den 48-jarigen koopman W. de V. en zijn zoon de 24-jarige J. de V., die door de Vierde Kamer der Rechtbank respectievelijk wegens wedorspannigheid, lichamelijk letsel tenge volge hebbend, en hulpverlecning bij zelfbe vrijding, tot straffen van 8 maanden en 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld waren. Den len Mei j.l. stond de zoon mei c*n auto bij het Huis vanJJewaring te Amsterdam, toen de vader vandaar noar den President van de Rechtbank vervoord zou worden om gehoord te woeden, terzake van een door hem inge diend verzoekschrift tegen de gijzeling, waar in hij zich. bevond. De koopman sprong in de auto, die, bestuurd door zijn zoon, er vandoor ging. Een veldwachter kon nog juist op de tree plank springen, moor werd er door den vader afgewerkt, zoodat hij gewend en bloedend op den weg terecht kwam. Het Hof bevestigde heden het vonnis in eerste instantie. De Adv. Gen. had vcTOordee- ling van den vader toi twee jaar en den zoon tot ocht maanden gevangenisstraf gecischt. DE BRUSSELSCHE BANK-AFFAIRE. D© instructie gesloten. Noar wij vernemen is thans gesloten de in structie tegen de directeuren van de Brussel- sche bonk Bridée en De Jong. De zaak zal ver moedelijk in Januari voor do rechtbank te Amsterdam behandeld worden. Als verdedi gers zullen optreden Mr. Muller Massis en Mr. Kokosky. EEN VITRIOOLWERPSTER. Een jaar gevangenisstraf gcëischt. Voor de Rotterdamsche rechtbank had zich te verantwoorden do 51-jarige weduwe G. J. L. gedetineerd, ter zake mishandeling met zwaar lichamelijk letsel. Ze heeft den loodgieter L J K. aldaar vitriool in het gezicht gegooid, tengevolge waarvan dit ernstig verminkt werd, terwijl de man tevens brandwonden bekwam op rug en schouders. Bekl. bekende. Ze leefde in onmin met den man en wilde hem leelijk maken, omdat hij met zijn buurvrouw uitging, terwijl hij vroeger met haar had samengewoond, negen jaar lang. Ze was door hem verlaten, dakloos en verdiende geen cent. Op 24 Augustus is ze naar hem toe gegaan, heeft hem te sproken gevraagd en het vitriool in z'n gelaat geworpen. De loodgieter K. verklaarde zich niet te heb ben kunnen voorstellen, dat de vrouw zoo iets heeft kunnen doen. Hij heeft de vrouw verla ten omdat ze zoo dronk en zich niet wilde beteren. De los werkman K; V. heeft gezien dat de vrouw vitriool gooide en toen ze het gedaan had, heeft ze geroepen„Als hij nu maar blind is." Dc handelsreiziger J. H. vertelde, dat hij de vrouw voor de woning van K. had zien staan. Ze riep, dot ze hem spreken -wilde en toen de man naar beneden kwam, heeft ze tot twee maal toe vitriool near hem geworpen. Get. heeft de vrouw beetgepakt. Hij zeide weet je wel, dat Je hiervoor twee jaar kunt krijgen Het kon me niet schelen, had ze geantwoord, als hij maar blind is. Bek1, ontkende dit laatste. Nadat nog enkele getuigen waren gehoord, cischte het O. M.f waargenomen door mr. G F. J. Gombault, ter zake poging tot toebrengen van zwaar lichrunel.Jk letsel met voorbedachte rade, 1 jaar gevangenisstraf. Do verdediger mr. J. Busk op, concludeerde vrijspraak. DE FRAUDE BIJ DE N.V. ANIMAL IA TE ROTTERDAM. Het vonnis der Rotterdamsche rechtbank. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen G. H. W. V., be schuldigd van oplichting der N.V. Animalia. Beklaagde was belast met het innen van kwi tanties. Hij onderteekende valsche kwitanties met den gefingeerden naam D. v. d. Oord. Op de zitting heeft beklaagde reeds bekend en ver telde hij, dat hij gehuwd was en bovendien een verhouding met een vrouw had, wie hij een comfortabel verblijf had verschaft. Den laat- sten tijd waren de uitgaven hem boven het hoofd gegroeid, waardoor hij tot het misdrijf gekomen was. De uitspraak luidde 5 maanden gevangenis straf met aftrek van preventief. De eisch luidde een jaar gevangenisstraf. EEN BERUCHT STROOPER GEARRESTEERD. Bijna de politie weer te vlug af geweest. De majoor der rijksveldwacht Maasman te Nieuwpoort heeft een beruchten wildstrooper G. van M. gearresteerd. Reeds drie maanden lang werd hij door de politie gezocht, daar hij in Dordt verschillende vonnissen moet uit zitten. Hij bleef echter onvindbaar. Dikwijls gebeurde het, dot M. bijna geanresteerd was, en dan wist hij juist weer q^n de politie te ontkomen - Zondag kwam de politie aan zijn woning; zij wist dat hij thuis was. Maar terwijl een agent voor do voordeur op post stond en twee dc woning binnendrongen, wist M. op de zol derverdieping to komen en is uit een raam ruim drie meter boven den bcganen grond gesprongen en weer ontsnapt. Maandagmiddag echter hnd de rijksveld wacht een politiehond bij zich. Deze speurde M. op, die in de grienden werd aangetroffen. De man heeft den politiehond verscheiden ste ken met een mes toegebracht, maar de hond liet niet los. Ten slotte wist de strooper nog de woning von S. te Lofigerik binnen te vluchten. Daar is hij onder een ledikant ge vonden. Zwaar geboeid is hij onder geleide van drie politicmannen napr Dordrecht over gebracht. In rijn bootje is nog een hoeveelheid ge stolen aal en paling aangetroffen TYPHUS TE DUSSEN. Reeds drie personen aan typhus gestorven. Te Hank, gem. Dusscn (Br.), is het thans wel op zijn ergst mot <ïe typhus en reeds zijn drie personen hieraan gestorven, n.1. een vtouw van 24, een meisje van 18 en een jongen van 24 jaaT. Bt zijn thans nog in de dertig geval len van deze zoo gevreesde besmettelijke ziek te. Men heeft nu maatregelen genomen cn o.m. barakken gcploatst. De bevolking is zeer onder den indruk. Op verschillende punten deT gemeente zijn thans de bekende biljetten oangeplakt van „Kookt uw drinkwater en uw melk" cn men mag hieraan dan ook met ei hst voldoen, daar algemeen gedacht wordt, dat het water hier de hoofdschuldig© is. Zondag j.l. was er gelegenheid, zich tegen de ziekte te laten inspuiten en ver over de 200 personen hebben hiervan gebruik gemaakt. KORTE BERICHTEN. Een rijwicldjef. Gisteravond werd ten nadeele van mejuf frouw G. IC uit de Beek'nan in de Piet Hein- «troat te den Haag een rijwiel gestolen. Hedennacht is, als verdocht van dezen dief stal in de Kranestraat aang\>houd«n de 33-ja- rige koetsier G. M. Bij zijn aanhouding wierp M. het rijwiel voor de voeten van de rechorcheurs cn pro beerde te vluchten. Een der politiemannen loste eenige schoten uit zijn revolver en raakte do vluchteling in zijn zitvlak. Hij moest noar het ziekenhui# vervoerd worden. Hedenmorgen was zijn toe stond bevredigend. Het gestolen rijwiel is inbeslag genomen. De afgeknepen voot. Gistermorgen werd door een telegrambestel ler aan het politiebureau te Leiden een aan den enkel afgeknepen voet van een volwas sen mensch gedeponeerd, door schoolknapen in het plantsoen gevonden. Do voet leek nog vrij gaaf. Een ingesteld geneeskundig onderzoek naar de gevonden voet heeft uitgewezen, dot het lichaamsdeel geprepareerd is geweest en ver moedelijk door een student is weggeworpen. Inbreker veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen den monteur, die zich in den avond van 7 September j.l. met behulp van een looper toegang had verschaft tot een per ceel aan de Heerengracht en zich daar een groot aantal sieraden had toegoëigend. De in breker, die door den heer des huizes werd gesnapt, wist te ontsnappen, doch werd later in den avond gearresteerd. De rechtbank ver oordeelde hem tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. De eisch was 2 jaar geweest. School- en Kerknieuwe NEDERLANDSCHE ZENDINGS- VEREENIGING. Nojoorsvergadering te Rotter dam. De Nederlandsche Zendingsver een iging heeft te Rotterdam haar najaarsvergadering gehou den. De voorzitter, ds. H. J. de Zwart, heelto na Schriftlezing en gebed alle aanwezigen welkom, inzonderheid de zendelingen met verlof en jhr. de Koek, den penningmeester der onder© cor poraties, die als gost aanwezig is. De aftredende bestuursleden, de heeren do Zwart, v. Randwijk van Ha aften, Poot, van Schouwenburg en Schuller worden herkozen, terwijl ds. Mondt van Nyega als afgevaardigde van dc classis Sneek in het bestuur wordt ge kozen. Het financieel overzicht leat zien dat de rekening 1924 sloot met een tekort van ruim 24,000. Dit jaar zal nog een bedrag van 117,000 inkomen moeten,^waarvan ongeveer 53,000 gedekt is door gewone inkomsten. Director Rouws behandeld© de zending op West-Jova. H«j besprak de kwestie van de kweekschool te Bandoeng. Door de nieuwe on- dcrwijsrcgeling in Indië moest het aantal leer lingen dut te groot was, worden ingekrompen rot 24. Hieruit kunnen de zendingsscholen vol doende van leerkrachten worden voorzien. Een vraagstuk wordt nu de opleiding van evange listen. Hoe dit alles zich zal ontwikkelen is nog niet te zeggen. Br. Hoppe, die onder de Chineezcn op Java zal werken, bevindt zich nog in ,China en zal daar nog jaar blijven. Besproken wordt ook do kwestie van het ziekenhuis te Poerwakarta, dat nog onder de medische commissie staot. Gesproken wordt over de wenschelijkheid dat dc Ned. Zendings- verecniging ook dit ziekenhuis overnome. Director Rynders behandelde Z.-O. Celebes. Hiervan komen verblijdende mededeelingen. De broeders Storm op Taoebouto en Gouweloos op Sanggona maken het goed. Er is vooruit gang in het werk. Br. Schuurmans op Mowewe heeft een reis gemaakt in Kcndari. Waar vroe ger besloten was dat de zending niet in Ken- dari zou beginnen, hebben nu 14 dorpen in het district Lamboeia in Kendari gevraagd om zendingsscholen. Terwijl eerst in beginsel be sloten was dat na den terugkeer van br. v. d. Klift in Mowewe br. Schuurmans zich zou ves tigen in Roembia-Poleang, zal nu wel zijn weg naar Lamboeia leiden. Mededeeling wordt gedaan van de jaarver slegen der afdeelingen. Sommige afdeelingen bloeien, andere zijn noodlijdend. Opgewekt wordt tot meerdere actie. De Bos, v. <L Klift en Woortmon, die naar Z.-O. Celebes cn noar West-Java terugkeeren, spraken een afscheidswoord. Na toespraak van den voorzitter wordt hun Ps. 121 4 toege zongen. Bij de rondvraag werd de aandacht op de algemccnè zendingsconferentie te Amsterdam gevestigd die van 26—29 October zal worden gehouden. Daarna is de vergadering gesloten. ZENDINGSCORPORATIES. Overzicht Juli 1924—Juli 19,25. Het Zendingsbureau Oegstgecst heeft een geïllustreerd overzicht uitgegeven van den ar beid der samenwerkende zendingscorporatics ovct Juli 1924—Juli 1925. Uit de financiën blijkt het volgende: Het Ned. Zend. Gen. opende met een na- deelig saldo van 2190.55, had aan uitgaven 295.C66.55, aan inkomsten 241.747.77, zoodot het sluit met een nodcelig saldo van 55.449.33. De Ned. Zend. Vereen, opende met een voor- deelig saldo van 33.92818 en sloot met een nadeelig saldo van 24.671.58. De Utrechtsche Zendingsver. opende mot een voordeelig saldd van 20.529,60uitga ven 235.275.38, inkomsten 191.882,80#, nodcelig soldo 22.860.97. Het Sangi- cn Taloud-Comité opende met een nodeelig saldo van 28.070.06#, uitga ven 86.416.61 inkomsten 116.314.04 voordeelig saldo 1827.36' De Rijnsche Zending. Doel 60.000; te wei nig over 1923 3400, wordt voor 1924 63.400, ontvangen 57.266.69minder 6133.30#. Zeistcr Zend. Gen. Dool 25.000, tc weinig over 1923 8500, wordt voor 1924 33.500, ontvangen 36.940,10#, meer 2990,10#. Radionieuws PROGRAMMA VOOR VRIJDAG. 23 OCTOBER. 6.20. Londen, 365 M. 2LO. Lichfr muziek. Birmingham, 479 M. 5IT. Lozells Picture House Orchestra. Paul Rimmer, leider. Newcastle, 404 M. 5NO. Norman Curry, ba riton. Concert, o.a. The Fuchsia Tree Fair House of Jay, Fill a glass with golden wine. 7.20. Londen, Daventry, 365 M. 2LO en 1600 M. 5XX. Tijdsein von de Big Ben. Weer bericht. Nieuwsberichten. Münster, 410 M. Die beiden Schützcn, opera van Albert Lortzlng. 8.—. Hilversum, 1050 M. Hilversumscho Droódlooze OmToep. Koersen en weerbericht van het Persbureau Vnz Dins tc Amsterdam. 8.10. Hilversum. Komermuziekavond door de heeren leden van het H D. O. orkest. 8.20. Birmingham, 479 M 5IT. Mac Dowel! and his Music. Ethel Walher, Hubert Carter, zong. O.a. O lovely rose, Polonaise, My love and I, To a water Lily. Bournemouth. 386 M. 6BM. Concert en lcoor The Wireless Orchestra. Manchester Ecn Loncashiro-avond. The 2ZY dramatic concert. 8.35. Hilversum. Nutslezing van prof. di. D. Cohen. De oudste cultuurcentra. Egypte, Baby lon cn Assyrië. 9.20. Hilversum. Voortzetting kamermuziek H. D. O. Londen, Daventry, 365 M. 2LO cn 1600 M. 5XX. Harvest home van Boyle Lawrence mu ziek, Philip Trevor. Standford Robinson, gear rangeerd. Tifd: a lnte afternoon and night in September about 40 years ago. Bournemouth, 386 M. 6BM An hour on the plantation. The Orchestra, koor. 10.—. Hilversum, 1050 M. Berichten en koer sen van het Persbureau Vaz Dies te Amster dam. 10.50. Londen, Davontry, 365 M. 2LO en 1600 M. 5XX. The Disorderly Room, door Eric Blore. Scene: An orderly Room somewhei© in France. Cardiff, 353 M. 5WA The Swansea Police. Manchester, 378 M. 2ZY. A famous eel 1st. W. H. Squire. Poem, Andante, Allemande, Se renade, Papillons. Aberdeen, 495 M. 2BD. Recital van oude Schotsche muziek door Alexander Sim. ONDEROFFICIERSVER. „ONS BELANG". In vergadering bijeen. Gisteravond hield de afdeeling Utrecht van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang" in het hotel l'Europe een buitengewone ledenver gadering die zeer druk was bezocht. Do voorzitter, d© heer A. A. Maljers, bracht verslag uit van de 22e jaarvergadering, die op 8 en 9 October j.l. werd gehouden. Door het hoofdbestuur zijn thans de nieuwe loonschalen, door óe algemeene vergodering vastgesteld, bij den minister van oorlog inge diend. Ecn krachtige" actie zal daarvoor dienen te worden gevoerd.. Voorstellen om lo komen tot verlaging van de contributie werden met de meest groote meerderheid verworpen, cvenuls voorstellen om het hoofdbestuur to reorganiseeren ten c.'nde de contributieverlaging mogelijk te maken. De nieuwe minister von oorlog zal de perio dieke bevordering ernstig onderzoeken. Gewezen werd op dc manifesten tc dezer stede verspreid, waarbij óoor een organisatie van ambtenoren noar voren wordt gebracht dat sedert 1 Januari 1923 reeds 18# op de sa larissen is gekort. In verband hiermede moge nogmaals worden vost gesteld, dat óen mili tairen reeds 23 korting is opgelegd. Door het hoofdbestuur zal vermoedelijk biiv^. pen kort een presidenten-vergadering worden belegd voor het vaststellen van de actie. De volgenóe algemeene vergadering zal in Maastricht worden gc-nouden. Het werd nood zakelijk geacht hiervoor thans een garnizoer in Limburg aan te wijzen. De moreele arbeid zal mcdekrachtig worden ter hand genomen. Dr. J. P. G. Poldervaart zal voor de UtTecht- sche leden een cursus houden over land en volkenkunde, welke 10 avonden zal duren. Het aental deelnemers bedraagt 120. Met groote teleurstelling werd voorts ken nis genomen van het verhandelde in de Tweede Kamer, ter gelegenheid van de ^interpellatie J. ter Laan. Met een opwekking om paraat te blijven werd d© vergadering gesloten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 7