Hebt U een kleine Centrale Verwarming Hebt U een grootere Centrale Verwarming Fa. L.VANACHTERBERGH Fa.W. van Haselen P. Hzn. r.E.L.J. LAMM ERTS KLEEDERMAKERIJ Prima Belgische kleine Anthraciet afm. a f 2.00 per H.L. Al A Ail O D ET f* I—I TO Brandstoffen- handel wi fnr^ li EL, I"""! I Arnhemschestraat 22 - Telefoon 16 Brandstoffenmagazijn Koesteeg 5-7 Telefoon 155 na kantooitijd 757 LEESBIBLIOTHEEK B. J. VAN GROENESTIJN Alle soorten Meubelen Woningbureau - Snouckaertlaan 22-24 jvskhe, Amersfoort Groningen. Heeren-modeartikelen Fa. E. L. i. Lammerts. Het grootste comfort onder ieders bereik* Hu NEFKENS Amersfoort ADVERTENTIE N. Probeert U dan eens onze Grove Cokes a f 0.65 p.r H L. (-^ 45 K.G.) en onze Geklopte Cokes a f 0.85 per H.L. 45 K.G.), thuisbezorgd. Probeert U dan onze Brechcokes en Anthraciet. Uitsluitend eerste kwaliteiten. BOEKHANDEL PATRI A Coninckstraat 11 - b. d. Kamp Foto's - Etsen - Platen xu eneral Motors Continental S. A. A Voorziet U nog heden van Anthraciet voor den Winter, ze wordt nu nog gruis- en steenvrij geleverd. de arbeidersorganisaties zoo spoedig mogelijk de beslissing van Kun hoofdbesturen zouden mededeelen omtrent het volgende voorstel van de firma Strijkers, zooals het in die vergade ring werd vastgesteld: Het werk wordt onmiddellijk hervat op de oude voorwaarden. Een door de besturen van de beide bij het geschil betrokken arbeidersor ganisaties aangewezen accountant zal een on derzoek instellen naar de juistheid van de be wering der firma Strijkers, dat haar bedrijf on der de tegenwoordige omstandigheden onmo gelijk een loonsverhooging, kan dragen. Blijkt die bewering gegrond, dan blijven de loonen op de hoogte, waarop zij op dit oogenblik staan, gehandhaafd. De firma Strijkers verbindt zich in dat geval echter die loonen binnen een jaar niet te wijzigen. EEN TWEEDE KAMERLID VOOR DE RECHTBANK. Wegens beleediging van een burgemeester. Voor de Almelosche rechtbank stond heden terecht Wiebe van der Sluis, 43 jaar, propa gandist van de S. A. P. te Almelo en lid van de Tweede Kamer, tcizake dat hij te Al melo omstreeks Januari 1925 opzettelijk een stuk heeft gesteld en heeft doen opnemen in het in groote oplaag verschijnende en voor het purblick verkrijgbaar dagblad „Het Volk", van welk dagblad hij correspondent voor Overijs sel was en welk stuk doarin is opgenomen in het nummer, verschenen op 14 Januari 1925, in welk stuk hij bekl. schrijvende over den burgemeester van Giethoorn, B. P. Hazejjbfcrg, opzettelijk de navolgende woorden heeft gebe zigd: „Een saboteur eerste klas", „hij verstaat n.l. ook de kunst om de wetten van het land te saboteeren, wanneer daarmede de brandkast kan worden gediend, „zouden Gedep. Staten niet eens wat aandacht aan dezen saboteur kunnen wijden" althons woorden van gelijken beleedigenden inhoud en strekking. Pres.: „Als U geweten had, hoe de feiten in werkelijkheid zijn, zou U het artikel dan ook geschreven hebben Bekl.: „Alles is precies, zooals Ket in het artikel staat." Pres.: „Wat bedoelt U met sabotage?" Bekl.: „Het zeer krampachtig uitvoeren van de wetten, het moedwillig rekken daarvan." De Ambtenaar van het O. M., mr. Blok, acht eenvoudige beleediging bewezen en eischt 50 boete, subs. 1 week hechtenis. Bij zijn verdediging gaf de heer Van der Sluis de beantwoording op drie dingen, n.l.: Ie. Hebben we hier inderdaad te doen met sabotage 2e. Wanneer saboteerde de burgemeester van Giethoorn 3e. Wat voor reden had ik om daarover te schrijven We hebben hier te doen met sabotage, aldus bekl., omdat de burgemeester de wetten vnn het land zoo krampachtig uitvoerde, dat e»- per slot van rekening van de bedoeling van die wet niets terecht kwam. De burgemeester van Giet hoorn saboteerde omdat het voor hem van be lang was, dat er in den Raad een vacature be stond. Er zijn dan 3 socialistische raadsleden, 1 communist en 3 liberale leden. Is de raad voltallig, dan is de uiltslag der stemming steeds 4—3, iets, wat niet in den smaak van den burgemeester is, daar deze als Anti-Revo lutionair met de Liberalen meegaat. Dit is de reden, dat de burgemeester een vacature in den Rood zoolang onvervuld liet, iets wat ik met sabotage bestempelde. Ik heb hierover geschreven, omdat het hier het algemeen belang gold. Uitsproak over 8 dagen. POGING TOT MOORD. De aanslag op den secretaris der coöperatie „De Volharding" te den Haag. Voor de rechtbank te den Haag stond gister weder terecht de ontslagen bediende bij de coöperatie frDe Volharding" J. v. V., die in den avond van 28 April 1925 een aantai schoten loste op den secretaris van „De Volharding", den heer Vitters, toen deze zich van een ver gadering naar de woning van een* familielid in de Reitzstraat begaf. 'Zooals men zich herinne ren zal, had de officier van justitie tegen be klaagde twee jaren gevangenisstraf gei'ischt, doch werd de uitspraak uitgesteld om een on derzoek in te stellen naar de deugdelijkheid van het wapen. Als deskundige werd thans ge hoord de le luitenant B. Mulder, die verklaarde, aat de kogels van zwaar kaliber waren. De officier persisteerde bij zijn reqüisi'oii, de verdediger, mr. v. Ewijck, pleitte uiterste clementie. De uitspraak is thans bepaald op 10 Nov. ZWAAR LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD. Een automobielhandelaar lot 500 boete veroordeeld. Het Hof te Amsterdam deed gister ujt^prr.ak in de zaak tegen den automobielhandeianr uit Hilversum, die door de Vierde Kamer der rechtbank op 24 Februari j.l. veroordeel»! was tot 6 weken gevangenisstraf 'wegens het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door- schuld. Beklaagde had ter hoogte van het Frederik Hendrikplantsoen te Amsterdam met te groote snelheid gereden en was in botsing gekomen met een Fordauto, waardoor een 45- jarige chauffeur, die bij beklaagde in diens', was, deerlijk gewond werd. Het Hof veroordeelde bekiaagde hedor.-tot 500 boete, subsidiair 6 weken hechtenis. De advocaat-generaal had 500 boete, subsidiair 2 maanden hechtenis geëischt. TERUGGEGEVEN GESTOLEN GELD. Begin dezer maand was ten nadcele van P- B. te Weesp, uit een kast in zijn woning 55 ontvreemd. Als verdacht van dezen diefstal nam de chef der politie. Krap, een bewoonster van dien weg in verhoor, tegen wie sterke ver moedens gerezen waren. Ze bleef echter per tinent ontkennen. Dezer dagen kreeg Krap een anonieme briefkaart toegezonden, geadresseerd als volgt: „Krap, Politi Boureu. Weesp." Het adres was met potloodschrift in drukletters geteekend. Op dezelfde wijze was de brief kaart voorzien van de volgende mededeeling „Krap ik heb Bos zijït 55 terug ge- stuurt je zal nooit te weten kommen wie ik ben in een groen envelop met buiten- landsche postzegel heeft het ontvangen en anders moet het op het postkantoor zijn A v B 0 October heb ik de 55 teruggestuurt. A v B Je zult mij nooit vinden." Na ontvangst dezer kaart stelde de chef der politie onmiddellijk een onderzoek in ten huize van den bestolene, wen, nadat hij het boven staande vernomen had, een licht opging. In derdaad had hij twee weken geleden een groene envelop per post ontvangen, welke hij echter geweigerd had, daar ze met 20 cent strafport belast was. De brief ging dus, aan gezien geen afzender(ster) bekend was, via het postkantoor te Weesp, naar het Hoofdbestuur der Posterijen in Den Haag, waar hij nu werd opgevraagden door B. in gezelschap van den chef der politie, aan het postkantoor te Weesp in ontvangst genomen. De enveloppe waarop inderdaad een buitenlandsche postzegel prijkte, werd opengesneden enhet gesto len geld, n.l. een bankbiljet van 25 en 3 bil jetten van 10, bleken er in te zitten. De toekomst zal leeren, of de veronderstel ling, dat de politie nimmer te weten zou komen, wie de kaart geschreven heeft> juist is. VALSCHE MUNT. Vervaardigen en uitgeven van valsche guldens tc Rotterdam. Voor het Haagsche Gerechtshof stonden heden in hooger beroep terecht de 37-jarige M. M. en zijn vrouw, de 52-jarige M. KI., die door de rechtbank te Rotterdam waren ver oordeeld. de man tot 5 jcren gevangenisstraf, wegens het namaken van guldens en de vrouw tot I jaar gevangenisstraf wegens het uitgeven van de valsche guldens. In de woning van beklaagden was door de politie in beslag genomen een bedrag van 1368 Beide beklaagden bekenden. De procureur-generaal vroeg bevestiging van> beide vonnissen. Als verdediger tiad op mr. Houwing, die de opgelegde straffen te hoog achtte. De man is nog nimmer veroordeeld geworden, terwijl over de vrouw een zeer gunstig rapport is uit- gebcecht door de Reclasseering. Bovendien was de vrouw te zeer onderworpen aan haar man. Voordeel van het misdrijf heeft <ie vrouw hoegenaamd niet gehad. Zij heeft steeds op behoorlijke wijze voor haar beide kinderen gezorgd, terwijl zij het huishouden goed be stierde. Voor den man vroeg pleiter derhalve een lichtere straf, en voor de vrou\\' een voorwaar delijke straf. De uitspraak werd bepaald op II Novem ber a.s. Prlma Schoenwerk La9B prijzen. A.Q.O. Lljmwerk Electr. Rep.-Inrichting Leder Fournituren Utr. weg 46. Tel. 653 Geheel nieuwe Catalogus verkrijgbaar. Meuelmaker én Stoffeerder Werkplaats: Gr. St. Janstraat 11 volgens opgaaf of eigen modellen. MV Encadreeren van f8 Reparatiën worden prima en billijk uitgevoerd ASSURANTIËN Van der Zoo de Jong van Ophoven Amersfoort Bussum Huizen Incasso Effecten - Coupons Safe Deposit DOODELIJKE Aantrekkingskracht Ratten en muizen kunnen eenvoudig geen weei stand bieden aan de bijzondere aan trekkingskracht van Rodent. Toepassing van het middel volgens dc gebruiksaanwij zing beteckent de zekere dood van al dit ongedierte en een ieder, die dit middel aan wendt. bespaan jaarlijks tien tallen guldens. - Zorgt altijd een doosje In huls te hebben. Koopt het vandaag I - Uw drogist heeft het voorradig. Doetjes tan OJO en 1.- Importcuri Pi B ME1NDERSMA Den Haag. Amsterdam. Sneek Fnbr.i TH. HARLEY. Apotheker. Perth (Schotland) LriimumnfP1"!—! iii'i mn iiihimbh—n—anmg—p— Amersfoort, Utrechtscheweg 36Telefoon 587 g—■mm«nifl»ai—am1 kbmb—a De gesloten Chevrolet geeft ieder denkbaar comfort. Het is steeds aangenaam en warm in een Chevrolet-Coach, ook al regent het bij stroomen en giert een koude en vochtige wind door de straten. Ruime en comfortabele zit plaatsen waarin men bijkans wegzinkt, dragen bij tot het comfort van de gesloten carrosserie die op het Chevrolet chassis gemonteerd is. De ballonbanden en de lange half-elliptische veeren garandeeren een vaste ligging zelfs op de slechtste wegen. De soepele motor met kteppen- in-den-kop ontwikkelt een zeer groote kracht en trekt zeer sneL op. hetgeen vooral in stads verkeer van onschatbare waarde is. Sedan 2650.—. Coach ƒ2405.— NTWERPEN De nieuwe Chevrolet alsmede de onderdeelen zijn verkrijgbaar bg den districts-dealer

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 6