Te Huur in CENT vergelijking Staatsloterij-loten HEROPENING Zwaardemaker's Bisschopswijn Kapok Matrassen, DE FAAM Prima Belgische kleine Anthraciet afm. U n.„ a f2.00 per H.L. Brandstoffen- handel AMERSF. DAGBLAD Onze en toch veel lager een ruim bovenhuis, Te Huyr Prima Doperwten WEEKABONNEMENT Kwaliteiten HET GROOTE VERSCHIL N.A.van Woudenberg Zaterdagmiddag 2 uur VAN DEN HEUS, geen spreekuur. niENSTBODE ifaliaansch. ANNIE KRIJGSMAN, M. NIJKAMP, Tekoopaangeboden kost een zijn beter dön andere zijn onze prijzen Kinder- Vilten gespschoentjes vanaf 70 cent Groenhuizen's Brandstoffenhandel Anthraciet in verzegelde zakken Dames- en Kinderkieedëng Modo Toko - Westsingel 20 L. STOLBERG, Arnh. straat 1, prima Java Kapokvulling, 21 50 vanaf Sc Langestraat 5, bij de Varkensmarkt. Voorziet U nog heden van Anthraciet voor den Winter, ze wordt nu nog gruis- en steenvrij geleverd. Arnhemschestraat 22 - Telefoon 61 Mode. Ik kreeg een telegram uit de Provincie: Ar riveer 11.3 Staatsspoor om winterkleeding te koopen. Reken op je hulp!" Plof! Geen moment kwam het blijkbaar bij mijn kleedinglooze vriendin op, dat ik mis schien iets anders had te doen en verhinderd zou wezen reeds op dat vroege uur aan den trein te zijn. Zij kwam en zij rekende zonder aarzelen op mijn hulp. Het is de beste manier om iemand te ontwapenen. Ik durfde haar een voudig niet teleurstellen; ik telefoneerde al mijn afspraken af, regelde mijn huishouden in een ommezientje, bestelde voor 's middags een menu, dat op niets leek (door de haast!) en stond om 11.3 aan den trein om haar op te wachten Zij bracht een lijst met boodschappen mee om duizelig van te worden. Doch de meeste waren slechts kleinigheden, die wij gauw ge noeg zouden opknappen; de hoofdzaak bleek, dat zy, volgens haar eigen zeggen dan, niets meer had om aan te doen en dus stapels moest koopen, terwijl zij van ha^ man slechts een beperkte som had meegekregen. Hoe moest dat nu? „Maar, kind, toen ik je verleden jaar sprak, hadt je keurige japonnen, feen bontmantel, een mantelpak: Wat heb je daar dan mee ge daan „O dat 's jouw schuld! Die zijn onbruikbaar! Ze zijn allemaal kokernauw „en jij hebt pas geschreven, dat nu alles héél wijd is! Ik ben niet van plan, al woon ik in de provincie, om voor gek te loopen!" Daar zat ik leelijk vast! Want het is waar, ik heb het geschreven; maar daarom moet nu niet iedereen gaan denken, dat de kleeren van het vorige seizoen onbruikbaar zijn. Weet je, wat i k bijv. gedaan heb De jur ken zijn allemaal korter dit jaar; wat ik er nu van de lengte afnam, voegde ik aan de wijdte toe! Zoo werd byv. een half gekleede japon, waarvan de rok verleden jaar, uit drie strooken boven elkaar bestond, nu een toilet met een goed ruim vallend, héél kort rokje van twee ingerimpelde volants. U moet vooral niet te gauw oude japonnen afdanken, of onveranderd afdragen, alleen om dat zy ouderwetsch zouden zijn. Met een beetje overleg is er altijd wel iets moderns van te maken desnoods prutst u twee japonnen tot één samen en dan hout u nog wel wat over voor een huisjasje of een casaque. Dat is in alle geval een betere oplossing, dan dat u met een jurk loopt, die een paar modes ten achter is. Menschen met smalle beurzen convenieert het nu eenmaal niet om ieder seizoen een stuk of tien nieuwe kostuums te koopen. Met eeni- ge handigheid kunnen zij er echter voor heel weinig geld toch modern gekleed uitzien. Ik heb myn vriendin eerst meegenomen om ergens een kopje koffie te halen. Daar hebben we toen met zijn beiden nagegaan wat zij zich nieuw moest aanschaffen voor den winter, en ten slotte kwamen wy tot één japon met man tel voor visites, etc., twee toiletten voor 's avonds, één huisjurk voor 's middags en een paar jumpers met rok voor uitlooper en voor 's morgens. Haar oude pak van verleden jaar is nog best voor alle dag: boodschappen doen, kinderen van school halen en dergelijke kar weitjes! Den vorigen winter waren ook de casaques vrij gekleed. Dit jaar zullen wy haast uitslui tend japonnen zien dragen. Wij slaagden nogal aardig met een mantelpak: een z.g. deux pieces kostuum: Over een japon van zwart laken, met een lange geruite tuniek in bruin en rood, valt een mantel eveneens van zwart laken met een revers, manchetomslagen en zakklepjes van dezelfde ruit. De japon is recht geknipt, maar de tuniek geeft er ruimte aan. De ruit is groot: roode lijnen op een bruin fond. Recht van voren valt een zwarte reep, (alsof de onder japon onder de tuniek zichtbaar wordt), die van boven tot beneden met een rij stalen knoopjes is bezet. Alleen op buikhoogte loopt de ruitstof tot twee handen breedte door. Een smal zwart ceintuur tje sluit van voren met een kleine gesp. De mouwen zijn lang en strak; de rok is kort: pl.m. 20 c.M. langer dan de tuniek; en de hals is vierkant uitgesneden. De mantel heeft een los model, is iets korter dan de rok, doch wat langer dan de tuniek en kan heel goed open worden gedragen. De manchetten hangen wijd, zooals by de vroegere raglan-heerenjassen en de kraag van ruitstof is smal en loopt heel puntig uit tot op de hoogte van den buik. Ik zag in dien zelfden winkel ook een mooi „complet" met bont: een mantel van goud bruin velours met een hoog opstaande boord van marter of roodvos. Ook de manchetten en de zoom waren met dit bont afgezet. Het bo venstuk van den mantel viel glad, sloot met drie knoopen één groote vlak onder de boord en twee dicht bij elkaar op taille-hoogte; daar onder liep een naad rondom; het onderste ge deelte van de jas was zóó geknipt, dat het zeer wijd uitviel. Hierbij werd een japon ge dragen in een tint tusschen beige en lever, die goed paste by de warme kleur van de jas. Ook deze jurk had een vierkant uitgesneden hals, een strakke bovenhelft en een rok met plooien. Het waren zes breede stolpplooien, die goed plat waren geperst, aan iedere zijde; vóór- en achterpand viel glad. Langs den hals, over de zijnaden onder de armen, en over de mouw (de buitenkant dus elleboogzijde) was een zyden draad een zigzaglijn gewerkt. De draad was iets donkerder dan de japonstof en gaf leven en kleur aan het toilet. Wij slaagden meteen met een aardige jurk om 's middags te dragen in huis, als zy er Detjes uit wou zien, voor het geval, dat er visite zou komen. Het was een muisgrijs flu- weelen japon met een fijne valencienne en manchetten van hetzelfde. Fluweel is zoo geschikt voor huisjapon in den winter: lekker warm en altyd gekleed. Er zijn tegenwoordig verschillende soorten fluweel van goede kwaliteit en toch lagen prys. Zoo iets was hier ook voor gebruikt, denk ik, want de jurk bleek een „reuzenkoopje"! Van den hals was maar een klein stukje bloot; ook al practisch voor de komende koude dagen. De mouwen waren lang en nauw. De rok had schuin geknipte „godets" op de heupen, waar door hij naar onderen wijd uitviel. Ik heb mijn vriendin aangeraden om een extra stel kraag en manchetten te kooper voor iets ge- kleeder, bijv. van crêpe georgette en een Iersch kantje. Het kraagje was afgemaakt met een strik van acht lange lusjes, heel smal lint in alle kleuren tusschen paars en rood. Toen wy zoover waren, hadden wij zóó'n geeuwhonger, dat wij eerst naar een lunch room zijn gehold, om weer wat op ons verhaal te komen! 's Middags togen wy vervolgens op de avond- kleeding uit; daarvan zal ik u over 14 dagen vertellen. O De Heer en Mevrouw MUIJS—VAN OMMEN, betuigen hiermede hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij dc ge boorte van hun Zoon onder vonden. Diepenveen, 30 October 1925. Voor de blijken van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw de Wed. BARBERA DE VRIES-van Dellen, betuigen wij U hiermede on zen hartelijken dank. Familie DE VRIES. Amersfoort, October 1925. Keel-, Neus- en Oorarts Zaterdag 31 October Te bevr. Puntenb.laan 40a. Mevrouw VAN DAMTHIE- LENS, Stationsstraat 6, vraagt tegen begin Januari of eerder een nette eenvou- die zelfstandig kan koken en werken. Aan tc melden 's avonds na 8 uur. 2 ongemu kamers en keuken. Schimmclp.straat 9. Leerares M. O. heeft nog ccnige uren be schikbaar voor Club- of Pri vaatlessen. H. v. Viandenstraat 36. Spreekuur Woensdags li- ia uur. Utrechtscheweg, hoek Westerstraat f O. 50 per L. .blik. een groote en kleine kinder wagen. Tc bevr. Stoovestraat la. op het i U is dan tevens gratis ver zekerd tegen ongelukken en zal ook U dadelijk overtuigen, dat onze kleeding uitsluitend vervaardigd is van prima moderne stoffen en dat de afwer king en pasvorm superieur zijn. echter zit in den prijs, die bij ons zoo be langrijk veel lager is dan waar ook, dat ook U het groote verschil dadelijk constateert. Komt kijken en overtuigt U persoonlijk. Zuidsingel 3 b.d, Varkensmarkt Kantoor en Magazijnen terrein Nederl. Spoor wegen, achter de losplaats bij seinhuis li' Telefoon 990 Amersfoort kunt U dikwijls niet koopen. Maar waarom dan geen „Wettig UNIE-BRIEFJE" gekocht? Als- solide staat „De Unie" bekend. Over de bediening zult U geen klagen hebben. Daarom spoedig uwe bestelling aan ons opgegeven en U zult tevreden zijn. Arcersfoortsch Hoefijzerkantoor Arnhemscheweg 96 W. SCHEICK. Hoofdvertegenwoordiger voor Amersfoort en Omstreken. van het wan ouds bekende Magazijn van Telefoon 941. A. LAMBRECHTS

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 4