SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. lieken Radio-omroep. Solisten: Annie Bollen, sopraan en Evert Haak, piano. Koor van do St. Dominicuskerk te Amsterdam. Rede van prof. Brom, Munster: Muziek van Mozart. 8.20 Londen en Daventry: Concert Brussel: Gala-soirée. 8.35 De Bilt: Weerbericht: Brussel: Belgi sche muziek. 8.50 Radio-Paris: Concert 9 uur München: „Der Heiratsantrag", comc- die van Tsjcchow. 9.05 Toulouse (441 M,): Concert. 9.20 PTT Parijs Ecole Sup (458 M.): Gala- soirée. Homburg: Dansmuziek. 9.45 Toulouse: Dansmuziek. 9.50 Rome: Jazz-bend. Berlijn en Konigs- wüsterhausen: „Winke für Funkbartler." 10.20 Londen en Daventry: Tijdsein van Greenwich. Weer- en Nieuwsbericht. „Palesti ne". 10.50 Londen en Daventry „Jack Hilt on Bands. 6.20 FL Parijs Eiffeltoren (2650 M.): Voor- Kinderuurtje, daarna dansmuziek. HILVERT I-A. P. W. C. I 1—11. Een hooge score. Vergezeld van een veertigtal supporters trok A. P. W. C. naar de Hilversumsché heide, om aldaar HilveYt te bekampen. Precies 2 uur roept scheidsrechter Harmsen de elftallen binnen de lijnen. Hilvert heeft twee invallers, A. P. W. C. moet het nog steeds zonder Scholten doen, waarvoor van Putten meespeelt. De Hilvert-aanvoerder wint den toss en de midvoor van A. P. W. C. brengt den bal aan het rollen. De eerste aanval is voor Hil vert en keeper Gouw krijgt al direct een hard schot te verwerken, wat hem echter goed af gaat. A. P. W. C. weet dan ccn corner op het Hilvert-doel te forceeren, maar Geurtsen schiet van dichtbij -naast. Het terrein is zeer ongelijk, waardoor de spelers weinig contróle over den bal hebben. Hilvert is het meest aanvallend en er worden eenige schoten op het A. P. W. C. doel gelost. Plotseling gaat de geel-paarse voorhoede er van door. Baadje plaatst mooi naar J. Snijders; deze aarzelt geen moment en kogelt onhoudbaar in, 0—I. Bij een Hilvert- aanval plaatst hun linksbuiten den bal mooi voor het A. P. W. C.-doel. Meijer mist, maar Jansen redf.de situatie. Wederom een aanval der Hilversummers; de linksbuiten lost een hard schot op het A. P. W. C.-doel. doch de keeper redt. Een mooi schot van H. Snijders wordt door den Hilvert-keeper gekeerd. Een schot van Baadje stopt hij eveneens op su blieme wijze. Een corner op het Hilvert-doel wordt goed door Geurtsen genomen en den toestormenden Dasselaar loopt den bal in het net, 0—2. Er is dan ongeveer een half uur gespeeld. Drie minuten later is het H. Snijders, die op prachtige wijze het derde doelpunt voor A. P. W. C. maakt, 03. Bij een Hilvert-oanval speelt de A. P. W. C.-back Meijer te langzaam terug en de snelle linksbinnen van Hilvert schiet de bol over den uitgeloopen keeper in het A. P. W. C.-docl, 13. A. P. W. C. is nu steeds eanvollend. Baadje bemachtigt d n bol en met een keihard schot brengt hij den stand op 4—1 voor A. P. W. C. Even later gaat men rusten. Na dc thee(?) neemt A. P. W. C. het spel in handen. Geurtsen schiet, alleen voor den Hil vert-keeper staande, jammerlijk naast. Het vijf de doelpunt laat echter niet lang op zich wach ten, want even later plaatst J. Snijders mooi naar Baadje, die met een vliegend schot het vijlde doelpunt voor zijn club scoort. A. P. W. C. is nu niet te houden en het is wederom Baadje, die na goed werk der geheele voor hoede, nummer zes in het Hilvert-doel kogelt, 1-6. Hilvert volt fanatiek aan en verplaatst het spel even naar de A. P. W. C.-helft, maar bocks en keeper wijzen eiken aanval onver biddelijk af. Goed gesteund door de halflinie goot de A. P. W. C.-voorhoede op het Hilvert- doel af. J. Snijders geeft op het juiste moment over aan Baadje, deze passeert de Hilvert- backs en met een keihard schot is het Hilvert- doel voor de zevende maal doorboort, I7. Hilvert val onstuimig aan. Steeds komt de Hilvert-voorhoede terug, maar de bal gaat cor ner, echter zonder resultoat. Geurtsen vangt daarna d^n bol op, een snelle ren besluit hij met een hord schot en de stand is I8. Even later zet dezelfde speler goed voor, Baadje vangt den bal, een doffe knol en den Hilvert- keepet heeft het nakijken, 1— 9. Bij e?n volgen den aanval doelpunt Baadje wederom op schit terende wijze, I10. Nog eenige minuten zijn te spelen, de laatste aanval van A. P. W. C. en het Hilvert-doel wordt ten elfden male doorboort, TII. Dasselaar was de maker van dit doelpunt. Direct deorna kondigt de scheids rechter het einde van dezen doelpunt-rijken wedstrijd aan en heeft A. P. W. C. haar acht sten wedstrijd met sprekende cijfers gewonnen. Scheidsrechter Harmsen komt een woord van dank toe voor zijn correcte leiding. A. P. W. C. II won haar eerste wedstrijd en wel von A. W. III met 2—1. SCHERMEN. DISTRICTS-SCHERMWEDSTRIJDEN. Vrijdag en Zaterdag j.l. gehouden. Groote declnomc. De sedeTt het vorige jaar ingevoerde dis- tricts-wedstrijden beloven op den duur wel po pulair te worden. Reeds nu was de deelname grooter dan de vorige maal. Ook het schermen zelf was beter. Vrijdagmiddag werd in de schermzaal van de Rijschool begonnen met de personeele wed strijden. Daaraan werd uitsluitend deelgenomen door schermers uit Amersfoort van alle wa pens. Er waren 19 deelnemers, die in 3 poules schermden, met afvalsysteem. Er gingen van 2 poules 4 en van de 3c poule 5 over, zoodat er ten slotte 13 in 1 poule kwamen. Hiervan bleven 6 prijswinnaars over. Deze zes heeren schermden Zaterdagavond in de zaal van „Het Boompje" om de rangorde. Deze werd na eenige spannende partijen aldus: I. v. d. Velden, 5 R. I. (4 gew. part.); 2. Frans- sen. Rijschool; 3. Franken 5 R. I.; 4. v. Vliet, Rijschool; 5. Kole, 5 R. I.; 6. Raden Mas Soe- mitro, 16 R. I. Den. geheel en Zaterdagmiddag werd ge bruikt voor de corpswedstrijden, waarvoor 9 corpsen opkwamen, nj. 20 R. I. en 7 R. I., Harderwijk; Vesting-Art., Veld-Art. en Genie uit Utrecht; Luchtvaart-afd. Soesterberg; 8. R. V. A. Ede, Rijschool en 5 R. I. te Amersfoort. Elk corps werd vertegenwoordigd door 4 scher mers, zoodat er geschermd kon worden in 4 poules van 10. De eind-classificatie werd al dus: 1. Vesting-Art. Utrecht met 24 gew. part. Deelnemers: Tukker, van Spanje, Schot en Spronk. 2. Genie, Utreecht, met 21 gew. part. Schermers: Maljers, Voets, Kooien, van der Horst. 3. Rijschool Amersfoort, 19 gew. part., met van Dijk, Franssen, de Way, van Vliet. 4. 20 R. I. Harderwijk, 18 gew. part., met H. Scholte; van Rijswijk, E. Anncvclink, Sneijer. 5. Ie Reg. Veld-Art. Utrecht, 16 gew. part., met Reede, Lambcrmond, Desta en van Hun- nink. Een extra-prijs voor den best geplaatsten schermer in dc corpswcdstriiden werd gewon nen door sergeant-majoor H. Scholte te Har derwijk. De adjudant Katerberg, die bij alle wedstrij der. de leiding had van het technische gedeelte en trouw werd ter zijde gestaan door den heer van der Mode, die voor do administratieve regeling zorgde, reikte met eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. Dat deze districtswedstrijden ook de belang stelling hebben van de militaire autoriteiten, bleek niet alleen uit dc beschikboar gestelde prijzen, maor ook kwamen vele heeren zich persoonlijk op de hoogte stellen. Zoo merkten we o. m. op: Generaal Fortonier. Commandant der IVe Divisie; kolonel Leverlnnd met zijn adjudant, commandant der VUIe Brigade; overste Juckemo Burmaniu baron Rcngers van Wormenhuizen, directeur der Rijschool; overste Ootmar, commandant 5e R. I.; majoor Pet, commandant 21e R. I.; majoor van Dijk, hoofdinspecteur 5e R. I.; Ritmeester Bfusse van Oud-Alblos, commandant School Vorlofs- officieren Cavalerie* kapitein jhr. De Brnuw, namens den commandant 16e R. I. We zouden niet volledig zijn, als we niet de heeren Katerberg, van Dijk, van Micrlo, van Tilburg en v. d. Mode noemden als de ijverige commissie, die alles keurig weet te regelen en bovendien nog voor de gezelligheid zorgde. Na de wedstrijden zorgde het gunstig bekende Woihiki-strijkje voor dansmuziek en de vele aanwezigen bleven langen tijd nog gezellig bijeen. HET RIJDEN MET HONDENKARREN OP DE OPENBARE WEGEN. Het adres ven Dierenbescher ming oon dc Provinciale Sta ten van Utrecht. Door dc afdee'ing Amersfoort cn Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot be scherming van Dieren is een adres gezonden aan dc Provinciale Staten van Utrecht inzake het rijden met hondenkarren op de wegen van den volgenden inhoud Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur der Vereeniging tot Bescherming van Dieren, Afd. Amersfoort en Omstreken dat het dagelijks met ergernis ziet hoe de honden bespannen voor hondenkarren op groote trajecten worden afgebeuld; dat op die veelal zwaar beladen wagens altijd één en dikwijls meerdere personen plaats nemen, die de honden voortdurend tot grootere snelheid aanzetten dot meermalen die honden blijk geven haast niet meer vooruit te kunnen cn dan door den geleider, die op de kar zit, door slaan weder voortgedreven worden dat het bovendien bij het tegenwoordig drukke verkeer op de wegen een groot gevaar oplevert, daar die honden totaal niet bestuurd worden dat de Provinciale Staten van Limburg reeds een verordening dienaangaande uit vaardigden. Reden waarom uw College eerbiedig in overweging wordt gegeven eene verorde ning uit te vaardigen, waarbij de geleiders van met een of meer hon den bespannen wagens verplicht worden op de wegen naast de karren te gaan en hun hond of honden aan een koord of ketting te leiden. Dit adres werd gesteund door de afdeelingen Utrecht, Boarn en Zeist van bovengenoemde vereeniging. Gedeputeerde Staten stellen voor afwijzend op het adres te beschikken. Gedeputeerde Staten stellen de Staten der Provincie voor afwijzend op dit adres te be schikken. Aan het afwijzend advies ontleenen wij het volgende Zqoals uit het adres der afdeeling Amers foort blijkt, wordt met het gedane verzoek tweeërlei doel beoogd, n.l. de bescherming der trekhonden en de bevordering van de vei ligheid van het verkeer Naar aanleiding hiervan mogen wij er Uwe Vergadering uan herinneren, dat sedert de totstandkoming van de Trekhpndenwet 1910. Stbl. nr. 203, welke wet blijkens haren con siderans bescherming van trekhonden ten doel heeft, en van den ter uitvoering van die wet uitgevaardlgden algemeenen maatregel van bestuur (Koninklijk besluit van 6 Februari 1911, Stbl. nr. 45, zooals dat'sedert is gewij zigd), de provincial^ wetgever, ingevolge art 14T der Provinciale wet, alleen bevoegd is in het belang van het verkeer bepalingen omtrent het gebruik van trekhonden vast te stellen In verband met de genoemde wet is dan ook bij Uw besluit van 21 Juli 1911 (Provinciaal- blad nr. 109 van dat jaar) het „Reglement op het rijden met hondenwagens In c-e provincie Utrecht" herzien in dier voege, dat dit regle ment, zooals uit den daarbij gewijzigden titel blijkt, thans uitsluitend strekt ter verzekering van het veilig verkeer op de openbare wegen. Art. 6 van dit reglement bepaalt, dot de be stuurders of geleiders van hondenkarren zich in d*e kommen der gemeenten niet op het voer tuig zullen mogen plaatsen, maar daarnaast zullen moeten gaan. De vraag, of het zitten op hondenkarren buiten de kommen der gemeenten al of niet moet worden geoorloofd, is reeds meermolen in Uwe Vergadering ter sproke gekomen. Terwijl het eerste reglement, door de Sto ten van Utrecht met betrekking tot het ge. bruik van hondenkarren vastgesteld (Provin. ciaal-blad van 1853, nr. 100), een algeheel verbod om op hondenkarren te zitten bovotte, is dit verbod bij de herziening van dat reglement in Uwe Zomcrzitting van 1887 tot de kommen der gemeenten beperkt. Naar aanleiding o.m. von een verzoek van de Afdeeling Utrecht der Vereeniging tot bc. scherming van dieren heeft Uwe Vergadering bij de vaststelling van een nieuw reglement op het rijden met hondenwagens in de Win- terzitting von 1895 het obsolute verbod we der ingevoerd. Bij Uw besluit von 14 November 1898 is evenwel reeds het verbod weder tot de kom men der gemeenten beperkt, zulks naar aan leiding van talrijke ingekomen klachten von gebruikers van hondenkarren, die rich in hun broodwinning ernstig bedreigd gevoelden. Het tot de kommen der gemeenten beperkte ver. bed om op de hondenkarren plaats te nemen is sindsdien tot heden onveranderd gehand haafd. Boven werd reeds aangetoond, det bij de beoordeeling van het thans te behandelen ver zoek Uwe Vergadering, met ter zijde stelling van iedere overweging, op de diercnbescher- m ng betrekking hebbendo, zich uitsluitend zal behooren af te vragen, of het in het belang van de veiligheid van het verkeer gcwcnscht is het zitten van dc geleiders op de hondenkarren ook buiten dc kommen der gemeenten te ver bieden. Daarbij zal o.i. niet uit het oog mogen wor den verloren, dat eeno bepaling, als door do adresseerende vereeniging bed^c'.d, voor de meeste gebruikers van hondenkarren in hare gevolgen is gelijk te stellen met een algemeen verbod om honden als trekdieren te gebruiken, in verband met de veelal grooto afstanden, welke door die personen moeten worden af gelegd. Ter bevordering van de veiligheid van het verkeer op den openbaren weg met het oog op hondenwagens zijn reeds in meergenoemd provincienl reglement ccn aantal voorschriften gegeven. Uitbreiding dezer voorschriften, in den zin als door de adressante gewenscht, tot bescher ming van het verkeer, achten.wij niet voldoen de gemotiveerd. Ook het ingekomen adres geeft dienaangaande geen bijzondere redenen aan. Wel wordt opgemerkt, dot de honden karren bij het tegenwoordige drukke verkee* op de wegen een groot gevaar opleveren, doch zulks wordt niet nader aangetoond. Onder deze omstandigheden zijn wij van meening, dat geen termen aanwezig zijn aan het verzoek het verlangde gevolg te geven. Indien adressante van meening is, dat de bestaando wettelijke voorschriften herziening eischen in den varm van verscherping in het belang van de honden, dan zal zij zich tot de Regeering dienen te wenden. Wij hebben mitsdien de eer U voor te stel len afwijzend te beschikken op het verzoek der Afdeeling Amersfoort en Omstreken van de Vereeniging tot Bescherming van Dieren cn ons op te dragen daarvan mededeeling te doen aan het bestuur dier Afdeeling, olsmedc aan de besturen der Afdeelingen, welke adhne- sic hebben betuigd met het gedaan verzoek. GARNIZOEN. Opleiding Hoogere Onderoffi ciersrangen. Het ligt in het voornemen om voor do ser geanten de gelegenheid open te stellen opge leid te worden voor den rang van sergeant majoor-instructeur. Hiervoor zouden in aan merking komen sergeanten, die vóór of in 1913 zijn aangesteld tot dien rang. BRANDWEER Benoeming chef materieel. Met ingang van nader te bepalen datum is rot adjunct brandmeester, chef ven het mate rieel benoemd de heer H. Holsteyn, alhier. TENTOONSTELLING SNOUCKAERÏXAAN. Vorlcngd tot Donderdag. Blijkens een in dat nummer voorkomend? ad vertentie is de tentoonstelling in het perceel Snouckaerliaan II verlengd tot a.s. Donder dag. SINT NICOLAAS TE AMERSFOORT. Bij do firma L. v. Wilderen. Niemand zal het ontkennen dat St. Nicolaas hot ontzettend druk hoeft tijdens zijn bezoek aan Amersfoort. Mogcnmiddog wachten hem en zijn trouwen knecht weer eenige drukke uren. Vanuit hotel „De Witte" zal een toer docc de stad gemaakt worden, waarbij St. Ni colaas en Zwarte Piet ditmaal zelf te paard zullen gaan omgeven door bereden herauten. St. Nicolaas zal tenslotte afstappen in den manufacturenhandel van de firma L. van Wil deren, Langestraat 94, waar hij vele geschen ken aan een ieder zal uhdeelen. Voor nadere bijzonderheden, omtrent de te volgen route, enz., leze men de advertentie der firma v. Wil deren in dit nummer. DRANKVERLOF. B. en W. maken bekend, dat aan het Stad huis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van 'A. Verdonk te Utrecht om drank verlof-in het perceel Zuidsingel 4 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Jacobus, z. v. Ger- r:t Kommeyer en Petronella Bouwmeester. An ten, z. v. Hendrik van Esveld en Maria Bruine- kool. Pieternella, d. v. Karei Ouwerkerk cn Maria Wilhelminn van Boeyen. Anna Sieger- dina, d. v. Jan Koops en Johanna Alberdina Bcoy. Overleden: Rijk. Kroikamp. oud 19 rrjnd. Een als levenlocs aangegeven kind. ONGELUK BIJ MILITAIRE OEFENINGEN. Een luitenant door een scherf van een handgranaat gewond. Gistermiddag had acn de Siormschöol tij dens de oefeningen met scherpe handgranaten een ongeval plaats, doordat de luitenent Sohwing, die bij deze oefeningen tegenwoordig was «en granaatscherf in het gezicht kreeg en daardoor verwond werd Hif is naar het hos pitaal overgebracht. Na verbonden te zijn kon hij weder huiswaarts keeren. PAARD OP HOL Op dc Utrechtscheweg. Gisteren sloeg een voor een melkwagen ge spannen paard op dc Utrechtscheweg op hol. Het dier schrok voor een koopman met lucht ballonnen, die op zijn rijwiel voorbijkwam. Een eind verder geraakten paard en wogen in de struiken, woardoor het span tot stilstand kwam. Dc wogen viel om, terwijl het paard aan een der voorpoot cn gewond werd. Dc voerman kwam er vrijwel ongedeerd af. POLITIENIEUWS. Nog wat te goed. Door dc politic is alhier een man aangehou den, die nog verschillende straffen moest ondergaan. Hij is naar Utrecht overgebracht om zijn rekening tc vereffenen. Bekeurd. Een wielrijder, die op de Utrechtsche weg over het trottoir reed, is deswege bekeurd. NIEUWE UITGAVEN. Het in ons blad van Zoterdag j.l. besproken boek „Rijp voor het leven"- is uitgegeven bij J. Philip Kruseir.an, den Haag. KAASMARKT GEMEENTE AMERSFOORT. 23 November 1925. Aangevoerd 55 wagens bevattende 13750 kilo. Prijs f 59 tot 64 per 50 Kilo. Handel vlug. Telefonisch Weerbericht Nnor waarneming in den ochtend van heden: Hoogste stand 769.6 te Blacksod. Laagste stond 737.9 te Andanes. Vetwochting tot den avond von 25 No. Zwakke tot matige N. tot W. wind, nevelig {ot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige tegen- of hagelbuien, weinig verandering in tempe ratuur! WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 4 uur 28 mm. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redadtê* De eopie wordt niet teruggegeven. Alleen met den naam des tntonden mderteckende stukken komen vooi plaatsing in aanmerking. Mynheer de Redacteur, Uw kunstcorrespondent Vesalius valt 't werk van Mcj. Feuerstein aan op een wijze die mjj doet denken dat hijzelve nog moot rijpen en moest lecrcn door dingen heen te zien. t' Noomen van van Gogh doet mij vermoe den dat Vesalius wel iets bijzonders hier voelt, maar er niet by kan. Dit irriteert. Veroorloof my als leek te vertellen 't byzon- dere wat er in Greet Feuerstein's werk is myns inziens. Nemen we vooreerst dat „stumperige" stads gezichtje. Stumperig? Overdonderend! Is niet iedero gelikte schil4ery een gat in den muur met een lyst erom? Mag 't rauwe, 't echte, t heete niet naar buiten treden? Nu dan, 't bijzondere van dat stuk is dat men voelt te zitten onder iets kolossaals; men voelt koel en ziet warm; 't is dè zomerdag, dè heete gracht, t Is geen gat in den muur. Een gèt? Neen, de kamer is deel van de schilderij. Zelve wordt men deel er van. Zie dat vlekje verf, 't nietige jongetje, by de brug „opkruipend". Dat is 't loome gevoel wat ons zelve be kruipt des zomers als men „over de sluis" moet. Men „zit" in de schilderij, men denkt niet aan penseeltjes dat is schilderen! Ik wensch geen photo in vyfkleurendruk. En nu die „aanstellerige" portretten. Wat toont ons de ziel? De oogen'- En trekken niet dio oogen? Is dat handigheid of truc? Las ik er niet pienterheid, list, droom, liefs teleurstel ling? Misschien schildert Vesalius zelfs wel ladjes, maar door de korst kyken, dat is wat anders. Dat doet Greet Feuerstein. Hoogachtend, JAN SPAANDER. s* Ondergeteekenden, Amersfoortsche kunste naars, protesteeren tegen de verregaande oppervlakkige cn botte beoordeeling van het werk van mejuffrouw Feuerstein, thans ge- exposeerd Snouckaertlaan 11, door den kritikus van het Amersfoortsch Dagblad, Vesalius. Just. Havelaar. J. Nieweg. A. W. den Beer Poortugael, N. Posthumus Meyes. G. Adriaans- Edz. Koning. Edith. Pypers. Jo Koster. Line Tiggers. Piet Tiggers. Dirk Coster. J. de Gruyter. Van Dam. Lotte UyldertMayer. Sara van Heukelom. Naar aanleiding van bovenstaande ingezon den stukken, wil ik daarop alleen antwoorden, dat ieder het volste recht heeft schilderijen te bekijken zoo hy wil en dat 't oordeel van den heer Spaander (als leek!) niet het myne is voili tout! En dat de heer Edz. Koning, Mevrouw Uyl dert en Juffr. v. Heukelom protesteeren over myn oordeel van het werk van Mej. Gr. Feuer stein bevreemdt my ten zeerste daar zy zelf toch heel wat anders produceeren maar en fin, men kan nooit weten waar zoo iets goed voor is! De eenige „bevoegde" beoordeelaar is, dunkt my, by dat protest de heer Just Havelaar en dan spijt het my dat hy er anders over denkt dan ik doch de tyd zal lecren wie gclyk heeft! Daar kan veel over geschreven en geboomd worden het is een gevoelskwestie! De heer en mevrouw Tiggers en de heer Adriaans moesten zleh hiermede niet bemoeien, gedachtig aan Y i spreekwoord: echoenmaker enz. Het stond voor den heer van Dam gekleed onder die ondertcckcnaars te mogen paradee ren. Dat begrijp ik' Verder geef ik ieder *het volste recht het werk van juffr. F. goddelijk, beerlyk, prachtig te vinden: ik vind het „knudde"! VESALIUS. OVERWEG SOESTERWEG Hoelong zal het nog duren vöór de autori teiten van Amersfoort eens ingrijpen om hot verkeer over don overweg eens onder politie toezicht te stollen Het is toch in Iedere plaats ven eenige beteekenis dat bij zulke drukke overwegen politie toezicht heerscht. B. v. zoonis j. I. Zaterdag met die dikke mist ols men geen signaal kon zien cn het verkeer en de loop der treinen op enkele momenten enorm druk kon zijn, was hier handhaving der orde wel noodig want het publiek (en vooral het domme element) is soma zeer lastig. Zoo gebeurde het j.l. Zaterdag dot ar iemand over den afsluitboom sprong terwijl er een trein in de onmiddellijke nabijheid was en de w«ch« ter staat daar hulpeloos tegenover. Hoe dikwijls gebeurt het niet als men sluit, het publiek het den wachter bijna onmogelijk maakt om te sluiten en raakt men eens ie mand den volgt do bedreiging „fle zie jo nog wel eens," waar dan heel gemoedelijk op volgt „hei is te hopen." U Redacteur bij voorbaat mijn dank. S. JUTTE. (Zooals da geachte inzender waarschijnlijk zalf wel weet, zijn alle overwegwachters be voegd als beëedigd spoorwegambtenaar, tegen dergelijke voorvollen zalf op te treden en oven- tueele overtredors zelf to verbalisoeren. En wanneor een politie-agent een overweg pas seert, die gesloten wordt, dan bemoeit deze zich ook wel degelijk met het verkeer. Doch hot gaat natuurlijk niet aan om bij iederen oven- weg altijd een vaste politiepost tc plaatsen. Dot gebeurt trouwens vrijwel nergens RED. A. D.) «0* STAATSLOTERIJ. EbRSTE E LA 881. ÜZRSir tJBT. Trekking 73 Noveubci. ïöOO No. 373. IUCKI No. 706. 400 No. 100, 4277. 200 No. 14867. f 100 No. 8617, 10209, 13725 PRIJZEN FAN 20. -1 21 2759 4709 7242 1C474 lfew 1837* 77 2708 4824 7340 10700 12899 I5b90 -129 179 2789 48-15 7547 10710 15911 18*.» 389 2792 4982 7551 1078U 38021 15987 18439 221 2876 Ö018 7C48 10785 13035 16996 18608 34-5 2901 6023 7679 10844 13191 16000 18630 362 2926 5067 7711 10666 13220 16053 18600 362 2948 5077 7722 10861 13260 16071 16605 382 2974 5103 7799 10930 13273 16168 18705 386 3005 6110 7805 10971 13308 16286 18753 406 3029 5113 7S44 11060 13310 16267 18803 417 3042 5120 7857 11061 13329 162&1 1S309 432 3000 5103 7906 11067 13364 16334 18820 643 3062 6217 7916 11001 13438 16444 18880 653 3114 6239 7953 11144 13142 16632 18895 581 3130 5245 7972 11226 13560 16706 18986 625 3112 5356 6009 11200 13710 16776 19062 794 3217 6437 8111 11278 13720 16068 19067 1031 3249 5459 8168 11334 13789 16889 19112 11)7 3266 6463 8224 1136? 13902 16891 19116 1189 3332 54HH 3272 11418 13968 16950 19136' •1199 3420.6614 8311 11421 13880 16980 19260 1220 3489 .5568 8412 11435 13939 17<X>? 10296 1228 3533 5623 8505 11447 13943 17018 19302 1245 3607 6663 8533 11570 13969 17021 19321 1261 3617 5762 8569 11606 14033 17039 19380 1281 3639 5813 8649 11712 14066 17049 19392 1333 3712 .5830 8707 11716 14333 17C66 19464 1362 3743 5901 8741 J1768 14411 17009 19493 1365 3769 5992 8776 11789 14421 17108 19569 1368 3790 6018 9860 11013 14428 17180 19575 1374 3819 6145 8Ö05 11828 14439 17149 19576 1878 3848 61'54 9UJ9 11862 14458 17189 19634 1387 397/ 6220 0184 1190? 14-548 17203- 19075 1411 3901 6223 9231 11923 14693 1723-5 19709 1473 3941 6229 92-0 12000 14777 17475 19762 1488 3972 6??8 0281 12039 14786 17539 19032 1609 3989 6261 9288 120-50 14801 17548 10887 1-587 4075 0262 9309 12090 14826 17569 19941 1692 4123 6264 931-3 12105 14901 17737 19959 1602 4151 6341 9-330 12159 14925 17700 20041 1748 4157 6302 9337 12232 14927 1/827 20145 1814 4188 6365 9416 1 2290 16025 17866 20170 1822 4223 6-398 9-140 1 2332 15069 17851 *20190 1833 4270 6496 952S 1*2344 15128 t 7889 20221 1858 4271 6558 9530 12353 1514-5 17892 20304 1916 4333 6596 964-5 12357 15222 17970 20400 194U 4364 6640 9828 12367 15*230 18000 20410 2125 4466 6607 9952 12389 15264 18014 20-527 2142 4471 6703 9976 12416 15265 10051 20592 2194 4548 6723 10639 12434 15471 18073 20607 22-58 4563 6737 10010 12463 15481 19101 20618 2329 4-565 6817 10045 12533 1 5.549 18155 20626 2399 4.582 6999 10109 2701 1-563.3 18190 ^0724 2456 6933 1011? 12731 1-5640 18213 20747 2-509 4611 6967 10220 1*2787 1.5651 18268 20704 9-516 4633 6997 10223 12771 15684 18283 20772 2576 4707 7091 10295 12827 15691 18303 20098 2641 4727 7116 10347 12842 1.5745 18313 20913 2667 4743 7177 10419 12*87 15760 10367 20937 2672 4764 7205 10450 12894 15819 18374 20992 2681 4789 7227 1 0460 j 440ste STAATSLOTERIJ. Eerste klasse Trekking van 25 November 1925 (500 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R» O. Lcinweber te Amersfoort (Breestraat 20) ia no. 10971 uitgetrokken me< f 20. Dinsdag 24 November 1925. Ie KLASSE. 2e LIJST. Hooge Prijzen: 1500: 17230. 1000 9217, 19444. WISSELKOER8EN- on. Not. Niet Off. NoU 28 Nov *25 24 Nov. 12 uur* Londen12.04* 12.05 Marlijn0 59 24 F» rijs9.62 9.61 Brussel11.27 11.27 Zwitserland 47.97 47.93 Weenen 0.35Vi» 0.3-5. '0 Kopenhagen 62-00 61.75 Oslo 50.25 50.50 Stockholm66.50 66.67} New-York. 2.48* 8.46%

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3