VIJF GOOISCHE BURGERVADERS. Huizen heeft een nieuwen burgemeester, de heer J. W. Egberts, die KONINGIN ALEXANDRA, de moeder van den Engel- inmiddels In zijn nieuwe gemeente werd geïnstalleerd. Bij die gelegenheid vereeuwigden wij de vijf Gooische „Chief Amoah III", een Afrikaansche leider, die thans «chen koning, is 80 jaar oud, tengevolge van een burgemeesters, nl. v. I. n. r.de heeren J. J. Klaarenbeek (Blaricum), jhr. H. van Nispen van Sevenaer (Laren), in Londen vertoeft, bij een zeer vroege ochtendwan- hartkwaal, overleden. j. Egberts (Huizen), mr. P. J. Reymer (Hilversum) en H. de Bordes (Bussum). deling door de straten der Engelsche hoofdstad. „HAMLET" IN COLBERTCOSTUUM. Op initiatief van het Ned. Tooneelverbond heeft het Ver. Tooneel in navolging van 't recente Londensche voorbeeld Shakespeare's „Hamlet" in moderne kleeding opgevoerd. De koning en de koningin: Van Dalsum on Louise Kooyman. Nog twee afbeeldingen van het gemoderniseerde „Hamlet". Links: Eduard Verkade als de Deensche prins; naast hem Sternberg (Rosen- crantz) en Paul Huf (Polonius). De andere foto toont Ophelia (Nel Stants) met Kommer Kleyn (Laërtes). Op de Internatio nale Pluimveeten toonstelling te Lon den won dit goed- noedige konijn niet slechts den eersten prijs, doch boven dien den „British Rabbit Society Cup". Het brave dier is ongetwijfeld in zijn schik met. dezo onderscheidin gen Xv Paulus Potter werd dezer dagen vóór driehonderd jaar in het toentertijd bloeiende Enkhuizen ten doop gehouden. Ter gelegenheid hiervan is aan het gemeentebe stuur een portret van den meester aangeboden: door B. W. Weyers geschilderd naar 't origineel van B. van der Helst in 't Mauritshuis. De oude onderzoekersgeest, die den Hollanders van oudsher eigen schijnt, leeft wel zeer, sterk voort in,den bekenden Alpenbcklimmer Ph. Visser, die op 't oogenbiik in het gebied van den Karakorum vertoeft Hierboven: een afbeelding van den doortocht der gletschergebieden ten Oosten van Shimshal. Hiernaast rechts nog een ander avontuur in beeld. Toen de expeditie bij de Shimshal-rivler kwam, bleek ds vorige touwbrug door den oulderenden stroom weggeslagen. Er werden onmiddellijk pogingen aangewend om de verbinding te herstellen. Op welke gevaarlijke wijze het „transport" van mensch en dier der moedige colonne gebeurde, toont de foto: hangende aan de touwbrug vindt de overtocht plaats.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 8