JOH. BOTTINGA In Massa's Slijterij WEES SLIM GEBRUIK GLIM RECLAMES. Prijs 13 regels f 1.55. elke regel meer 050 Abdijsiroop io een krachtig werkend kruidenmiddel bij bron-' chitio. influenza, kiok- hoeat en verkoudheid. Het bevat geen vet- dooveode bestanddeelen. Per flach van 230 gram (m koker) M.30: 550 «r,n> f 2.75 zijn verkrijgbaar: „Bootz" likeuren als; „Crème de Roses" „Crème de Vanille" „Berliner Kummel" „Bitterkoekjef3. p.flesch en verder Massa's Schilletje Advocaat Massa's Boerenjongens, enz. HAVIK 41 Telefoon 292 Alleen bij Langestraat 28 .ONVERHAALBARE KAS TEKORTEN, Voor een bedrag- van bijna 73,000.—. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende het wetsontwerp tot wijzi ging van hoofdstuk VIT B der staotsbegrooting- 1924 (Financiën), deelt dc minister mede, dat het in art. 52 genoemde bedrag ad ƒ72.688.86 betreft dekking van onverhaalbare kastekorten aan de kantoren van rijksontvangers te Kort- gene, Avereest, Tilburg en Amsterdam (directe belastingen, 4e kantoor). Dit laatste tekort ten bedrage van ƒ54.841.93 is ontstaan, doordat een adjunct-commies, die daarvoor niet geregeld was aangewezen, be lastinggelden in ontvangst nam, zonder die aan den kassier of ontvanger af te dragen. Dit geschiedde in vele gevallen buiten het kantoor, zoodat het niet te controleeren was. Kort na de ontdekking van de gepleegde fraude is de ontvanger plotseling overleden. Op zijn nalatenschap kon het bedoelde tekort niet verhaald wordenevenmin was verhaal mogelijk op den adjunct-commies, die na zijn veroordeeling tot gevangenisstraf, uit 's Rijks dienst is ontslagen. Het door het departement en door den inspecteur gehouden toezicht op het beheer van den ontvanger is n i In m e r onvoldoende gebleken. Gevallen als hierboven vermeld, zullen echter ook bij het strengste toezicht (volgens den Minister) nooit geheel kunnen worden voorkomen. NIEUWE GEMEENTE-LEENING AMSTERDAM. 15 mïïlioen. De Commissie van bijstand voor financiën te Amsterdam, heeft hedenmoigen. onder lei ding van wethouder Wibaut, vergadert over een ontwerp-voordracht tot het aangaan van eene gemeenteleening groot vijftien miUioen gulden. Donderdagmiddag, zal, voor het desbe treffend besluit een spoedvergadering van den gemeenteraad worden gehouden. PROPAGANDA VOOR HYGIËNE EN VEILIGHEID. Een voorlichtingsdienst door den Gezondheidsraad. Met ingang van het komende jaar zal door den Gezondheidsraad een voorlichtingsdienst worden ingesteld, die ten doel heeft, op gere gelde tijden aan dag- en weekbladen van ons land mededeelingen te doen op het gebied van hygiëne en veiligheid. De voorzitter van den Gezondheidsraad, Dr. N. M. Josephus Jitta, heeft nadat de Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid instem ming met het plan had betuigd o. m. de medewerking ingeroepen van de verschillende Rijksdiensten, die zich bewegen op bovenver meld gebied. Binnenkort zal aan de bladen worden ge vraagd, wie in aanmerking wenscht te komen voor toezending van de „Mededeelingen van den Gezondheidsraad", waarna, in den loop van de maand Januari met de verzending zal wordep begonnen DE ORKAAN BOVEN HET OOSTEN VAN ONS LAND. Hulp van inlanders voor Borculo. Wij vernemen als uiting van samenhoorig- heidsgevocl tusschen Nederland en Indië. Naar aanleiding van de romp van Borculo zijn n.l. door een aantal ingezetenen van Karan- ganjar (Kedae), leden van de dansvereeni- ging „Longen Prodjo", onder leiding van den Voorzitter Mas Iskag, beheerder van het hulp post- en telegraafkantoor aldaar, op verschil lende plaatsen in het regentschap Karangan- jar „mojang orang" voorstellingen gegeven, waarvan de opbrengst ten bate van Borculo heeft gestrekt. HET AMSTERD. CENTRAAL STATION Doorgraving van het eerste per ron W.-Z. ten behoeve eener lucht brug. Wij vernemen, dat met ingang van 4 Januari a.s. voor den tijd van ongeveer drie maunder, het eerste perron Westzijde van het Centraal station buiten dienst Z«1 worden gesteld, in verbond met het doorgraven van dit perron, ten behoeve van een luchtbrug voor bagage- vervoer. Daarvoor' moet een tunnel worden doorgetrokken. Gedurende dien tijd zullen geen treinen op het eerste perron Westzijde aanko men. Zij zullen over de andere perrons worden verdeeld. VAN ALLE GEMAKKEN VOORZIEN. De electrische warmwater voorziening op nachtstroom te den Haag. Iets ter navolging voor andere ge meenten In bijna elke adveitentie, waarin een vyening te huur of te koop wordit «ongeboden, leest men„van allo (gemakken voorzien", waar onder dan wordt verstaan, dat het huis is in gericht metwaterleiding, eleotrisch licht, gas voor koken, closets met woterspoeling, enz. Mocht men tot dusver met dit fijt je „ge makken" genoegen nemen, binnenkort zol dat niet meer het geval zijn zoo schrijft H e t Vaderland. Dan zal ook gevraagd worden naar een electrische warmwatervoorziening op nachtstroom. Immers is als vaststaand aan te nemen, dat heeL den dag warm water ter be schikking hebben, en het door het opendraaien van een warmwaterkraan van even groot be-- lang is als het hebben van een electrische ver lichting. Nu een warmwatei -installatie op zoo gemak kelijke en weinig kostbare wijzig onder ieders bereik is gekomen doordat het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf te den Haag, des nachts den stroom tegen zeer lagen prijs ter beschikking stelf en tegen billijke vergoeding een installa tie in gebruik geeft, is het te begrijpen, dat daarvan op ruime schaal gebruik wordt ge maakt. Zulk een installatie bestaat uit een elec trisch reservoir, hetwelk is voorzien van een dubbelen wand. Deze dubbele wand is opge vuld met een warmte-isoleerende stof, waardoor het water in het toestel langen tijd warm blijft. De inhoud van het reservoir wordt des nachts verwarmd tot pl.m. 35 gr. C. en is dan over dag ter beschikking van den verbruiker. Het aansluiten van het toestel op de elec trische leiding geschiedt door of vanwege de Gemeente. De leiding woi'dt zoodanig ingericht, dat do stroom niet door den meter aangewezen wordt Een schakelklok zorgt ervoor, dat alleen des nachts do stroom kan doorgaan. Ook de aansluiting op de waterleiding be hoort tot de installatie en wordt dus vanwege de Gemeente uitgevoerd. De prijzen zijn zeer laag gesteld, waardoor, zooals reeds gezegd, zulk een warmwatervoor ziening onder iedcis bereik komt. Voor 2.50 pei' maand (stroomkosten en installatiehuur) heeft men dagelijks 30 Lite« heet water. Een installatie daarvoor, ingericht voor slechts één aftapplaats, is bij aflevering direct yoor het (gebruik gei'eed. Den dag, vol gende op dien, waarop de aansluiting heeft plaats gevonden, kan men docr het opendraaier, van de daarvoor aangebrachte kraan, warm water aftappen. Bij de gi'ootere toestellen is er op gerekend, dat men meer dan één aftopplaats kon later, maken. De warm water leidingen zijn voor reke ning van den verbruiker, zoodat bij zulk een installatie steeds eenige kosten zijn te maken. Wenscht men voor'ocpig niet meer dan een enkele aftapplaats, dan zullen deze kosten ge ring zijn. Slechts een stukje buis met een kraan zijn nocxEg om het water* te kunnen aftappen. Een reservoir van 50 Liter, waarvoor de maandelijksche kosten 4.bedragen, wordt, evenals een reservoir van 30 Liter in den Tegel in de keuken boven den gootsteen opgehangen. Het kan, behalve water voor huishoudelijke doeleinden, ook water leveren voor waschtafels of een stortbad. Men heeft dan een warmwater leiding aan te bréngen naar de daarvoor be stemde plaats. De toestellen van 120 Liter en 200 Liter inhoud, waarvan de maandelijksche kosten resp. 7.50 en 9.bedragen, zijn staand* toestellen en bedoeld voor woningen met badinstallatie. 200 Liter warm water per dag is voldoend oor een middelmatig groot heeitenhuis, waarin badkamer en vaste waschtafels aanwezig zijn Voor kleine huizen, die niet voldoende ruim te hebben voor het plaatsen van een bad, zoo- als b.v. ét age woningen, cn voor die -gezinnen, die zich niet de weelde van een badinstallatie in optima-forma kunnen veroorloven, kan een stortbad-installatie een uitkomst zijn. Men moet er echten op rekenen, dat 30 Litei juist voldoende is voor huishoudelijke doel einden en dat men met stortbad erbij minstens een reservoir van 50 Liter noodig heeft. Als water uit een toestel van 30 Liter voor bad wordt gebruikt, moét men er medo rekening houden, dat dan niet voldoende water voor het huishouden ter beschikking is. Voor betrekkelijk geringen prijs kan men zich een stortbad-installatie laten maken, zoo dat het te voorzien is, dat er binnenkort géén woning meer zonder badinrichting zal zijn, hetzij een normaal bad of een stortbad. Eerst dan, wanneeT ook deze gemakken ir» een huis aanwezig zijn, kan men annonceeren: 1 „van alle gemakken voorzien"- UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Antwoord van „Unitas" op het verzoek van de Eendracht tot samenwerking. Het hoofdbestuur van den Ned. Chr. Tex- tiel-arbeidersbond Unites heeft den modernen bond De Eendracht een definitief antwoord ge zonden op zijn uitnoodigirig tot samenwerking. Het meent uit het feit der uitnoodiging ta moeten afleiden,- dat daarmede teruggenomen wordt hetgeen tijdens en na het vorige con flict omtrent het wezen en karakter der Chr. organisatie en haar leden cn leiders als be schuldiging is uitgesproken. Het hoofdbestuur meent, dat, indien bij De Eendracht bereidheid was tot samenwerking en zij naast dc wensche- lijkheid ook de mogelijkheid daarvan aanwezig achtte, zij voor October de gelegenheid had moeten aangrijpen, om daartoe te geraken Thans zijn door de verschillende organisaties reeds stappen gedaan, zoodat het verzoek tot samenwerking te laat kwam. Wat voorts samenwerking betreft, het hoofd bestuur van Unitas is daartoe niet alleen nu, maar steeds bereid geweest, als het belang der arbeiders dit vorderde. Onmisbare voorwaarde daarvoor acht het evenwel, dat men bij ver schil wederzijds elkanders inzicht weet te eer biedigen. Daarom moet vaststaan, dat leden, die de besluiten hunner organisaties uitvoeren, daarvoor niet lastig gevallen worden. Na 1 Januari dc 4ö-urigc werkweek. Aangezien er geen overeenstemming is be reikt tusschen de werkgevers en werknemers in de Twentsche textielindustrie zal na T Januari 48 uur per week worden gewerkt, hetgeen voor alle arbeiders een loonsverlaging beteekent DE UITSLUITING IN DE MANDEN INDUSTRIE IN DE LANGSTRAAT. Een verworpen voorstel van den rijksbemiddclaar. De Ned. R.K. Bond van Houtbewerkers Sint Antonius meldt ons In een bijeenkomst van de werkgevers is met olgemecne stemmen het voorstel van den Rijksbemiddelaar om aanvaarding van arbitra ge verworpen. De arbeiders hadden dit voorstel èn uit prin- cipieele èn uit practischc overwegingen aan vaard, overtuigd, dat hun zaak ook door bui tenstaanders kon worden onderzocht. De werk gevers wenschen nu een commissio van oveileg met <len Rijhsbemiddelaor als voorzitter- De organisatie zal daarover met de arbeiders ver gaderen, omdat het bestuur meent, dit aanbod niet zoo maar van de hand te mogen wijzen. Het contract is door do arbeiders opgezegd, zij hebben 4 a 5 pet. loonsverhooging voor gesteld en als antwoord daarop kwameen contract aanvaarden met 3 pet. loonsverlaging of de straat op. DE ZWOLSCHE BROEDERMOORD. De dader blijft onverschillig. De moordenaar van '-den heer Mulder is Maandag ter beschikking van de Justitie ge steld. Bij zijn verhoor toonde hij een groote mate van onverschilligheid, evenals bij zijn confrontatie met het lijk. Het is gebleken, dat de verslagcne C. S. Muider zeventien steken of sneden met een dolkmes heeft gekregen. Het drama schijnt het zenuwgestel van den heer A. Sluiter, een der eersten, die op den bewusten morgen toesnelden, zoodanig in de war gebracht tt? hebben, dat hij een hevige zenuwcrisis kreeg. De geneesheer vond zijn toestand zorgelijk. Tot op Dinsdagmiddag was zijn bewustzijn nog niet teruggekeerd. Er veil ook geen verbetering te constateeren. (Tel.) VAN EEN INCASSO- EN INFORMATIEBUREAU. Een relletje en een aanklacht wegens oplichting. Maandagochtend ontstond in de Spanjaards laan 5 te Leeuworden vóór het kantoor van hét Incasso- en Informatiebureau voor Friesland J. Kuipers-Boeijengo een heele oploop. In ver band hiermee liep al spoedig het gerucht door de stad, dat een bankdirecteur gearresteerd zou zijn. Wat was 't geval? Een vijftal nijvere Bolswarders was Maandag ochtend er op uitgetrokken om den directeur van bovengenoemde bank ter verantwoording te roepen. Een hunner trof hem in de Spanjaardslaan. Na lang heen en weer gepraat ging de direc teur met den ingezetene van Bolsward terug naar zijn kantoor. Spoedig melden zich ook de vier anderen, die in de woonkamer zouden wor den gelaten. Doch de hecren waren spoedig bij elkaar en maakten 't den directeur zoo warm, dat deze de hulp van de politie inriep. Deze hulp kwam spoedig cn bepaalde zich om den directeur en de Bank zelf zoo noodig te be schermen. Want 't betrof op dit oogenblik nog een civiele kwestie. Deze bestond hierin: Deze Bolswarders en meer hunner stadgenootcn, evenals de bewo ners van andere plaatsen, waren tegen 12.50 per jaar lid geworden vfen dat Bureau, enkelen hunner omdat dit Bureau op zoo'n vlotte wijze een vordering van 268 had ingevorderd Dit leek deze zakenmenschen zoo mooi toe, dat zij gaarne hunne vorderingen door deze Bank lieten innen. Maar het bleek per slot van rekening, dat zulks niet waar was cn het slechts als voor wendsel had gediend om leden voor de Bank te winnen. Natuurlijk betaalde de Bank ook Maandag ochtend aan den cliënt de te vorderen som niet uit en evenmin gelukte het den anderen Bols warders, wien ter oore was gekomen, dat ook nog op andere wijze leden werden geworven, hun lidmaatschapscontributie van 12.50 te rug te krijgen. Deze manier zou hierin be staan, dat de Bank zelf bijvoorbeeld vorderin gen van 5 betaalde om de 12.50 als con tributie in handen te krijgen. Bovendien werkt het bureau met zwarte lijsten, waarop we tal van namen van menschen uit alle deelen van onze provincie en Groningen vonden. De Bolswarders zullen nu ter zake oplichting bij dc politie te Bolsward een klacht indianen. We vernemen nog, dat deze zaak onder den naam van de vrouw van den directeur in het Handelsregister is ingeschreven. (Leeuw. Ct.). HET CONFLICT BIJ DE TRAM ZUTPHEN—EMMERIK. Voorbereidingen voor staking? Men seint ons uit Doetinehem Gisteren, zijn twee hoofdbestuursleden dei Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel in den Aohterhoek voorbereidingen wezen treffen vooi het in exploitatie brengen van een autobus-verbinding tusschen "Zutfen— Vierak-Baak-Steenderen-Doetinchem-'s Hee- renberg Emmerik. Naar men ons mededeelt hebben er besprekingen plaats gehad op de gemeentehuizen te Zutfon, Doetinehem en Bergh en is te Doetinehem onderhandeld ovet dc huur van een groote auto-garage. Een en anóer moet in verband staan met 'het conflict dat deze organisatie heeft met de tramdirectie ZutfenEmmerik over het ongemotiveerde ontslag van een aantal leden der Ned. Vereeni- gmg. Men meldt ons verder, dat heden eenige machinisten uit Rotterdam naar Doetinehem zijn gebracht om den weg te leeren voor even- tucele „onderkruipers"-werk in geval van sta- king. Van staking schijnt vooralsnog echtei geen sprake te zijn. HET AUTOBUS-ONGELUK BIJ THOLEN. Koninklijke betuiging van deel neming. De Burgemeester van Poortvliet heeft een telegram namens H. M. dc Koningin ontvan gen, waarin Hare deelneming betuigd wordt met het droevige ongeval met de autobus, welke in de „Eendracht" is gereden, waarbij verschillende menschen het leven vorloren. KORTE BERICHTEN. Gasverstikking. Men seint ons uit Enschedé. Omwonenden bemerkten, dat de heer Pit in de Roomstraat den geheelen dag zijn winkel niet geopend had. De politie drong het huis binnen en vond den heer Pit in zijn bed lig gende, terwijl een sterke gaslucht werd waar genomen. De heer Pit bleek te zijn overleden. HOOG WATER. Uit Grave. Uit Grave wordt 'gemeld Dc Velpsche en EscharenSche boeren zijn thans met man en macht bezig de keerdijken van de Beersche Maas te versterken, daar zij bevreesd zijn voor ten minste even hoog water als in 1920, het jQar van <1® Cuyksche dijk breuk. Men verwacht dat Woensdagavond de Beerscho Maas den Elftweg (gelegen in den Rijksweg Don Bosch—Arnhem) zal overstroo- men. De peilschaal te Grave teckent nu 10,58 M. N.A P. De Maas nog steeds stijgende Men seint ons uit Maastricht De Maas is nog 16 c.M. gestegen en staal nu op 4.37 M. of 46.38 boven A. P. De hoog ste stand van het water in 1924 was 4.44 M. Sedert de uitsleeping tusschen de peilers, ver werkt de Maosbrug het water veel betert België seint Vesdre en Amblève verminder de was; Ourthe stationair; Boven-Maas iets stij gend. Men vreest, dat als de regen niet op houdt, de rivieren een ongekende 'hoogte zul len bereiken. In Wijk zijn bijna alle kelders ondergeloopen. HOOG WATER EN OVERSTROOMINGEN IN HET BUITENLAND. De toestond in Zevenburgen. Boedapest, 30 Dec. (H. N.) Het hoog water in het Bekeser komitaat blijft nog steeds stijgen. De Hongoorsche regeering heeft haar diplomatieken vertegenwoordiger te Boekarest opdracht gegeven om bij de Roemeensche re geering stappen te doen, dat in Zevenburgen de noodige maatregelen zullen worden getrof fen om verder gevaar voor overstroomingen te voorkomen. De regeering heeft een bedrag van 100 millioen kronen beschikbaar gesteld voor de dokloozen. De Donou buiten de oevers. De overstroomingen in Transsylvanië duren voort cn richten ontzaglijke schade aan. De Donau dreigt de streek van Galatz en dc delta te overstroomen. De toestond in het Rijngebied Duisburg, 30 Dec. (H. N.) Door het hooge water in de Lenne, een zijrivier van de Roer, wordt de stad Altena bedreigd. Deze stad >s reeds herhaaldelijk aan overstroorningen blootgesteld geweest. Het scheepvaartverkeer tot Hazel moet worden gestaakt. Keulen, 3 0 D e c. (H. N.) Vanmorgen om 10 uur stond de peilschaal te Keulen 7.55 me ter cn te Coblenz 7.90. De overstrooming bij Keulen heeft vanmorgen nog grooter afmetin gen aangenomen. Keulen, 50 Dec. (H. N.) De Rijn stijgt nog steeds 3 c.M. per uur. De laaggelegen straten in de oude stad staan onder water. Uit Coblenz wordt echter gemeld, dat de Rijn bo ven Bazel valt. Op de Moesel is het scheep vaartverkeer wegens het hooge water gestaakt en eveneens het bedrijf van den Moeseldal- spoorweg. Het Rijnverkeersverbod hedenavond verwacht Dc havenkaden te Duisburg overstroomd. Uit Bochum wordt d.d. 30 Dec. aan de Tel. gemeld: Het havenbestuur van Duisburg-Ruhrort deelt de volgende waterstanden van hedenochtend 9 uur mede: Mannheim 7.18 M.r Bingen 4.96 M„ Coblenz 7.47 M., Keulen 7.81 M., Ruhrort 6.57 M. In Ruhrort stijgt het water elk uur 7 c.M. Daar het regenweer aanhoudt, wordt voor een ernstige hoogwater-catastrofe gevreesd. Men verwacht, dat, in den loop van den avond het Rijn-verkeersverbod afgekondigd zal worden, omdat dit geschieden moet als de peilschaal te Ruhrort 6.90 M. aanwijst. Het Rijnverkeer staat reeds bijna geheel stil, omdat de vaargeul niet meer te onderscheiden valt. Alleen langs heel bekende gedeelten wordt nog gevaren. Enkele leege aken varen nog door naar Hol land. De arbeid in de haven van Duisburg- Ruhrort ligt voor het grootste deel stil. De j havenkaden .fijn geheel overstroomd. Stormen in Frankrijk. Parijs, 30 Dec. (H. N.) De hevige stor men boven geheel Frankrijk duren voort Het hoog water heeft vooral in het kustgebied groote schade veroorzaakt Fransche rivieren buiten de oevers. Parijs, 5 0 Dec. (H. N.) De Marne, de Aisne en de Saone zijn buiten hun oevers ge treden en hebben groote overstroorningen ver oorzaakt. Ook de Meurthe en de Moezel stijgen sterk. De spoorwegverbinding KeulenParijsr loopt tengevolge van het hooge water geyaar. De overstroorningen in Engeland. Uit Engeland worden nog steeds groote overstroomingen in verschillende deelen van het land gemeld, als gevolg van het smelten van de sneeuw en den regenval. Groote schade is' aangericht. Onderbreking van het verkeer in Engeland. Londen, 30 Dec. (V. D.) Hoewel do schade door de overstroomingen veroorzaakt niet zoo groot is als in verscheidene landen op het vasteland, zijn toch verscheidene verkeers wegen onderbroken. In verscheidene districten is vee omgekomen. Verscheidene groote rivie ren zijn gewassen en indien het regenweer aan houdt, worden verdere overstroomingen go- vreesd. School- en Kerknieuws. HET ONDERWIJS AAN SCHIPPERS KINDEREN. Een interessante proefneming. Dezer dagen heeft de heer G. de Jong, voor zitter van het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart te Amsterdam, vergezeld van den heer Th. L. Mellcmo, inspecteur voor da scheepvaart te Groningen, een bezoek ge bracht aan de schippersschoolte Groningen. Onder leiding van den wethouder van On derwijs aldaar, den heer Furda en het hoofd der school den heer Wibbens, werd de school bezichtigd. Voor deze school heeft het gemeentebestuur van Groningen, na do besprekingen met hat Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, besloten overeenkomstig het uniform leerplan van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, de zo- mervacantie af te schaffen. Groningen is de eerste stad in ons land, waar het geheele jaar de schippersschool geopend blijft, behalve een korte vacantie met Paschen voor de schoonmaak en op de feestdagen. Aan het onderwijzend personeel zal in da zomermaanden verlof worden gegeven, doch gedurende dien tijd zal het door andere leer krachten worden vervangen. Verder heeft het gemeentebestuur van Gro ningen besloten met ingang van 1 Januari a.s. aan de schipperskinderen, die zulks wenschen 's middags een warme maaltijd te verschaffen. De heer De Jong heeft met het gemeente bestuur van Groningen voorts besprekingen gevoerd over het opnemen van de Binncn- vaartschool aldaar in de organisatie van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. KATHOLIEK WETENSCHAPPELIJKE VEREENIGING. De wintervergadering te Amsterdam. Op Maandag 28 December hield de Letter kundige Afdeeljng der Vereeniging tot het be vorderen van de beoefening der Wetenschap onder de Katholieken in NcdeiJand haai win tervergadering te Amsterdam. Om kwart over elf kwamen de leden samen in het Museum „Amstelkring" Ons lieve Heer op Solder), O.Z. Voorburgwal 40. Ondei leiding van Dr. J F. M. Stecck werd het Museum be zichtigd. Na een gemeenschappelijken maaltijd in Res taurant Polman had aldaar om half drie de vergadering plaats onder voorzitterschap van Dr. E. J. Haslinghuis. Nadat eenige zalen van huishoudelijken aard waren behandeld, hield Dr. H. H. Knippenberg een voordracht over „Het Sint Janskruid in taal en Volksleven" cn Prof. Dj. Gerard Brom over JRomantiese schilders". Beide inleidingen werden gevolgd door een interessante gedachten-wisseling. Kunst en Wetenschap. A. S. C. WALLIS. t Deze dagen is in het Rusthuis te Rotter dam, waar zij sedert twee en half jaar werd verpleegd, in den ouderdom van 68 jaar over leden mevrouw A. S. C. von Antal—Opzoo- mer, die onder het pseudoniem A. S. C. Wal lis verscheidfene historische romans, drama's en novellen heeft geschreven van welke vooral dg roman „Vorstengur.rt" algemeen bekend is geworden. Reeds sedert Maart j.l. was haar toestand zorgwekkend. Radionieuws. NIEUWJAARSWENSCHEN PER RADIO. Een Engelsch-Amerikaanschc wis- J seling van felicitaties. Londen, 29 Dec. (H. N. Draadloos). Dc intrede van het nieuwe jaar zal gevierd worden met de wisseling van gelukwenschen tusschen de oude en nieuwe wereld. Een overeenkomst daarvoor is getroffen door de radio corpora* tion of America en de Engelsche omroepmaet- schappijen. Tegen middernacht zal de omroep- maatschoppij haar gelukwenschen naar Ame rika zenden, welke over het geheele gebied der Ver. Staten zullen worden omgeroepen. Amo- rika zal met zijn wenschen antwoorden, die door alle stations in Engeland zullen worden omgeroepen. Luchtvaart. DE VLUCHT VAN COBHAM. Londen, 29 Dec. (V. D.) De vlieger Cobham, die van Engeland naar Zuid-Afrikè vliegt, is te Malakal in Soedan aangekomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 6