OVER WIE MEN IN 1925 SPRAK! Guus de VosPoolman offerdo haar tooneel- loopbaan op om haar man te verzorgen. Hindenburg deed de dapperste daad van zijn leven door 't Locarno- verdrag te teekenon. Dr. Jac. Thijsse werd 60 jaar en kreeg een na tuurtuin ten geschenke. Claudius Civili6, Hembrandts éénoogig wereldwonder. Mussolini, de sterke man, op wien een „aan- slag'? werd gepleegd... Ds. Kersten, die er in slaagde de coalitie te breken. Jaap Meyer fietste en werd wereldkam pioen. De prins van Wales trok over den aardbol en viel weer vele malen van zijn paardl Bar. Schimmelpennmck van der Oye werd opper-regisseur der a.s. Olympische Spelen. Ph. Visser, de Karako- rum-onderzoeker, een reïncarnatie van Abel Tasman, c. s. Henri ter Hall „la het den minister be kend?. èfl Abd-el-Krim wist in Marokko met een scha mel legertje twee rijken te weerstaan. Prof. Winkler werd zeventig jaar. Moest weg. De wet kent geen uitzondaringl Amsterdam's 650-jorig bestaan. Een geslaagd jubileum, waar geen aanleiding voor was... Is. Querïdo. .Jordaan" 4e deel. Amundsen, do verloren zoon, die aan den Noordpool werd terug gevonden. Ferd. Wierdels verslikte zich in „rauwe of ge pasteuriseerde'- melk. Minister Weiter, „démissionair" na zes weken, malgré lui Dr. Willem Royaardt... een personnage op zoek naar een schouwburg. Boer Braat, de moderne Don Quichotte. Hij vocht weer als zonne- ridder. Charlie Chaplin liet zich, o wonder, een Jaar lang niet scheiden. S. F. van Oss, van de H. P., toonde leven dige belangstelling voor margarine... Dr. Geelkerken. „En de slang zeide tot de vrouw..." (Genesis II). David Wijnkoop. Sic transit gfortal Dirk Schafer liet zich in boeien van rozen ketenen. Professor Lorentz, onze beste propagandist voor „Nederland in den vreemde". De cycloon raasde door Oost-Nederland en blies een aantal plaatsen in puin. Vooral ïn Borculo, het vriendelijke Geldersche stadje, bracht hij ellende en armoede. Toen toonde Neder land zich op z'n best; uit alle kringen, uit alle plaatsen stroomden gaven, gul en talrijk. Zoo bracht deze rampzalige uitbarsting der elementen althans een blijstemmend besef van saamhoorighejd. Buzlau, mensch van verdienste, liet Neder land meer dan een kwart eeuw lachen. De Hollandsche Molen wordt nog altijd be laagd door vandalen. Oppassen II Chamberlain, de vader- en-moeder van het pact van Locarno*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8