Mtj. H. C. C. DE JAGER C§A garandeert onvoorwaardelijkJ SEIZOEN OPENING 1090 1475 1675 2275 VÜOOM EN DREESMANN AFDEELING CONFECTIE peciate Openings Etalages VROOM EN DREESM ANN H.H. Architecten en Bouwkundigen Copïëer- en Typeinrichting „SPIDO" Accountantskantoor van J. Enklaar f 6.25 N. A. van Woudenberg J. J. NAGELHOUT, UTRECHT LANGESTRAAT AMERSFOORT WSj noodigen U beleefd tot een bezoek uit Laat Uw bestekken maken bij Hof 10 Tel. 867 B. E. van Borth Tijdelijk Adres Nassaulaan 46, GRONINGEN Fantasie Bandschoentjes. Aardappelhandel SCHOENMAKER, De Rotterdamsche Vleeschhal, dat teder kleedingstuk bij haar gekocht, waarover de kooper geen volkomen reden van tevredenheid heeft, des» gewenscht zonder meer, onmiddellijk voor den vollen prijs zal worden teruggenomen. Een groote opschudding is teweeg gebracht door de alomvattende garantie van C. A. Wij vragen het publiek niet langer ons op ons woord te gelooven. doch leveren het tastbare bewijs, dat wij dezelfde goede kwali» teiten met dezelfde prima afwerking en goede pasvorm voor belangrijk lageren prijs, verkoopen. Ot U een costuum van f 12.— of van f 40.— koopt, altijd is U voordeeliger uit bij C. A. Waarom nog langer geaarzeld Wij willen het U op ons risico bewijzen - slagen wij daar niet in, dan nemen wij het kleedingstuk onmiddellijk voor den vollen prijs terug. Alle veranderingen zijn gratis. Wij garan«J deeren een uitstekenden pasvorm. Whipcord Costuum in zeer mooie en moderne dessins en kleuren beige, olive, bruin of grijs. Met prima satijn gevoerd en paardenhaar binnenbewer» king. Slank model m. Sucon blind gemaakt 1 rij 2 knoops, vest met binnenzak, colbert met 2 binnenzakken, pan» talon met achterzak. Een goede pasvorm wordt ten stelligste gegaran-- «V75 deerd. Prijs slechts ZO Vreeburg Blauw Costuum van mooi kamgaren, met prima wollen serge gevoerd en degelijke paardenhaar binnen» bewerking, blind gemaakt vest met binnen» zak. Colbert me' 2 binnenzakken. Deze zeer elegante en moderne modellen zijn Iets buitengewoons voor den prijs ry ^75 van slechtsZj Whipcord Costuum steeds in goede kwaliteiten, in de moderni ste kleuren voorhanden. De afwerking is onbetwist zeer solide, terwijl de prijzen zijne Wij brengen in Dames- en Kinder-confectie een mooie en aparte collectie, van de laatst uit gekomen modellen, zoowel in 't goedkoopere als duurdere genre. Aannemer Schimmelp. straat 54 Meppet Assen Hilversum Luit aardeweg 25 Zwarte Chroom met leeren LXV Kak. Zuidsingel 3 b.d. Varkensmarkt Accoutantskantoor v. Persiinstraai 17. Ini'k 1 on. hijhou.Jt i en «•nntrölt van adm ")|,m iren van baianson. Opjè.idin bool^judexa- ,ii ons. Erommcstr. 60. Taleioon 794, Doordat wij regelrecht uit het land van den txter betrek ken zijn onze prijzen laag en beste qualiteit Informeert u eens naar on- prijzen. is het goedkoopste adres hier ter stede. RUNDVLEESCH vanaf 40 cent per 5 ons, Langegracht 22. gegaan, besluit thans volgens art. 80 K. O. hem uit zijn ambt als Dienaar des Woords bij de Geref. Kerken af te zetten. Mededeeling van dit besluit zal geschieden aan Dr. J. G. Geelkerken, aan de Ueref. Kerk van Amsterdam-Zuid, de classis Amsterdam en de Part. Synode van Noord-Holland, en alle Geref. Kerken in Nederland, Bentheim, Oost- Friesland, België en Ned. Oost-Indic. Over dit besluit werd hoofdelijk gestemd. Alle prae-adviseerende leden stemden voor, prof. dr. S. Greydanus onder het voorbehoud, dat hy niet was voor het tweede argument „het verzet tegen de kerkelijke vergaderingen" Ook alle leden stemden voor. De afgevaardig den van Noord-Holland stemden niet mee, doch conformeerden zich aan het besluit der Synode. De praeses las hierop voor het afzettingshe- sluit, luidende: „De Generale Synode van de Geref. Kerken in Nederland, vergaderd te Assen, 17 Maari: 3926, constateerende dat Gij, niottegensta.and^ de Generale Synode bij haar besluit van 12 Maart jl. volgens art. 80 K. O. voor den tijd van drie maanden U geschorst had in Uwe ambtelyke bediening, U aan dit besluit niet hebt onderworpen, maar op Zondag 14 Maart jl. in de Bediening dos Woords z\it voorga gaan in de Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid: overwegende, dat Gij daarmede openlijk ge toond hebt van de gelegenheid door de (jene rale Synode U gegeven om U te beraden, tot verootmoediging te komen en Uwe afdwaling te belijden, geen gebruik te willen maken, maar integendeel, trots de ernstige vermaning dei- Generale Synode, in Uw afdwaling to volhe den; van oordeel, dat Gij bovendien door U niet te onderwerpen aan het schorsingsbesluit dor Generale Synode tot het uiterste zijt voortge gaan in Uw verzet tegen het wettig gezag, dat naar Gods Woord de Belijdenis en de Kerken orde aan de Kerken in haar meerdere verga deringen is geschonken zoodat dit tot openbare scheunnaking in Uwe Kerk heeft geleid; ziet zich tot haar diep leedwezen genood zaakt, terugkomende op haar besluit van 12 Maart jl., reeds thans, volgens art. 80 IC. O., wegens Uw afwijking van de leer onzer Ker ken, Uw hardnekkig verzet tegen alle Kerke lijke vermaningen en Uwe daad van openbare scheurmaking in de Kerk des Hoeren. U te ontzetten uit Uw ambt van Dienaar des Woords bij de Geref. Kerken in Nederland." Zonder hoofdelijke stemming werd dit be sluit vastgesteld. Het besluit met betrekking tot den kerkeraad. De praeses las hierop het besluit met betrek king tot den Kerkeraad van Amsterdam-Zuid luidende: „De Generale Synode, overwegende, dat de Kerkeraad van de Geref. Kerk van Amster dam-Zuid zijn Dienaar des Woords, Dr. J. G. Geelkerken, inplaats van hem te vermanen, zooals zijn plicht was, aan de billijke wenschen der meerdere kerkelijke vergaderingen toe te geven, voortdurend gestijfd heeft in zijn ver zet; overwegende, dat zelfs toen de Generale Synode van Dr. J. G. Geelkerken de onderieeke- r.ing vroeg van de door de Synode hem voorge legde verklaring en een drietal deputaten naar den Kerkeraad zond om dezen te verzoeken zijn invloed op Dr. Geelkerken te gebruiken teneinde hem tot die ondertcekening te bewegen, de Kerkeraad geweigerd heeft aan dit verzoek te voldoen; overwegende, dat toen de Generale Synode in haar besluit van 12 Maart 1926 Dr. J. G. Geel kerken voor den tijd van drie maanden geschorst heeft in zijn ambtelijke bedkning, de Kerkeraad hem desniettegenstaande gehandhaafd hjepft in zijn ambt en Zondag 14 Maart hem heeft laten optreden in den Dienst des Woords; overwegende, dat de ouderlingen daardoor op zeer ernstige wijze te kort zijn geschoten in hun Goddelijke roeping om toezicht te houden op den Dienaar des Woords. opdat geen vreemde leeringen worden voorgesteld en de Kerkeraad in zijn geheel zich schuldig heeft gemaakt aan openbare scheurmaking; besluit de ouderlingen en diakenen, die mede gewerkt of zich geconformeerd hebben aan het besluit van den Kerkeraad van 13 Maart om Dr. Geelkerken te handhaven in zijn ambtelijke be diening, uit hun ambt als ouderling of diaken te ontzetten, terwijl aan den Kerkeraad van Am sterdam wordt opgedragen met de broeders ouderlingen uit Amsterdam-Zuid, die aan deze openbare scheurmaking niet deel namen, ten spoedigste tot verkiezen van nieuwe ambtsdra gers over te gaan, deze te bevestigen in hun ambt en aldus den Kerkpraad van Amsterdam- Zuid opnieuw te formeeren. Mededeeling van dit besluit zal geschieden aan den Kerkeraad van Amsterdam-Zuid, aan de ouderlingen en diakenen, die tot het besluit van den Kerkeraad van 13 Maart hebben meege werkt, aan den Kerkeraad der (icref Kerk van .Amsterdam, aan de classis Amsterdam, de Part. Synode van Noord-Holland en aan alle Geref. Kerken in Nederland. Bentheim en Oost Fries land. Rijn-Pruisen en Wèstfalen, België, der classis Batavia en der classis Buenos Ayres Van de adviseerendc leden stemden Prof. Greydanus tegen, van de leden verklaarde Dr. W. A. v. Es. van Leeuwarden, zich aan het be sluit der Synode.te conformeeren met behoud van eigen gevoel. De overige leden stemden allen voor. De praeses las hierna het besluit, uit de vorige beslissing voortvloeien luidende: Voor wat de ouderlingen betreft De Generale Synode der Geref. Kerken in Nederland, vergaderd te Assen 17 Maart 1926. constateerende dat Gij. nadat de Generale Sv- node 12 Maart besloten had Dr. J. G Geelker ken volgens art. 80 K O. te schorsen wegens zijn afdwaling in de leer en zijn voortdurend verzet tegen het wettig gezag der meerdere ver gaderingen. medegewerkt heb» aan het besluit door den Kerkeraad der Geref. Kerk '*3n Am sterdam-Zuid genomen in zijn vorgadcrirg van 13 Maart j.l. om hem desniettegenstaande te handhaven in zijn ambtelijke bediening; van oordeel, dat gij daardoor uw plicht ver zaakt hebt óm toezicht te houden op de leering der Dienaren des Woords teneinde alles tot stichting der Kerk gericht moge wordpn en dat geen vreemde leering worde voorgesteld en bo vendien U schuldig hebt gemaakt door Uw ver- •*zet tegen het wettig besluit der Generale Synode aan openbare scheurmaking in de Kerk des Heeren- ziet zich tot haar diep leedwezen genoodzaakt U volgens art. SO K. O. als ouderling van de Ger. Kerk van Amsterdam-Zuid te ontzetten uit uw ambt. Wat betreft de diakenen. De Generale Synode der Ger. Kerken in Nederland, vergaderd te Assen 17 Maart 1926, constateerde dar gij (J hebt geconformeerd aan het besluit van den Kerkeraad van Amsterdam- Zuid, genomen in zijn vergadering van 13 Maart 1926 om Dr. J. G. Geelkerken in zyn ambtelijke bediening te handhaven, niettegen staande de gengraale Synode hem volgens art. 80 K. O. voor den tijd van drie maanden ge schorst had wegens zyn afdwalingen in de leer en zyn voortdurend verzet tegen het wettig gezag der meerdere kerkelijke vergaderingen; van oordeel dat gy U daardoor schuldig hebt gemaakt aan de zonde van openbare scheur making in de Kerk des Heeren; ziet zich tot haar diep leedwezen genood zaakt U volgens art. 80 K. O. als diaken der Ger. Kerk van Amsterdam-Zuid te ontzetten uit uw ambt. Ook deze hesluiten werden zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De praeses deelde nog mede, dat de volgen de bpsluiten, aangenomen in comité-generaal, thans worden overgebracht in de acta der openbare zittingen. I. Indien de Kerkeraad van Amsterdam-Zuid de schorsing niet erkent en toch zich in het kerkverband wil handhaven, dan zullen de ker- keraadsleden die zich aan deze scheurmakerij schuldig maken, door de generale Synode wor den afgezet en de Kerkeraad van Amsterdam worden gemachtigd om met behulp van de ge trouw gebleven ouderlingen en diakenen en het beste deel der gemeente, ten spoedigste opnieuw den Kerkeraad te formeeren en dezen in hun ambt te doen bevestigen. II. Wanneer op andere plaatsen dan te Am sterdam-Zuid de predikant en of kerkeraden zich openlyk aan de zij'de van Dr. Geelkerken en den schismatrcken Kerkeraad mochten stel len, moeten de Classes terstond optreden om hen te. vermanen en wanneer zij desniettegen- staande volharden, hen schismatiek verklaren en afzetten. III. Mocht in een of andere classis de meer derheid met Dr. Geelkerken medegaan, dan moet terstond door het trouwe deel, een tegen classis worden geformeerd. 4. Attestaties door een schismaticken kerke raad afgegeven, mogen door onze Kerken niet meer worden aangenomen zonder nader onder zoek. 5. De Generale Synode benoemt een Commis sie van Advies, die ook volmacht ontvangt om wanneer elders dan in Amsterdam-Zuid scheu ring ontstaat van advies te dienen, voor elk provinciaal ressort zal een deputaat worden aangewezen, die claarby deze Commissie te- zijde zal staan voor zoover het zijn ressort betreft. 6. Als leden der Commissie van Advies wor den benoemd: Prof. Dr. F. W. Grosheide; Prof. Dr. H. T. Kuyper; Ds. J. L. Schouten; Mr. G. A. H Grosheide en Mr. J. A. de Wilde; terwijl voor de provinciale ressorten worden aangewezen voor Zuid-Holland-Noord: Dr. K. Dijk: Zuid- Holland-Zuid Dr. C. W. L. van Lummel; Zee land Ds. »T. H. Telkamp; Utrecht Dr. H. Kan- jan; Gelderland Ds. J. G. Kunst: Noord-Bra bant en Limburg Ds. J. H. Donner; ÓvcrilssM Prof. Dr. H. BouwmanDrenthe Dr. J. Thijs; Friesland-Noord Ds. J. P. Klaarhamer; Fries land-Zuid Ds. D. P. Koopmans; Groningen Ds J. .T. Miedema. 7. Er zal een open brief aan alle Kerken worden gezonden om 2e in te lichten en te waarschuwen voor scheurmaking. De samenstelling daarvan wordt opgedragen aan Ds. C. W. E. Ploos van Amstel, Prof. Dr. Ridderbos en Dr. Thijs. Na een slotwoord van den praeses werd hier na de vergadering gesloten. Vergadering van den kerkeraad in Amsterdum-Zuid. Gisteravond heeft in de Parkkerk de kerke raad van Amsterdam-Zuid vergaderd. Dr. Geel kerken woonde de vergadering bij. De zes leden, welke zich tegen het besluit om hem te hondhaven hebben verklaard, niet. De verga dering" duurde te middernacht nog voort. In verband met het feit dot het verwonde ring heeft gewekt dat bij de namen der door dc Synode ufgezette ouderlingen en diakenen ontbroken die van enkele kerkeraadsleden, van wie het bekend is, dat zij aan de zijde van dr. Geelkerken staan, o.n. prof. dr. R. H Woltjer, wordt vernomen, dat dit een gevolg is van het feit, dat zij de kerkeroadsvergadering van Zaterdag niet hebben bijgewoond cn dus het besluit dier vergadering om dr. Geelkerken te handhaven, niet hebben onderteekend. Van andere zijde meldt men ons omtrent het verloop der vergadering nog het volgende Voor het gebouw hadden rich wederom tal rijke gemeenteleden verzameld. Na afloop der bijeenkomst deelde men ons het volgende mede omtrent het verloop dor vergadering De z.g. meerderheid van den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Amsterdam-Zuid heeft met verwondering kennisgenomen van de berichten in De Standaard van 18 Maart 1926 omtrent de besluiten van „Dc Synode te Assen" Volgens die berichten zou dc Synode hebben besloten 27 ouderlingen cn 14 diakenen van den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Amsterdam-Zuid te veroordeclen om uit hun ambt tc wórden ontzet, indien zij niet zonder rc-cr zouden gevolg geven aan de besluiten der Svnode. In dc vergadering is bij dc „afge zette" broeders hoofd voor «hoofd geïnformeerd cf zij tevoren door of vanwege de Synode ver hoord zijn overeenkomstig het negende gebod en antwoord 112 van den Heidelbergschcn Ca techismus. Dit bleek niet te zijn geschied. Bij de Kerkoraadsvergadering was voorts in gekomen, met uitdrukkelijke adresseering aan den (nfgezetten) scriba „het omzettingsbesluit ven den Kerkeraad". Naar aanleiding hiervan is over eiken ouder ling en diaken, die aan het besluit van Zater dag j.l. deel had, door de overige leden ge stamd of zii zich aan diens „afzetting" konden conformeeren. De vergadering besloot speciaal wegens het „onverhoord oordoelen" en ook nog om an dere redenen, niet tot die conformeering over to gaan en bleef verder bijeen, zich a's de wettige Kerkeraad der Gereformeerde Kerk Amsterdam-Zuid beschouwende.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 6