ONZE ILLUSTRATIES De voorzijde van „Independence Hall" te Philadelphia, waar anderhalve eeuw ge leden dus in 1776 ae onafhankelijkheidsverklaring werd geteekend. Daar naast de „Liberty Bell", de „klassieke" vrijheidsklok met de bekende barst op- gevSteld in de vestibule Van Independence Hall, die de Amerikaansohe onafhanke lijkheid aan het volk van Philadelphia verkondigde. Men mag over de waarde van den totalisator verschillend oordeelen een feit is, dat de banen tijdens de groote rennen in Engeland een. schilderachtig, boeiend en imponeerend schouwspel opleveren. De „races" te Ascot hebben al zeer in 't bizon- der de belangstelling .der Britsche paardensportslui Hier toonen wij den wedstrijd om do „Ascot Stakes", die door „Mis» Sport" gewonnen werd. Op den dag der opening van de Jan Steen-tentoonstelling te Leiden heeft het Haagsche Gemecntfcmuiseum een op die tentoonstelling aanwezig interessant schilderij van den meester kunnen aankoop en. Het is een werl? uit Jan Steen's Haagschen tijd, dife ongeveer 2652 en stolt het levendige gewoel op de Haagsche riviervischmarkt voor; rechts de Groote Kerk, links op den achtergrond het begin van het Westeinde. Het schilderij, dat wij hier afbeelden, is 6en aanwinst van beteekenis voor 't Museum der residentie. Wéér in Portugal al gebrek aan heersefctzeker niet aan schokkende politieke gebeurtenissen. Revoluties, en wat daar onder dien naam doorgaat, zijn in Por tugal talrijk als de regenbuien in dezen onvolprezen zomer. Hierboven geven wij een afbeelding van den jongsten „staatsgreep" die inmiddels al weer door een nieuw staatsgreepje is gevolgd. Een kijkje in de stratep van Lissabon, terwijl de militaire „revolutionairen" defileeren. Inzet: de dictotor Gomez da Costa. (Cl. Illustration.) De Spaansche tennister, senorita De Alvarez, cc;: even beminnelijke als voortreffelijke figuur op do groote tennistournooien. Men ziet in haar een rustig tegenstandster van Suzann^ Lenglen, die zij in Wimbledon zal ontmoeten. Op het dak van „De Bijenkorf' te Den Haag is Donderdag een openlucht-tearoom geopend. De overleden leenvorstin van Tanette (Ncd.- hidië"), I. Pantjai Tanah Aroe Pantjana. be kend en geacht vanwege hare loyale ge voelens ten opzichte van het Nederlandsche bewind, temidden van haar gevolg.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 4