Oe Amsterdamsche brandweer heeft een lastig karwei gehad met den brand. In het meubelfabriekje van don heer Bellmer, aan de Nieuwe Vaart te Amsterdam. Nadat men het vuur op de tweede verdieping meester was, bleek dat ook op de derde étage hoewel zonder verbinding met de lagere verdieping een felle vuurgloed te blusschen viel. De ruin® na de ramp. De A.N.W.B. blijft een prijzenswaardige activiteit aan den dag leggen. Te Ootmarsum bijv. heeft onze groote toeristen- bond dezer dagen een nieuwe „orIBnteertafel" op den Kulpersberg officieel Ingewijd. Voorzitter Edo Bergsma aan het woord bij de or lent eertaf el welk nuttig voorwerp alleen zijn leelijken naam tegen heeftl ONZE ILLUSTRATIE De argelooze voorbijganger langs Amsterdam's Postkantoor wordt getroffen door de typische tegenstelling tusschen Peters' bouwwerk en.... het nieuwe gebouw (bestemd voor het geldbedrijf der posterijen) dat tegenover het huidige kantoor verrijst. Wèl zijn hier twee verschillende bouw kunstuitingen to vergelijken 1 MELLON de beheerder van de schatkist der Vereenlgde Staten brengt cijn vacantie In Europa door. De minister bij zijn aankomst In Frankrijk, waar hij met Poincaró zal confereeren. Koning Alfonso heeft deh automoblelenstrijd om den Grooten Toerlsme-prijs te S. Sebastiaan bijgewoond. De Spaansche monarch Inspecteert den «Peugeot van BoiiloL Het hooge water blijft oen deel van Dultschland teisteren. Op de foto: de Elbedam bij Coswig bij den vorlgen waters nood met moeite intact gehouden thans over een breedte van 75 m doorgebroken. Duizenden hectaren zijn onder geloopen, en de oogst erop totaal yernletigd. De „Grand Prix de Rome'' 'voor beeldhouwwerk is toegekend aan den Franschman René Letourneur voor het hier afgebeel de beeldhouwwerk „Judith met het hoofd van Hojofernes". Te Enschede had een groot fabrieksfeest plaats, dat door den heer Harry ter~Kuile aan het personeel der firma Nico ter Kuile Zn. (ca. 2500 man sterk) Is aangeboden ter gelegenheid van het huwelijk van den heer Nico ter Kuije. Opgevoerd werd o.a. het zangspel „De Bruiloft van Kloris en Roosje". Hoe de bruilofts- gasten op oud-Twentsche boerenwagens arriveerden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8