STADSNIEUWS. Het Barakkenkamp „De Vlasakkers' KOLONEL BAKKER. De kolonel F. J. Bakker, voorzitter van de Grieksch-Turksche grensregelingscommissie, is weder hier teruggekeerd. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR HANDEL EN NIJVERHEID. De gcmeentebcgroo-ting Gisteravond gaf in „de Witte" voor leden van het departement van bovengenoemde maatschappij en introducé's de heer J. Hears, hoofdambtenaar ter gemeente-secretarie, afd financiën, een lezing over de gemeentebcgroo- ting 1927. Na een kort inleidend woord van den voor zitter, den heer ir. B. A. Vcrhey, ving de heer Hoars aan met de betuiging, dat hij gaarne de uitnoodiging had aangenomen om de in eenzetting der bcgrooting toe te lichten. Dit kon op verschillende ^jzen geschieden; spr. vermoedde echter, dat een bespreking dot cijfers het meest zou gcwenscht zijn. Vooraf chter be^ag hij de inrichting van heden ver geleken bij die von vroeger. Eertijds ging het als bij publiekrechtelijk»» lichamen't achter elkaar opsommen ven inkomsten en uitgaven, zonder overzicht van bepaald onderdeel, zoodat vergelijking met an dere gemeenten daaruit onmogelijk was. De stoot tot het wijzigen der begrootings- inrichting ging uit van de Staatscommissie, be« last met de studie over herziening van de Rijksbijdrage aan de gemeenten, steeds nog geregeld door de wet var 1697, ondanks de enorm groeiende kosten door de gemeenten te rnaVen ter oorzake van rijks-wetten. Toen is door de griffiers van alle Prov. Sta ten een nieuw model ontworpen, dat voor do begrootingen van 1924 moest dienst doen. Dit nieuwe model is volgens de z.g. netto-methode, een horizontale groepeering van inkomsten en uitgaven van cenzelfden tak van dienst tegen over elkaar geplaatst. Aan de aanwezigen werd een exemplaar var den verzamelstoat over gewonen en kapitaal- dienst van de begTOoting uitgereikt, zoodat zeer gemakkelijk de uiteenzetting was te vol gen. Ze is in 16 hoofdstukken verdeeld, waarvan sommige weder in paragraven. Het detailleeren is niet beslist volkomen. Renten, aflossingen, pensioenbijdragen rijn niet verdeeld over de ondcrdeelcn. Ook voor de bedrijven zijn op last van Ged. Staten volledige begrootingen ingevoerd. Na tuurlijk kunnen die wegens bedrijfsschomme- lingen niet een gTOote vastheid verstrekken Waar in dit verslag van bedrijven sprake is, slaat het woord bcgrooting niet op de eigen lijke bedrijfsbegrooting, maar op do gemeen- tcbcgTooting, zoover die met het bedrijf te maken heeft, als 't waro het folio „Bedrijf" in het gemeenteboek. Spr. waarschuwt tegen het zonder-meer ver gelijken van eenzelfden dienst in verschillen de gemeenten, gebaseerd uitsluitend op de begrootingscijfcrs. Zooveel factoren kunnen verschillen voor de onderscheiden gemeenten Zoo zal „politie" afhangen van mate van ver keer, van uitgebreidheid der gemeenten, van markten, van omliggende plaatsen enz. Hierna beziet spr. achtereenvolgens de cij fers der 16 hoofdstukken vanonze begroo ting en de onderverdeelingen. De voornaamste opmerkingen geven we hier weer. I Vroegere diensten. Hierbij wordt het batig slot van vroege» dienstjaar opgenomen. Bij dat van 1926 is een som van 62,000, waarover nog geschil is tusschen gemeente cn Gedep. Staten, die het bij woningbedrijf willen zien ondergebracht. De 5666 uitgaven von dit hoofdstuk is de som die leening-obligmtiehpudcrs nalatig zijn gebleven op te vragen van rente of uit loting. II Algemeen beheer. De rijksuitkeering van f 105,000 volgens de wet van 1897, berekend naar het aantal inwo ners en gegrond op intrekking van VToegeie plaatselijke belasting, vergoedt op verre na niet, wet de gemeente uitgeeft tengevolge van rijkswetten en rijksdienst. Eenige jaren hebben we een z.g. noodtritkeermg genoten var 100 om aan dat tekort tegemoet te komen, tot plotseling deze tweede uitkcering ophield. De staatscommissie, waarvan boven sprake is, heeft een steekproef genomen met de reke ning 1924 der gemeente Maassluis. In samen werking met den gemeente-secretaris aldaar is eerst geraamd welke percenten van de uitga ven van verschillende gemeentediensten en sa larissen van gemeentelijke ambtenaren rech tens moesten komen ten laste van het Rijk. 't Bleek 105,000 te zijn voor de gemeente 'Maassluis, die een rijksuitkeering ontvangt var. slechts 23,000. Volgens deze maatstaf zou Amersfoort, met f 103,000 uitkeering, aanspraak kunnen ma ken op f 450,000. Gelijke berekeningen over 1924 van nog meer gemeenten zijn van genoemde staatscom missie te wachten, lil Openbare veiligheid. J Onder het nadecKg slot van f 240.712 is niet alleen politie begrepen, maar tevens ver- -hting en onderhoud lantaarns. Dit laatste «.odcrdeel stijgt voortdurend. IV Volksgezondheid. "t Nadeelig slot van 33,645 bevat 10,000 voor den geneeskundigen dienst en ƒ12,000 voor t. b. c.-bestrijdmg. V Volkshuisvesting. Nadeelig saldo 32,702. Dit hoofdstuk slaat niet op de gemeentewoningen (woning bedrijf), maar op den bouw door vereenigin' gen. A's bijdrage in rente en aflossing wordt door het Rijk f 37,000 en door de gemeente f 13.000 verstrekt. VI Ooenbare werken. Nadec.ig slot 178,578. Zooals boven werd gezegd, is dit niet de bedrijfsbegrooting O. W 't Kon beter herten publieke werkzaamheden 't Is de som die het bedrijf voor den gemeente dienst heeft gewerkt, evenals het werkt voor de an^re bedrijven. Bij die som is tevens f 69,000 voor straat reiniging c. a., waarmee dus in rechte de kos ten van reinkrintrsdienst moeten verhoogd wor den. De 97,938 aldaar aangegeven volgen De barakken zijn bij inschrij ving verkocht. Gisteren had door den Ontvanger van Re» gisstratie en Domeinen de verkoop bij inschrij ving plaats van den opstal in het kamp Vlas akkers. Van de 39 geannonceerde pcrceelen waren er 8 uit den verkoop teruggenomen, zoodat deze barakken vermoedelijk voorloopig in we zen blijven. Van de 74 inschrijvingen werden de hoog ste bewinningen aangenomen met volgende no- teering J. Gaasbeek te Voorhuizen 1976, 1676, 1376, 1376, 1376, 1680, 712, 736, 580, 375, 1405, 161, 265 gld. A. A. Langelaar te Rotterdam 753, 906, 1750, 811 gld.; K. v. d. Meent, alhier, 175, 203, 210, 175 gld.; C. en A. Boersen te Terschuur 284, 291, 1626 gld.; N. de Carpentier te Haarlem 1110 gld.; E. de Hoop te Musselkanaal 1005 gld. E. Schippers te Utrecht, 111 gld.; H. P. v. d. Tak tc Zeist, 200 gld. W. Schut te Barneveld, 750 gld.; B. Petersen, alhier 35.50 G. v. d. Hoe te Woudenberg 662 gld. De gezamenlijke opbrengst van den verkoop heeft aldus bedragen 24953,50. Een plek, waaraan vele jonge Nederlanders herinneringen bewaren, zul hierdoor binnenkort van aspect veranderen. uit werkzaamheden ten behoeve der inwoners zelve. Voor wegen enz. is 87,000 uitgetrokken tegen f 70,000 in 1926; voor plantsoenen enz is f 28,050 geraamd. Bij dit hoofdstuk beschouwt spr. buitenge wone werken, waarvoor geleend mag worden, en die van den gewonen dienst. Goed financieel beleid is het, om zich te hoeden voor het zoo gemakkelijk afschuiven op den kapitaaldicnst. 't Is ccn groot gevaar, en do minister heeft dan ook Gedep. Stoten der provinciën opgedragen nauwlettend toe te zien. Op onze begrooting van 1927 zien we reeds f 10,000 uitgetrokken als bijdrage voor kosten van nieuw werk in dat jaar tc beginnen Toch is vaak moeilijk zuiver te bepalen of een uitgave behoort tot den gewonen dienst of tot den buitengewonen. Bovendien is lastig wat Gedep. Staten willen, dat n.l. voor improductief werk niet zal geleend worden. Wat is imporductief? Als hier de nieuwe haven komt, zal zc mo gelijk in den eersten tijd voor de gemeente als zoodonig improductief zijn, maar voor de inwoners wel degelijk productief. j Straat- en rioolbelasting is geraamd op f 110,000, waar tegenover staat een uitgave voor bestrating en reiniging van 150,000. VII Eigendommen, niet voor den openba ren dienst bestemd. Bij het batig saldo van ƒ24,877 is inbegre pen ƒ15,000 voor tijdelijk belegd kasgeld. VIM Onderwijs. Spr. wijst op de steeds stijgende nadeelige sloten voor lager onderwijs. IX Ondersteuning aan behoeftigen en aan werkloozen. Oo\ hier heeft het Rijk weer bezuinigd ten koste der gemeentenbijdrage van het Rijk voor verpleging van krankzinnigen komt niet mwr voor. XII Belastingen. Evenals vrig jaar is een millioen geraamd bij inkomstenbelasting, rekenende op een ton iftrek voor „onbetaalbaar". Bij 't vaststellen van den belastingfoctor staat voor Amersfoort een puntje of 0.1 vooi 61,000 opbrengst, 't Is een voorzichtige ra ming. Groei is er echter. De 755 aanslagen de vermogensbelasting met 55 millioen gezamenlijk bezit in 'het belastingjaar 1924- 1925 steeg tot 788 met 65 millioen gld. ir» '25-'26. 't Gemiddelde inkomen alhier staat boven 't gemiddelde van het land. X1H „Bedrijven". (Zie een vorige opmer king). Gedep. Staten cischen voor winstbegrooting komende als bate der gemeenterekening, geen rijo raming, maar de werkelijk ontvangen winst der laatste rekening, dus hier over 1925 't Grondbedrijf wordt door de gemeente ge steund met 29,000 als rente van grondwaar den in het bedrijf, die bestemd zijn voor open baren dienst. De vraag is of deze gronden niet uit het bedrijf moeten worden teruggenomen Over dit punt worden na de lezing een paar vragen gesteld. Voor „Onvoorzien" staat slechts f 42,202 tegenover ƒ85.000 het jaar tevoren. Van dit laatste moet mogelijk die 62,000 worden afgevoerd, waarvan bif I sprake was. Aan het eind vestigt spr. nogmaals de aan dacht op de moeilijkheid van financieel beheer door het gebonden zijn aan wetten en uitga ven en belicht weder dat ook bij de gemeente de Kost gaat voor de Beet en dat Baet kan zijn voor de ingezetenen bij z.g. improductief werk voor de gemeente als lichaam. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door den voorzitter en door den heer Hofland gebruik gemaakt. Het antwoord op eenige de zer is reeds in bovengenoemd verslag ver werkt. Een der andere vragen sloeg op de f 29000 gemeentesteun aan het Grondbedrijf, gegrend op rente over het geld gestoken in terrein bestemd voor openbaren dienst. De heer Ver- hey meende, da tbij vaststelling van den kost- rijs indertijd rekeni.ig was gehouden met de ze terreinen Dat zou dus tweemaal boeker, zijn, terwijl dc heer Hofland meent, dat die 29.000 geen juiste voorstelling bieden van het groot tekort op de kapitaalrekening. Uit het gegeven antwoord bleek, dat Ged. Staten deze rentevergoeding hadden geeischt en er op stonden, dat die gronden uit het be drijf zouden gelicht worden. Een der aanwe zigen vroeg enkele inlichtingen over de be grootingen der Bedrijven zelve. In 't antwoord kwam naar voren, dat het na deelig saldo van Grondbedrijf over 1927 was geraamd op f 110.000. 't Was echter zeei goed mogelijk, gezien den vlotten verkoop van den laatsten tijd, dat de geraamde winst van f 35.000 zou worden overschreden. Tevens vernamen we, dat de stijging der ko- lenprijzen vermoedelijk geen groote wijziging zal brengen in de geraamde winst der Gasfa briek, daar ook dc prijs der bijproducten is omhoog gegaan. Bij den donk aan spr. gebracht door der» voorzitter, vond deze het jammer, dat de op komst zoo gering was gebleven, ondanks de gemakkelijke introductie. Hij sprak dc hoop uit, den heer Haars nog maals als spreker te mogen uitnoodigen. Dit jaar is in het departement gebroken met de gewoonte sprekers van elders te doen ko men. Thans heeft men 't oog gericht op d© leden zeiven voor inleiding in eigen bedrijf. Buiten de lezing van den heer Veenstra, hoopt het bestuur op die van de heeren van Rhijn (gasfabriek), Kortes Altcs (Phoenixbrou- werij), Eysink (motoren- en rijwielfabrieken) en Huygen (centrale verwarming). Aan deze lezingen zijn excursies verbonden voor daags daarna in genoemde bedrijven. TOONEEL. Huldiging Mevrouw Mann— Bouwmeester. Aangaande de huldiging van Mevr. Mann— Bouwmeester op 7 December a.s. vernemen W'J nog, dot de jubilaresse met haar zoon en schoondochter zal worden verwelkomd aan het station, vanwaar per rijtuig gereden zal wor den naar Amicitia, onder opluistering van het muziekcorps van het 5e regiment, dat zich be reid verklaard heeft aan de huldiging mede te werken. Na afloop van dc voorstelling zal de huldi ging plaats hebben, terwijl in de pauze gele genheid wordt gegeven de jubilaresse te com plimenteeren. Vereenigingen, die aan dc huldiging wen- schen deel te nemen, worden verzocht zich vóór 1 Dec. op tc geven bij het uitvoerend comité (secr. K. Bergstr. 8), dat ook nog gaarne giften in ontvangst zal nemen van hen, wien onver hoopt de inteekcninglijst niet is aangeboden (penningm. Nat. Bank, K. Gracht). Nadere bijzonderheden over deze huldiging volgen nog. ENGLISH ASSOCIATION. Voordracht van Prof. B. Ifor Evons. Professor B. Ifor Evans, Hoofd van the De partment of English Literature van de Uni versiteit, te Sheffield, hield gisteravond een lezing voor de afdeellng Amersfoort van de English Association in Holland over The Lite rature of Pleasure and the Literature of Ideas. Het was zijn bedoeling zeide hij a tc gaon of wij behooren boeken te lezen enkel voor ons genoegen, of wel voor moreele, didactische ol politieke beschouwingen. Ter illustreering ven zijn onderwerp nam hij voorbeelden voorna melijk van modeme Engelsche dichters, en onder dc door hem geciteerde dichters waren Rupert Brooke, Walter de la Mare. G. K. Cresterton, Ralph Hodgson, A. E. Housmnn. Spr. zeide dat de Engelsche dichters van de laatste vijf en twintig jaren stonden non de zijde van dc Literature of Pleasure. Dit was hoofdzakelijk een reactie tegen al dc moreele en wetenschappelijke beschouwingen welke in de Victorian Period de menschen hadden be zig gehouden. In de 19de eeuw was er een strijd tusschen degenen die geloofden in evo lutie aan de eene zijde, en dc georganiseerde machten van den godsdienst aai» den anderen kant I De jongere schrijvers hadden zich hier van afgewend. Het probleem der beslissing tusschen dezo beide beschouwingen wordt in zekere mate aangeduid door een regel in de brieven van John Kcats „Oh, for a life of sensations rather than a life of thoughts". Matthew Arnold zou deze regel joist ardcrsom hehh>»n kunnen zeggen. Spreker zeide dot John Puskin oon den eer.en kont stond, en Walter Pater aan den ander in deze zaak. Ten slotte zeide spr. dat hij niet hoopte, zijne hoorders tot een van belde zijden te kunnen overhalen, maar dat slechts ieders eigen temperament hier In kon beslissen. Een aandachtig publiek volgde de lezing met groote belangstelling. TENTOONSTELLING VAN W. J. VAN DAM. •bestuur niet vlug genoeg met dit verzoek In kennis kunnen gesteld worden, deelen wij mede, dat de onkosten voor deelname zijn geraamd op I voor de eerste maand en verder op 50 cent per maand. Vóór 1 December kan men zich schriftelijk opgeven bij den heer G. P. Schcffer, Arnh. weg 41a alhier. HANDEL EN INDUSTRIE. Lichtreclame. Toen wij één dezer dagen de Zuidsingcl pas seerden viel ons oog op een bijzondere licht reclame ten huize van den heer Meester. Bij informatie deelde dc heer Meester ons mede dat deze draaiende lichtreclame weder geheel nieuw is en door hem is ontworpen. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat deze draaiende lichtbak bijzonder de aandacht trekt van het voorbijgaande publiek. WEDERSPANNIGHEID. Voor de Utrechtsche Rechtbank. Voor de Rechtbank te Utrecht stond we gens wederspnnnigheid terecht een koopman van hier. De man was zooals hij thans zelf verklaarde „boven zijn bier" geweest. Toen een agent van politie hem wilde arresteeren pleegde de koopman zóódanig verzet, dat hij slechts met zeer veel moeite naar het bureau van politie kon worden gebracht. De bekJaogde wist er niets meer van. „Was u dan zóó'n eind boven uw bier?" „Och ja, ik was op een verjaarpartijtje geweest bij een vriend. En u weet edelacht* bare hoe dat gaat onder kooplui. Als m'n schoonzuster me stikum naar huis had laten gaan was er niks gebeurd, doch er kwam een familiekwestie bij en toen raakte ik heelemaal over m'n zenuwen heen." De officier van justitie meende, dat het ver zet tegen de poltie een ernstig feit is, dat streng zal moeten worden gestraft teneinde de politie zooveel mogelijk tegemoet te komen in de uitoefening van haar zoo moeilijke taak. Het O. M. eischte in verband daarmede drie maanden gevangenisstraf. De beklaagde vroeg een voorwaardelijke veroordeeling, daar hij een gezin van tien personen heeft te onderhouden. Over 14 dagen zal de rechtbank vonnis wi}- GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanbiedingen van werkzoe kenden boven de 18 jaar. 1 banketbakker, 4 bankwerkers, 1 behanger- stoffeerder, 3 boekbinders, I boekdrukker, 2 boekhouders, 4 broodbakkers, 3 chauffeurs, I chocoladewerker, 3 electriciens, 38 grondwer kers, I huishoudster, 9 kantoorbedienden (m.), 3 idem (vr.), 5 kantoorwerksters, 6 straatm.- hondlangers, I koffermaker, 1 bankwerker machinist, 1 meesterknecht sigarenfabriek, 1 lompensorteerder, 1 motorschipper, 6 kleer makers, I kok, 4 kruideniersbedienden, 13 let terzetters, 1 loodgieter, 2 loopknechts, 85 losse arbeiders, 3 machinale houtbewerkers, 3 ma- chinc-bonkwerkers, 1 machinist-stoker, 8 magazijnkneohts, 3 metaaldrooiers, 21 metse laars, 10 meubelmokers, 1 meubelstoffeerder, I leerling monteur auto, I naaister, 19 opper lieden, I plaatwerker, 3 reizigers, 1 rijwiel hersteller, 31 schilders, 10 schoenmokers, 22 sigarenmakers, 1 slager, 1 steenhouwer, 1 sto ker, 5 stroatmekers, o stukadoors, 2 suiker werkers, 1 machine-tcekenaar, 21 timmerlie den, 3 tuinlieden, 3 veldarbeiders, 4 voerlie den, 5 werkvrouwen, 13 wevers, 3 winkelbe dienden, 2 winkeljuffrouwen, 1 zadelmoker. Beneden de 18 jaar. 1 timmerman, 1 metselaar, 3 schilders, 1 rijwielhersteller, 1 leerling-tuinman, 1 loopjon gen. Aanvragen werkgevers, 1 bediende (Delicatessezaak), 1 dogmeisje. AGENDA# T Dagelijks i Leeszaal Handelsregister, ArhK. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3 Openb. Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurh. 9. Kunstzaal „Sierkunst". Utrechtsrheweg 11T. Schilderijen enz. Sara van Heukelom, Unica glaswerk. Deensche weefsels. Cinema Royal. Langestraat. Hotel „De Witte". Zondags en Vrijdags Danszaal Klaassen. Zaterdag en Zondag, Dancing. Princess-room. Zaterdag en Zondag middag en avondconcert. De Poort van Gecff. Woensdag en Zaterdag Dancing. t Boompje. Zondagavond Dancing. De Arend. Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag Bioscoop. Te Utrecht. Onze stadgenoot, de heer W. J. van Dam, houdt op Zondag, Maandag en Dinsdag a.s. een tentoonstelling van zijn schilderijen, tec- keningen enz. in Hotel des PaysnBas tc Utrecht. ATHLETIEK. Indoortraining. Door de Pers- en Propagandacommissie is aan alle sportvereenigingen verzocht subsidie te willen verleencn voor de indoortraining van dezen winter. Tevens werd gevraagd de leden te willen opwekken tot deelname. Voor hen, die soms door gebrek aan contact met hun KANTONGERECHT. Overtreding von de Loterijwet. Voor den kantonrechter stond terecht de eigenaar van een chocoladefabriek, wegens overtreding van de Loterijwet. Verdachte had door zijn reiziger in een winkel te Rotterdam een doos met z.g.n. pindastaafjes doen ver- koopen, waarvan er één wit merg bevatte. De kooper daarvan kreeg een groote z.g.n. Ko- ningsstoaf toe. Dit stond vermeld op een bil jet, geplakt binnen in den doosdeksel. Mr. R. P. van der Mark trad in deze zaak als verdediger op en pleitte vrijspraak. Hij baseerde deze vrijspraak op de memorie van toelichting op de Loterijwet en op een arrest van den Hoogen Raad van 10 Januari 1921. Zooals in dit geval de overtreding had plaats gehad, aldus merkte pleiter op, was dit ge schied door den winkelier en niet door den fabrikant. Deze laatste had de vereischte me- dedceling van het plan niet aan de deelnemers gedaan. Hij had slechts gedaan wat een fabri kant van roulette-toestelletjes doet, n.l. uitslui tend het vervaardigen. Eerst het gebruik ma ken daarvan brengt een overtreding met zich ^ede. Op grond van een en ander concludeer de pleiter dan ook tot vrijspraak. Mr. L. Stadig, waarnemend ambtenaar von het Openbaar Ministerie, was van meening, dat de fabrikant nansprekeijlk is, daar alles op de fabriek in elkaar is gezet. Hij requireerdc een geldboete van 10, subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde den fabrikant tot 3 boete subs. 3 dogen hechtenis. AANBESTEDINGSN1EUWS. Door de Nederlandsche Spoorwegen is aan besteed bestek No. 1344 (H. S.) Roming 238.000. Het voltooien van een loc. loods met aanbouwen, het maken van een kolcndro- gersverblijf en overdekte oliebcrgploots, een gebouwtje voor treinverlichting, een voorhoog- spennings-trensformatoren en een voor werk plaats en magazijn, een takkenbossenloods, een verdiept kolenpark met bunkerfundecringen, aschkuilen cn kraanspoor, een zandreservoir, den onderbouw voor een wogendroaischijf, een verhoogde los- en laadplaats en andere wer ken van wijziging op het Westelijk Eiland Am sterdam C.S. Er waren 27 biljetten, waarbij E. de Bruin te Hoogland, 246.990. Laagste wasAannemers Maatschappij Noord-Holland te Heemskerk f 227,750; hoog ste was N. M. Bollen te Utrecht, 257.000. 25 Nov. de valk (foyer). Frysk Selskip. 25 Nov. Amsvorde. Komende Cultuur. Da. Schermerhorn. 25—26 Nov. Amicitia. Vogelfümvertooning Nut. Nat. Hist. Ver. Volksunivers. Arb. ontw. 26 Nov. Amicitia (foyer) Ver. van Huis vrouwen. Lezing van mevr. Douwes Dekker- Jolles over „Cafifornië". 27. 28, 29 Nov Amicitia Bioscoop. 27 Nov de Volk Tooneel P T T. 29 Nov. Oud Koth. Kerk. Lezing Prof. C. Wijken over „Herecniging der Kerken". 1 Dec. Kunstkring voor jongeren. Dr. var» Hoik. 1 Dcc. Ver. Maarten Luther. Lezing Ds. Ree- ser over „Opbouwen". 2 Dcc Rem. Kerk. NcdrL Prot. Bond. Lezing Ds F Kuiper. 4 Dec. Danschool Klaassen. St. Nicolaas» bal. 4 Dec. de Valk. Dons-avond Martin—Busé. 6 Dec. Amicitia. St Nicolaasfeest. 7 Dec. Amicitia. Tooneel-afscheid mevr. Mann—Bouwmeester. 11 Dec. „De Valk", Ncd. Relsvereeniging, Feestavond. 14 Dec. Amicitia (foyer). Theos. Ver. Lezing den heer Bolt. 15 Dec. Amicitia (foyer) Ver. v. Huisvrou wen. Mevr. Hijmans—v. d. Berg. 17 Dec. Amicitia Amersf. Kunstkring abonn. concert. Mia Peltenburg. 18 Dec. De Valk. Feestavond A. G. V. „Ex celsior".- 18 en 19 Dec. Amicitia Kleine Stem. 22 Dec. Nieuwe kerk. Zanguitv. „Sursum Corda". 29 Dec. Amicitia Matinéc van 't Ntf' T, 2, 3 Jan Amicitia Bioscoop. 4 Jan. De Valk. O B avond. 6 Jan. Amicitia. Kunstkring. TooneeluJtv, Reinaert de Vos. B Jan. De Valk. Tooneel Soc. Eensgezind heid. 12 Jan. Amicitia. Tooneel S. E. O., 13 Jan. Amicitia 't Nut. 15 Jan De Valk Frysk Jaelskip. 15, 16, 17 Jan Amicitia. Bioscoop. 19 Jon Kunstkring voor Jongeren. Lezing de heer Adriaans. 19 Jan Amicitia Amersf Kunstkring obonn.- concert. Holl Strijkkwartet. 22 Jon. de Valk. Ons Genoegen. Tooneel en dans. 22 Jan Amicitia HBS bal. 25 Jan De Valk O B avond. 25 Jan Amicitia (foyer). Theos. Vo.. mevr Ros—Vrijman. 27 Jan Amicitia. Sonaten-avond Meyer— van den Burg 29 Jan de Valk NBAS. 29, 30, 31 Jan Amicitia Binsroo, 31 Jan. De Valk Feestavond Leusderkwa~ tier. 1—5 Febr. Amicitia Bazar. 5 Febr. Amicitia Bal-Masqué S. E O 8 Febr. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Haydn kwartet. 9 Febr. Amicitia. 10de jaarl. uitvoering Excelsior. 12, 13, 14 Febr. Amicitia Bioscoop. 15 Febr De Valk O B avond. 16, 17 Febr. Amicitia. Nuts-Tooneeluitvoe- ting S E O. '22 Febr Amicitia (foyer). Theos Ver. Lerin» mrj Dijkgraaf. 26 Febr Amicitia Foyer, 't Nut. 26. 27, 28 Febr Amicitia Bioscoop. 28 Febr. De Valk. Soc. Eensgezindheid. Bal masqué 4 Maart Amicitia Amersf Kunstkring U. S. O -concert. 10 Maart Amicitia Sonaten-avond Meyer— van den Burg 12, 13, 14 Maart Amicitia Bioscoop. 15 Maart Amicitia (foyer). Theos. Ver. Le zing dc heer Stom.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 6