A/elke stapels brieven Emil Jannings, de Duitsche film 'cteur, dagelijks In Hollywood van honderden aanbidders en -sters ontvangt, Iaat dit plaatje zien. Een der belde Fransche kroonpretendenten, de afstammeling der groote Lodowijken, de hertog van Gulse, heeft korten tijd in ons land doorgebracht, op doorreis naar zijn bezittingen In LarasJ, waarheen hij per „TJerimal", van den Rott. Lloyd, Is vertrokken. Het gezelschap, even vóór het vertrek, te Rotterdam gefotografeerd op de kade van den Rotterdamsche Lloyd. In het midden: de hertog van Guise; links: zijn 18-jarige zoon Henrl. Hel afscheid van den Franschen kroonpretendent In hotel Weimar te Rotterdam. (De hertog woont, sedert hij „troona* opvolger" Is, meestal in een kasteel nabij Brussel.). Een groepje Chlneesche geestelijken die onlange op het Vatlcaan door den Paus tot bisschop zijn gewijd op bezoek bij kardinaal Dubois te Parijs. woensdag werd te IJmulden door een deputatie van do opvarenden der „Hannover" een krans gelegd op de grawon in „Pulchrl Studio" te Den Haag Is voor elechthoorenden een demonstratie gehouden met kamermicrophoons on van de In den oorlog omgekomen bemanning van een Dultsche torpedoboot. Voorop de korvet-kapitein Rheln. bljbehoorende hoofdtelefoons, waardoor hardtjoorenden In staat gesteld worden lezingen enz. te volgen. Hoe hartelijk ariana, na zijn terugkeer uit Genêve, ontvangen werd aan het station te Parijs. Een delegatie der spoorwegarbeiders overhandigde hem bloemen! Alleen de „Action Frangalse" vertelt het anders De gronden langs den zeeweg te Overveen zijn beschikbaar gesteld voor villaterreinen. Het bekoorlijke stuk natuurschoon za| dus Sacha Guitry, do knappe Fransche tooneelschrij- eerlang wel tot een straat met villa's worden herschapen. Linkst de watertoren. ver, met Yvonne Prfntemps, zijn vrouw, op het station St. Lazare te Parijs, vóór hun vertrek naar Amerika. Elihu Root, een bekend Amerikaansch staatsman, heeft den, Indertijd door wijlen Wilson Ingestelden, vredesprijs van 25.000 dollar en de Wilson-medaille ontvangen. HOE IN AMSTERDAM GEBOUWD WORDT. Een blik op de Nleuwmarkt, waar, naast een aardig ouo geveltje, het nieuwe geboetw der N.V. Flesseman is verrezen. Architect was de heer Th. Wljdevejd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8