ONZE ILLUSTRATIE Oevonter zal eerlang oen 6tcdefijke elgenaardlghold, nl. de typische „OHfantsbrug", moeten missen. Zij dankt haar naam aan een der olifanten van het circus Hagenbeek, die door hel houten brugdek zakte. Men denkt het water daar ter plaatse te dempen. De allerwonderlijkste wagon, van niet minder dan 1000 p.k sterkte, waarmede de Engelsche automobilist Sograve naar Florida zal vortrekken, om het woreldsnolheldsrecord to verbeteren. Hij hoopt meer dan 320 km uursnelheid te bereiken!... Gisternacht Is ten behoeve van de waterleiding een buis gelegd onder.. den spoordijk Amsterdam Zaandam De werklieden tijdens hun nachtelijk werk onder de rails. Op het terrein der Maatschappij „Nederland" te Amsterdam Is Woensdag een demonstratie gohouden met een merkwaardig bluschapparaat. waarmee een vuur van teer en benzine In minimum van tijd gebluscht word Het apparaat werkt door het uitspuiten van een soort poeder. ANDRES SEGOVIA, de 8paansche gultaarspeler, die bij rijn optreden voor den Amsterd Kunstkring ..Voor Allen" buitengewoon succes had. Er blijft langzamerhand geen bekend boek meer over of de filmregisseurs hebben er een rolprent van gemaakt Thans ontvangen wij uit Londen foto's uit een der nieuwste films... Robinson Crusoe, het boeiende jongensboek, dat maar weinigen niet gelezen zullen hebben. Hoe de balling de voetstappen In het zand ontdekt VERDWIJNEND OUD-AMSTERDAM. In den omtrek van de ronde Luthersche kerk wordt duchtig gesloopt. Hot Is de oudo bekende buurt bij het Kattegat on Groot Hemelrijk, die verdwijnen gaat Oo jongste typhoon, die de Phllippijnon heeft geteisterd, deed rijen huizen tot puin ineenvalten. Een deel van do ruïne. Hot oudste oudje van Frankrijk, mevrouw Gaillard, heeft op l08-ja»-lgen leeftijd het moede, gerimpelde hoofd neergelegd. Het is een aardig denkbeeld der Franschen geweest om de vliegmachine, waarmee Bernard zijn tocht Parijs—Madagascar en terug volbracht, bij de Tuilerloën te exposeeren Het toestel heeft heel den dag door veel bekijks. Een groep Fransche kerkvorsten gefotografeerd ter gelegenheid der wijding van mgr Coureoux (x) tot bisschop van Orleans Links van hem kardinaal Dubois Do plechtigheid vond In do Notre-Dame plaats. Een moedige automobiliste Is mej Cordery, een Jonge Engelsche, die een wereldreis gaat maken, waarbij zij binnen vijf maanden 14.000 km In t -ar open wagen denkt af te leggen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8