ONZE kJLLUSTRATIES WINTER IN' JAPAN. IJs bekoort niet alleen de Nederlandselie jeugd. Mèn zie slechts naar dit troepje jeugdige Japannertjes dat op het ijs in een Tokio'sch Vondelpark uitbundig plezier schijnt te hebben. Het jongste orgaan der Ned. K. v. K. te Brussel is gesierd met een teekening van een galjoen, dat trotsch de Schelde opvaart. Een zonderlinge vergissing deed de „Oranje" echterachterst voren zeilen! Men lette op het roer in den voorsteven! BOOMENVERNIELING DOOR GAS. Een iep, die door in den grond uitge stroomd gas zwaar beschadigd is. De Belgische ballonvaarder A. Yecnstra, heeft een nieuw model parachute gedemonstreerd, die zoo eenvoudig is, dat het toestel in iederen vliegstand gemakkelijk te gebruiken is. Zelfs een kind van zeven jaar ontvouwde het scherm zonder hulp. Op de Rijkswerf te Helder is in opdracht van het Departement van Marine een natuurgetrouw mo del van de „Java", op 1/50 van de ware grootte, vervaardigd door den modelmaker cn den scheeps- beschieter H. G. Mocn. De ex-koning van Saksen, Friedrieh Au-g gebracht op doorreis naar de- Canarische op weg naar het s.s. „Zeelandia", aan den den ex-koning van Saksen (X) priu ust, heeft korten tijd te Amsterdam door- Eilanden. Onze fotD toont het gezelschap, steiger bij het Centraal-Station. Naast scs Margarctha von Hohenzollern. De Italiaanschc vlieger Nobile (X). bekend door zijn poolvlucht met de „Norgc". heeft Tokio bezocht. Admiraal Yamanaski drukt hem hier de hand. De Italiaan zal in Japan adviezen op luchtvaartgebied geven. PR'OF. J. C D1JXHOORN. hoogleeraar aan de Technische Hoogcschool te Delft, herdacht Donderdag zijn üocn verjaardag. Paul I-Iindemith, de talentvolle jonge Duitsche componist, naast Alice Ehlers. de vermaarde cembaliste, en ziin broeder Rudolf Hindcmith. Het trio heeft te Berlijn een concert op oude instrumenten gegeven. Dr. G. Minderhoud, Secretaris der Gron. Maatschappij van Landbouw, is benoemd tot hoogleeraar in de Land huishoudkunde te Wageningen. Een belangrijke wedstrijd in.de jiaardcnwereld is de internationale liindemisrit om den „Prix de Saint Cassien" tc. Cannes, waar aan zoowel dienst- als rijpaarden deelnamen. Links, een blik tijdens het nemen van een hindernis; rechts een aantal nieuwe toilletjes (modellen van Poirct) die te Cannes te zien waren Het Spinoza-huis te Den Haag, dat als Spinoza-museum is ingericht. De muur is van de leelijke cementlaa* ontdaan en zoo in zijn ouden toestand teruggebracht,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8