In het veilinggebouv „Frascati" in de Nes to Amsterdam is Vrijdag de eerste voorjaars-tabaksinschrijving gehouden. Een „dra matisch tooneel, dat toont hoe fanatiek het vaak bij deze veiling toegaat bij de pogingen om nog iets van de toegewezen partijen te bemachtigen. Het Vlaamsch Volkstoonecl zal op 16 Maart te Amsterdam een opvoering geven van het mysteriespel „Beeldekens uit het leven van Sint Franciscus van Assisi", dat in België groot succes geniet. Een der eerste „beeldekens" der eerste handeling. NED. POMOLOGISCHE VEREENIGING. Een afdeeling Tiel en omstreken. Dezer dagen werd door de fruittelers te Tiel en omgeving een vergadering belegd, waarin werd besloten tot de oprichting eener afdeeling der Ned Pomologische Vereeniging hoofdaf- deeling „Fruitteelt" der Ned. Heidemaat schappij. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren: A. Booy te Ochten, D. A. v. d Kaay te Rossum, W. T. Merkx.te Dreumel, W v. Riemsdijk te IJzendoorn en D. A. G. Ver- brugh te Eek en Wiel. BELOONDE OPOFFERING. Een Fransch onderofficier-zieken verpleger onderscheiden. Najr wij vernemen is de gouden medaille der Oranje-Nassau-orde toegekend aan den onderofficier -ziekenverpleger van het Fransche leger te Tunis, den heer Augier. De heer Augier had zich, toen Hr. Ms. Tromp ui 1026 op uitreis te Tunis verbleef, beschik baar gesteld voor overbrenging van zijn bloed in het lichaam van den ernstig zieken officier van den Marine-stoomvaartdienst, den heer A. v. d. Horst, behoorende tot het officierenkorps van de Tromp. De heer v. d. Horst is geheel hersteld en zal binnenkort zijn dienst hervatten. HET OUDE POSTKANTOOR TE ROTTERDAM. In gebruik door de Academie. B. en W. van Rotterdam stellen den Raad voor het voormalige postkantoor aldaar, nadat dit voor rekening der gemeente tot Middel baar Technische School zal zijn verbouwd, aar» de Academie voor Beeldende Kunsten cn Tech nische Wetenschappen in gebruik te geven gedurende de eerste vijf jaren zonder vergoe» dirg voor dat gebruik, gedurende de volgende vijf jaren tegen een vergoeding van 20,000 per jaar en gedurende de daarop volgende jaren tegen een vergoeding van 40,000 per jaar. DE MOEILIJKHEDEN BIJ DE MAASTRICHT- SCHE INDUSTRIE. Een steunvoorstcl der SD.A.l'.- fractie in den Maastrichtschen Raad. Door de S. D. Raadsfractie van Maastricht is in overleg met de betrokken vakorganisatie het volgende voorstel bij den Maastrichtschen Raad ingediend „Waar door de directie der Kristal-Unie in de conferentie ten Stadhuize, gehouden op 22 Febr j.l. is verklaard dat zelfs als de regeering een besluit mocht nemen ter verhooging der invoerrechten dit hoogstens tot resultaat kan hebben, dat ongeveer 60 arbeiders zouden kun nen worden te werk gesteld en dus is komen vost te staan, dat er minstens 250 arbeiders waarschijnlijk gedurende langen tijd werkloos zullen blijven, stelt ondergeteekende namens de S. D. Raadsfractie voor, een bedrag van 50.000 beschikbaar te stellen om in over leg met de directie der Kristal-Unie en de re geering een wachtgeldregeling in het leven te roepen op de rcgceringsvoorwoarden, die hier voor gcljlcn." DE SPOORWEG GOUDA-ALPHEN A. D. RIJN. Do brief von B. en van Gouda. Eenigen tijd geleden heeft de heer Kolijn, lid van den gemeenteraad van Gouda, aan B. en W verzocht den brief te publiceeren, dien zij hebben gezonden aan de ministers van water staat en financiën inzake de voltooiing van den spoorweg Gouda—Alphen aan den Rijn. B. en W. hebben aan dit verzoek voldaan. De brief luidt „Ir. verband met de actief die in het bij zonder van de zijde van het gemeentebestuur van Waddinxvecn gevoerd wordt tegen den aanleg, c.q. den afbouw van de spoorlijn GoudaWaddinxv Alphen aan den-Rijn en de geruchten, cie de ronde doen dat het reeds aangevangen werk voorloopig althans zou worden stil gelegd, veroorloven wij or.s de vrijheid Uwer Excellence's aandacht te Ves tigen op de groote belangen, die voor onze gemeente als centrum van een rijke bloeiende land- en tuinbouw-, handels- en industrie streek op het spel staan indien deze spoor lijn, waarvoor ook Gouda zich gaarne een be* langrtjk financieel offer heeft getroost, niet tot stand zou worden gebracht. Docr dc Ra den van de gemeenten Alphen aan den Rijn en Boskoop is reeds onder uwe welwillende aandacht gebracht, hoe niet alleen dc belan gen der gemeente zelve, maar ook de stroek- belnngen door deze spoorwegverbinding zui len worden gebaat. Wij onderschrijven een en ander ten volle en ondersteunen ook hunne, ie uwer kennis gebrachte verzoeken gaarne De verbindingen met genoemde belangrijke gemeenten, Wad- dinxveen inbegrepen, zijn zeer slecht te noe men. Het goederen vei voer is in 't algemeen aangewezen op dc verbinding te water, met alle de daaraan verbonden moeilijkheden en extra kosten van overladen te Gouda voor verdere verzending per spoor. Als middelpunt van deze, ook voor de al- gemeene welvaart zoo belangrijke streek, is voor onze gemeente onverwijlde totstandko ming van deze spoorlijn, die reeds zoovele ja ren op zich liet wachten, dan ook een groot vitaal belang. Wij vertrouwen, dat uwe Excellentie dan ook, zoo noodig maatregelen zal willen nemen, die een spoedigen afbouw verzekeren. Afschrift van dit schrijven zouden wij op sreiijken datum aan Zijne Excellentie den mi nister van financiën met het dringend verzoek den afbouw van dezen spoorweg wel tc willen bevorderen" B. en V merken nog op, dat zij steeds ven dc1 urgeniie van het tot stand komen van den spoorweg overtuigd zijn geweest. i SCHOOL- EN WERK TUINEN. Vergadering der Centr. Ver eeniging. ÖOOO kinderen aan den arbeid. De Centrale Vereeniging voor School- en Werktuinen hield haar algemeene vergadering op Frankcndaal, Amsterdam, onder voorzitter- schop vón den heer J. R. Koning, hoofd der afd. Beplantingen. •Als opvolger van jhr. G. F. van Tets werd de heer Koning tot voorzitter gekozen en in- plaats van den heer K. Dilling, die wegens drukke werkzaamheden aftreedt, de heer W. B Noteboom tot secretaris te Amsterdam, ter wijl de heer A.'D. de Roos te Haarlem tot pen ningmeester wordt gekozen. De heer J. Ho- vens Grcve werd herbenoemd als bestuurslid. Uit het jaarverslag blijkt, dat hetgeen mee gedeeld werd over den te Zutphen gehouden cursus, groeiende belangstelling te zien geelt. Er zijn thans plannen in overweging tot het. houden van propagandabijeenkomsten te Haar lem en te Amsterdam. Met waardeering sprak de voorzitter, de hepr Koning over het werk, acht jaar geleden begonnen door de heeren van Tets en Dilling en dat het in dien tijd voortgezette werk zich uitgebreid heeft, blijkt wel er zijn thans over het land verspreid on geveer 50 school- en werktuinen, waar ruim 8000 kinderen werken. Daaiuit blijkt zeker, dat de ouders de gToote beteekdnis van dien arbeid voor de opvoeding inzien. Met een opwekkend woord sloot de voorzit ter. de heer Koning, de bijeenkomst, waarin een opgedekte toon heeft geheerscht. UIT DE BOUWVAKKEN. Het contract oonvpard. Naar het Hbld. verneemt, hebben de leden van den (modernen) Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond het nieuwe collectieve contract aanvaard. Ook dc R K. bouwarbeiders hebben het goed gekeurd, zoodat thans alle partijen, welke aan de onderhandelingen hebben deelgenomen, zich met dc nieuwe overeenkomst hebben vereenigd. OVERTREDING DER LOTERIJWET. Door de Expressbank te Schiedam* Voor het kantongerecht te Schiedam heb ben hedenmiddag terecht gestaan J. T. uit Rot* terdam, F. H. J. S. en J. S. uit Schiedam ervan verdacht als directeuren van de bekende „Ex press Bonk" aldaar de Loterijwet te hebben overtreden. De „Express Bonk" gaf coupons uit waarop de houders der bewijzen zelf dc op hun verschillende coupons voorkomende getal-* len konden groepeeren om aldus het getal te krijgen, dat op een premielijst vermeld stond. Het O.M. eischte tegen ieder 200.— boete subs, een maand hechtenis. Uitspraak over acht dagen. EEN REIZIGER, DIE EEN DOEK- SPELD VOND. Hij verzuimde zijn vondst aon te geven. Twee reizigers, die met cc-n auto van Am- steidam naar Heerenveen gingen, hadden op den weg bij Amersfoort een gouden doekspeld gevonden en deze bij zich gestoken, aldus „de Tel." Zij bekeken die speld, ze zag er niet erg waaidevol uit, totdat men er hen op attent maakte, dat op de speld steentjes zaten. Een der reizigers besloot daarom de speld door een deskundige te laten onderzoeken en ging er mee naar een goudsmid te Heerenveen. Deze oordeelde, dot de speld een waarde van minstens duizend gulden had. De marechaussée te Heerenveen, die van het geval hoorde, stelde een onderzoek in, hield dc-n man, die de speld in zijn bezit had, aan, en geleidde hem voor den officier van Justi tie, die .den betrokkene echter op vrije voeten stelde. Naar wordt vernomen is de speld in han den der politie gebleven. De vinder zal ver volgd kunnen worden wegens het niet aan geven ,van zijn vondst Do jeugdige keizer van Annam, Bao-Dai, opent (in kniekousen en Schiller-hemd) te Parijs een Indo-Chineesch soldatenhuis. De Britsche kroonprins heeft te> Leicester cenige tehuizen voor oudjes-van-dagen geopend. De nieuwe bewoners en hun grijze vrouwtjes, vormden een eere wacht toen de jonge prins arriyeerde. Bij het 70-jarig jubileum van den heer Kat als papiermaker aan den molen „De School meester" te Westzaan, is de molen in feesttooi gezet. Ieder, die iets van muziek weet, k ent den zgn. modernen Weenschen compoist Schönberg, wiens niet steeds even welluidende composities toch steeds de aandacht trekken. Een samenktfüist in Berlijn van den modernen schilder Oscar Koko schka, den heer en mevr. Schönberg en den modernen architect Adolf Loos, Het Nieuwe Westbroek park te Den Haag genoemd naar den overle den directeur van den Haagsche plantsoenen is een fraaie aan winst voor de residentie. Links op den achtergrond de Scheveningschc badk apel. We hebben gedurende enkele weken geen wereldreizigers gehad. 't Werd dus hoog, hóóg tijd! De aar dboi-totristen zijn Adolf en Irmgard Herr enhun tweejarige spruit Hedwig. Het drietal te A'dam ge kiekt, vóór het gebouw van 't Handelsblad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6