Maison de Nouveauté gischen collega's in het algemeen een bewijs van collegiale gevoelens Ie doen zien. Spr. zeide, dat hij daarvan ook getuigenis heeft mogen afleggen in September 1923, bij het luisterrijke feestmaal in het Antwerpsche stad huis, door het gemeentebestuur belegd ter eere ven de Hollanasche journalisten, die toen een bezoek brachten aan de verwoeste gebie den. Hij wil het thons weer doen. Het is zeide spr. aan dezen maaltijd noch de plaats noch dc gelegenheid om na te pleiten over de in de Eerste Komer gevol- len beslissing. Hij mag echter wel het ver trouwen uitspreken, dat de heer Van Goethcm naar huis zal terugkeeren met de overtuiging, dat het gehecle Nederlandsche volk in vrede en vriendschap met dc Belgen wenscht te le ven. Zeer zeker willen dat de journalisten. De beide landen hebben, cultureel, economisch en staatkundig, veel gemeen en het is aller eerst de taak der journalisten, dit in het oog te houden. De Pers kan zoo ontzaglijk veel bijdragen tot de goede verhouding tusschen de beide volken. Spr. hoopte, dat de Belgische collega's overtuigd zullen zijn van de vriend schappelijke gevoelens der Nederlandsche journalisten jegens het Belgische volk, en dronk op het welzijn van den heer v. Goethcm in het bijzonder en de Belgisch© dagblad schrijvers in 't algemeen. Dc heer v. Goethcm bracht in zijn ant woord oprecht dank aan de Nederlandsche confrères, voor de hartelijke ontvangst aan dezen maaltijd en in het bijzonder voor de wijze, waarop zij hem in deze moeilijke dagen bij dc vervulling van zijn werkzaamheden zijn tegemoet gekomen. Ook hij wilde niet over politiek spreken, moor wel den wensch uiten, dat hij spoedig naar Nederland zou mogen terugkeeren, om hier in 't parlement de be handeling bij te wonen van een zonder in menging der mogendheden nieuw gesloten j verdrag tusschen Nederland en België. Do hartelijkheid intusschen, waarmee de Neder landsche collega's hem ontvangen hebben, zal hem onvergetelijk zijn en hij zal niet nalaten, daarvan zijn persgenooten in België op de hoogte te brengen. Tegen het eind van den maaltijd heeft mr. J. J. v. Bolhuis namens dc Haagsche Jour- nalisten-vereeniging nog het woord gevoerd en eveneens den nadruk gelegd op de noodza kelijkheid van een vriendschappelijke verhou ding tusschen de beide landen en hun pers. Tot de oonzittenden behoorde ook mr. L. J. Plemp van Duivclond, eere-voorzitter ven den Kring. Op tafel prijkte een bloemenversiering in de Belgische en Nederlandsche kleuren. Bij de Vereen. Ned. Fabrikaat. In een gisteravond gehouden bijeenkomst van de afdeeling Rotterdam van de Vereeni- ging Ned. Fabrikaat, heeft de voorzitter mr. L. K. E. van Eyk, gewezen op dezen historischcn dag, in deze nationale en nationalistische ver- ceniging. Hij sprak zijn vreugde uit, dat de Eerste Kamer het traktaat heeft verworpen. Stt. hoopte dat 't onzen statoslieden gelukken n ogc zoo spoedig mogelijk het contact met onze zuidelijke naburen weer te herstellen en een traktaat tot stond te brengen dat van beide zijden wel concessies zal eischcn, maar tege lijkertijd aan beide landen economische voor deden zal brengen. minister-president, naar aanleiding van de ver werping van het wetsontwerp tot goedkeuring I van het Belgisch traktaat, plaats hebben, als onjuist worden beschouwd. Belgische kanaolplnnnen. Buiten Nederland om! De heer Nijpds seint uit Brussel d.d. 24 Maart aan het Hbld.: In de wandelgangen der Kamerafgevaardig- den verklaarde mij hedenmiddag mr. Fr. van Couwelaert, op gewild onhebbelijke wijze, dat hij zich nog niet over de verwerping wcnschto uit te laten. Uiterst vriendelijk en mededeelzaam, want in zijn nopjes, bleek de afgevaardigde en ka- nalcnsnecialist ir Van Caeneghem, uit Has selt, lid van de derde sub-commissie van de pasbenoemde Staatscommissie voor de groot? openbare werken, die my verzekerde, dat een eventueel Nederlandsch aonbod tot verbete ring van den Waterweg door het gebied van Maastricht overeenkomstig dc bekende Luik' sche desiderata als door schrijver dezes steeds bepleit, sedert hedenmiddag geen zin meer zou hebben. Dat is niet een direct gevolg van de ver werping van het verdrag, maar van het feit, dat hij en mr. Van Cauwclaert heden twee uur zwart op wit de vaste toezegging in handen kregen van een onderneming, die bereid is, een kanaal van Luik over Lixhe en door dc Kem pen naar Antwerpen buiten Nederlandsch ge* bied om, als particuliere onderneming waar-» schijnlijk onder participatie en met contróle van den staat uit te voeren. Reeds in 1935 zou men het kanaal kunnen afleveren. Do heer Van Caeneghem machtigde mij verder te publiceeren, dat d!t voorstel het re sultaat is van nieuwe boringen en berekenin gen door deze particuliere ondernemers cn van hun in het buitenland met nieuwe werk tuigen opgedane ervaringen. Gebleken zou zijn, dat het graven van een kanaol door den berg bezuiden onze grens over Belgisch gebied slechts zeventig millioen franken meer zal kosten dan de andere oplossing. De heer Van Caeneghem echt het thans vaststaande, dat de Luiksche oppositie tegen het plan voor eên kanaal buiten Nederland om gebroken is, daar de Luiksche industrieelen, die uit zuinigheid en wegens de snellere uitvoering het bestaan de kanaol wilden verbeteren, geen financiers voor nun plan konden vinden, terwijl verder thans garantie gegeven is, dat dit kanaol niet in vijftien maar in zeven jaar klaar zal wezen. Teneinde ook het laatste bezwaar der Walen tc ondervangen verklaarde de heer Van Coe- neghem mij dat hij in overeenstemming met den heer Van Cauwelnert voornemens is den Walen en Nederlanders te laten voorstellen van het nieuwe kanaal bij Lixhe een verbin ding te laten maken naar Maastricht en het Juüsnahonaal voor schenen van dezelfde af meting. als het nieuwe Belgische kanaal, dat waarschijnlijk voor schenen van duizend ton gegraven zal worden Dit verWndingskMieal met Maastricht zou natuurlijk niet eerder klaar moeten komep dan de nieuwe waterweg nanr Antwerpen, zoodat dc Luikenaren in T935 vrij keuze behouden om naor Antwerpen of naar Rotterdam te gaan. Gcc-n persconferentie. Naar uit goede bron vernomen wordt, moet het bericht, dat in enkele bladen is verschenen, els zou binnenkort een. persconferentie met den OEFENINGEN IN DE STELLING VAN DEN HELDER. Het personeel van de compagnieën van het regiment kust-artillcrie zal beoefenen hét be wapenen van enkele batterijen op het kust- front, het bezetten dier batterijen gedurende een etmaal en het vuren met scherp uit deze batterijen. Deze oefening wordt tweemaal gehouden. Zoo mogelijk zullen marine-vaartuigen cn personeel en materieel van de Verlichtingstroe- pen von het regiment genietroepen aan deze oefening deelnemen. Ook zullen oefeningen worden gehouden met de aangewezen bezetting van het fort op de Harssens. BEMIDDELINGSBUREAU POLITIE- TROEPEN. Gewezen militairen naar burger betrekkingen. Op de vToag van den heer Krijger betreffen de de inschrijving van ontslagen korporaals en manschappen der politietroepen bij het Be middelingsbureau, heeft de minister van Ooi- log geantwoord Ter zake \'an de inschrijving van gewezen militairen van de politietroepen in de lijst vo:i gegadigden voor burgerbetrekkingen, welke aangehouden wordt bij het Bemiddelings bureau, is de Minister in overleg getreden met zijn ambtgenoot van Financiën. Genoemde Minister verklaarde geen bezwaar te hebben tegen inschrijving, doch wel tegen gelijkstel ling van deze militairen met de wachtgelders. De bij dat bureau ingeschreven militairen der politietroepen mogen derhalve worden voorgedragen voor en, althans voorloopig tij delijk, werkzaam worden gesteld in die betrek kingen, waarvoor geen geschikte wachtgelders beschikbaar zijn. Met betrekking tot 16 militairen der politie troepen, die aanvankelijk op 1 April 1927 den militairen dienst zouden hebben moeten ver laten, zij nog medegedeeld, dat hun vergund is, om voorloopig in dienst te blijven, tot tijd cn wijle zij zooveel diensttijd zullen hebben verkregen, dat zij althans aanspraak zullen hebben op een tijdelijk pensioen. HR. MS. „TROMP". Hr. Ms. pantserschip „Tromp" is gisteren te Nièuwediep aongekomen. HR. MS. „SOEMBA" EN „FLORES". Hr. Ms. flottielje-vaartuigen „Socmba" en „Florcs" zijn gisteren van Saigon vertrokken op de terugreis naar Tandjong-Priok. POLITIE TE AMSTERDAM. Commissaris Van Asperen. Naar het Hbld. verneemt, heeft dc heer C. van Asperen, commissaris van politie aan het bureau J. D. Meijerplein, te Amsterdam, aan de Koningin met ingang van T Mei a.s. eervol ontslag uit zijn ambt gevraagd. DE SPOORWEG ALFEN-BOSKOOP- WADDINX VEEN—GOUDA. De K. v. K. voor Rijnland dringt op spoedige verbinding aan De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden heeft een brief ver zonden aan den ministerraad, waarin ze mede deelt, nog steeds in de kwestie van den spoor weg 'Alfen—Boskoop—Waddinxveen—Gouda de meaning te handhoven, zooals uiteen is gezet in het tezamen met de Kamer van Gou da en omstreken verzonden adres aan de mi nisters van binnenlandsche zaken en land bouw, waterstaat en financiën in September 1923. In den thans verzonden brief vestigt de Kamer er de aandacht op, dat de teelt van boomkweekerijproducten, welke in Boskoop haar centrum heeft, zich ver buiten die ge meente heeft uitgebreid en tal van boom- en bloemkweekerijen gelegen zijn in het district der Kamer voor Rijnland. In Boskoop zelf zijn alle landerijen door de kweekers reeds in be slag genomen, zoodat elke uitbreiding voor een belangrijk gedeelte aan het district der Kamer van Rijnland ten goede zal komen. De Kamer acht het wenschelijk in het bijzonder er op te wijzen, dat de seizoendrukte te Boskoop tengevolge heeft, dat het vrachtgoedcrensta- tion te Alfen om dien tijd overbelast is en een normale behandeling der aankomende, goederen en verzonden wordende Alfensche producten somtijds belemmerd wordt. Ook een spoorwegverbinding van Leiden over Alfen mét Gouda en de tusschenliggende plaatsen moet van niet gering belang geacht worden. Gouda zelf en de plaatsen daaromheen zijn van Leiden en Alfen uit uiterst moeilijk te be reiken, doordat, behalve per boot, daarheen geen directe verbinding bestaat. De verbinding van Alfen met Rotterdam is eveneens zeer on- gcriefelijk. In verband met een en ander dringt de Kamer voor Rijnland op spoedige vol tooiing van de genoemde spoorwegverbin ding aan. NED. POMOLOGISCHE VEREEN. Een afdeeling te Arnhem. Door de afdeeling Arnhem en Omstreken der Nederlandsche Heidemaatschappij werden dezer dagen de loden der Hoofdafdeeling „Fruitteelt" dezer Maatschappij uit Arnhem en Omstreken bijeen geroepen voor de oprichting eener afdeeling. Tot leden van het voorloopig Bestuur wer den gekozen de heeren Jhr. H. W. de Blocq van Scheltinga te Velp, Mr. J. Prowein te Oosterbeek, Mr. A. van Giffen te Velp, Jhi. R. O van Holthe tot Echten te Ooslerbeek, Jhr Mr. H. Laman Trip te Velp, L. A. Ruijs te de Steeg. D. Wernsen te Oosterbeek. AMBTENAREN- EN ONDERWIJZERS- INTERNATIONALE. Een vergadering te Den Haag. 25, 26 en 27 April zal te 's Gravenhage een vergadering plaats hebben van hst bureau dei Ambtenaren- en Onderwiiz c r s -Intemationale, Het bureau bestaat uit 5 leden, t. w.Dorer, Weenen; Falkenberg, Berlijn; Laurent, Parijs; Llewellyn, Londen; en Noordhoff, intern, se cretaris, Den Haag. Doel dezer vergadering is de regeling van het in September te Neurenberg te houden congres, terwijl het verder u. het voornemen ligt, een bespreking met het bureau van het I. V. V. te houden over het aongaan van nau were verbindingen met het Intern. Verbond. Ook komt een rapport in behandeling no pens het werken der tc Parijs gevestigde Con- fédération Internationale des Travailleurs In- tellectuels. ACNE VAN HET OVERHEIDSPERSONEEL. Een verkiezingsmanifest van het A. C. O. P. Het Comité ter behartiging van de alge- meene belangen van Overheidspersoneel (A. C. O. P.) geeft naar aanleiding von de o.s Statenverkiezingen een speciaal monifest uit en wel in een oplaag van 60.000 exemplaren. In dit manifest wordt aan het Overheids personeel het groote belang dezer verkiezingen uiteengezet De samenstellers achten een duidelijke stcm- busuitspraok op 6 April o.s. van het allergroot ste gewicht omdat naar hun meening daar door dc Nederlandsche politiek over haat doode punt heen geholpen zou kunnen wor den, wat ook voor de verdere ontwikkeling en uitbouw der vakbeweging zeer gunstig zou werken. Geconstateerd wordt verder, dat de ambte noren de dupe zijn geworden von een politiek, die stelselmatig den toestond von 's Lands fi- nnnciën veel en veel ongunstiger voorstelde dan deze in werkelijkheid was. Verder wordt o.n gehandeld over de niet uitgevoerde motie-Bulten, de propaganda on der het R. K. Overheidspersoneel, dc intrek king der huurwetten enz. Het manifest is ondertcekend door de hee ren N. van Hinto (Voorzitter), F. S. Noordhoff (Secretaris), F. van Meurs, D. J. Tiepcn, W. Luberti, J. J. Lamers, S. N. Posthumus, W. Lodeizen en A. H. Koenot HET SJ5. „SIMON BOLIVAR". Maaltijd naar aonlciding van de indicnststelling. Commissarissen en directie van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij hebben te Am sterdam, ter gelegenheid van de indienststel ling van het nieuwe, voor den West-lndischen dienst gebouwde passagiersschip „Simon Bo livar", aan boord von dat schip aan ruim 60 genoodigden een maaltijd aangeboden. Tot de gasten behoorden oa. do ministers van koloniën en van waterstaat, de wethouder voor de handelsinrichtingen te Amsterdam de heer J. ter Hoar Jr., de vice-voorzitters van de Kamer van Koophandel, do heeren Du Mosch en Lousbergh, dc zaokgelastigden van ver schillende Zuid-Amerikennschc staten, de voorzitter van den Ondernemersraad in Suri name, prof. Treub en de vertegenwoordigers van verschillende lichamen op het gebied van handel, scheepvaart en nijverheid. De tafel werd gepresideerd door den heer S. P. van Eeghcn, pres.-commissaris der K.N. S.M. Deze wees in een tafelrede op de groote betcekenis van de indienststelling van dit nieu we passagiersschip voor den West-lndischen maildienst. Het duidt aan een keerpunt in de geschiedenis van de scheepvaart, het tijdperk van nieuwen bloei na den oorlog. Vervolgens sprak de minister van koloniën, de heer Koningsberger, mede namens zijn collego van waterstaat. Binnenkort zal Curasao, zeide spr., een be roep doen op Nederland, om het in staat tc stellen de rol te spelen, die het door de om standigheden moet spelen. De K.N.S.M. geeft een schoon voorbeeld, door haar nieuwste schip doorheen te zenden. De naam van het nieuwe schip lijkt spr. een goed voorteeken Simon Bolivar was de bevrijder van zijn land. Moge dit schip de K.N.S.M, voorgoed van alle zorgen bevrijden! Wethouder Ter Hoor huldigde de directie van de K.N.S.M namens het gemeentebestuur voor de energie en de kracht, waarmede aan de toeneming van het verkeer met Centraal- Amerika wordt gewerkt. De heer E. Heldring dankte namens de directie van de K.N.S.M. allen, die aan de uit- noodiging gevolg hadden gegeven. Daarna Wendde hij zich, in dc Fransche taal, tot den vertegenwoordiger der Zuid-Amerikaansche staten. Hij wees er op, dat van de welvaart dier landen in de eerste plaats het welslagen van dc stoomvaartverbinding afhangt, en dat do maatschappij op haar wijze het hare bij draagt. Spr. besloot met een dronk op de Zuid- Amerikaansche republieken. Vervolgens bracht de heer Du Mosch nog den gelukwensch over von de Kamer van Koophandel en Fabrieken, zich daarbij in het bijzonder richtend tot den gezagvoerder, ko- pitein Koningstem. De heer Oderwold directeur van de Mij. „Nederland", vertolkte op humoristische wijze de gevoelens van de Rotterdamsche en dc Arnsterdamsche reeders Daarna zijn dankwoorden gesproken door de zaakgelastigden van Columbia, Luis Morales Berti en Venezuela, Jesu Maria Clemonte. DE MOORD AAN HET BEZUIDENHOUT TN DEN HAAG. Dc beide particuliere detecti ves doen afstand von de justi- liceJe belooning. De beide particuliere detectives, die in de zaak van den moord op mejuffrouw Wilk een onderzoek hebben ingesteld, waarvan de resul taten bekend geworden zijn, hebben den vol genden brief gezonden aan den minister van justitie: Ondergeteekenden, W. J. Lauwcrs en L. J. W. Stahlecker, beiden wonende te 's-Groven- hoge, verklaren hierbij, dat indien uwe excel lentie ter zijner tijd de uitgeloofde 4250 aan hen zou willen toewijzen voor het verstrekken van medcdeelingen inzake den moord aan het Bezuidenhöut, zij hiervan reeds bij voorbaat afstand doen en deze ter beschikking stellen van den man van het slachtoffer en van dc familie Polak, die zich geruimen tijd het lot van de kinderen van Wilk aantrok. ZULD-AFRIKAANSCH FRUIT. De eerste directe zending. Naar h'ct Hbld. verneemt is Zaterdag j.l. per s.s. „Randfontein" von de Hollond-Zuid-Afri- kolijn voor de eerste maal een zending versch Zuid-Afrikoonsch fruit per Nederlandsch stoomschip te Rotterdam aangevoerd. Het transport is goed geslaagd. Na het los sen blekken de vruchten zich in alle opzich ten goed te hebben gehouden en de vergelij king met Europcesch fruit ten volle tc kun nen doorstaan. De zending bestond uil kisten peren, per ziken, pruimen «cn druiven. De vruchten zijn vervoerd in een koelruimte van het „air-coo- ling" systeem geisoleerde koelkemers, waar door afgekoelde lucht wordt geblazen. SLUWE OPLICHTING. Een arrestatie te Rotterdam. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft gearresteerd den 49-jarigen P. S. Deze had in vereeniging met zekeren J. R. vorig jaar de Maatschappij tot Expl. van Onroerende Goe deren „Het Ambacht", opgericht. Nadat de fir ma aan den Open Rijsttuin in gebruik was genomen, vroegen zy by de Gemeente een stuk grond te koop aan. Dit werd hun voorloopig door B. en W. toegewezen, doch de gemeente raad moest aan dien verkoop nog z^jn goed keuring hechten. R. gaf den grond weer over aan een ander en deze kwam tenslotte terecht in de vierde hand. In Februari van dit jaar trad R. uit de Ven nootschap en toen de gemeenteraad aan de Vennootschap het stuk bouwgrond toewees, verkocht S. het terrein aan zekere mevrouw E. Deze stortte een bedrag van f 1000 als voor- loopige koopsom. Toen zij evenwel haar vermeend eigendom te koop aanbood, kwam de eigenlijke eigenaar J. K. die haar bekend maakte dat hy dien grond reeds vorig jaar in eigendom had beko men. Mevrouw E. was dus opgelicht voor een bedrag van f 1000 en deed daarvan aangifte by de politie met het resultaat dat S. terzake van oplichting gearresteerd werd. DE MIJN-ONGEVALLEN. Onder vallend gesteente gedood. Gistermorgen is op de mijn Oranjc-Nassou 3 te Heerlcrheide de 2ö-jarige mijnwerker Van Veldhoven in de ondergrondsche werken onder vallend gesteente geraakt en op slag ge dood. Zijn kameraad, die op twee meter af stand werkte, kwam met den schrik vrij. De verongelukte was gehuwd cn vader van drie kinderen. VERKEERS-ONGEVALLEN. Wielrijdster door een auto aan gereden. Op der» Enschedéschen weg te Haaksbergen reed Dinsdagmorgen een vrouw uit Enschedé op haar fiets. De heer R. uit Enschedé kwam haar met zijn auto achterop rijden en even voordat de auto haar wilde passeeren, moet' de vrouw onverwachts hebben willen oversteken naar den anderen kant. Een aanrijding volgde en met bloedende verwondingen en een her senschudding werd de vrouw opgenomen. Zij werd overgebracht naar het St. Antonius-Gast- huis. Later is de getroffene in zorgwekkenden toestand per Roode Kruis-auto naar Enschedé overgebracht. VERKEERSONGEVALLEN TE ROTTERDAM. Botsing tusschen auto en tram Vannacht om 12 uur reed de 28-jarige chef monteur A. C. uit Rotterdam met zijn auto dei. Schieweg af. Van den anderen kant naderde een auto met verblindende lichten en om een aanryding te voorkomen, haalde C. zoover mo- gelyk naar rechts uit. Door het felle licht van den tegen komenden auto zag hy de motor tram van den dienst Rotterdam-Overschie niel naderen. Met groote vaart reed hy tegen de tram op. Door den hevigen schok sloeg de 18- jarige S. G.f die naast den chauffeur zat, uit den auto. Hij bleef bewusteloos langs de rails liggen. De G. G. en G. D. vervoerde den jon gen, die zwaar gewond was, naar het zieken huis aan den Bergweg. De auto werd grooten- deels vernield. C. zelf kwam met den schrik vry, terwyl de motortram geringe schade op liep. Tusschen tram en vrachtauto bekneld. De 25-jarige electricien H. J. wilde op de Kruiskade op het voorbalcon van de tram springen. Hy verloor het evenwicht toen hy reeds <-p de treeplank stond, viel eraf en ge raakte bekneld tusschen de tram en een juist langs komende vrachtauto. Met ernstige in wendige kwetsuren en een gebroken linkerarm werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Aan het snelle stoppen van den chauffeur was het te danken, dat F. niet werd vermorzeld. KORTE BERICHTEN. Ongeluk of misdaad Mej. L. v. B. te Zevenbergen, die Dinsdag avond per fiets huiswaarts keerde, is in de haven aldoar, waarlangs het fietspad loopt, ge raakt en verdronken. Gistermorgen is haar lijk opgehaald, doch de fiets is niet gevonden. Do politie onderzoekt of hier een ongeluk is ge beurd, of dat aan kwaadwilligheid moet wor den gedacht. In de kokende taan. Toen gistermiddag de 25-jarige ongehuwde visscher D. Coehoorn te Lemmer aan de haven bezig was met het tanen van netten, gleed hij plotseling uit en viel op zijn rechterzijde in een ketel met kokend taan, waardoor hij hevige brandwonden aan hoofd en lichaam opliep Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ver kend. Verdronken. De 7I-jarig© L E. is eergisteravond onder de gemeente Bedum door de duisternis misleid in een gracht bij een boerderij geraakt en ver dronken. Het lijk is later opgehaald. Legaat. Door nu wijlen den heer J. G. Rietbergen is een bedrag van J 10.000, vrij von successie rechten gelegateerd aan het R. K. Weeshuis te Leiden, RFC' AMES Van 14 regels 2.05, elka icgel meer 0.50 Ulr.wecj 33 Telef. 302 Wij brengen de allernieuwste Zomersioffen voor Japonnen Kousen en Handschoenen jn groote verscheidenheid Treinbotsing. Gistermiddag is do trein, die om 3.T6 irit Zwolle te Deventer aankomt, vermoedelijk ten* gevolge van verkeerden wisselstnnd tegen een stilstaonden motorwagen gebotst. De buffers von den motoi wagen werden beschadigd, evenals die van den treinlocomotief. De trein ltreeg eenige vertraging. Persoonlijke ongeluk ken hadden nieet plaats. Luchtvaart. VLIEGONGEVAL. Drie dooden, Londen, 24 Maart (H. N.) Een vlieg* tuig van den dienst op Noord-Queensland is; naar uit Brisbane wordt geseind, neergestort De bestuurder cn 2 passagiers zijn gedood. Radioprogramma. Zaterdag 26 Maart Hilversum, TC60 M. T2.00. Politieber. 4.30—5.CO. Concert door het H.D.O.-ork'est 5-00 5.30 Duitsche les voor begiroers. 5.30—6.00. Fransche les voor beginners. 6.00—6.45. Concert door het H.D.O-orkest 6.45—7.45. Cursus voor boekhouden en handelskennis. 7.45. Politieber. 8.10. Utrechtsche V.A.R.A.-avond. Do Arb. Muzïekver. „Voorwaarts", Dir. D. F. ZingeL Hr. H. v. d. Hurk, trompet. Hr. .Th. v. d. Hurk, begel. De Gem. Zangver. „De Stem des Volks Dir. H. Altink. J. Overweg, ac* cordeon virtuoos. SprekerDe heer P. Molt- mnker. Lid v. d. Ie Kamer en voorzitter van de Ned. Ver. \'on Spoor- en Tramwegperso neel, overUtrecht en zijn Arbeidersbewe ging. Ia. The Gladiators Farewell. Blanken burg. b. Koning Stephan, Beethoven (orkest). 2e. De strijders, fr. J Olman. b. Bruidsvaart in Hardanger, Kjerulf. c. Salve Regina, Oberhoffer (koor). 3. Fantasie uit de opera Orpheus in die Untenvelt, Offenbach (accordeon). 4. Rede van den heer P. Molt- maker. Pauze. In de pauze korte toespraak door den heer S. v d Woude, 2e voorz. var» de V.AR.A. 5. Fant. u. d. opera „Faust", Tovan (accordeon). 6a. Flieffloddcrke, Wierts b. Strijdwoud der Arbeiders, Hegeraat. 7a Fant. van Weber's Letzte Gedanke", Fucks b. Motieven uit „La Dame Blanche", Pam- paré (trompet). 8a Künstlerlcben, Strauss, b. Internationale, Marsch, Overbeek. 10.30. Persber. Parijs „Radio-Poris", 1750 M. 10.50-11.20 Concert. 1260—2.10. Oikestconcert. 5.055.55. Concert door de Jazz 5ym» phonic. 8.5011.20. Galaconcert. Jocovacci, pianis te. Bouchet, 8-jarige pianiste. Laurent, zang. Lacroix, Righi, zang. Hr. Monteil guitaar Perpignani, bariton. Langenberg, 468,8 M. 10 20-11.20 Concert. 11.20—12.20. Beethoven-Concert. Kligner* kwartet. 12.50—1.50. Kamermuziek, (fluit, viool, luit) 4.20—5.20. Beethoven-Concert E. Grape, piano. Dr. Iran, tenor. 6.50. „Matthaus-Passion", 4 zangkoren. Ver. stedel. orkesten Barmen Elbcrfed. 10.3512.20. Dansmuziek. Da ventry, 1600 M. 2.20 Oxford versus Cambridge. Beschrijving van den wedstrijd. Muziek van den militairen band. 4.00 Arsenal versus Southampton, voetbal wedstrijd 5.0J Concert door den militairen band. 5.20 Kinderuurtje. 6.C5 CauserieA garden chat. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerb., nieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Causerie. 7.35 De sonates ven Beethoven. Lafitte, pi ano. 7.35 LezingThis saeson's cup struggles. 8.05 Dansmuziek. 8.20 Beethoven-concert Solomon, piano. Symphonie-orkest. o.l v. A. Zemlinsky. Om 9.20 onderbroken voor tijds., weerb., nieuws. 10.35 Causerie The atom. 10 5012.20 Dansmuziek van het Savoy- Hotel. 444' STAATSLOTERIJ. Eerste Klasse. Vierue Lijst, -trekking van 24 Maart. I0Ö No. 9556. 5 1721 18 1852 100 2014 197 2069 284 2316 274 2675 893 2679 470 2740 840 2778 887 2939 917 30^5 1186 3374 1602 1433 FUIJZEN 34co lóöi 3579 7165 4684 7179 4906 7438 4928 7824 5343 7831 6026 7894 6169 =817 6461 6831 649t 10*295 65f>8 10635 6761 10674 6874 VAN J 20. luööi 13001 108/6 131ÏO 10992 13246 11320 13277 11371 13293 I1*36 1352> 12001 14164 12010 14313 12091 1459c 12460 14681 12519 14830 12O0? 151)20 15243 18441 16026 13724 16313 18981 16432 19279 17377 19444 17628 19635 17636 19388 17690 19*10 17711 19926 17877 20042 17985 20223 17999 20593 In de yonge lijst stond: 10661 m. s. 10501,) 444slo STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 24 Maart 1027 (100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Breestraat 26) zijn genee nummers uitgetrokken. De tweede klasse trekt von .4—Z April 192Z*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6