Maarschalk Pilsoedski, de Poolsche politicus-krijgsman, heeft op zijn ziekbed zijn verjaardag gevierd te midden van talrijke kinderen. De maarschalk was te ziek om officiëele bezoeken te ontvangen daar voor zorgde mevrouw Pilsoedski. Maar de jeugdiger gasten werden toch bij de sponde van den vermaar den Pool togelaten. EEN BELANGRIJK WERK IN DE DUINEN BIJ IJMUIDEN. De linksche foto toont een der door de Amsterdamsche Balast Mij. aangeschafte .Draglines", wegende 70 ton, in de duinen tusschen Velsen ene IJmuiden in actie. Deze machine wordt thans aangewend om zand af te graven opdat er voldoende voorraad zal zijn voor de andere „Dragline" om in korten tijd den zandtrein te laden. De andere afbeelding toont de „Dragline" op volle capaciteit, d. w. z. met den 'grjjpbak het zand van de eene zijde halende om daarna, door het gevaarte ecnige slagen om te draaien, den bak te brengen boven de wagens. Een der mannen op de machine geoft een stoot op een fluit als de wagen is gevuld, sein voor den machinist dat de trein moet y/orden „opgetrokken" voor het vullen van andere wagens. Albanië doet op het oogenblik weer opnieuw van zich spreken door het conflict tusschen Joego-Slavië en Italië. Op onze foto ziet men den president van Albanië, Zogol Achmed bey, bij een troepenrevue. (Cl. Illustration). Onze gezant te Washington lieefl zijn geloofsbrieven op het Witte tuis overhandigd. Een foto, genomen vóór Coolidge's heiligdom. V, 1. n. r. gezantschapsraad Jhr. mr. H. Asch van Wijck, onze gezant mr. dr. J. IJ. van Royen, J. Butler en legatie-secretaris A. Loudon. We raken hier in Nederland nog al eens In aanbidding over Amerikaanscho me thoden. Vaak terecht! Maar ook in 't eigen land blijft men niet stil zitten. Bij de firma Gerzon te A'dam bijv. bestaat tegenwoordig een eigen vakschool voor de opleiding van verkoopstere. Te Heemstede is 23-jaar geleden een ge vel wedstrijd uitgeschreven, die echter in den loop der jaren vergeten werd. Door een toeval wer.i ontlangs ontdekt dat hij nog van kracht was, waarna een jury 2& perceelen beoordeelde. Den eersten prijs 6000 voor den eigenaar, 1000 voor dën ontwerper) kreeg dit complex. In het Staatsboschbedrijf onder Dorst bij Breda is een Boomplantdag gehouden, waar- Gisteren nam de heer F. M. Baud, afscheid als burgemeester van Gisternamiddag rukte de brandweer te Amsterdam aan door circa 600 kinderen uit Oosterhout en Breda werd deelgenomen. Een over- Nleuwveen ln Zuid-Holland. Door de schoolkinderen werd de heer uit om een middelbrand te blusschen, welke was uitr zichtsfoto van de karavaan auto's waarmede de kinderen naar Dorst werden gebracht F. M. Baud bü zijn afscheid van de gemeente Nieuwveen toegezongen. gebroken in een perceel in de Ortheliusstraat in Plan-West te Amsterdam.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4