UIT DEN OMTREK. 3. Zoudt U hef met ondcrgeleekenden niet gewenscht vinden deze vergunning alsnog in fe tr( «Ken, om doordoor een ooi zaak van ont stemming bij tol van medeburgers weg te nemen. 4. Vindt U het met het oog op de Zondags rust enit ontoelaatbaar daarvoor den dienst der politic met dezen extra arbeid te verzwaren VERDUBBELDE EELASTING. Door vermindering der inko mens vun den boerenstand. De gemeenteraad van Leiderdorp heeft be sloten de belasting te verdubbelen door het percentage van een op twee te brengen, zulks naar aanleiding van den achteruitgang der in komens van den kleinen boerenstand. N. E. ROST. Jc Op 73-jarigen leeftijd is te Heemstede 'over leden de heer N. E. Rost, pud-luitenant-kolonol der militaire administratie, oud-militie-commis- soris Te district prov. Friesland. KAPITEIN P. M. DE WOLF. f Te Alkmaar is op 42-jarigcn leeftijd plotse ling overleden kapitein P. M. de Wolf. Hij kwam in 1906 als eerste luitenant uit Deventer te Alk maar aan dc Cadettenschool. Hij werd om ge zondheidsredenen afgekeurd en aangesteld als leeraar in de wis- en nutuurkunde aan «Jo Cadettenschool, welke functie hij tot I Juni 1924 (opheffingsdatum) vervulde, Hij ging daarna op wachtgeld en werd aangewezen als reserve-kapitein, commandant van de Bijz. Vrij willigers van het Landstormverbond en voorzit ter van de Gewestelijke Lnndstormcommissic De thans overledene was ridder in de Oranjc- Nassau-orde. BOND VAN AMBTENAREN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. De jaarvergadering te Haarlem. In het gemeentelijk concertgebouw te Haar lem is Zaterdag de vergadering aangevangen van den Bond van ambtenaren in dienst bij de Nederlandsche Spoorwegen, onder leiding van den voorzitter, den heer K. Bloothoofd. Deze opende de vergadering en heette dc gasten welkom. Voor de Fédération Générale des Functionnaires et Employés «des Chemins de Fer, Marine, Télégraphes et Téléphones de l'Etat Beige waren aanwezig de heeren* Brixhe en de Cabooter; voor de Fédération des Syn- dicats d'Agents de Cadres et Tcchniciens de Chemins de Fer Francais et Coloniaux de hee- ren _Quet en Thom; voor de Railway Clerk s Association of Great Britain and Ierland de heeren G. Lathan en T. H Harrison. De voorzitter deelde o.m mee, dat de posi tie van de ambtenaren ongeveer hetzelfde is gebleven, niettegenstaande gebrek aan waar deering van publiek, directie en minister. Ten opzichte van promotiekansen, classificatie en dienst- en rusttijden valt gering succes te boeken. De directie wil alles herzien of niets ten op zichte van de classificatie. Spr. protesteerde ernstig1 tegen de wijze waarop het spoorweg personeel wordt achtergesteld. (Applaus.) De bond is voor de dienst- en rusttijden het geheele jaar in actie geweest Spr. deelde met nadruk mee, dat deze actie zal worden voort gezet, opdat ook voor het spoorwegpersoneel de Arbeidswet T9T9 normaal in toepassing komt. (Applaus.) Het ledental liep in 1926 met 61 terug In het najaar en dezen winter is de belangstelling echter weer toegenomen. Het Januari 1927 zijn weer vele nieuwe leden toegetreden De Personeelraad is er niet in geslaagd, bij alle leden vertrouwen te wekken. De bericht geving voldeed niet. Spr. heette vervolgens de buitenlandsche af gevaardigden welkom, de Engelsche en de Fransche in hun eigen taal, de Belgische in het Nederlandsch Het was de eerste maal dat Fransche afgevaardigden de bondsvergadering bijwoonden Ook tot den afgevaardigde vort het Vakverbond van hoofdarbeiders sprak de heer Bloothoofd een woord van welkom. Spr. betreurde het, dat de promotiekansen voor de ambtenaren buitengewoon gering zijn. Er zijn menschen, die 30 jaar lang op denzclf- den trap bleven staan Wèl is in dien tijd hun verantwoordelijkheid toegenomen. Het aantal autobuslijnen vermeerdert zien- dcroogen. Te laat heeft de directie der spoor wegen ingegrepen. De voorbereiding van de autobusdiensten der spoorwegen schijnt niet mee te vollen. De A.T.O, heeft te kampen met de organisatie van autobushouders. Spr. gispte het in de directie, dat zij in dezen geen beroep heeft gedaan op de medewerking van het per soneel. Er zal eengroote krachtsinspanning noodig zijn om het Nederlandsche spoorwegbedrijf goed rendeerend te maken. Het personeel wil daartoe gaarne meewerken, maar dan eischt het ook, niet achtergesteld te worden bij an dere werkers. Tenslotte herinnerde spr. aan de totstandko ming van de looncommissie en sprak hij zijn beste wenschen uit voor het welslagen van deze negende algemeene vergadering. Namens de Engelsche afgevaardigden sprak de heer Lathan een woord van dank voor de hartelijke ontvangst en de uitnoodiging om de vergadering bij te wonen Spr. weidde vervol gens uit ^vcr de beteekenis van dc groote sta king van verleden jaar in Engeland. Namens de Fransche en Belgische afgevaar digden dankten de heeren Quet en Brixhe. De heer Brixhe gaf een uitvoerig overzicht van de in België gevoerde actie en van de ont wikkeling der organisatie. Gedurende de rede van den heer Brixhe kwam ter vergadering mr. Gompertz, rechts kundig adviseur van den bond, die door den voorzitter werd welkom geheeten. Vervolgens voerde nog het woord de neer Bakker, secretaris van het Vakverbond van hoofdarbeiders, die er zijn vreugde over uit sprak dat er een band bestaat tusschen die or ganisatie en. den B.A.N.S., waarna mr. Gom- bertz uiting gaf aan zijn sympathie voor den B.A.N.S., die, zcide spr., zeker in de toekomst nog in betcekenis en invloed zal toenemenl Hierna werd gepauzeerd. In de middagvergadering werd de rekening en verantwoording van den bondspenning- meester goedgekeurd, waarna dc begrooting werd vastgesteld Ingekomen was een telegram van sympathie van de Duitsche zustervereeniging. Bij het jaarvcislug werd het beleid van het hoofdbestuui besproken. De afdceling Utiecht is tevreden over hot beleid van het hoofdbestuur, dat in dezen tijd een moeilijke tapl: heeft De afdceling acht het noodzakelijk, zooveel, mogelijk Kamerleden voor dc organisatie te winnen. Het twistge schrijf tusschen de velschillende organisaties moet men trachten tc voorkomen. De bonc'sscciclaris, dL> heer L Willemsen, beantwoordde de opmerkingen van de nfd. Utrecht. Spr. is van oordeel, dat bij aanslui ting aan een vakverbond de middelbare amb tenaar in het gedrang komt. Dc spoorwegrnad heeft niet aan de verwachtingen van de amb tenaren voldaan, hij behartigt meer de belan gen var. het publiek Het heeft groote moeite gekost, voor de leden lezingen te organiscercn; het succes is echter matig geweest. Het hou den van excursies ligt meer op het terrein van de vakgroepen Spr ontkende, dat er meer aandacht geschonken zou zijn aan de belangen der technici dan aan die van het administra tieve personeel. Hij wil zich zeer gaarne tot dc Kamerleden wenden Het twistgeschil is on aangenaam, maar in sommige gevallen is het noodzakelijk van zich of te spreken. Men mag zijn zelfrespect niet weggooien terwille van de vriendschap. De afdeeling Nijmegen zou gaarne de mu- tatiën en vacatures in het bondsorgaan zien opgenomen Dc secretaris is bereid hiertoe mee te werken wat aangaat de mutatieshet plaatsen van een lijst van de vacatures is niet mogelijk en niet gewenschtv Om vijf uur werd de vergadering geschorst tot Zondagmorgen. Na afloop van de vergade ring was er een réunie, gevolgd door een ge- meenschappelijken maaltijd. Daarna een caba ret-avond. DE BORINGEN BIJ GROENLO. De boringen naar steenkool bij Grocnlo wor den eerstdaags gestaakt te Meddoo worden zij voortgezet. GEVAARLIJKE SCHEERKWASTEN EN BORSTELWERK. Dragers van miltvuurbacteriën. Te Arnhem is een geval vun miltvuur waar- gcromen bij een man, die een hem door een marskramer verkochten met miltvuur besmet ten scheerkwast had gebruikt Zoowel in ons land als in het buitenland zijn vroeger gevallen van besmetting met miltvuur door kwasten of tandenborstels voorgekomen; de laatste jaren voor zoover hier bekend ech ter niet. Toch wijst het geval in Arnhem er op, dat men voorzichtig moet zijn en dat het raad zaam is, kwasten of borstels vóór het in ge bruik nemen behoorlijk te reinigen. De een voudigste methode tot reiniging is De kwas ten of borstels worden in een afgesloten flesch of ander vet met 8 maal verdunde en tot on geveer 55 verhitte (dat is zoo hoog, dot de hand het er juist een oogenblik in kan uithou den) handelsformalinc gebiacht, daarin goed geschud en dan in een verwarmd vertrek ge durende 24 uren geplaatst en af en toe ge schud. Na afloop worden de kwasten en borstels in water afgespoeld cn gedroogd. MOORD TE WINSCHOTEN. Vier jaar gevangenisstraf geëischt. In den nacht van 22 op 23 Jan. j.l. was bi) het danshuis van v. D. te Winschoten ruzie ont staan tusschen eenige personen, waarbij mes sen werden gebruikt Het gevolg was, dat J. B. Boelman zoodanig werd getroffen, dat hij kort daarna is overleden. Als vermoedelijke dader stond gister voor de arrondissements rechtbank te Winschoten te recht de 24-jarige U D., koopman te Blijham, thans gedetineerd in het huis van bewaring. In de dagvaarding wordt dezen veidachte ten los te gelegd, dat hij dien nacht met het opzet, om genoemden J. B. Boelman van het leven te herooven (subs, zwaar lichamelijk letsel toe te brengen), opzettelijk Boelman met het mes (al thans met een scherp snijdend voorwerp) - met kracht een steek in den nek heeft toegebracht, waardoor het halsmerg van Boelman is door gesneden, ten gevolge waarvan deze kort daar na is overleden. Het O.M. eischte tegen verdachte vier jaar gevangenisstraf. OPLICHTING. Voor een borgtocht van 1000. Voor de buitengewone kamer der rechtbank tc Amsterdam is behandeld de zaak van ze keren I. P. aan wien ten loste was gelegd, dat hij als directeur of gemachtigde eener naam- looze vennootschap een paar echtelieden heeft bewogen om op den 21 December 1926 een contract tc teekenen, waarbij zij werden aan gesteld als filiaalhouders zijner firma, zijnde een stoomververij en chemische wasscherij, welk filiaal was gevestigd in het perceel Vij zelstraat 95. De echtelieden werden bij dit contract verplicht tot storting eener som groot 1000.Het bleek echter, dat in bedoeld perceel reeds een filiaalhoudster was geves tigd, die contractueel dit perceel had gehuurd tot 18 Maart 1926. Desniettegenstaande was in het contract, dat verdachte had gemaakt met de echtelieden bepaald, dat deze er der» I Februari konden intrekken; en verdachte had de mogelijkheid van nakoming van zijne verplichtingen aannemelijk gemaakt door tc zeggen, dat dc dame die op het oogenblik van teekening van het contract houdster was van het filiaal, hier wel uit wilde, omdat het haar te druk was. In» den loop van het getuigenverhoor bleek dan, dat de zaak zich niet geheel had toege dragen, als door verdachte was voorgesteld. Terwijl verdachte had gezegd, dat de filiaal houdster in de Vijzelstraat een der filialen dei fabriek in de Pretoriusstraat zou betrekken, bleek uit haar verklaringen, dat zij graag van alles had willen afzijn, als zij maar haar waar borgsom, zijnde een bedrag van 750.ge heel of gedeeltelijk terug kreeg. Dit was don ook de voorwaarde, waarop zij bereid was, het perceel te verlaten. Aan deze voorwaarde is echter niet voldaan, zij kon dan ook tot 18 Maart 1926 haar recht laten gelden en het perceel blijven bewonen. De officier van justitie mr. Overbosch, doar« na aan het woord komende, meende, dat uit de verklaringen van getuigen de schuld \an verd. is komen vast te staan. Hij eischte daar om een gevangenisstraf van zes maanden. VERDUISTERINGEN BIJ DE K.N.S.M. Jarenlang misbruikt vertrouwen. De buitengewone kamer der rechtbank te Amsterdam, heeft vernis gewezen in dc za ken tegen drie behangers en een surveillant von de Koninklijke Nederl. Stoomboot Mij. van wie dc eerste drie in den loop dijaren 19191926 verschillende goederen, aan dc maatschappij toebelioorende, hebben wegge nomen, voornamelijk behangers- en stoffeer- dersartikelcn, o.a. gangloopers, gordijnstof, touw, singelband, schuurpapier c.d., afkomstig voor een groot deel van schepen, die gere pareerd moesten worden, resten die overble ven, of goederen, die waren afgekeurd. Vooral in 1920 werd veel hernieuwd, dat vaak nog heel bruikbaar wasdc goederen die overbleven, mochten niet worden meege nomen, ofschoon ze voor de K. N S. M. vrij wel geen waarde meer hadden. Een der ver dachten deelde zelfs mee, dat er goederen naar de vuilnisbelt werden verwezen. Tegen elk der twee stoffeerders had het O. M. wegens verduistering vier maanden gevan genisstraf geëischttegen den chef, die in 1925 met dc verduistering is begonnen, toen zijn loon verminderd werd, vijf maanden. Do eisch tegen den surveillant, die een zeildoeken cape van een der verdachten ten geschenke had aangenömen, was zeven maanden gevan genisstraf. Allen zijn thans tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. DIEFSTAL OP HET HOOFDPOST KANTOOR TE AMSTERDAM. Een gcldtrommcl met 800 ver dwenen. Vrijdagmiddag is op het hoofdpostkantoor te Amsterdam een brutale diefstal gepleegd. Een der postzegelsverkoopc-rs had zich even ver wijderd en het loket alleen gelaten. Toen hij terugkwam was een geldt rommel, inhoudende 800, verdwenen. In allerijl werden nasporin gen verricht, doch tevergeefs. Wie de dader Was geweest kon niet nagegaan worden Het is mogelijk, dat men door het loket den trom mel kon grijpen (Tel.) INBRAAK VERIJDELD IN ROTTERDAM. De alarminrichting in werking. Vrijdagnacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de fabriek van chocolade- en sui kerwerken der firma Beukers Reyneke, aan de Willebrordusstroo^l te Rotterdam. De bui tendeur werd geforceerd, doch nadat men de kantoordeur had geonenrl. werd een n'arm-in- richting in werking gesteld en begr- en groot aantal bellen tc luiden. De inbr< s namen daarop overhaast de vlucht, met achterlating van een stel moderne inbrokerswerktuigen. EEN GEFINGEERDE BEROOVING Een incasseerder beschuldigd van verduistering. Voor de rechtbank te Rotterdam is behan deld dezaak van den 52-jarigen incasseerder W. J. v. V., wen werd ten laste gelegd ver duistering van 12.000 ten nadecle van een firma hier ter stede. Verdachte ontkende. Hij volhardde bij het verhaal, dat hij door twee Duitschors beroofd is, die hem op den hoek van de Korte Hoog straat en St. Laurensstraat naar den weg vroe gen Eèn van hen zou zonder dat verdachte het merkte, een snede in verdachte's jas heb ben gegeven en vervolgens de portefeuille uit zijn zak hebben gestolen. Toen verdachte merkte wat er gebeurd was waren de beide mannen reeds verdwenen. Eerst een half uur later heeft de verdachte het ge beurde op het politiebureau aangegeven. Er werden dertien getuigen gehoord. Een 15- jarige loopjongen beweerde gezien te hebben, dat verd. zelf in de jas sneed. Het O. M. waargenomen door mr. A. Rom- bach achtte de verduistering bewezen en eisch te drie jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. P. Groeneboom meende, dat 't verhaal van z'n cliënt niet onmogelijk was. Het was zijn vaste overtuiging, dot verd. on schuldig is Hij concludeerde derhalve tot vrij spraak. EEN VEEKOOPMAN BEROOFD. Twee personen gearresteerd. Men meldt ons uit Gameren De gebroeders W. en A. v. H. die te Nieu- waal gearresteerd werden als verdacht van be- rooving van den veekoopman B. uit Leerdam van een portefeuille, inhoudende ongeveer I4C0, zijn heden ter beschikking von dc Jus titie gesteld, cn na verhoor door den rechter commissaris in het huis van bewaring te Tiel ingesloten. De berooving heeft Woensdagavond te circa 11 uur op den uiterwaard van de Waal plaats gehad. W. v. H. zou B. met zijn roeiboot over de rivier brengen. A. v. H. moet tóen onver wacht te voorschijn zijn gekomen en B. 'een zak over het hoofd hebben getrokken en met behulp van zijn broeder W., de portefeuille uit den binnenzak van den veekoopcr hebben gehaald. De verdachten zijn er toen vandoor gegaan, B. aan zijn lot overlatende. Na aan gifte bij de politic tc Gameren weid dc ver dachte Wv. H. reeds n morgens on-, half 4 in zijn woning gearresteerdde tweede ver dachte werd later op zijn werk te Zuilichem aangehouden. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder verongelukt. Hedennacht om 3 uur reed de 35-jarige on gehuwde aannemer G. Schenk uit Eindhoven met zijn motor op den Provincialen weg tus schen de langs dien weg loopende tramrails, tengevolge waarvan hij zijn stuur kwijt raakte en zeer ernstige verwondingen opliep. Kort na het ongeluk is de man overleden. Tegen een motorfiets gcloopcn. Donderdagmiddag is het 21^-jarig dochtertje van P. Albers te Sint Willebrord aldaar tegen de motorfiets van iemand uit Princerihage op- geloopen, hoewel deze langzaam reed en signa len gaf Het kind is tegen den grend geslagen en bleek totaal verlamd. Des avonds zes uur is de kleine overleden. Motorrijder tegen een autobus gebotst. Vrijdagmiddag reed dc heer P. de Bakker uit Zundcrt met een motor, waarop ook zijn meisje zat, over den weg van Ettcn naar Princenhage. In dc bocht van den weg, nabij het Licsbosch, kwam van de richting Prinscnhage de autobus van Van R aan. Dc motorrijder botste tegen rle bus cn tuimelde over den grohd. Men raapte hem op. met een veisplinterd onderbeen. Het meisje had slechts lichte verwondingen. De man is naar het ziekenhuis tc Breda overge bracht. J Een auto tc water. Op de Keizersgracht, hoek Reguliersgracht, te Amsterdam, heeft gisterochtend te ongeveer half twaalf een auot-ongevai plaats gehad, dat wonder boven wonder rog vrij goed is afge- loopen. Een particuliere auto, waarin een dame en heer gezeten waren, zou de op dat punt gelegen hooge brug overrijden. De wagen had evenwel geen vaart genoeg en gleed achter waarts de Reguliersgracht in. De inzittenden konden spoedig door behulpzame burgers op het droge gebracht worden. De auto werd door de brandweer met het eenigen tijd gele den in gebruik gestelde heftoestel op het droge gebracht. De dame en heer, De B geheeten en uit Wassenaar afkomstig, werden in het Anthonie Leeuwenhoekhuis binnen gebracht, alwaar zij gelegenheid kregen zich te verklee- den. Hun toestand is.gunstig. Oud-kapitein ter zee Prillevitz door een vrachtauto aangere den. De gepenssionneerde kapitein ter zee H. P. Prillevitz. vroeger sous-chef van den Morine staf aan het Departement van Marine, laat stelijk onder-commandant van de Marine te Amsterdam, thans te den Haag woonachtig, bereed Donderdag in de Timorstraat aldaar een rijwiel toen hij door een vrachtauto aan gereden werdzijn hoofd botste eerst hevig tegen den carburator van de aanrijdende auto en kwam daarna op onzachte wijze met het straatploveisel in aanraking Een lichte hersenschudding en eenige ver wondingen waren het gevolg en maakten zijn overbrenging naar het gemeente-ziekenhuis noodzakelijk. Zijn toestand is thans noar omstandigheden redelijk. Door een autobus gedood. Zondagmiddag wilde de li-jarige J. M. het Stationsplein te Velsen oversteken, waarbij hij geen acht gaf op een juist passeerende auto bus. De chauffeur remde uit alle macht, doch kon een aanrijding niet voorkomen. Een ge neesheer kon slechts den dood tengevolge van schedelbreuk constateercn. JOL OVERVAREN Een ongeluk dat goed afliep Gisteren is op dc Kagerplassen onder War mond door een motorboot een jol overvaren waarin de heer J. uit Voorburg gezeten was. De heer J. wist zwemmende den oever te be reiken. Dc jol is later door een Leidschen schipper gevonden en naar Leiden meegevoerd. UIT DE RINGEN GEVALLEN. Doodelijke afloop. De 18-jarige glazenwasscher L. B., die Dpn- derdag van de gelegenheid, dat hij aan de school qan de Duijvenbodestraat te Leiden werkzaamheden moest verrichten, gebruik maakte om in het gymnastieklokaal ringoefe- ningen tc verrichten waarbij hij kwam te vallen en den halswervel brak, is vanmorgen in het Academisch Ziekenhuis aldaar aan de gevolgen overleden. DE BRAND IN DE MIJN „WILHELMINA". De zaak valt nog al meê. Intusschen 8000 schade. Men seint ons uit Heerlen: Omtrent den brand op de Staatsmijn „Wilhci- mina" deelt de directie ons mede, dot de daar« voor in sommige bladen verschenen berichten overdreven zijn. In den avond van Vrijdag 22 April is een ho.op dwarsliggers, die aan het uiteinde van het mijn-emplacement op meer donkeen halven K.M. van de schachten lag op geslagen, in brand geraakt. Het vuur werd door de brandweer van de mijn en door dc ge meente-brandweer van Kerkrade gebluscht. De matcriecle schade wordt op 8000 geschat en door verzekering gedekt. Naar dc oorzaak van den brand wordt een onderzoek ingesteld. BOERDERIJ TE BEDUM AFGEBRAND. 16 koeien in de vlammen om gekomen. Een hevige brand heeft te Bedum (Fr.) de boerderij van den heer L. Keizer geheel in asch gelegd. Omstreeks halfdrie Zaterdag is de brand door tot nu toe onbekende oorzaak uit gebroken. Spoedig stond het geheele gebouw ten gevolge van den hevigen Westerstorm in lichter laaie. Het duurde, naar de Tel. meldt, eenigen tijd, voordat dc stoomspuit van Bedum ter plaatse was, zoodat er ten siotte aan blus- schen niet meer te denken viel. Een zestiental koeien kwam in de vlammen om. Een paard en eenig ander vee, alsmede een gedeelte van het huisraad werden gered. De boerderij werd bewoond door mej. Wiers- ma, die er zelf goed afkwam. DE STORM. Ongevallen op de Zuiderzee. Zaterdag Is te Harlingen bericht ontvangen, dat de sleepboot Joma der Zuiderzeewerken op de Makkumerwaard in nood verkeerde. De reddingboot is dadelijk uitgevaren en terugge keerd met twee mannen, Brouwer en Beuker ge naamd, die zich aan boord bevonden van 't met leemklei geladen slecpschip dat gestrand was. De bemanning van de sleepboot Joma, die op het Mokkumerstrand aan den grond liep, werd gered door de reddingboot van Gaast. Voorts is te Harlingen binnengekomen dc sleepboot Atlas, waarvan de gezagvoerder op zee een been had gebroken. Hij is in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. KORTE BERICHTEN. Levend begraven. Eer. 9-jarige jongen is op het zaodterrein nar» de Jan van Galenstraat te Amsterdam bij het spelen onder het zand geraakt en werd leven loos daaronder vandaan gehaald. Per auto van G. G. en G. D, is het lijkje naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. Luchtvaart. DE AMERIKAANSCHE VLIEGERS. Uit Miami (Florida) wordt d.d. 27 -April ge meld: De chef van de legerluchtmacht is per vlieg tuig hier aangekomen om de vier Ameri- kaansche vliegtuigen te begroeten bij hun luis terrijke terugkomst van den tocht, dien zij door Centraal- en Zuid-Afrika hebben vol tooid en waarbij zich slechts eenmaal, en wel op 26 Februari, een ernstig ongeluk voordeed De vliegtuigen hebben 18500 mijlen afgelegd VLIEGONGELUK. Gemeld wordt uit Newport-News (Virginia), dat twee marinevliegers werden gebood bij het omloagstorten van hun vliegtuigen in de Chc- sepeake-baai. ORANJEFEESTEN TE BAARN. Baarn. De Permanente Oranje-commissie heeft besioten op 2 Augustus en 3T Augustus a-s. volksfeesten te organiseeren. Bij voldoende deelname zullen op 2 Aug. des voormiddags een kinderfeest georgani seerd worden en des namiddags wedstrijden in het ringsteken. Op 31 Augustus zullen ghymkana races plaats vinden. DAHLIA-FEEST TE BAARN. Uitgesteld tot T928. Baarn. Het Dahlia-feest, dot dezen zo mer alhier, zou plaats vinden, is uitgesteld tot 1928, het jaar van dc Olympische Spelen. FORENSEN TE BAARN. Oprichting eener organisotie. Baarn. Alhier is een voorloopig comité gevormd, bestaande uit de loden Prof. L. J. Le Cosquino de Bussy, E. Ent hoven, P. H. I'aber, Jhr. J. M. dc Jonge, Ir O. C. A. van Lidth de Jeude en C. G. Veth, met het doel te geraken tot de opiich !ng ^on een ofdeeling Baarn van den op 24 Maart j.l te Amsterdam opgerichtcn „Algemeene Bond van Forensen". GEMEENTERAAD VAN BARNEVELD. Sluiting der café's op Zondag. Barneveld. In de Vrijdag alhier gehouden raadsvergadering naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier, besloten alle café's en verlofzaken in deze gemeente gedurende den geheelen. Zon dag voor vreemdeling en inwoner te doen slui ten. Verder is met algemeene stemmen beslo ten, gedurende tien jaar, een subsidie van 3000 per jaar, dus in totaal ƒ30.000 toe te staan aan de Geldersoh Overijselsche Maat schappij van Landbouw voor het verbeteren en constant maken van het Barnevelder kippen- ras en het stichten van een fokstation alhier. AGENDA, Dagelijks Kunstzaal „Sierkunst" Utrechtscheweg 111. Cinema Royal, Langestraat. Hotel „De Witte" Zondags cn Vrijdags Danszaal fOaassen. Zaterdag en Zondag Dancing Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek. Muurhuizen 9. Princess-room Zaterdag en Zondag middag en avondconcert. De Poort van Cleeff. Zaterdag en Zondag Dancing 't Boompje. Zondagavond Dancing. De Arend Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag Bioscoop. 25 April. De Valk. Feestavond Leusderkwar- tier. 28 April. Amicitia (foyer) Englisth. Asso ciation. Lezing Rev. J. Irwin Brown 28 April. Doopsgezinde Kerk. Concert. 30 April, de Volk. Tooneel. Sociëteit Eens gezindheid. 30 April, 1, 2 en 3 Mei. Amicitia Bioscoop. 1 Mei De Vaik S D A P. 6 Mei. St. Joriskerk. Chr. Oratorium Ver. „Paulus" 7 Mei. De Valk. Handelsreizigers Ver. Her mes 10 Mei. Hotel Monopole. Algem. Vergade ring Alg. Ned. Vrouwen Ver. Tesselschadc. 11 Mei De Valk. SD.AP. 12 Mei. Birkhoven Excelsior-Tumkringdag. 14 Mei. de Volk. Propagandaavond A. Z. en P. C. 4, 5 en 6 Juni. De Valk. Orde van de Jong.o Tempelieren. 12 Juni. Birkhoven. Turnkring. Athletiekdag van Excelsior. 19 Juni. Birkhoven. Excelsior athletickwed strijden. 26—28 Juni Tweede congres voor Gods dienstonderwijs. UTRECHT. Stadsschouwburg 30 April. NV Het Schouwtooneel. „Cyram de Bergerao". Half 8. 2 Mei. Concert. Dir. Krauss. Annn Pawlowa. 8 uur. Telefonisch Weerbericht Naar waarneming in den ochtend van heden. Hoogste stand 768.0 te Coruna. Laagste staifd 740.2 te Karlstadt. Verwachting tot den avond van 25 April Meest krachtige tot stormachtige Z.W. tot W. of N.W. wind, betrokken tot zwaar be wolkt, regen- of hagelbuien, aanvankelijk zachter, later iets kouder.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6