SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. Zaterdagavond-praatje In de oude Grieksche fabels, die aardige ver haaltjes, waarvan we er sommigen in onze kinderjaren op school leerden, kent men eenige vrouwen, Danaïden genaamd, die gedoemd wa ren in de onderwereld een vat met water te vullen, dat aan de onderzijde doorboord was. Het gevolg was natuurlijk dat het water, dat zij er van boven ingoten, er aan de onder zode weer even ird uitvloeide. Het valt licht te bcgrypen, dat aan deze bezigheid nimmer een einde kwam en liet een onbegonnen werk wes deze taak te volbrengen ligt voor de hand. Eenigzins een dergelyk Danaïden werk heeft onze Gemeentereiniging eenigen tyd gedaan in het Soesterkwartier. Wat zag men daar. Don derdagsochtends kwamen daar lieden van de gemeentereiniging met schop en bezem, be nevens paard en wagen om de straten schoon te vegen. AJh.- papieren en ander straatvuil werd zorg vuldig bij elkaar gebezemd en in den gereed- staanden wagen gedeponeerd. Aan deze schoon maak werd de meeste zorg besteed, zoodat de straten na deze veegbeurt er werkelijk keurig uitzagen. Daar viel ten eenenmale niets op aan te merken en de bewoners konden met zeke ren trots er op neerzien, hoe helder hun straat eruit zag. Edoch, het was slechts een vreugde van korten duur. Want 's middags van den zelfden dag kwam wederom de gemeentereini ging, nu niet met schoppen en bezems en paard en wagen, doch met de groote vuilnisauto. Dit tweede bezoek op denzelfden dag aan dezelf de straten gold meer speciaal de vuilnisbakken en vuinilsemmers. Doch zooals te doen ge bruikelijk is bij onze huismoeders, ze weten dat de auto van de gemeentereiniging meestal tegen vier uur komt en zetten daarom de vol beladen bakken en emmers reeds geruimen tijd te voren op het trottoir of aan de deur klaar. Het gevolg was natuurlijk, dat binnen een minimum van tijr de 's ochtends zoo zorg vuldig gereinigde straat, 's middags weer be zaaid was met stukken papier, die uit de vuil nisbakken, die door de straatjeugd wel eens onderzocht plegen te worden en die daarbij niet alty'd even netjes te werk gaan. In ieder geval, het gevolg was dat de straat 's middags weer even vuil was als 's ochtends voor de reiniging. En aangezien die dienst van de rei niging die de vuilnisbakken komt ledigen, zich niet bemoeit met het straatvuil, bleef dit laat ste weer een volle week liggen, totdat de straat reiniging weer kwam. En daarna natuurlijk weer het speleltje. Ergo: do straten in het Soesterkwartier waren eigenlijk nu nooit hee- lemaal schoon. Thans is daar verandering in gekomen. De Gemeentereiniging heeft ingezien, dat die schoonmaak van 's ochtend niet veel hielp en heeft de zaak omgekeerd. Nu worden >s och tends de vuilnisbakken geleegd en worden in den namiddag de straten gereinigd. Een ver andering, die het geheele Soesterkwartier ten goede is gekomen en waarvoor de bewoners onzen reinigingsdienst zeker dankbaar zullen zün. geuit, dat het congres, hetwelk thans met reces is, in een buitengewone zitting zal worden bij eengeroepen, om wetgevende maatregelen te beramen in verband met de overstroomingen van de Mississippi President Coolidge heeft evenwel te verstaan gegeven, dot hij dit niet noodig acht. VERSPREIDE BERICHTEN. EEN OORVIJG. Miljockow, den oud-minister van buitenland- sche zaken der voorloopige Russische regce- ring van 1917 is, terwijl hij te Riga een voor dracht hield, door een heer een draai om dc ooren gegeven. De aanvaller werd in hechtenis genomen. Hij verklaarde, dat de door Kerenski en Miljoekow geleide voorloopige regeering verantwoordelijk was voor den hongerdood van zijn ouders en zijn broeder te Petersburg. HONDERSNOOD IN DE HERZEGOWINA. Belgrado, 12 Mei. In verschillende deelen van Herzegowina is hongersnood uit gebroken. Naar de Zuid-Slavische bladen mel den, zijn reeds talrijke bewoners der getroffen landstreek gestorven. De regeering heeft naar de door den hongersnood geteisterde gebie den levensmiddelen ter waarde van 2.500.000 dinar gezonden, benevens 5.000.000 dinar in geld tot leniging van den nood beschikbaar gesteld. (Tel.) VER. VAN KERKVOOGDDEN DER NOD. HERV. GEMEENTEN. Minister Slotemaker de Bruine over het toekomstige Zuiderzeevraagstuk In de gisteravond gehouden bijeenkomst der Ver. van Kerkvoogdijen der Ned. Herv. Gem. in de Domkerk te Utrecht, hield Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, een rede, waarin hij na een uitvoerige inleiding naar aanleiding vAn Openbaring 21, vers 22 („Ik zag geen tempel in dezelve") erop wees, dat wij, gezien de toe komstige droogmaking van Zuiderzee, gedreven worden tot een daad. Voor alle kerken ligt daar een taak, ook voor de Nederlondsoh Hervormde Kerk, met haar 125.000 leden, die er wonen zullen met haar minstens 30 gemeenten, die er zullen moeten worden gesticht. De Vereeniging van Kerkvoogdijen aldus spr. roept ons reeds nu tezamen, lang voor den tijd, dot het werk voltooid zal zijn en cr is iets verheffends in, dat ditmaal de teekenen der tijden zoo vroeg en zoo goed zijn verstaan. Naast de taak van deze Vereeniging ligt het werk der Staats commissie van 24 December 1926, voorzitter Mr. G. Vissering, wier bemoeienis zal gaan over het breede terrein van economische, agra rische en moreele vragen en die blijkens de in stallatieredevoeringen zich ook de noodzaak van kerkbouw zal herinneren. Juist dezer dagen heeft de Synodale Commissie der Hervormde Kerk zich met hetzelfde onderwerp bezigge houden mannen benoemd. Men kaï» zeggen, dat ten c—e de Kerk inderdaad gereed is. Maor dit was ook zeer noodig want er is veel werk te doen. Minstens het werk van bewustmaking, van organisatie, van geldinzameling. Na te heb ben stilgestaan bij de kwestie der bewustma king, kwam spr. tot die der organisatie. Er is een uitbreidingsplan noodig. Het probleem van de gemeentevorming en de classicale indeeling coet zich voor; er zullen kerken noodig zijn on pustorieën; bovendien ziekenhuizen, waarin de krr.nl'cn verpleegd worden in de geestelijke sph« er die zij bcgeeren; scholen, in den geest van ons kerkelijk volk zullen moeten verrijzen. Zulicn ook niet wijkgebouwen noodig zijn? En misschien zelfs kerkhoven? Voor dit alles zcidc spr. is noodig het verkrijgen van den grerd en dus het afbakenen van een plan. Ein delijk het geld. Men kan schatten, dot er 1000.000 of veel meer dan T.000.000 zal noodig zijn om royaal te werken. Het is ge vaarlijk zich hier aan een cijfer tc binden; maar dat zeer veel noodig zal 2ijn staat vast. Dc Ver eeniging van Kerkvoogdijen sprak reeds van een Zuidcrzce-kerkbouwfonds. De ganscho kerk zal wellicht gelegenheid krijgen bij te drogen aan het noodige. Indien allen maar weten, dat ook geldelijk een beroep op ons wordt gedaan. Aan het slot van zijn rede gekomen, zeide spr.Wij hebben een profetisch uitzicht. In de verte zien wij wuivend graan en een bedrijvig volk, maar wij zien ook den tempel rtorenspit- scn met roepende kerkklokken; pastoriën, die het middenpunt zijn van den arbeid om het Evangelie rond te dragen. Hier rijst een groot- schc taak en hier zijn zeer wijde kansen; laat ons ons bewust wezen, beide van dc kans en van de taak. NACHTVORST. Groote schade aangericht aan aardappelen, boonen en fririt- boomen. Barae veld. Ook hier heeft het, vooral gisternacht, sterk gevroien, er. droevig was het te zien, hoe de den voiigen dag er nog zoo fleurig bijstaande vruchten, of prachtig bloeiende vruchtboomen cr den daarop vol genden morgen uitzogen. Akkers toch met vroe ge aardappelen cn vroeg gepoote. boonen lagen namelijk, totaal zwart geworden, slap tegen den grond, zoodat dit gewas als geheel ver loren kan worden beschouwd. Voorts hebben ook dc meeste in bloei staande vruchtboo men zwaar van de nachtvorsten geleden Tal van boomen toch, welker bloesems een half et maal vroeger nog een lust voor de oogen wa ren, zien er nu uit, alsof zij door vlammen zijn verschrompeld, zoodat van vruchtzetting geen sprake zal kunnen zijn. De zomer, die ons de vorige week zoo on verwacht en zoo aangenaam verraste, heeft wel plotseling weer voor den winter moeten wij ken I LUCHTBALLON GEDAALD. Nabij Borneveld. Bar nevoid. Heel wat bewoners hebben zich een pijnlijken nek bezorgd, door aanhou dend naar boven te storen, toen een luchtballon die neiging tot dalen vertoonde, in Westelijke richting over ons dorp dreef. Sommige wiel rijders volgden het voor deze streken onge wone vervoermiddel kilometers ver. cn konden maar niet begrijpen, dat „dat dinjjr" 't welk steeds meer de aarde naderde, toch maar steeds zijn tocht bleef vervolgen. Doch ten slotte werd ook hier bewaarheid hét spreekwoord, dnt de aanhouder wint. Even vóór dc duisternis inviel, smaakten deze aarhouders namelijk de voldoening, hel luchtmonster te zien dalen, wat geschiedde op dc hofstede „Vinselaar", even over de grenzen der gemeente Naar wij vernemen, was de ballon, in welks mand slechts één persoon had plaats genomen, te Deventer opgestegen. MARKTDRUKTE TE BARNEVELD. Een file van voertuigen staat, ter lengte van 500 M.r in onze dorp- stTatf-n te wachten, doch gelukkig loopt alles zonder ongevallen af. 4 Borneveld. Tijdens het drukke seizoen wordt van de verkeerspolitie alhier bijna het onmogelijke gevergd, om op marktdagen, spe ciaal 's morgens tusschen acht uur en half negen, wanneer de boeren de eieren enz. per voertuig Ier markt brengen, het verkeer gaan de te houden Vooral het oogenblik, dat de eitjes worden afgeladen, gedurende welken tijd bruintje natuurlijk moet worden stilgezet, brengt stagnatie. Immers stilstond bij de eier- hal beteekent, dot de gansche rij van wagens Cn karren halt moeten houden, cn wat dit zegden wil, konden wii nog hedenmorgen con troleeren. toen eén file, ter lengte van on geveer 590 M. wachten moest op één voer tuig. dat minder vlug werd gelost dan ge woonlijk het geval is. Dank zij echter het tactisch ontreden der politic was het verkeer zoo spoedig mogelijk weer in goede banen geleid, zonder dat het kleinste ongelukje voor viel. Niet zelden is aan dergelijk opstonWn- gen een der aanvoerders zelf de schuld. Z"o arriveerde hedenmorgen een koopman uit Garderen met een vracht pluimvee, waarvan per stuk morktgeld moet worden betaald, ter markt. Op de vraag van den controleur hoe veel kippetjes het voertuig bevatte, ontwoord- de de eigenaar sredecideerd 1T5 Dc des- kurd^'ge echter, die op dit gebied veel rou tine bezit, zag aanstonds, dat deze opgaaf kant noch wal rookte Bij noteering bleken deze 115 hennetjes dan ook uit 162 stuks te bc-staan, voor welk aantal de koopman na tuurlijk te dokken had Het soreekt echter wel van zelf, dat dergelijke pogingen tot ontdui king van het verschuldigde marktgeld heel wet vertraging meebrengt, die niet weinig belemmerend op het verkeer werkt. SPORTOVERZICHT. Het zal morgen voor de sportliefhebbers in Amersfoort thuis een stille dag zijn. Behalve een paar tenniswedstrijden is hier niets te doen. Naar buiten staat allereerst op het programma do degradatiewedstrijd van H.V.C. 2 tegen Spartaan 3. Hier op Birkhoven bleven de H.V.C.-ers met 50 in de meerderheid, maar HHwe betwijfelen, of morgen in Arasterdam werr zoo gewonnen wordt. Het zal zelfs ue vraag zy'n, of niet Spartaan III zoodanig ver sterkt is, dat misschien de Amsterdammers op eigen terrein de baas blijven. We hopen voor H.V.C. 2 het beste er van! A.P.W.C. speelt in de demi-finale om den U. P. V. B.-wimpel tegen Baarn op het terrein, aan den Zandvoortschen weg te Baarn. Dc Baarschen spelen in den N.V.B. een klasse hooger dan A.P.W.C., doch dc praktijk heeft bewezen, dat niet altijd de hoogste klasse wint. En waar A.P.W.C. een ploeg is, die van aan pakken weet, daar zou het ons niets verwon deren, als ze de stoere Baarn-spelers de baas blijven, hoewel het eigenveld voor Baarn een niet te onderschatten vordeel is. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JACHTVEREENIGING. Het jaarlijkschc eindfccst. Het was vanochtend op het Stationsplein weer die bekende drukte, die men daar ieder jaar pleegt waar te nemen bij de meet van de jachtrit bij een groot eindfeest der Konink lijke Nederlandsche Jachtvereeniging. Reeds long voor 9 uur, het vastgestelde tijd stip voor vertrek, waren daar al vele ruiteis, mannelijke zoowel als vrouwelijke, gestoken in de typische rijkleeding en voor wat de mili taire betreft in het militair tenue. Dc publieke belangstelling was ook niet gering, al hadden we die vorige malen wel eens grooter gezien. Jammer dat het weer zich niet prettig liet aan zien bij dit begin van den feestdag. Het Mei- zonnetje hield zich angstvallig schuil achter de sombere regenwolken en zelfs constateerde men met eenige angst, dot er reeds enkeic di appels vielen. De K. N. J. V. laat zich echter nimmer door minder gunstig weer afschrikken en zoo zette de stoet zich om even over 9 in beweging. Dc equipe bestond uit mevr. jvr. Quarles van Uf- ford, jhi. Mollerus en Tom Champion. De honden, 914 koppel, zagen er uitstekend uit en hunkerden er naar hun speurzin bot te kunnen vieren. Dc jachtrit werd gereden door ten 35-tal ruiters, waaronder 8 dames. No dc slipjocht, die een uitstekend verloop had cn die zeer tot genoegen der deelnemers werd gereden, ving te II uur een cross-country aan, tevens het eerste gedeelte van den wed strijd om den Lustrumbeker. Deze beker is ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van dc K. N. J. V. ten geschenke gegeven door wijlen den heer C. A. G. Deterdink. Op verzoek van Mevr. Deterdink is de naam, die oorspronkelijk luidde Dcterdinkbcker veranderd in Lustrumbc- kc-r. Deze beker werd gewonnen in 1924 door luit. Asman, met „Jane", in 1925 door res. luit Jhr. A. M. C. Nollerus met „Cowboy" in 1926 door den heer J. van Ommen van Gulik met „Poppy". Het parcours van de cross-country had een lengte van 3 4 K. M. Eerst moesten een tweetal hindernissen op het terrein worden genomen, terwijl het verdero parcours zich uit strekte door de omliggende bosschen en vel den. Hoewel de verschillende hindernissen lang niet gemakkelijk waren, kwamen do dcclncmcis waarvan er 38 waren ingeschreven, mooi op tijd binnen. De publieke belangstelling in de ochtenduren was zeer matig. Aangezien dc plaatsing in dezen bekerwedstrijd nauw ve~- band houdt met dc tweedo cross-country, die in den namiddag werd gereden, moeten wij den uitslag aanhouden tot ons volgende nummer. ZWEMVEREENIGING „NEPTUNES. Voortzetting' algemeene vergadering. De Zwemvcreeniging „Neptunes" zal op 18 Mei a.s. in de zaal van „Het Boompje" haar algemeene vergadering voortzetten. GARNIZOEN. Gedurende het verblijf van Hare Majesteit dc Koningii te Amsterdam van 17 tot 23 Mei a.s. zal de kolonel H. Z. A. van de Roemer, commandant der IVe divisie en bevelhe&bcr in de 4c militaire afdeeling, optreden als gouver neur van de hoofdstad en als zoodanig tc Am sterdam garnizoen houden. DE LEGERWEDSTRIJDEN. Op 14 en 15 Juni a.B. Voor de op 14 en 15 Juni te houden leger- wedstrijden bestaat groote belangstelling. Niet minder da n37 korpsen, hebben ingeschreven, die elk met 10 deelnemers zullen uitkomen. De regelingscommissie bestaat uit: kapt. P. W. Scharroo, voorzitter, luid. C. W. Ekkart, secretaris, luit. N. L. F. J. Grootendorst, J. P. Briët. In het eere-comité hebben zitting: Z. K. H. Prins eHndrik, Zjjne Exc. J. M. J. H. Lambooy, minister van Oorlog, luit. gen. T. J. F. Muller Massis, commandant van het Veld leger, dr. H. Th. s'Jacob, commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. J. C. Graaf v. Randwyck, burgemeester van Amers foort, Mr. A. baron Schimmelpenninck v. d. Oye, voorzitter van het N. O. C., gen. maj. N. Schrijver, inspecteur v. d. geneesk. dienst, gen. maj. E. F. Insinger, inspecteur der artillerie, gen. maj. J. E. Roorda, inspecteur der genie, gen. maj. J. H. Borel, insp. der Inf. tevens wn. insp. v. d. Vrijw. Landstorm, kol. A. J. C. Alenson, insp. Mil. Adm., kol. A. v. Mcus, insp. der Cavalerie, tevens commandant der J Brigade, luit. kol. G. J. D. Bauduin, insp. der Kon. Marechaussee, gen. maj. R. B. A. N. de Quay, oud-comm. der Ille Divisie, gen. ma). W. E. van Dam van Isseltr comm. Ie Divisie, gen. maj. J. G. Leverland, comm. lie divisie, kol. H. A. A. van de Roemer, comm. IVe Divi sie, kol. W. A. T. G. Bolken, comm. VIII Inf. Brigade, gamizoenscofnmandant te Amersfoort, kol. Jhr. W. RoëlI, comm. IV Art. Brigade, luit. kol. J. G. Pabst, comm. Ie reg huzaren, luit. kol. I. Bessem, comm. 5e reg. veld-art., A. F. Heil, dir. off. v. gezondh. 2e klasse, chef van het militair hospitaal te Amersfoort, luit. kol. L. Schutte, comm. 18e reg. inf., luit kol. L. v. d. Pol, comm. 16e reg. inf., luit. kol A. F. Froeling, comm. 5e reg. inf., luit. kol. N. v. d. Berg, comm. 21e reg. inf., P. E. Verberne, dirig. paardenarts, chef v. h. veterinair hospi taal te Amersfoort, maj. J. H. v. Reede, direc teur v. d. Rijschool, kapt. P. W. Scharroo, voor zitter van de K. N. A. U. en kapt. J. A. Engel tjes, comm. der 2e stormschool. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Men deelt ons mede, dat op Zondag 15 Mei prof. dr. H. T. de Graaf udt Leiden, vroeger predikant te Zutfen, voor bovengenoemde ver eeniging hoopt op te treden des morgens ten 10 Vi uur in de Doopsgezinde kerk Blanken- heimstraat CINEMA R07AL. De Wolven der Zuidzee. Op een klein onbewoond rotseiland in dc Stille Zuidzee stoot een schipbreukeling Saun ders genaamd te turen over de wijde zee. Na eenigen tijd erriveeren nog drie schipbreuke lingen, de rijke planter Rowley, zijn dochter Stella en de matroos Marco. Het viertal is van dezelfde verongelukte boot afkomstig, doch krijgt al spoedig onderling oncenigheid. Aldus het begin van „De Wolven der Zuidzee", het hoofdnummer in de Cinema Roval. Onder leiding van Saunders gaat het viertal in een sloep om te trachten opgepikt te worden door een voorbij-varend schip. Het tweede bedrijf speelt zich af op de schoener, die hen op neemt. Op dit schip hecrscht muiterijde kapitein is opgesloten en de leiding is in han den van bootsman Brock. Saunders wil zich en zijn metgezellen niet overgeven aan de muitende bemanning, waardoor spoedig een hevige strijd ontstaat. Het lukt hen tenslotte de overwinning te behalen, doch de beman ning van het bandietenschip. Broek incluis, weet te ontvluchten in de reddingboot. Na velerlei incidenten blijkt Saunder de zoon te zijn van Rawley, die zijn vrouw verlaten heeft. Stella, wien Saunders lief heeft gekregen is dus zijn zuster. Het derde bedrijf \indt zijn ontknooping op een klein eiland, waar Raw ley zijn kasteel heeft cn waarheen Broek hem is gevolgd terwille van belangrijke documen ten. Ook hier delft Broek het ondei spit, door de tijdige tusschenkomst van Saunders. Het eind van het verhaal is, dat Saunders te we ten komt, dot Stella slechts een aargenomen dochter von Rawley is, zoodot niets het twee tal verhindert in het huwelijksbootje te stap pen. Een verzoening tusschen vader en zoon besluit de geschiedenis, diö van het begin tot het eind vel sponning is. Vermeld zij nog, dnt Frank Merrill de hoofdrol in deze film ver tolkt DE STUDEBAKER ERSKINE SIX. Bij „Het Motorhuis". Dezer dagen waren wij in dc gelegenheid kennis to maken met de nieuwe Studebakcr Erskine Six, van welke autofabriek „Het Mo torhuis" in de Langestraat vertegenwoordiger is. De Studebaker Erskine Six is een 4 deurs, 5 persoons Sedan-wogen. Hoewel hij buiten gewoon laag gebouwd is, is het interieur zeer confortabel en kan zelfs de langste persoon er op zijn gemak in plaats nemen. De beklce- ding is van fijn laken, terwijl het koetswerk te vens voorzien is van plaidhangcr en rolgor- dijntjes. De ruiten zijn alle naar beneden draaiend. Een automatische ruitenwisscher en een achteruitkijkspiegel zijn natuurlijk even eens aanwezig. Vermeldenswaardig is de ven- tilatieregeling door een klep op de carrosse rie, voor de vooruit, die met een handel bij het z.g.n.-dashbond is tc bedienen. Dc accu bevindt rich in de treeplanken, hetgeen vele voo.rdeelen geeft en voorkomt dat er niet met het zuur gemorst wordt bij het uitnemen, daar de wagen zoo bij de lading gereden kan wor den. Daar ook de gereedschapskist in de tree planken is verwerkt, behoeft men niet voor een enkele sleutel den geheelen wogen te ont ruimen. Dc wagen is voorts van allo moderne vindingen op dit gebied voorzien en mag daar door zeker tot de meeste luxe wagens gere kend worden. Wij konden constotecren, dat reeds bij een snelheid van 40 a 50 K.M. per uur, niet de minste last ondervindt van de oneffenheden in de weg, terwijl ook de snelheid gemakkelijk tot 100 K.M. opgevoerd kan worden. AMERSFOORTSCHE BOND VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. De Betuwe rijwieltocht. Een der deelnemers aan dezen tocht schrijft ons nog het volgende: Begunstigd door schitterend zomerweder, dat we nog niet to veel hebben gehad, en ;en niet al tc sterken Oostenwind, had Zaterdag 8 dezer de aangekondigde rijwieltocht plaats; 50 dames en hecren namen cr aan deel. Twee groepen werden gevormd, onder leiding van de heeren Losckoot en Reinders. Precies 8 uur werd vertrokken. Heerlijk die weg naar Doorn, een dansvloer gelijk. Zoo ook van Leersum langs Valkenheide naar Wouden berg. Na een uurtje werd dc Maarnschc Berg bereikt en voor alle veiligheid met grooteren afstand, twee aan twee afgereden. Bij het Poort gebouw van Huize Doorn werden de groepen weer verzameld en nu ging het op Wijk bij Duurstede los, en «I spoedig kregen wc toen prachtig bloeiende appelboomen tc zien. De kers en peer hadden afgedaan; waren we 1 Mei gegaan dan hadden we niets gezien, nu trollen wc het bijzonder, beter dan vorig jaar. De boomen, het zijn werkelijk net groote bruids- bouquetten, de bloesem net groote witte vlin ders en vol, er waren boomen waarvan men alleen dc stam zog en verder geen takje, alle maal bloesem, roze en wit. Een en al beko ring voor het oog, hier en daar afgewisseld door de prachtig bloeiende blauwe seringen, gouden- en blauwe regen op een lief boeren- erfje. Wijk, wat ligt het er ook schitterend aan de rivier, omgeven door zijn heerlijk plantsoen met ruïnen, onze gedachten terugvoerende naar dc grijze oudheid. Als het veer gepasseerd is gaat het er met nieuwen moed op los. Hier en daor ontmoeten we punten uit den tocht van het vorige jaar: •Zoelen, Kapel-Avezaath. Kapel-Avczaath is nl een oude bekende bij de fietsendo Amcrsfoor- ters geworden ,met zijn lieve witte kerkje tc midden van blauwbloeiende seringenstruiken. Nu gaan we weer onbekend terrein op, Wadc- noyen—Ophemert. Ophemert een bijzonder aardig dorpje met een prachtig middeleeuwsch Kasteel te midden van hoog geboomte. Nu met een rennetje de hooge Waaldijk óp, op Tiel los. Weer een heel ander gezicht, de trotschc stroom met groote sleepbootcn rechts, links dc boom gaarden die we nu als in vogelvlucht bezien. Te Tiel in hotel Telkamp stapte het gczelschup of en werd de groote rust genoten. Toen we na ongeveer een uur van daor weei en route zou den gaan was Tielsch Vreemdelingenverkeer er vlug bij om verschillende van onzen deel nemers een gids aan te bieden van Tiel en Om streken, die dankbaar werd aanvaard. Nu ging het in zuiver Noordwaartsche richting over Luchtige Liedjes. Jubileum—zuigelingen. De raad der gemeente Wierden besloot den lO.OOOsten inwoner een spaarbankboekje met f 100 te geven Groningen dat had de eersto Jubileum-zuigeling. 't Was iets nieuws, een nouvcauté*tje En daarom een grappig ding. Tc Hoef het niet meer op te halen, 't Stond bij lappen in dc krant. 't Wurm groeit naar ik meen voorspoedig Men verwacht bereids een tand. En nu deze wonderbaby Zoo gehuldigd is geweest. Nu zeiden de Wierdenaren Hei I Wij motte óók zoo'n feest En de raad ging redeneeren ft Was een warme lentedag) En ze vroegen aan elkander Wie of daar een gat in zag. Goedgeteld en goedbekeken Zei de burgevader toen. Moesten we het maar met minder Dan dc honderdduizend doen. 't Tienduizendste Wier denaart je Krijgt een spaarbankboekje mee Waar dan de gemeente Wierden Honderd guldentjes op deë. Het bericht kwam in de bieden, 't Ging ons heelc landje door (En het Wierdensch corspondcntje Kreeg er maar een kwerje voor) Straks verschijnen nu de firmi's Die 't nog ongeboren kind Deugdelijk gaan explóiteeren. Met cadcaux, reclame, wind 't Wurm krijgt allerlei geschenkjes Poppen, treinen, koek, een trom En naar Paatjes rammelaertje Kijkt het wonder zelfs niet om. Laat ons altijd matig blijven In do jubileerden! Er wordt al té-vcel gejubeld Dit kan er heusch niet meer bij. Spaer ons verder van die grapjes Met zoo'n feest-big-zuigeling. Het is voor de kleine hummel Oók niet zoo'n gezellig ding Bij het allereerste kijkje Dat-ie in de wereld dee, Krijgt-ie, van ons allemaal een Beetie malle indruk mee. piMMy. Eek en Wiel op het Amerongsche veer af, maor zooals we al wel gedacht hadden, daar waren we zoo niet over. Danr stond rechts van den veerweg een file van zeker een 40 auto's op overzetten te wachten, dat overzetten heeft ons een kléin uurtje gekost, we genoten van het prachtige uitzicht op en over dc rivier op Ame- rongen en Rhcnen met de Cuneratoren op den achtergrond. Tevens werden eenlgo lekke band jes gedicht en langs de prachtige allee van Amerongen naar Leersum gereden waar de laatste rust werd genomen en wenr allen weer bij elkaar kwamen om ten slotte om half zes op het Julianaplcin terug tc keeren ONZE WINKELS. Opening Fruit- en Delicatessen- handel R. ten Hoeve. Onder leiding van den aannemer, den heer F. K. van Eykelenburg, zjjn aan den Utrecht- scherveg nos. 49 en 51 twee moderne winkel panden gebouwd. Hedenmiddag is perceel no. 51, clat door den eigenaar, den heer R. ten Hoe ve is ingericht tot fruit- en delicatessenhandel, geopend. De uitgebreide sorteering en de aard der artikelen werken mede om tot een smaak volle expositie te komen. Het mooi fruit en dc frissche jonge groenten zijn een lust voor het oog. De ruime etalages zijn omgeven dooi een smaakvolle glas in lood aankleeding. Voorts wijzen wij op de fraaie tegelbeklee- ding aan de wanden. Het electrisch licht is verzorgd door de firma J. Zevenberger, de beschildering door dc schilderscombinatie, het glas in lood door de firma. HEEMRAADSCHAP: EEM, BEKEN EN AANKLEVE VAN DIEN. Ringt snijden. Aan het kantoor Muurhuïzen 15 werd gis- teinamiddag door watergraof den heer J. Knop pers en heemraden aanbesteed het op diepte brengen of maaien van verschillende beken. Het werk werd gegund als volgt Aan G. v. <J. Lagemaat te Woudenberg perc. I, 2 en 7 voor 188, 225 en 38; aan Ph, v. d. Beek te Amersfoort perc. 3, 6, 9 en 10 voor 25, 93, 98 en 55; aan G. Leeu wenarend te Woudenberg perc. 4 voor 148; aan W. van Ginkcl te Scherpenzeel perc. 5 voor 188; aan M. Veldhuizen te Wouden berg perc. 8 voo" f 168. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Morgen hebben dienst de doktoren Baten burg, Duyvis en Schreuder. ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHEKERS. Morgen en de geheele volgende week des nachts is geopend de apotheek fa. Vermolen, Varkenmarkt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2