Op „do W'iltzangk", hot mooie Haagsche landgoed, zal heden en Donderdag een groot liefdadigheids- 't Leven in Groenland... Er zijn weinig Nederlanders die er zich een juist denkbeeld van vormen. Hier tuinfeest gehouden worden toor de Drentsche veonstreek. Een deel tan het buiten, wear een openlucht- boven een foto (gemaakt door den fotograaf Krabbe) van het Deensche sa. „Hans Egede" in zomertijd spel plaata vindt: eon natuurlijk decor, zonder weerga. voor de Groenlandscbe kust, die niet altijd gemakke lijk te bereiken is. Als inzet: een Eskimo in zomertent» Het 850-jarig bestaan van liet Gilde St Catharrina te Moergestel (N. B.) is natuurlijk hedacht met wed strijden in het vendelztvaaien. Meer dan 100 Gilden en vereenigingen namen er aan deel. Het rechtsche vaandel dateert van 1500 en de dragers zijn resp. 66 en 76 jaar. Maandag is het Ned. Wielerkampioenschap op den weg verreden. Een foto van een aantal „amateurs" op een van de mooie deelen van het Veluwe-parcours. op weg naar Ede. Als inzet de winnaar der amateurs, v. d. Heide uit Amsterdam. Alia Nazimova, de thans 48-jarige film- actrice, zal k raison van 7200 per week in het Coliseum te Londen optreden. Een nieuw portret van de Russische ster. HOE IN AMSTERDAM GEBOUWD WORDT. Het nieuwe winkelhuis !n de Vijzelstraat, hoek Kei zersgracht, ontworpen door den architect C. KruUswilk Den 31en Mei werd te Dintelsas het eeuwf eest der herdichting van de rivier Mark en Dintel gevierd. Er werden twee monumentale granieten zullen bij het Sas onthuld. Wil geven hierbij een foto van de sluis met de zullen welke feestelijk waren versierd. Een afbeelding van de herinneringsmédaille, ontworpen door den Nederlandschen médatlleur J. C. Wlenecke. zooala alle deelnemers aan de Olympische Spelen 1928 die zullen ontvangen. w F. M. Knobel, het vroegere liberale Ka merlid, thans consul-generaal te Leipzig, is gisteren zeventig jaar geworden, DE CONTBÓLE DER WEGENBELASTING IS BEGONNEN. Politie en ambtenaar bil het onderzoek van een auto. De school in het Amerikaansche plaatsje. Bath (Michigan) in den toestand waarin het gebouw verkeerde, nadat de fraudeerende pennengmeester getracht had het in de lucht te laten vliegen. Er waren 43 dooden, onder wie 36 -«choolklnderen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8