A. H. v. MERK WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn. Carr's Moutbrood Het Boek voor uw Vacantie EEN ZOMERZOTHEID Maison de Jager Zn. Amandelcake met vruchten. CISSY VAN MARXVELDT. Aldegondestraat 105-107 Tel. 543 UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1923 POUJEAUX MOUUS f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.- Verschenen door Ingenaaid f 2,90. Gebonden f 3,90. In iederen Boekhandel verkrijgbaar. UITGAVE; VALKHOFF Co. - AMERSFOORT. BINNENLAND. SPORTNIEUWS Specialiteit in Winkel- en Etalage Betimmeringen, Wij ontwerpen practische Vitrines voor alle Doeleinden met- en zonder Electrische Verlichting Prima afwerking. Vraagt prijsopgaaf. Vele referenties. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: Zeifs de zwakste maag verdraagt Verkrijgbaar bij: H. Koning Zn., C. v. Ommeren en C. A. Stoové. Langestraat 56 Chocolaterie Telefoon 115. Confiserie Patisserie. uitstalkast, aan de andere zijde van de straat. Meer dan honderd boomen knapten af als lucifers. Tot tweemaal toe werd Lingen door den cycloon bezocht. Er ontstond een verschrik kelijke paniek. Alles vluchtte in de kelders Verschillende luiken werden ufgerukt. De straatlantaarns werden door den storm verbo gen. Balken en dakpannen vlogen met bedde»* en ander huisraad door de lucht. De schade wordt op meer dan een millioen mark geschat. Een fietser, die zich op een landweg bevond, werd ongeveer tien metci hoog in de lucht geslingerd. Hij viel echter neer, zonder ernstig letsel te hebben gekregen HET PROCES TE KEULEN. De uitspraak. Na bijna drie uren te hebben beraadslaagd velde de rechtbank tc Keulen in het proces Bröcher-Oberreuter het volgende vonnis: BekL Bröcher wordt wegens moord ter dood veroordeeld, de buigerlijke rechten worden hem ontnomen. Bekl. mevr. Oberreuter wordt wegens begun stiging tot vijf jaar gevangenisstraf veroor deeld met aftrek van zes maanden preventieve hechtenis. Het O. M. had tegen dr. Bröcher en tegert mevrouw Oberreuter beide de doodstraf gc- eischt. VÖLKISCHE BALDADIGHEID. München, 2 Juni. (H. N.) Dc politie heeft thans de daders van den aanslag op het vakvereenigingshuis gearresteerd. Zooals mei. zich zal herinneren, hadden baldadige handen tijdens de vergadering van den rijksbanier te München de versiering."n, die aan dit gebouw waren aangebracht, in brand gestoken. Naai thans is gebleken, is de daad gepleegd door 6 jongelui, leden van een völkische vcreeniging. HET JONGSTE TRAMONGELUK TE CASSEL. Cassel, 2 Juni. (H. N.) Volgens het Cas- seler Tageblatt zullen de bestuurder en de con ducteur van den verongelukten tramwagen te rechtstaan wegens nalatigheid in htm functie van vervoerders. Het proces zal waarschijnlijk reeds tegen het midden van deze maand plaats hebben. De vraag, in hoeverre ook dc directie van de tramwegmaatschappij schuld heeft, wordt door de justitie nog onderzocht. ENGELAND. HET ENGELSCH-RUSSISCHE CONFLICT. Kritiek van Rykof op Engc- land's houding. In de plenaire vergadering van den Mos- kouschen sovjet heeft Rykof, met betrekking tot de breuk tusschen Engeland en Rusland, o.m. verklaard De gebeurtenissen en dc ervaringen dei laatste twee maanden rechtvaardigen deze breuk niet. De geuite beschuldigingen berus ten op vervalschte documenten. Dc verklaring der Engelsche regeering bevatte geen doel treffende bewijzen. Rykof zeide voorts, dat het verbreken der betrekkingen in verbond staat met het bijeen komen der internationale economische confe rentie, waar zelfs Balfour de noodzakelijkheid eener samenwerking van sovjet-Rusland met de kapitalistische staten heeft erkend. Wat dc Engelsche spionnage in Rusland be treft, verklaarde Rykof, dot do Engelsche de legatie de laatste dagen er mede bezig is ge weest documenten te verbranden, hoewel de sovjet-regeering er niet in het minst aan denkt inbreuk te maken op ex-territoriale rechten De breuk, ging Rykof voort, is een poging der Britsche regecring, om het échec horer binnen- en buitenlandsohe politiek te verdoe zelen en het offensief tegen de arbeidersklasse te bemantelen. Dit is de eerste stap naar don oorlog. De door Baldwin geuite hoop, dat de handelsrelaties ook zonder diplomatieke be trekkingen gehandhaafd zouden kunnen wor den, is ten eenenmale denkbeeldig. Tegenover het dreigende oorlogsgevaai zal dc sovjet- regeering een onverzettelijke vredespolitiek stellen. Per slot van rekening is het verbre ken dei betrekkingen geen slag voor sovjet- Rusland. maar voor Engeland. ENGELAND EN DE ACHTURENDAG. Een verklaring van den minister van arbeid. Een lid der arbeiderspartij heeft in het Lager huis de kwestie opgeworpen van het uitstel dei ratificatie van de werktijdenconventie van Washington. De minister van arbeid gaf ton antwoord, dat de Engelsche vertegenwoordiger te Genöve wel-is-waor dc aanneming van dc ontwerpconventie goedkeurde, maar nooit oen verplichting tot ratificatie voor dc regecring heeft bestaan. Het is bespottelijk voer een Engelsch burger, aldus de minister, te kriti- sccrcn wat wij hebben gedaan, in vergelijking met andere landen. Zij, die dc rc .ering vra gen snel te handelen, geven zich geen reken schap van al de praktische moeilijkheden. Wij zouden allerlei belemmeringen voor de in dustrie kunnen scheppen, terwijl het buiten land door een heel andere interpretatie geen enkele moeilijkheid zou ondervindon. De mi nister voegde eraan toe: Ik hoop, dot wij de conventie zullen kunnen atificeeren, maar daar zal cenige tijd vooi noodig zijn. NOORWEGEN. BEZUINIGING. Verlaging van dc salarissen de? ambtenoren. De Noorschc regeering moet van zins zijn bi] het Storting een voorstel in te dienen, om met ingang van I Januari a.s. de salarissen an alle rijksambtenaren met TO te verlagen. Hierdoor zou een besparing van ongeveer 20 millioen kronen verkregen worden. ITALIË. LOONSVERLAGING. Rome, 2 Juni. (V.D.) Alle arbeiders in de provincie Turijn hebben een loonsverlaging on TO procent aanvaard. De loonsveerlaging gaat onmiddellijk in. Driehonderdduizend ar beiders zijn hierbij betrokken. SPANJE. DE NATIONALE VERGADERING. Instelling op 13 September. Uit Madrid wordt gemeld, dat de regeering, teneinde volledige inlichtingen te geven over de nationale vergadering, waarvan de samen stelling op T3 September a.s. bepaald is, een lang communiqué heeft gepubliceerd, waaruit o. a blijkt, dat de vergadering oen zuiver raad gevend karakter zol dragen. Zij zal ongeveer 3C0 leden tellen en bij koninklijk besluit wor den benoemd. Haar taak zol zijn wetsontwer pen, die de regeering indient, voor te bereiden en daarover te rapporteeren. Bovendien zal zij een onderzoek instellen naar het openbaar be stuur. Hour voornaamste taak zol zijn een ontwerp- grondwet en een ontwerp-kieswet uit te wer ken voor de verkiezing van het eerste parle mentaire organisme, dat het ontwerp-grondwet en alle andere ontwerpen der Vergadering, welke door de regeering aanvaard zijn, zal heb ben goed tc keuren. Het kiesstelsel is nog niet vastgesteld, maar het zal zoo zijn, dat alle bur gers, mannen en vrouwen, die aan de door de wet te stellen eischen zullen voldoen, in vol strekte vrijheid zullen kunnen stemmen. Er zullen geen voorafgaande gemeentelijke en provinciale verkiezingen zijn, want dc ge meenteraden en de provinciale reden moeten pas verkozen worden volgens de nieuwe bepa lingen van de grondwet, wanneer het eerste parlement reeds in functie zal zjjn. OOSTENRIJK. EEN ARRESTATIE WEGENS OPLICHTING. De directeur-generaal van de Oesterreichi- sche Aktiengesellschaft für Tiefbohrung", dr. Hcssler, is onder beschuldiging van op lichting aangehouden. De oplichterijen moeten hierin bestaan hebben, dat hij als rechtskun dig adviseur optrad en bemiddeling beloofde aan verschillende personen, welke bemiddeling hij niet kon verleenen en die hij zich vooraf zeer goed liet honoreeren. RUSLAND. EEN RAPPORT VAN RYKOF EN EEN DESBETREFFENDE MOTIE. B e r 1 ij n, 2 Juni. (H. N.) Naar uit Moskou woordt gemeld, heeft de Moskousche sovjet naar aanleiding van het rapport van Rykof een motie aangenomen, waarin het optreden dei regeering, dat geheel op handhaving van den vrede was gericht, zonder voorbehoud wordt goedgekeurd en de bereidheid te kennen wordt gegeven om alle maatregelen te steunen, welke tot bescherming van de sovjet-unie noodig wor den geacht. Voorts verlangt de motie, dat de sovjet-unie zich ook op financieel gebied zal weten te beschermen, waarvoor het welslagen van de uitgiften der staatslceningen moeten worden verzekerd. Dc sovjetregeering moet geen voorstellen tot regeling van eischen van Engelsche onderdanen in overweging nemen, zoolang de diplomatieke betrekkingen tusschen Rusland en Engeland niet ten volle zijn her steld en Engeland geen behoorlijke voldoening heeft geschonken voor de belccdiging en mate- ricelc schade, de sovjet-unie aangedaan. EGYPTE. DE ENGELSCH-EG7PTISCHE SPANNING. Hoe hel Egyptisch antwoord ver moedelijk zal luiden. Londen, 2 Juni. (H. N.) Volgens een be richt uit Cairo zullen in het antwoord van Egypte op de nota aan Engeland de militaire eischen van Engeland worden ingewilligd, de overige eischen echter afgewezen worden, evenwel in zoodanigen vorm, dat verdere on derhandelingen mogelijk blijven. Men ver wacht, dat een vriendschappelijke oplossing ten slotte zal worden gevonden. In politieke krin gen te Londen verwacht men, dat het ant woord vandaag zal worden ontvangen Hoewel ook hier den indruk is, dat de Egyptische re geering in overeenstemming met een groot deel van de Egyptische Kamer een compromis zo) voorstellen, gelooft men toch, dat het er de Egyptische regeering vooral om te doen zal zijn om tijd te winnen. Van sommige zijden wordt verklaard, dat er slechts sprake kan zijn i een aannemen der eischen van Engeland, aangezien dc Egyptische regecring tijd genoeg heeft gehad om gedurende de onderhandelin gen voorstellen te doen. Echter is men van i opvatting, dot Engeland tot verschillende con cessies bereid zal zijn, zoo om den ambtster mijn voor den Engclschen inspecteur-generaal van 5 op 3 jaar te brengen. Engeland zal echter onvoorwaardelijk vasthouden aan den isch, dat het gezag van den Engelschcn in specteur-generaal oveT het leger gehandhaafd l moet blijven. Tevens zal Engelond er op staan,! dat de inspecteur-generaal voortaan zijn salaris niet meer van den minister van oorlog, doch direct 'van den koning zal ontvangen. Verder erlangt Engeland de benoeming van ccn plaatsvervangend inspecteur-generaal, die den rang van generaol-mojoor zal verkrijgen en den inspecteur-generaal bij afwezigheid moet ver vangen. Lgypte bezwaar tegen cén punt der Engelsche noto. Uit Cairo wordt d.d. 2 Juni gemeld: Het Egyptische kabinet schijnt te aarzelen één punt in dc Engelsche nota aan tc nemen, niet omdat het niet geneigd is den toestand te wijzigen in den door Engeland gewenschten zin, maar omdat het niet geneigd is den vorm te aanvaarden, waarin die Engelsche eisch is ingediend. Het kabinet vergadert vanavond weer om te trachten een voor beide partijen aannemelijke formule te vinden CHINA. DE VERWARRING IN CHINA. Dc Britsche troepenversterkingen. In het Lagerhuis is de regecring gevraagd, waarom de troepen te Peking opnieuw zijn versterkt. Geantwoord werd, dat dit uitsluitend was geschied met het doel de bewaking van de logatie-wijk tc versterken. VEREENIGDE STATEN. DE ZAAK-SACCO EN VANZETO. Een nieuw onderzoek. Gouverneur Fuller heeft een commissie be noemd, waarvan Lowell, de voorzitter der Ha- v '.-universiteit. Stratton, voorzitter van het ^logisch I.istituut van Mossachusets en op intellectueel gebied uitblinkende per il zijn, wier taak het zal zijn een nieuw eek in te stellen inzake den zes jaar gc- 'n door de Italiaansché communisten Sncco cn Vanzetti geplcegden moord, waarvoor dezen ter dood werden veroordeeld. DE PORTUGEESCHE BANKBILJETTENQUAESTIE. Heden is voor het Gerechtshof te 's-Graven- hage de behandeling voortgezet van de zaak tegen den heer K. Marang van IJsselveere. Eenige vragen aan den verdachte. Op verzoek van mr. van Slooten zet ver dachte uiteen, dat volgens het tweede plan ter cultiveering van Angola verdachte voorradige biljetten zou krijgen. Daarna is het nieuwe plan gekomen, waarbij Reiss de bankbiljetten zou uitgeven. Wat de verzending der biljetten betreft, zegt verdachte dat hij de koffers declareerde „Pa- rjjfe transit". Het requisitoir. De advocaat-generaal mr. Brants herinnert aan de geruchten in November 1925 in de pers over valsche Portugeesche bankbiljetten, wel ke leidden tot een onderzoek bjj J:3t filiaal van de Bank van Angola. Daar werd een groot aantal "balsche biljetten van 500 escudos gevon den. Hoe zjjn nu deze biljetten in de wereld ge komen? In September, October 1924 hadden hier in den Haag onderhandelingen plaats tus schen Marang, Reiss, Heunies, José en Antonio de Bandeira met de gebrs. Einhorn. Het plan was om een leening te sluiten, waarbij geld als onderpand zou worden gege ven. Dit acht spr. een krankzinnig plan. Daar na is gekomen het tweede plan, volgens het welk een leening zou worden gesloten, welk geld zou worden gebruikt voor het financieren van inkoop voor Angola. Toen kwam een.tele gram van Reiss, dat bankgarantie niet noodig was en bovendien zouden nieuwe biljetten wor den uitgegeven. Volgens zeggen van Reiss had hij daarvoor 1 millioen pond als waarborg ge stort. Spr. is van meening, dat van den aanvang bij de heeren niet anders heeft voorgezeten dan het plan om valsche biljetten uit te geven, waarbij spr. wijst op de ongunstige financieele omstandigheden van de deelnemers aan het plan. Vervolgens gaat spr. na, hoe Marang naar Lissabon is gegaan en met de bewuste contrac ten is teruggekomen. Na een bezoek aan de fa. Enschede kwam verdachte terecht bij de Waterlow-drukkerij. Waterlow kan alleen bil jetten van het Vasco de Gama-type in zeer korten tijd drukken. Waterlow geeft Marang daarop een brief mee voor zijn agent Romer. Op 17 December is Marang weder bij Wa terlow met.de contracten, waaraan nu ook een biljet van het Vasco de Gama type is gehecht. Waterlow wenschte echter eerst machtiging van den gouverneur van de Bank van Portu gal. Deze machtiging heeft Marang hem toen ook bezorgd en daarna is Waterlow tot het drukken der biljetten overgegaan. Deze bankbiljetten zouden dienen voor de circulatie in Angola. Op 29 Juli heeft het 4e bezoek bij Waterlow plaats gehad waarbij een order werd gegeven voor het drukken van 300.000 biljetten. Over de machtiging tot het drukken van dit aantal en over de series, de nummers en de kleur ontstond toen een uitvoerige brief- en telegramwisseling tusschen Waterlow, Marang en Reiss. De biljetten werden regelmatig naar Portu gal vervoerd, totdat de catastrophe is geko men. Heeft nu Marang van dit alles niets gewe ten, en heeft hij alleen maar gehandeld in blind vertrouwen in zijn opdrachtgevers? Heeft nu Marang van dit alles niets geweten en heeft hij alleen maar gehandeld in blind vertrouwen in zijn opdrachtgevers? Of hebben de Portugeesche autoriteiten van de geheelc affaire geweten Deze laatste meening wordt echter direct tegengesproken door de verschillende feiten. Wat betreft fotografieën van 2 brieven, welke mr. Rolandus aan spreker heeft ter hand ge steld, uit welke brieven zou blijken, dat de Bonk van Portugal zelf de biljetten zou hébben besteld, merkt spreker op, dat ook deze brieven vervalscht zijn, hetgeen uit verschillende aan wijzingen blijkt Het is sprekers innige overtuiging, dat Ma rang alles heeft geweten van de valschhcid van contracten en documenten. Spreker noemt hem zelfs de leider van de geheele zaak, de man, die aan de touwtjes trok, en die een ge heele natie aan den ondergang heeft willen blootstellen. Spr kan tot geen andere conclusie komen dan dat verdachte opzettelijk gehandeld heeft. Spr. uroagt voor dit belangrijke misdrijf dan ook schuldigverklaring van verdachte wegens overtreding van art. 208 van het Wetboek van Strafrecht en veroordeeling tot 6 jaar gevan genisstraf. Voorts vraagt spreker met het oog op het belang van deze zaak onmiddellijke gevangen neming van den verdachte en ten slotte ver nietiging van de biljetten. (Deze eisch verwekt verbazing in de rechts zaal. Gelijk rqen zich wellicht herinnert, werd de lieer M. door de Haagsche rechtbank ver oordeeld tot II maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, tengevolge waarvan hij dodelijk werd in vrijheid gesteld). Pleidooi. Mr. Rolandus Hagedoorn is door dezen eisch ten zeerste geschokt, omdat hij volkomen over tuigd is van vcrdachte's goede trouw. Het heeft pleiter dan ook pijnlijk getroffen, dat dc beide door pleiter aan den prcc.-gcn. ter hand gestelde brieven, welke met groote moeite en kosten zijn verkregen, den doorslag zouden hebben ge-even voor der* uitgesproken eisch. Pleiter kan dan ook niet aannemen dat het Hof dit stelsel zal overnemen. Pleiter herinnert voorts aan de verklaringen onder cede voor de rechlbcmk, dat er nimmoi triplicoten zijn geweest. En gisteren vertelt getuige da Silva, dot er niet minder dan on geveer 50 triplicaten zijn. Ook werd voor de rechtbank beweerd dat de gouverneur en de vice-gouvcrncur van de Bank van Portugal nimmer gearresteerd zijn ge weest. Op deze verklaringen onder eede zijn beide getuigen gisteren eveneens moeten terugkomen. Pleiter gaat vervolgens uitvoerig Marang's op treden na. - Wat den financieelen toestand van Marang betreft, ook voor 1925 was deze goed. Deze was zelfs zoo, dat hij van een der grootste Hollandsche banken een blanco crediet kon krijgen van 5 ton. Dot doet men toch maar niet zoo aan iemand die financieel aan den grond zat. Om financieele beweegredenen behoefde Ma rang dus niet over te gaan tot bankbiljetten- zwendel. Wat nu het verwijt betreft, dat Ma rang zich niet met de slecht bekend staande menschen had moeten inlaten, merkt j-leiter op, dat Marang met deze 3?eden in kenn£. was gekomen langs een goeden weg, n.l. door mid del van den Portugeeschen gezant. Dat achteraf de menschen heel anders blij ken te zijn dan zij zich hebben voorgedaan, kan toch niet aan Marang geweten worden. Van Reiss ontving Marang na de kennismaking een order voor 1000 kisten bier. Als goed zaken man nam Marang eerst een informatie en het antwoord luidde: ,,'s abstenir".' Hierbij dient men echter wel degelijk reke ning te houden met het feit, dat de informatie is genomen naar de vennootschap Reiss en niet naar Reiss privé. Dit is van groot belang. In verband hiermede verwijst pleiter naar arti kelen in het Portugeesche blad „Batalha", vol gens welke Reiss als rijk man werd beschreven. Toen Marang het telegram „s'absienir" ont ving, heeft hij onmiddellijk aan zijn compag non getelegrafeerd „Bank zegt afblijven, zie contracten te annuleeren." Toen had Marang dus het vertrouwen in Reiss opgezegd, doch later werd Reiss in de ocgen van Marang weer gerehabiliteerd en toen is het financieringsplan gekomen. Wat nu aangaat dit plan, dat was niet zoo krank zinnig als de proc.-gen. meent. Wel werd geld gegeven om geld te krijgen, maar men moet niet vergeten, dat in onderpand zou worden gegeven bijna waardeloos geld (escudos), om goed geld (Engelsche ponden) te krijgen. Pleiter wijst vooits op de verschillende in cijferschrift gewisselde telegrammen over 'de bankgarantie. Deze telegrammen zijn niet te rijmen met de opvatting, dat cr niet anders zou zijn dan een valsche muntcrij. Waarvoor is dan een garantie noodig Een ander op merkelijk feit is, dat Marang, die door den proc.-gen. als de leider wordt genoemd, niet eens de code kende voor de cijfertelegram men. Na dan het verloop van de zaak verder te hebben gereleveerd, o.m. het bezoek aan de fa. Enschedé en later aan Waterlow en de kwestie dc-r Reiss-contracten zegt PI., dat het geheele complex van feiten en de geheele open handelwijze van Marang, het bewaren van alle brieven, documenten en re<pu's, voor hem een overtuigend bewijs zijn van de vol komen goede trouw van Marang. Ten slotte komt pleiter aan dè beide door hem aan den proc.-gen. overgelegde brieven van de Bank van Portugal aan Reiss. Deze afschriften heeft pleiter van Reiss ontvangen en hij is er mee naar mr. Brants gegaan en hij heeft gezegd wanneer die brieven echt ziin, dan staat daarmede de schuld van de Poiïugeesche autoriteiten vast. Daarop zijn de har-;5< ekeningen onderzocht en is de valsch- bc gebleken. En nu verklaart de proc.-gen. dat deze brieven bij hem den doorslag hebben gegeven voor de schuld van Marang. Pleiter kan dat niet aannemen, en wanneer Marang zou moeten boeten voor deze overlegging, zou pleiter zich dat nooit kunnen vergeven. Pleiter hoopt dan ook dat het Hof niet met die theorie van den procureur-generaal zal meegaan en dat verdachte geheel zal worden vrijgesproken. Bovendien verzocht pleiter het Hof niet mede te gaan met den eisch van den proc.-gene- raal tot onmiddellijke gevangenneming. De procureur-generaal zag van repliek af. Toen de president den verdachte vroeg of hij nog iets aan het pleidooi had toe te voe gen, zeide de heer Marang zeer bewogen „Niets anders dan dat ik totaal onschuldig ben." De president deelde ten slotte mede, dat over het verzoek van den pioc.-gen. om over te gaan tot onmiddellijke gevangenneming, be slist zal worden tegelijk met de einduitspraak, welke werd bepaald op 15 Juni a.s. Na afloop dér zitting werd mr. Rolandus van verschillende zijden geluk gcwenscht met ziin schitterend pleidooi. OLYMPISCHE SPELEN 1928 AMSTERDAM. Het Comité 1928 en het Vreemdelingenverkeer. In verband met verschillende tot het Co mité 1928 gerichte vragen betreffende de pro paganda voor het Vreemdelingenverkeer in 1928, deelt liet Comité mede, dat hoezeer zijn taak ook in eerste instantie op de voor bereiding cn de uitvoering der Olympische Spelen gericht is, het toch ten volle mede werken wil om van het Vreemdelingenbezoek ter gelegenheid van de Spelen tevens een blij vende propaganda voor Nederland te doen uitgaan. Reeds is bij de uitgebreide campagne in de buitenlandsche pers steeds tevens de aandacht gevestigd op Nederland. Nooit te voren "is één onderwerp zóó intensief in de pers van de geheele wereld behandeld en hierdoor op zichzelf is reeds bij voortduring de aandacht op ons land gevestigd. Verder zijn of worden weldra alsnog voor propagan dadoeleinden cp ruime schaal vei spreid een officieele gids, een propagandaplaat, boeken leggers, sluitzegels enz. en bovendien is met verschillende organisaties inzake propaganda voor ons Lwnd, overleg repleegd met name met de Algemcene NederTundsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Deze organisatie is hoor taak reeds aangevangen en haar er varing op dit gebied waarborgt ongetw»jfeld een doelmatige br-hapdeling. Het Comité 1928 is bereid in elk opzicht mede te werken om van het bezoek aan de Spelen der IXc Olympiade een blijvende pro paganda voor Nederland tc doen uilgaan, dcch het vertrouwt tevens, dat alle landge- nooten, die voor dat doel past vrijheid, zullen verleenen, van het groote belang, hetwelk ons land daarbij heeft, in gelijke mate doordron gen zijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2