25e Jaargang No. 23öAMERSF00RTSCH DAGBLAD „DE EEMLANDER" VIERDE BLAD. BINNENLAND. UIT DEN OMTREK. Zaterdag 4 Juni 1927 AMSTERDAMSCHE GEMEENTERAAD. Het huurverordeningsdebat. In de avondzitting van Donderdag van den Am- sterdamschen Raad werd, zooals wij reeds met een kort woord meldden, aan de orde gesteld de nota van B. en W. betreffende het vast stellen van een verordening tegen onredelijke huuropdryving. Hierbij werden heden behan deld de nota van de wethouders Vos, Ter Haar en Von Fry tag Drabbe, die tegen een derge lijke verordening zijn, benevens enkele voor stellen van raadsleden, die wijzigingen inhou den op de voorstellefi. De algemeene beschouwingen worden ge opend door mr. Van den Bergh. Allereerst wordt door spr. de economische zijde van het vraagstuk belicht. In alle landen zyn maatre gelen noodig gebleken tegen opdrijving van huren. Nergens heeft men nog deze maatrege len afgeschaft. Eerst zijn de banden losser ge maakt en wil men weer komen tot geheele vrij lating. Spr. vraagt -Wat 2al er nu gebeuren met een woning van f 3 voor den oorlog, die nu ongeveer f 4.50 a f 4.80 doet. Van dit soort woningen staat een fractie van één procent te huur. Bovendien is het niet mogelijk wo ningen beneden f 6.25 per week aan huur te bouwen. Daarin ligt zegt spreker het gevaar. Men kan het tot op zekere hoogte goedpraten, dat de huren van f 3 thans f 4.80 doen. Het is met zekerheid te verwachten dat deze wonin gen f 6 zullen gaan doen, omdat er een aan zienlijk tekort is. Aan die verhooging van huur valt niets te doen. De regeering heeft niet willen luisteren naar waarschuwingen en is naar spreker zegt in gebreke. Het denkbeeld van nivelleering heeft de regeering ook afge wezen. Er dreigt daardoor een schok. De ge zondheidscommissie was dan ook van oordeel dat voor de woningen met lage huren iets moet worden gedaan. Zelfs de minister was van oor deel dat er een schok komen zal. Hij heeft dan ook gevraagd aan de gemeentebesturen, wat zij daartegen konden doen. Spr. meent, dat de gemeente de huurders moet blijven beschermen. Daarom moet er ko men een verordening. Dat zou kunnen zijn: lo. een blyvende regeling. 2o. Een tijdelijke regeling met hoop op da ling van bouwkosten. 3o. Een tijdelijke regeling in de hoop van een uitvoerig plan van woningen met lage huur en 4o. Een tydelyke regeling met geleidelijke verhooging. Spr. hoopt dat het derde genoemde tot stand komt, maar anders meent spr. dat de 4e rede den schok zal breken. Als deze verordening tot stand komt zal de eigenaar geen hoogere huur kunnen bedingen, maar een huuropzeggingverbod ontbreekt. Hij kan dus den huurder verwijderen, maar van den nieuwen huurder zal hij toch geen hooger huur kunnen bedingen. Ook als is er dan ook geen huuropzeggingsverbod, toch acht spr. het noodig dat er een huurverordening komt. Zulk een verordening geeft in elk geval een grooto moreele steun aan den huurder. Spr. komt thans tot de juridische zijde. Wan neer men de geschriften die over de huurver ordening het licht hebben gezien leest, dan komt men tot de conclusie dat de gemeentes lang niet zwak staat. Spr. zet uiteen dat de Hooge Raad het standpunt inneemt dat een verordening gemaakt door den gemeenteraad en die bovendien voldoet aan art. 135 van de gemeentewet, wordt erkend. In dit opzicht, zegt spr., staat de gemeente met deze verordening sterk. Bovendien meent spr. dat deze gemeen telijke huurverordening niet is in strijd met een andere wet. Ook is spr. van meening dat zoodra de Rijks wet wordt opgeheven de vrijheid van de ge meente is teruggekeerd. Ook op rechtsgronden zal deze verordening, legt spreker uit, niet ver nietigd worden. Alleen de minister kan haar vernietigen in het algemeen belang, maar spr. moet nog zien dat dit gebeurt, want deze verordening is nood zakelijk voor Amsterdam De heer Douwes vraagt of het gevraagde ontwerp van de com missie van de strafverordeningen gesteund wordt door de meerderheid van B. en W. Voorts sluit spr. zich aan bij de opmerkin gen van mr. Van den Bergh wat betreft het opheffen van de huurwetten. Spr. meent voorts dat bescherming door de gemeente wordt* op gesteld waar dat noodig is niet door den mi nister zal worden vernietigd. Spr. is van oor deel, dat de hoogere hecren geen bescherming noodig hebben. Bovendien zegt spr. dat de ont worpen verordening niet het karakter heeft van een tijdelijke maatregel. Zij draagt meer een permanent karakter. Daarom kan spr. zijn stem niet geven aan deze verordening. Spr. is echter wel bereid wanneer er wijzigingen ko men naar den geest door spr. aangegeven. Door cijfers toont spr. aan dat er een vol doende aantal woningen is boven de f 400 om huuropdryving niet te vreezen. Wel zou spre ker wenschen in de bescherming op te nemen de winkelwoningen. Spr. wenscht voörts het beroep op den Raad te doen vervallen. Door den Voorzitter wordt meegedeeld dat een motie is ingediend door de leden Rom- me, Douwes, Ketelaar, Carels, Van den Bergh en Wierdels. Deze motie spreekt uit dat het intrekken van de huurcomraissie en huurop- zeggingswet nog schadelijk is voor Amster dam. Overwegende dat willige maatregelen ge- wenscht rrfjn, dringt er nij de Regeering op aan alsnog maatregelen ter zake te treffen. Door den heer Romme wordt op juridische gronden bestreden het standpunt van den heer Van den Bergh in zake het standpunt var» den Hoogen Raad. Hij is toch van meening dat brood en visch iets anders is dan een wo ning. De verhuurder toch van een woning be hoeft geen eigenaar te zijn van de woning, terwyl de verkooper van visch enz. wel eige naar moet zijn van dat artikel om het te kun nen verkoopen. Het eigendomsrecht is hier dus anders. Vervolgens komt spr. tot de ingediende mo tie. Hij zegt aan de hand van het besluit van den gezondheidsraad wel gebleken is dat ver- 'nllonde groepen meenen dat de opheffing va -le hum-wetten ontijdig is en dat diezelfde commissie een voorkeur geeft aan maatrege len door het Ryk dan dóór de gemeente. Nu is wel by de regeering aangedrongen op be houd van de huurwetten. Dit heeft niet gehol pen, maar misschien is de regeering wel ge voelig Voor een uitspraak van den gemeente raad van de hoofdstad. Ër mag niets nagela ten worden om de regeering nog op haar be sluit te doen terugkomen; De heer Douwes wil nog hedenavond over deze motie beslissen. Hierop worden de algemeene beschouwingen geschorst om uit te maken of dezen avond nog over de motie zal worden gestemd. De Wethouder voor de volkshuisvesting deelt mee dat èn B. en W. èn een groep raadsleden zich reeds hebben gewend tot den minister. Steeds is een afwijzend antwoord gekomen. Nadat nog door verschillende leden het woord is gevoerd wordt de motie aangenomen met 28 tegen 6 stemmen. Luchtvaart. DE TERUGKEER VAN LINDBERGH Het algemeen secretariaat der Koninklijke Neder landsche Vereeniging voor Luchtvaart deelt mede, dat het hoofdbestuur zich terstond na aankomst van Kapitein Gasles A. Lindbergh te Parijs in verbinding lleeft gestéld met Hr. Ms. gezantschap aldaar, teneinde den heer Lind bergh uit te noodigen, een bezoek aan Neder land tc brengen. De gezant heeft de welwillend heid gehad, onmiddellijk aan dit verzoek ge volg te geven en gedurende het verblijf van den heer Lindbergh in Engeland is dit ver zoek herhaald geworden door Hr. Ms. gezant te Londen, terwijl ook voortdurend voeling is gehouden met den Amerikaanschen gezant te 's-Gravenhage. Hedenmorgen werd aan het algemeen secre tariaat door den Amerikaanschen gezant te 's-Gravenhage medegedeeld, dat het den heet Lindbergh niet mogelijk is, naar Nederland te komen en dat deze zich 4 Juni te Gherbourg op het A'merikoanschc oorlogsschip „Memphis" zal inschepen, hetwelk hem rechtstreeks naar de Vcreenigde Staten van Amerika terug brengt. De a.s. huldiging in Amerika. Omtrent Lindbergh's Huldiging in Amerika wordt gemeld, dat Lindbergh als hij met de Memphis aankomt, direct naar Washington zal gaan, waar hij door den president zal wor den ontvangen, die hem het vliegersknris zal geven. Onder leiding van vier leden van het kabinet zal dan aan Lindbergh te Washington een reusachtige ontvangst bereid worden. Van Washington gaat Lindbergh naar New York, waar hem een tweede huldiging wacht. Te Washington treft men uitgebreide toe bereidselen om Lindbergh waardig te ont vangen bij zijn terugkeer uit Europa. Een groote luchtmacht, waarvan het bestuurbare luchtschip Los Angeles ook deel uitmaakt, zal naar zee gaan om den kruiser Memphis op het laatste deel van zijn tocht te begeleiden. Onmiddellijk na de ontscheping wordt aan den voet van het standbeeld van Washington het vliegerskruis uitgereikt aan Lindbergh. Deze zöl met zijn moeder daarna de gast zijn van president Coolidge op het Witte Huis, Onder leiding van vier leden van het kabi net wordt een reusachtige receptie gehouden, Daarna gaat Lindbergh naar New York, waar hem iets dergelijks wacht. VLIEGEROPLAT1NG VOOR RECLAME DOELEINDEN. Bij helder weder zullen blijkens een „bericht aan lucht varenden" van het Ministerie van Wa terstaat, op ongeregelde tijdstippen doch uit sluitend overdag, op verschillende plaatsen in Nederland, zooals wellicht te Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Scheveningen, Zand- voort en Hoek van Holland en insgelijk ook op andere plaatsen, een tweetal aan elkander ver bonden vliegers voor reclamedoeleinden wor den opgelaten. De bovenste vlieger (grootste afmeting 1.45 M.) zal zich niet hooger dan pl.m. 200 M. bo ven den grond bevinden 50 M. daaronder be vindt zich de tweede vlieger (grootste afme ting 2.45 M.) en 50 M. onder dezen laatsten een vlag van 4.50 M. bij 3.65 M. Het vlieger- koord is overigens niet gemerkt. VERKEER OP DE VLIEGVELDEN IN MEI. Het Haagsche Aneta-kantoor verneemt Gedurende de maand Mei is Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, aangedaan door 558 vliegtuigen van het regelmatig internatio naal luchtverkeer, terwijl 205 militaire vlieg tuigen de luchthaven aandeden. Voor Waalhaven waren de cijfers 202 ver keersvliegtuigen en 98 militaire. Van de geboden gelegenheid tot het maken van pleiziervluchten maakten op Schiphol 370 en op Waalhaven 522 personen gebruik. Het bezoek aan de Waalhaven bedroeg 9793 personen. Een groot aantal proef- en bijzondere vluch ten werden op beide vliegvelden uitgevoerd. EEN VLUCHT NEW YORK—BERLIJN. Chamberlain zal den tocht beproeven. Uit New York wordt d.d. 3 Juni gemeld De eendekker Columbia staat met gevulde reservoirs gereed te Curtissfield, om voor de trans-atlantische vlucht te vertrekken. Wan neer het weder gunstig Is, wordt in den no- middag opgestegen. Bekend is gemaakt, dat de bestemming Berlijn zal zijn. Men meent te weten, dat Chamberlain bestuurder zal zijn. Chamberlain gisteren nog niet gestart. Uit New York wordt d.d. 3 Juni nader ge meld Dc Columbia is nog niet opgestegen. Do weersgesteldheid is goed tot bij de kust von New Foundland; verder is er mist. Chamber lain's vader heeft gezegd, dat het doel van den tocht, volgens de laatste berichten van zijn zoon, inderdaad Berlijn is. De tocht Berlijn zou 600 mijl langer zijn dan Lindbergh's vliegtocht. DE LUCHTROUTE SEVILLE-BUENOS AYRES. B e r 1 ij n, 3 Juni. (V. D.) Naar uit Madrid wordt gemeld, is een Spaansch vertegenwoor diger naar Argentinië vertrokken voor het houden van besprekingen over de détails van het verdrag betreffende de luchtroute Seville—; Buenos Ayres. GOED AFGELOOPEN. Een Junkervliegtuig van de luchtlijn Con*i stantz-Mannheim, dat gisterochtend met vier passagiers opsteeg voor de reis naar Mann heim, moest kort daarna op 600 M. hoogte, Wegens een motordefect een noodlanding doen. Het vliegtuig kon in glijvlucht het landingsterrein niet meer bereiken en kwam met de telefoondraden van den spoorweg Con- stantz-Singen in aanraking. De draden knap ten af en het vliegtuig landde gelukkig vrij vlot. De bestuurder werd niet gekwetst. Van de inzittenden liepen twee lichte verwondin gen op. BOTSING TUSSCHEN VLIEGTUIGEN. Drie dooden. Gisterochtend boisten bij een oefeningsvlucht bij Olmütz twee vliegtuigen tegen elkaar. Bei de machines stortten neer de drie inzittenden vonden den dood VAN HUIZE DOORN. Doorn. Gisteravond half tien is prinses Herminé, de echtgenoote van den ex-keizer, met haar drie kinderen van een reis naar Duitschland teruggekeerd. Heden worden dc hertog en de hertogin van Brunswijk op Huize Doorn verwacht. VERKEERSONGEVALLEN. Ernstige aanrijding. Eemnés. Toen Donderdagavond de kruidenier Blom uit Eemnes met zijn huifkar van Bunschoten huiswaarts keerde, werd hij alhier door een auto, waarin eenige heeren gezeten waren, in volle vaart aangereden. Op advies van een dokter uit Laren en dr. Doyer te Baorn werd Blom, van wien o.m. beide boe nen gebroken waren, naar het ziekenhuis te 1-aren vervoerd. De inzittenden van dc luxe- auto, die ernstige wonden opliepen, werden door een vrachtauto moe naar Soest geno men. De auto en de huifkar werden grooten- deels vernield. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Schenking. Scholenbouw. Arbeidsreserve. Bij den aanvang der Donderdagmiddag ge houden zitting van den Utrechtsdhen gemeen teraad werd door den voorzitter rnededeeling gedaan van een schenking ecner volledig toe geruste automobiel ten dienste der politie verbandtrommel met inhoud enz. door een ingezetene die onbekend wenschte te blijven Besloten werd dit geschenk onder dankzegging te aanvaarden. Alvorens over te gaan tot de behandeling der agenda, sprak de voorzitter, burgemeester Fockema Andreae, eenige woorden die getuig den van deernis en meeleven met hen die door dc ramp in het Oosten des lands zijn getroffen. De burgemeester sprak de hoop en de ver wachting uit, dat do Utrechtsche burgerij, evenals zo dat bij de ramp te Borculo heeft gedaan, ook thans naar vermogen zal bijdra gen tot leniging van den nood. Vervolgens werd een voorstel-Bekker (R.K.) met 22 togen 12 stemmen verworpen, om de voordracht van B. en W. inzake de verbouwing vaan het tramwachtbuisje op het Janskerkhof aan te houden en met particulieren overleg te plegen tot het bouwen voor eigen rekening van een kiosk. Do voordracht werd hierop met 24 tegen 10 stemmen aangenomen. Besproken werd een nota van B. en W. be treffende den bouw eener dubbele school aan de Marnixlaan. B. en W. toonen aan, dat de desbetreffende bouw goedkooper is per M*. en per leerling dan die der bijzondere school aan de Amob'adwarsstraat, terwijl de laatste wat dc afwerking betreft, te wenschen overlaat. Voorts gaan B. en W. uitvoerig in op de door de Fabricage-commissie voorgestelde be zuinigingen, waarmede zij deels zijn meege gaan. De heer Von D ij k (SD.A.P.) verdedigde de meening der fabricage-commissie en criti- seerde op scherpe wijze de houding van het geheele college van B. en W. geen enkel lid uitgezonderd dot eenvoudig de adviezen naast zich neer -heeft gelegd. Een toezegging aan de commissie door den wethouder van openbare werken gedaan, is slechts door B. en W. genegeerd. De heer B e k k c r (R.K.) hoopte dat men een volgende maal rekening zal houden met de gemaakte opmerkingen, daar hij anders bij vol gende voordrachten voorstellen tot aanhouding zal doen. Wethouder De Waal Malefijt beant woordde de sprekers. Hij zeide van meening te zijn, dat uit de vergelijking van de bouw kosten tusschen openbare en bijzondere scho len volstrekt niet de conclusie mag worden getrokken, dat Gemeentewerken duur bouwt. De nota werd na re- en dupliek voor ken nisgeving aangenomen. In behandeling werd genomen een voordracht van B. en W. tot het instellen van een ar- beids-reserve, waarvan het doel zal zijn „werk lieden ter beschikking te stellen van de ver schillende takken van dienst ter voorziening in een tijdelijke behoefte aan werkkrachten." De heer S e r t o n (V.B.) miste een opgave van de kosten, waarvan hij het ergste vreest voorlcopig zijn ze geraamd op 4000 per jaar, woorbij dan nog enkele andere kleinig heden zullen komen. Spr. vroeg verder of er zooveel losse arbeiders zijn, dat daarvoor een arbeidsreserve noodig is. Wonneer hij dan geen bevredigend antwoord op deze vragen j krijgt, zal hij tegenstemmen. De heer Rcijnders (SD.A.P.) betoogde, dat de regeling integendeel een voordeel voor de gemeente zal zijn en voor de bedrijven. Overigens gaat de voordracht Spr. nog niet ver genoeg, omdat het een compromis is ge weest in het G. O. De heer Van Nierop (A.R.) zal vóór de voordracht stemmen, omdat hij af wil komen van de dure wachtgeldregeling en omdat er een groep werklieden zal worden gevormd, die op de -hoogte is van de werkzaamheden bij de bedrijven. Spr. vraagt of de proef met de arbeidsre serve genomen zal worden bij alle bedrijven, of bij een tweetal, zooals hem ter oore is ge komen. De heer Vermooten (AJR.) betwijfelt of met de voordracht wel een gemeentebelang gediend wordt. In dezen tijd van groote finan- cieele moeilijkheden, moeten dergelijke proe ven achterwege worden gelaten. De heer Jell es (SD.A.P.) is overtuigd, dat bij invoering der arbeidsreserve voordcel voor de gemeente zal worden behaald. Spreker ge looft dat het beter is geld te geven voor ver richten arbeid, dan geld uit te keeren waar voor niets gepresteerd wordt. Wethouder Meijer verdedigde de voor dracht, die hierop met 21 tegen II stemmen werd aangenomen. De factor voor de inkomsten belasting. In de avondzitting werd de voordracht van B. en W. aan dc orde gesteld -om den factor voor de inkomstenbelasting op 0.65 te bepa len vorig jaar 0.52 V-. De heer S w a n e (R.K.) diende een amen dement in om de inkomstenbelasting voor het komende jaar bruto op 4.500.000 te ramen. Spr. meent, dat de thans voorgestelde factor niet meer mag worden overschreden. In de voordracht worden bezuinigingen aangekon digd van ten minste 100.000 Spr. is van oordeel, dat dit 193.000 moet zijn maar wanneer B. en W. niet duidelijk kunnen maken, dat deze inderdaad zullen kunnen worden uit gevoerd, vreest Spr. dat Ged. Staten de bc~ grooting niet zullen goedkeuren. Het moet naar sprekers inzicht twijfelachtig worden genoemd, of een factor van 0.65 -het volgend jaar en het jaar daarop niet opnieuw verhoogd zal moeten worden. Wethouder De Boer beantwoordde dc sprekers en nam het amcndement-Swanc over. Hij wees er voorts op, dot uitstellen van dc voordracht groote bezwaren zou meebrengen voor de rijksadministratie met het oog op de belastingaanslagen. De vraag of de oninbare posten zullen toe» of afnemen, hangt van verschillende toevallige omstandigheden af. Het laatste jaar is dit aantal afgenomen. B. en W. zijn overtuigd, dot het bedrag aan oninbare posten op een reëele basis berust. De aangekondigde bezuinigingsvoorstellen ten bedrage van 100.000 zullen binnenkort nader worden uitgewerkt en rondgezonden. Het bedrag van 93.000, waarover de heer Swunc sprak, zal don dit jaar nog uit dc algemeene reserve moeten worden geput. De inkomstenbelasting over dit jaar is tegen gevallen. Spr. merkte op, dat de uitslag van de stem bus heeft bewezen, dat men met bezuinigen niet verder wil gaan. Het lag dus naar spre kers meening niet op den weg van het col lege om nogmaals, zooals de heer Swane be pleitte, met de vroeger afgestemde bezuini gingsvoorstellen te komen. Spr. becijferde, dat nog gedurende drie jaar een factor van 0.65 zal moeten worden ge handhaafd, waarna men misschien tot verla ging zal kunnen overgaan. Wij staan op het oogenblik voor de keuze óf de factor drie jaar op 0.65 tc houden, óf de factor te verhoogen en dan niet dc reserves f'an te spreken. De heer Van Lier (V. B.) durft putten uit dc reserves, zoools is voorgesteld, niet op zijn verantwoording te nemen. In 1930 zullen de reserves tot 150.000 zijn verminderd, zooals door den wethouder werd becijferd, mits zich geen gewijzigde omstandigheden voordoen. Spr. is echter van meening, dot de toekomst minder zekerheid geeft dan B. en W. meenen te mogen aannemen, voortbouwende op de cij fers van '26 en '27. Spr. meent, dat met een factor van 0.65 niet kan worden volstaan. Zijn fractie zal zich dnn ook van stemming over dit voorstel onthouden Ook de heer Swane (R.-K.) verwacht niet dat in 1930 een ontspanning zou kunnen vol gen. De wethouder heeft de ongunstige factoren niet genoemd, alleen rekening met de gunstige omstandigheden gehouden. De opbrengst van de belastingen, die de laatste jaren steeds is tcruggeloopen, zal in de toekomst nog minder worden. Utrecht verkeert op het oogenblik in zeer slechte economischo omstandigheden en er zullen nog veel ernsti ger maatregelen genomen moeten worden om naar normale toestanden terug te keeren. Na voortgezette re- en dupliek werd ten slotte de voordracht van B. en W. z. h. a. aangenomen, zoodat de gemeentelijke inkom stenbelasting met 25 zal worden verhoogd. Eveneens werd aangenomen een voordracht tot levering van goedkoopen nacihtstroom voor waterverwarming. Met 23 tegen 13 stemmen werd het voorstel- Reijnders verworpen om de tarieven van tien enkele ritten bij het trambedrijf op 0.75 te brengen en tien dubbele ritten op 1.25. Bij de behandeling van een voordracht om een bedrag van ƒ134.000 beschikbaar tc stel len tot verbetering en verfraaiing van 142 be ton won in gen in het Ondiep werd door den heer Swane (R.K.) geadviseerd de voordracht te rug te nemen en zich voorloopig met kleine herstellingen te behelpen. Spr. betwijfelde of de bewoners genegen zullen zijn de duurdere ex ploitatiekosten in den vorm van hoogere huren te betalen. Tegen elf uur werd de behandeling dezer voordracht geschorst. DE B. V. L. LANDDAG TE BAARN De landdag ook dienstbaar gemaakt voor de stcirnverleening. Baarn. Eiken, dag wordt de belangstelling voor den op Zaterdag 11 Juni alhier te houden londag van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm, gewest Nieuwe Hollandsche Waterlinie, greoter. En, geen wonder. Het programma breidt zich steeds meer uit. Van H. M. de Ko ningin-Moeder is reeds bericht ontvangen, dat Zij de verschillende demonstraties hoopt te komen bijwonen. De in aanbouw zijnde tribu nes zijn voor verreweg het grootste deel al be sproken. Het Indisch contingent, hier te lande voor de overbrenging van het stoffelijk over schot van wijlen Generaal van Heutsz, is door het hoofdbestuur van den Landdag uitgenoo- digd en zal aan die uitnoodiging gevolg geven. Kleur en leven zal er dus in elk opzicht zijn. Vooral de demonstraties op luchtvaart-, rij kunst- en jachtgebied vinden belangstelling en niet minder het Korps Vendclzwoaien door hel oude St. Gangulphus en St. Laurent.usgildc, waarvan dc bekende folklorist de heer D. J v. d. Ven een uitvoerige historische beschou wing in het programma geeft. Het hoofdbestuur heeft gemeend den Land dag ook dienstbaar te moeten maken aan dc steunverleening voor de door de cycloon ge teisterde streken. De dames der hoofdbestuurs leden en eenige andere vormden daartoe een apart comité en verkregen reeds toezegging van ten deel der opbrengst van de entreó s van den Landdag. Verder zulen keurige repro ducties van de alen dag uit te reiken officieelc oorkonden, naar een teekening van den re serve-majoor der huzaren L. Roclfsema, te koop worden aangeboden. Ook deze opbrengst is voor het steunfonds, benevens die van bloe menverkoop enz. 444* STAATSLOTERIJ. Vijfde KlaSsei IJi.ktiekdb Lijst. Trokking van 3 Juni. f 5000 No. 19080. 2000 No. 11688. 'f 1000 No. 1010, 13832. 400 No. 7330, 8650 20C38. 200 No. 913, 3710, S701, 9925, 10395, 20271 100 No. 4614, 5332, 5637,'903S, 10086, 10610, 12498, 14461, 18821. PltlJZEN VAN 70. 16 2901 542-' 8867 11693 13707 16500 18751 19 2991 5478 'J01U 11805 13921 16724 18814 66 2995 6512 9015 11900 13936 16913 18909 146 3099 5537 91155 119911 1412(1 16947 18083 109 3142 6550 0171 12086 14199 17102 19028 209 3143 5740 9340 12133 14132 17111 1910-1 223 3496 5811 0421 12139 144.50 17130 19177 2-13 3593 5822 0500 12165 14460 17162 19256 269 8666 5826 9609 12235 14495 17191 19528 516 3948 5831 0649 12391 14502 17216 19529 603 4118 5840 9681 12108 14511 17386 19595 743 4139 6082 9712 12418 14575 17500 19607 768 4175 ensn 9717 12539 14626 17512 19633 1058 4208 6293 9950 12615 14711 1759o 19G93 1190 4275 6482 9967 12729 14757 1.699 19714 1233 4391 650-1 9996 12765 14904 17710 19064 1310 4472 0676 10007 12770 15054 17790 1996S 1363 4487 7024 10041 12771 15208 17926 20166 1383 4526 7157 10139 12780 15281 17992 20197 1-440 4643 7375 10142 12842 16406 18009 20330 1533 4716 7381 10309 12917 1.5540 18107 203.6 1021 4757 7813 10144 12993 15.554 18190 20507 1672 4764 7822 10512 13000 15633 18247 20632 1797 4768 7856 10519 13029 15933 1S2.'6 20o55 1837 4783 7960 10596 13049 15953 18269 20641 1964 4805 7976 11073 13270 15987 1BS..3 20736 2019 4966 8035 11081 13355 16111 18380 20742 2030 4989 8080 11148 13375 16170 1848, 20761 2203 6048 8200 11165 13397 1617T. 18-194 20799 2311 5080 8261 11374 13410 16254 13199 20797 2-56-1 5230 9°32 11416 13130 16279 18529 2CF41 2678 5240 8531 11171 134-54 16325 18o67 v0P59 2685 5259 8671 11474 13.512 163 .5 18632 20?Jl 2786 5273 8766 11494 13706 16406 IS.29 20912 2876 5399 8800 11544 NIETEN. 38 2619 5119 7717 10662 13311 15821 18554 40 2628 5152 7722 10=63 13325 1.58119 18596 58 2615 51(98 7712 109O1 13116 1-5851 18637 258 2362 5211 7766 109G5 13527 16867 18649 284 2682 5212 7781 1.1907 13530 15881 186.il 803 2712 .52-16 7800 10936 13540 15925 18665 333 2717 53GO 7807 109.54 13512 16007 18679 422 2701 532-5 7814 10957 13.553 16008 18761 433 2782 5327 819 10970 13593 16053 18S25 4-59 2801 5346 7WI 10990 13003 16083 18891 49 1 2838 53-88 7898 11010 13615 16038 1=901 029 2843 54.31 7009 11047 13680 16092 18912 538 2807 5111 7964 11132 13698 16112 1=596 557 2873 6462 7938 11137 1371S 1614.3 19054 558 2943 6193 8039 11186 13723 16213 10069 574 8015 5197 8103 1124.5 13730 16221 19072 666 3120 5.527 8147 11206 13774 16281 19091 702 3209 5573 8160 11276 137S2 10237 19119 709 8211 6.585 8106 11321 137B6 10301 19129 727 8272 5627 8181 11370 13811 10350 19172 760 3284 6699 8191 11.339 13903 1 5186 1920S 761 8299 5649 8398 1139-1 18933 10390 19218 704 3327 5676 Bill 11418 14073 16121 19204 807 3340 5688 8479 11422 1407.5 16429 19265 823 3367 5732 8576 11443 14080 16470 19310 801 3412 6799 8004 11456 14119 16-177 19330 888 3419 5813 8713 11497 14128 1 6510 19347 893 3426 6809 8771 11573 14301 16520 19351 910 3460 6944 8799 11692 14325 1G564 19300 983 3603 5981 8825 11737 14326 16559 19375 1004 360JJ 0031 88"' 11741 14330 1 6576 19395 1010 3633 6034 8903 - 753 143-11 16588 19147 1014 8640 OOlfl 9085 11809 .1369 1C658 19497 1035 307.5 6055 9118 11817 14371 16714 19532 1053 8690 COS'J 9132 11867 14382 16772 19578 1073 3716 6105 9133 11SSI 1-1391 16802 19024 1076 3723 «153 9144 11920 14421 16829 19669 1076 3733 6170 0214 1195'J 14428 16962 19669 112. 3739 6214 9216 11977 14116 16971 19678 1152 3810 6249 9361 12100 14451 10991 196S4 1196 3849 6323 9369 12113 1-145'J 16995 19702 1213 3886 6326 9118 12132 144S1 17031 19727 1217 3903 6143 9178 12169 14484 17639 19816 1223 3958 0395 9491 12132 144SO 17017 19843 1250 3987 6467 9498 12240 14505 17(02 19970 1303 4010 0578 9552 12246 14509 17138 19989 1317 4654 6531 9588 12273 14514 17174 20065 13=8 4056 «077 9590 12281 14537 17135 20028 1458 4057 6764 9607 12323 14540 17233 20057 1195 4053 6709 9616 12307 14003 17351 20000 1531 4072 0779 9022 12374 11019 17352 20150 1532 4160 6301 9632 12405 14623 17446 20207 1537 4202 6326 9037 12416 14730 17400 20232 1503 4222 6835 9043 12420 14731 17509 20239 1600 4230 0862 9076 12427 14744 17643 202.51 1640 4235 0380 0703 12440 14747 17545 202G9 1655 425-1 0921 9715 12488 14752 1755-1 20277 1605 4321 0952 9739 12491 14764 17.505 20280 17.10 4449 7023 9747 12-504 14797 17539 2O290 1740 4101 7037 9705 12533 1-1803 17603 20337 1742 -1173 7000 9,80 125-50 14805 17039 2U303 1768 4483 7070 9895 12561 11862 17716 20373 1783 4489 7072 9900 12688 14887 17781 26181 1803 4495 7080 9904 12008 14892 178.52 20383 185-1 4521 7082 9919 1206y 14935 1787 l 20402 1870 4629 7130 'JU-17 12732 14973 17904 20118 1888 4533 7198 9908 12709 14980 17910 2W33 1923 4550 7221 10020 12782 15080 17926 20493 1970 4665 7296 100.5 12816 15103 179.58 20612 1995 4563 7299 10079 12343 15144 17940 20515 1998 4.572 7320 10232 12845 15177 17909 20579 2013 4615 7332 10331 12914 1.5178 17977 20627 2.410 4037 7349 10343 12937 16267 18087 20630 21U0 40.01 7351 10374 12385 15381 18128 20649 2113 4656 7335 10478 13012 133DO 18141 20651 2168 4657 7386 10-197 13118 15406 18175 20683 2169 4660 741.3 10528 13160 15151 18179 20757 2180 4796 7-137 10547 13161 15456 1823.3 20770 2209 4 354 7453 1 0552 1.1193 1.6472 18242 2089* 2344 4830 7173 10623 13201 1550-4 18312 20815- 2334 4863 7492 10678 13224 15619 18322 20826 2400 4893 7.301 100S4 13227 15648 18347 20827 2132 4897 7533 10735 132.11 15652 1S3C2 "08-14 2459 4945 7645 10747 1.1234 16689 13420 20361 2-180 5016 7.547 10759 14237 15720 18-175 20910 2506 5027 7589 10794 13243 15728 18516 20049 2516 5063 7590 10812 13244 15750 18531 90095 2545 5101 '810 10841 13305 - 5790 18583 do vorige lijst stond: *610 m, 20494 ra. z. 20461. 4710;

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 13