cocos DE FAA SLIJTERIJ - HAVIK 41 fel Ï3 Eerste Amersloortsche Stoompersinr. „Quick" looper 45|5Q cM. breed 98 78 59 94 ct. per El 70 c.M. breed 118 98 79 ct. per El. Handel in Gedistilleerd. Wijnen'en Likeuren. Advocaat Boerenjongens - Voor- burgh en Massa's „Schillettje" ■I Amerstoortsch Dagblad Jï RECLAMES. Var» 1—4 regels 2.Ü5, elke regel meer J 0 50 Uw oud costuum wordt weer bij ons ah nieuw afgeleverd Stationsstraat 16b Tel. 344 A. H. VAN NIEUWKERK "aaSTs*"? Beëedigd Makelaar en Taxateur BR AMD ASSURANTIES Nieuwe dessins groo.e voorraad LANGESTRAAT5 bij de Varkensmarkt Specialité's Telef 292 Aanbevelend S. H, MASSA Afd. Advertentie Bureau Arnhemsche Poortwal 2a Tel. 513 Plaatsing van Ad vertenties in alle bladen zonder prijs- verhooging. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, ^dat een door de N. V. Wascholine fabriek ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het het uitbreiden van een zeepfabriek en het daar in plaatsen van 15 electromotoren in totaal van 113 P.k., één stoomketel V. O. 40 M2. 10 atm. en 2 Hooge drukketels, inhoud 1000 L. 15 atm. in het perceel, alhier gelegen aan de Kleine Koppel No. 31. op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Zaterdag, den 18 Juni aanstaande, des voormiddags te elf ure ge legenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uitbreiden van de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 4 Juni 1927. De Secretaris, K. KAAN Jzn. De Burgemeester, v. RANDWIJCK. COMITÉ-STORMRAMP 1927. AMERSFOORT. De samenstelling van het comité. Op iritnoodiging van ,den Burgemeester had Zaterdag j.l. ten stadhuize een samenkomst plaats van een aantal ingezetenen, die zich bereid hebben verklaard een Comité te vor men op den voet der Comité's Stormramp 1925 en Watersnood 1926. Het dagelijksch bestuur is samengesteld irit de heeren t Mr. J. C. Graaf van Randwijck, voorzitter H. Veis Heynf vice-voorzitter P. F. Kamm, penningmeester; (postrek. no. 70129) F. Wesseling en K. Kaan Jz., secretarissen. S. B. Boas, L. J. Luycx en Ds. J. Visser, le den. Het comité bestaat irit de heeren Kol. W. A. F. G. Bolken, Deken L. A. F. X. Fock, Mr. D. P. Hamers, H. G. Husloge, H. L- H. baron van Isselmude, J. W. Jorisscn, Mr. S. Knoppers, B. Noordewier, M. S. de Pooi, H. van Raalte, C. Ruitenberg, Prof. C. Wijker cn C. van Zweeden. OPROEP STORMRAMP 1927. He t comité zond ons onderstaande oproep De herhaling van een catastrophe, hoe Vree» selijk op zichzelve, schijnt minder indruk te weeg te brengen, naarmate voorafgaande ram pen van soortgelijken aard nog versch in ieders geheugen liggen. Toch is de uitwerking der cyklone van 1 Juni j.l. die het Oosten van ons land geteis terd heeft, nóg verschrikkelijker en grooter in omvang gebleken, dan b.v. die van de natuur ramp in 1925 is geweest. Nevens de talrijker persoonlijke slachtof fers, zullen de stoffelijke verliezen door de verwonde elementen ditmaal in nijvere gebie den van Gelderland en Overijssel aangericht, grooter blijken dan de enorme verwoestingen waren ten gevolge der kringstormen van nu twee jaar geleden. Lezers, het is u, wier huis nog stevig staat en wier kroost daar zorgeloos ronddartelt, on mogelijk te beseffen welk een leed en ziele- smart thans duizenden getroffenen ten hemel doet schreien. Laten wij, ons weder bevoorrecht wetende, opnieuw dankend de handen ineenslaan. Laat ons krachtigen steun bieden, waar thans het lijden niet minder schrijnend is dan het zich ten onzent deed kennen bij vooraf gaande nationale rampen van den laatsten tijd. Moge het Comité tot de ervbring komen, dat zijn oproep verstaan wordt f Met meer vrijmoedigheid dan ooit doet het een dringend beroep op den financieelen steun van alle ingezetenen, geen enkele uitgezon derd. Laat het resultaat der Open-schaalcollecte langs alle huizen te houden op Zaterdag II tTuni a.s., weer de krachtige echo uit Amers foort zijn, nu er uit Necde, Lichtenvoorde och van alle kanten ginds, zoo diep door dringende hulpkreten opgaan. Ieder legge tijdig zijn gift gereed of sta zijn bijdrage onverwijld af door overschrijding op de post-girorekening no. 70129 van den pen ningmeester van het Comité den heer P. F. Kamm, kapitein der militaire administratie, adres Pieter Bothlaan 56, alhier. Amersfoortsche ingezetenen als collectrices. Naar wij vernemen hebben enkele Amers foortsche dames dezer dagen per auto een be zoek gebracht aan de door de stormramp ge teisterde streken. Hun doel was niet speciaal het in oogenschouw nemen van de verwoestin gen aldaar, doch meer in het bijzonder het verzamelen van gelden ten behoeve van de slachtoffers. De Amersfoortsche collectrices smaakten het genoegen eenige honderden gul dens te kunnen afdragen. Vermeld zij dat de auto en chauffeur hiervoor geheel belangeloos ter beschikking gesteld waren door de firma L. A. A. van Homersveld, alhier. VOLKSUNIVERSITEIT. Lezing van Prof. Dr. Ir. Vening Mcinesz. Voor de Volksuniversiteit alhier zal prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, buitengewoon hoog- lecraar aan de Universiteit te Utrecht, op Maandag 13 Juni a.s. 's avonds te 8 uur in- Amicitia een populair wetenschappelijke lezing met lichtbeelden houden. Prof. Vening Mei nesz zal spreken over zijn laatste reis het we tenschappelijk diepzee-onderzoek enz., aan boord van de onderzeeboot K XIII, op reis naar Indië (6ji EXAMENS. Voor het examen rekering-courant van het instituut Mercurius slaagden o.m. de dames M. de Jager, G. van Driel en M. M. H. Schim» rnel en de heer T. Kitselaar, alhier. AMERSFOORTSCHE MUZIEKVEREENIGING Concert in het Plantsoen. Op Donderdag 9 Juni a.s. zal de Amers foortsche Muzickvereeniging (Directeur de heer Ferdt de Goeij) een concert geven in de ge meente muziektent Plantsoen Zuid. Het Programma luidt aldus. 1. Marsch Germanentreue, J. H. Blankenburg 2. Ouverture Le Calife de Bagdad, Boiëldieu 5. Wals, Goldregen, E. Waldteufel 4. Fantasie Freischütz, Weber Pauze 5 Ouverture Morgen, Mittag und Abend, Sirppé 6 Polka voor 2 Pistons. Friguet. Friquette, J. H. Maech 7. Grande Fantasie Rigolctto, Verdi 8. Marsch Deutschlandsch Waffenehre, J. H. Blankenburg De aanvang van dit concert is bepaald op 8 uur. MONDHARMONICACLUB EXCELSIOR. Mooie successen. De Mondharmonica-club Excelsior, directeur, de heer M. Willemse, behaalde op de nationa le wedstrijden te Hilversum in de marsoh-wed- strijd een 2de prijs (bronzen medaille) in de 2de afdeeling een 1ste prijs (zilveren medaiile) benevens een eereprijs (zilveren krans). AVONDCARILLON. Juni-Juli-August us. Morgenavond van 9 tot 10 uur vangt weer het zonneklokkenspel aan op den L.V. toren De heer van Kalveen geeft dezen eersten Woensdagavond Marschlied, Brandts Buys. Mijn Vaderland, Richard Hol. Slape zacht, Hullebroeck. Marleentje, Hullebroeck. Wiegeliedje, Ed. Keurvels. Opoe, Speenhoff. Moederke alleen, Wierts. O schone Zeit ,Carl Gbtze. O Heer, die daerValerius. KINDERHERSTELUNGS- EN VACANTIE- KOLONIES. De opbrengst van de vlaggetjesdag. De opbrengst van de vlaggetjes, die j.l. Za terdag ten bate der Kinderherstellings- en va- cantie-holonie's verkocht zijn, bedraagt ruim 800. THEETUIN AMERSFOORTSCHE BERG. Heropend. Zaterdagavond is de theetuin „Amersfoort sche Berg" heropend. Ondanks het minder gunstige weer, was aanstonds een groot aantal danslustigen aanwezig. Men heeft thans de dans vloer vergroot. De directie is er in geslaagd voor dit seizoen een prima jazz-bund te organi- secren, die reeds populairitcit onder de aanwe zigen wist te veroveren. PINKSTER-VERKEER. Bij de Kamperbinnenpoort. Gisteren, tweede Pinksterdag, passeerden do Kamperbinnenpoort van 's ochtens 10 uur tot 's avonds 6 uur 2000 auto's en 3500 rij wielen. I POLITIENIEUWS. Korte berichten In het politiebureau is aan 5 personen nacht verblijf verleend. Terzake openbare dronkenschap zijn 3 per sonen in arrest gesteld. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Chocolade reepen zonder vusten prijs. Overtreding van de lo terij wet Een fabrikant uit Amersfoort was wegens Overtreding van dc Loterijwet bij vonnis van het Kantongerecht aldaar vrijgesproken. Het O. M. had hiertegen appèl aangeteekend en vandaag diende deze zaak voor de Utrechtsche Rechtbank. De verdachte zelf was niet ver schenen als zijn gemachtigde trad op mr. Roëll. De rechtbank hoorde als'getuige een banket bakker uit Hilversum, bij wien in beslag was genomen een kistje met honderd chocolade reepen, bestaande uit tien reepen van tien cenx, tien van negen cent, tien van acht, tien van ze ven, enz. Die prijzen waren aan de voorzijde niet te zien; aan der. achterkant was het cijfer in het papier gedrukt. De kooper van zulk een reep kon dus voor één reep zoowel één cent als tien cent moeten betalen, al naar gelang welke reep hij uit het kistje nam. De getuige vroeg nog aan den reiziger, die hem de ree pen verkocht, of de verkoop niet in strijd was met de Loterijwet. waarop deze antwoordde, dot de geheele risico voor rekening van dc fabriek kwam. Wanneer er in beslag genomen werd, dan moest getuige de heele boel maar terugsturen. President„Hoe is dat mogelijk Wanneer er iets in beslag genomen wordt, dan kunt u het toch niet terugsturen Getuige „Maar ik heb 24 kistjes gekocht." President „Hoeveel kosten u die kistjes Getuige: „Ongeveer f4.50." President„Dan maakte u dus één gulden winst als u alles verkocht." In elk der doozen was een biljet verpakt, waörop onder meer met groote letters stond „Beproeft uw geluk, wij geven u de kans". Men noemde deze reepen geluksrcepen. Verdediger: „Hoeveel winst maakt u op eer- reep chocolade Getuige „De gemiddelde winst is ander halve cent." D<? verdediger deelde mee dat de verkoop van de reepen een feit was geworden en dat de fabrikant alleen de schade van een even- tucele strafvervolging op zich zou nemen. Maar met de chocolade had dc fabrikant niets meer te maken, die waren het .eigendom van den Hil- versumschen winkelier geworden. Een majoor van politie uit Hilversum had ten huize van den vorigen getuige de reepen chocolade in beslag genomen. Deze zeidc toen de reepen in depot te hebben van den Arr.ers- foortschen fabrikant, die hem daarvoor pro visie betaalde en die de volle verantwoording droeg. Later bleek dit onjuist te zijn, want dG recpen waren het eigendom van den getuige De officier van Justitei merkte in zijn requi sitoir op, dat de wet onder loterij verstaat elka gelegenheid, door iemand opengesteld om, te gen voldoening aan zekere voorwaarde, mede te dingen naar prijzen of premiën in geld of goed. In dit geval echter is nergens iets ge bleken van een voorwaarde, iedereen kon zulk een reep koopen. Op grond hiervan vroeg dc Officier bevestiging van .het vonnis van den Kantonrechter, n.l. vrijspraak. Mr. Roell sloot zich hierbij aan en merkte nog op, dat hier ook de premiën ontbreken, waarvan de wet spreekt. De prijs van elke reep stond van te voren vast. De uitspraak werd bepaald op vandaag over 14 dagen. AGENDA. Dagelijks Kunstzaal „Sierkunst" Utrechtschewcg III Moderne Engelsche Textielen. Cinema Royal, Lnngestrnat Hotel „De Witte." Zondags Concert. Danszaal Klaassen. Zaterdag en Zondag Dancing. Leeszaal Handelsregister, Amh. weg 23 Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurhuizen 9 Princess-room. Zaterdag en Zondag middag en avondconcert De Poort van Clcef. Zondags Concert, 't Boompje'. Zondagavond Dancing. De Arend. Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag Bioscoop. 12 Juni. Birkhoven. Turnkring. Athletiekdag van Excelsior. 13 Juni. Amicitia. Lezing Dr. Vening Mei- nezs over zijn tocht met de K. 13. 8 uur. 19 Juni. Birkhoven. Excelsior atletiekwed strijden. 26—28 Juni Tweede congres voor Gods dienstonderwijs. 30, 31 Juli, 1 Aug. de Valk Jongelieden Ge heel Onthouders Bond. BURGERLIJKEN STAND. Géboren: Comelis z. v. Theodoras van 't End en Barbara Vivié/ Nicolaas z. v. Johan Fremouw en Antonia Regter. Constance Sophia d. v. Pieter Schut en Hen- riette Wilhelmina Grotendorst. Overleden: Johannis Buys oud 58 jaar echtg. van Grietje Jentina Houwing. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den ochtend van heden: Hoogste stand 707.5 te Toulouse. Langste stand 751,6 te Haporanda Verwachting tot den avond van 8 Juni Matige, tijdelijke wellicht krachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, regenbuien,- lot. r opkla- iend, weinig verandering in temperatuur. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 9 uur 44 min. 444e STAATSLOTERIJ. 5e KLASSE. 13c LIJST. Dinsdag'7 Juni 1927. Hoofjc Prijzen: 1000: 14037. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De copie wordt niet teruggegeven. Alleen t clcn ncam de* inzenden mderteekende stukken komen voo* plaatsing in aanmciking. VLAGGETJESDAG. De busjes zjjn Zaterdag geledigd, den inhoud geteld en een bedrag van ruim 800 is ge vloeid in de kas van de Afd. Amersfoort van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lings- en Vacantie-kolbni* s. Ecri aantal zwakke kieincn kan straks in onze tèhüizeri herstel van krachten en gezondheid verkrijgen door Uwe gaven. Dank, hartelijk dank voor Uw dubbeltje, kwartje, gulden of rijksdaalder in onze bussen gevonden nogmaals dank bij voorbaat in naam van de hulpbehoevende kinderen, die weldra zullen worden uitgezonden. Niet kan de geheele schare, voor wie reeds om een verblijf aan zee of in bosch door dok toren. of ouders is verzocht, het zoo noodige herstel worden geschonken daartoe is telken jare het getal stumperds te groot en onze fi nanciën steeds ontoereikend. Dankbaar is toch onze afdeeling, omdat zo kan voortgaan met haar werk tot heil van dc lijdende A m e r s - foortsche- jeugd. Dank, hartelijk dank aan or :e helpsters en helpers,; aan alle dames en kinderen, groot en klein, die lust en moed haddon uren met de bussen te gaan en zooveel hebben bijgedragen tot het succes. Dank aan de harmonica-club, die zich bij herhaling geheel belangeloos in dienst stelde van dit mooie werk en aan den groep padvind- sters, die als nijvere bijen de muziek hébben omringd op den langen tocht door het Soester kwartier. Donk aan de Directie van de bioscoop aan de Langestraat, waar de film van het genoot schap gratis eenige malen is afgedraaid, onder> wijl het publiek dc bus mocht worden gepresen teerd en een aardig bedrag van tuim 30 in kas bracht. Dank tenslotte aan dc Redactie voor dc zeer op prijs gestelde medewerking. Tot het vol gende jaar I De penningmeester, A B VAN DER KLEIN Albert Cuypstraat 51. PINKSTERNIEUWS UIT ARTIS. Men meldt ons Artis heeft inzake zijn levende have weet eenige belangrijke verbeteringen tot stand ge bracht. Vooreerst een naar modei'ne ciSchen in- gerioht gebouw voor kleine Zoogdieren, uit beton en hout opgetrokken, dat met zijn doel matige buiten- en binnenverblijven, uitkomend op een in levendig oranje en zwart gehouden publickruimte een goeden indruk maakt. De bevolking uit kleine Roofdieren en Knaagdie ren bestaande, schijnt zeer tevreden over de gunstige verandering en een Dasscnpaar heeft er zelfs al drie fikschc jongen geworpen. Voorts hebben de Zeehonden thans aan den vijver een ruimen strandplas te hunner be schikking gekregen, in aansluiting waaraan een broedterrein voor de Zeemeeuwen, waar een paar dier blanke strandvonders al op dc vier bruine spikkcleieren te broeden zit, en men bin nenkort de kuikens in hun eigenaardig jeugd- kleed bedrijvig zal kunnen zien tippelen en om voer bedelen tusschen de zandheuvels van de broedplaats. Het Anthropoidenverblijf, waar de Reuzen- orang „Kaloe" van Noord Sumatra aller be wondering wekt, word thans van een betere be lichting biedend dak voorzien en in het Aqua rium werd een nieuw bassin voor de Zeepaard jes ingericht. Dank zij de goede zorgen van gezagvoerder C. Putman van het s.s. „Tellus" der K. N. S. M. en von Dr. G. J. van Oordt te Utrecht, die op zijn terugreis van het Zoo logisch Station te Napels de dieren voor Artis heeft willen begelc-iden en verzorgen, is het Aquarium weer een mooie collectie Middel- landsche Zeevisschen waaronder de prachtige Jonkervisschen. (zorisjulis) en drie jonge Mu- raena's de beruchte met slaven vleesch ge voede zeealen der oude Romeinen, rijker ge worden. Als belangrijke geschenken vermelden wij een jonge Helmcasuaris van Ceram en een Sola- ter's Casunris van Nieuw Guinea afkomstig, on derscheidenlijk door de heeren C. E. Plugge, Kapitein s.s. Rotti, en W. van Meerveld, Sta gen, Z. O. Borneo, geschonken, zoomede een prachtige kroonduif en drie Jovoansche Herten, die het Genootschap van den Heer Zeeman, Di recteur Unie Kampong, mocht ^ontA'angen. CACTUSSEN- EN VETPLANTEN-NUMMER VAN FLOR ALIA. De redactie ko.mt vopr d^n dag met een speciaal cactussen- cn vetplantennummer,- dat ieder met genoegen zal raadplegen èn om de zakelijke, deskundige beschrijvingen èn om de boeiende afbeeldingen. Een kostelijke driekleu rendruk is als afzonderlijke bijlage aan het nummer toegevoegd Luchtige Liedjes. Theetuin. Als de zomer is gekomen Als de zonnc jubileert. Als d^e zomer met z'n bloemen Eindelijk is weergekeerd Als de slanke hooge dennen Op den Berg te deinen staan En de verre, verre einders In een droom verloren gaan Als de lucht zoo zoet en zacht is En de hemel blauw en wijd. Aan den koepel, wen het nacht is Weer een ster-kleed is gespreid Dan dan gaan we weer genieten In den Theetuin, hoog en fijn Boven stikstofdikke stadslucht I Op den Berg willen We zijn. In de mooie rieten stoeltjes, Daar onder de parasol Vindt de één het dol-gezellig d'Ander het gezellig-dol. 't Strijkje streelt de zoetste klanken. Over onze hoofden heen, En we dansen op het platvorm Charleston fox-trot hakke-teen. Eenige tientallen meters Boven stad, je huis, kantoor Kan jc dèèr vrij ademhalen. Dansen we de zomer door I PIMMY. PETRUS CANISIUS. Onthulling van een monument te Nijmegen. Maandag werd te Nijmegen in het Huner- park het standbeeld ter cere van den H. Pe trus Canisius, in do I6de eeuw te Nijmegen geboren, onthuld. Zondagavond had in de Ver- ecniging een Canisius-avond plaats gehad, die o m. bijgewoond werd door Z. D. H. mgr. Die pen, bisschop van den Bosch. Maandagochtend werd door mgr. Diepen in de H. Canisiuskerk een pontificale hoogmis opgedragen. Nudat des middags een academische bijeen komst v/as gehouden, had in het Hunerpark de onthullingsplech.jgheid plaats in tegenwoor digheid van mgr. Diepen en een deputatie van het gemeentebestuur. Nadat de Canisiushar- mc.nic dc St. Pie^rsfnnfare had aangeheven, onthulde mgr. Diepen het monument, dat den H. Petrus Canisius voorstelt als lecraar, staan de voor den lceia arsstocl. Het is een eenvou dig, statig beeld, d it zich verheft op een hoog voetstuk van Beiersch, graniet in den lommer van oen hoogoprijzenden, breedgetakten iepen boom. Het ontwerp en de uitvoering zijn van Toon Dupuis. De feestrede werd uitgesproken door den bekenden Franciskoner redenaar pater Borro- meus de Grcevc O. F. M., waarna <Je heer J. Wierdels het monument overdroeg aan de ge meente. Het werd aanvaard door den locobur- gemecster, den hee- W. v. d. Waarden, waarna de deputaties van wel 50 R.-K. vereenigingen langs het gedenkteeken defileerden en bloem stukken aan den voet neerlegden. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. Een pseudo-dokter. De ambtenaar vao het O. M. bij het kan tongerecht te Apeldoorn heeft tegen iemand wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde 4 x 200 boete, subs 4 x 200 dagen hechtenis geëischt en voor één afzon derlijk geval 150 boete subs. 150 dagen hechtenis. Verdachte was onlangs voor een zelfde feit ook door den kantonrechter te Deventer ver oordeeld. HET OPTREDEN VAN DE MARECHAUSSEE TE ZUNDERT. De heer Drop, lid van dc Tweede Kamer, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld I. Wil de minister al dan Aiet vertrouwelijk inzage doen versrrekken van het advies ven den auditeur-militair, waarop de garnizoens commandant te 's Hertogenbosch beslist heeft, dat tegen de marechaussees Klaassen en Coo- len, gedetacheerd le Zundcrt, geen strafvervol ging zal worden ingesteld ter zake van het in den nacht van 10 op II Januari 1927 in het Wapen van Nassau te Zundert voorgevallene, omdat deze marechaussee volstrekt uit nood weer zouden hebben gehandeld II. Wil de minister doen onderzoeken op welke wijze het gerechtelijk vooronderzoek om trent het geval te Zundert, waarbij C. van Meer het leven liet, heeft plaats gehad cn tril de mi nister het resultaat van dat onderzoek meedee- len? III. Is de lezing^fan het geval, die de minis? 'e.- op pagina 594 Handelingen Eerste Kamer 6 April 1927 geef., dat n.l. „de wachtmeester gedrukt stond tegen een tafel en de ander (Van Meer) boven hem s:ond met een mes", ontleend aan ambtelijke dossiers, waarin verklaringen zijn opgenomen van degenen, die het geheele geval hebben meegemaakt, n.l. de weduwe Van Meer, de dienstbode, een autoverhuurder en een fruithandelaar, of was deze lezing geba seerd op verklaringen alleen van de betrokken marechaussees? IV. Wil de minister doen onderzoeken o! de verhouding tusschen de marechaussees Klaassen en Gooien te Zundert eenerzijds en de bevolking anderzijds goed dan wel gespannen is cn in hoeverre "het hoofd der politie in die gemeente daarin partij kiest of daarbij betrok ken is? V. Is de minister niet van oordeel, dat in verband met den aard en den omvang der persberichten, over hetgeen in den nacht van 10 op II Januari T927 in het Wapen van Nas sau is voorgevallen het antwoord op de vra gen van ondergeteekende, n.l. 21 Maart 1927 gegeven, alsmede de uiteenzetting op pagina 594 Handelingen Eerste Kamer 1927, onvol doende zijn en is de minister bereid alsnog.een volledig onderzoek ter zake te doen instellen en danivan de resultaten te publiceeren?

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 3