FA J. W. Van Achterbergh WIJNHANDEL J, A. SCHOTERMAN Zn, COMPLETE MEUBILEERINGEN BEHANGER» ZONSCHERMEN STOFFEERDER» Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.- BINNENLAND. 1 WESTSINGEL 12 -13 TELEFOON No. 238 UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Luchtvaart. v.cr\>£\>sSa BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER UIT DE STAATSCOURANT. Voornaamste Kon. besluiten enz. Benoemd tot raadsheer in het Gerechtshof te Leeuwarden Mr. J. Nieirwenhuizen, rechtei in de arr. rechtbank te Leeuwarden. Tot kantonrechter te Emmen Mr. A. M. J. de Jager, griffier bij het kantongerecht ta Almelo. Op_ vwzoek eervol ontslagen met ingang van den dag waarop zijn opvolger als notaris zal zijn beëedigd R. Reijers, notaris te Velp Benoemd tot lid van het Hof van Justitie op Curasao Mr. P. J. J. van den Biezen, in specteur van het onderwijs, aldaar. Benoemd in de Orde van Oranje Nassau tot Ridder met de Zwaarden de kapitein J. Door man van het 3e Regiment Veldartillerie. OUD-BURGEMEESTER DE WAAL MALEFIJT. Do oud-burgemeester der gemeente Kat wijk, de heer J. H. de Waal Malcfijt, die eeni- g'en tijd in een ziekeninrichting te Rotteidam is verpleegd, teneinde een operatie te onder gaan, is thans weder uit de inrichting ortsla- gen. De algemeene gezondheidstoestand is nu bevredigendmet het oog otp zijn leeftijd heeft men echter niet tot een operatie durven over gaan. DE STORMRAMP. De steunverlccnïng. Wegens de veelzijdige werkzaamheden en de uitgebreidheid van de aangebrachte ver woestingen tengevolge van de stormramp hebben de Commissarissen der Koningin in de provincies Overijssel mr. A. E. Baron van Voorst tot Voorst en Zeeland jhr. mr. J. W. Queries van Ufford zich op daartoe gedaan verwek bereid verklaard zitting tc nemen in het dagelijksch bestuur van het Nationaal Steuncomité Stormramp (1927). De Naamlooze Vennootschap Nederland- sche Glashandel voorheen Wap en Frucht te Rotterdam heeft het Nationaal Steuncomité Stormramp (1927) medegedeeld, dat zij een gift ter waarde van 1000.aan glas be schikbaar stelt voor de geteisterdo streken, Het Roode Kruis heeft thans ruim 32.000.bijeen. Het hoofdbestuur van het Ned. Roodc Kruis deelt mede, dat het in de weck van 5—11 Juni 1927 aan giften voor de slachtoffers van de cycloonramp een bedrag van 32.192.46 heeft ontvangen. Verdere giften worden gaarne tegemoet ge zien aan het adres van het hoofdbestuur Prinsessegracht 27, 's-Gravenhage per post wissel of door storting op zijn girorekening J\o. 22120 onder het motto „Cycloonramp". Haagsche collecte. De opbrengst ven de collecte te den Haag heeft de verwachtingen overtroffen. Tegen tien uur Zaterdagavond wfs er reeds 60.000 binnen. Een der jonge dames dio Zaterdag deel namen aan de Roode Kruis-collecte tot leni ging van den door de stormramp veroorzaak ten nood, heeft 's ochtends nabij het Konink lijk Paleis een belangrijke bijdrage van Prin ses JuKana ontvangen. Wat de genie deed. Het Hbld. schrijft: Verleden week, bij Ket neerschrijven van de eerste indrukken over de ramp, welke den achterhoek en een deel van Overijsel heeft geteisterd, hebben wij ook even aangestipt het werk dat de geniesoldaten hebben verricht. Eigenlijk zijn die wakkeren wat in de ver drukking gekomen. Niet voldoende aandacht is gevestigd op het kranige werk dezer man schappen. De storm had ïjzn vernielend werk ver richt ook de draden van telefoon en telegraaf waren geknapt. Maar voorzoover het nog mo gelijk was gingen de aanvragen om hulp naar alle richtingen uit. Zij bereikten ook dc offi cieren der genie. De manschappen zouden vóór het avond appèl hun vrijen avond genieten. Het lot had anders beschikt. Aantreden, met het pioniers gereedschap. Direct naar Neede. De soldaten zullen wel hebben „gekankerd". Dat moéten zij hebben gedaan, omdat zij an ders geen soldaten zouden zijn geweest. Maar zij deden wat hun werd opgedragen. Zij lieten zich, te Rvrurlo, laden in vracht auto's, kwamen in Neede, waar, enkele uren' na de ramp, geen nachtlogics was. Op stoelen, op den grond, hebben de man schappen een paar uren gedommeld tot het eerste ochtendgloren. Nauwelijks was er op den weg iets te on derscheiden of zij togen op pad. Zaagden boomstammen door, maakten de wegen vrij. Zóó snel hebben zij gewerkt, dat zij, die in den vroegen ochtend na den storm op den weg noar Eibergen reden, niet konden be grijpen, dat deze weg geheel versperd* was geweest. Zij zijn getrokken naar de hirisjes aan den Haaksbergschen weg, hebben, voor de bewo ners, uit de puinhoopen gered wat nog bruik baar was. Wankele muren, welke gevaar op leverden, hebben zij omgehaald. Hun ijver werkte aanstekelijk. Ook de bur gerij in de geteisterde dorpjes ging met ijver aan het werk om geringe schade te herstellen; ruiten in te zetten, pannen op de daken te leggen. „Aanpakken" was dadelijk aller devies. Maar wat men deed was toch eigenlijk verhoudingsgewijze maar heel weinig. Wegen vrij maken, gevaarlijke stukken muur verwij deren, opruimen. Doch voor het veel grootere werk, Üen wederopbouw ven de tientallen vernielde boer derijen, van de honderden in elkaar geram meide huizen is meer noodig dan goeden wil, dan ijver. Daar zijn voor noodig bouwmate riaal cn arbeidskrachten, allemaal dingen^ welke heel veel geld kosten. Dc bedrijven moeten worden hersteld, opdat de textiel- en landarbeiders weer aan het werk kunnen gaan. De wakkere geniesoldaten en de burgerij hebben het eerste herstelwcrk verrichthet werk waar slechts goeden wil voor noodig was. De bevolking vertrouwt, dat Nederland haar in staat zal stellen ook het groote werk van het volkomen herstel te verrichten. OUDHEIDKUNDIGE VONDST. Een Romeinsch wogenrad. In het Veen bij Weerdinge. onder Emmen werd een Romeinsch wagenrad gevonden. Het is door den heer Overbeek, amanuensis aan het Museum van oudheden te Assen gezon den HET REVOLUTIONNAÏRE COMPLOT ONDER DE INDONESISCHE STUDENTEN. Justitie en politie bewaren voor alsnog het stilzwijgen omtrent de resultaten, doch vermoede lijk is hier 'n belangrijke samen zwering ontdekt. Eenigen tijd geleden is de justitie op het spoorgekomen van een commuristisch com plot, dat voornamelijk zou bestaan onder tc 's Gravenhage cn Leiden wonende en te Leiden studcerende Indische jongelui. Dit complot zou wijde vertakkingen hebben en zijn voortplan» ting hoofdzakelijk in Indië hebben. Naar aanlei ding hiervan zijn gisteren en eenige perceelen huiszoekingen verricht, waarbij een zeer groot oantal papieren, correspondentie en andere be scheiden die in de Javaansche taal waren ge steld, in beslag genomen werden, benevens een aantal brownings. Omtrent het complot, noch omtrent de sporen die tot de ontdekking geleid hebben, wenschen justitie en politie eenige mededeelingen te doen, zoolang niet de absolute zekerheid bestaat, dat al hetgeen van de bedoelingen der samenzweerders vermoed wordt, gebleken is juist te zijn. Worden die vermoedens uit de in beslag genomen stukken bevestigd, dan- is men van meening dat men hier met een belangrijke samenzwering te doen heeft, waarvan de ontdekking zal leiden tot be veiliging tegen communistische uitspattingen hier te lande, maar hoofdzakelijk in onze over- zeesche bezittingen. De Leidsche vereeniging „Perhim- poenan Indonesia" en haar orgaan „Indonesia Merdeka" Onze Leidsche correspondent seint ons Nadat wij Vrijdagavond kort na den inval van de justitie ten huize van de Indonesische stu denten in de Wasstraat een onderhoud met hen hadden gehad, hebben wij hedenmorgen ons wederom ten hunnen huize vervoegd, ten einde ec-n en ander te vernemen omtrent de verschil lende oorzaken van het opterden der justitie en omtrent het doel der vereeniging, waarvan zij lid zijn. Men deelde ons mededat zij deel uitmaken van de vereeniging „Perhompoenan Indonesia", een revolutionnair-nationalistische vereeniging. Met het communisme heeft deze vereeniging absoluut niets te maken. Zij is zuiver en meer speciaal gericht op het nationalisme, en ook omdat dit wordt beweerd, werd ons medege deeld dat deze vereeniging mat Moskou niets uitstaande heeft en ook nooit met Moskou in relatie is geweest. Uit de bescheiden, welke de justitie in beslag heeft genomen, zal dan ook, zoo verzekerde men ons, niets blijken van communistische propaganda. De vereeniging geeft een eigen orgaan uit. dat om de twee maanden in brochurevorm ver schijnt en genaamd is Indonesia Merdeka- (de onafhankelijkheid van Indonesië). Het bestuur der vereeniging is gevestigd te 's-Gravenhage en heeft tot voorzitter Moham mad Hatta, Adelheidstreet 121, te 's-Graven- hage, waar de justitie gisteren ook een inval heeft gedaan. Secretaris is Achmad Subardja, Ofschoon de justitie alles in beslag heeft ge nomen, wat op de vereeniging betrekking heeft, zijn wij toch erin geslaagd een exem plaar van een der laatste nummers van het orgaan, dat in het Javaansch en Moleisch wordt verspreid, n.l. over de maanden Maart en April, machtig te worden, waaruit eeni- germate blijkt op welke wijze deze vereeniging werkt In het eerste artikel, dat het opschrift draagt: „Het nieuwe jaar in" wordt o.a. gezegd: „Wij hebben steeds weten te peilen wat ons volk voelt en denkt. Meermalen heeft ons orgaan met ondubbelzinnige taal den buitenoverheer- scher gewaarschuwd tegen den storm die ginds op til was. Omdat wij meeleven met ons volk hebben wij instinctmatig gevoeld, dat er iets komen moest. Wat ook kwaml Een volksop stand tegen den vreemden tiran". Verder wordt gezegd„Al kan Indonesia Merdeka niet iedereen in Indonesia bereiken, niets vermag echter te beletten, dat haar ge heimzinnige roepstem gehoor wordt in zoo vele Indonesische harten. Wie haar naam noemt herinnert zich aan een wakkeren mak ker in den strijd voor onze national© onaf hankelijkheid. Indonesia Merdeka is het sym bool voor het vrije Volk in de toekomst; zij is de vaandel waaronder wij allen thans strijden. Kortom, Indonesia Merdeka bezit dc kracht van het woord; maar zij heeft tevens de kracht van de actie! Ook in de volgende jaren zal ons orgaan zijn dubbele rol blijven vervullen: de stem van het studecrend Indonesische jongelingschap en de vertolker van da gevoelens die cpkomen in de horten van de verdrukte massa eener millioc- nenbevolking. Stemmen en gevoelens, die men niet ongestraft kan negeeren. Met moed en ver trouwen zal Indonesia Merdeka de toekomst te gemoet gaan, en met onverzwakte kracht zal zij zich op de bres stellen bij do herovering van het ons onvervreemdbare goed: de natio nale onafhankelijkheid. Men deelde ons verder mede, dat in het huis aan dc Wasstraat in het geheel 6 Indische studenten wonen, van wie een met zijn vrouw en kind. Gezindheid der Indonesische vereeniging. Bij de huiszoeking tc Leiden, is een der be stuursleden van de Indonesische Vereeniging, een Javaan, die deserteur bleek te zijn, gevan gen genomen cn in arrest gesteld. Andere arrestaties hebben nog niet plaats 'gevonden Blijkens het laatst verschenen nummer, dat van April, van het orgaan der Indonesische Vereeniging geheeten Indonesia Merdika waarvan de verspreiding in Indië sinds lang is verbóden bestond het bestuur toen nit drie Minangkabauers, een Javaan en een Menadonees. De bestuursleden waren ge wezen studenten. Enkelen hunner hielden in Parijs verblijf. Er zijn onder dc bestuursleden uitgesproken communisten. De namen der le den van de vereeniging worden geheim ge houden. De Indonesische Vereeniging, oorspronke lijk door Indische studenten opgericht, is, zooals men weet, dc laatste jaren geheel in extremistische richting afgedwaald. In 1924 bleek dit ten duidelijkste bij de verschijning van het „Gedenkboek" dezer organisatie, en de anti-Nederlandsche propaganda is geregeld voortgezet in het orgaan der vereeniging. De uitingen in het orgaan werden den laatstcn tijd steeds erger en er zijn ook andere aan wijzingen, dat de vereeniging steeds nauwer betrekkingen met het communisme onderhield, 'hetgeen met het oog op recente gebeurtenis sen in Indië zeker de volle aandacht van de overheid verdiende Voorzitter van de Indonesische Vereeniging is dc Minongkabauer Mhammed Hatta. Van dc in Nederland studcerende Indische studen ten is, naar de N. R. Ct. meldt, nog slechts een uiterst klein percentage lid van de Indo nesische Vereeniging60 pet. is thans lid van het geheel buiten de politiek staande en vol komen loyale Indonesisch Verbond van Jon geren-organisaties. In herinnering worde gebracht, dat de ver schijning van bovengenoemd gedenkboek der Indonesische Vereeniging indertijd aanleiding heeft gegeven tot een Kamerdebat, waarvon het gevolg is geweest de aflegging van een Tegceringsverklaring op 16 December 1924, blijkens welke voortaan geen personen in In- dischen staatsdienst zullen worden opgenomen, die ontoelaatbare politieke propaganda voeren. Aan deze verklaring wordt ook streng de hand gehouden, en mede in verband hiermede wordt ook de laatste jaren een gestreng toezicht uit geoefend op de gedragingen der Indische stu denten. Het verblijf van leden der Indonesische Ver- eéniging behoeft niet te verwonderen, als men weet, dat daar sinds geruimen tijd een ver zamelplaats is van extremistische elementen uit koloniale landen. De Indonesische Vereeniging is dit jaaT te Brussel vertegenwoordigd geweest op het z.g. congres tegen koloniale onderdrukking, waar zij zidh overeenkomstig den inhoud van haar orgaan eveneens in sterk anti-Nederlandschen zin geuit heeft. De verspreiding van het verboden orgaan. Omtrent dc wijze, waarop de Indonesia Mer dika, die in het Hollandsch en het Maleisch gedrukt, zesmaal per jaar op onregelmatige tijden verschijnt, wordt verspreid, weet Het Volk mee te deelen, dat het blad, dat er goed verzorgd uitziet, wordt gedrukt bij een clandestiene drukkerij in Den Haag. Het ad ministratie-adres was tot voor korten tijd ge vestigd Charlotte de Bourbonplein 18, Den Haag, doch sinds Maart is het corresponden tie-adres Postbox 25, Leiden. Men is reeds aan den vijfden jaargang bezig. De oplaag bedraagt 450 h 500 exemplaren. Het blad wordt in een volledig gesloten kruisband ver zonden. Men heeft desondanks wel eens exem plaren uit de postzakken te Sabang gehaald. Vroeger werd het blad ook wel volgens de meermalen toegepaste methode in dagbladen verzonden. Bijna de geheele oplaag werd door den drukker naar Leiden geëxpedieerd en vandaar verzonden. Slechts enkele exemplaren werden aan Haagsche adressen bezorgd. In Februari was het bestuur van de „Eer- himpoenan Indonesia", nadat het bestuur op 17 Januari was afgetreden, als volgt samen gesteld Voorzitter Mohammed Hatta, secre taris A. Madjid, penningmeester Aboetari, com missarissen Darsono en mr. Socnario. Het blad wordt gevuld door iatellectueele inlanders, meest studenten en jonge meesters in de rech ten. Het heeft ook medewerkers in En gels oh- Indië. Arrestatie van een deserteur. Men meldt ons uit Leiden: De inval bij de Indonesische studenten heeft geleid tot de arrestatie van den Javaanschen student G., geboren in 1901 te Soekaboemi, die in het Algem. Politieblad gesignaleerd stond wegens het zich onttrekken aan den militai ren dienst. Hij is ter beschikking van de mili taire politie gesteld. UIT HET STUKADOORSBEDRIJP. Het landelijk contract vcor een jaar vernieuwd. Naar de Tel. verneemt is het landelijk col lectief contract voor het stukadoorsbedrijï wederom voor een jaar verlengd. STAKING OPGEHEVEN. Bij Kurz en Co. tc Tic!. De staking aan de metaalwarenfabriek van C. Kurz en Co. te Tiel, is opgeheven. INBRAAK IN EEN STATIONSGEBOUW. 1000 vermist. Hedennacht is in het stationsgebouw te Haelen bij Roermond ingebroken. Een bedrag van 1000 wordt vermist. INBRAAK IN GOUDSMÏDSWINKEL. Voor 2000 gestolen. In den afgcloopen nacht is ingebroken in den goudsmidswinkel van Simons aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam. Door een brandgang cn over schuttingen hebben de inbrekers zich van de zijde dei- Mothenesserlaan toegang ver schaft tot de eerste verdieping van het pand, waarin de winkel gevestigd is. Op die verdie ping hebben ze ramen geopend, waardoor zij in de keuken kwamen. Uit die keuken hebben de dieven zich over de gang, langs de kamer, waar de familie Simons sliep, naar beneden in den winkel begeven. Uit den winkel is voor een bedrag aan 2000 aan gouden zilveren en kristallen voorwerpen gestolen. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Vier personen licht gewond. Zondagmorgen te ruim acht uur, ontspoor de een alleen-rijdende locomotief op de lijn LeeuwardenHallum in dp nabijheid van Hal» lum. Hierbij werden de zich op de locomotief bevindende machinist Van Diets, de leerling- machinist L. Bosch en de conducteur K. v. d. Wey licht gewond. Door het omkantelen van de locomotief werd de heer Draaisma uit Hallum, die aan den waterkant stond te visschcn aan het gelaat licht gewond. Bovendien brak h1J een arm. Tegen tien uur slaagde men erin de lijn vrij te maken. VERKEERSONGEVALLEN. Een auto rijdt door een brug leuning. Zondagmidag reed te Overveen uit de rich ting Zandvoort de auto van den heer L. te Overveen, die pas kort een auto bestuurt, ter ijl hij uithaalde voor een auto uit de richting Bloemcndaal, door de leuning van de brug over de Brouwersvaart. De wogen vernielde de leuning geheel en stortte van drie meter hoogte in het water. Alle vier inzittenden werden gered en bekwamen slechts lichte kwetsuren. STOOMTRAMONGELUK. Een personenwagen te water. Men seint ons uit Nieuwe Pekela: Een per sonenwagen van de stoomtram is gederailleerd en in de Hoofdvaört gereden. De passagiers zijn gered. BRANDEN. Maalderij te Rotterdam uitgebiand. Zondagmorgen tegen 7 uur werd brand ontdekt in de maalderij van d© firma A. Bak ker en Co. aan den Schulpweg te Rotterdam. De brandweer werd onmiddellijk gewaars chuwd doch toen deze ter plahtsc verscheen stond de maalderij reeds in lichte laaie. Door verschillende deuren, die toegang gaven tot de naast en achter liggende pakhuizen plant'en dc vlammen zich voort en tastten daar een groote partij zakken ,die er opgeslagen lagen, aan. Met aanvankelijk 6 stralen op de waterlei ding werd het vuur bestreden. De hoofdman van der Tas achtte het noodig ook de stoomspuit te requireeren. Deze nam eveneens met 2 stralen aan het blusschings- werk deel. Na ruim een uur had men den brand onder de knie. Dc maalderij 'was geheel uitgebrand, terwijl van de pakhuizen de bovenverdiepingen ver loren gingen. Wat niet door het vuur was ver nield, kreeg toch groote waterschade. Hoe groot deze schade is, kon niet worden vastge steld. Assurantie dekt evenwel de schade. KORTE BERICHTTE Overleden slachtoffer van een twist. De voor een paar weken te Nieuw Weer dinge bij een twist zwaar gewonde T. R. al daar, is thqns in het Academ. Ziekenhuis te Groningen overleden. LINDBERGH'S TERUGKEER IN AMERIKA. De Los Angelos en 200 vliegtuigen halen de Memphis in. Duizenden juichen Lindbergh toe. President Coolidgc spreekt hem toe en ver leent hem het luchtvaartkruis. Washington, II Juni. Lindbergh heelt aan boord van de Memphis bij het opstoomen van de rivier met levendige belangstelling do vlucht gadegeslagen van de 200 vliegtuigen, die hem tegemoet gekomen waren. Hij vond vooral genoegen in het gadeslaan van het reus achtige luchtschip Los Angeles, dat zich bij de vliegtuigen gevoegd had. Washington, 10 Juni. Lindbergh is even voor twaalven met de Memphis aangekomen, door duizenden geestdriftig toegejuicht. Presi dent Coolidge, die den vlieger het kruis voor buitengewone verrichtingen op luchtvaartgebied heeft geschonken, verwelkomde hem als „de beroemde burger van de republiek, dc ver overaar van dc lucht, dc versterker van de ban den, die ons verbinden met de zustervolken aan den anderen kant van den Oceaan." Washington, II Juni. Ongeëvenaarde tooneelen hebben zich afgespeeld op het ter rein van het Washington-monument, waar Coolidge zijn toespraak hield. De toejuichingen daverden door de lucht en het duurde eenigen tijd, voordat de president zich verstaanbaar kon maken. Telkenmale als de president Lindbergh's naam noemde, braken dc toejuichingen opnieuw los cn toen de president, na het spelden van de onderscheiding op Lindbergh's jas, den vlieger de hand schudde, was het gejuich oorverdoo- vend. Toen Lindbergh vooruittrad om de toespraak van den president te beantwoorden, was dit voor de menigte het sein om opnieuw in juich kreten uit te barsten, welke zich herhaalden toen de vlieger de menigte meedeelde, dat men hem in Europa verzocht had, de boodschap van Europa's vriendschap voor het Ainerikaanschc volk mee terug te nemen. Na afloop van dc plechtigheid gingen Lind bergh en zijn moeder met de auto van den president naar het tijdelijke Witte Huis, waar zij de gasten zijn van den president, gedurende hun verblijf in Washington. DE AMERIKANEN TE BERLIJN. Officieele ontvangst. Berlijn, II Juni. (H. N.) De Berlijnsche gemeenteraad heeft vandaag de Amerikaansche vliegers op het stadhuis ontvangen. Een talrijk gezelschap woonde de ontvangst bij, o. a. do Amerikaanscho gezant, tal van regeeringsper- sonen en bekende figuren uit de diplomatieke wereld en van het gezelschapsleven. Boess, de eerste burgemeester, hield een toespraak, welko door den Amerikaanschen gezant werd beant woord. De gezant wees er op, dat hoewel het tot stand brengen van een geregelde luchtlijn tusschen Amerika en Europa nog in de verre toekomst ligt, dit toch een doel is, waarvoor do noties hun geheele energie moeten ontplooien. DE EERSTE PASSAG1ERSVLUCHT NAAR INDIË EN TERUG. Zaken cn groot-toerïsmO gecombineerd. ^Men schrijft aan, het Haagsche Anetakantoor: De eerste passagier, die per K. L. M. naar Ned.-lndie en terug zal vliegen, de Amerikaan Van Lear Black, vertrekt Woensdagmorgen 15 dezer om half vier van Schiphol in het K. L. M.-vliegtuig H-NADP type Fokker FVII-a met luchtgekoelderx Jupitermotor van 420 P.K. Bestuurders zijn de bekende K. L. M.-vliegers Geyser.dorffer en Scholte, die met denzelfden passagier reeds omstreeks 22,000 K.M. in Europa hebben gevlogen, d. w. z. een afstand gelijk aan den halven omtrek der aarde. Ook een werktuigkundige der K. L. M. gaat mede op de vlucht. De heer Van Lear Black is vergezeld van zijn kamerdienaar. Ookspronkelijk zou ook zijn secretaris meegaan, doch deze is herstellende van een ernstige ziekte en mag de groote reis nog niet ondernemen. Het ligt in de bedo^Jing de reis naar Batavia en terug in 5 weken tc laten plaats hebben. Daar het cohter een reis is, welke aken met groot-toerisme combineert, wordt er natuurlijk

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2