binnenland. FEUILLETON. DE WILDE HERTOGIN TWEEDE BLAD. 26e Jaargang No. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander" Maandag 4 Juli 1927 UIT DE STAATSCOURANT. Benoemingen etc. uit de Staats courant van heden. op verzoek eervol ontslagen H. J. Carsten als [notaris te Kampen; benoemd tot inspecteur bij het M. O. dr. S. Elzinga, thans directeur der Gem. H. B. S. A te Haarlem; wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S'en te Brielle, Middelharnis cn Oud- Beijerland J. van der Scheer; op verzoek eervol ontslagen mej. L. Z. Har- kema als leerares aan de R. H. B. S. te Har- lingen; bij K. B. is met wijziging van het K. B. van I Mei 1918 de hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte te Leiden dr. G. J. Thierry, belast met het geven van onderwijs in de Hebr. taal en letterkunde en Isr. oudhe den, met ontheffing van de opdracht om onder wijs te geven in de talen en geschiedenis van Bnbylonië en Assyrië. bij K. B. is met ingang van 1 Juli 1927 de directeur van het post- en telegraafkantoor te Made, H. J. Lecnen, eervol van zijn tegen woordig beheer ontheven en benoemd tot com mies der posterijen cn telegrafie, zulks met bepaling, dat hij rang zal nemen onmiddellijk na den commies der posterijen en telegrafie J. B B Dufrenne. PRINSES JULIANA ALS STUDENTE. Maatregelen der academische autoriteiten. Men meldt ons uit Leiden: Maandag 19 September zal de rector-magni- ficus der Leidsche Universiteit, prof. mr. E. M. Meyers, de rectorale waardigheid overdragen aan zijn opvolger, prof. dr. A. J. Wcnsinck. Dan vangt tevens de nieuwe academische cur sus aan, op een der eerste dagen waarvan ook Prinses Juliana zich als studente aan de Leid sche Universiteit zal laten inschrijven. Het is begrijpelijk, dat er in academische kringen, en meer speciaal onder de studenten, ten dezen groote belangstelling bestaat, een belangstelling, die des te grooter wordt naarmate de dag na dert, waarop Prinses Juliana in het Album Studiosorum" zal worden ingeschreven. Reeds heeft er, in verband met de komst van Prinses Juliana, dezer dagen in het academie gebouw een vergadering plaats gehad van den nieuwen rector en den nieuwen secretaris den academischen senaat met de proesides van de verschillende studentenfaculteiten. Naar wij vernemen hadden deze besprekingen vooral ten doel maatregelen te beramen, opdat de Prinses, wanneer zij de colleges bezoekt, dit zal kun nen doen op een wijze, als ware zij een gewoon meisjes-studente. Prinses Juliana, zoo werd ons van eeh rijde, die geacht mag worden hiervan volkomen op de hoogte te zijn, medegedeeld, wenscht namelijk haar studiejaren te Lelden door to brengen gelijk ieder ander meisjes studente en zich evenals dezen geheel vrij te kunnen bewegen, zonder in het middelpunt te 6taan van dc publieke belangstelling. Ten einde dit zooveel mogelijk te kunnen bevorderen, zal de Prinses dan ook te Katwijk en te Leiden incognito verblijven onder den naam van freule L. van Buren, de naam dien zij ook reeds bij het kampeeren met meisjes-padvindsters droeg Wij hebben reeds eerder gemeld, dat Prinses Juliana zal toetreden als lid der Vereeniging voor Vrouwelijke Studenten te Leiden en zoo nu en dan ook het Vereenigingslokaal in het Nuts- gebouw zal bezoeken. Wij vernemen in verband hiermede nog, dat Prinses Juliana den wensch heeft te kennen gegeven, mede te mogen wer ken aan de opvoering van een tooneelstukje, dat door de tooneelclub der V. V. S. L. zal worden opgevoerd. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat Prinses Juliana behalve eenige colleges in de rechten, ook eenige colleges in de letteren zal volgen. MINISTER KAN IN OVERIJSEL. Op een iritnoodiging der Over- ijsselsche Landbouw-Mij. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, mr. Kan, daartoe uitgenoodigd door de Overijsselsche Landbouwmaatschappij, heelt een bezoek gebracht aan Overijsel. Op het programma stonden de beide de monstratie-boerderijen welke door genoemde maatschappij worden gedreven en de coöpe ratieve instellingen van de landbouwers te Mar- kelo cn te Lonneker, terwijl later er aan was toegevoegd een bezoek aon de landstreek tusschen de Bolksche beek en de Schipbeek, om van de waterschade, welke door de onvol doende afwatering dezer beken wordt geleden, een indruk te krijgen. Met den trein van 9 u. 4 kwam de minister te Rijssen aan, waar hij door het bestuur der Overijsselsche Landbouw Maatschappij met verschillende adviseerende leden werd ontvan gen, terwijl ook de burgemeester van Rijssen ter begroeting aanwezig was. Met eenige auto's werd eerst naar Markelo gereden, waar het gezelschap in het kantoor der Markclosohe Coöperatie werd ontvangen en de morgenkoffie werd aangeboden door de di rectrice der landbouwhuishoudschool met eeni ge leerlingen. De eere-voorzitter der vereeniging, de heer Wanrooy, sprak den minister toe, daarbij ook de hoop uitsprekende dat dit bezoek bevorder lijk zou mogen zijn aan het treffen van af doende maatregelen tegen het waterbezwaar dat in de omgeving van Markelo zoo groote schade aan den landbouw veroorzaakt en dc anders mogelijke maatregelen ter verhooging van de bodemproductie ir. zoo hooge mate be lemmert. Na een korte bezichtiging van het nieuwe gebouwtje der landbouwhuishoudschool, door de Markelosche coöperatie gesticht, werd gere den naar een punt, waar een blik kan worden geworpen op de drassige weilanden bij de Bolk sche beek, op welke thanj nóch geweid, nóch gehooid kan worden en die de duidelijke tee kenen vertoonen van een door overmaat van water verkeerde vegetatie. Een aantal boeren uit de streek had zich daar verzameld om bij den minister persoonlijk de dringende nood zakelijkheid van een ingrijpende verbetering te betoogen. Van hier ging de tocht naar de demonstra tieboerderij te Markelo, welke grootcndeels op den esch van deze gemeente ligt. Hier worden de landerijen en gewassen be handeld op de wijze, die volgens de nieuwste inzichten der landbouwwetenschap de meest juiste zijn om maximale opbrengsten te krij gen. Naast en tusschen de akkers van deze boerderij liggen die, welke bij de landbouwers in gebruik zijn en volgens de ter plaatse gang bare opvattingen worden bebouwd. Overal was een belangrijk verschil ten gun ste van de gewassen der demonstratieboerde rij tc zien en toch is de grond van deze boer derij nog slechts voor eenige jaren in verwaar loosden toestand overgenomen, zoodat op som mige stukken vrijwel niets meer groeien wilde. Irderdaad was de naam demonstratieboerderij hier op zijn plaats. Vervolgens werd over Hengelo (O.) naar En schede gereden, waar de Lonneker Coöperaties als gastvrouw fungeerden. Ontvangen werd het gezelschap, waarbij zich hier voegden de bestuurs eden en de directeur van de Coöp. Landbouwersbank en Handels vereniging, van de Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting cn van de Oostelijke Pluimvee- coöperatie in het kantoor der eerstgenoemde, waar ververschingen werden aangeboden onder leiding van de directrice der Landbouwhuis houdschool en de minister werd toegesproken door den voorzitter, den heer Robers. Vervolgens werden bezichtigd de zuivelfa briek en melkinrichting, een kapitaal, geheel naar de eischen des tijds ingericht gebouw, waar thans een hoeveelheid van omstreeks 18 millioen liter melk per jaar wordt behandeld voor levering van melk, tot menschelijk ge bruik in Enschede of wordt verwerkt tot botei, en zoo noodig ook tot gecondenseerde melk of melkpoeder. Daarna bezocht de minister het gebouw van de Oostelijke Pluimvee Coöperatie en dat van de Coöp. Landbouwbank en Handelsvereeniging en bezag een collectie rundvee, die door de fokvereeniging was bijeengebracht, terwijl op weg naar do plaats der middagpauze nog even een kijkje werd genomen in de landbouwhuis houdschool. In 'hotel de Graaff werd den minister dooi de gezamenlijke Lonneker coöperaties een lunch aangeboden, waar de voorzitter der Coö peratieve Zuivelfabriek, de heer Bos, den mi nister verwelkomde, terwijl ook de voorzitter der Overijsselsche Maauchappij het woord voerde. De minister beantwoordde de personen, die hem op de verschillende plaatsen toespraken en gaf uiting aon zijn belangstelling voor alles wat hem was getoond, terwijl hij dank betuig de voor de hartelijke ontvangst. Hij verklaarde het ook op prijs te stellen, dat hem weder was gebleken, welke krachten hij achter zich had, wonneer hij voor de be langen van den landbouw moest opkomen. Het was intusschen laat geworden, te laat om nog een bezoek van eenige waarde aan dc tweede demonstratieboe! derij te Ootmar- sum te brengen. Besloten werd daarom, in de gemeente Lonneker nog een kleinen rondrit te maken cn daarna werd via Oldenzaal cn Oot- morsum naar Almelo gereden, waar de minister van de bestuursleden der O. L. M. afscheid nam, om met don avondsneltTein naar Den Haag terug te keeren. ONZE GEZANT TE LONDEN. De toestand bevredigend. Een der berichtgevers tc Londen van het Hbld. seinde Zaterdagavond Dc gezant heeft een onrustigen nacht ge- hnd, maar de doctoren zijn tevreden. Morgen (ZorHag) zal het been, dat naar men weet op di'e plaatsen gebroken is. gezet worden. DE STORMRAMP. De plannen voor den herbouw van Neede. In de vergadering ven den gemeenteraad ven Neede is besloten, voorloopig de helft der huur te laten betalen door hen, die nog in de gemcentewoningen wonen, in velband met de tengevolge van de stormramp mindere bruikbaarheid der woningen. Ingekomen was een brief van het gemeente bestuur van Borculo, dat zijn deelneming en innig medeleven naer aanleiding van de stormramp uitsprak. Bij de rondvraag wezen enkele leden erop, dot er inzake den herbouw en de schatting veel kritiek in de gemeente is. De tcxtielorga- nisaties hebben zich bereid verklaard, bij de opruimingswerkzaamheden tc helpen, maar dan moet men ook werkelijk zien. dat de her bouw goed behartigd wordt. Men was van oordeel, dat als er plaatselijke deskundigen in 't bouwbureau zitting hadden, er dan hoel wat meer uit te halen was. Aan B. en W. werd verzocht, er op aon te dringen, te zorgen, dat zoo spoedig mogelijk gehouwd kan worden. De voorzitter antwoordde dat men pns met de schatting van de schade aan 200 percee- len was klaar gekomen, ook met d<» schatting van de schade aan het huisraad. Er kan nu spoedig begonnen worden met den herbouw van koningen. De plannen worden in overleg met de betrokken opgemnnkt. Alle klachten zullen onderzocht worden. Er wordt wel dege- liik door de architecten zuinigheid betracht. Het comité wil het daarheen leiden, dat vóór den winter alles hier weer opgebouwd is. De hulpvcrlcening. Het hoofdbestuur van het Nedcrlandscbe Roodp Kruis deelt nvde, dat het in de week van 26 Juni tot 2 Juli ten behoeve van de stormramp een bedrag cd ^5.405.19 beeft ontvangen. Verdere giften worden nog gaarne ingewacht aan het Bureau Princessegracht 27, 's-Gravcnhage, postgiro-rc' *-g no. 22T20. De collecte voor dc stormramp heeft in de gemeente Gendringen 2320 opgebracht in de gemeente Hummelo en Keppel 1839. ERNSTIG ONGELUK BIJ NAARDEN. Zondagavond omstreeks halftwaalf is onder de gemeente Naardcn een ernstig ongeluk ge beurd. Een wielrijder, die op den grooten rij weg reed, werd plotseling door een auto, die zijn groote lampen ontstoken had, omverge worpen. Eenigcn tijd na het ongeval vond men hem langs den weg liggen. Zijn toestand was van dien aard, dat hij spoedig daarop aan zijn verwondingen overleed. Uit getuigenverklaringen is dc politie geble ken, dat van den bewusten wagen, welke het ongeluk veroorzaakte, de koplampen gedoofd werden, en dat het voertuig doorreed langs het Kindersanatorium in de richting van Amers foort. De politie van Naarden tracht thans den wagen en den eigenaar op te sporen. Vermoe delijk is het een Ford, donker van kleur; waar in zich twee personen bevonden en waaraan sporen van de botsing aanwerig moeten zijn. (Ct.) Luchtvaart DE OCEAANVLUCHT VAN B7RD. De passagiers der America. Aan boord van Byrd's vliegtuig bevonden zich nog drie andere passagiers. Onze foto geeft hen weer links boven Richard E. Byrd, daarna Bert Acosta als tweeden leidef, luite nant George Noville, de meccnicicn en Bernt Balchen, een Noor, die Byrd verleden jaar reeds heeft vergezeld tijdens zijn Noordpool- vlucht. Mcdedeelingcn van Byrd over zijn tocht. Londen, 2 Juli. (V. D.) De speciale cor respondent van de Daily Mail te Ver sur Mer heeft een onderhoud gehad met Byrd, die hem het volgende mededeelde „Nadat wij .New Foundland hadden verla ten, ontmoetten wij het slechtste weer, dat men zich kan voorstellen en het laatste gedeelte van den tocht was een vrceselijke strijd tegen de elementen. Wij legden 4200 mijl in 42 uur af. Toen wij in het Noorden van Frankrijk de Fransche kust passeerden, hadden wij nog slechts voor een half uur benzine. Wij zagen de lichten van Caen. Wij voorzagen een noodlanding in de duisternis in een onbekend land en besloten toen op het strand to lan den. Wij hoorden de golven in do duisternis. De wielen van het toestel werden afgeslagen en wij bevonden ons in ondiep water." Byrd deelde nog mede, dat, toen hij voor der» eersten keer boven Brest was, hij voornemens was regelrecht naar Parijs te vliegen. De dich te mist en de regen dwongen hem evenwel Noordelijker te gaan en te trachten de Seine te vinden. Dii bleek evenwel onmogelijk, waar na hij tenslotte weer aan de kust terecht is gekomen. Byrd lher-ft bij het verlaten var» het vliegtuig onmiddellijk de officieele docu menten, het draadlooze toestel en de neviga- tie-instrumentcn gered. Het vernielde vliegtuig. Indruk ken van de vlucht. P a r ij s2 Juli. (H. N.) Byrd en zijn medegezelllen zijn gisteren te Caen plechtig op de prefectuur ontvangen en hebben den nacht daar doorgebracht. Vanmorgen zullen zij om 8 uur per trein naar Parijs vertrekken, waar zij om 12 uur zullen aankomen en waar reeds groote voorbereidingen voor hun ontvangst zijn getroffen. Het toestel is zoo ernstig bescha digd, dot het herstellen daarvan wel weken zal duren. Het vliegtuig is onder leiding van Fran sche officieren geborgen. Honderden vrijwilli gers boden zich aan om daarbij te helpen. Het toestel wordt vandaag geheel gedemonteerd en dan naar Parijs gebracht. Het zal op het vlieg terrein van Le Bourget worden hersteld. De meeste bladen brengen interviews met Byrd en zijn begeleiders, waarin zij hun indrukken over de vlucht weergeven. Byrd verklaarde o.a., dat hij gedurende 19 uur geen hemel of aarde heeft gezien. Hij gelooft voor het eerst tegen 10 uur en voor den tweeden keer tegen midder nacht boven Parijs te zijn geweest. De eerste persoon, dien zij, na aan land te zijn gekomen, tegenkwamen, maakte zich snel irft de voeten, zoo zag het gezelschap er uit. Noville, die als navigator bij de vlucht is opgetreden, deelt in de Petit Parisien o. a. mede, dat dc uren, in de lucht doorgebracht, nadat men Frankrijk had bereikt, de meest kritieke zijn geweest. Overal was het een zwarte nacht en een ondoordring bare duisternis. Tweemaal geloofden do vlie gers boven Parijs te zijn. Tegen middernacht kregen zij den indruk, dat zij in een kring rond vlogen. Tegen 2 uur begon de benzinevoor raad op te raken. Om half drie gaf Byrd de richting voor het landen aan met de woorden „Naar het onbekende." Toen de landing zou plaats hebben, was er niets tc zien. Wij hadden het gevoel, zegt Noville, alsof wij in een af grond stortten. Het vliegtuig schoot eerst in het water, doch dook weer op. De roflnp was echter bij de landing beschadigd. Deels zwem mende, deels met behulp van de opvouwbare kano, gelukte het het strand te bereiken. Byrd te Parijs. Byrd is Zaterdag per trein te Parijs aange komen met zijn makkers. Zij werden met een onbeschrijfelijke geestdrift verwelkomd. Byrd en zijn reisgenootcn werden door Dou- mergue ontvangen, die levendig belang stelde in hun reisverhaal en hen gelukwenschte. Byrd overhandigde aan Doumergue eer» reproductie in het klein van de eerste Amerikaansche vlag van 1777. Geestdrift in de FranscKe hoofdstad. Uit Parijs wordt d.d. 2 Juli aan dc Cour. bericht: Zelden zag men zoo'n gedrang, als bij Byrd's aankomst in het station Saint Lazare. Zater dag twaalf uur is juist het moment, waarop dc halve stad leegloopt. De aviaturs botsten dus op tienduizenden vertrekkenden en er ontstond een chaos, zoools wij zelden hebben medege maakt. Het eerste wat Byrd uit den trein stappend ziet, is de Hollandsche driekleur. Hij valt letter lijk in de armen van den heer Stephen, die hem uit naam van de Nederlendsche vliegtuigfabrie ken cn als persoonlijk vertegenwoordiger van Fokker den krans van roode rozen aanbiedt, die in L© Bourget zijn bestemming miste. Stephan spreekt een kort kordaat welkomstwoord in het Engelsch: „Als vertegenwoordiger der Fokker fabrieken en persoonlijk vertegenwoordiger van Fokker ben ik gelukkig u mijn hartelijke geluk- wenschen te kunnen aanbieden. Mogen deze bloemen mijn bewondering en dankbaarheid uit drukken voor uw prachtige daad." Byrd bedankt met een flinken handdruk cn herhaalt tot tweemaal toe, dat het vliegtuig schitterend is. Meer kan hij niet zeggen. Het volk overstroomt het perron. Van de Fransche officieele speeches komt niets terecht. Er wordt aan alle kanten aan Byrd getrokken en geplukt. Hij is van zijn kameraden gescheiden. Eindelijk weet Stephan met zijn athletengestalte den klei nen aviateur door de menigte te loodsen. Met groote moeite beklimmen zij hun auto's, maar het volk staat op de treeplanken en hangt aan de kap. Onze voorouders spanden de paarden uit en trokken de karos der overwinnaars zelf voort. Wij daarentegen vormen zulke versper ring, dat geen officieele auto meer passeert. Byrd en Lindbergh hebben beiden op tastbare wijze met de Parijsche geestdrift kennis g«~ maakt. EEN NEDERLANDER VOOR HET - ENGELSCHE LUCHTVAARTEXAMEN GESLAAGD. Men meldt aan het Haagsche Aneta-kantoor d.d. 2 Juli: Zooals bekend is, bestaat in Nederland nog geen opleiding tot burger-vliegtuigbestuurder of tot navigator in de grooto luchtvaart. De K. L. M. krijgt haar vliegtuigbestuurders van Leger of Marine en leidt deze zelf verder op om ze te bekwamen voor de burgerluchtvaart. In Engeland heeft het Luchtvaart Ministerie wèl een dergelijke opleiding ter hand genomen en daar worden geregeld examens afgenomen. Donderdag (30 Juni) is de heer I. A. Aler, as sistent-stationschef van de K. L. M. op Waal haven, te Londen geslaagd voor het examen navigator 2e klasse. Hij is de eerste Nederlan der, die dit examen heeft afgelegd en zoo wij ons niet vergissen, ook de eerste buitenlander. De heer Alcr was, voor hij in dienst der K. L. M. trad, Tste luitenant-vlieger bij da Luchtvaart Afdeeling te Soesterberg. Natuur begeeft, oefening beschaaft. VONDEL. Uit het Duitsch door ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van II DÏTHMARINE. 81 tent de chauffeur van den Las Val- das begon Sir Walter het verhoor. „Om u te dienen, mijnheer de inspecteurl" Gemot trilde hem er op opmerkzaam maken dat hij met een veel hoogere persoonlijkheid te doen had, maar Sir Walter gaf hem een teeken en vroeg verder: „Hoe heet u „Joe Perkins/^ JEngelschman „Ja, mijnheer de inspecteur. „Bent u al lang in betrekking bij 'den heer Les ValdasT „Neen, mijnheer de inspecteur. Pas tien da gen. Adams, die vroeger chauffeur was bij mijnheer Las Valdas, is plotseling ziek gewor den en toen ben ik voor hem ingevallen daar ik een vriend van hem ben, en ook om de graaf te helpen. Hij wilde naar Burnham Tower rij den, waar hij uitgenoodigd was. Daarom nam hij mij aan op de aanbevelingen van Adams, en ik reed hem dadelijk daarop naar Burnham Tower." «De heer Las Valdas keerde toen weer naar Londen terug T „Zeker, mijnheer 3e inspecteur. H3J Heef hier vier dagen. Vandaag kwamen wij wederom terug, daar hij zich bij het instappen van een rijtuig aan de knie verwond had. Hij kon niet loopen en daarom heb ik hem bijna moeten dragen." „Maar hij is toch direct na zijn aankomst weer uitgereden Waarheen „Naar het Ritz-hotel." „Weet u, wie hij daar op wilde zoeken?" „Neen, mijnheer de inspecteur." „Hoe lang bleef hij m het Ritz-hotel?" „Ongeveer écn of anderhalf uur. Toen hij naar buiten kwam, scheen hij zeer uit zijn humeur. „Zoo? Hm u hebt natuurlijk geen ver* moeden waaraan hij zich zoodanig geërgerd had." „Ik geloof, dat hij iets verloren had een brief of een dokument of iets dergelijks. Ten minste ik kon zien hoe hij steeds door in zijn portefeuille en in zijn jaszakken zocht. „Waar reed u heen na het Ritz-Hotel „Naar het Portugeesche gezantschap. Daar bleef de graaf tot halfacht en daarna bracht ik hem weer naar huis. Hij zond mij heen en ik ging, daar ik een vrijen avond had, naar de bioscoop." Sir Walter zweeg eenige minuten. Steeds door bleef zijn monocleblik op den chauffeur gerichtWat was er toch aan dien man Zonder twijfel een flinke en niet onsympathieke kerel. Maar tochHij haalde zijn schouders op en keerde zich tot den inspecteur^ ,Jk geloof, dat die twee alles gezega hebben, wat zij kunnen zeggen. Gelooft u ook niet ?r Het is niet veel. Sir Walter." Het schijnt zoo, maar wij zullen zien". De chauffeuT en de knecht konden weggaan; er werd htm echter opgedragen ridv morgen gereed'to houden voor de b'jkschouwing. Eindelijk kwam ook de beambte, die de kran ten uit het hoofdkwartier gehaald had. Hij bracht een heelen stapel mede, doch men be hoefde niet long te zoeken. Reeds in het twee de blad was do photo, waarop O'Neill triom- feerend zijn dikken wijsvinger legde. „Dat is hij I" riep hij Sir Walter floot door de tanden. „O'Neill, vergis je je werkelijk niet Bedenk eens, deze photo heb je zes weken geleden vluchtig ergens gezien en daarnaar wil je den man in donkér en regen herkennen Maar de Ier hield voet bij stuk. Liet zich er niet vanaf brengen. JDat is hij en niemand anders. Ik heb altijd een goed geheugen gehad voor gezichten en herken de menschen na jaren nog. Mijn vrouw en ik hebben indertijd het portret goed beke ken, omdat het immers bij de beroemde schan daalgeschiedenis hoort. Wij hebben nog een twist gehad, wie gelijk en wie ongelijk zou hebben. Er vielen harde woorden. Sir Walter, en daarom heb ik den man juist eens goed aangezien." De plaat bevatte twee groote portretten en wel een van Lord Harald en een van Lady Grace. Daaronder stond: Opzienbarend schei dingsproces in de hoogste kringen van Enge land: Lord Harald Neville, die een echtschd- dingsproces begonnen is tegen Lady Grace Ne- ville, tweede dochter van Lord Cecil Burn ham van Burnham Tower. Sir Walter Ryce wilde het nog steeds niet gelooven. Plotseling viel hij tegen 'den konstabel uit: „O'Neill wat ben je tocK een ezell Lord Ne ville kan het niet eens geweest zijn, want hij is niet in Londen. Zoover ik weet, bevindt hij zich ergens aan de Rivièra." O'Neill gaf niet tpe. Niet vartwege 3b fl«di whisky, die hem als beloonin'g toelachte, maar omdat hij werkelijk zeker van zijn zaak was. „Neemt u mij niet kwalijk, Sir Walter," ant woordde hij, in stramme houding staand, „hij was 't en geen ander. Hoe langer ik naar de photo kijk, hoe meer ik ovuetuigd word. Ik wil er mijn ziel en zaligheid onder verwedden. Dat smalle gezicht is zonder twijfel te herkennen Sir Walter Ryce wisselde een snellen blik met den inspecteur Gemot; deze echter trok de schouders omhoog en meende: „We zouden Dover of Folkstone kunnen te- lefoneeren om t© vragen of Lord Nevillo één dezer dagen aangekomen is." Dit gebeurde. Dover werd eerst aangevraagd cn toen het passenbureau daar geen lord Ne ville op zijn lijst had, werd Folkstone in zijn nachtrust gestoord. Van hier kregen zij het volgende antwoord: „Zeker, Lord Nevill^ is hedenmiddag om drie uur met de Caloisboot aangekomen." „Nu wordt het critiek I' 'zeide Sir Wolter en gTeep naar den kleinen revolver, die op -de schrijftafel lag. „G. B. 1" Wederom floot hij door de tan den G. B. Lady Grace Neville heette vroe ger Grace Burnham. De revolver was ook niet veel meer dan een stuk speelgoed „Het geheel wordt zeer kritiek," herhaalde Sir Walter, „ik zou een dergelijk temperament nooit achter dien goeden Harald gezocht heb ben. Wat kunnen de vrouwen toch van een man maken Reeds naar de deur gewend om heen to gaan, keerde hij zich nogmaals om. Onwille keurig bleef zijn blik op de schrijftafel en op de rococokast in den hoek gericht. „Wij zouden .eigenlijk eens na kunnen zien of wij niets kunnen vinden, dat ons op een an der spoor brengt He kan het niet helpen, maar Lord Harald Neville kan ik met geen moge lijkheid voorstellen als misdadiger uit harts tocht." De sleutels bevonden zich aan den gouden ketting in de broekzak van den verslagene. Gernot opende alle laden en kastjes imaar er werd niets verdachts gevonden. Niets niet eens een liefdesbrief van de een of andere schoonheid. „Wel," zeide Sir Walter, „deze jonge man zou geeh liefdescorrespondentie gevoerd heb ben Een paar rekeningen daar, akten over het oprichten van het konsulaat in Liverpool i Gernot, die laden en kastjes zijn zoodanig in orde dat ik tot de slotsom kom, dat er hier iets niet in orde is I" XVÏÏI. Lady Grace had zichzelf overwonnen, zij stond dezen volgenden morgen vroeg op en ging met den eersten trein naar Londen. Toen zij in Carlton House Terrace aankwam vond zii haar zuster te bed en de dokter bezig haar temperatuur or> te nemen. De opwinding, de doorweekte schoen en kousen hadden ge zegevierd over de sterke natuur van Gloria cn hadden haar te bed geworpen. „Be ben bang dat er een longontsteking in aantocht is," zeide de dokter. Met een luiden kreet wierp Grace zich op het bed. ,Oh, ohjammerde rij, „ik was er wel ze ker van, dat er iets verschrikkelijks gebeurd wasl Gloria ik heb den heelen nacht niet geslapenI Ik..." Stil lag Gloria. De koorts brandde op haar wangen, in haar oogen. Toen zij sprak klonk haar stem he esch. •L {Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5