Carr's Moutbrood WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Opruiming MUIL grootin uitverkoop i&msIlmr U1TVE R K O n P11 Mantelmagazijn „DE ADELAAR" - Varkensmarkt 9 - Tel. 559 STADSNIEUWS. Kinderjurken worden spotgoedkoop opgeruimd UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 bijzonder aanbevolen per flesch: per anker Gewas 1923- POUJEAUX MOULIS f 1.- f 40.» Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.» tfoop thans te ppoHteeven van den Zeer voordeelig zijn onze ZOMERJAPONNEN in voile, chantung mouseline en kunstzijde - Aardige chique modellen vanaf f2.90 De nog voorradige Dames- en Kindermantels voor extra verlaagde prijzen Welk brood bevat alle be- standdeelen, die noodig zijn voor opbouw van Uw lichaam? Vorkrijgbaar bijH. Koning Zn., C. v. Ommeren en C. A. Stoové. L. HOUBAER Langestraat G4, Amersfoort. Vacantie- Aanbiedingen in Heeren- en Kinder kleeding. Otyxen ah nooit te voren GEMEENTE-MUSEUM DEN HAAG. Geschenken. Eenige Haagsche belangstellenden in de ge meentelijke verzamelingen hebben het Gemeen- e-museum in staat gesteld op de veiling Fred. 'Iuller Cie. van den 6den dezer de teeke- ing no. 180, Ruiterstoet van Nassausche vor- ten, van Willem Buytewegh, voor 1900 aan e koopen. Deze tcekening strekte tot voor- seld voor den graveur Kittesteyn voor het atstc blad van diens „Currus Triumphalis^ julielmi Nassavii" van 1623. DF STORMRAMP DE HULPVERLÉENING De collecte te Krabbendijke heeft 1032 opgebracht. Te Lichtenvoorde is voor de slachtoffer van de stormramp ruim 9927 bijeenge bracht. Van het Papefonds werd 3300 ont vangen De opbrengst van een collecte te Capeilc a. d. iJssel, gister gehouden, bedraagt 1362 Een bekend filanthroon heeft aan den burgemeester van Rijswijk (Z.-H.) afgedragen een bedrag van 500 voor de slachtoffers van de stormramp 1927. Het hoofdbestuur van het Nederlandschs Roodc Kruis heeft van de A. V. V. Frederik Hendrik tc -Amsterdam een bedrag van 55.75 ontvangen, door genoemde vcreeni- ging ingezameld ten behoeve van de slacht offers van de stormramp. Een inzameling voor de slachtoffers van de stormramp heeft te Alkmaar opgebracht 8825; in de gemeente Smallingerland 17; tc Zwijndrecht 2850; te Maasland 1170. Eenigc boerenleenbanken, aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, hebben ongeveer 6000 voor dc slachtoffers van de stormramp bijeengebracht. KENNISGEVING. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 1 Juli 1927 van de voorwaarde 2 van hun besluit d.d. 29 Apiil 1927, waarbij aun de American Petroleum Company vergun ning werd verleend tot het oprichten van een orvdengrondschc benzinebewaarplaats met af tapinrichting bij het perceel Utrechtsche weg No. 225, kadastraal bekend Sectic C No. 3016, de volgende woorden zijn geschrapt „terwijl de uitlaat daarvan moet zijn voor zien van Davygaas." Amersfoort, 2 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, !De Secretaris, Dc Burgemeester, iK. KAAN Jzn. v. RANDWIICK. GARNIZOEN. Leveringen. Aanvangende II Juli o s. is dc levering van aardappelen voor de Soldaten-menages en het Militair Hospitaal te Amersfoort opgedragen aan den heer A. Wagenaar, Muurhuizen alhier, tegen den prijs van 9.de 100 K.G. zand- aardappclen van het nieuwe gewas. Op Zaterdag, 9 Juli a.s., keert het 18e R. I uit de Legerplaats bij Harskamp in het garni zoen tc dezer stede terug. Op 9 Juli a.s. koeren de Detachementen, wel ke hebben deelgenomen aan de vier-daagsche afstandsmarschen in de omgeving van Nijme gen, in het garnizoen te Amersfoort terug. STEDELIJK GYMNASIUM Bevordering der leerlingen. Van kl. I naar kl. H onvoorwaardelijk. H. Bartcls, Jetske van Dam, Caroline E. K van Deventer, Bertha J. M. Fortmann, H. E. van Geelen, Fredcrika J. Kraus, Josina Mie- dema, A. van Mourik, F. H. Parigger, Annita H. A. M. Schimmel, G. van Schuppen, H. ven der Veen, Henny M. de Vries-, J. Wijber, J. D. Camerling Helmolt, J. Germans, Elborta A. Haaes, Egberta J. Hessclink, J. L. Hollertt, C. Kolff, M. Tydeman, W. G. D. Vrijdag, G. J. Wanningen. Voorwaardelijk. G. Brink, F. W. J. Fabius, M. J. Groen, Johanna B. Losekoot, H. J. Reyers, Hendrika A. Ronhaar, J .Verbcy, Magdalena P. de With, Niet bevorderd 13. Van kl. II naar kl. 111, onvoorwaardelijk. G. E. ten Bokkcl Huinink, Anno C. Bijl, W. Fröger, Jacoba H. Gerlings, Marcella A. Groot-, -hoff, Son ja W. Half hide, S. Hamburger, H. N van Henobergen, Catharina C. A. van Hille, P. J. van der Mark, J. J. Pieterse, J. H. Ritse- nia, A. J. G. Verburg, J. B. Vcrhey, P. Ch. W. Worst, R. C. Bakhuizen van den Brink, A. J. de 'Beaufort, Sobinn M. Bierman, W. F. van den Helm, Lucy C. van der Heyden, Anna M. E. L. van Hogendorp, J. D. Kaan, Feuneken M. van der Kolk, R. Leenknegt, E. A. Liefrinck, H. Moll, Constance Platte, P. J. H. Roëll, Louise Weevers, Maria J. van IJssel- stcin. Voorwaardelijk. E. Hersclink, Alexandra M. de Monkin. Niet bevorderd 11. Van kl. ni naar kl. IV, onvoorwaardelijk. P. A. H. Baan, J. F. Batenbarg, Maria E. Camerling Helmolt, Petroncllo S. Camerling Helmolt, J. H. Cirkel, Klasina Cloo, D. F. van Hamel, S. S. J. M. Hinderdael, Joanna T. van Hoogevest, Henriëtte Ph. M. Huygen, J. H. N. de Jongh, G. D. A. Klijnstra, A. L. V. L. van der Linden, M. G. J. Teerink, A. P. Vellenga, Trijntje Wanningen, E. Wijker, A. Zwart. Voorwaardelijk. A. van Daal, Maria L. ven Rhijn. Niet bevorderd 3. Van kl. TV naar kl. V, onvoorwaardelijk. Joanna Ph. Frikema, P. J. Jans, Jacoba M. de Joncheere, L. E. M. Klaar, Jeanne de Loos, Delcana H. van Mechclen, J. W. Weevers. Voorwaardelijk. H. E. Beunke, H. Wittenburg. Niet bevorderd 5. Van kl. V naar kl. VI, onvoorwaardelijk. J. B. de Beaufort, A. C. Bergsma, Chr. L Doorman, A. Fabius, H. J. Gerlings, Martha N. Hesselink, Margaretha C. Vcenman, N. Vels Heyn, B. H. Warren. Voorwaardelijk. Johanna M. Eberson, Magdalena van Hamei Niet bevorderd 2.^ EXAMENS. Heden slaagde te Amsterdam voor het csn- didaats-examen doctor in do Handelsweten schappen, onze stadgenoot, de heer J. C. D. Smeitink. PERSONALIA. Bij besluit van den Commissaris der Ko ningin in dc provincie Utrecht is herbenoemd tot lid van de gezondheidscommissie voor de Gemeente Amersfoort de heer W. A. van den Bovenkamp, onder de bepaling, dat hij op 30 Juni 1932 zal aftreden. DAMA^N. „Amersf. Damvcreeniging". Maandagavond II Juli a.s. krijgen onze stadgenooten bezoek van de damvcreeniging „Ons Genoegen", uit Utrecht, voor het spelen van een vriendschoppelijken wedstrijd. Laatst genoemde club werd dit jaar kampioen dei le klasse U.P.D.B.''Ongetwijfeld wacht hier den Amersfoorters een zwaren strijdhet is dan ook reeds vrij zeker van te voren te zeg gen, dat de Domstad-menschen met een flinke overwinning huistoe zullen kceren. Aan de A.D.V. moge het gelukken om deze voorspelling te logenstraffen I ORANJE VEREENIGING. Een Oranje Kalender. Aan het einde der j.l. Woensdag gehouden vergadering van de Oranje Veri-eniging maak te de voorzitter de heer van Zweeden, den loden attent op een door den heer Veenen- doal vervaardigde en entworpen Oranje Ka lender. De heer van Zweeden wildo deze ka lender gaarne bij de leden aanbevelen. INTERNATIONAAL KAMPIOENSCHAP RIJPAARDEN. Verschillende stadgenooten zullen Nederland vertegenwoordigen. Voor het Intern. Kampioenschap Rijpaarden te Hilversum schreven de volgende ruiters in Nederland Ritm. C. L. Hollert met Boeroe (RP.); ritm. M. Brevet, Marchota (RP.); luit. A. v. d. Voort van Zijp, Silver Piece; luit. J. G. le Fèvre de Montigny, The Cullinan; luit. G. J. van Nijnotten, Kakkerlak (RP.); luit. A. M. C Mazel, Figaro kapt. A. Asmon; Prins Dimo- nos. Duitschland Leutn. Lippert met Teufel UI; frhr. von Langen, Herold; frhr. von Langen, Hartherz; Paul Heil, Preusse; oberstlt. von Feï- bert, Sonnenstrahl II; obcrlt. von Lungcrshau- sen, Anfang; maj. B. Noumann, Flucht XX; rittm. Soer, Ilje. Zweden leutn. de Flach met Lorius; leutn. de Ankarerona, Mascha leutn. Baron Lille- crcutz, Dragon leutn. O. Olsen Tillemark, Gossen rittm. Claes de König, Billy Boy. Hongarije: rittm. A. von Kanya met Borszék; rittm. D. von Scholer, Murillo; rittm. Otto. von Binder, Preussenheldrittm. F. von Grafi, Jukkeroberstlt. L. von Malanotti, Boganos. Tjccho-Slowakijerittm. F. Basler met Li- liom. Voor de eerste proef, de dressuur betreffen de, wordt het programma der Olymp. Spelen gevraagd, dat ook hier ter plaatse werd af gelegd op 16 Mei. Dc uithoudingsproef bestaat uit: a. een weg- parcours van ongeveer 6 km. met een snel heid van 240 m. per minuut of 14.4 km. per uur (te dezer stede werd hier een wegparcours van 6Vt km. gevraagd met uursnelheid van 12 km.), b. een steeple van 3000 m. met een snelheid van 600 m. per minuut (hier 2400 m. snelheid de zelfde), c. een wegparcours van pl.m. 16 km. snelheid 240 m. p. minuut of 14.4 km. per uur; (hier 13 km. uursnel heid van 12 km.), d. cross country van 6.5 km. met snelheid van 450 per minuut (hier 5 km. met dezelfde snelheid). De dressuurprocven vangen Vrijdag 15 Juli om 2 uur aan in het Sportpark voor de uit houdingsproef start de eerste deelnemer om 6 uur 's morgens Zaterdag den 16den. De derde proefhet springconcours, wordt op Zondag 17 Juli afgelegd er zullen 12 hin dernissen niet hooger dan 1.T5 m. en onge veer 3 m. breed gesprongen worden met een snelheid van 375 m. per minuut. Te dezer stede was de max. hoogte 1.10 m. en de snel heid dezelfde. De fouten en winstpuntenbere kening komt bij beide wedstrijden gelijk uit. AANBESTEDING. Vliegkamp. Heden werd ten Genieburcele aanbesteed bestek no. 135. Het maken ven een centrale vcrwarmingsinrichting in het Vliegtuigendepót te Soesterberg. Raming f 22.000. Ingeleverd werden vier geldige biljetten en een van on waarde. Mij. Centr. Verwarming en Installatie bu reau, B. P. Kate to Amsterdam 15.400. De Maetij. Utimex te Utrecht 20.640. Tech. Bureau voor Installatiewerken te Amersfoort plan A f 20 737, plan B/ 22.197. E. Felix te Amsterdam. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 jaar. 3 dagmeisjes, 2 dienstboden, T kellncr, T keukenmeisje, 1 koks-lccrling, matrassenstik- sters. beneden de 18 jaor. 4 fabrieksmeisjes, 1 aank. timmerman, 1 leerl.-steenhouwer, 1 lccrl.-zager, 2 loopjon gens, 15 fabrieks jongens, 3 perron jongens. Aanbiedingen van werkzoeken den boven de 18 jaar. 1 Banketbakker-kok, 1 bankwerker, 4 boek binders, 1 boekdrukker, 4 broodbakkers, 1 chauffeur, 18 grondwerkers, I houtdraaier, 4 kantoorbedienden (man.), 6 kantoorwerksters, 6 kleermakers, 2 kruideniersbedienden, 10 let terzetters, 1 loopknecht, 78 losse arbeiders, 1 machinale houtbewerker, 1 machinist-stoker, 8 magazijnknechts, 1 metaaldraaier, 9 metse laars, 1 meubelmaker, I monteur, 16 opper lieden, 1 reiziger, 1 rijwielhersteller, 8 huis schilders, 5 schoenmakers, 28 sigarenmakers (3 ged. werkloos), 2 smeden, 2 slagers, 4 straatmakers, 1 suikerwerker, 1 tabaksbewer ker, 16 timmerlieden, 2 tuinlieden, 2 voegers, 6 voerlieden, 5 werkvrouwen, 2 wevers, 2 winkelbedienden, 2 winkel jufrouwen, 1 straatm. handlanger, I radio-techniker, 1 auto-monteur, 1 chauffeur monteur, 1 koffermaker, 1 mees terknecht sigarenfabriek, 1 lompensorteerder, I motorschipper. Beneden de 18 jaor. T clcctricien, 1 autogecnlasscher, 1 kruide niersbediende. Overzicht van dc werkzaamheden der arbeidsbeurs gedurende dc maand Juni 1927. Afdeeling voor mannenAanvragen van werkgevers 156, aanbiedingen van werkzoeken den 532; aantal plaatsingen 86 (over de maand Juni van het vorig jaar waren deze cijfers resp. 141, 484 en 85). Afdeeling voor vrouwen. Aanvragen van werkgevers 36; aanbiedingen van werkzoeken den 59; aantal plaatsingen 18 (over de maand Juni van het vorige jaar waren deze cijfers resp 45, 79 en 8). 22 Juli. Amicitia. Magische seance. Mr. San brenno. 28 JulL Mij. tot Nut van het Algemeen. Zang avond muziektent Plantsoen. 30, 31 Juli, 1 Aug. de Volk Jongelieden Go* heel Onthouders Bond. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Hendrik Bouwman en Gerritje FlorijnNicolaas Prins en Hermien Belonje; Johannes Krijn Buiteman en Antoi-i nette Cornelia Dijkstra. GEVONDEN VOORWERPEN. Een duimstok, een regenjas, een autoslin- ger, een rijwielplaatje, een potlood, een Duitsch' leesboek, een ring met sleuteltjes, een zak mes, een portemonnaie inhoudende eenig gel<$ een jongensvest, twee paar schoenen. Rechthebbenden kunnen zich tot het ver krijgen van. inlichtingen ten politiebureelo vervoegen. Telefonisch Weerberi cht. Naar waarneming in den ochtend van heden. Hoogste stond 765.5 te Ingö. Laagste stand 753.3 te Rochefort. Verwachting tot den avond van 9 Juli Zwakke tot matige wind uit O. richtingen, gedeeltelijk bewolkt, behoudens nog kans op onweer, iets warmer. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 9 uur 51 min. AMERSFOORSCHE ZWEMINRICHTING. 1 Het diploma voor geoefendheid in het zwem men werd uitgereikt aan Lieneke Poortman. De temperatuur van het water bedroeg he denochtend 70 graden. AGENDA, D a g c 1 ij k s Cinema Royal, Langestraat. Hotel „De Witte." Concert. Theetuin „Amersfoortsche Berg."- Middag en Avondconcert. Kunstzanl „Sierkunst", Utrechtsche weg III. Museum Flehite, Westsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurhtrizen 9. Princess-room. Zaterdag en Zondag middog» en avondconcert. Dnnsznal Klaassen. Zaterdag en Zondag Dancing. De Poort van Cleef. Zondags Concert 't Boompje. Zondagavond Dancing. De Arend. Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag Bioscoop. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redacts De copie wordt niet teruggegeven» Alleen met den nzam dej inzenden mderteelcende stukken komen V6et olaatsing in aanmerking. WIE HEEFT ER PLAATS. Is het de schuld van den langdurigen regen Of ligt het ergens anders aan, dot „Vacantie Buiten in de maand Juni zoo weinig aanbie dingen kreeg? Honderden zwakke kinderen uit de groote steden, voornamelijk Amsterdam en Rotterdam, allen leerlingen van Christelijke Scholen, zien verlangend uit, of ze ook dezen zomer een poos naar buiten mogen. 't Zou zoo goed voor hen zijn, zegt de huis dokter. 't Js bepaald noodig, zegt onze eigen onderzoekende geneesheer. Wat zou het heer lijk zijn, zeggen de ouders, als we onzen zwak ken jongen, ons tenger meisje eens een poosje in de wei mochten sturen. Wat zou dat een zegen zijn I Is er nu niemand, die dezen zegen bereiden wil voor een zwak kind Wij denken, het ial'wel door den regen zijn, dat lot heden zoo weinigen zich hebben bereid verklaard een van onze bleekneuzen gedurende ten mihste vier weken gastvrij tc ontvangen in hun huis. Doch wij hopen, het mooie weer zal nu wel spoedig komen T Luid en dringend klinkt daarom thans opnieuw onze vraag die tevens een bede js „Wie heeft er plaats"? Die melde zich aan bij onzen Secretaris, die gaarne alle inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vacantie Buiten", J. TH. R. SCHREUDER, Voorzitter. G. MUYS, Secretaris. Adres: Ic Hugo de Grootstr. 8, Amsterdam. MUSEUM FLEHITE. Geachte heer Valewink, *k Ben U dankbaar voor het Ingezonden Stuk' van gisteravond U helpt mee Amersfoort te wijzen op haar mooi museum. Uw vermoeden, als zou ik zijn een niet- Amersfoorter, komt niet uit. 't Ben een echte Kei, geboren en getogen alhier. En als zoodanig blijf ik de zandhoopen en de Gtoshut in eikaars nabijheid zien, beide buiten den kleinen Koppel en buiten het bebouwde gedeelte. Mogelijk zou het woord omgeving nog beter dan nabijheid de situatie hebben aan geduid. Maar hoe 'heb ik het met U De molen van Lagerwey door het spoor heen op het Koepel- heuveltje Raadpleeg uw geheugen maar eens; U is toch' ook Amersfoorter van geboorte. Pienemon vond in U een krachtige waardec- ringwe kunnen hem dus nu gevoeglijk laten rusten. Zijn Quatre-bras hangt in het Rijksmuseum. Heusch waarga maar eens kijken. DE SCHRIJVER VAN DE FLÉHITE-ARTIKELEN.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 3