FEUILLETON. de wilde hertogin 26e Jaargang No. 18 AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eemlander- ffSSPSa DE KON. FAMILIE TE HOOFDDORP TWEEDE BLAD.A BINNENLAND EEN SCHITTEREND GESLAAGD CONCOURS HIPPIQUE VEEL ENTHOUSIASME ONDER HET PUBLIEK UIT DE STAATSCOURANT Voornaamste Kon. besluiten enz. uit de Staatscourant van r hedenavond. Öp verzoek eervol ontslagen uit 's rijks dienst K. de Vries, verificateur der invoer rechten en accijnzen te Amsterdam en is be noemd tot verificateur der invoerrechten en accijnzen H. Burgers, commies-verificateur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Rotterdam. Toegekend de gouden eere-medaille der Oranje-Nassau-orde aan Mej. B. Beyer, eerste onderwijzeres aan de vakschool voor meisjes van het Instituut voor Doofstommen te Gro ningen. Op verzoek eervol ontslagen de Reserve- Eerste-Luïtenants der Infanterie W. H. Bitter, van het 19e; Mr. E. Oudkerk, van het 4e; L. M. I. Vreugde, van het 21e en J. L. L. C. Hoo- genboom van het 12e Rgiment en de Reserve- Kapitein D. H. Peereboom Voller van het Re giment Vesting-Artillerie. Bevorderd tot boschwachter le klasse bij het Staatsboschbeheer de boschwachters bij dat beheer A. van Ernst te Nieuw-Soerel en J. A. Schol op Terschelling. Bij beschikking van den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw is aan J. Laay, te Dordrecht, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tijdelijk leraar aan de Rijksland- bouwwinterschool aldaar. VOOR f 135.000 ACCIJNS ONTDOKEN VEEVOEDER VOOR SUIKER Ambtenaren van de invoerrechten en ac cijnzen zijn erin geslaagd een groote suiker smokkelarij op het spoor tc komen, waardooi de Staat voor 135.000 is benadeeld. Toen. het Belgische sleepschip Trio onlangs te Hansweert arriveerde, werd het onder bewa king van ambtenaren gesteld en verder opge sleept naar Rotterdam. Eenmaal daar gearri veerd zijn de Belgische kapitein en de beman ning van boord gegaan en naar België terug gekeerd, zonder rich verder om hun vaartuig te bekommeren. Het schip werd eerst naar de Schiehaven en vandaar naar de Boompjes verhaald, waar <£e goederen in het Rijks-Entre pot werden opgeslagen. De lading was aange geven als veevoeder, en inderdaad bevond zich ook veevoeder in het vaartuig, doch onder do bovenste laag kwam 500 balen suiker voor den dag, welke men op deze wijze gepoogd had frauduleus in te voeren. Voor elke baal 6uiker is 27 invoerrecht verschuldigd. Uit het onderzoek is gebleken, dat dit vaartuig reeds voor de tiende maal „veevoeder in voerde en de negen vorige malen op dezelfde wijze suiker onder de lading is verborgen ge weest. In totaal was de Staat dus benadeeld voor 5000 maal 27 of 135.000. Steeds hadden de invoerders een „vrij paspoort voor de lading kunnen vertoonen op naam van N.V. Zuid-Hollandsche Veevoeder Mij. en de papie ren waren afgeteekend met den naam van een verificateur, die niet bestaat. De documenten bleken fictief te zijn. Daar er vervalscbte documenten in het spel zijn, is de politie in de zaak gemoeid, die meent met een wijdvertakt complot, waarbij ook Bel gen betrokken zijn, te maken te hebben. DE KONINKLIJKE FAMILIE. H.M. de Koningin én HJC.H. Prinses Juliana brachten hedenochtend 9 uur een bezoek aan de tentoonstelling van Noorsche schilderijen van den schilder H. van Steenwijk in de Ko ninklijke Kunstzaal Kleijkemp te den Haag. GEMEENTEWERKEN LEEUWARDEN. Benoeming directeur. De gemeenteraad van Leeuwarden heeft gis teren benoemd tot directeur van gemeente werken ir. M. H. Maas, thans adjunct-directeur. Men seint ons uit Hoofddorp: Het jaarlijks concours hippique, dat gister en heden in Hoofddorp plaats heeft, mocht rich vooral he den in een zeer groote belangstelling verheu gen. Geheel Hoofddorp vlagt en is in feesttooi. Gewoonlijk trekt het concours hippique op den Aveeden dag de meeste belangstelling, maar heden waren ook, behalve de paardenliefheb bers, vele inwoners uit Hoofddorp en de om geving naar het terrein getrokken, waar het altjjd aantrekkelijk paardengerii te bewonde ren viel. Deze groote belangstelling was toe te schrijven aan het Koninklijk bezoek aan dit concours hippique. Het keurig verzorgd terrein zag er, badende in de zon, vroolijk uit. In het middenvak van de overdekte tribune was een vooruitspringend gedeelte voor de Koninklijke familie gereser veerd. Anjers, gestoken in groen, tooiden de Koninklijke tribune. Zooals gwoonlijk bad voor den aanvang van het concours hippique in de bovenzaal van café de Beurs de officieele openingsplechtig heid plaats, waar het bestuur van de vereeni ging Vooruit, die het concours organiseert en de deelnemers zich aan de lunch vereenigden De eere-voorzitter dezer vereeniging mr. A I Slob, burgemeester van de gemeente Hoofd dorp, hield een toespraak, waarin hii op de be- teekenis van het concours wees, welk concours ditmaal in het teeken stond van de Koninklijke belangstelling. Om half twee werd Ket concours geopend en nadat de eerste nummers van het program ma waren uitgevoerd, reden de Koninklijke auto's, waarin H.M. de Koningin, H.K.H. Prin ses Juliana en Z.K.H. Prins Hendrik gezeten waren, het terrein op. De burgemeester van Hoofddorp mr. A Slob verwelkomde de Koninklijke gasten en stelde den voorzitter en den secretaris van de vereeniging Vooruit, de heeren M. A. Noor- dam en J. Klay aan de hooge bezoekers voor. Vervolgens begeleidden de burgemeester en de beide genoemde bestuursleden H.M. de Ko ningin, de Prinses en Prins Hendrik naar de tribune, waar de overige Kec*uur«deden van de vereeniging Vooruit aan de Koninklijke bezoe kers werden voorgesteld. Twee meisjes uit Hoofddorp boden de Koningin en de Prinses bloemen aan. Het concours werd daarop vervolgd. De dames Slob en van Gulpen serveerden in de Koninklijke loge thee voor de hooge bezoe kers. Het talrijke publiek, dat gisteren het con cours hippiqe t eHoofddorp bijwoonde gaf er meermalen op ondubbelzinnige wijze blijk van, dat men het algemeen waardeerde, dat de Ko ninklijke Familie door Hare aanwezigheid zoo veel luister aan dit zoo schitterend concours had bijgezet. Eenmaal kwam het zelfs voor, dat zich vele honderden bezoekers spontaan voor de Koninklijke tribune hadden verzameld, om door een enthousiast hoera-geroep uiting te geven aan hunne aanhankelijkheid jegens het Koningshuis. Ongetwijfeld heeft tot het op laaien van deze spontane demonstratie bijge dragen de innemende manier, waarop Hare Majesteit, na tal van deelnemers aan Haar, zoowel als aan Haar Gemaal en Dochter te hebben laten voorstellen, zich met de meeste hunner langdurig onderhield en belangstellend verschillende vragen stelde over de ook Hare Majesteit bewonderde paardensport. Toen de Koninkijke Familie, na zooals reeds gemeld door den burgemeester van Hoofddorp, den heer A. Slob en de bestuursle- DS. CHR. HUNNIGHER. Eervol emeritaat Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Hol land heeft ds. Chr. Hunningher, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, eervol emeritaat verleend, met ingang van 1 Septem ber. HET PALEIS NOORD-EINDE. Het Koninklijk Paleis aan het Noord-eindo te den Haag zal van. 21 dezer tot nader be richt voor de publieke bezichtiging zijn open gesteld. den van de vereeniging „Vooruit" te zijn ver welkomd, Hare plaatsen had ingenomen op de koninklijke tribune, werd juist een aanvang gemaakt met het derde nummer «-„Bestgaand rijpaard, waaraan buitenlandsche officieren deelnamen en waarvoor de Koningin als eere- prijs een groote zilveren medaille had aange boden. Een der Zweedsche officieren, die den eere- prijs behaalde, ontving uit handen van Hare Majesteit's adjudant de zilveren medaille, met welke onderscheiding de Koningin hem later persoonlijk gelukwenschte. Groote belangstel ling koesterden de Koninklijke gaston voor do daarop volgende Parade van Landelijke Rijver- eenigingen. De Rijvereeniging „Rijlust" uit Zevenber gen, die Dinsdag een rit van 100 K.M. met de paarden had gemaakt, om naar Hoofddorp te trekken, won den eersten prijs. Met de instruc teurs der onderscheidene rijvereenigingen heeft de Koningin zich na afloop van dit nummer langdurig onderhouden. •Als het succes-nummer van'het rijk-beladen programma kan genoemd worden het carous-. sel-rijden door de leden van de landelijke rij vereeniging „Kapitein van der Wal" uit Haar lemmermeer, onder leiding van den heer Ph. Kok te Haarlem. Hierbij kwam wel zeer goed tot haar recht, wat men met de paardensport vermag. De meisjes en jongens, die dit schoone nummer uitvoerden stelden zich aan het eind van het nummer met hunne paarden in zulk een stand op, dat het geheel den vorm van een W aan nam. Hare Majesteit gaf door handgeklap uiting aan Hare erkentelijkheid voor deze attentie, die ook door het publiek zeer werd gewaar deerd. Alvorens daarna het springconcours aanving liet Hare Majesteit alle deelnemers, waaronder officieren uit Boedapest, Kopenha gen, Hannover, Frankfort, Stockholm, Berlijn en Hamburg waren alsmede ook eenigc offi cieren uit het Nederlandsche leger en andere vreemde en Hollandsche civiele rijders De verschillende rijders maakten vervolgens telkens, alvorens hunne springpaarden over do vele in den weg gelegde hindernissen te bren gen, hunne opwachting voor de Koninklijke loge. Dot voor het springconcours, dat zooals al tijd, buitengewoon interessant was, de belang stelling zeer groot was, behoeft eigenlijk niet te worden gememoreerd. Omstreeks 7 uur gisteravond, dus nadat de Koninklijke» Gasten gedurende meer dan vier uren het concours met zichtbaar groote belang stelling gevolgd hadden, verliet de Koninklijke Familie het terrein, na tegenover het bestuur der Vereeniging „Vooruit" Hare groote vol doening te hebben uitgesproken voor het ge not, dat de paardensport Haar had verschaft In auto's werd naar Amsterdam gereden, waar voor de Koninklijke wachtkamer op het Centraal station het Koninklijk salonrijtuig ge reed stond, dat nadat do Koningin, de Prin ses en de Prins met het gevolg daarin hadden plaats genomen achter den Duitschen D-trcin gerangeerd werd. Precies op tijd, om 20.16 uur vertrok de trein met het Koninklijk gezelschap naar Apel doorn, waar de Prins afscheid nam van zijn Gemalin en Dochter, om daarna met denzelf den trein de reis voort te zetten naar Mecklen burg. De Koningin en de Prinses begaven zich naar het Paleis op het Loo. EEN FLESCH MET EEN BRIEFJE. Te Groede is een flesch aan het strand ge vonden, waarin een briefje gedateerd 14 Juni en ondertcekend Nimgesser Het briefje is bij den burgemeester gedeponeerd. VAN DE TRAP GEVALLEN. Gisteravond is te Leiden een tweejarig jon getje W. H., in de ouderlijke woning in de Lopschestraat van de trap gevallen Het knaapje kreeg een hersenschuddingvanmor gen is het in het Academisch Ziekenhuis over leden. NEDERLAND EN BELGIE BELGISCH VERZUIM „Het Huisgezin" merkt op, dat het bezoek van H. M. de Koningin aan Zuid-Limburg kan worden beschouwd als een antwoord op dc onhebbelijkheden, die Belgen zich den laalstcn tijd in Zuid-Limburgsche gemeenten hebben veroorloofd, en wijst vervolgens op een ver zuim van Belgischen kant: „Het gebeurt vaak, dot wanneer het hoofd van een staat in een grensgewest vertoeft, het hoofd van het naburige land een vertegen woordiger zendt om zijn groeten en wenschen over te brengen. In het gewone maatschappelijke verkeer zou men dat ccn bewijs van burgerlijke beleefdheid kunnen noemen; hier ware het een getuigenis van koninklijke hoffelijkheid, een accc-ntueering van de goede betrekkingen, die tusschen twee landen bestaan. In dit geval waren er twee redenen geweest die den koning der Belgen tot zulk een hoffe lijkheidsbetuiging hadden kunnen nopen. De eerste, dat het Nederlandsch-Belgische verdrag, nog altijd hangende, dc goede stem ming en den goeden geest in België niet had verstoord cn dat men daar bereid was door welwillend overleg tot een voor beiden aan nemelijke regeling te komen De tweede, dat de koning door het zenden van een vertegenwoordiger de kwajongens streken had willen desavoueeren, die onver antwoordelijke en in het donker van den nacht handelende personen hebben uitgehaald Limburg blijft Limburg en Limburg blijft Nederlandsch. wat er ook gebeure, maar de koning van België zou door zulk een ridder lijke daad het smadelijk bedrijf van ettelijke zijner onderdanen hebben gebrandmerkt en de betrekkingen tusschen België cn Nederland meer hebben verbeterd dan door diplomatieke samensprekingen van langen adem het geval kan zijn. België en zijn koning hebben *de gelegen heid verzuimd om een gebaar te maken, dat in ons land warm zou zijn gewaardeerd (Men zal zich herinneren zoo teekent de Tijd hierbij aan dat de Commissarissen van de Koningin in onze grensprovinciën bij een officee lbezoek van koning Albert, bijvoor beeld aan Gent, den Belgischen vorst wel dege lijk hebben bégroet. Het is daarbij zelfs ge beurd, dat een Commissaris der Ncd. Ko ningin naar ons achteraf ter oore kwam geheel op eigen gelegenheid een Fran- sche toespraak hield cn deze liet publiccercn. wat in Vlaamsch-België en in Nederland heel was afkeuring heeft gevonden.) 1 AUTOBOTSING TE EIND HOVEN 6 LICHT EN 1 ZWAAR GEWOND Gisteravond omstreeks halfzeven heeft te Eindhoven op den Aalsterweg een ernstig on geval plaats gehad, waarbij 7 personen werden gewond, waarvan 6 licht en een zwaar. De autobus van de Mij. Felix, bestuurd door den heer de Jong, die den dienst Eindhoven Waalre onderhoudt, kwam op den Aalsterweg nabij dc gemeenteboerderij Maple farm in bot sing met een luxe Ford-auto, welke uit een tuin te voorschijn kwam en bestuurd werd door den heer C. Bol. De Ford-auto werd in een sloot gedrukt; dc inzittenden, n.l. de heer Bol en zijn kind, be kwamen geen letsel De volle autobus kantelde om, tengevolge waarvan de ruiten stuksloegen en nagenoeg al het inzittend personeel min of meer verwon dingen opliep. De zestienjarige timmermansknecht van dei Looy, uit Waalre, was er het ergste aan toe Hij bekwam een oogwond. De jongen is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. De overige gewonden, die allen aan handen ot aangezicht bleken gekwetst tc zijn tengevolge van de glasscherven, zijn per auto naar hun woonplaats te Waalre gebracht. Beide auto's kregen ernstige averij. Do Ford-auto kwam op zijn kop in een sloot te recht. De namen van 5 der lichtgewonden zijn drie dochters van den heer Manders, de vrouw van den heer Gijsberts en de dochter van den heer Turkens. DE INVAL BIJ DE INDO NESISCHE STUDENTEN DE GEVONDEN DOCUMENTEN Uit het rapport van dc commissie van des kundigen inzake de in beslaggenomen papie. ren en documenten bij inlondschc studenten te Den Haag en Leiden, dat aan de justitio ver* zonden is, is nog gebleken, dot voor de Kom- mintern de verhouding (tusschen Moskou cn Indië?) behandeld werd, o.a. door den uit Ned. geêxterncerdon communist Semaoen, dio offi cieel agent van Moskou voor Aziatische za ken is. Voorts zou gebleken zijn, dot sinds eenigenf tijd de leiding der Partij Kommunist India (communistische partij in Indië), welke doof de regeeringsmaotregeien in Indië sterk in haar werk belemmerd wordt, overgedragen is aan de vereeniging Pertimpoenon Indonesia in Ne derland, bij de leiders waarvan de huiszoeking heeft plaats gehad. In verband met een en ander is dan ook door politic en justitie een onderzoek ingesteld te Parijs, waar de zetel is van de Liga tegen Koloniale Onderdrukking. De voorzitter van do P IMohammed Hatta, is onlangs gekozen tot lid der executieve, van genoemde Liga. W at betreft het bericht, dat in het dossier zich voor enkele bekende personen in Neder land compromittcerendc papieren zouden be vinden, wordt vernomen dat inderdaad ver schillende personen hun adhacsie schriftelijk hebben betuigd met de Pertimpoenan Indo nesia. In verband met het justitieele onderzoek, dat in doze omvangrijke zaak veel tijd vordert, kunnen nog geen officieele mcdedeelingen ge* daan worden. EEN ONBETROUWBAAR NOTARIS ADMINISTRATIE IN DE WAR Men meldt ons uit Groningen In verbaqd met het draadlooze verzoek van den waarnemenden hoofdcommissaris van po litie te Groningen om aanhouding van den notaris H. Sanders, die sinds Maandag voort vluchtig is, vernemen wij nader, dat do admi nistratie van het notariaat geheel in dc war moet zijn, zoodot onmogelijk kan worden op gegeven of zelfs kan worden benaderd, hoo groot dc tekorten zijn Aangenomen mag worden, dot het een zeer groot bedrag is. In een brief aan zijn familie gaf de heer .Sanders te kennen, zich van het leven te wil len berooven Dit was aanleiding, dat de jus titie in de zaak \^erd gemengd. De verslagen heid onder velen, waaronder zeer vee] kleine lieden, die hun zaken aan dezen notaris had den toevertrouwd, is zeer groot. Voor zoover bekend zijn voornamelijk particulieren ge troffen Bekend is verder dot dc heer San ders op zeer grooten voet leefde. Het notari aat bracht naarschatting ongeveer f 30.000 f 40.000 per jaar op. Naar wij uit Groningen vernemen, is van den verdwenen notaris H. S. aldaar, wiens aanhou ding is verzocht, nog geen spoor ontdekt. On der dc zaken, die door het tekort in kas van den notaris getroffen zijn, bevindt zich ook d« Boogaerdsbank te Groningen tot een bedrag van f 26,000. HET ZIEKENHUIS TE LEIDEN. Vragen naar den aard der verbouwing. Het Tweede Kamerlid de heer Van den Heu vel heeft den minister van Onderwijs, K. en W gevraagd: Is dc minister bereid, ten aanzien van het nieuwe ziekenhuis te Leiden mede te deelen met welk doel, blijkbaar vrij belangrijke, verbouwin gen in dit ziekenhuis plaats hebben; van welken omvang deze verbouwingen zijn; hoe deze ge financierd worden; wonneer dit gebouw voltooid zal zijn; wanneer de gcheele ingebruikneming kan worden verwacht; wat de totaalkosten tot op dit oogenblik zijn cn welke nog verwacht worden? Stijfhoofdigheid is eigen aan kleine, vastbe radenheid aan groote zielen. Uit het Duitsch door ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van E. DITHMARINE. 5' 46 Hij ging heen en bracht het Kaar. Zij dronk twee, drie haastige slokken. Doopte in de rest van het water haar fijne zakdoek en bette daarmee haar oogen. „U moet mij wel erg dom en kinderachtig vinden," "zeide zij daarop met een zwakke glimlach. „Mevrouw Sainsbury,,' antwoordde hij, „het zpvt mij verwonderd hebben, als u niet zenuw achtig geweest was Wederom zag zij hem aan. Hij was groot, breedgeschouderd, een zeldzame glans op zijn brons, energiek gelaat. Zij greep naar haar mantel. Dadelijk was hij bij haar, raapte hem op en legde hem om haar schouders. Bui ten ruischte de zee. Zij bleef staan en wist niet wat te zeggen, wat te beginnen Waar bleef haar trots haar overmoedigheid „Ik ik "r reide zij eindelijk aarze lend, moedeloos, „LI hebt zeker moeite en onkosten gehad Hij. wenkte met de hond „Dat had u eerder moeten zeggen. Mevrouw Sainsbury", lachte hij, „daarvoor is het nu te laat". Zij bleef erop aandringen en trad op hem toe. „Maar u weet niet hoeveel waarde deze pap pieren voor mij vertegenwoordigen I" „Des te grooter is het genoegen voor mij, mevrouw, om ze aan u terug te kunnen ge ven." Zij leek zichzelve zoo klein zoo zij wist zelve niet hoe. Een, tot nu toe voor haar onbekend gevoel, vernietigde haar trots Deed haar bloed sneller vloeien. Maar plot seling greep haar een wilde, pijnigende ge dachte 1 „Hebt u hem vermoord Hij boog. „Ja, ik heb hem gedood. En ilc hoop, dat deze daad mij voor het gerecht, aangerekend zal worden." Hoe kalm stond hij daar voor haar Onwillekeurig zichzelf vergetend kwam zij dicht op hem toe „Wie bent u vroeg zij. „Ik heet James Wood" mevrouw Sainsbury" xxvn. Dat was een ontgoocheling. Zij lachte om deze ontgoocheling maar toch was het zoo. Zij had een geheel anderen inaam ver wacht een trotsche, aristocratische. Een, die bij den man zou hooren, zooals de rok die hem kleedde. James Wood! als een rid der uit het vreemde sprookjesland trad hij in haar leven „Ik moet nu gaan", zeide zij- Maar zij strekte niet haar hand uit om afscheid te nemen. En zij bewoog zich even min T i „Ik heb het recht, noch de mocht om u terug te houden, mevrouw," sprak hij Als hij maar niet op die manier glimlach te I Als hij haar maar niet zoo aanzag met zijn donkere, overmoedige oogen T Maar mag ik iets zeggen „Wat is er", vroeg zij schuw, vrees achtig. „Zoudt u mij het genoegeh willen doen, een glas champagne met mij te drinken, me vrouw Tijdens hun gesprek hadden zij dicht bl] elkaar gestaan, de oogen op elkander geves tigd. Nu schrok Gloria, zij voelde haar hart kloppen. Voelde, hoe het bloed door haar aderen jaagde. Zij twijfelde „Ik heb niet veel tijd," antwoordde zij „Zoolang u wilt, mevrouw". Hij opende de deur naar de achterkamer. Daar wachtte hun een kostbaar gedekte tafel. Zilver en kristal fonkelden erop. Vanuit het midden straalden prachtige, donkerroode ro zen En een reusachtige neger stond naast den champagnekoeler. Dat is Ibrahim, de zoon van Abdullah, een parel onder de negers," zeide James Wood, hij schrijft Duitsch als professor Einstein en spreekt Engelsch als Lloyd George. Zijn uiterlijk is zwart als kool maar zijn innerlijk is blank als een baby." En tot slot moet ik er nog bijvoegen dat bij het terugkrijgen van uw papieren, hij geen onbeduidende rol gespeeld heeft, mevrouw I" Met snelle tred ging Gloria naar den negeT toe en reikte hem de hand. „Ik dank u, mijnheer mijnheer Ibrahim. En ik hoop dat u mijn dank aan zult nemen en niet zooals uw meester, afwijzen 1" „Doe ik dat?" lachte James Wood, „is het .niet dank genoeg, als .mevrouw .Sainsbury, met een obscuur persoon, als uw onderdanige dienaar hier, een glas champaigne wilt drin ken Denkt u eens na, hebt u ooit een der gelijke uitnoodiging aangenomen Of, laten wij liever zeggen, zoudt u het ooii aangeno* men hebben als het u aangeboden zou zijn „Neen, U bent de eerste, die dat waagt 1" riep zij en zij lachte „Dus, schenk in, Ibrahim, zoon van Ab dullah Wij willen op dit oogenblik klinken, mevrouw Sainsbury f" De neger hield haar het glas voor, waarin het goudgele vocht schuimde en parelde. Reeds hief zij het aan haar lippen maar opeens kwam de waarschuwing van Sir Walter in haar herinnering I Een ge vaarlijke, roekelooze kerel I Zou er niet het een of ander in het glas kunnen zijn Hij zag haar aarzeling. Hij lachte. Zij bloosde. Zij schaamde rich „U kunt gerust zijn, mevrouwHet is de beste champagne, die ik in dit provincienest, Ostende, heb kunnen krijgen. Hij is zuiver, ge heel zuiver1" Zij klonken met hun glazen. Zij dronken. De neger verdween geluidloos. Zij waren alleen. „Nog een glas „Neen neen ik moet gaan werke lijk 1" Zou het halve uur reeds voorbij zijn En en had zij Ryce het adres niet gegeven „U zelf moet weg," riep zij, „men kent dit huis. Men zal u hier vinden I Ik ik ach, ik had toch immers niet kunnen weten met wien ik hier te doen zou hebben. Ik zelf heb Sir Walter Ryce van de Engelsche politie het adres gegeven I Zij zullen komen, u in hechtenis nemen I Snel I U moet vluch ten 1"- - Gelaten schonk hij nogmaals de beide gla zen in. Hij bewoog niet van zijn plaats. Ja, roekeloos was hij I Overmoedig I Een man een mensch I „Zou het u verdriet doen, als ik in hechte* nis genomen werd?" vroeg hij. Toen straalden tegen haar wil in haar oogen hem toef De bekentenis van een vrouw, die zich overwonnen voelt. „Kunt u dat vragen riep zij. Zij boog zich ver over de tafel naar hem toe. Dc bel galmde door het huis. Gloria schrok op. Maar zij sprong niet weg van hem Neen neenZij hield hem krampachtig vast/ Zij docht niet aan zichzelf zij dacht slechts aan hein I De trotsche vrouw was één en al angst en woedeZij herkende zichzelve niet. Het was alsof zij in vlammen stond „Dat is Rycc I Hij zal u in hechtenis ne men 1" „Mij neemt men niet zoo gouw in hechte nis Hij wilde haar in de voorkamer terugbren gen. Maar het was reeds te laat. De deur vloog open een kleine, elegant gèkleede vrouw snelde naar binnen. Als vastgenageld bjeef zij staan, toen zij de scène zag. Haar eerste blik gold natuurlijk de andere vrouw I Boosaardig begonnen de zwar te oogen van madame Leonic te fonkelen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5