L. J. LUIJCX Zn. WILLEM GROENHUIZEN Langestraat 43 Telefoon 852 Gouden Trouw- en Verlovingsringen. Sterke Kousen. DE WILDE HERTOGIN TWEEDE BLAD. Voor U op reis gaat voor ziet U van FEUILLETON. DE TOCHT DER F VII 26e Jaargang Wo. 20 AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE EEMLANDER" «»jÏÏm&7 OVERDRACHT. (Nadruk verboden). Moeilijk is vaak het leven van den ge voelig en mensch, die geen vrede kan nemen met deze maatschappij. Onophou- delüdjk kwelt hem de maatschappelijke leugen, het maatschappelijk onrecht, de maatschappelijke huichelarij. Reeds als kind verbaast hij zich over degenen, die dit alles als natuurlijk en vanzelfsprekend aanvaar den. Hoe kunnen zij het doen, zijn vroolijke kameraadjes, zijn plichtsgetrouwe ouders, zijn verstandige onderwijzers. Leeft in hun harten niet de stille droefheid om onver diend leed', het heimelijk verzet om schrij nende tegenstellingen, de angst voor barsöhe meedoogenloosheid? Het kind groeit op tot volwassene en wordt lid' van c'ie maatschappij. Hij moet er zijn houding tegenover bepalen. Wat ver langt men van hem? Wat moet hij doen? Hoe ernstiger van aard, hoe gevoeliger van geweten hij is, des te zwaarder de botsing met de geweldige, ondoorgrondelijke mach ten der samenleving, welke door een an dere moraal en door andere wetten schijnt gedreven te worden dan die, welke gelden voor hem als individu. Tot de teergevoelige, ernstige persoon lijkheden, die onder de tegenstelling tus- schen het persoonlijk en maatschappelijk geweten hebben geleden, behoort Leo Tolstoi, de bekende Russische schrijver, die in sommige kringen ook onder onze land- gen ootem zulk een grooten invloed gehad h-eeift In de figuren zijner romans en too- neelstukken geeft hij zijn eigen denkbeel den .gestalte en steeds weer brengt kennis making met zijn indrukwekkende scheppin gen den lezer aan 't mijmeren over dingen, waarover hij tevoren nimmer had nage dacht Hoofdpersoon van een zijner drama's, dat in het afgeloopen seizoen door een Russisch tooneelgezelschap ook hier te lande ver toond is, is zulk een overgevoelig mensch, die door de ontgoocheling van de mensche- lijke samenleving om zich heen tot het uiterste gebracht, zijn bestaan aan wanhoop en vernietiging ten prooi heeft gegeven. Wanneer deze Fedja aan den ouden kun stenaar zijn levensgeschiedenis biecht, zegt hij, dat menschen van zijn slag slechts de keus hebben tusschen drie mogelijkheden. Ze karnnen de maatschappij, zooals deze nu eenmaal is, klakkeloos aanvaarden, een emlbt gaan bekleeden, geld verdienen en de misverstanden, waarin zij leven, nog ver- grooten. „Dat stond mij tegen de 'borst", verklaarde Fedja. „Misschien kon ik het ook niet, maar de hoofdzaak was, dat het mij tegenstond." 'De tweede mogelijkheid is, dat ze de mis standen van de maatschappij gaan 'bestrij den'. Maar hiervoor moet men een held zijn, en niet ieder is een held. Tenslotte is er nog een uitweg, en dezen, heeft Fedja gekozen1: men kan zichzelf en de maatschappij vergeten door afleiding te zoeken en zijn gedachten door een roes ie ontloopen. Destonden er slechts deze drie mogelijk heden1, dan zou het er voor de meesten onzer droevig uitzien. Want voor t meeren- deel behooren wij immers tot die groep, waartoe d;e rampzalige Fedja behoort. Vrede nemen met de misstanden in onze samen leving kunnen we niet; helden zijn we ook niet Dus maar. vergeten?! bvderdaad kiezen velen onzer deze laak bare levenshouding- Zij leggen hun hart en geweten het zwijgen op. Weliswaar niet gelijk Fedja door zich een roes te drinken in het gezelschap van zingende, minnende en kaartspelende zigeuners. Hun roes is een eerbare, hoogst fatsoenlijke roes. Wanneer er over maatschappelijke mis- standien wordt gesproken, winden ze zich op en, verwijten den spreker overdrijving. Of ze maken er rich met een grapje af. Of ze verdiepen zich in de een of andere liefheb berij en zeggen, dat deze hen heelemaal in beslag neemt, zoodat ze geen aandacht voor andere dlingen over hebben. Of ze ommuren zich in hun gezin als in een vesting en verontschuldigen zich met de bewering, dat, als ieder zijn edgen tuintje wiedt, de heele straat schoon wordt. Men kan' zichzelf en de maatschappij op zoovele achtbare wijzen trachten te verge ten. Men kan zich bedwelmen aan kunst, aan sport, aan cynisme, aan ironie. Maar in den grond doet men niet anders dan Fedja, die, te goed om de tekortkomingen van de menschelijhe samenleving openlijk voor zijn rekening te nemen en te weinig heldhaftig om er tegen te strijden, gelijk een struis vogel zijn oogen sluit en doet of die tekort komingen er niet zijn. Is er geen vierde weg mogelijk? De meen er een te hebben ontdekt en noem haar: de overdracht Het vermogen van ieder onzer is zoo be perkt, dat wij veel van onze verplichtingen aan anderen dienen over te laten. Onze ver sleten schoenen sturen wij naar den schoenmaker, de bakker bakt voor ons brood' «en de geneesheer past voor ons de uitkomsten van wetenschappelijk onderzoek toe. Wij betalen hiervoor dien schoenmaker, den bakker, den arts. Op onze beurt helpen wij den schoen maker, den bakker, den arts weer met onze 'bizondere kundigheden, diie hun ontbreken en die zij ons weder vergoeden. Zoo is de wereld een algemeene uitwisseling van diensten, een wederzijdsohe overdracht van belangen. Wij kunnen geen kunstwerken scheppen, maar wij dragen dit op aan een kunstenaar. Wij kunnen geen wetenschap beoefenen, maar dragen dit op aan den geleerde. Wij hebben geen versland van techniek, maar de technicus voert onze plannen uit. Waarom zullen we niet een stap verder gaan en deze overdracht eveneens toepas sen op het zedelijk leven? Ons ontbreekt de heldhaftigheid om op te treden tegen de misstand-en in de Maatschappij, maar er zijn menschen, d-ie over heldhaftigheid' beschik ken gelijk anderen over kunstzin, vaardig heid of kennis. Wij hebben niets anders te doen dan deze menschen te steunen. Waarom mislukt menigmaal het edel moedig streven van het maatschappelijk hulpbetoon, van den maatschappelijken hervormer? Omdat het de behartigers ven een goede zaak, d'e strijders voor een ver heven doel, aan den noodigen steun ont breekt. Wij kunnen hun supporters, hun lastgevers worden. Gelijk door onze mede werking, soms door onzen bijval lleen, de kampioenen op het sportveld, de sterren van het tooneel, ue pioniers van de weten schap in staat blijven hun werk voort te zetten, zullen de maatschappelijke -werkers en de hervormers der samenleving door onzen bijstand de gelegenheid krijgen tot slagen. Het wordt ons hierbij gemakkelijk ge maakt doordat deze bijstand' reeds is ge organiseerd. De supporters en lastgevers zijn onderling aangesloten, in een lief- dadiigheidsvereeniging, een politieke partij, een kerkverband. Honderdvoudig is onder ons de vorm, dien het genootschapsleven heeft aangenomen. Als we persoonlijk onmachtig zijn om iets tot heil van de mensdhheld of van de samenleving te doen, behoeven we niet ge lijk Fedja onwerkzaam te blijven. Door lid maatschap, contributie, stem/biljet en- dui zend andere eenvoudige middelen dragen we onzen- goeden wil over aan de men schen, die wel heldhaftig en -werkzaam zijn en die het bizondere vermogen bezitten om deel te nemen aan den strijd om mensch- heid en maatschappij te verbeteren. Op hun kracht en' inzicht stellen, wij on-s vertrou wen, hun streven steunen- wij met onze be langstelling en aldus werken wij op onze wijze mede om onzen maatschappelijken plicht naar behooren te verrichten. H. G. GANINDGFETER. RECLAMES. Van I4 regels 4.05, elke regel meer I.- Langestraat 49 HET KRUIDHOF TE ARNHEM OPENINGSREDE VAN MINISTER KAN De min. van binnenlandschen zaken en land- pouw, mr. Kan, begof zich gister naar Arnhem teneinde aldaar het kruidhof van geneeskrach tige gewassen te openen. Z.Ex. sprak daarbij de volgende rede uit Een bekend Nederlander, wien herhaaldelijk gelijksoortig voorrecht te beurt viel, als mij thans weer deelachtig is geworden, heeft zich eens de vraag gesteld, waarom men bij voor keur een minister uitnoodigt om een openings plechtigheid te verrichten. Het antwoord luid de even eenvoudig als treffend ..omdat een minister zoo weinig te doen heeft". De juistheid daarvan moge ik in het midden laten, maar zeker is het, dat ik, had ik mij van het tot mij gericht \'-erzock willen ontslaan, gemakkelijk een pakkende verontschuldiging had kunnen vinden. Immers geneeskrachtige kruiden zijn er op gericht de volksgezondheid te verhoogen en de behartiging van dit groote maatschappelijk belang behoort niet tot de zorg van het departement van binnenlandsche zaken en landbouw, doch veeleer tot die van het departement van arbeid, handel en nijver heid. Dat ik desondanks hier voor U sta, is dan ook het beste bewijs, hoezeer het streven der Nederlandschc Vereeniging van Genees* kruidtuinen juist ook aan mijn departement wordt gewaardeerd De cultuur van genees* krachtige kruiden is te eerbiedigen als een groot landbouwbelang. Tot in dc grijze oud heid kan men teruggaan om wijze geschriften over lit onderwerp aim te treffen. Dc z.g. „Rhizo-Somica" is een bundel werken ovci gcneeskruidlrcr, die reeds van voor onze joar- telline dateert. En de befaamde Plinius heeft in zijn „Historie Naturalis" ontdekkingen neergelegd, die hebben de door mij ge raadpleegde deskundigen mij niet bedrogen nog thans zelfs voor geleerden hare waarde bezitten. De eerste stelselmatige cultuur van genees kruiden is het zij onder het zelfde voorbe houd medegedeeld begonnen in de kloos ters, speciaal in die der Benedictijnen. En wien, die in verhalen uit onze overzeesche bezittin gen belang stelt is het onbekend, hoe de Oos- torschc volken aan kruiden geneeskracht we ten te ontlccnen, die den kinderkens geopen baard, maar den wijzen dezer aarde verbor gen gebleven is? In ons land zijn vooral bekend geworden de kruidtuinen te Noordwijk, aan welke zelfs nie mand minder dan prins Willem V een bezoek heeft gebracht. Toen de wercldoorolog uitbrak, is men zich in geneeskundige kringen al zeer spoedig brv wust geworden van het groote belang dat bij de kruiden-cultuur binnen onze grenzen was gemoeid. Verschillende velden zijn bezaaid en ook na den vrede telt men in ons land nog heel wat kruidtuinen Een opsomming zou u allicht doen langwijlen, omdat zij u allen be kend zijn. Genoeg zij het er aan te herinneren, dat thans wellicht nog een 50 H.A. met ge neeskruiden worden beplant. Uit een en ander blijkt wel dc groote be- teekenis der vereeniging die beoogt longs sys tem at ischen weg tot het telen van de beste kruiden te geraken en kennis aangaande het te kweeken materiaal te verspreiden. Met den wensch, dat tot dit doel niet weinig moge bijdragen de arbeid die thans is vol tooid, verklaar ik, mede namens mijn ambtge noot van arbeid, handel en nijverheid, het Kruid hof van geneeskrachtige gewassen geopend. DIEFSTAL VAN ALCOHOL TEN NADEELE VAN EEN ZIEKENHUIS REEDS 10 OF 12 JAAR GELEDEN BEGONNEN Sedert eenigen tijd had men opgemerkt, dat veel alcohol verdween uit de apotheek van het gemeente-ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam. Een der knechts, die daar werkte, de 39-jarige G. W. A., weid verdacht meer van de zaak te weten. Men hield hem in het oog en gisteravond, toen hij naar huis ging, werd hij door een rechercheur gevolgd. Bij de woning hield de politieman den knecht aan en deze bleek in het bezit te zijn van vier fles- schen, inhoudende ongeveer 3 Liter alcohol van 96 Hij werd naar het politiebureau overgebracht en legde een volledige bekentenis af Hij vertelde reeds tien a twaalf jaar gere geld alcohol en medicijnen uit de apotheek te hebben medegenomen. Als zijn medeplichtige wees hij aan de 50-jarige knecht in het zie kenhuis W. R. M. Ook deze werd gearresteerd. In diens woning werd een huiszoeking verricht. Men vond daar een voorraad alcohol, alsmede een partij zwachtscls, die eveneens uit de apotheek waren gestolen. A. deelde verdet mede, dat hij de alcohol hoofdzakelijk verkocht aan den eau de cologne-fabrikant J. H. te Schiedam. De Rotterdamschc politie begaf zich naar Schiedam, maar H. bleek reeds te zijn gevlucht. Hoewel niet met zekerheid valt op te geven hoeveel cr gestolen is, staat toch wel vast, dat het ziekenhuis in den loop dor jaren voor dui zenden is benadeeld DE INBRAAK TE ZWOLLE DE BRANDKAST VERDWENEN Gisternacht is ingebroken in het kantoor van dc Automaat te Zwolle. Toen het perso neel gistermorgen op het kantoor kwam, trof het daar een groote wanorde. De brandkast van ongeveer 500 K.G. was verdwenen. Eerst heeft men getracht haar te openen; op den vloer lagen turfmolm en een stuk ijzer, waarop dezelfde verf zat als op de brandkast. De kast is vermoedelijk door de opengebroken buiten deur over een zes meter breeden oprit gedra gen naar den straatweg ZwolleMeppcl, waar af het kantoor is gelegen. Zij is vermoedelijk met een auto vervoerd. De inhoud bestond uit 250 oon geld, geldswaardige papieren en de rentekaartcn van het personeel. Een schrijfbureau is eveneens opengebroken. Het kleine geld hebben de inbrekers laten lig gen. De voordeur was gesloten met een Lips- slot. Door een dommekracht onder de bandle te zetten heeft men de deur geopend, waarbij een groote splinter uit het kozijn is gebroken. Voor hot kantoor was ook geen spoor van vervoer achtergelaten. De waarnemende commissaris van politie, de heer Lettink, was dadelijk na de ontdekking van de inbraak aanwezig en liet talrijke vin gerafdrukken nemen. Om half 10 verscheen het parket. Vermoedelijk dezelfde personen hebben gis ternacht gepoogd in te breken bij notaris van Andel te Staphorst. DE DOOD VAN KONING FERDINAND» H.M. de Koningin zal zich bij dc begrafenis van Z.M. Ferdinand van Roemenië doen ver tegenwoordigen, in bijzondere zending, door Hr. Ms. gezant te Boekarest, mr. J. E. IT. Ba ron van Nagell. Z. K. H. de Prins zal zich Zondag a.s. bij den rouwdienst voor den koning van Roeme nië in het gebouw der Roemcensche legatie door zijn adjudant, luitenant ter zee Tc klasse Termijtelen, doen vertegenwoordigen. Ik ben de eenige mensch op dc wereld, dien ïk gaarne precies zou willen kennen, maar ik zie niet in, hoe ik dat moet aanleggen. OSCAR WILDE. Oit het Duitsch dooi ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van C. DITHMARINE. 48 Madame Leonie leunde achterover in haar stoel met het uiterlijk van een dame die zich kostelijk amuseert Gloria stond aan de tafel en verloor James Wood niet uit het oog. Al bet mogelijke las hij in haar blik angst, ver baasdheid, bewondering. Sir Walter las het ook en grinnikte. „Wat zegt u daar wel van, mevrouw Sains- bury „IkEen eigenaardige glimlach gleed over haar mond, toen u zooeven binnen kwam verklaarde de heer Wood mij hetzelfde. En ik geloof Sir Walter dat er u niets an ders overblijft dan deze voorwaarde aan te nemen." „Het schijnt mij ook", bromde de man van Scotland Yard, ,Jk geef u bet gevraagde eere woord." „Uw hand erop. Sir Walter T' en zij stok ihem haar hand toe. „Mijn hand en mijn woord". En zich tot James Wood wendend „Wie staat mij borg dat ook van uwe zijde woord gehouden wordt „Dit hier". Jubelend, lachend, bevend van vreugde haal de zij het dekument te voorschijn en hield het hem voor. „Zoo" riep hij „daar hebben ze mij te pak ken Nu, mevrouw, als zelfs u tegen het hoog heilige Engelsohe recht zondigt, dan moet ik mij wel gewonnen geven." „Wat zult u nu doen?" Sir Walter keek hen allen één voor één aan. „Ten eerste die nijlpaarden achter die deur naar hun stal terugsturen. Ten tweede, mijn chef en oom telegrafeeren dat ik weliswaar den moordenaar van Las Valdas gevonden heb, maar hem om geldige en later nader te ver klaren redenen in vrijheid gelaten heb. Ten derde om een glas champagne verzoeken. Ten vierde dezen beer Perkins, of Wood vragen, eindelijk met zijn onthullingen te beginnen." De glazen klonken. Sir Walter werd met alle formaliteiten aan madame Leonie, zijn concurrente uit Alexandrië voorgesteld en Ja mes Wood begon. „Er is niet veel en niets geweldigs te ver tellen. Madame Leonie, hoogste chef van de „International Agency Sperazzi en Co." in Alexandrië gaf mij de opdracht zekere brie ven in handen te krijgen, die Las Valdas ge bruikte voor zijn geldafpersingen. Ik kwam met Ibrahim in Londen en speelde het klaar met het offer van een pond, om Adams, den chauffeur van den Portugees, plotseling ziek te laten worden door een hevig verlangen naar zijn geboortestad Richmond Aldaar houdt hij zich. Sir Walter, nog in de schoot van zijn familie op _r/Dat interesseert mij_j}iet/* „Prachtig, ik ga verder. Adams stelde zijn meester voor, mij in zijn plaats aan te nemen ik werd aangenomen en reed den graaf nog op denzelfden dag naar Burnham Tower. Hoe wel ik den weg niet kende, kwam ik er toch zonder moeilijkheden aan. Hij was tevreden over mij en ik deed natuurlijk mijn uiterste best deze tevredenheid niet alleen te behouden, maar ook te vergrooten. Ik bood hem ook mijn dienst als knecht aan. Ik perste zijn pontalons en deelde ook mijn raad uit wat betreft dc kleur van dassen. Ik won niet alleen tevreden heid, maar ook vertrouwen. Aldus had ik geen moeite om achter het mooie plannetje tc ko men dat Las Valdas in elkaar gezet had. Hij kreeg het origineel van het verdrag in han den, of was het slechts een officieel afschrift om het even hij kreeg het papier. Zijn lastgever was de heer St. Aubain in het Ritz Hotel." „Volkomen duidelijk I" „Ik verzoek u. Sir Walter, te mogen ver zwijgen, op welke manier Las Valdas zijn plan ten uitvoer bracht. Dat doet er, zakelijk ge nomen, ook weinig toe. Ik wil alleen hierop nadruk leggen, dat u, als u het geweten had, hem eerst met een hondenzweep er van langs gegeven zou hebben, alvorens hem neer te schieten. Ik moet toegeven, dat het vaak wei nig gescheeld heeft, of ik had mijn geduld verloren „Wat natuurlijk zeer verkeerd geweest zou zijn „Geheel verkeerd. Overigens roep ik de dames als getuigen op, dat Sir Walter mijn optreden volkomen billijkt. Maar verder I Las Valdas verschafte zich dus het dokument en. copiëerde het op een stuk briefpapier. Het dokument moest weer op de een of andere manier in do kast van Lord Burnham terug gelegd worden. Na gedane arbeid is het goed rusten. Las Valdas viel in slaap en ik, die al dien tijd onder het bed gelegen had, zette mij ook aan het werk. Een beetje aether onder de neus van den gTaaf nu ja, de schok zou hem, als hij plotseling wakker geworden zou zijn, misschien minder goed bekomen zijn. Ik verruilde zijn copie met een blank vel papier, deed het in hetzelfde couvert en hetzelfde vakje van zijn portefeuille en verdween. Het was een gewaagd spel maar ik had nog een andere kans hem op de plaats te dooden. Maar het spel gelukte. Las Valdas was, begrijpelij kerwijs, den volgenden morgen zeer gehaast om naar Londen terug te keeren. Hij had in derdaad een kleine verwonding gekregen hetgeen een pracht-uitvlucht was. Dat weet u ook uit alles, wat de chauffeur Joe Perkins u vertelde." „Dat is zoo. Jammer, dat de chauffeur de •hoofdscène, waar het op aankwam, verzweeg." „Juist. Ik vast, dat mevrouw Sainsbury van plan was 's avonds te komen om het doku ment op te eischen terug te koopen kunnen we beter zeggen. Ik verborg mij dus in den kelder van zijn huis en toen mevrouw Sains bury met hem in de achterkamer was. sloop ik naar boven en nam een zeer voordeeb'ge positie achter de portière in. Aangezien ik in den loop van het gesprek het eind voorzag, hield ik mijn browning gereed. Toen het oogen- blik daar was, schoot ik. U zag mij niet, me vrouw, maar hij zag mij Hij zag mijn brow ning en hij zag mijn gezicht." Gloria sprong op. „Vandaar die afschuwelijke blik Oh nu begrijp ik het." James Wood knikte. Hij werd ernstig. „Hij dacht met u te kunnen spelen. En toen zag hij achter u den dood I Dat was een NA 13Yz UUR VLIEGEN TE NEURENBERG AANGEKOMEN HEDENMIDDAG TE AMSTERDAM Het Indië-vliegtuig is gisteravond to Neu- tenberg aangekomen na 13^ uur vliegen van Constantinopel af. Het vertrekt heden II uur M. F. T. van Neurenberg, teneinde te 4 uur te Schiphol te landen. Het vliegtuig zal over Nederland de route volgen: Nijmegen, Soesterberg, Loenen, Am sterdam. Een K 1. M.-vliegtuig, van radio voorzien ,zal de H.N.A.D.P. tcgcmoetvb'egen, zoodat door middel van de radio van dit vlieg tuig en den omroep van Schiphol of zoowel nis den Philipluidspreker te Schiphol het pu bliek op de hoogte zal worden gehouden van de positie van de H.N.A.D.P DE OVERIJSSELSCHE VECHT VERBETERING VAN HET ZOMERBED WENSCHELIJK Op vragen van het lid der Tweed.c Kamer den heer Weitkamp in verband met het inge stelde onderzoek in zAke geregeld intredende overstrooming van de oeverlanden aan do Vecht onder de gemeente Ommen—Dalfsen en Zwollerkerspel, heeft dc minister van water- stoat geantwoord Naar aanleiding van in 1926 bij don onder- geteekende ingekomen klachten is door den Rijkswaterstaat een voorloopig onderzoek in gesteld naar den toestand van het zomerbed van dc Vecht, waardoor de indruk is verkre gen, dat verbetering var dit zomerbed wen- schelijk is. Intusschen is een rivierverbetering geen eenvoudige zaak. Wanneer de wensche- lijkheid van verbetering door nader onderzoek wordt bevestigd, zullen de gevorderde werken moeten passen in het regime van de rivier, waarbij ook gelet zal moeten worden op hun invloed op toestanden in den winter. Het onderzoek, dat verder zal worden opge dragen, kan daar de Vecht een Rijksrivier is gereedelijk door den Rijkswaterstaat bui len andcrcr bemoeiing worden ingesteld. On- dergeteekende moge nog opmerken, dat de capaciteit van de dijken blijft ter beoordeéling van de belanghebbenden, in verband met de waardeering van de belangen, welke door de dijken moeten worden beschermd. Bij dc verbetering van het zomerbed zal orerstrooming van de oeverlanden in den zomer in de eerste plaats onder de oogen worden gezien. Overwogen zal worden, of tot publicatie van dc uitgebrachte rapporten te zijner tijd za! kunnen worden overgegaan DE HAARLEMSCHE WET HOUDERSBENOEMINGEN GEEN INSTEMMING MET HET S ,D .A.P.-VOORSTEL Gemeld is, dat de S.D.A.P. aan de vrijzinnig- democratische en de Vrijheidsbondsche raads fractie het voorstel heeft gedaan, te conferee- ren over de a.s. wethoudersbenoemingen. De S.D.A.P. wil er toe meewerken, dat die fracties tik een wcthouderszetel zouden verkrijgen, als de S.D.A.P. dan twee zetels kreeg. De vrijz.-dem. raadsfractie heeft evenwel ge weigerd, daartoe mee te werken. Mr. Slingen- berg is er voor, het college van B. en W. te iaten zooals dit nu is, en wil dus geen vijfden wethouder benoemd hebben. De rechtsche raadsfracties zijn ook genegen tr toe mede te werken, te laten zitten wat zit. Rechts heeft met de vrijzinnig-democTaten de meerderheid, zoodat bij overeenstemming dit resultaat zou zijn te bereiken. onaangename verrassing voor hem. Ik heb zeer nauwkeurig mijn doel in het oog gehouden I Doch waarom zou ik mij in herinneringen verdiepenU zult vragen. Sir Walter, waar om ik niet dadelijk aan mevrouw Sainsbury het papier gegeven heb. Ik zou haar veel-ver driet en ellende bespaard hebben. Zeker Het spijt mij dat ik dat niet gekund heb! Ik was van pion dadelijk te voorschijn te ko men en mij ten dienste van de hertogin t« stellen ik gebruik met opzet deze uitdruk* king maar op hetzelfde oogenblik volgden dc gebeurtenissen elkaar op een andere ma nier op dan ik verwacht had. Lord Neville stormde naar binnen, achter hem de politie agent. Mijn situatie werd kritiek. Ik moest zien mij van die twee te ontdoen. Dus gaf ik den man van de wet er eentjo tegen het hoofd, waarop zijn Lordschap met een derge lijke snelheid verdween, die mijn bewondering afdwong. Ik nam daarop de sleutels uit den zak van Las Voldas, doorzocht al zijn kasten, stopte de sleutels weer terug in zijn zak, ver liet het huis, ging naar de cassa van een bioscoop, kocht daar een toegangsbewijs ik moest toch een 8Übi hebben en begaf mij in mijn garage, waar ik mij ter ruste begaf in het bewustzijn een goed werk verricht te hebben." fW- vervolg dj.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5