STADSNIEUWS. LUCHTVAART SPORT DE RAMP BIJ LAREN Omtrent de toedracht van de noodlottige «.Nss^ootsing, welke gisteren te Laren heeft praats gevonden, vernemen wij van bevoegde zijde neg de volgende bijzonderheden: De tramtrein, welke als voortrein dienst had moeten doen en die te 10 u. 50 v.m. van Am sterdam vertrok, was door een vertraging van ruim 17 minuten aan de afsluitboomen van de Linnaeusstraat volgtrcin geworden en tegelij kertijd wes er in den officieelen loop van dioD trein, die dus tenslotte te 10 u. 50 van Amster dam vertrokken was, een afwijking ontstaan. Het personeel van de tegemoetkomende tram treinen werd hiervan per telefoon in kenni3 gesteld, terwijl de vertraagde trein zelf instruc tie ontving om zich verder per telefoon in ver binding te stellen met de daarvoor aangewe zen chefs, teneinde telkenmale mededeeling te ontvangen, waar de gewijzigde kruisingen moesten plaats vinden. De eerste gewijzigde kruising vond reeds plaats aan de Kruislaan, waar de kruising geschiedde met den tram trein, waar in normale omstandigheden in Die- merbrug mee moet worden gekruist. Te Die* merbrug stapte een assistent-controleur op den tramtrein en begeleidde hem naar Muiden. Met dezen controleur had intusschen de directie- Watergraafsmeer en de chef van dienst-Muider- berg afgesproken dat de kruising van „ver traagde trein no. 7" met den voortrein -6 en met trein 6 was verplaatst van de Hakkelaars- brug naar het Merwedekanaal. De verdere loop van den trein werd toen ge regeld door den chef van den uitvoerenden dienst te Muiderberg en den chef te Laren. Bij de vaststelling, hoe deze verdere loop moest geschieden, is toen het bekende misverstand ontstaan, dat aanleiding is geweest tot de nood lottige botsing. De officier van justitie heeft de beide betrokken chefs te Laren een verhoor afgenomen. Voorts vernemen wij nog dat, toen de ver traagde trein te Muiderberg aankwam, het per soneel van dezen trein ter plaatse van den chef zoo heeft deze althans verklaard opdracht ontving, dat genoemde tramtrein bij Hakke- laarsbrug moest kruisen met trein no. 8 en verder zonder kruising dcor moest rijden naar Laren. De chef van Laren had intusschen den tele foonwachter te Hakkelaarsbrug order gegeven om den conducteur van den vertraagden trein na zijn terugkeer van Muiderberg aan de tele foon te roepen. Die conducteur kreeg van den chef van Laren order om aan de „Gooische Boer" aan de telefoon te komen met het oog op den loop van trein no. TO, welke om T2 u 42 volgens dienstregeling van Laren in de richting van Amsterdam moest vertrekken Intusschen was de chef van Muiderberg met een materieeltrein naar Hakkelaarsbrug geko* men en herhaalde daar ter plaatse zijn inmid dels gegeven order. Zooals reeds gemeld, heeft het parket uit Amsterdam, dat de bij het ongeval betrokken ambtenaren heeft verhooid, zijn onderzoek spe ciaal uitgestrekt naar de vraag of het ongeval te wijten is aan de tegenstrijdige orders, welke door de dienstdoende chefs te Laren en te Mui derberg zijn gegeven. Omtrent het onderzoek dat heden is inge steld omtrent de toedracht van het tramongeval te Laren, vernemen wij nog het volgende Toen de chef van den uitvoerenden dienst met een materieeltrein naar den Hakkelaars brug was gekomen en daar aan het personeel van den uit Amsterdam komenden trein zijn te Muiderberg gegeven order herhaald had, nl. dat dezen trein op de Hakkelaarsbrug met trein 8 moest kruisen en verder zonder kruising naar Laren moest doorrijden, was dit voor den con ducteur van dezen trein aanleiding om zijn lastgever er op attent te maken, dat hij van den chef te Laren order had gekregen om aan den ,,Gooische(n) Boer" aan de telefoon te ko men. De chef van Muiderberg heeft op deze mededeeling van den conducteur geantwoord „Geen gebel meer met telefoons, je gaat zonder kruising door naar Laren." Minister Van der Vegte naar de plaats van het tramongeval. Naar wij vernemen heeft de Minister van Waterstaat, mr. H. van de Vegte, vergezeld van een Inspecteur van de Spoorwegen, een bezoek gebracht aan Laren op de plaats, waar gisteren de noodlottige botsing tusschen twee treinen van de Gooische stoomtram heeft plaats gehad. De minister heeft zich door ver schillende personen, die getuigen waren van het ernstig ongeval, laten voorlichten. De toestand der gewonden. De toestand der passagiers, die Zondag bij het tramongeval ernstig gewond zijn en in de R.K. Ziekenverpleging St. Jan verpleegd wor den, is redelijk wel. Zij hebben allen een rustigen nacht gehad. De dames Wevers heb ben ernstige beenfracturen bekomen, terwijl de drie andëre passagiers mej. Keibeek, de heer v. d. Berg en de 8-jarige Nico Lisser zware inwendige kneuzingen hebben opgeloopen. Het rechterbeen van laatstgenoemde moest worden geamputeerd. Een Staatscommissie. Naar wij vernemen, heeft de minister van waterstact, vergezeld van den hoofdinspecteur- generaal der Spoor- en Tramwegen, heden (Maandag) ter plaatse van het ongeval der Gooische Stoomtram te Laren zich van de omstandigheden en vermoedelijke oorzaken op de hoogte gesteld en is de instelling van een commissie van drie leden voor nader onderzoek te wachten. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDSWINKEL EEN RIJKE BUIT Zondeg is in den goudsmidswinkel van de firma K. Compaan op de Rozengracht 220 te Amsterdam ingebroken. Toen de heer Com- Taan, die den geheelen Zondag met zijn ge zin uit is geweest, gisteravond om half tier» thuis kwam, merkte hij, dat in den winkel al les overhoop was gehaald. De dieven hebben vrijwel alle gouden en diamanten sieraden, naar schatting voor een waarde van 30.000 meegenomen. De zilveren voorwerpen hebben ze laten liggen. Omstreeks half vijf schijner. de dieven via het dak te zijn binnengekomen. Zij hebben m een ijzeren luik, dat aan den zijkant van het dak aan de nooddeur beves tigd is een gat gesneden en na de schroeven losgemaakt te hebben, de noeddeur geopend. Daarop hebben zij, zonder een bezoek aan de woning te hebben gebracht, den winkel bezocht. Alle gouden sieraden, zooals ringen, met brillanten bezet, horlogekettingen, man- chetteknoopen, armbandhorloges e.d. zijn mee genomen, en zooals gemeld hebben zij het zilver laten liggen. Al de gestolen voorwerpen hebben de die ven in een papiermand gegooid en deze mede genomen naar een der slaapkamers, waar zij de kussensloopen van de bedden hebben ge haald. De buit is in de kussensloopen verpakt en daarmede hebben de daders weer langs het dak het winkelhuis «erlatcn. ZOMER 1927 NOODWEER IN DRENTHE ARNHEM IN HET DONKER Zaterdagavond woedde boven Assen en Oostelijk Drente een zeer zwaar onweder. In Assen sloeg de bliksem in de bakkerij van den heer Nijborg zonder veel schade aan te rich ten. Bij den heer R. Lanting te Graswijk wer den twee pinken in de weide gedood. Tevens is daar ter plaatse een hooibeig afgebrand. In do dorpen Eext en Anderen was het een geweldige wind, die de dorpen teisterde. Het huis van den landbouwer J. Kamming te Eext werd geheel verwoest en het huis van L. War ring werd zwaar beschadigd. Tevens werden 25 7ware eiken geheel ontworteld. In Ammon werden twee huizen van de weduwe Keizer door den sterken wind zwaar beschadigd en de landbouwschuur achter het huis geheel in- eengedrukt. Veel schade is aangericht aan het te veld staande koren. De schade is zeer aan- ziervlijk. Tijdens een hevig onweder sloeg Zaterdag avond omstreeks elf uur de bliksem op den kabel van de hoogspanningslijn Nijmegen— Apeldoorn met het gevolg voor Arnhem, dat het lichtnet, dat op de Nijmcegsche centrale was overgeschakeld, stroomloos werd. De sto ring duurde ongeveer twintig minuten, gedu rende welken tijd in dc stad volslagen duister nis heerschte en gaf tot geen incidenten aan leiding. Door het inwerkingstellen van de ma chines der gemeentecentrale werd daarna we der in de stroomlevering voorzien. (Hbld.) Zwaar onweder bij Roermond. Tijdens het hevige onweder, da*t Zaterdag middag boven de gemeente Beesel woedde sloeg de bliksem in het woonhuis van den heer P F. Wilms. Het huis brandde totaal uit. De naast de woning gelegen sigarenfabriek kon behouden blijven. De inboedel van het ver brande huis ging zoo goed als geheel verlo gen. Voorts sloeg de bliksem nog in enkele andere huizen, zonder evenwel noemenswaar dige schade aan te richten. Eenige telefoonpa len in het dorp werden versplinterd. KONINGINNEDAG TE AMSTERDAM. Een goed voorzien programma. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zullen door de „Vereeni- ging tot Veredeling van het Volksvermaak" te Amsterdam o.a. dc volgende feestelijkheden gegeven worden Op verscheidene pleinen zullen muziekuit voeringen worden gegeven, terwijl door eenige muziekcorpsen marschen dcor de stad zullen worden gemaakt. Er zullen orgel-concerten worden gegeven in de Nieuwe Kerk op den Dam, Evangelisch Lutherschc Kerk cn in de Zendingskapel aan de Keizersgracht. De Amsterdamsche Christelijke Oranje ver- eeniging zal des middags een volksuitvoering geven in de Wcstcrkcrk, terwijl des avonds een feestelijke bijeenkomst zal worden gehou den in het Concertgebouw. Do heer J. Vincent, heeft zich wederom be reid verklaard, het carillon van het Paleis op den Dam te bespelen, des middags en des avonds. Het middag-concert zal door de A.N.R.O. worden uitgezonden door Nederland, terwijl het avond-concert door Philip's en de korte golfzender zal worden uitgezonden naar Oost en West-Indië. Natuurlijk zullen des middags de buitenge wone feestelijkheden op het Stadion niet man- kecren, terwijl ouder gewoonte het slotaccoord zal zijn, een schitterend vuurwerk op den Am- stel. UIT DEN RAAD VAN MAASTRICHT. De wethouderskeuze. Door de R.-K. raadsfractie van den nieuwen gemeenteraad van Maastricht is nogmaals oen door voorzitter en secretaris onderteekend schrijven gezonden naar dc S.-D. raadsfractie, met verzoek om definitief antwoord inzake hei aanbod van een wethouderszetel. In haar ant woord had de S.-D. fractie uitdrukking gege ven aan haar verlangen eerst oen sarr.en! omsi te hebben met dc R.-K readsfrecti.-, om be sprekingen te voeren ever een cancect-pro- graroma; dc R.-K. fractie wil echter eerst ant woord cm daar nu over dc programpunten te confereeien. He: besluit van de S.-D. fractie is nu, dat zij lie er van het bezetten van een wethouderszetel afziet, dan zich nu reeds door definitief antwoord te binden. DE KWESTIE-VAN BUR INK. Gister werd door den deurwaarder Kor poraal opnieuw beslag gelegd op het meubilair van het communistische raadslid Van Burink. De verkoop zal plaats vinden op 19 Augustus. Uit hetgeen de vorige week reeds is gebeurd viel op te maken, dat v. Burink zich niet bij dezen verkoop zou neerleggen en dat er on geregeldheden zouden plaats hebben. Dit zal nu wel niet het geval zijn, want voor eenigen tijd werd v. B. veroordeeld tot tien dagen hech tenis of 25 boete wegens mishandeling van een marktmeester op Oudejaarsavond. Het communistisch raadslid heeft vandaag van het parket de mededeeling ontvangen, dat Maandag a.s. dit vonnis ten uitvoer zal wor den gelegd. Wanneer v. B. dus vóór Maandag a.s. de boete niet heeft gestort, zal hij op dien datum in airest worden gesteld en niet tegen woordig kunnen zijn bij de executie door den deurwaarder. LEVINE EN DROUHIN WORDEN HET EENS HET CONTRACT CETEEKEND DE FINANCIEELE KANT DER AFFAIRE Uit Parijs wordt d.d. 8 Aug. aan de Tel. be richt: Levine is ten slotte toch tot overeenstem ming gekomen met den Franschen piloot Drouhin. Hij heeft een contract geteekend, waarin de voorwaarden zijn vastgesteld voor d© vlucht van Europa naar de Ver. Staten met de Miss Columbia. Het contract bepaalt niet alleen, welk© betalingen aan Drouhin moeten worden gedaan, doch bevat ook bepalingen voor het geval er een ongeluk plaats heelt. Drouhin wordt voor een periode van een jaar, te beginnen met 7 Juli j.l., aangesteld als piloot in dienst van Levine en zal daarvoor een bedrag van honderdduizend francs ontvan gen te betalen in wckelijksche termijnen van tweeduizend francs. Levine neemt verder op zicH bij een Fran- sche bank, voor het begin van de vlucht, een crediet te openen van driehonderdduizend francs ten gunste van mme. Georgette Drouhin, de cchtgenoote van den vlieger, welk bedrag uitbetaald zal worden in geval de vlie ger het leven gedurende dc vlucht mocht ver liezen. Wordt de vlieger na de start vermist, dan zal mevr. Drouhin een bedrag van tien duizend francs worden uitbetaald, gevolgd door verdere betalingen gedurende de volgen de zes maanden, na welken tijd het saldo van de driehonderdduizend francs zal worden uit gekeerd. Voorts verzekert Levine zijn piloot tegen mogelijke ongevallen, ten gevolge waarvan de piloot zijn beroep niet verder zou kunnen uit oefenen. Deze schadeloosstelling zal echter niet de driehonderdduizend francs mogen over schrijden. Indien het contract door Levine verbroken mocht worden, of indien, hij een anderen piloot in dienst mocht nemen, zal dc Amerikaan den Franschman een schadeloosstelling van hon derdduizend francs betalen. Mocht de vlucht van Europa naar Amerika volbracht zijn, voordat de Miss Columbia ver trokken is, dan zal elk der beide partijen het recht hebben binnen acht dagen het contract per brief te annuleeren. Levine zal verder vijf tien procent afstaan van de opbrengst van dagbladartikelen enz. Drouhin stelt zich ter beschikking voor de technische voorbereiding van de vlucht en zal starten zoodra de atmos ferische omstandigheden zulks toelaten. Le\i- nc verplicht zich alles te doen. opdat de vlucht, zoo vlug mogelijk kan gcrch'edcn. EEN SPOEDREIS PER VLIEGTUIG DE K.L.M. STOND KLAAR Men meldt aan het Haagsche Aneta-kanloor: Zaterdag bevond zich een vertegenwoordiger van een der grootste wereldfirma's, welke, overal haor fabrieken gevestigd heeft, te Oslo; hij kreeg de mededeeling dot hij voor dringen de aangelegenheden Maandagmorgen vóór 10 uur te 's Gravenhagc werd verwacht Hij wend de zich terstond tot den vertegenwoordiger der K. L M. te Oslo met de vraag, of deze uit komst kon brengen. De K. L. M., als altijd, stond klaar. Een har er vliegtuigen, te Kopenhagen gestation- neerd, vertrok, bestuurd door den vliegtuigbe stuurder Hondong, naar Oslo, nam daar den passagier op, die Zondag om 2 uur uit d* hoofdstad van Noorwegen vertrok, en na een tusschenlanding te Gothenburg, om 8 uur ie Kopenhagen aankwam. In den nacht van Zon dag op Maandag, om 3 uur, vertrok een onder vliegtuig der K. L. M., bestuurd door Smirnoff naar Amsterdam en kwam door, zonder tus- scher.landing, gistermorgen om 7.30 aan. Daar stond een automobiel gereed voor den passa gier, welke om 9 uur te 's Gravenhagc aan kwam. Hij was dus een uur te vroeg voor zijn zakenbespreking. Dc passagier was zeer voi- daan over de vlucht per K. L. M. cn zal der gelijke bijzondere vluchten stellig herhalen, wanneer de noodzaak zich daartoe voordoet. Onze luchtvaartmaatschappij heeft hiermede andermaal bewezen, dat zij terstond gereed is voor bijzondere opdrachten. DE K.L.M, De ver voer cijfers der K. L. M. over het eer ste halfjaar van 1927, vergeleken met die over het eerste halfjaar van 1926, toonen, dat het passagiersvervoer met 25 is toegenomen, het vervoer van briefpost met 400 van pak- ketpost met omstreeks 200 terwijl het goe derenvervoer stationnair is gebleven. Houden wij rekening met het geheelc lucht vervoer op Nederland, dus van de KL.M.-lij- nen en van de met de KL.M. samenwerkende buitenlandsche luchtvaartmaatschappijen, dan is het personenvervoer vermeerderd met on geveer 60 het postvervoer met 600 het vervoer van postpakketten met ruim 250 en het goederenvervoer met omstreeks 18 Het laat zich aanzien, dat de tweede helft van 1927 eveneens een grooten vooruitgang van het vervoer zal brengen. VOETBAL EN DE O. S. DE VERGOEDING WEGENS LOONDER VING DER VOETBALLERS ZAL AAN DE WERKGEVERS WORDEN UIT BETAALD DE VERC OEDINGSKWEST IE GEREGELD De Tel. verneemt uit Parijs In een geest van wederzijdschc tegemoet koming is het tusschen het I. O. C. cn de F. I. F. A. op de heden alhier gehouden ver gaderingen van dc Uitvoerende Comités var» deze lichamen tot een overeenstemming ge komen, welke het mogelijk maakt, dat het Olympisch Voetfcaltournooi in 1928 te Am sterdam zal doorgaan. Na langdurige besprekingen is ten slotte hei voorstel van het Uitvoerend Comité der F. I. F. A. aangenomen om de vergoeding wegens loonderving voor de aan de O. S. deelnemende voetballers uit te keeren aan dc werkgevers, en geen directe vergoeding tc verstrekken aan de deelnemers zelf. Tevens heeft het Uitvoerend Comité van de F. I. F. A. het besluit genomen deze beslis sing aan het internationaal reglement toe te voegen. Eventueelc geschillen zullen in hoog ste instantie door de F. L F. A. beoordeeld worden. De voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité, de heer Schimmelpenninck van der Oye, die zich, zooals bekend, naar Parijs had begeven om de besprekingen te volgen, betoonde zijn groote instemming met dit re sultaat, waartoe ook de heer Hirschman het zijne heeft bijgedragen. VOETBAL. COMPETIT1E-INDEELING SEIZOEN 1927-1928. Afdeeling I. Ie klasse. Ajax, E.D.OExcelsior, H.B.S., R.C.H., U.V.V., D.F.C., Hilversum, V.U.C., V.O.C. 2e klasse A. Helder, H.R.C., Alc. Victrix, Hollandia, West-Frisia, K.F.C., Z.V.V., D.E.C., V.S.V., W.F.C. 2e klasse B. H.V.C., Volox, Donar, B.F.C., A.F.C., V.V.A., Haarlem, Bloemendaal, Zand- voort, Zeeburgia. 3© klasse A. Q.S.C., O.S.V., Kinheim, As- scndelft, S.D.W., D.J.K., O.D.E, Watergraafs meer. 3e klasse B. Purmersteijn, De Kenncmers, T.HE., Schoten, Wilhelmina, Vooruit, D.S.V., T.O.G., Hortus. 3e klasse C. Allen Weerbaar, Rapiditos, D.W.V., Z.R.C., E.D.W., D.W.S., Neerlaudia, Amstel. 3e klasse D. Quick, Baarn, Utrecht, Kam pong, Culemborg, Vriendenschaar, Zeist, Z. N.C. 4c klasse A. W.G.W., Uitgeest (Uit geest)*, K.V.V., Zaandijk, Volewijckers (Am sterdam)*, S.L.T.O. (Amsterdam)*, A.P.G.S. 4e klasse B. E.V.C., Zaanlandio, Zilver meeuwen, O.V.V.O., Swift, S.E.V., Ahrends V.C., R.C.A. (Amsterdam)*. 4e klasse C. Stormveld (IJmuiden)*, Au rora, E.H.C., Halfweg, Sloterdijk, Oosterpark, Norvicus. 4c Masse D. A.P.W.C., Victoria, D.O.S., Holland (Utrecht)*, S.C.A. (Amsterdam)*, A.D. W„ T.C.A. Reserve lc klasse. Dc Spartaan 2, R.C. H. 2, Blauw-Wit 2, Hilversum 2, Ajax 2, Z. F.C. 2, E.D.O. 2, D.E.C. 2, H F.C. 2, A.F.C. 2. Reserve 2e klasse A. Haarlem 2, Hol landia 2, Alc. Victrix 2, De Stormvogels 2, Ajax 3, A.F.C. 3, V.V.A. 2, Watergraafs meer 2. Reserve 2e klasse B. Velox 2, 't Gooi 2, U.V.V. 3, Vriendenschaar 2, Hercules 2, Ra- piditas 2, Blauw-Wit 3, H.V.C. 2. Reserve 3e klasse A. H.R.C. 2, Q.S.C. 2, Z.V.V. 2, K.F.C. 2*, Zeeburgia 2, O.D.E. 2, Wilhelmina Vooruil. Reserve 3e klasse B. West Frisia 2, W. F.C. 2, Z.F.C. 3, Spartaan 3, D.E.C. 3, Ajax 4, Blauw-Wit 4. Reserve 3c klasse C. Allen Weerbaar, D.W.S. 2, S.D.W. 2, Amstel 2. Ahrends V.C., Swift 2, Watergraalsmeer 3, T.O.G. 2. Reserve 3e klasse D. Baarn 2, Hilversum 3', 't Gooi 3, Ü.V.V. 4, Kampong 2, Voor- waai ts 2, Hercules 3, D.O.S. 2. Afdeeling II. 1© klasse. Feijenoord, Dc Stormvogels, 't Goci, Z.F.C., Sparta, Dc Spartaan, Blauw- Wit, H.V.V., A.D.O., H.F.C. 2e klasse A. - A.S.C., Quick, BALT., V.Ï. Q.S., D.H.C., Hermes-D.V.S., Fortuna, Steeds Hooger, Hercules, Voorwaarts. 2e klasse B. L.S.V., Unites, S.V.W., S. V.V., O.D.S., Xerxes, C.V.V., Neptunes, Over maas, Merwcde. 3e klasse A. Alphen, Lugdunum, L.F.C., U.V.S., Hillincn, R.V.C., Scheveningen, O.N.A. 3e klasse B. Hoek v. Holland, Delfia, Delft, D.V.C., Concordia, Vlaardingen, Gou da, V.F.C. 5c klasse C. Bodegraven, Olympia, U. 5.C., D.C.L., U.D.I., 't Noorden, Schoonhoven. 3e klasse D. Leerdam, Emma, St. Vol harden, Transvalia, Leonidas, R.F.C., S.I.O.D., D.H.S. 4e klasse A. Quick Boys, Alphia, de Ooievaars, Ccleritas, V.O.G.E.L. (Den Haag)*, Zwart-Blauw (Der» Haag)*, V.D.S., D.V.S. (Lal den)*. 4e klasse B. Laakkwartier, de Jagers, Rijswijk, D.V.V., H.D.V., T.O.G.OG.S.V., Schiedam. 4e klasse C. V.D.L., M.A.A.S., 's-Graven- zande. Naaldwijk, B.E.CO.B., D.O.V. (Delft)* De Hollandiaan (Vlaardingen)'. 4e klasse D. Sliedcrecht, O.S.S., Fluks, D.O.S.B., De Musschen (Rotterdam)*, W.E.S. CO, Cool, D.J.S. Reserve Tc klasse. V.O.C. 2, Feijenoord 2, D.H.C. 2, C.V.V. 3, U.V.V. 2, Sparta 2, D.F.C. 2, Xerxes 2, H.B.S. 2, Unitas 2. Reserve 2e klasse A. A.D.O. 2, A.S.C. 2, B.M.T. 2, Quick 2, H.V.V. 3, Olympia 2, H. B.S. 3, H.V.V. 2. Reserve 2e klasse B. Sparta 5, R.F.C. 2, S.V.V. 2, Feijenoord 3, Steeds Hooger 2, D. F.C. 5, O.D.S. 2, Excelsior 2. Reserve 3e klasse A. Alphen 2, Lugdu num 2, L.F.C. 2, H.V.V. 4, R.V.C. 2, V.I.O.S 2, V.U.C. 2. Reserve 5c klasse B. Concordia 2, V P. C. 2, Vlaardingen 2. Fortuna 2, S.V.V. 3, V.D.L. 2, Hoek van Holland 2, Transvalia 2. Reserve 3e klasse C. O.N.A. 2, Gouda 2, G.S.V. 2, Hermes-D.V.S. 3, Excelsior 3, Feijenoord 4, V.O.C. 5, U.S.C. 2. Reserve 3e klasse D. Leerdam 2, L.S.V. 2, Lecnidas 2. S.I.O.D. 2, W.E.S.C.O. 2. Over maas 2, Neptunes 2, Hermes-D.V.S. 2. Bij toelating. Promcf.'e-rcgeling afdeeling I cn II. 2e klasse. D© kampioenen spelen met no laatst der Te klasse een geheele compe titie om 1 plaats in de Ie klasse. WIELRIJDEN. WIELERWEDSTRIJDEN TE OOSTERBEEK. Nog kunnen wij melden dat de leden van „De Pedaalridders", de heeren H. v. Wijk cn J. v. Daal op bovengenoemde wedstrijden bei de een eersten prijs behaalden resp. in een achtervolgingsracc en een afvalwedstrijd voor nieuwelingen. yborts behaalde T. Veldman en C. Rijn op de grasbaanwedstrijden te Ulft een Te en 2e prijs terwijl laatstgenoemde een derden prijs wist te bemachtigen. AMERSF. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE POSTDUIF". Uitslag van de gehouden wedvlucht met oude vogels vanaf Eisden 148 K.M. op Zondag 24 Juli 1927 ter gelegenheid van het 4-jarig be staan der vereeniging. De vogels in vrijheid om 6X uur voormiddag. Eerst geconstateerd© vogel 9.11.30 v.m. Prijzen als volgt: D. v. Ouwerkerk le, 2e en 7e. A. v. Ravesloot 3e, 4e, 6e en 10e. J. Veenendaal 5e, 8e en 9e. W. C. Ruitenberg He. C. v. Winterswijk 12e VEREENIGING VAN ONDEROFFICIEREN „ONS BELANG". Het tuinfeest ten bate der sanatoriumstichting. Het tuinfeest, dat ten bate der sanatorium- stichting van dc Onderofficiers*vereeniging „Ons Belang" in Boschlust te Zeist is gehou den, behoort weder tot het verleden. Over den eersten feestdag schreven wij reeds het een en ander. De hoopvolle verwachting, dat het den tweeden dag drukker zou worden dan op den eesten, is helaas niet bewaarheid geworden. Te Zeist schijnt de gang er bjj zulk een tuinfeest niet spoedig in te komen. En toch bood dc mooie tuin van Boschlust nog al attracties en was er 's avonds een cabaret-variété en dancing. Pos laat in den avond kwam er wat publiek, hoewel er van drukte geen sprake was. Het meest in trek waren nog de zweefmolen/ de werptent en schiettent. Grootere verwachtingen werden gekoesterd van den laasten dag en ongetwijfeld zou het een drukke avond zijn geworden, zoo Pluvius niet roet in het eten gestrooid had. Voor het bal-champêtrc was zooveel belangstelling, dat niet enkel buiten, maar ook in dc groote zaal gedanst werd. Toen het echter begon te regenen kwamen spoedig allen in de zaal, waar al da delijk een tropische temperatuur heerschte. 't Was er ei-voJ, zoodat het dansen al hortend er. stootend ging. Maar dc dans-maniakken zijn voor geen klein geruchtje vervaard, zooals ons bleek. Voor den wedstrijd op home-trainers was van de zijde van het publiek al bitter weinig belangstelling. En toch betrof het een sport, die in Zeist nog nooit gezien is. Waar bleven onze sportslui? Hoewel van dc financiën van het feest nog niets is bekend, kunnen we toch wel mededee- len, dat het in 't algemeen goed geslaagd is. Laten we nu nog maar hopen, dat het batig saldo voor de sanatoriumstiohting meevalt. AVONDKLOKKENSPEL. Woensdag 9—10 uur. Het programma voor deze week is als volgt: Bruidskoor uit de Lohengrin, Wagner. Wohinn, Schubert. Ave Maria Gounod. Liedeke van den Schilder, Hullebrock. 't Waaiertje, de Wijs Mouton. Haar kleinkind, id. Als de Zondag. Kerkhymne. Dankt, dankt nu allen God. HANDEL EN INDUSTRIE. Vacantie Schoenwinkcliers. Blijkens een in dit nummer voorkomende ad- vei tentie zullen alle schoenwinkeliers op één no hunne zaken van 14 tot en met 18 dezer wegens vacantie sluiten. OPGAVE BETREFFENDE HET POSTKAN TOOR AMERSFOORT. MAAND JULI 1927. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 44.152,29 en terugbetaald 44.025,44. Der halve meer ingelegd dan terugbetaald 126,85. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 38. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 2150.cn afgeschreven niets. Der halve meer in- dan afgeschreven 2150.—. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld* hnaVies bedroeg I.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2