Te dezer stede is in den ouder dom van 89 jaar overleden de heer K. Eland, oud-minister van Oorlog. In liet boseli \an incennes "hij Parijs is een betooginggehouden tegen- de terechtstellirfg van Sacco en Vanzetti, waaraan tienduizenden mcnschen deelnamen. Onder de deelnemers be vond zich ook-de zuster van Vanzetti. Liugia. die men hier in den stoet ziet mecleloopen. De jongste folo der gemalin van ex-keizer Wil helm, prinses Hermine zu SehönaclT Karolath en dochters Vanwege den Bond van Bcdrijfsaiitohoudcrs in Nederland werden te Arnhem be- hcncligheidwedstrijden gehouden voor vrachtauto's en autobussen. Een groote ta pissière tracht zich tusschen twee geïmproviseerde verkeersobstakels door, te werken. De hygiënische gedachte voor het verschaffen van goed geslacht vleesch en het pijnloos afmaken van slachtvee yindt meer en meer ingang. Thans werd weder te Twello het nieuwe gemeentelijke slachthuis J na afloop van de raadzitting officieel geopend. Een foto yan het nieuwe gebouw. De heer J. J. Tonckens, tot dusver com missaris van politie te Groningen, is be noemd tot hoofdcommissaris aldaar. De A. X. \Yhield te Rotterdam rijn jaarlijkse lie bondsbijeehkqnist. Na afloop der vergadering werd met de rivierstoomboot „Mërwcde I" een tochtje gemaakt haar Briclle en Oost-Voornc. Jhr. Jan Fcith neemt, tijdens het uitstapje aan boord zijn lunch in ontvangst. Gisteren bracht het gezelschap Amerikaansche journalisten dat in ons land vertoeft, een bezoek aan Amsterdam waar ver schillende punten werden bekeken. In groote sight-seeing- aüto's reed het Amerikaansche gezelschap door de straten van Amsterdam. Door den heer Dr. Frank Berg en Kelley uit New York werd een tweetal gedenkplaten aan de Nederl. Amerikaansche Fundatie overgedragen. Een aangeboden door de City-History -Club der stad New York zal later bevestigd worden aan het gebouw van het eerste West-Indische Huis in de Haarlemmerstraat te Amsterdato, terwijl de tweede gedenkplaat aangeboden door Reformed Paster Association of America aan het gebouw in het Begijnchof zal worden be vestigd waar ae eerste kolonisten voor hun vertrek uit Nederland naar de Nieuwe Wereld bij eenkomsten hielden. Een foto van het gezelschap bij de aangeboden gedenkplaat. Ie rij 1. n. r. Ex. Min. Westerveld, Mr. M. S. Shernvm, Hartford Tuhin, Everwijn, E. H V. Baum-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4