Een tweetal foto's van de IJmuiden- sclie sluiswerken; links het biinn voltooide binnen- hoofd; rechts de geweldige sluis deur, die nog aan den wal gemeerd lijxt. Zaterdag werd de vierde etappe van de toer door Nederland verreden en passeerden de deelnemers in den namiddag de Finish te Laren. Wolke gaat als de eerste door de Finish. Inzet: De winnaars Rudolf Wolke en Braspenning temidden van een aantal geestdriftige supporters. Op het Parkschouwburgterrein te Amsterdam werd Zaterdagmiddag door den A. B. B. een protest-meeting gehouden tegen de terechtstelling van Sacco en Vanzetti. Een doek voorstellende de Amerikaansche vlag waarin het grootste gedeelte van de sterren, ver hangen wordt door een doodskop. Rechts: de Amstardamschc Wethouder de Miranda spreekt, links: De voorzitter van het N.V.V. hield een rede. De toren op het nieuwe hotel „Central" aan.de Vijzelstraat te A'dam nadert zijn voltooiing. Miss Doran, die van San Francisco naar Hawaii zou liegen en reeds eenige dagen vermist wordt. Op haar opsporing staat een premie va^ 50.000 dollar. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Schoolmuseum te Amsterdam, werd Zaterdagmiddag een tentoonstelling op On derwijsgebied in het Sted. Museum geopend. Een foto van de zeer leerrijke expositie: onderwijs in 1800. De Eng. premier Baldwin als treinmachinist op het traject TorontoNiagara. De jutst drooggevallen proefpolder der Zuiderzeewerken nabij Andijk, welke 40 H A. groot is en zal dienen voor het nemen van cultuurtechnische proeven. Den Haag heeft weer een nieuw middel gekregen De Liedebrug (A'dam—Haarlem), waarover dc „deskundigen" het niet om het verkeer te regelen. Deze richtingaanwijzer eens zijn, of twee auto's elkaar daarou Kiimie.n passecren, is het eerst op het Rijswijksche plein in gebruik genomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4