I FA j. w. Van Achterbergh COMPLETE MEUBILEERINGEN BEHANGERIi STOFFEERDERIJ ZONSCHERMEN BINNENLAND. TELEFOON No. 238 gWESTSINGEL 12 -18 -:- DE VLUCHT OM DE WERELD DE ROTTERDAMSCHE RELLETJES OOST-INDIE ROEIB OOT OMGESLAGEN VIER ARBEIDERS VERDRONKEN NA HET ONGELUK TE OEGSTGEEST DE HAAGSCHE DIERENTUIN DE PRIDE OF DETROIT VERTROKKEN DE EERSTE ETAPPE VOLBRACHT Harbour Grace, 2 7 Aug. De Pride of Detroit met William Brock en Edward Schlce aon boord, is om 5 u. 14 opgestegen bi] een zwakke noordwesten wind en een onbewolkten hemel. Nadat si] een aanloop genomen hadden ter lengte van het halve vliegveld, stegen zij fraei op en koersten oostwaarts over den Atlan- tischen Oceaan. De vliegers hadden zeven nur geslapen en leken in goede conditie te zijrs; zij gebruikten een stevig ontbijt, reden naar het vliegveld, zetten den motor aan, zwaaiden en v;aien weg. De vliegers landen te Croydon. Uit Londen wordt d.d. 28 Aug. gemeld: Opnieuw heeft een Amerikaansch vliegtuig den Oceaan overgestoken. De Pride of Detroit is om ongeveer half elf te Croydon bij Londen geland. Het vliegtuig werd bestuurd door William Brock en Edward Schlee. De Pride of Detroit heeft den Oceaan over gestoken in 24 uur 16 minuten. Naar men zich zal herinneren, zijn zij var» pier in veertien dagen een vliegtocht om de wereld te doen Een interview met Schlee. In een interview deelde Schlec mede, dat de aviateurs gisterochtend kort voor drieën op een hoogte van 5000 voet boven Devon waren «n boven een dikke wolkenbank voeren. Eerst meenden zij boven Ierland tc zijn, maar daar dit niet klopte met de kustlijn, daalden zij tot op een hoogte van 200 voet boven een dorp en lieten popieren vallen met de vraag, waar zij waren. Daarop kalkte iemand met reuzcletteis op het plaveisel „Seaton Devon" en toen «en kustwachtstation de Union Jack heesch, was her heel duidelijk waar zij waren SchJec deeide nog mede, dot zij tijdens dc vlucht niets had den gegeten, maar wel veel water hadden gc« dronken en dat zij nog genoeg benzine hadden ©vergehouden voor tenminste 8 uren. De ma chine was nog in een even goeden toestand als bij het starten. De verwelkoming in Engeland Uit Londen bericht mén 4 d. 28 Aug De gele eendekker dealde op het vliegveld in heerlijken zonneschijn, door dc juichkreten van honderden begroet, hoewel dc opgewonden heid in de verste verte niet zoo groot was als toen Lindbergh aankwam. De vliegers werden verwelkomd door de autoriteiten en vertrokken kort daarna per auto naar Londen. -Zij ver klaarden wel zeer vermoeid tc zijn, maar z:j hadden een prachtigen tocht gemaakt. Zij zijn voornemens morgenochtend om 8 uur te starten voor het tweede gedeelte van hun wereld vlucht. De reis om de wereld in recordtijd. „Gedurende den tocht van New-Foundland tot Croydon bestuurden Broek en ik", aldus vertelde Schlee volgens de Cour., „om beurten de machine." „Wat het doel is van de vlucht? Wel, wij wil len per vliegtuig een reis om de wereld maken en het record, dat op acht en twintig dagen stoet, flink kloppen. „Wij interesseeren ons beiden buitengemeen voor de aviatiek en wij willen er alles voor doen wat wij kunnen, om het vliegen te be vorderen. Reeds jaren was ik trouwens van plan een reis om de wereld per vliegtuig te on. dernemen. Ons toestel is uitgerust met de nieuwste uitvindingen op het gebied van de luehtnavigatie. Wij gaan morgen (Maandag) DE ONGEREGELDHEDEN ZOO GOED ALS GEËINDIGD door naar Miinchen. Dan verder via Belgrado, Bagdad, Rangoon, Tokio en Honoloeloe. De tocht van Tokio naar de groote eilanden, hal verwege den Stillen Oceaan gelegen, zal onze eerstvologende lange afstandsvlucht zijn. Wij moeten dan den afstand van 2480 mijl afleg- len. De tocht, dien wij nu volbracht hebben, is 2350 mij!. Wij deden hem in 24 uur." Naar het bad en het zachte bed. Thans moeten beide vliegers zich een het onderzoek onderwerpen, een formaliteit die gauw is afgeloopen. Nog eenige ververschin- gen worden gebruikt en dan gaat het met een hoeraatje near de gereedstaande auto's, die hen naar het Savoy-hotel zullen brengen en wat van meer belang is, naar het bad en het zachte bed. Zij lieten er zich niet lang door lokken Na om half twaalf naar bed te zijn gegaan, stond chlee kort na eenen op en ging oro half twee per auto een tour door Londen maken om iets van de stad te zien Hij had slechts anderha.T uur geslapen. Broek bleef langer in de veeren eh stond om vier uur op. Intusschen was Schlee van zijn tocht teruggekeerd, waarop beiden naar Croy don vertrokken, om de machines eens te in- specteeren. Het toestel en de motor werden grondig nagezien. Om half acht waren zij in het hotel terug,, dineerden rustig en begonnen toen wel iets van vermoeidheid te merken. Kort na den maaltijd zochten zij dus hun kamers weer op, de boodschap achterlatende, om hen om half zeven te wekken. Verondersteld wordt, dat zij ongeveer tegen acht uur Croydon op hun verderen tocht over het continent zullen verlaten. Dc reddende sinaasappel. De luchtvaartdeskundige van de Times heeft de kaarten gezien, waarop de beide mannen vlogen. Zij zijn geheel onvoldoende voor de identificatie van het landschap, uitgezonderd de brecde kustlijn. De positie van Croydon kennen zij slechts ongeveer. Toen eindelijk aan hun boodschap uit de lucht gevolg was gegeven— de derde bood schap in een rak met een sinaasappel ver zwaard, viel aan het strand te Seaton en werd door een jongetje opgepikt, waarna een der inwoners den plaatsnaam met .krijt op het don kere asfalt van den strandboulevard schreef konden zij op den kompaskoers en Londen aansturen. Spoedig daarna lazen zij Dulwich op een spoorstation en vonden toen hun weg. Het toestel is een Stir.son-Detroiter eendek ker met eer. lading van 355 Amerikaansche gallons benzine, voldoende voor meer dan 35 vliegturen, zoodat er nog genoeg benzine aanwezig was voor tien uur vliegen. Een vlie ger, om bij noodlanding op te laten, een klei ne draadlooze zendinstallatie en een rubber- vlot, dat bij een eventueele noodlanding op zee gebruikt kon u-orden, behoorden tot den inventaris. Met het zoeken naar de juiste rich ting zijn ongeveer drie uur verloren gegaan Het is duidelijk, aldus besluit de deskundige, dat de vliegers nog het zwaarste gedeelte van hun vlucht voor den boeg hebben. Central-News geeft nog de volgende bizon derheden omtrent de beide vliegersWilliam Brock is een Engelschman, genaturaliseerd in Amerika, die reeds in zijn geboorteland als vlieger befaamd was. Edward Schlee is oliehandelaar uit Detroit. Hij is president van de Wayco Oil Company of Detroit. Hij staat bekend als een goed piloot en acht zich volkomen in staat om in 15 dagen rond de wereld te vliegen. De vliegers namen de route, gevolgd door 'Alcock en Byrd op hun tocht van Harbour Grace over den Atlanti- schen Oceaan. COMMUNISTISCHE MYSTIEK. Solo, 27 Aug. (A.N.E.T.A.). De uitslag van het onderzoek naar <le plannen om in Juli een opstand te verwekken is, dat Soediro van dc P. K. I. een Sarekat Rajat Baroc stichtte. Sas- troherdjo, de leider te Solo, verbreidde de lee ring, u-aarvan het grondprincipe was. dat alle meruxhen uit dezelfde stofbeen en yleesch bestonden. Voor den Soenan gold dit evengoed als voor den kleinen man. Nadat hij met deze mystiek begonnen was, ging hij later tot com munistische leerstellingen over en maakte pro paganda onder de soldaten. Het legioen zou worden omgekocht, dc kampongbevolking moest alles verkoopen en dc opbrengst hier van voor den opstand bestemmen. De nieuwe rogeering zou een commissie instellen, die alle huizen zou doorzoeken en waar zij een groo- tere waarde dan van 50.— zou aantreffen, naar alles verbeurdverklaard worden en de eigc naar in stukken gehakt. Wutu en Tombeng, gedroste militairen, zouden de opperste lei ding krijgen. Het plan was den opstand in den nacht van 17 op 18 Juli te beginnen in de ©enteng. Dn officieren moesten worden ver moord en de rood-groene vlag geheschcn. Het plan was den Soenan, den Mangkoe en de rijksgrooten, den resident en de bestuur#» mb- tenaren te vermoorden, Zaterdagmorgen te kwart voor zes is bij de stawwerken te Borgharen een roeiboot waar in zes arbeiders gezeten u-aren omgeslagen Tengevolge van den zeer snellen stroom van de rivier de Maas is hier in verband met de in uitvoering zijnde werken ongeveer tot dc halve breedte versmald werd de roei boot onder twee zandschepen doorgetrokken. Alle zes inzittenden uerden meegesleurd. Viet van hen zijn omgekomen, slechts twee korden worden gered. Verdronken zijn de 29~jarigt gehuwde arbeider H. Bos uit Delfzijl, die een vrouw en drie kinderen achterlaat, de 37- jarige Jan v. d. Velden cn de 27-jarige Jan Winter, beiden ongehuwd, uit Smilde cn de 24-jarige ongohuwde arbeider A. Op de Bruist uit Nederwter. Gered fijn de arbeiders Wesseling on Tabak De lijken der slachtoffers rijn nog niet ge- y enden, EEN ONWILLIGE IN ZIJN HUIS BELEGERD Door den burgemeester ven Rotterdam is in verband met de relletjes die de laatste avonden In Rotterdam voorvielen Zaterdagmor gen afgekondigd een verbod van samenscholing van meer dan 3 personen. Het verbod geldt voor de heele stad. Het is de burgerlijke staat van beleg Wanneer meer dan 3 personen bij een zijn wordt geacht dat zij in overtreding fijn. Na sommatie kan dan met geweld wor den opgetreden. Het verbod van samenscholingen heeft Za terdagavond dc nieuwsgierigen niet wegge houden van de brandpunten van de relletjes. Op het Noordplein waren velen saamgekomen in afwachting ven hetgeen daar gebeuren zou naar aanleiding van het spreekverbod, dot niet alleen tegen Van Burink, maar tegen al len, die daar gewoonlijk het woord voeren, is uitgevaardigd. Tegen achten heeft de politie het. plein ont ruimd, waarbij het rustig toeging. Het plein werd naar alle zijden afgezet, alleen aan den Icar.t van den Zwaanhols was geen afzetting. Onregelmatigheden kwamen niet voor, al ston den rondom het plein vele nieuwsgierigen. Op den Goudschesingel wandelden de men- schen heen on weerwie niet doorliep kreeg een klop met den gummistok Zoo nu en dan werd in de stegen geschoten en wanneer het bleek, dat sommige personen herhaaldelijk terug kwamn. In verband met de maatregelen, welke de Dolitie voor dezen avond zou nemen, heeft de hoofdcommissaris, de heer A. H. Sirks, op het hoofdbureau uitgebreide orders gegeven aan de daar verzamelde manschappen. Een macht van 150 agenten en inspecteurs in bur ger begaven zich onder het publiek. Met tien politieauto's werdc in de omliggende straten gesurveilleerd. Mocht het noodig blijken; dan stonden zesenveertig bereden agenten gereed om in te grijpen. Deze. politiemaatregelen heeft rust gebracht, Tc<h is het noodig ge weest, drie opgeschoten jongens te arrestce- len Omtrent den Vrijdagavond kar. nog worden meegedeeld, dat zich aan het zi-:kenhuis-Cool- singel een man is komen meiden met J&ri schotwond in den buik. Men heeft hem on derzocht en het werd raadzaam gevonden den kogel te laten zitten. Zaterdag meldde zich nog oen man, die Donderdagavond bij een charge inwendige kneuzingen had opgclcopen. Hij werd ter ver pleging opgenomen. Nadat, zooals wij hiervogen reeds meldden, den geheelen Zaterdagavond door ongeveer 150 agenten in burger op den Go idsches'nge! was gesurveilleerd en de rust geen oogenblik was verstoord, rukte om 12 uur 's nachts een groot deel van de politiemacht in. De zijstra ten werden nog onder bewaking gehouden en ook enkele huizen, waaruit vorige avonden was gegooid, werden bewaakt. Daarbij be hoorde ook Nr. 9 Lange Baanstraat. Den ge heelen avond had men daar niets bijzonders bemerkt, maar te half twee kwam de bewoner de 25-jarige J. T. G. met zijn vrouw cn kind thuis. Hij had onderweg woorden met zijn vrouw en verkeerde dus in een allesbehalve prettige stemming. De cchtgenoote ging met haar kind naar boven en probeerde G. te overreden mee te gaan. Deze had daar geen ©oren naar en keerde terug naar den Goud schesingel. Een rechercheur waarschuwde hem niet tc blijven staan, omdat dit verboden v.as G. sloeg de raad in den wind en vroeg waarom dit niet mocht. Het gevolg was, dat geen twee de waarschuwing werd gegeven, maar de man met de gummistok kennismaakte. Toch bleef hij staan en nu werd hij door de politie beet gegrepen. Hij verzette zich hevig, trapte, rukte en sloeg. G. werd als het ware zijn huis in geslagen. Aan het hoofd bekwam hij enkele bloedende verwondingen. Eenmaal binnen wierp hij een stoel de trap af, hetgeen door de politie met een schot in de lucht beant woord werd. Hierop wierp G. een paar bloem potten het raam uit, dat hij niet op bevel van de politie wenschte te sluiten. Deze schoot nogmaals en toea dit niet hulp richtte men de revolvers cp de voorkamer van G., met het gevolg, dat de ruiten aan scherven sloegen en in de kamer groote schade werd aangericht Het raam bleef echter open. Tenslotte kwam de men naar beneden omdat hij geen raad wist. Hij bloedde hevig en daarom bracht de politie hem naar den G. D. waar hij verbonden werd en vervolg jns ter knlmeering naar het nabijzijnd politiebureau werd geleid. Hier werd hij tot Zondagmiddag vastgehouden. Proces-verbaal is tegen den verzetpleger op gemaakt. Zondagavond, hield de politie wederom op den Goudschensingel en in dc omgeving toe zicht nu evenwel met aanmerkelijk minder agenten en rechercheurs don Zaterdagavond. De café's mochten alle weer open blijven. Wel waren er vele wandelaars, doch dezen werden geregeld in beweging gehouden. Tot 12 uur 's nachts gebeurde er niets bijzonders. Ver moed wordt, dat thans het einde van de rel letjes, die ruim een week geduurd hebben, gekomen is. HET DESKUNDIG ONDERZOEK Het lijk van het IT-jarig meisje Maria van der Spoel, dat Donderdagavond bij de auto botsing te Oegstgeest om 't leven is gekomen en door de justitie in beslag is genomen, is heden vrijgegeven. Het zal vanmiddag naar Hilversum worden overgebracht, waar het Dinsdag ter aarde zal worden besteld. Het is gebleken, dat het meisje door den geweldigen schok ernstige inwendige kneuzingen heeft opgcloopcn, en dat daaraan de doodsoorzaak moet worden toegeschreven. Omtrent het deskundig onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk vernamen wij, dat de mogelijkheid van slippen niet is uitgeslo ten Het ongeluk moet echter worden gewe ten aan de omstandigheid, dat de Belgische wagen links van den weg reed. De remmen en de stuurinrichting van beide auto's zijn in orde bevonden EEN VERGADERING VAN DE AANDEEL HOUDERS HEFTIGE DISCUSSIES Men meldt ons uit den Haag In een der zalen \an het Kon. Zoöl. Bot- Genootschap werd gisteravond een vergade ring gehouden van de Kiesvereeniging K. Z B. G. (de verccniging van aandeelhouders). Dc vergadering, die door 64 leden werd bezocht, was nagenoeg geheel gewijd aan een bespreking van de bekende aangelegenheden van het genootschap. De commissie-Reycrse was voltallig aanwezig en haar rapport leverde den grondslag voor de beraadslaging, welke soms' een vrij heftig karakter verkreeg. De meeningen stonden vaak scherp tegenover elkaar, doch tot een gemeenschappelijke uit spraak kon de vergadering niet geraken. Wel werd tenslotte een motie voorgesteld, maar die werd wederom ingetrokken. Men wenschte zijn standpunt ten opzichte van het rapport en van den Raad van Commissarissen eerst ta bepalen in dc vergadering ven aandeelhou ders, welke a.s. Dinsdag zal worden gehouden - Van de commissarissen was niemand aan wezig. Het tweede punt van de agenda, n.l. hei stellen van candidaten voor de open plaat sen in den Raad ven Commissarissen, werd op voorstel Van het bestuur eveneens aangehou den tot na de vergadering van 30 Augustus. DE BRABANTSCHE INDUSTRIE IN GEVAAR. Een noodkreet van Gedeputeerde Steten. Beschermende maatregelen Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben den volgenden brief verzonden aan den Minister van Financiën, voorzitter van den Raad van Ministers Wij bespraken in onze vergadering het ver zoekschrift, door de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Noord-Brabant en Limburg op 4 Mei 1927 gericht tot Uwe Excellentie. Wat in dat verzoekschrift wordt medegedeeld betreffende de gloeilampennijverheid, de klom- pennijverheid, de kunstzijdenijverheid, de le dernijverheid, de metaalnijverheid, de schoen nijverheid, de sigarennijverheid de steennij verheid, de suikernijverheid, de textielnijverheid (in het bijzonder de band- en veterfabrieken), de voedings- en genotmiddelennijverhcid, dat alles vervult ons met groote zorg voor het behoud der welvaart in onze provincie. Met de genoemde Kamers zijn wij van oor deel, dat de landsregeering zeer zeker de nij verheid in hare verschillende vormen zou kunnen beschermen en verdedigen. Bescherming van den vaderlandschen arbeid tegen buitensporige mededinging van het bui tenland schijnt ons allernoodigst om het maat schappelijk peil van de handarbeiders te kunnen handhaven en verbeteren. Een gepaste voorkeur voor de vaderlandsche nijverheid bij de voorziening in de behoeften van Staat, Provinciën, Gemeenten, Waterschap pen lijkt ons even redelijk als noodig als eeu zekere aandrang bij allen, die over leveringen te beslissen hebben, om de vaderlandsche nijver heid in de gelegenheid te stellen tot voort- bi erging en levering van goederen zonder ver lies. Eindelijk komt het ons voer, dat een dubbel tarief van invoerrechten onmisbaar is om bij de regeling der handelsbetrekkingen met het buitenland het beginsel van wederkeerigheid toe te passen. Wij verzoeken Uwe Excellentie dan ook met aandrang zulke maatregelen, als zij met het algemeen belang vereenigbasr acht, wel te wil ier bespoedigen. DE EX-KEIZER TE BOSKOOP. Zaterdagmorgén om II uur heeft de ex-keizer van Duitschland met gevolg in twee aUtos een bezoek gebracht aan verschillende boom- kweekerijen. Speciaal die van den heer P. van Noort en Zonen te Boskoop. Daar het bezoek niet officieel was en ook niet in de gemeente bekend, was slechts de heer Van Noort ter verwelkoming aanwezig. WEER DE GOOISCHE STOOMTRAM. Een botsing met een vrachtauto. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is een trein van de Gooische stoomtram op den Midden weg nabij Diemen in botsing gekomen met een vrachtauto van de firma Bouman en Zo nen. De auto werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De chauffeur en een knecht werden van de auto geslingerd. De chauffeur bleef bewusteloos liggen. Toen hij bijgebracht werd, bleek dat hij slechts een handwond had be* komen. Hij kon naar huis worden vervoerd. De knecht kwam met de schrik vrij. EEN WOESTELING AAN DEN GANG. De 47-jarige stucadoor T. H. kwam Zondag# middag in een logemeent in de Tweede Lom bardstraat te Rotterdam. Zonder eenige aan leiding greep hij den 58-jarigen los werkman A. M. beet cn smakte hem tegen den %rond. Met inwendige kneuzingen en een bloedend rechter dijbeen werd M. opgenomen en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Da stucadoor, die zich als een wildeman had ge dragen, is in arrest gesteld. KINDEREN VERDRONKEN. Men meldt ons uit Rotterdam d.d. 28 A'.ig/i Vanmorgen is de 8-jarige G. Berry, die zich bij haar vader, den eersten stuurman van het stoomschip „Marcsfield" bevond, welk schip in het dok van de firma Wilton lag, in een onbe- v.aakt oogenblik tc water geraakt en verdron# ken. Twintig minuten na het ongeval werd het lijkje van het meisje door leden van de be-* manning met een dreg opgehaald. Sedert Zaterdagmiddag twee uur werd uit dc ouderlijke woning aan den Zinkerweg cr- mist de 6-jarige A. Seekles. Het ventje was gean hoepelen doch niet meer teruggekeerd. Toen het des avonds nog niet terecht was, werd bij de politie opsporing verzocht. Een swceil- Icoiend agent zag hedenmiddag in de Persoons haven een hoepel drijven. Hij waarschuwde de rivierpolitie en deze ving aan met dreggen. Korten tijd later werd het lijkje van den jongen opgehaald. OPLEIDING VOOR ONDERWIJZER. De stoomcursussen. Door het Tweede Kamerlid Van der Sluis zijn aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1, Is het den minister bekend, dat er nog z.g. stoomcursussen bestaan, die jongelui op roepen om te worden opgeleid voor het on derwijzersexamen in 1928 2. Kan de minister mededeelen, of in 1928 voor jongelui, als in vraag 1 bedoeld, de ge legenheid zal worden opengesteld, om examen voor onderwijzer te doen? DE VROUW ALS HUWELIJ KSGETUIGE. Een concurrent voor den man# neliikén occasional. Eenige maanden geleden is door de Staten# Generaal eene novelle op het Burgerlijk Wet boek aangenomen, beoogende eene wijziging der desbetreffende bepalingen in dien zin, dat de vrouw bij het passeeren van burgerlijke ac- ten mitsgaders ook bij het huwelijk, als getui ge kan optreden. Op den 21sten Augustus jongstleden is deze wetswijziging in werking getreden en in den loop dezer week hebben naar het Hbld. meldt, reeds eenige vrouwen bij de huwelijksvoltrek king ten stadhuize van Amsterdam van dit nieuwe bewijs van gelijkberechtiging met den man, gebruik gemaakt. Deze getuigen toonden zich welbewust met betrekking tot de betee- kenis van het haar geschonken recht. Hélaas, niet allen, in den regel bij de huwe lijksvoltrekkingen in den omtrek van het stadhuis aanwezig, waren van de noodzakelijk heid van dezen nieuwen maatregel overtuigd. Dc mannen, tegen eene belooning met hunne handteekening bekrachtigende dat de huwe# lijkscandidaten, die zij tevoren niet hebben gekend, werkelijk zijn degenen, die de trouw lustigen verklaren te zijn, mompelden dat dit ook al een gevolg was van den grooten oor* log, en hun zelfs de schamele verdiensten, niet worden gegund. Maar de vrouwelijke getuigen glunderden. Vanwege het nieuwe recht I BOTSING TUSSCHBN STOOMTRAM EN VRACHTAUTO. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur is eeri trein van de Gooische stoomtram op den Mid denweg nabij Diemen in botsing gekomen met een vrachtauto van de firma Bouwman en Zn. De auto werd aan de voorzijde in elkaar ge drukt. De chauffeur en een knecht werden van de auto geslingerd. De chauffeur bleef bewus teloos liggen. Toen hij bijgebracht werd, bleek dot hij uitsluitend een wond aan de hand had bekomen. Hij kon naar huis worden vervoerd. De knecht kwam met den schrik vrij. KORTE BERICHTEN. Verdronken, Te Blerick viel Vrijdag het 10-jarig zoontje van den heer C,. uit Blerick, bij het bramen# plukken in de Maas en verdronk. Aan het strand tussehen Vlissingen «t Koudekerk e is een 30-jarige man bij afgaand water bij het baden verdronken; zijn lijk is nog niet gevonden. Te Altevecr is Vrijdag het 6-jarig zoontjél van den landbouwer S. E. bij dc ouderlijke WO* ning verdronken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2