De beslissende wedstrijd van de „Auto-Cycle-Union football cup"- competie is in Christal Palace te Londen gehouden tusschen Coventry en Douglas. De motorploeg der Coven- try-fabriek won deze wel zeer malle parodie op het voet balspel met 121. Nu zullen we eerlang wel zien voetballen door luchtballons Professor F. M. Visser, hoogleeraar-dire^teur van het Instituut voor Landbouwwerktuigen en -gebouwen, is er in geslaagd een toestel te construeeren, waarmede de trekkracht voor paarden kan worden gemeten. Vooral voor de trekpaardfokkerij en keuring is dit toestel van buitengewoon belang. Deze nieuwe vind ing is thans in werking te zien op de tentoon stelling te Hulst, waarvan hierbij een foto, en zal ook gedemonstreerd worden op de a.s. ten toonstelling te Deventer. Gisterenmorgen Bracht de minister van Handel Slotemaker de Bruine een bezoek aan de Jaarbeurs. Een groepje voor het Secretariaat v. 1. n. r.: de heeren Graadt van Roggen («eer. Gen.) Slotemaker de Bruine en Heringa, chef der afdeeling Handel van het Departement Bertaud, de Oceaanvlieger, in de „Old Glory", een Fokker machine. Als inzet zijn medereiziger Hill. Een gezicht in de weinig indrukwekkende zaal der Volkenbondsvergadering-te Genève, tijdens een rede van den nieu wen voorzitter Guani uit Uruguay. (Zie inzet), Een zilverpoema uit de Patagonische Cor dilleras. (Geschenk van dr. Dubois te Buenos Aires aan Art is.) Te Macon is ter nagedachtenis van den dichter en staatsman Lamartine een „pèlerinage" ge houden. Jeugdige inwoners van Mdcon voor het huis waar Lamar tine tot zijn huwelijk woonde en waar hij zijn „Méditations,v heeft geschreven. ALS T ORGEL SPEELT Een niet alledaagsch gezicht: de danseres Gertrud Leistikow, in den Stadsschouwburg te Amsterdam repeteerend bij de melodieuze klanken van een ouderwetsch draaiorgel. Donderdagavond is te Amsterdam overleden Dr. G. Her bert, in leven directeur van het Kon. Genootschap Natura Artis Magistra. De Engelsche worstelkampioenschappen worden in tegenstelling met de soms bedompte zalen hier te lande in de open lucht gehouden. De kampen te Cornwall in een levende „ring". Lord Lytton, hoofd der Ind. delegatie bij den Volkenbond, zal lord Cecil opvolgen. RAPAILl.E-GEDOE. Het nieuwe Ilaar- lemsche raadslid der Anti SteDdwang Partij, G. Oversteegen, maakt zijn entree op het stadhuis.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 10